Odpouštím a přemýšlím

Těhotenství

Včera dopoledne se mi stala divná věc, a tak přemýšlím o životě a snažím se odpustit. Abych vám popsala celou tu záležitost, jela jsem k zubaři, což je se třemi dětmi velmi zábavná záležitost. Stály jsme na zastávce a povídaly si a okolí si nijak nevšímaly, jen toho, že je mlha a zima a že autobus nejede načas jako vždy...

Tu najednou ke mě přistoupila cizí žena, vůbec jsem ji neznala a začala na mě řvát, že je to nespravedlivé, že jsem určitě k…, když mám tři děti a bůhví s kým a že ona chudák je mít děti. Popravdě, byl to takový šok, že jsem nebyla schopná jediného slova. Ta žena o mně nevěděla vůbec nic ani o mém životě a přesto byla taková. Možná byla nešťastná jako kdysi já a proto jí odpouštím. Ale já taková nejsem, mám všechny své děti s jedním mužem.

Ale abych začala od začátku. Bylo mi dvacet a našla jsem si přítele. Byl stejně starý jako já, milý a hodný, takový ten typ, co může mít každou a přesto bezhlavě miloval mě. Za dva měsíce jsme se vzali. Najednou jsem nebyla slečna, ale vdaná paní. Když jsem dva dny po svatbě zjistila, že jsem těhotná, byla jsem šokovaná a štastná zároveň. Tehdy byl i manžel. Najednou se ale začal měnit, hrozně žárlil, a to takový způsobem, že mě znenadání přepadával v práci, zda tam jsem a když zjistil, že ano, tak jel vždy pryč.

Po deseti hodinách se nám narodil chlapeček. Bylo to nádherné období plné štěstí a lásky, manžel se uklidnil, protože věděl, že jsem doma. Když jsem chtěla používat antikoncepci, bylo mi to zakázáno, protože bych mohla s každým a tak se stalo, že přesně, když byl malému rok, tak jsem byla opět těhotná. O potratu jsem ani na minutu neuvažovala, i když proti tomu celkem nic nemám, říkám si, že je to věc každé ženské, zda chce nebo ne. Narodila se nám krásná holčička, ale tím „pohádka“ skončila. Hádky a výčitky, kde a s kým jsem. Prohledávání věcí bylo u nás na denním pořádku. Jak bych se dvěma malinkými dětmi mohla mít milence ho jaksi nenapadlo. Byla jsem z toho psychicky hrozně vyčerpaná a unavená, nastaly u mě deprese a bulimie. A přesto jsem na oko hrála roli štastné rodinky.

Když už jsem na tom byla špatně, přišla jednou kamarádka a řekla, že se na mě nemůže koukat a že mi našla místo u nich ve firmě a že je tam i firemní školka, což bylo úžasné. Samozřejně jsem si to musela vybojovat, protože to bylo peklo říci mu to, ale nějak jsem prostě musela. V práci to bylo skvělé, kolektiv i ta školka. Tak to šlo tři roky a doma jsme fungovali jako kamarádi nebo spíš spolubydlící. No a jednou jsme byli na dovolené s dětmi u moře, jeden číšník se na mě usmál, když mi naléval pití, nic víc. Na to můj manžel reagoval tím, že když děti usnuly (vždy to nechával na to, až děti spaly, aby nic nevěděly) mě profackoval a znásilnil. Ona je to potupa od cizího chlapa, ale od vlastního je to ještě horší.

Po té dovolené jsme se vrátila do práce a dál hrála roli manželky, když se mi nedostavila ms, tak jsem věděla, že je zle. Tentokrát mi ovšem manžel řekl, že to není jeho a že musím okamžitě na potrat. Něco se ve mně zlomilo a měla jsem po tom všem prostě všeho dost a řekla ne. Tím se mnou přestal mluvit úplně, nastalo děsné období, ale malý je nádherný a čilounký kluk. A víte, co se stalo, když bylo malému pár měsíců? Můj manžel mi řekl, že má milenku a že s námi chce žít s oběma a že se s tím musím smířit. Tehdy v noci to byl pro mě šok a zároveň úleva, nevím zda to pochopíte… Najednou jsem byla volná. Když arogantně řekl, co s tím chceš udělat? Vzala jsem jeho věci a vyhodila ho. Najednou koukal a prosil a prosí dodnes.

Rozvedli nás rychle a rok byl celkem klid. Po roce chtěl najednou děti do svojí péče… a ty lži, co tam vymýšlel, hrůza, to nepřeji žádné matce, aby tohle zažila, ten strach, že jí manžel vezme děti. Mezitím jsem si našla přítele, je to moc hodný chlap, má rád mě i děti, je to něco jiného, jiný život. Je to láska bez výčitek a nesmyslů. A víte, co se stane v lednu? Budeme spolu mít miminko. Nebylo plánované, prostě si k nám tu cestu našlo a my ho milujeme už nyní. A tak té paní odpouštím, i když mi těmi větami připomněla minulý život. Ale právě proto jí odpouštím, to malé připomenutí je dobré, člověk je pak šťasný, že už žije jinak. Možná na jiné planetě. Omlouvám se za ten román, ale musela jsem se svěřit. Všem jen to nej a hezký den.

Vaše M

Hodnotilo 23 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
jana20  05.10.11 06:07

No, život se s tebou nemazlil, přesně vím o čem píšeš. Teď už bude jen dobře, přeju vše nej. Jinak - paní vypadala buď nešťastná, nebo blázen. Vůbec se tím nezabývat :zed:
:mavam:

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 05.10.11 07:22

Fuj, teda s manželem sis užila svoje, jen co je pravda, můj taky trošku žárlí, ale jen zdravě, tohleuž je co říct. Moc Ti přeju zdravé děti a abys byla šťastná, zasloužíš si to :hug: :hug:

 
klarushka
Závislačka 3891 příspěvků 05.10.11 07:53
ahojky,

no je to smutný ( co sis prožila s ex) ale doufám že sis už svojí smůlu ,,vyžrala´´ a tejď už budeš jen šťastná a spokojená :hug: :hug:

 
Petullka82
Ukecaná baba ;) 1943 příspěvků 05.10.11 08:53

To byl typickej prototyp zarlivyho psychopata, kterej je rozpolcena osobnost, asi porad vnitrne nestastnej, kdo vi.
Kazdopadne jsi ohromne silna a sikovna, ze jsi se 3! detma dokazala od nej odejit.
Hodne stesti a lasky a taky zdrave miminko :kytka:
A hlavne - at uz jsou na tebe chlapi jen hodni :wink:

 
k acka
Kelišová 6918 příspěvků 05.10.11 09:26

Přeju Ti, abys teď byla už jen šťastná, Tvůj přítel na Tebe byl vždy už jen hodný a zdravé miminko :palec:.

 
Munenka
Kecalka 145 příspěvků 05.10.11 09:59

Tak takhle se chova chlap, kdyzz ma milenku, sama jsem to zazila s byvalym, porad me kontroloval a hlidal, nic a nikam jsem nesmela a pak se ukazalo, ze jsme byli celou tu dobu dve, i pres to, ze se mnou mel syna.. Preji krasne a zdrave miminko a hlavne hodneho chlapa..

 
katyca
Závislačka 3379 příspěvků 05.10.11 11:04

No teda, bohužel tvůj první manžel za nic nestál, ale s novým přítelem ti přeji mnoho štěstí a lásky :srdce: :huban:

 
Vichrice
Ukecaná baba ;) 1561 příspěvků 05.10.11 11:13

Přeji ti v životě moc štěstí, které už máš jistě ve svých dětech a v příteli. Ať se daří vše tak jak si přeješ.

 
1aktak1  05.10.11 11:59

milenka zrejme netusi s jakym chlapem ma tu cest,ale mozna uz tusi… Tobe a tve „nove“ rodine preji uz jen same krasne veci,ty skarede sis uz vybrala a bude jen lip :)

 
Niky7  05.10.11 12:11

JSi dobrá že jsi to vydržela, preji hodne stesti a síly!!! :hug:

 
Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 05.10.11 12:38

Jsi bajecna krasna osoba!zena! :potlesk: :potlesk: :potlesk:
Prijimas a odpoustis :potlesk:

 
luciblank1
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 05.10.11 12:48

Kloubouk dolů takové peklo a vydržet to to dokáže opravdu silná ženská, ale myslím si že všechny jsme. Jsem ráda že tvůj příběh dopadl takto dobře a přeji tobě a tvé rodince jen zdraví lásku a štěstí to vše je totiž k nezaplacení a samozřejmě i zdravé miminko, které bude brzy mezi vámi :srdce: :hug: :kytka:

 
klara123
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 05.10.11 14:03

JSI ÚŽASNÁ ŽENA I MATKA!!!!!!! :kytka:

 
beruska03
Kelišová 5475 příspěvků 05.10.11 16:02

tak toto je hodně drsné :think: přeji už jen a jen štěstí !

 
lupalka
Povídálka 21 příspěvků 05.10.11 16:22

Tak teda to byl mazec.Hlavně že máš štěstí po všech stránkách a jsi konečně štˇastná.Já mám taky 3 děti malému Petříkovi bude taky zrovna v lednu jeden rok a jsme z manželem rádi že je máme a hlavně že jsme jeden druhého našli.Hodně štěstí :kytka: :mavam:

 
MINKA22
Kelišová 5922 příspěvků 05.10.11 18:25

Přeji ti aby si byla hodně silna a šťastná :hug:

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 05.10.11 20:03

:hug: :hug: :hug: :hug: Přeji jenom to hezké!!!! :srdce: :srdce: :srdce:

 
j.s.
Extra třída :D 11529 příspěvků 05.10.11 20:09

jsem moc ráda, že jsi od něj odešla, hodně mamin tady píše podobné věci a své manžele nebo partnery omlouvá…tady jde přesně vidět, že se život může otočit, i když člověk dostane nakládačku, ať je příjemné těhotenství a jsi moc spokojená :hug: :hug: :hug: :hug: a asi bych taky nevěděla, co v tu chvíli paní říci, navíc před dětima :think: :think: :think: :think:

 
Mrs.G
Ukecaná baba ;) 1042 příspěvků 05.10.11 23:22

Jsi neuvěřitelně statečná a máš můj obrovský obdiv…přeju jen to nejkrásnější do budoucna tobě i tvým dětem… :andel: :hug:

 
slunickomaja
Kecalka 256 příspěvků 06.10.11 11:04

:potlesk: :potlesk: :potlesk: Opravdu vééééliká gratulace k naprosto dokonale zvládnuté životní etapě. Kéž tvá životní síla a pozitivní přístup k životu, pomůže i ostatním ženám, které mají těžkosti. A tvá věta o tom co bude v lednu mě radostně rozesmála :-D Moooc přeji tobě, mimouškovi v bříšku a celé tvé úžasné rodince jen samou Lásku, radost a štěstí :kytka:

 
slunickomaja
Kecalka 256 příspěvků 06.10.11 11:06

Nějak se to nezobrazilo celé tak raději kopíruji :potlesk: :potlesk: :potlesk: Opravdu vééééliká gratulace k naprosto dokonale zvládnuté životní etapě. Kéž tvá životní síla a pozitivní přístup k životu, pomůže i ostatním ženám, které mají těžkosti. A tvá věta o tom co bude v lednu mě radostně rozesmála :-D Moooc přeji tobě, mimouškovi v bříšku a celé tvé úžasné rodince jen samou Lásku, radost a štěstí :kytka:

 
Adriapia
Ukecaná baba ;) 2120 příspěvků 07.10.11 00:11
....

hezky napsané, i když jste plná smutku z toho co se stalo, milujete své děti a i to malé nenarozené ;-) a žijete tak jak umíte a jste přes to vše šťastná a to je to co by měly umět všechny ženy, být šťastné…

 
MajdaT27
Kecalka 111 příspěvků 09.10.11 10:55
zivo3ka

:-o :roll: Teda jste si ,ale vytrpěla a vím sama o če mluvíte,měla jsem něco podobného,ale snáď teď už budete jen šťastná a víc nic takového vás nepotká,držím palečky a ať máte krásny a sťastný život i s vašema dětičkama a ať vám krásně a zdravě roste i to ještě nenarozené..Hodně šťestí v živote. :potlesk: :hug:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama