Letní miminka - 14.týden

Těhotenství
  • lucije
  • 22.01.04

Ahojte letničky a letňátka :o) Ještě pár týdnů, asi 6 :o), a budu(eme) teoreticky v půlce! S těma trimestrama a týdnama to je pěkný guláš. Ajka správně podotkla, že když je třeba 14+1, je to vlastně první den 15tého týdne. Já se v tom už raději nebudu vrtat. Prostě mi to teď začíná 14kou, tak říkám čtrnáct. A hotovo :o). Aby se v tom pak čert, doktor a natož my vyznaly. Ale miminku je to stejně jedno a na svět si přijde, až se JEMU bude chtít, a ne podle nějakých tabulek, že jo :o).

Do dneška jsem stále odolávala nakupování čehokoliv pro miminko a taky jsem to „zakázala“ příbuzenstvu. Nejsem nějak zvlášť pověrčivá, ale… znáte to. Dnes jsem šla náááhodou kolem C&A, uvnitř nebylo moc lidí, tak jsem vešla s tím, že se kouknu po něčem na mě, když mají ty slevy až -70%. Zlevněné těhotenské oblečení ale měli jen zimní, což mě neuchvátilo, ale hned vedle byly věci miminkovské. Nó, jo, úspěšně jsem podlehla… :o). Hrabala jsem se v tom snad půl hodiny a nakonec odešla s letním body s krátkým rukávem, vel.62 (snad se nám nenarodí nějaký obřík). Byly v balíčku hned tři a za cenu jednoho = 190,– Kč. No, nekupte to! A tak slaďoučký jsou :o).

Takže tu máme 14.týden:

Maminka:
Vstupujete do druhého trimestru, nejhezčího období z celého těhotenství. Pravděpodobně se Vám vrátí energie. Zároveň se však velmi rychle zvětšuje děloha. Dosažený pokrok můžete sledovat pohmatem fundu - vrcholku dělohy. Postupně roste od kosti stydké až nahoru k pupku.

Miminko:
Délka měřená od temene k zadečku dosahuje 80 až 113mm a váha se pohybuje kolem 25g.
Obličejík opět dosahuje vyššího vývojového stupně. Objevují se tvářičky a kořen nosu, uši se přesouvají ze stran krku vzhůru na hlavičku, oči se zvolna přibližují, oční víčka jsou i nadále srostlá.
V této době začíná rašit lanugo, což je další významný pokrok. Lanugo je jemné ochlupení pokrývající téměř celé tělíčko plodu, uspořádané ve složitých dermatoglyfických vírech daných zevní strukturou kůže, která je později podkladem individuálního uspořádání kožních rýh.
Lanugu je přičítána ochranná funkce, protože zejména v posledních měsících zachytává maz vylučovaný kožními buňkami. Před narozením veškeré lanugo mizí a je nahrazeno silnějšími, hrubšími chloupky, s nimiž se dítě rodí.
Kromě lanuga můžeme také pozorovat oční řasy - velice jemné - a na hlavičce začínají dokonce rašit vlásky.
Tento týden je důležitý též pro vnitřní vývoj. Uzrává štítná žláza a začíná produkovat hormony. U plodů mužského pohlaví se objevuje prostata, u děvčátek sestupují vaječníky z břicha do pánve.

Několik rad pro bezbolestné těhotenství
Jedna žena ze dvou trpí v době těhotenství bolestmi zad. Jejich hlavními příčinami jsou váha dítěte (zejména od 5.měsíce), svalová ochablost, změna vaziva, způsobené hormonálními přeměnami v těle matky, každodenní stres.

1. Myslete na správné sezení
Těhotenství není samozřejmě žádná nemoc, od čtvrtého či pátého měsíce je však potřeba, abyste se šetřila a hlavně, abyste nepřetěžovala záda. Vyvarujte se dlouhého stání. Správné sezení představuje nejlepší způsob odpočinku páteře. Dbejte na to, abyste měla vždy na zemi celá chodidla a kolena ohnutá v pravém úhlu. Tak nebudete zbytečně unavovat záda, ani napínat břišní oblast. Opírejte se celou plochou zad o opěradlo, abyste měla podepřená bedra. Nekřižte dolní končetiny, aby se v nich neomezoval krevní oběh. Čím dříve si zvyknete na takový „posaz“ před televizí nebo u počítače, tím lépe.

2. Pozor na přebytečná kila!
Devět až dvanáct kilogramů je optimální váha, kterou žena v těhotenství přibere. Závisí to pochopitelně také na původní váze a výšce. Přílišná nadváha vždy silně zatěžuje páteř.
Chcete-li zjistit, zda přibývající kila nejdou na vrub těhotenství, ale skutečného tloustnutí, měřte si pravidelně obvod horní části stehen. Tato hodnota , která je ukazatelem množství tělesného tuku, by měla zůstat po celou dobu stejná. Jestliže v těhotenství budete cvičit, jistě vám neunikne, že se zpevní svalstvo dolních končetin, které budou hezčí než kdykoliv předtím!

3. Dbejte na správný postoj
Správné držení těla zmírňuje zbytečné zatížení zádových svalů. Vestoje vždy srovnejte pánev do správné polohy. Čím je břicho větší a dítě těžší, tím víc to těhotnou ženu nutí zaklánět se nebo hrbit, aby udržela rovnováhu. Při žehlení a mytí nádobí se nad žehlící prkno či dřez nepředklánějte. Máte-li džez nízko, vložte do něj větší škopík a nádobí myjte v něm. Žehlete v sedě - sedněte si na židli a žehlící prkno snižte do výše pasu.

4. Spěte na boku
Na spaní si pořiďte tvrdou matraci, vyhnete se nežádoucím problémům, a to nejen v těhotenství. Nejlepší poloha na spaní je na levém boku - napomáhá správné krevní výměně mezi matkou a dítětem, přiměřený polštář pod hlavou, levou nohu nataženou a pravou skrčenou přes ni.
Vstávání - z polohy vleže vstávejte po etapách. Nejprve se přetočte na bok, zvedněte hlavu a trup a opřete se o loket. Vzepřete se na rukách do sedu. Nakonec narovnejte záda, dejte nohy dolů a pomalu se postavte.
Uléhání - lehejte si pomalu a vždy ze sedu. V poloze vsedě zvolna přehoďte dolní končetiny přes postel nebo pohovku, aby byly ve výši boků. Vahou celé horní poloviny těla se opatrně opřete o lokty, rukama se držte lůžka a položte se.

5. Zvedání těžkých věcí
Již od začátku těhotenství si odvykněte nosit těžké náklady.. Bude-li to opravdu nutné, myslete na to, aby byla váha dobře rozložena. Lépe dvě tašky přes ramena než jedna, i než tašky do rukou. Berete-li do náručí vaše starší dítě, usaďte si ho dobře na kyčli.
Zvedání - podřepněte s rovnými zády, zvedejte se na dolních končetinách pomocí stehenních svalů. Ve stoji se nikdy nepředklánějte.
Co se týče ohýbání, budete muset skutečně změnit dosavadní zvyky. Při sbírání něčeho, při mytí dítěte, při ustýlání si vždy klekejte nebo sedejte na bobek, abyste měla rovná záda. Velkou zátěž pro záda nejen v těhotenství představuje luxování. Pokrčte při něm raději kolena, než abyste se ohýbala v zádech. Stejně tak při ostatních činnostech. Myslete na to, aby vaše záda zůstala rovná. Budete-li zvedat ze země nebo z automobilu krabici nebo kufr, nikdy si je nepokládejte na břicho.

6. Konec vysokých podpatků
Vysoké podpatky způsobují lordózu - zakřivení páteře dopředu. Tím, že jsou méně stabilní, zvyšuje se riziko podvrtnutí a pádu. Doporučuje se maximální výška 4-5 cm - ta ještě zachovává správnou polohu pánve.

7. Plavání
Plavání, především na zádech, posiluje zádové svalstvo, působí příznivě na zakřivení páteře a přinese úlevu od bolesti zad.

No, vidíte, zase jsem „dlouhá“. Ale snad jste se pročetly(i) až sem :o).
Mějte se všechny moc krásně a dávejte na sebe a bříška pozor, venku je a bude ještě dlouho klouzavo!

Vaše Lucka + Letňátko (14tt)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Tanina
Kecalka 155 příspěvků 22.01.04 07:35

Ahoj Lucko,

tak k vám zase nakukuju od jarních miminek a musím tě pochválit :-) Zase máte krásný deníček.
S tím nakupováním a odoláváním to teď bude težší a težší :-))) jen počkej! :-) Také jsem se snažila nekupovat nic dopředu, ale ono to prostě nejde viď? :-))))

Tanina a Julinka 23tt

Pavca
Kelišová 6289 příspěvků 22.01.04 09:10

Ahoj letňásci,

tak a máme tu nový deníček s novým číslem, jak psala Lucije, za chvíli tu bude půlka našeho těhotenství.

S počítáním týdnů si už nějak nelámu hlavu, jeden údaj mám zapsaný v těhotenské knížce podle MS, druhý podle posledního UTZ a ten v podstatě odpovídá mým výpočtům o stáří miminka, tak to neřeším.

Tak jsem pročetla jak bych měla správně stát, sedět na židli a ležet a musím říct, Lucije, že já akorát správně spím :-)))) je ale fakt, že s tím sezením u počítače budu muset něco udělat, strašně ráda sedávám s nohou přes nohu a to by asi ty křečové žíly vypadaly!

Chystáte se holky do nějakého těhu cvičení? Já už jsem si jedno našla, dokonce to mám kousek od domu, vedou i hodiny plavání pro těhotné a potom pro miminka. Jen mě překvapilo, že v letáku mají napsané, že cvičení pro těhotné je až od 20tt a plavání od 17tt.
Tak se tam musím zajít zeptat a zapsat do nějaké cvičební skupiny, jenom doufám, že to bude v nějakou slušnou dobu, jinak se tam z práce asi nedostanu.

Co se týká nakupování na miminko, tak se přiznám, že tahle mánie mě ještě nepostihla, myslím, že to přijde až s postupně narůstajícím bříškem.

tak se mějte všechny báječně a pozdravujte svoje pidi pupíky

Pavča + Kulihrášek (dle UTZ 12tt+1)

Ulrika
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 22.01.04 09:23

Ahoj holky!

Tak už tu máme skoro konec týdne. Nevím, jak vy, ale já se na každý víkend těším jak malý dítě na prázdniny.

Co se týká cvičení - uvažuju o něm, ale žádný praktický krok jsem ještě nepodnikla. Už by to asi chtělo, člověk má pořád dost času, ale ono to docela letí.

Oblečky pro mimíska jsem zatím nekoupila žádné. Jsem trochu pověrčivá a navíc - co jsem koukala ve slevách, tak jsou to samé zimní věci a já nedokážu odhadnout, jakou velikost bude mít mimísek příští zimu.

S tím správným sezením atd. jsem na tom stejně jako Pavča. Akorát správně ležím (a takhle lehávám už dávno, takže si aspoň nemusím na nic zvykat). U sezení si budu muset dávat pozor, taky má zlozvyk si dávat nohu přes nohu.

Holky, nevíte, kde by se daly sehnat střihy na nějaké těhu-oblečení? Čekají mě narozeniny a manžel se prokecnul, že mi spolu s mými rodiči dají šicí stroj. Tak hledám inspiraci, abych mohla trénovat a zároveň se pokusit o něco praktického… Jsem na sebe dost zvědavá.

Taky jsem ukořistila první razítko do těhu-průkazky. Myslela jsem, že u praktické doktorky to bude jen formalita a ejhle - byla to celá preventivní prohlídka… Jenom u zkoušení zraku jsem si nebyla jistá, jestli pochopila, že můj ostříží znak je tak ostříží za pomoci kontaktních čoček se šesti dioptriemi… Snad jo, já jsem se o tom zmínila.

Tak se zatím mějte krásně!

Ulrika (13+6 tt)

gruzie
Kecalka 112 příspěvků 22.01.04 09:52

Zdravím letňátka,
dnes jen v rychlosti, za chvíli mě čeká vyšetření plodové vody a pak nebudu do neděle asi psát. Mám být v naprostém klidu.S nakupováním na miminko jsem ještě nezačala, moc do města teď nechodím a myslím, že je ještě čas.
Luciji chci poděkovat za pěkné počtení. Je to fakt zajímavé a poučné.
Míla + Štěstíčko 16 + 4 tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.04 09:59

Ahojky holcinky,
novy denicek je plny superrad na zada a musim vam rict, ze je uz od ted budu dodrzovat.Alespon se pokusim. V nedeli jsem totiz koupala naseho pejska(trpasliciho pudla) no a ten 15min predklon nad vanou byl osudny…nejak jsem se naraz narovnala a rup.uz jsem se teda moc nenarovnala…fuj…uz mi ty zada teda povolily, uz chodim a sedim :) ale stale boli…takze, holcinky, opravdu pozor na zada, je to dost neprijemne - hlavne kdyz neni dvakrat dobre odzaludku, pichne v brisku, pichne v zadech… :)) pripadam si uz jak totalni lazar..
Na nejake cvicenicko uz bych sla, ale uvidim, az jak povoli dr.(kvuli pocat. problemum) Plavat chodit nebudu, i kdyz na to jsem se nejvic tesila, ale jelikoz byl u me uz nejaky zanet a jedna tehulka co pracuje na hygiene nas bazen zrovna taky nedoporucuje a nijak se tam nepohrne, tak si to nejak netroufam. Tim nechci rict, ze je nejaky spinavy.Je to normal velky bazen, rekla bych docela slusny, ale mam nejake obavy..(skoda no)
S tim oblecenickem jsem ja vcera nevydrzela..jen jsem se zatocila v jednom obchudku a par vecicek jsem si prece jen odnesla(dvoje dupacky a dvoje body) byla tam 50% sleva. No nekup to :)))) a taky pro sebe jsem si koupila krem na strie a uz se mazu, tak doufam, ze zabere,protoze, i kdyz na to nevypadam, mam jich hooodne uz zdrivejska na bocich..(takze mam velke predpoklady na dalsi prasklinky)
Chtela jsem se jeste zeptat Ajky: Aji, ja jsem z UH, do Zlina jezdim rada nakupovat, protoze u nas toho zas az tak moc neni, kdybys mi tak doporucila nejaky dobry obchudek s tehuvecickama, a pak i s miminkovskyma, byla bych vdecna. Diky ti moc, a jelikoz nase terminy nejsou az tak daleko od sebe, treba se potkame v Batovske porodnici :)))
Na vikendik se taky moc tesim, nejvic na to, jak si poradne v sobotu dlouho zchrupnu :))
Tak uz budu koncit, mejte se krasne, treba vam jeste tento prac.tyden neco poslu, i kdyz pochybuju. :) Dnes maji dojit programatori predelavat uce programek a jsou to tak skvely „profici“ ze vzdy mi s tim PC neco provedou :))
Mej te se mooooooc krasne a at vam prace od rucek ubiha :)), tehulinky. Pozdravujte minibriska
papa Any

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.04 10:03

to jsem jeste ja- omlouvam se za chyby :((( nejak mi to Lvicatko vymyva mozek :))
Tak pa Any

KEIKO
Kecalka 290 příspěvků 22.01.04 11:12

Ahoj bříška a mimísci,
ja taky uvažuji o těhu-cvičení.Chtěla bych se zeptat, jestli někdo máte doma nějakou kazetu pro těhulky, jestli je to dobré a stojí zato si ji koupit? Poraďte a doporučte prosím!
Mám doma rotoped, tak se chystám na pár kilometrů. To snad mimískovi nemůže nijak ublížit.
Včera jsme byli plavat a bylo to moc příjemné - kdysi jsem plavala závodně,ale včera jsem to radši moc nepřeháněla! Pak jsme byly s kámoškou na obědě. Taky vám začíná poslední dny až nebezpečně moc chutnat?
GRUZIE - přeju ať ten odběr dobře dopadne!!! Určitě se pak ozvi!
KEIKO + mimi

evelina1
Kecalka 406 příspěvků 22.01.04 12:15

Ahojky holky a bříška,
nejdříve pochvala za deníček, opět moc hezky napsaný a zajímavý, také poučný. S tím sezením jsem na tom jako Kačka, sedím njradši s nohou přes nohu a ohnutá ne s rovnými zády, ale spaní dodržuji, musím. Jinak už mě taky trošku nahlodává něco malého koupit, třeba jen jedno bodýčko, úplně pidi. Určitě to nevydržím. Na těhu cvičení bych taky ráda chodila, musim si zjistit jestli tady u nás taky nějaké je. S tím plaváním, mám taky trochu obavy z případných mykoz, znáte to, člověk neví co tam může chytnout a to by nebylo zrovna v tomto stavu příjemné, ještě uvidím. Bříško nějak neroste, jen večer jsem nafouklá, nebo moc najedená, nevim, ale je fakt, že je trochu jiný než dříve, už prostě není ploché. Akorát to vypadá, že mám zaražený prdy pro druhý myslím. Ale mě je to jedno, já si počkám. Taky chodíte hůř na WC já teda jo jsem ráda, že jdu tak 1× za dva až tři dny jak kdy. venku přestalo sněžit je tam hezky bílo. Z teplé kanceláře je to fajn se dívat. Holčiny budu pomalu končit mějte se krásně, pořádně se oblékejte,at vám nenastydnou pupíčky. Zase brzy pa
Evel + pokládek 10+2tt

Dandule
Zasloužilá kecalka 561 příspěvků 22.01.04 12:26

Lucije,moc krásně jsi to zase napsala,pro mě opět výhoda,že mám Tvé rady dopředu a až se dostanu do 14týdne /doufejme/,tak už je budu mít zažité.

Už jsem psala,že na těhu cvíčo začnu chodit již teď,ale začala jsem mít strach,abych si něco nepřivodila a radši počkám do 12týdne.
S těmi oblečky je opravdu těžké odolat.

Gruzie,budu na Tebe myslet,po odběru odpočívej.Dnes mi volala kámoška,čekala na výsledy měsíc a miminko je v pořádku.A odběr absolvovala také bez problémů,říkala,že snad nejhorší je ten stres,který prožíváš,ale doktoři byli skvělí.Tak se neboj,věřím,že u Tebe /mě to čeká také/ to dopadne také vše OK.

Holčiny,já jdu zítra na UTZ na konci 6týdne,tak jsem trochu nervozní.

Mějte se krásně a pozor na procházky venku - klouže to!

Pa,Dandule + Sluníčko /6tt/

Petulka1
Kecalka 297 příspěvků 22.01.04 12:45

Ahoj, holčiny!
Já jsem trubka a tak jsem tu od rána bulela jak želva. O odběru na hormony štítné žlázy jsem už psala v minulém deníčku. No a včera jsem se dověděla, že hodnoty vyšly zvýšené a dostala jsem za úkol vyšetření na interně. Doktorka mi nic nevysvětlila, jen že si nemám dělat starosti. Jenže já si na tom papíru, co mi dala, našla diagnózu E049, okamžitě na netu zjistila, že to je netoxická struma a děsně se vyděsila. Víc jak hodinu jsem tu ronila krokodýlí slzy, volala manželovi, ten už chtěl na doktorku vyrazit, ale nakonec jsem se odhodlala a s velkou podporou Velchi jí zavolala. Co se týče diagnózy, tak něco tam prý napsat musela. Mám prý jen malinko zvýšené hladiny některých hormonů, konzultovala to s tou internistkou a prý je to fyziologické. Mám přijít 3.2., ale nemám si vůbec dělat starosti. Tak jsem se docela uklidnila.

Bříško pěkně roste, obzvláště večer už je to pěkný pupek. Ještě, že jsem o víkendu došila ty těhukalhoty! Jsou příjemné, trošíčku teplákoidní, ale musím říct, že mi docela sluší. Ještě plánuju podle stejného střihu nějaké manšestráčky nebo tak něco.

A v úterý jsem byla u doktora. Měl nějakou nemluvnou náladu, ale to, že je miminko živé a zdravé mi řekl. A když jsem odcházela, tak mi řekl, ať se nebojím, že teď už to bude dobrý. Jenom jsem se ptala, na pobolívání v tříslech, obzvlášť na pravé straně, tak nic neříkal, ale vypadal, že je to normální. No, včera si manžel všiml, že tam mám jizvu po slepáku a že by to případně mohlo souviset… Co si o tom myslíte?

O těhucvičení už jsem taky uvažovala. Asi bych jezdila do Brandýsa nad Labem do mateřského centra, protože bych tam poznala těhule z okolí. Ale ještě jsem tam nevolala. Jinak chodíme s manželem jednou týdně plavat a vřele doporučuji.

Lucije Uf, uf, tak to sezení nevím nevím. A co se týče spaní, tak přece jen maličko preferuju pravý bok. Ale zvykám si.
Já teda včera odolala, ale měla jsem co dělat. Přece jen jsem pořád ještě „posránek“. Ale kdo neodoláváte, tak v Tescu na Národní mají krásné dupačky (asi 73 Kč) a trička (39 Kč) z tenoučké bavlny, bez potisku v krásných barvách - růžová, žlutá, modrá, zelená. Říkala jsem si, že by stačilo koupit fix na textil a namalovat obrázek podle své fantazie, případně napsat jméno miminka… Možná tam pro ně ještě naklušu :-)
Včera jsem neodolala jiné věcičce. Koupila jsem si ten Těhotenský kalendář, jak jsi o něm mluvila na srazíku.

Ulriko I tebe pošlu do Tesca. V tom patře, co prodávají látky mají na takovém stolku katalogy střihů od Burdy. Včera jsem tam listovala a nějaké těhotenské oblečení tam je, ale musela bys vidět… něco se mi líbilo, něco bylo dost hrozný. Ale potěšující je, že spousta toho bylo v kategorii „easy“. A taky nevím, kolik ty střihy stojí… ale počítala bych tak 80 až 100 korun. Ale vybrala jsem si tam takové džínové šatičky, nemůžu na ně a nechce se mi ten střih vymýšlet, tak tam asi znovu vyrazím.

gruzie Držím palečky. Ozvi se, jak jsi dopadla.

Mějte se krásně a užijte si víkend. Snad se tu zítra ještě objevím, ale člověk nikdy neví.

Páá Petra + Berušátko 15+3

TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 22.01.04 13:52

Ahoj holky tehulky,
chtela jsem se jen zeptat, jestli chodite nektera v tehotenstvi do sauny nebo jestli vite neco o tom, jestli se tam chodit muze
Diky Tina+Anicka (od Cipisku)

Cibulka1
Kecalka 134 příspěvků 22.01.04 14:27

Ahoj holky!

Lucije- opet moc diky za nove informace. Uz jsem se na dnesni denicek moc tesila.

Dneska se moc nezdrzim, jen bych se chtela zeptat: Vy,ktere jste byli u obvodniho lekare na prohlidce,to vas tam vase dr. poslala? A v kterem tt? Mne moje zatim nic nerikala.

Zatim se mejte.

Cibulka+ Holatko(14+2)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.04 14:38

ahojky Cibulko, mne rekla ma dr., ze do 12tt bych si mela zajit k obvodnimu a k zubari.Nevim, jestli je nebo neni dulezite do kdy mit razitka v prukazce, ale podle me je to jedno.Kazdopadne ja uz od obvodaka mam a jeste me pristi tyden ceka ten zubak :(( fuj :)
mej se hezky
 Any

Petulka1
Kecalka 297 příspěvků 22.01.04 14:42

Ahoj, holky!
Tino O sauně v těhotenství vím jen to, že se nedoporučuje, protože hrozí překrvení dělohy a riziko potratu. Ale nevím, jestli to platí pro celé těhotenství nebo jen pro první trimestr. Já žádná saunilka nejsem. Vždycky jsem to jen plánovala a teď se mi rozhodně nechce začínat.

Cibulko K obvoďačce mě de facto poslala sestřička z poradny, když mi v průkazce zatrhla kolonku Údaje a nálezy obvodního a odborných lékařů. Průkazku jsem dostala někdy v 8. týdnu a to mi říkala, že by to tak do dvou měsíců chtělo vyřídit. No, už to vyřizuju druhý týden a nemá to konce. Dokonce jsem si říkala, že příští těhotenství zalezu někde do lesa a nevylezu, dokud neporodím, aby mi dali všichni doktoři pokoj :-)

Jinak jsem si našla článek o vlivu těhotenství na štítnou žlázu a to co mám zvýšené je v tomto stavu naprosto normální, tak jsem se trochu uklidnila. Hlavně, že člověka takhle vyděsí jenom tím, že jsou huby líné a nic pořádně nevysvětlí.

Mějte se krásně!
Petra + Berušátko

TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 22.01.04 15:22

Ahoj Petro, diky za zpravu, myslela jsem si ze to neni dobre, ale nechtela jsem tehotnou kamaradku zbytecne plasit
Tina+Anicka

Tifani
Kecalka 149 příspěvků 22.01.04 16:31

Ahoj spolutěhulky,

opravdu moc hezky jsi to, Lucko, napsala!!!!

Měla jsem teď trochu problémy v práci ? dali mi výpověď ? a když jsem jí nepřijala, tak tady okolo toho bylo pěkné haló a nebylo to vůbec nic příjemného ? sice jsem jim rovnou řekla, že jsem těhule, ale i tak se mnou nejednali v rukavičkách ? no nic ? přinesla jsem potvrzení od holčičandy ? takže řekli, že na jeho základě výpověď stáhnou ? tak doufám, že to bude všechno OK a už nebudou dělat žádné problémy (((((((((((((-:

Cibulko ? já jsem hned jak jsem dostala průkazku byla upozorněna, abych si došla ke své praktické doktorce, aby mi tam vyplnila nějaké potřebné údaje ? jako vážné nemoci v rodině, moje vážnější nemoci apod. Taky mi holčičanda říkala, že bych tam měla jít dostatečně včas, protože do těhu průkazky je též potřeba vyplnit EKG vyšetření a to je třeba udělat prý dostatečně včas, než je srdíčko miminka tak silné, že by mohl přístroj zachytit i jeho tlukot a tím zkreslit údaje.
Takže já jsem teď 11+4 dle MS a právě dneska jsem byla na EKG a pak u své praktické doktorky, takže razítka v průkazce už mám ? přesně za týden jdu ještě k zubaři a tím snad budu mít na chvíli od pochůzek pokoj (((((((((-:

Holky poraďte mi nějaký dobrý krém na bříško proti praskání???? A co cvičení v Praze, jak jsem se ptala minule ? nikdo nikam nechodíte??????

Tak se holky mějte hezky, nestresujte se a opatrujte bříška.

Tif

Jiti
Zasloužilá kecalka 685 příspěvků 22.01.04 16:41

Ahoj holky,

právě řeším dilema při změně gynekologa. Zdá se mi to blbé v průběhu těhotenství, ale nemůžu si pomoct. Když jsem svému stávajícímu řekla, že jsem musela na pohotovost se špiněním, téměř se smál, že jsem tam s takovou „blbostí“ šla a konstatoval - „určitě Vám řekli, že je to normální, že?“. Tím mně odzbrojil. Na pohotovosti mi totiž hned řekli, že je vždycky dobré s takovou věcí přijít, protože nikdy nedokážete odhadnout, co se děje. Taky jsem na pohotovosti hned dostala nějaké prášky na udržení, o čemž můj gynekolog nechtěl ani slyšet, prý „jestli se to má udržet, tak se to udrží“. Tak jsem si nechala doporučit jiného gynekologa a v pondělí tam poprvé jdu.

Pavčo - já chodím do cvičení, které je od 12 tt. Připadám si tam ale se svým „teprve“ 16tt mezi těmi zasloužilými těhulkami docela netěhulkovsky. V teplákách se ale bříška schovají. Zajímavější to bylo minulý týden, kdy jsem byla poprvé na plavání a v plavkách je opravdu vidět všechno. Cvičení i plavání určitě doporučuju. Kromě pocitu, že něco pro miminko dělám mi bylo opravdu příjemně protaženě (po prvním cvičení jsem ráno nemohla slézt z postele jak mně bolely stehna a to jsem si říkala, že nějaké protahování nemůže účinkovat).

Ulriko - myslím, že nějaké střihy jsou v letní Burdě z roku 2002.

Cibulko - každý gynekolog to asi bere trochu jinak. Mě ten můj řekl, že průkazky jsou hodně staré a jsou tam kolonky, které se dnes už nepoužívají. Proto k obvodnímu chodit nemám. Upřímně se mi tam ani moc nechtělo - teď když řádily chřipky. K zubaři jsem si ale radši zašla. Doporučil mi, abych se objednala ještě asi měsíc před porodem, abych pak měla klid a nemusela na to myslet.

Opatrujte bříška.

Jitka a Bublinka (16tt+3)

Pavca
Kelišová 6289 příspěvků 22.01.04 17:03

Ahoj bříškandy,

tak se dnes ještě jednou hlásím, než za náma klapnou dveře a pojedeme domů.

Ulrika: taky jsem jednou v látkách okukovala katalog střihů z Burdy a měli tam i nějaké těhu oblečení, takže se zkus poptat. Já teda šít sama nebudu, myslím, že by to nedopadlo podle představ a do práce by se v tom asi chodit stejně nedalo :-)))))

Gruzie: držím pěstičky na tu amniocentézu a určitě dej vědět jaké to bylo, kdyby nás to náhodou taky čekalo. Přeju ti, aby výsledky byly naprosto v pořádku!!!

Any: teda holka, co to vyvádíš, záda jsou jenom jedna a ještě je budeš potřebovat:-))))) Tak ať si zase rychle fit, určitě doktor časem povolí nějaké cvíčo, to pak bude pro bolavá záda balzám. S tím bazénem mám podobné obavy, ale těhu plavání u nás probíhá v lázních, kde je bazének menší, tak snad tam bude kvalita vody lepší.

Keiko: kazetu s cvičením pro těhulky doma nemám, taky jsem o nějaké uvažovala, pokud vím, tak prý docela dobrou natočila cvičitelka Hanka Kynychová. Ale asi by to stejně chtělo napřed vidět…

Evelina: s tím špatným chozením na wc na tom bude asi podobně spousta těhulek, je to normální, doporučuje se zelenina, ovoce, ale hlavně hodně hodně pít! Tak snad ti to pomůže, já se teda snažím do sebe nasoukat spoustu vody a někdy je to pak lepší :-))))))

Dandule: tak držím palečky na zítřejší UTZ!

Petulka: teda holka, to je zase nadělení. Myslím, že by doktoři občas zasluhovali pěkně přes h… To se ani jinak nedá říct, takhle tě vyplašit. Zrovna když máš být v klidu, tak takové nervy. S tím doktorem to u nás bylo posledně stejně, nějak neměl náladu a spěchal, nic jsem neviděla, šup šup, fotku a hybaj ven. Tak si to hodlám příště vynahradit:-)))))

Cibulka: jsme na tom stejně, mě se taky zatím doktor nezmiňoval o prohlídce u obvodního.

Tifany: plně chápu, že jsi neměla náladu, když se dějou takové věci v práci. Bohužel pro tvého zaměstnavatele tě ovšem podle zákona skutečně nemůže propustit, protože si těhulka a navíc ti bude muset držet místo i po dobu tvé mateřské dovolené. Každopádně pokud by na tebe nějak tlačili a nebo tě nervovali, určitě by se dalo domluvit s lékařem, aby ti vystavil neschopenku a mohla jsi zůstat v klidu doma. Tak držím palečky a přeju pevné nervy :-)))))))

Jinak holky jste mě teda překvapily s tou návštěvou praktického lékaře a zubaře, mě zatím nikam můj doktor neposlal, tak snad to časem udělá, k zubaři jsem stejně objednaná na březen, tak to nějak zvládnem.

Mějte se prima a krásný večer

Pavča + Kulihrášek (dle UTZ 12tt+1)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.04 18:34

Ahoj holky,

pro změnu jsem nepřihlášená, ale jsem to já JANINE.
Manžel stále něco vylepšuje na počítači, takže před chvílí jsem mu volala, jaký je heslo, abych se připojila na net.

Lucije - ¨díky za pěkný deníček, vždycky si kontroluju, jak to všechno je.

Mílo - dnes jsem na tebe myslela, tak ať je vám dobře a výsledky jsou v pořádku. Jinak na tvůj dotaz, já mám termín 8.7., ale jelikož čekám dvojčátka, tak ten rozptyl může být velký. Každopádně se budu snažit.

Petulko - přesně ti rozumím. Oni si někteří doktoři myslí, že jsme jak ovce. S papírem někam půjdeme a vůbec nebudeme vědět, tušit, zajímat se. Já taky vždycky všechno pečlivě prostuduju, a pak si říkám, jestli nebylo lepší nevědět. Ale ne, měla ti to říct hned a bez nějakejch cavyků, prostě jako informaci. Asi nechápou, že v tomhle stavu jsme dosti citlivé a zranitelné.

Jiti - tak přeju, abys našla lepšího gynekologa. To je dostlova hlupák, přesně jak jsem psala Petulce. Copak to nechápe, jak jsme vyplašené?!

Tif - teda výpověď zrovna teď. To člověk neví na co myslet dříve. Samozřejmě, že ti jí dát nemůžou, ale asi to nebudu i nadále žádná pohoda. Uvidíš, třeba časem zůstaneš doma.

Cibulko - já mám taky v těhuprůkazce 1× vyšetření z interny a 2 x od zubaře. Teď už se setřička ptala, kdy půjdu k zubaři. Jdu zítra, takže byla spokojená. A o tom vyšetření na interně říkala, že tak kolem 20tého týdne, a pak na mě vytřeštila oči, jestli nemám nějaké problémy. Prý to je dobrý tak zhruba v polovině.

Já budu mít od zítřka dovolenou až do příštího čtvrtka. Jsem pořád utahaná, tak si vyberu ještě zbylou za loňský rok. Dvě kolegyně jsem jakž takž zaučila, tak teď musej holky ukázat, jak to bude fungovat. Těším se, že se vyspím a budu mít čas i na kamarádky, který teď absolutně není. Včera jsem byla na kontrole, brali mi krev na triple test, tak doufám, že to bude v pořádku.
Co vím o cvičení, tak možnost je ve Factory Pro, v Pomadu, ve Studiu pro ženy ve Vodičkově ulici. Mně se nejvíc zamlouvá POMAD, ale mám ho z ruky.

Prošvihla jsem se zařadit do seznamu, prosím o kontakt.

Tak se mějte fajn, opatrujte pupíky, sebe a odpočívejte.

Papa Janine a prťátka
(16+2)

Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 22.01.04 18:35

Ahoj holcinky, tak prece jsem sem musela jeste jednou nakouknout :))

Jiti- vubec se ti nedivim, ze menis Dr., ja bych udelala to same-rekla jsem si hned na zacatku,ze kdyz se mi jen v necem ma dr.nebude zdat,pudu jinam-delam to preci kvuli svemu miminkovi..Taky jsem mela na zacatku spineni a do ted beru injekce na udrzeni a jsem rada,ze se mi hned od zacatku dr.tak peclive venovala.Preji stesti na noveho dokturka.

Tif- ja si krem na strie koupila vcera. Jmenuje se Bonal, kupovala jsem ho v lekarne.(neco pres 300,–) Zatim s nim zadne zkusenosti nemam, ale pekne se vsakne a pokozka je hladoucka(po ostatnich asi taky).Doufam, ze bude ucinkovat, protoze jak jsem psala,mam k prasklinkam na kuzi velke sklony.Tak se zkus poptat v lekarne, urcite si z mnozstvi vyberes.

Petulko - hlavne zadne stresy, vsechny ty testiky a vysledky v tehotenstvi jsou sice hodne stresujici, ale urcite uz mas nekde napsano, ze budes mit zdrave a krasne miminko, takze to bude jiste v poho.Jen tomu verit.

Pavco- diky za pranicko na uzdraveni zad, vzdy kdyz je to jen trosku mozne, zalezu do postylky a nahrivam je na elek.perince.Nej­prve se jeste vic rozboli,ale pres noc se to vzdy o chlup zlepsuje. Jen doufam, ze to teplo z el.perinky nevadi.Snad ne.

Jinak si, holky, myslim, ze navstevou obvodaka a zubaka se nic nezkazi, takze, i kdyz neposle gynek. neni duvod, proc nemit jistotu, ze srdicko, telicko i zuby mame v poradku.

Preju vam krasne spani
papa Any+lvicatko

ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 22.01.04 21:46

Ahojky mamulinky,

musím vás všechny pochválit, jaké jste skvělé spisovatelky.
U nás je momentálně dosti krize a to díky BLE stavům. Je mi opravdu strašně a skoro celý den poléhávám. Nemůžu vidět žádné jídlo. Po všem je mi zle. Dokonce po piškotech, jablíčku a banánu. Prostě nic nezabírá. Koho jsem dneska potkala, tak byl zděšen mým vzhledem. Prostě zelená, pohublá a unavená. Manžílek mě posílá k doktorce, že to není normální. Nevím, nevím. V pondělí si půjdu nechat potvrdit průkazku u obvoďáka a tak se pozeptám, jestli mi je nějak pomoci. Zítra jedu do UH na plicní potvrdit další kolonku do průkazky. Mě teda sestřička řekla, že si mám zajít na plicní, obvoďák a zubní. Termín mi žádný nedala. Na EKG mě neposílá a ani u prvního těh. jsem na něm nebyla.

Any těhu oblečení jsem nakupovala na nádraží v Ekofermu. Byla tam moc fajn paní, která dokázala dobře poradit. Ale kupovala jsem pouze jedny kalhoty a jedny šatky. Vleznula jsem i s bříškem do normálních šatků. Miminkovské je hned naproti. Měli tam docela dobré ceny. Pak ještě v areálu Svitu. No a sem tam mají dobré akce v Kalimeru v Carrefouru.

Keiko rotoped by neměl vůbec vadit pokud je na to tvoje tělíčko zvyklé. Měli jsme v kurzu jednu těhulku, která do hooodně vysokého stadia jezdila hooodně km na kole. Por. asistentka jí říkala, že to chce nedrncavý terén, což rotoped splňuje :o)

Gruzie Držííím palečky. Jak dlouho budeš čekat na výsledky????

Peťulka Toto na doktorech opravdu miluju. Stejně jako když dají těhulce informaci, že hlava miminka je tolik starší než jeho nožičky a obráceně. No co si o tom chudák maminky mají myslet. Hlavně, že se to tak vysvětlilo.

Jiti změnu doktora ti chválím. Můj doktor je šílený v komunkaci, ale měnit ho nechci, neboť je to dobrý odborník. Moc nám pomohl k oběma miminkům. Můj předešlý doktor byl jeho opakem. Na pokec byl super, uklidnil vysvětlil ale odbornost nic moc. Spousta zanedbaných věcí. Je to těžké. Přeju abys našla toho pravého.

Lucije děkuju za skvělé informace. Sezení je u mě špatně. Taky nožka přes nožka. Ale naštěstí toho s Lenčou moc nenasedím. :o)

Mějte se krásně a zítra se těším na další vaše zprávičky.

AJKA+Lenička dneska 17 měs. + krtčátko 10 tt

Petulka1
Kecalka 297 příspěvků 23.01.04 07:16

Ahoj, holkýýýý!
To koukáte, jak jsem tu brzy! Normálně totiž nejsem žádné ranní ptáče, ale jeli jsme ráno autem a to musíme brzy, aby se pak manžel dostal do práce včas a netrčel někde v zácpě. Na mě fantastický výkon, obvykle totiž touto dobou vstávám. Ještě uvidíme, jak dopadnu večer na plese :-)

Tif Téda, ti jsou fakt hnusní u vás v práci. Hlavně se nenech vynervovat! Ale jsi teda statečná, že ses nedala, fakt!
Bříško mažu dětským olejíčkem, takovým tím nejobyčejnějším s azulenem. Nádherně voní. Někdo doporučuje vazelínu - dá se koupit v lékárně, v drogerii jsem viděla jen pidi krabičku asi za 50 Kč a to mi přišlo nekřesťansky moc. I když asi proti cenám některých značkových krémů to bude balada. Taky jsem slyšela chválu na výrobky od Weledy.

Jity To je dobře, žes doktora vyměnila. S takovýmhle přístupem mu asi brzy moc pacientek nezbyde! Hlavně, že jste s Bublinkou v pořádku, musela ses pořádně vyděsit. Mně už se dvakrát zdál sen, že jsem začala krvácet a budila jsem se úplně rozklepaná a hned se kontrolovala.

Pavčo Taky jsem měla z bazénu obavy, ale používám ochranné tampóny (přímo na nich píšou, že je můžou používat i zdravé těhotné) a na mytí Lactacyd, abych chránila ty „hodné bakterie“. Vím, že to není všespásné, ale cítím se tak jistější.

Janine No, taky si někdy říkám, že já blbec si to vyhledávala, ale pak zase když už k doktorovi jdu a mám to načtený, tak se můžu líp bránit, protože někteří jsou zajetí v nějakém svém způsobu a nemusí vidět jiné a pro mě třeba přijatelnější možnosti. Hihi, do 3.2. spousta času a budu o tom vědět víc než ona, takže mě nedostane :-))))
Je prima, že ti budou dělat triple test. Četla jsem, že je přesnější než AFP, nevím, proč už to dávno nedělají všem.
Pořádně si užij dovolenou a hezky si s prťátkama odpočiňte.

Ajko Moc nehubni, holka! Snad jsou i nějaké léky proti nevolnostem. Já dostala od sestřičky pastilky Rennie, že je to i právě proti BLE stavům a hlavně pro těhotné. Někdo je myslím chválil na chatu. Ať je ti brzy líp!

Tak, a já si jdu koupit snídani, protože když jsem přijela, bylo ještě všude zavřeno. Zatím se mějte krásně, určitě dneska ještě nakouknu.
Petra + Berušátko (15+4)

ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 23.01.04 08:58

Ahojky, krásný páťulínek a následný víkend,

chtěla jsem jen přidat svoji zkušenost s mazáním. Mám sklon ke strijím. Udělali se mi již v pubertě a to na prsách a bocích. V těhotenství jsem se převážně mazala červenou indulonou. Holky, žádné strije mi nepřibyly. Určitě na tom má podíl, že jsem přibrala jen 8 kg, ale mazání určitě taky.
Zachvíli jedem na plicní, doufám že v těch -10 s Lenčou nezmrzneme.

Ajka+Krtčátko 10 tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.04 09:28

Ahoj holky,
Lucie- opět krásný deníček, posílám pochvalu:)
Dneska už je pátek a to je supeeeeer,já jdu sice o víkendu na kurz z práce,ale je to celkem zajímavé, tak mi to ani nevadí,občas je tam i sranda.
Tif- být tebou,tak se na práci vykašlu, pokud by tam na tebe byli nějak zlí a nechám si napsat neschopenku,
jinak co se týče cvíča v praze,tak já vím co už tu psaly holky-factorypro,pomad, kolegyně si moc chválila cv. v juklíku- je to buď ve vodě nebo na suchu a nebo kombinace 30min.ve vodě a 30 na suchu, což prý bylo nejlepší,
já jsem ještě našla gravidjogu na Florenci, ale mají tam i jiné cv.-např.tanec pro těhotný a pak i smiminkama a je to jediná možnost, kam by mi to vycházelo skloubit časově s prací,
mohli bysme se třeba i domluvit holky pražandy, že bysme někam chodily společně?
ještě abych nezapomněla, na tom florenci mají www stránky materstvi.cz

oblečková manie mě ještě zatím taky nepostihla, ale myslím že je to tím,že teď nemám moc čas někde okukovat

co se týče těch prohlídek, tak mě doktorka poslala jenom na EKG-říkala, že by se to mělo zvládnoutdo 5měs.
jsem ráda, že nemusím k obvoďákovi,moc ho nemusím,ale vzhledem k tomu, že už jsem několik let nic nepotřebovala,tak tam ani nechodím

nevím jestli jsem to nepsala,ale když jsem se ptala doktorky na plavání a jestli jsou vhodné ty tampony,tak mi říkala,že je lepší natřít okolí otvoru(nevím jak se líp vyjádřit)mastným kremem, že to slouží jako bariera.no nevím nevím, já to teda nepoužívám.ještě jsme to „probírali“ s kolegyněma v práci,a ty dospěly k názoru, že nejlepší je přírodní vzhled, že to je bariera dostatečná:))
Mějte se všechny moc krásně, přeju pohodový víkendík
Rea a Bobíšek 11t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.04 09:36

Ahojky,to jsem ještě já, Rea.Omlouvám se, že nejsem přihlášená, ale mě to z práce vůbec nejde:(
Teď jsem četla na mfdnes, že pleny od května pěkně podraží, zvednou DPH z 5na 22procent.To by možná celkem stálo za to udělat si nějakou zásobičku.
Tak holky co už máte doma jednoho cipíska, napište prosím rady jaký, kolik a tak.
Možná tady zbytečně plaším, ale ta zpráva mě nepotěšila.
Mějte se Rea

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.04 09:39

Nazdárek těhulky, tak vám nevím komu bych měla psát konkrétně, ale přelouskala jsem vaše psaní a moc se mi líbí. Já jsem minulý ttýden v pondělí dle UT byla ve 13+6 tt. Tak a teď vám taky nevím jak to všechno počítat. podle mě by to teď mělo být 14+6?? No takže cca tři a půl měsíce? No to je celkem jedno, jen když se mě někdo zeptá jak dlouho čekáme toho našeho broučka, tak prostě nevím přesně, ale počítám to teda tak jak jsem řekla 13+6 bylo dle UT a teď o týden víc, tak podle mě 14+6 to je tři a půl měsíce né? No změním téma. Na těhotenském plavání jsem byla jen zatím dvakrát, ale je to super, cvičí s námi zdravotní sestřička a já mám pocit, že jdu domů taková odpočatá a s pocitem, že dělám něco pro broučka v bříšku. S oblečkama je to u mě taky takový opožděný. Máme v rodině spoustu dětí (cca 7 a rok po sobě), takže od nejmladšího máme starší oblečky jak se říká „na doma“ no a nový se chystám kupovat, ale nějak pořád nevím jakou velikost, nemám přehled o těch nejměnších miminkovských. Jinak bříško mi už dost vystupuje, už se asi tak za dva týdny nastěhuji do těhu kalhot. teď zatím nosím o dvě velikosti větší než jsem měla původní. No zase vás navštívím, zatím se opatrujte a mějte fajn ahoj Káťa

Jiti
Zasloužilá kecalka 685 příspěvků 23.01.04 09:47

Ahoj holky,

tak abych si asi užila ještě poslední chuťovku s mým již bývalým gynekologem, volala jsem sestře, jestli si můžu přijít pro kartu nebo ji pošle tomu novému poštou a ona mi řekla, že karty nedávají, ty mají schované pro pojišťovnu. Doufám, že jsem tam volala naposled. Blbé je, že jsem byla v pondělí na triple testu a výsledky pošlou právě mému bývalému doktorovi. Jsem zvědavá jak dlouho to z něj budeme dolovat.

Ajko - chtěla jsem se zeptat jak jsi postupně nabírala těch svých konečných +8 kg? Setra rodila před 3 lety, svou výslednou váhu tají, ale shodly jsme se s mamčou, že to muselo být kolem 30 kg. Já se proto dost hlídám, dala jsem si limit + 10. Teď jsem v 17tt a mám + 1,5kg. Vím, že to není moc, ale pak to určitě začne naskakovat.

Taky jsem se doslechla, že naše pracoviště budou v nejbližší době rušit. Nejdřív propustí jednoho, pak postupně další. Chtěla jsem se vás proto zeptat zda (případně kdy) jste zaměstnavateli sdělily váš nový stav. Já jsem to ještě neudělala (ale už se to pomalu přes kalhoty začíná rýsovat) a teď si to asi ještě chvilku nechám pro sebe. Vyhodit mně sice nemůžou (pokud jsem si dobře prostudovala Zákoník práce), ale přece jenom… Zaměstnavatel se k nám poslední rok nechová nic moc, tak si říkám, že ještě počkám. Spočítala jsem si, že bych měla chodit do práce (a chtěla bych) asi do půlky května.

Opatrujte miminka

Jitka a Bublinka (16+4tt)

Petulka1
Kecalka 297 příspěvků 23.01.04 10:10

Ahojky!
Reo Úplně souhlasím, že by přirozená bariéra měla stačit. Rozhodně bych šla rači bez čehokoli, než si „tam“ patlat mastný krém. Na druhou stranu mě tampóny nijak nevadí, používám jenom je při MS už několik let, nikdy jsem neměla žádný problém. Ty ochranné jsou napuštěné čistým vazelínovým olejem a jsou přímo vyrobené na toto použití, což teda představa indulony nebo něčeho podobného, brrr :-)))

Zásobu plínek zatím nechystáme. Nakonec, netroufám si ještě ani na kupování oblečků. Navíc chceme používat kombinaci látkové (přes den) a papírové (na noc a na cesty), tak jich snad nebude potřeba tolik. No, uvidíme, jak dlouho s tímto názorem vystačíme :-)))))

Jity Zdravotnická dokumentace je skutečně majetkem zdravotnického zařízení, nicméně povinností lékaře je „předat na vyžádání (nejlépe písemné) novému ošetřujícímu lékaři výpis ze zdravotnické dokumentace, který obsahuje všechny rozhodné a důležité skutečnosti. Je možný i ten postup, že je předána zdravotnická dokumentace v originále celá.“ (Cituji z příručky VZP „Co by měl vědět pacient“) Takž výsledky z něj ty, nebo tvůj nový doktor určitě, dostanete, to se neboj.

Pohlaďte bříška.
Petra + Berušátko

Ulrika
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 23.01.04 10:20

Ahoj holky,

doufám, že se při pátku máte dobře! U nás bylo dneska -16, takže jsem ráno na sebe navlíkla několik vrstev lyžařského termo-prádla a výsledek je, že mi kupodivu nebyla zima. Akorát mi trochu omrznul obličej.

Zítra se pojedeme s manželem podívat do jednoho obchodu s kočárky a dalšími potřebami u nás na Jižním Městě. Manžel to navrhl dobrovolně (!!!), což bych ani nečekala. Jedeme jen tak na „čumendu“. Asi si budu někam psát, co které věci kde stojí, než se vážně vrhnu do nákupů. Tak doufám, že nás ty ceny nesložej…

Petulko - tak jsem včera byla v Tescu a vybrala jsem si dva střihy z Burdy. Na jednom jsou dvoje kalhoty a na druhém dlouhé šaty, krátké šaty, triko a kalhoty. Tak snad z toho aspoň něco zvládnu… Když začnu trénovat už teď, myslím, že bych si těsně před porodem mohla zvládnout ušít prima gatě… hi hi.

Jiti - zkus se zeptat svého nového gynekologa, jestli by o tu kartu nemohl požádat on. Vyplnit nějakou žádanku pravděpodobně. Pak by ti ten starý musel kartu vydat. Je ale fakt, že když jsem kdysi měnila doktora a ptala jsem se, jestli mám shánět kartu, tak řekli, že ne a že založí novou. Možná ti taky ten nový dr. nechá utělat testy ještě jednou.

Reo - díky za tipy na cvičení. Mě dost zajímá gravidjóga. Dívala jsem se na ty stránky a docela by se mi to zamlouvalo. Taky ten Pomad by nemusel být špatný, jen je dražší.

Taky bych se přimlouvala za hromadnou návštěvu těhulek od nás z deníčku (i odjinud samozřejmě) na nějakém cvičení. Já dost nerada chodím někam poprvé sama…

Ke krémům na mazání - zkusila jsem Bonellu, ale po té se mi jinde než na břiše dělala vyrážka. Na břiše kupodivu ne… Taky mám takový dětský olejíček (ale to spíš na noc, poněvač je člověk po tom dost ublemcanej) a koupila jsem si na zkoušku malé balení Bonalu. Jen se bojím, že přes veškerou péči se strijím možná nevyhneme…

Tak páček shledáček!

Ulrika (14+0 tt)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.04 10:54

Ahojky holky,
tak vas jen chci pozdravit a poprat hezky vikendik.
V pondeli jdu na prohlidku do poradny ve 12tt, tak doufam,ze bude vse O.K. Nevim,jestli zas pudu na ultrazvuk, ale pro jistotku vezmu s sebou kazetku.
Holky-Prazandy,vy se teda mate, ze muzete jit spolu na nejake tehucvico.Urcite se domluvte, uz vam to zavidim :)) Ja tam budu jako ztracene stene :))
Mej te se krasne,
papa Any

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.04 11:57

Ahojky Jito,
Jsem si naprosto jista, ze te z prace ted jako tehotnou vyhodit nemuzou, takze je celkem jedno, kdy to zamestnavateli sdelis. Ale ja jsem se taky snazila tajit svuj stav co nejdele, protoze co kdyby se neco prihodilo. Jenze pak uz mi to prislo zas nefer vuci sefove, kdybych treba nahle musela na rizikove, tak ze bych odesla ze dne na den a oni by rychle museli najit nahradu. Ale pokud se k vam chovaj nepekne, tak bych si s timhle hlavu nedelala. Takze ja jsem to oznamila prave asi nekdy kolem toho 17tt. Jelikoz jsem do te doby pribrala asi ctyri kila, a zacala mi byt zima, jelikoz jsem musela chodit s rozepatymi kalhotami :-) a sirokymi triky a docela jsem uz chtela poridit si neco pohodlnejsiho. Tak ti drzim palce pri oznamovani. Ja jsem z toho mela dost vitr, ale sefova to vzala dobre. Jeste porad delam a doufam, ze budu do puli brezna.
Makys + 24 tt

ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 23.01.04 13:08

Ahojky,

Jiti Kilečka nabývali pomalu. Na začátku téměř vůbec. Myslím, že jsi na dobré cestě přibrat velmi rozumně.

Rea Pokud se chystají zvednout DPH na plínkách, tak hurááá do zásob. Plínky se nezkazí. Akorát zaberou místo. Já jsem měla nachystané 3 balíky Pampers č. 2. A nějaké č3. Dokupovali jsme 1 balení č. 1. Nikdy nám nic nezbylo. Ale musím říct, že to byla úleva nekupovat plínky. Možná by se vám zamlouvali levnější plínky, ale musím upozornit, že ne každé dítko je snáší. Lenička jiné než Pampers nesnese. Fixies teď vylepšili, ale bohužel k horšímu. Lenička po nich má bílé hrudečky na zadečku. Z Hugies Soft and Dry se oprudila, to samé Babylove. Hugies Freedom jsou drahé. Na začátku jsme na Pampersku dávali látkovou plenku kvůli kyčlím. Takže holky zásobovačky, sledujte akcee.

Any Byl by pro tebe problém jezdit cvičit do Zlína??? Je tu super por. asistentka. Taky bych ráda chodila s někým. promysli to a když tak to nějak naplánujeme.

Ajka+Krtčátko 10 tt

Maru
Závislačka 3427 příspěvků 23.01.04 13:21

Ahojky těhulinky, zdraví vás jedna nakukovatelka snažilka (od Montičky)
Chci vás pozdravit a popřát vámhodně štěstíčka a ať se máte vy i vaše pr´tátka moc dobře.
Psala jsem vám v minulém deníčku odkaz na Burdu, kde byly střihy na těhu oblečení, tak tam kdyžtak mrkněte. U nás v knihovně střihy i kopírují, tak to je jen tip, když jste se tu bavily o oblečení. Jestli někde něco najdu tak vám dám určitě ědět.

Mějte se krásně a pohla'dte za mě vaše bříška ahojky Maru

KEIKO
Kecalka 290 příspěvků 23.01.04 13:32

Ahoj všichni,
PETULKO - chtěla bych tě uklidnit s tou štítnou žlázou. Já mám úplně tu samou diagnozu jako ty. Už se tím léčím asi 7 let - beru hormon každý den. Mám super doktorku, která mi teď dělá odběry kvůli těhotenství každé 3 měsíce a výsledkům přizpůsobuje dávky hormonů. Moje kamarádka se s tím léčí taky a má krásná úplně zdravá dvojčátka. Tak se ničeho neboj a hlavně budˇ v pohodě :)

ULRIKO - já jsem se byla taky už podívat na kočárky v Praze na Čerňáku je speciálka pro děti.Musím ale konstatovat, že se mi žádný nelíbil - asi jsem moc vybíravá! Ale všechny se mi zdály nějaké malé!
Já jsem velká a myslím že i naše mimi bude velké a chci aby mu vydržel co nejdéle. Tak nevím. Ještě naštěstí času dost!
Přeji všem krásný víkend:)
KEIKO+mimi

Ulrika
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 23.01.04 13:38

Nazdár holky,

KEIKO - mě se zdá většina kočárků taky malá a hlavně mi připadá, že mají nízkou rukojeť. Nejsem sice moc velká (170 cm, s botami, co normálně nosím tak 175), ale když jsem třeba vozila neteř v kočárku Chicco, tak mi přišla ta rukojeť prostě nízko. Na tohle musím dát pozor. Taky jsem poslední dobou viděla pár maminek s hrozně nízkými kočárky, což mi připadá nepraktické, když se k mimískovi člověk musí tolik ohybat. Ale proti gustu…

Chci Mišutku nosit hodně v šátku, ale kočár stejně budu potřebovat, tak snad si vyberu…

PETULKO - jak se jmenuje ta značka kočárků, co se ti líbí? Ta s odvážnou konstrukcí.

Ulrika

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.04 14:40

Ahoj Tino,

ja se tedy musim priznat, ze do sauny chodim, i kdyz se na to doktorka, jestli si pamatuji dobre, moc netvarila. Byla jsem za dobu tehotenstvi do dneska (konec 15. tt) asi 5×, protoze saunu miluji, ale jen 2× tak na 8-10 min, spis dle pocitu. To vis, ze nechci delat blbosti, ale rikam si, ze to zase tak moc vadit snad nemuze, tedy abych to nezakrikla. Mozna ze naopak odted saunu uz vynecham. Fakt nevim, ja se po ni, jako obvykle citila skvele. Nepoustela jsem na sebe uplnou ledarnu ve sprse, spise pozvolna ochlazovala.
Naposledy jsem byla ted o vikendu, tj. na rozhrani 14. a 15. tydne.

Nechci rikat „zkus to“, abych pak nerekla blbost a tys to neodnesla, ale jestli chodis do sauny normalne a znas trochu sve telo, tak proc ne.

Mej se krasne a drzim palce.

Andrea

Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 23.01.04 15:08

Ahojte holky,
ja mam ted tolik prace, ze jen rychle nakukuju a ani jsem to nestihla vsechno poradne precist.

Teda Tif, to je fat blby a opravdu kdyz te budou nejak sikanovat, radeji si nech napsat neschopenku. Drzim palecky.

Jito, s tim doktorem to snad ani neni pravda! Me teda dr. rikala, ze s kazdym spinenim mam hned volat nebo rovnou prijet. Doufam, ze s novym doktroem budes spokojena, prece jen menit ho jeste jednou na psychice neprida.

Musim teda rict, ze BLE u me porad taky pretrvava a vecer to byva opravdu hrozne, porad hubnu. Pristi tydne jdu na kontrolu, tak mam trosku strach, aby se v moci uz neobjevily ty ketolatky, ktere jsem mela minule jen mirne zvysene, to by totiz mimi uz jedlo primo me a neni to pro nej zdrave :-(

Obleckova manie me ceka zitra dopoledne, maminka, kterou jsem tak tak drzela, ze nema nic kupovat me nakonec presvedcila, takze jedu radeji s ni, abych koupila to, co se libi me. Jinak ona je k neudrzeni a myslim, ze by nakoupila pro 10 deti :-)

Jeste mam dotaz k tomu lezeni. Kdyz mi byva vecer hodne spatne, jedina poloha, ktera mi pomaha, je na zadech, ale to pry neni pro miminko zdrave, vite o tom nekdo neco? Kdyz se totiz otocim na jakykoliv bok, uz se mi „navaluje“.

Jsem taky saunovaci typ, tak jsem se ptala, a nemelo by se chodit cele tehotenstvi, protoze v je velka moznost nakazy ruznymi bakteriemi, kterym se v tom teplu dari. takze si to bohuzel musime odpustit.

O zdrazeni plinek jsem taky slysela a urcite zasoby poridime, prece jen to stoji hodne penez. Asi vyzkousim od kazdeho trochu, kdyby se mimi pak nektere nelibily.

Holky nevite, v kterem tydnu uz je na UZV videt pohlavi? Rada bych totiz vzala manzela s sebou, ale nevim presne kdy.

Cviceni taky planuju, ale z Brna asi zadna nejste, takze budu muset chodit sama

Mejte krasny vikend
Kacica 12tt

Pavca
Kelišová 6289 příspěvků 23.01.04 16:43

Ahoj těhulky,

dneska jsem nějak nestihla reagovat, ale mám vytištěno a nesu domů na počteníčko, už se těším, co je u vás nového.
V práci mi padla a mám dnes zkrášlovací den - kosmetiku a kadeřnici - tak jdu na to!

Všem vám přeji krásný pohodový víkendík, hlavně co nejmíň bleble nálad (vím o čem mluvím) a jen samé úsměvy na tváři.

Pavča + Kulihrášek (dle UTZ 12tt+2)

Dandule
Zasloužilá kecalka 561 příspěvků 23.01.04 18:23

Ahoj holky,tak mám dnes po UTZ,vše probíhá zatím v pořádku.Jen mám upřesněné,jak dlouho jsem,a počítala jsem to špatně a dnešním dnem jsem k Vám malonko poskočila,i když jste stále proti mě v předstihu.Jsem 7+3tt.Už abych měla těch 12t za sebou.Dokonce paní doktorka dovolila manželovi nakouknout,i když mi dělala vagin.UTZ.Viděli jsme tlouct strdíčko,manželovi jsem vysvětlovala,co je tam vidět,až paní doktorka podotkla,že jsem nějak moc informovaná a jestli je to moje první.Když jsem řěkla že třetí,tak se zatvářila jako že co s tím tak nadělám a já jí odvětila že si právě to třetí teď užívám!!!
Ale jinak byla hodná.Asi ty informované maminky nemají moc rádi,moc se ptají.

Jíťo - až půjdeš k novému gynekologovi,on si zřejmě zažádá o výpis karty.Mě dala lékařka žádost o výpis a řekla,ať si to donesu sesřičce nebo to tam pošlu.Měnila jsem gyn. právě se začátkem těhotenství.Tak jsem tu žádost poslala poštou.Je to nepříjemné,osobně jim ťukat na dveře,když od nich odcházíš.

Pěťulo - já mám také problém se sť.žlázou,dokonce jsem po operaci a mám třičtvrtě št.žlázy vyoperované.Také beru hormon.Velmi jsem se bála otěhotnět,měla jsem doktorku,která mi nic nevysvětlila,rizika apod.Změnila jsem lékařku,a jsem pod dohledem.Když Ti hlídají hormony,je to vše OK.Je to také o přístupu doktorů,když Tě pořádně neinformují,to se pak člověk lehce vyděsí.

Tif - je hrozné takhle se stresovat v práci.Pokud tě budou dusit,jdi na neschopenku.Ono pracovat tam,kde tě nechtějí je strašně ponižující.Tak se na ně vykašli.Já vím,neznáme úplně podrobnosti problému,tak se nám to asi radí.Drž se!

Holky moje,mějte se fajn a opatrujte bříška

Dandule + Sluníčko /7+3tt/

eMimino Klarka
Kecalka 138 příspěvků 23.01.04 19:41

Ahoj holčinky!

Tak uplakánek zrovna usnul a já místo, abych něco dělala, tak jsem na e-miminu, no ono je to silnější než já.
Vždycky když čtu deníček, tak toho chci hrozně moc napsat, ale pak se mi to vykouří z hlavy a vzpomenu si jen na něco, takže:

TIF, krém proti striím, já jsem celé těhotenství poctivě používala Bonelu, je mnohem levnější než Bonal, je fakt, že jsem po ní měla krásnou pleť, ale na strie to stejně nepomohlo. Pokud má k tomu někdo sklony, tak s tím nic nenadělá, já jsem měla prasklinky na bocích už od puberty, kdy jsem hodně ztloustla, takže jsem byla připravená, že se nějaká objeví. Byla jsem překvapená, že celé těhotenství nic, ale v posledních asi třech týdnech se mi začaly dělat a teď mám celé břicho jak když mě podrápal tygr. Bylo a je to opravdu hnusné, ale člověk s tím fakt nic nenadělá. Samozřejmě taky hodně záleží na tom, kolik přiberete a jak rychle, já jsem měla dost veliký skok v posledních týdnech, tak se to projevilo. Nejdřív byly takové hnusné fialové, teď zesvětlaly, ale stejně nevím, jestli si ještě někdy troufnu vylézt v plavkách. A co teprve, když mi teď zase přibydou. No jo, kašlu na to, hlavně, že mám zdravou holčičku a dalšího mimíska na cestě. Takže mazáním určitě nic nezkazíš, ale pokud máš dispozice, tak to asi moc nepomůže :o(

AJKO, psalas, že se chystáš na plicní, já jsem na něj musela a teď taky musím až po 28. týdnu těhotenství. Sice nevím proč, když mi vůbec nic nedělali, jen se zeptali na nemoci v rodině, jestli nekouřím a dali mi razítko do průkazky, aby oočkovali hned mimíska v porodnici. No třeba je to u vás jiné.

LUCIJE, moc hezké počteníčko, i když je fakt, že už to všechno beru mnohem víc free, s Karolínkou jsem se snažila všechny rady dodržovat, ale ke konci mě stejné záda šíleně bolely, na boku jsem spát musela, ale střídala jsem oba, protože jinak bych se nevyspala vůbec. Na zádech se mi dělalo špatně a na břiše už to jaksi nešlo - což bylo pro mě to nejhorší - celé těhotenství jsem se nejvíc těšila na to, až zase budu moct spát na břiše, jenže po porodu jsem měla tak nalitá prsa, že to stejně nešlo, takže teď se snažím si to užít, dokud to jde.
S těma kilama jsem to taky přepískla, ale musím říct, že to nebyla tak úplně moje vina. Bylo mi hodně špatně a musela jsem pořád jíst, jinak bych nemohla existovat vůbec. No ke konci je fakt, že přišla žravá a té jsem se neubránila, ale to má tak asi každý. Nakonec jsem přibrala asi 16 kg. Byla jsem jak slonice :o)
Zvedat těžké věci teda taky musím, teda věci néé, ale dcerušku jó a s tím taky nic nenadělám, takže mimísek musí být odolný. Karolínka byla taky, než jsem zjistila, že jsem s ní těhotná, tak jsme stěhovali celý byt a já tahala nábytek, a žádné následky to nemělo.
Já se nejvíc snažím být v klidu a zbytečně se nestresovat, jestli jsem náhodou nezvedala něco těžkého, nebo nespala na zádech atd.

Jo s těma nákupama je to těžký, tentokrát mě to ani tak nepokouší, přeci jen tady mám těch pidivěciček ještě spooustu a není to tak dávno, co jsem je Karče oblíkala , ale když jsem byla těhu poprvé, tak jsem byla úplně šílená. Strašně jsem si to užívala, kočárek už jsem měla 4 měsíce před porodem, neustále jsem brouzdala po netu po obchůdcích s mimi věcičkama a hlavně kontrolovala seznam, jestli mi něco šíííleně důležitého nechybí. No nakonec nechybělo, ale spoouusta přebývala, ale to nevadí, já jsem si to užila, a to je hlavní :o)

REO, z těma plenkama bych byla opatrná. každé mimčo snese něco jiného a i podle mě nejlepší pampersky některá miminka nesnáší. No a taky každé mamči vyhovuje jiná značka, myslím, že je lepší to vyzkoušet a pak teprve nakoupit, protože je blbé mít doma balíky plen a pak muset kupovat jiné. I když je fakt, že to zdražení je hrozné - to je podpora porodnosti :o( a bylo by dobré udělat zásoby.

KEIKO, taky se mi zdají všechny kočárky dost malé a nejen zdají, ale jsou. Vím, že hodně holek musela už ve třetím měsíci pořizovat větší a nebo přestavova na sporťák, hlavně když budeme mít miminka v zimě zhruba půlroční, takže ve fusaku. Já mám na Karolínku dost veliký (český, zn. Bambino), větší jsem snad ani neviděla a stejně je tam dost na těsno a to se jí vůbec nelíbí.

ULRIKO, taky jsem plánovala jak budu Karolínku nosit ne teda v šátku ale v babyvaku, ale zůstal nevyužitý, protože se jí v něm nikdy nelíbilo, až teď když už z něj vidí ven a může být hlavičkou dopředu. No plánovala jsem víc věcí, jako třeba koupání v kyblíku a ani to nevyšlo a zůstal téměř nepoužitý :o( Třeba to druhé mimčo bude jiné a ještě ty věcičky využiju.

KAČICO, taky jsem v prvním těhotenství chtěla ležet na zádech, protože mi tak bylo nejlíp a tak jsem se na to ptala doktora. Ten mi řekl, že pokud se mi nedělá špatně, tak tak klidně můžu ležet. V knížkách to trošičku přehánějí. Může se totiž stát, že se ti přestane okysličovat krev nebo co, ale to by se nejdřív projevilo na tobě (udělalo by se ti špatně) a až za nějakou chvilku na mimískovi, jenže když se ti udělá špatně, tak stačí změnit polohu a je to. Takže pokud se ti nedělá špatně, tak klidně lež jak chceš. Mně se začalo dělat nevolno na zádech až v posledním trimestru.
Pohlaví je na UZV vidět zbruba ve 20. týdnu. Jenže každý doktor to určuje jindy, ten můj třeba až ve 30. týdnu aby to bylo téměř 100%.

No já musím jít něco sníst, už se mi zase dělá zle :o(
Tak se mějte hezky a přeji příjemný a odpočinkový víkend!!!

Klárka (11+3)

ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 23.01.04 21:40

Ahojky,

Kacica podle informací, které jsme dostali od porodní asistentky, tak ležení na zádech vadí až v posledních měsích. Ale říkala, že se nemáme nijak hlídat, tělo se přihlásí. Některé maminky z toho byly totiž dost nervozní až z toho nemohli spát, protože se báli, že se překulí na záda. Takže tak hrozné to není. A jak psala Klarka, tak první by se vám udělalo špatně. Pohlaví se u nás určuje od 20. týdne. Někdo má štěstí a jde to vidět a někdo ne a musí počkat. Záleží na poloze miminka.

Plicní jsme dneska zvládli. Mám přijít jen pokud se dostanu do styku s tuberkulózou, ale kdyžtak až po porodu, protože by mě stejně těh. nemohli vyšetřit.
Jinak BLE stavy pořád trvají. Večer se mi podařilo sníst kukuřici, ale teď je mi tááák těžko. Dneska jsem prohlásila, že třetí dítko už nebude. Opravdu jsem z toho zničená. Nemáte někdo nějakou fintu??

AJKA+Krtčátko 10tt

Dandule
Zasloužilá kecalka 561 příspěvků 24.01.04 12:07

Ajko,zázvor!Sama jsem to vyzkoušela.Kořen zázvoru buďto ho po malých kouskách žvýkat nebo jemě nastrouhat do konvice a přelít vodou a pít jako čaj.Také prý zázvorové pivo.Ale já si udělala čaj a ulevilo se mi.Kořen jsem koupila v supermarketu u zeleniny.
Pa,drž se Dandule + Sluníčko /7+4/

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.04 13:46

Ja jsem ohledne sauny vycetla to, ze je to hlavne v prvnim trimestru nedobry napad, protoze vyvoj miminka muze byt nedobre ovlivnen prehrivanim organismu. Proto se nedoporucuje ani sauna ani vyriva vana. Pokud zajdete do sauny na 5 minut do horke, nebo na cca 8 do mirne sauny, asi to neni moc problem, ale neprehrivejte se holky, pry to neni spravne.

Ja saunu taky desne miluju, ale za cele tehothenstvi jsem tam byla jen na „nakouknuti“ asi na 2 minutky v malo vyhrate - proste jsem se sla po plavani zahrat.

AHoj Oli +mimik 20+4tt

Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 24.01.04 14:00

Ahojky pupickove panicky :))
Tak jak si uzivate vikendiku? Ja vcelku ano, zada me dnes uz povolila..uf..Ble mi dnes taky neni (i kdyz uz jsem zbodla kde co-sprominutim zeru jak maly zajezd :) , tak si dnesni den vychvaluju :)

Aji - cviceni ve Zline by se mi libilo vic nez u nas, ale mame jen jedno auticko(dikybohu aspon za nej :))) ) a tim jezdi predevsim manzel. V praci je normal od 7-do 7 nebo 8 vecera i dyl (takze stale) :(( a kdyz se pririti domu driv, ma jeste spooooustu sportovnich aktivit - zrovinka pred chvili dojel z prace, chnapl raketu a uz je na tenis.turnaji. Cviceni je u nas v nemocnici, kterou mam 5min od domu,takze zrejme budu chodit tam.Ale rodit pojedu urcite do Zlina!! No ale jeste si s nim o tom promluvim, takze nedelam stopro zavery a kdyz tak ti dam vedet, fakt by se mi vic libilo chodit cvicit s nejakou znamou spolutehulkou z denicku.Takze dam vedet,ju?

Dandule - nahodou ja si myslim, ze je super, ze se tak moc tesis i na treti miminko. Vzdyt kazde mimi je tak vyjimecne a vubec. Dve deti uz mas vetsi a to treti uz bude jen tak pro radost, proste takove tve slunicko :)) A je asi pravda, ze dr. nemaji radi, kdyz se jim kusni do prace :) Chteji to byt proste oni, kdo nam vsechno vysvetli po lopate a beda nam, jestli budem neco laicky vymyslet :)))))

Pavco - hmmm…kosmetika­..kadernice..to se nekdo mel :)) krasny patek..ja jdu k holicce pristi ctvrtek a kosmetiku taky planuji co nejdriv, protoze se mi zda - ne to se mi nezda! - se mi nejak zhorsila plet.

Jsem si, holky, myslela, ze v tehu, jsou vlasy a plet krasne a ja jsem nejaka olezla a takova masna :)) vlasy si musim myt castej a taky plet.vodu jsem si musela koupit na smisenou plet.Tak nevim, snad se to vylepsi.
A taky je moc pekne, ze nam snazitelka Maru posila dobre rady na tehuoblecky, za to ji chvala a Maru, preju brzo dve carecky na testiku.

Uz jsem tady toho zase nakecala az hanba, takze rychle koncim, abych tu nezabrala moc mista :)

Mejte se krasne, kdyz pudete ven tak nezmrznete a zabalte sve pupicky do poradnych vrstev a neuklouznete na nejake ledovce(to by tak jeste chybelo!) , proste preju kasny zbytecek volna.

Papa
Any+lvicatko

ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 24.01.04 16:02

Ahojky mamulinky,

Dandule Moooc děkuju za radu, dneska se to jaksi vylepšilo a už se mi podařilo i něco sníst, ale určitě to vyzkouším, jestli bude zase hůř. I když doufám, že už nebude.

Any Tak uvidíš, prober to s manžílkem. Kdyžtak by stačilo, kdyby pro tebe zajel třeba k nám (do Březolup). Já budu jezdit autem, takže by se to dalo určitě nějak zkloubit. Třeba budeme opravdu rodit spolu a sranda by byla, kdyby jsme se sešli i na pokoji :o)

Užívejte pěkně víkendíku. Lenička je dneska od rána u babičky a dědy, takže máme taky pořádný víkend. Vyrábíme s Alešem věšák do šatny a taky jsem konečnš pouklízela.
Ještě se vám musím pochlubit. Manžílek mi koupil dneska v Carrefouru manžestrové lacláče. Stály 175 Kč. Když jsem odlepila ceny tak tam bylo 1373 Kč. Jsou to teda dětské, ale využiju je i jako těhulka - výhoda drobných postav :o)

Tak se mějte krásně.

Ajka+Krtčátko 10 tt

Cibulka1
Kecalka 134 příspěvků 24.01.04 20:18

KACICA- psala jsem ti v minulem denicku o cviceni v Brne.Ja jsem tam prihlasena od 10.2 na tzv. LEKCE (cviceni+ prednasky pred porodem). Kdybys chtela mohli bysme chodit spolu.Vice inf.:www.vetrnik.unas.cz
Je to ale az od 16 tt,nevim ted presne jak ti to vychazi, ale treba by to slo domluvit.

CIBULKA+ HOLATKO(14+4)

gruzie
Kecalka 112 příspěvků 25.01.04 11:09

Zdravím všechny těhulky a jejich miminka,

ve čtvrtek jsem byla na vyšetření plodové vody. Nejdříve jsem z toho měla hrozný strach, pak jsem se taky díky komentářům na emiminu uklidnila a když jsem na to šla, byla jsem poměrně v klidu připravená. Musím říct těm, kdo na to teprve půjdou, že se nemají čeho obávat. Je to jako odběr krve, jen to na začátku píchne a pak jsem už nic necítila. Pan doktor mně nejdříve udělal UZV, vysvětlil vše,co bude dělat a vlastní výkon trval asi 3 minuty.Odebral mi 20 ml čiré plodové vody, kterou během 14 dnů budou zkoumat. Po odběru jsem ještě půl hodiny čekala pod dohledem sestry a pak udělali kontrolní UZV. Večer mě pak trochu bolelo břicho, druhý den taky, ale pak se to uklidnilo. Doufám, že výsledky dopadnou dobře. Mám si volat 4. února a řeknou mně taky pohlaví. Ve 20. týdnu budu ještě pozvaná na genetický UZV, který je velmi podrobný.
Mějte se všichni moc hezky a pište své zážitky během těhotenství.

Míla + Štěstíčko (toho času ukončen 16 tt, tedy 17+0 )

janine
Stálice 93 příspěvků 25.01.04 11:27

Ahoj Mílo,

tak je fajn, že už to máte za sebou. Výsledky budou určitě v pořádku. Tak se měj fajn a odpočívej a pozdravuj Štěstíčko!!!

Papa Janine a prťátka

gruzie
Kecalka 112 příspěvků 25.01.04 12:06

Ještě jednou dnes zdravím,

Vzpomněla jsem si, že jsem četla seznámek od Ajky Popelkové a tam jsem přišla na některé skutečnosti.
Keiko, ty jsi taky z Pardubic? Z které části? Já bydlím na Dubině.
Lucije, ty jsi taky po IVF a taky v říjnu. Kam jsi chodila? Já jsem toho vystřídala více.Nejdříve Hradec Králové v Sanusu, potom Iskar v Praze a nakonec nejvíce spokojená jsem byla v Olomouci ve Fakultní nemocnici u pana dr. Dostála.
Missorko,
ty máš stejný termín porodu jako já a to 2.7.Kde budeš rodit? Já asi zůstanu u nás v Pardubicích, máme tady teď novou porodnici.
Jiti, ty jseš co se týká týdne stejně jako já, dnes 17+ 0.
To jsou ale věci!! M8m si o čem s váma povídat,

Míla + Štěstíčko

Dandule
Zasloužilá kecalka 561 příspěvků 25.01.04 13:40

Mílo,jsem ráda,že máš odběr za sebou a dobře Ti dopadl.Mě to také čeká,tak jsem s Tebou soucítila.Věřím,že i já to zvládnu stejně statečně jako Ty.Opatruj se,Dandule

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »