Letní miminka - 15.týden

Těhotenství
  • lucije
  • 29.01.04

Ahoj Letničky a Letňátka! Už aby to bylo doslova a do písmene s tím létem v názvu! Teda, ne že bych chtěla přeskočit těch několik měsíců těhotenství, to ne, o to bych se nerada nechala ošidit, ale už aby bylo teplóóóó! Ten věčný strach, jestli sebou někde na chodníku nebo na schodech švihnu, vyválím se v té hnusné slané kaši a ještě sobě nebo Letňátku něco udělám, je fakt už vyčerpávající. Plazím se po kdejakým plotu a klandru (bydlíme na kopci), do a z tramvaje lezu, jak stará babka, funim, protože jsem oblečená, abych nenastydla, ale přitom je mi vedro :o).

Holky, už jste začaly(i) vybírat jména? Nebo máte jasno?
My se na to ve větší míře vrhli v pondělí a udělali takový proškrt, která jména rozhodně NE. V úterý jsem si s čistou hlavou prošla ty zbylá a zase jich pár vyškrtala, např. jména nejbližších příbuzných. Nejsem moc zastánce jmen po dědečcích, babičkách (i když moje babička se jmenuje Pomněnka :o), a mě se to strašlivě líbí, ale jen na mojí babičce) a rozhodně ne stejné jméno rodičů a dětí.
Je fakt, že nám z 378 možných jmen, co jsou teda v kalendáři, zbylo 14 - z toho 8 holčičích a 6 klučičích. Není moc velký výběr…
A teď se Vás chci zeptat, jestli náhodou některá nevíte, kde by se dal sehnat seznam jmen, která nejsou v kalendáři, nicméně jsou schválená. Internet jsem prolezla horem dolem a tam člověk získá maximálně seznam těch, co jsou v kalendáři. Chtěla bych ho pro inspiraci, protože vyloženě svoje „vymyšlené“ jméno neplánujeme, ale taková Bibiána, Theodora, Rozárka, Jonathan, tím nechci říct, že se mi zrovna tyhle líbí, ale kde jsou ty jména zapsaný? A kdy vlastně mají svátek? Plánuju zajít přímo na matriku, ale tam jsem se bohužel ještě nedostala.

Taky jsem dnes udělala určitý pokrok směr cvičení. Zašla jsem do Studia pro ženy do Vodičkovy ul. a příští úterý 3.2. (dopoledne mám kontrolu a odběry na AFP - to bude hektický den!) v 18.30 jdu na tzv. reklamní hodinu. Je to nezávazné a zdarma. Což mi přijde vtipné a moudré vidět jak to chodí in natura, než do toho investuju :o). Prý si tam hoďku zacvičím, vyslechnu si téma dne a pak mi dají info kdy, jak, co a za kolik a já se pak můžu rozhodnout, jestli teda jo nebo ne. Už se moc těším!

Podařilo se mi naprosto bez problémů, což mě mile překvapilo, získat od bývalé praktické doktorky zdravotní dokumentaci. Chtěla jsem jí hned donést té mé nové, ale už mám ten fascikl tři dny doma a pořád v tom študuju a nemůžu se nabažit. To je počteníčko! Je to od miminka, 1967, až do roku 1994, kdy jsem naposledy něco potřebovala u doktora.

Takže:
15.týden klepe na bříško :o)

Maminka:
Nyní jste pravděpodobně tak objemná, že máte problémy zapnout kalhoty, takže je nejvyšší čas zakoupit těhotenské oblečení. Volné šaty jsou mnohem pohodlnější. Jste-li dostatečně vnímavá, měla byste být schopná nahmatat fundus (vršek) dělohy asi 8 cm pod pupkem.
Druhý trimestr je obdobím, které je z celého těhotenství nejvhodnějším na dovolenou, protože uplynula nevolnost I.trimestru a zvyšující se únava a neohrabanost třetího je zatím daleko. Něco pěkného si naplánujte, protože optimální doba je mezi 20. a 27. týdnem.

Miminko:
Délka měřená od temene k zadečku je 93 až 113mm a váha je přibližně 50g.
Plod má velmi tenkou, průsvitnou kůži, kterou prosvítají nesčetné krevní cévy. Krev proudící v cévách původně vznikala ve žloutkovém váčku, který však již zanikl, a jeho krve-tvornou funkci převzala vlastní kostní dřeň dítěte. Roste obočí a vlásky na hlavě, a pokud má dítě geny určující tmavou barvu vlasů, začíná se ve vlasových folikulech vytvářet pigment, který se zabarvuje. Zvyšuje se rovněž pohyblivost a pružnost tělíčka plodu. Paže má ohnuté v loktech a zápěstích, ručičku dokáže sevřít v pěst. Pokračuje vývoj kostí a objevují se nová osifikační (osifikace = kostnatění) jádra.

Dost se tu mluvilo, psalo o potížích s pravidelným vyprazdňováním. Nemám na mysli čury-mury (jak by řekla Brusinka), to asi každá chodíme s větším než malým množstvím velmi často :o).
Příliš rad na to není, ale chce to opravdu HODNĚ pít, čímž vzniká lehce začarovaný kruh :o), pravidelný pohyb, kdo nebyl zvyklý dřív cvičit, tak alespoň časté a delší procházky a přísun potravin bohatých na vlákninu - ovoce, zelenina, celozrnné pečivo, těstoviny, neloupaná rýže… A pít a pít a pít, tím se i vyvarujete nálezu bílkoviny v moči.

Kristy - četla jsem v jiných deníčcích, že v Brně v Heliosu ten 3D ultrazvuk dělají a stojí to tuším 500,– a snad to i natočí na kazetu. Ale nevím to na 100pr, jen na 95 :o). A taky si myslím, že se to určitě vyplatí, kdy jindy ještě budeš mít šanci vidět něco tak úžasného, jako svého Knedlíčka v bříšku?

Tak děvčátka, tentokrát to nebyla nějaká dlouhá moudra, ale už zase něco chystám na příště :o).
Opatrujte sebe a svoje malé pokládky!

Vaše Lucka + Letňátko (15tt)

Hodnotilo 2 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
evelina1
Kecalka 406 příspěvků 29.01.04 08:13

Ahojky maminy a bříšulky,
tak tu máme nový díl deníčku , musim chválit je opravdu suprový, a zase jsme chytřejší o nové informace, a těch není nikdy dost. K tomu jménu, vím, že prodávají knížku, kde najdeš všechny jména i ty, která nejsou v kalendáři, kamarádka ji má, ale ještě jsem si ji od ní nepůjčila. My už jsme taky přemýšleli, jak se ten náš pokládek bude jmenovat, zatím máme pro chlapečka Adam,Daniel,Voj­těch, ale může se to změnit, pro holčičku zatím moc nevíme, chtěli jsme Natálie, ale uvidíme. Jinak bříško stále neroste, akorát večer, to si příjdu, že jsem spolkla malou mičudu. Teď mě trošku trápí bolení v krku a rýma, snad to přejde. V týdnu jsem byla ve městě a neodolala jsem a koupila jsem malinké dupačky, jsou zeleno-žluté a mají malou kačenku na prsíčkách, jsou fakt slaďoučký vel. 56. Dokonce jsem očíhla už i postýlku, docela dobrá cena. Uvidíme, ale pomalu už budu nakupovat, pak by toho bylo moc. V práci docela fofr, máme předaudit tak se musím otáčet. a teď jednotlivě:

Lucko - na léto se už taky klepu, zimu moc nemusím, s tím funěním, mě stačí, že výjdu jedny schody tady v práci a funím jak kanec, přítel se mi taky pořád směje, a to jsem jak žížala, na cvičení bych ráda taky chodila, ale je v tak blbý čas, to jsem ještě v práci, no uvidím, ale musim něco začít dělat. Deníček jsi napsala opět moc krásně, děkujeme.

Petulka- tak jak jsi včera dopadla, ráno jsem na tebe myslela, doufám, že jsi se nenechala odbýt a UTZ máš úspěšně za sebou, tak koukej napsat, jak ti to všechno dopadlo.

Ulrika - tak kontrolu máme stejně 10.2., ještě mám k tomu UTZ. Jinak co píšeš o té tvé nástupkyni, asi budu mít stejný problém, místo mě sem dají taky někoho na záskok, ale asi jen na půl roku jako výpomoc, tak doufám, že si to pak nerozmyslí, a vemou mě zpět.

Kristy - jsem ráda, že jsi na mě nezapomněla s tím cvičením a plaváním, jak říkáš, na to plavání si ještě chviličku počkám, ale pak můžem chodit, jestli budeš chtít. Sama bych tam asi nešla. S tím RH faktorem si myslím, že v dnešní době už by to neměl být problém jak říkají holky, tak buď klidná a zbytečně se nestresuj. Jinak se tě chci zeptat, prý v nemocnici nenatáčej ultrazvuk na kazetu je to pravda? To je docela škoda viď. Jo a ten 3D ultrazvuk dělají prý i v Ústí n.L., je to blíž než Brno, ale jelikož tam máš rodinu, tak pojedeš asi tam viď. Tak se opatruj a zatím ahojky

Určitě jsem nenapsala všem co jsem chtěla, ale ještě se určitě ozvu, teď už musim jít pracovat, nesmim moc na net hodinu denně, takže všem čekatelkám přeju ať se mají moooooc dobře, opatrujou ty svoje bříšinka a užívaj si těhotenství.
páááááááááááá­ááááááááááá
Evel+pokládek 11+2tt

 
ajka
Zasloužilá kecalka 762 příspěvků 29.01.04 09:12

Ahojky maminky a bříška,

u nás krásně sněží a tak by člověk pomalu vytáhl vánoční stromeček :o). Mám zimu ráda, ale už se těším na teplíčko. To neustálé navlékání Leničky je strašné. Včera jsem se rozhodli, že se známýma, kteří mají chlapečka o týden straršího jako Leňa pojedeme na hory. Asi od čtvrtka do neděle. Tak brousíme všichni na netu a hledáme. Moc se těším, protože příští zimu to určitě nepůjde.
Jinak mám další razítko v průkazce. Včera jsem byla u obvodní. Moje doktorka je jak jsem zjistila na mateřské a tak jsem aspoň občíhla novou. Byla moc fajn. Sama má 19 ti měsíční holčičku, kterou stále kojí a tak jsme i pokecali.
Dneska má Lenička cvičení a budeme malovat prstovýma barvama. Děsím se dopředu :o). A zítra hurááá na UTZ.

Tak se mějte krásně, pozor na ty klouzačky venku.

AJKA+Krtčátko 11 tt

 
Jiti
Zasloužilá kecalka 685 příspěvků 29.01.04 09:13

Ahoj maminky a bříška,

my jsme se k tématu jména dostali s manželem okolo vánoc. Řekli jsme si, že si do toho nenecháme zasahovat příbuzenstvo, protože čím víc názorů, tím větší zmatek. Vypadalo to asi tak, že jsem 14 dní pořád dokola studovala seznam v kalendáři podle abecedy a škrtala a škrtala. Pak jsem si ze stránek Českého statistického úřadu vytiskla seznam prvních 20 nejčastějších křestních jmen v posledních asi 5 letech a pokračovala ve škrtání (když si vzpomenu na 3 Katky jenom v naší třídě - brr). Nakonec jsme se shodli na Haničce pro holčičku a Přemyslovi pro kluka. Nad tím Přemyslem jsem dost váhala, ale čím déle jsem si to opakovala, tím jsem s tím víc souzněla. Jak jsem ale už dřív psala, klučičí jméno už je asi pasé (i když nevím nakolik věřit UTZ), takže to bude HANIČKA. Co vy nato?

Krásný zbytek týdne a příjemný víkend,

Jitka a Bublinka (17tt + 3)

 
Monis
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 29.01.04 11:12

Ahoj holčindy,

vy jste takový rychlý pisatelky, že to nestíhám číst a už vůbec ne reagovat. Je teda pravda, že jsem byla minulý týden zachumelená na horách bez internetu a trvalo mi celý víkend než jsem se prokousala deníčkem a Vašema příspěvkama, ale teď už to snad zas bude dobrý a budu stíhat. Dovolená byla perfektní, velmi velmi velmi jsem odpočívala, spinkala a opatrně se posunovala po sněhu abych někde nezbuchla. Už bych taky brala teplejší počasí, mluvíš mi z duše Lucko, alespoň 10-15 nad O :o) Ale co leden nám končí, únor je krátkej (ikdyž vlastně letos dlouhej), březen tu máme na to šup a s ním i sluníčko, které bude šimrat naše už obrovitánské pupíky :o) Uteče to jako voda, já už jsem v půlce a říká se, že ta druhá utíká rychleji.
Jména byl u nás taky pěkný oříšek, mluvili jsme o nich už několik let. Nejdříve jsme se absolutně shodli a měli jasno, jenže to už je opravdu asi 11 let, takže postupně jsme od nich upustili a shodli se na klučičím Dominik, a pak jsem nastoupila do práce, poznala jednoho mladého nadějného umělce tohoto jména a … znáte to člověk to nemá takhle porovnávat, ale prostě jsem se neubránila a zprotivila jsem si ho. Manželovi se stále líbí a mě se začal líbit Kryštof, které se zase moc nelíbí jemu. Takže jsme se dohadovali, dohadovali, kamarádi už z nás měli srandu, do toho ta slavná Akce Kryštof a tuhle se jeden narodil a támhle další… najednou jich bylo všude spousta, tak jsme udělali kompromis a řekli si, že to nebude ani Kryštof ani Dominik a začali pracně vymíšlet nové. Holčičku jsme mezitím také vybrali a pak jsme se shodli i na chlapečkovi, to už jsem byla v 9 tt. a šla na ultrazvuk a bum ho - dvojčátka - a rázem jsme byli zase na začátku :o) No pro holčičku jsme měli alternativu, takže to už máme snad jasné, ale druhé jméno pro chlapečka..... Moc bysme si přáli páreček :o) 11.2. jdeme na VVV tak se snad dovíme ta tajemství našich housenek.
Jinak se máme moc krásně, housenky už občas šťouchají a asi i pěkně rostou, podle toho jak se přestávám vejít do kalhot. Tak panicky sháním lacláče :o) abychom měli všichni tři pohodlíčko.
Jinak jak psala Any, že má problémy s pletí, tak se musím přidat. Měla jsem menší problémy vždycky a teď se to pěkně rozjelo a nějak se tomu nechce zastavit. Vždycky mám pár dní pocit, že se to zlepšuje a pak se zase něco vyrojí. Taky to mám i na ramenech a pažích a v dekoltu. Teď v zimě se to celkem snese, jen je mi trapně, když se musím někde svlíknout, ale co až bude teplo… no doufám, že se to umoudří a zmizí. Nemáte někdo nějaký tip? Nebo holky z Prahy dobrou kosmetičku? Já mám celkem dobrou, je to doktorka bývalá a když odcházím po čištění tak nejsem jeden velký růžový lívanec, což je super, ale řekla že bych měla chodit alespoň 1× za měsíc a u ní to stojí 900 Kč, což je nad mé síly a myslím, že i zbytečné. Tak poraďte prosím, jestli o někom víte, díky.

No rozkecala jsem se pěkně, tak zase do práce. Mějte se krásně a zítra - zítra už je páááááteeeeeek, jupíííííííííí­ííííííííííííí­íííííí.

Monis a housenky (19+3)

 
Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 29.01.04 11:15

Ahojky v novém deníčku, je opět pěkný:-)

Holky, já už myslela že mi ty zatracený nevolnosti konečně skončili tak jsem si pískala jak je mi fajn a jak si můžu konečně krásně užívat těhotenství. No ráno jsem dostala ledovou sprchu. Procházku se psem jsem ještě kupodivu přežila a když jsem si pak mazala v kuchyni chleba, tak najednou tma před očima, nevěděla jsem kde je nahoře a kde je dole, žaludek mi vylítl během vteřiny až do krku a tak tak jsem se stihla opřít o stůl a sednout na lavici. Spíš mi to připadalo, jako by se mi hrozně zhoupl tlak než jaké to bylo dřív ty nevolnosti. Já mám pořád nižší tlak (no furt lepší než vysoký), ale to ráno byla fakt síla. Nezbylo než se svalit, napít se oslazeného čaje a chvíli odpočívat. Teď už je vše naštěstí OK. Ale já myslela že když to skončí tak to skončí, ale zdá se že se to může občas objevit i nadále. Ale to už zvládnu.
Co se týče těch jmen pro miminko, tak koukám že jsme s Tomem - manželem dost staromódní:-) Dohodli jsme se že manžel vybere jméno pro chlapečka a já pro holčičku (ale musí s tím samozřejmě souhlasit i ten druhý). Tak manžel chce kluka Tomáška po sobě - naštěstí je to krásné jméno (aspoň podle mě, ještě že se nejmenuje třeba Augustýn:-) a já jsem si lámala nad kalendářem hlavu, jenže já nikdy neměla žádné dívčí jméno nějak vyhlídnuté. Tak jsem se nakonec rozhodla pro Danušku po mojí mamince. A Tomovi se to líbí, tak je to fajn:-) Naštěstí má totiž svoji tchýni rád!!! A taky máme dost blbý příjmení, a každé jméno se k němu nehodí. Ale my měli jména vymyšlený ještě než jsem otěhotněla, protože jsme se snažili 3/4 roku, tak jsme zatím aspoň vymýšleli jména:-)

Jiti - ty už víš co budete mít? Tak to blahopřeji. Můj muž touží po synovi, moje kamarádka s partnerem mají taky jasno co chtějí raději, jen já stále nevím. Mě je to tak jedno, hlavně že už je to maličký na cestě, tak nevím jestli nejsem divná:-) No ale jsem narozená ve vahách takže jsem nikdy nebyla rozhodná. A mamka říká že aspoň nebudu zklamaná. Možná má pravdu. Jo a Hanička je krásné jméno. Je to vlasně podobné tomu našemu - Hana - Dana:-)

Eveline - v nemocnici v Ltm. bohužel video netočí, paní doktorka mi říkala že neví proč, ale že to zakázal ředitel nemocnice a že je to škoda. To teda škoda je, asi je to nějaký blbec. No ale Ústí není daleko a za video našich nenarozených miminek ta cesta jistě stojí, ne?!!!
Já tak nějak sbírám odvahu jít na to cvičení (musím si ale ještě koupit karimatku jako podložku) a na to plavání, ale já nerada chodím někam sama. Jenže ty asi to cvičení nebudeš stíhat, že? To asi budeš muset být v práci. Dřív to bylo v pohodě. Přišla jsem na písek, řekla jsem Ahoj já jsem Kristýna, budeme kamarádky? a už to bylo. Teď už mi to nepřijde tak snadné skamarádit se když přijdu někam nová:-) Ale asi to překonám budu na to cvíčo chodit.

Ještě jsem se s vámi chtěla podělit o jednu úžasnou věc kterou jsem zjistila. Na tom UTZ v nemocnici mi dali zprávu pro paní doktorku, tak jsem na netu začala zkoumat co znamenají ty zkratky a dozvěděla jsem se z toho, že knedlíček má stehenní kost dlouhou 1 cm a příčný rozměr hlavičky 2 cm. Má hlavičku jako třešničku:-) A hlavně když jsem se koukla na své stehno a představila jsem si tu jeho centimetrovou kostičku, tak jsem se musela smát:-)

Tak se opatrujte, nikde sebou neplácněte a těšte se na víkend, už je za dveřmi!

Všechny vás zdraví Kristy + Knedlíček (13+3)

 
evelina1
Kecalka 406 příspěvků 29.01.04 11:37

Ahoj Kristy,
s tím natáčením, je to opravdu blbý, dělaj to skoro všude a v nemocnici zrovna tam ne, opravdu musí být ředitel nějaký trouba.
Ale jak říkáš, to Ústí je velmi blízko, takže to člověk využije asi tam. Na plavčo chodit budu, to určitě ano, pak se můžem domluvit, a na to cvičo bych taky ráda, mám hodně dovolený i náhradní volno, takže bych mohla čerpat pár hodin, aspoň jednou v týdnu bych chodila, ale karimatku taky nemám. Už jsi si koupila nějaký těhuoblečení a kde? Já ještě žádný, ale prý ho mají v ulici 5.května tam jak je i půjčovna svatebních šatů. Tak Kristy zatím se měj krásně, hlavně ať je ti lépe a nemáš ty ošklivý stavy. Hodně štěstíčka Evel
Já ti dám vědět přesně jo?

 
Cibulka1
Kecalka 134 příspěvků 29.01.04 13:56

Ahoj letni briska!

Jsem rada, ze zatim zadna nemate zadne zavaznejsi zdravotni problemy(myslim na utz nebo odberech),nebo jsem aspon zadne nezaregistrovala.

KRISTY- myslim, ze neni treba se temi odlisnymi rh faktory najak za:,–(ne znepokojovat, jen se ti mozna dostane trochu vice pece a ta injekce by to mela vyresit.

LUCIJE- opet krasny denicek, moc za nej dik.To sefovani ti jde skvele. Jinak k tem jmenum.Na www.rodina.cz najdes v PREHLEDU JMEN pres 2000 jmen, podle kterych se da vybrat, ale je jich tam taky hodne legracnich a bizardnich.U cizich je tam i datum na kdy pripadaji a mozne zdrobneliny.

Jinak my jsme meli pro minule miminko nekolik jmen, ale kdyz se nenarodilo tak jsme ted pro tohle dalsi mimi meli potrebu najit jina. Zatim jsou nasimi favority:pro chlapecka Šimon nebo Matyaš a pro holcicku Klarka nebo Magdalenka.Jen nejsme jeste rozhodnuti jestli si nechame rict pohlavi predem. Puvodne jsem ja nechtela a manzel jo, ale kdyz se to uz tak blizi, tak se k tomu taky zacinam priklanet.Fakt je ten, ze kdyz se podivate na oblecky tak ty nejhezci jsou vzdy bud jasne holcici nebo jasne klucici. A nejenom oblecky.No, ja jsem zatim nakoupila par neutralnich bodycek a bilou soupravicku do porodnice,kocarek mam taky vyhlidnuty neutralnim potahu.Co vy nechate se prekvapit nebo si to nechate rict?Fakt je ten, ze to je nekdy spatne videt a mohli by se splest. Kdyz uz tak bych to chtela vedet jen pokud to bude jasne videt.Jeste nevim.
Musim rict, ze s tim rustem briska je to divne.Trosku mi mizi pas, ale myslela jsem, ze mi bude rust uplne od spoda.Jenom rano kdyz se vzbudim, tak mam brisko tak do dlane a konecne si pripadam tehotna od pohledu, ale jak vstanu zmizi a ukaze se az dalsi den(a neni to moc plnym mocovym mechyrem).

3.2 jdu do poradny, nevim jestli mi bude delat utz, ale byla bych rada, abych mela klid(ma ho v ordinacj).

Papa
Cibulka+ Holatko(15+2)

 
Anonymní  29.01.04 15:17

Milá Lucko, úplně Tě chápu a souhlasím s Tebou, že ta zima je letos opravdu náročná!!! Právě končím 17. týden, takže naše Letňátka maj k sobě blízko a venkovní čvachtanice se nám oběma vůbec nelíbí.
Už se moc těším, až ucítím první pohyby našeho miminka. Snad to bude už příští týden!!! Je to prej nádhernej pocit!!!
Chodím na cvičení pro těhotné do Factory Pro na Smíchově a mohu Ti ho doporučit!

Měj se moc krásně a užívej si svého broučka v bříšku!!!
Lucka + Letňátko :-)))))

 
OlgaM
Stálice 75 příspěvků 29.01.04 15:20

lucko,

ohledne jmen, ja mam nejlepsi zkusenost se strankou ministerstva http://www.mvcr.cz/

Je tam nejen 50 nejcasteji uzivanych jmen, ale seznam vsech jmen v Cechach (totez plati o prijmenich, coz je taky zajimave)

Ja jsem 21tt a s manzelem jsme zatim prosli kalendar, a shodli se asi na 2 jmenech, ale nejsme z nich uplne na vetvi. Jenze muj muz je american, a tak se snazime, aby jmena davali smysl v obou jazycich, cimz je to mnohem komplikovanejsi, a bude nam to jiste jeste mnoho tydnu trvat.

Mejte se krasne letnicky.

Oli + mimik 21+2tt

 
KEIKO
Kecalka 290 příspěvků 29.01.04 15:30

Ahoj těhulky,

LUCIJE - zase super deníček, jseš fakt dobrá vedoucí, myslím, že máme fakt dobrou partu - asi nejukecanější jak jsem vypozorovala!

JITI - Hanička je opravdu moc hezké jméno, gratuluji k výběru! My si zatím nejsme vůbec jisti ale pořád to vypadá na Pavlíka nebo Klárku.

MONIS - s tou zhoršenou pletí to je u mě úplně stejné - a to se říká, že v těhotenství žena zkrásní - podle mě je to pravý opak! NIkdy jsem s pletí problémy neměla a teď mám pupínky i na zádech - hrůza. Říká se že holčičky ubírají na kráse a berou si ji pro sebe, tak uvidíme!

KRISTI - já už taky myslele že moje BLE je pryč, když 2dny nepřišlo ale bohužel to tak není:(( ale věřím, že bude líp. Takhle dlouhodobé nevolnosti by zase odpovídaly na kluka, protože produkují mužský hormon-testosteron, na který není naše tělo zvyklé. Tak už jsem z toho vážně jelen, co budeme mít ale podle všeho asi MOOC KRÁSNÉHO KLUKA!

Hezký den a pohlaďte svá bříška:)
KEIKO 15+1

 
Anonymní  29.01.04 16:08

Ahoj holky,
mám 10min. volna, pokusím se vše co chci napsat,ale nevím, nevím, píšu pomalu.

Lucije-zaujala mě ta informace o dovolený, škoda že ještě nejsem v druhýnm trimestru, pak budu mít nárok.
Jsem zvědavá jaký bude to cvíčo, já se chystám po kontrole, pokud bude vše o.k.,bojim, bojim
Taky se přimlouvám za teplíčko,ta zima je obvykle dost depkoidní,ale tuhle zimu mě vždycky zahřejou u srdíčka myšlenky na mimi a hned je líp

Jiti,Monis-tak kdo to vyhraje první s kopíkama?

Ajko-pěkně si užij UTZ, jenom jsem nezaregistrovala,to je teď první?nebo už jsi někde byla?

Kosmetičku nevím,toto zařízení jsem ještě nikdy nenavštívila, i když to musí být určitě moc příjemný

Kristy-přeju moc ať už tě knedlíček tolik nezlobí,je to pěknej rošťák

Ke jménům-Hanička se mi líbí moc, a Tomášek je taky můj favorit
My taky patříme k bláznům, který maj vymyšlený jména už 2 roky dopředu.Mně se odjakživa líbil Tomáš,nikdy jsem o žádným jiným jménu neuvažovala a je zajímavý, že naši si mysleli(chtěli)?klu­ka a oslovovali mě v bříšku Tomášku.Dokonce po narození mamce přišel dopis od táty,který byl psaný ještě pro kluka,tak se tomu docela nasmála.
Tak dopisuju po hodině,ale nebojte elaborát už bude končit.
A pro holčičku jsme se dohodli, že teda vybere manžel a jemu se líbí Miriam,mě to přijde jak od kolotoče a ani mě nenapadá nějaká zdrobnělina,uvidíme třeba si to ještě rozmyslí.Každopádně se modlím,aby to byl kluk:))
Mějte se fajnově Rea a Bobíšek 11t.

 
Lucije
Kecalka 418 příspěvků 29.01.04 20:35

Ahojte holky moje!

Děkuju moc za tipy na jména. Z „rodiny“ mi je zrovna dnes donesl manžel, věnoval se tomu v práci :o). Byla to asi šílená fuška, páč jich je přes 1500, a těžko se zkopírovávají do Wordu, ale je fakt, že to jsou spíš staročeská, biblická, latinská jména, takže taky nic moc výběr. Ale člověk se poučí i pobaví.

Ajko - přeju zítra na UZT pěkný obraz!

Jiti - Hanička je hezké jméno, kdybychom měli jiné příjmení, taky by se mi líbila. Naše příjmení je: když u jména Hana přidáš čárku nad první a :o)).

Monis - koukám, že jsi si báječně užívala s housenkama(i?) na horách. Tam muselo být nádherně! My se chystáme až tak konec února, začátek března.
11.2. budu na Vás myslet a ať se pěkně předvedou a nejsou to stydlíni :o).

Kristy a Reo, schvaluju jméno Tomáš, móóóc se mi líbí, ale už se tak jmenuje manžel, takže dalšího už nechci :o).

Reo - na to cvičení jdu po kontrole, kterou mám ten den dopoledne. Takže nejdřív vyzpovídám doktora, jak se na to bude tvářit a když mi to odsouhlasí, večer si „reklamně“ zacvičím a uvidím, jestli budu chodit. Hlavně jak to bude s placením. Já si zaplatím kurz a, nedej bože, za měsíc mi to zakážou a jestlipak mi to neprokurzovaný vrátí? No, ale to se určitě dozvím v úterý.

Tak ona tu je mezi námi další Lucka + Letňátko?!? Dobrýýýý!

Děvčata, řádně si prostudujte deníček jarních miminek - výbavičku! Ten se jim opravdu povedl a 99% z toho se nás taky týká, takže i když i tady se nejspíš ztrhne později debata na toto téma, doporučuju nakukovat, kopírovat, tvořit seznámky!

Ať Vám pátek rychle uteče, ale to už je stejně taková malá sobota, že jo :o).
Užijte si víkend a nanapsanou v pondělí!

Lucka + Letňátko (15tt)

 
Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 29.01.04 20:57

Nedá mi to a musím sem vlézt ještě teď večer (závislák:-).

Chtěla jsem se zeptat vás, co už jedno (nebo i víc) miminko máte, kolik měsíčně utratíte za jednorázové plenky. Já totiž nemám vůbec představu kolik je jich za den potřeba ani kolik stojí. Jak už jsem psala u jmen že jsem staromódní, tak jsem staromódní i u plen a chci používat látkové, jednorázové jen na cesty, k doktorcea pod., asi na noc, ale přes den látkové. Mám pocit že s automatkou už to nebude taková hrůza jako když to naše mámy vyvářely v hrnci:-) A jsem ráda že tu jedna z vás psala že chce přes den taky látkové pleny, už jsem si začínala připadat jestli nejsem padlá na hlavu, a že jsem snad poslední matka která bude prát pleny:-)
Ale musím říct, že mě už to zdražování taky začíná pěkně štvát, nevím kde si ti přitroublý politici myslí že na to všechno máme brát peníze. Já v létě díky stěhování přišla o práci, teď už nic nesháním když čekám to malý, už se teď nechci nervovat se zaučováním se v nové práci, a protože jsem bez práce 6 měsíců a manžel bere víc jak 1,6ti násobek životního minima, tak už od státu teď nedostanu ani korunu. Budeme žít jen z manželova platu, nájem je taky šílený, 8,000,– protože regulovaný nájem už vám teď nikdo nedá pokud nemáte byt po babičce a do toho to maličký. Teda to bych chtěla i kdyby na chleba nebylo:-)!!!
Opravdu se mi nezdá, že by naše vláda nějak účinně podporovala porodnost.
No já hlavně chtěla mít zhruba představu na kolik to měsíčně vyjde ty jednorázovky, tak děkuji pokud se podělíte o zkušenost.

Jo holky, a byli jsme dnes na večeři v mexické restauraci, dali jsme si buritos s kuřecím masem a byla to dobrůtka.

Tak ahojky a dobrou noc! Kristy + Knedlíček

 
Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 29.01.04 21:16

Ještě jsem chtěla reagovat jednotlivě, abych tu jen nešpačkovala:-) Čert vem vládu, hlavně že máme svoje zaplněný bříška, že jo:-)?!!!

Cibulko - já taky nechci vědět pohlaví dopředu, chtěla jsem mít příjemné překvapení na porodním sále, ale můj muž to touží vědět hned. Včera už bylo pozdě:-) No ještě si počká. A když to bude vědět on, tak už se to asi neudrží v tajnosti. No uvidíme jak to dopadne:-)

Lucko - jestli bude maličký příští týden kopat, tak se musíš o tu radost podělit. Já se na to těším víc jak na Vánoce:-)

OlgoM - no vy to teda asi opravdu nemáte tak jednoduché s těma jménama. Ale určitě na něco přijdete. A bydlíte tady nebo v Americe?

Keiko - tvůj vzkaz (že to dík nevolnostem z testosteronu bude kluk) jsem tlumočila manželovi a ten byl nadšen. On byl z těch nevolností nadšen i dřív, protože jsme se dočetli že to vlastně způsobuje tvorba hormonů a že je to vlastně dobrá známka co se mimča týče:-) No a on touží po svém prvorozeném synovi, tak ho to potěšilo:-)

Rea - no rošťák to teda je, asi je po tátovi:-) Jméno Miriam je opravdu zvláštní, ale měla jsem i spolužačku jménem Mirica a taky žije. Moje teta se jmenuje Barunka (tak je to v rodném listě tudíž i v občance), a věřím že u toho malýho miminka to bylo sladké, ale když se tak má představit skoro padesátiletá ženská, je to zvláštní. I o tomto by se při výběru jména mělo uvažovat.

Lucije - můj muž je taky Tomáš a zrovna proto chce malého Toma juniora:-) On je takový ten typický hrdý otec, běda jak se na to malý jednou někdo křivě podívá, zatím takhle brání mě a našeho psa:-) Co je jeho, to je svatý:-)

Tak přeji krásný pátek:-)

 
ajka
Zasloužilá kecalka 762 příspěvků 29.01.04 21:50

Ahojky holky,

chtěla bych ještě zpětně reagovat na zácpu, která je u nás dá se říct dědičná a v těh. dosti nepříjemná. Kromě pitného režimu a vlákniny, jak již bylo zmíněno pomáhájí taky sušené švestky, meruňky a taky jablíčka. Chce to vyzkoušet co komu bude sedět. Moji maminku akorát meruňky prohání tak, že má velké bolení bříška. Ale nikoho jiného jsem tak reagovat neviděla.

Jinak bych chtěla ještě říct - asi to víte, ale kdyby náhodou ne, tak se to může hodit. Vzala jsem si v DM drogerii prospekt a tam když vyplníte po narození Vašich mimísků nějaké údaje, tak dostanete balíček v hodnotě 2000 Kč. Což není k zahození.

Co se týče jmen, tak jsme zatím nevybírali. I když já už jsem nakoukla do kalendáře. Zjistila jsem, že to bude hrůza. Jde o to, že jméno jsme vybírali tak aby měla Lenča svátek půl roku po narozeninách. Prostě aby nebyl blízko narozenin ani Vánoc. Víte, ono se to pak často spojuje, babička přijede jednou a spojí to a to může dítě mrzet. No a protože máme stejné datum narození, tak jsem zjistila, že už tam žádné hezké jméno velice není. Hanička se nám moc líbí a chtěli jsme si ji napsat, ale zjistili jsme že má svátek v létě a tak jsme to zase zrušili. Manžel chce vybírat až bude větší bříško a vyšší stadium těhotenství.

Rea Můj pan doktor mi zatím utz nedělal. Byla jsem z toho hodně nesvá a tak jsme poprosili tetu, která pracuje v nemocnici. Takže jdu na první utz.

KristyCo se týče plen, tak to nelze jednoznačně vyčíslit. Každé dítko je jiné, ale když to vemu podle Leničky, tak jako miminko spotřebovala moooc plínek. Kakala většinou po každém kojení, což bylo po 2 hod. Teď má Lenča třeba 2-3 plínečky za den (pokud nelezou zuby). Za sebe musím říct, že si nedovedu představit, že bych používala látkové plenky. Jde hlavně o čas, kterého jsem měla pramálo. Pračka sice vypere, ale musí to stíhat uschnout a musí se to vyžehlit. Někde jsem narazila na rozbor, kde přišli na to, že to peníze nešetří, protože voda, proud, čas, prášek a čas jsou zde navíc. Taky musím říct, že vyprat takovou vaječinku není jen tak :o) Drží to jako vzteklé. Samozřejmě je to tvoje rozhodnutí a sama uvidíš co tobě i tvému děťátku bude vyhovovat. Jak víš Lenička má s kůžičkou dost problémy a nedovedu si ji představit v látkových, snáší jen Pampers. Ale jak říkám sama uvidíš, co ti bude víc vyhovovat.

S příštím seznámkem vám pošlu seznámek věciček, které mám vypsané z nějakého časopisu a mám to i odzkoušené na Lenči. Je u toho i seznam věcí do porodnice. Jen jako tipeček.

Mějte se krásně, zítra na mě myslete a já se co nejdříve ozvu jak jsme dopadli, kolik nás je, jak jsme velicí a tak :o))

Ajka+Krtčátko 11tt

 
evelina1
Kecalka 406 příspěvků 30.01.04 08:05

Ahoj letničky,
týden nám utekl jako voda a je tu pátek a vytoužený víkend. My jdeme zítra na ples. Vůbec se mi nechce a nevim co si vzít na sebe, hlavně se mi nechce nic kupovat, tak uvidím. Jinak moje těhotenství je naprosto bezproblémové, zatím, musím to zaklepat.
Jak píšete o těch nevolnostech , tak mě to docela potěšilo, já žádné neměla a nemám, a moc bych chtěla holčičku, takže by to mohlo být, a dokonce se mi taky zhoršila pleť , ty pupínky, hrůza. No ale je to jen přání, uvidíme, hlavně, aby to bylo zdravé. S těmi plínkami, já budu používat jednorázovky, jak píše Ajka, nedokážu si v tom shonu představit, prát, žehlit, to budu tak nebo tak, ale opravdu zbyde více času na jiné věci, ale je to každého rozhodnutí.
Už jen týden a půl a jdeme na náš první UTZ, už se těším, taky nevim jestli mám v bříšku jedno nebo dvě, kdyby to bylo dědičné tak to tipuji na dvě, moje babička měla taky dvojčátka-holky, ale utopili se v plodové vodě,to byla doba hrůza.Tak se nechám překvapit. Pohlaví prcíka si nechám říct, chci to vědět, ale nechám si to jen pro sebe, pro ostatní to bude překvápko.

Ajka - s tou zácpou je to fakt někdy děs, ale jak říkáš chce to hodně pít, což u mě není pravidlem. Ať vám dobře dopadne UTZ, dej vědět, jak to dopadlo. Měj se a hezký víkend

Lucko - já si na kopanečky ještě chvíli počkám, ale už teď se těším.

Kristy - s tím zvyšováním máš naprostou pravdu, včera jsem najela na rodinu a dávali tam pěkně do těla našim politickým blahodárcům, jsem zvědavá, jak to s jedním platem utáhnem, nezbyde mi než jít co nejdřív do práce.Ale s tím bohužel nic nenaděláme.

Holky nevíte o kolik se má zvednout porodný, já nevim, ale někdo mi říkal, že z 8.450,– se to má zvednout něco okolo 13.000,– je to pravda, nebo blaf? Tak teď jsem to slyšela na rádiu, ještě to není schválené, ale doufám, že to schválej než porodíme. Mělo by to být o 5.000,– Kč.
Tak se mějte krásně, opatrujte sebe a bříška, krásný odpočinkový víkend ahoj
Evel +pokládek 11+3tt

 
Pavca
Kelišová 6289 příspěvků 30.01.04 08:58

Ahojky těhuldy a bříška,

včera jsem se nestihla ozvat, je moc práce, jen jsem v rychlosti mrkla na nový deníček a komentáře, tak to musím hned napravit.

Lucije: musím opět mooooc pochválit deníček! :-))))) Co se týče jmen, já mám svoje favority vybrané - Honzíka a Terezku, ale zatím nevím jakou představu má manžel. Vzhledem k tomu, že chceme vědět, koho nosím v bříšku, tak se budeme muset v dohledné době dohodnout:-)))) Mě se líbí obyčejná česká jména, pro holčičku jsem měla Magdalénku, Aničku, Marii, pro chlapečka mě napadal Jakub, Vojtěch, Tomáš.
Jinak co se týče cvičení, našla jsem si už kontakt tady u nás, dokonce to nemám daleko od domu, cvičí se od 20tt a je to vždy dvouhodinovka - cvičení + příprava na porod a mateřství. Tak si mám zavolat za 14 dní a pomalu si domluvit termín, od kdy začneme chodit.
Ještě jste tu zmínily problém se zácpou, patřím do skupiny těch, které s tím měly problém i před těhotenstvím, takže to není žádná sláva, musím potvrdit, že pomáhá hoooodně pít, vláknina, sušené švestky a meruňky, taky kompoty se mi osvědčily - jenže mě teď vůbec nechutná sladký, takže je to trošku problém:-)))))

Ajka: myslím na tebe na dnešní UTZ! Tak se určitě ozvi, co je nového! Jak dopadlo Leniččino malování ručičkama? Co se plenek týče, ani jsem neuvažovala o používání látkových. Sice se to moc nelíbilo manželovi - má ekologické cítění - ale já opravdu nehodlám mít v koupelně kyblíky na máčení plínek, denně prát, žehlit, raději ten čas věnuji tomu drobečkovi. Takže pár látkových jistě pořídíme, ale budou sloužit jako podložky nebo na utření a tak.

Evelina: s tím plesem ti naprosto rozumím, my možná půjdeme za 14 dní a vůbec nevím, co si obleču, holt bříško už se klube. Jinak s tím zvýšením porodného, taky jsem to zaslechla, ale obávám se, že pokud je to jen návrh a ještě ani nedorazil do sněmovny, tak bude schválen tak na příští rok a my už to vážně nestihneme.

Kristy: s tím zdražováním to holt budeme muset všichni nějak zvládnout. Není to sice moje ideální představa o podpoře porodnosti, ale zase na druhou stranu, koukni třeba do deníčku jarních miminek (pokud se nepletu), holky tam psaly o systémech v USA, Francii, Holandsku - no to je teprve katastrofa, to my máme ještě spoustu sociálních výhod, o kterých se jiným maminkám ani nesní.

Rea: tak pokud jsi nikdy nebyla na kosmetice, vřele doporučuju, teď v těhotenství by to určitě nebylo na škodu. Jinak co se jména Miriam týče, mám ho zafixované spíš v cizině, tady v Čechách je trošku neobvyklé, ale jako od kolotočů mi nepřijde:-)))))

Keiko: koukám, že jsi na tom podobně jako já. O krásné pleti si můžu nechat leda zdát, představa, že bych šla na bazén a musela záda vystavoval v plavkách mě vcelku děsí:-))))) a nevolnosti jsou sice pryč, ale občas - hlavně večer - se ještě pořád snaží nahlásit a to jsem podle MS už v 16tt!

Cibulka: s tím bříškem, taky jsem původně myslela, že poroste od spodu, napřed se ale vyloupla pneumatika kolem pupíku:-)))) Každopádně teď už se ale začíná objevovat i pravé bříško dole, tak to už tuším nezmizí:-)))) Jinak s nakupováním oblečků my určitě budeme čekat, nejsem pověrčivá, ale zatím si v těch miminkovských obchodech připadám jaksi nepatřične - nemám ten správný pupík. Ale dostali jsme od kamarádky velkou tašku oblečků po jejich dětech, tak je musím probrat. Akorát ta kamarádka má dva kluky, takže je to jasně barevně orientované:-)))))

Myslím, že už jsem napsala román, jenom doufám, že to nebude jako „přečíst zbytek“. Tak já pádím zase chvíli pracovat a těším se na veše příspěvky:-))))

Pavča + Kulihrášek (dle UTZ 13tt+2)

 
Ulrika
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 30.01.04 09:14

Ahoj holky,

tak tu konečně máme pátek. U mě celkem nic nového. Pořád se hledá moje nástupkyně, ale šéf narazil na problém. Všem by se ta práce líbila, ale nelíbí se jim nabízený plat… Šéf předpokládá, že dotyčná zájemkyně musí umět všechno - jazyky, všemožné počítačové programy, starat se o fakturaci, účetnictví, vydávat měsíční bulletin, organizovat semináře,… ale nějak nepočítal s tím, že v jiných firmách se prostě za takovou práci bere jaksi víc. Připadám si trochu divně, když slyším, kolik jinde holky berou. Samozřejmě ne všude, spíš v takových těch zahraničních firmách. No, takže zatím nástupkyně není… Zatím je samozřejmě čas, ale pokud si šéf vybere někoho, kdo pracuje, tak se musí počítat, že bude mít nějakou výpovědní dobu. A to už je tak tak.

Se jménama je to trošku problém. Nechceme, aby mimi mělo svátek kolem Vánoc a kolem svých narozenin. Taky se mi nechce moc dát nějaké jméno, které je teď hodně v oblibě. Babičky a dědečkové do toho zatím moc nezasahujou, akorát můj taťka projevil zájem o jméno Linda. Manželovi se ale nelíbi, takže to padá. No a s manželem si občas projdem kalendář a zatím jsme nic kloudného nevymysleli. Tedy nevymysleli jsme jméno přijatelné pro obě strany. Ale k něčemu se snad časem dopracujeme…

LUCKO - díky za krásný deníček!

EVELINO - než naše vláda cokoliv schválí, tak uplyne dlouhatánská doba (i když některé kraviny schvalují promptně). Myslím, že se docela dobře může stát, že se porodné zvýší, když my už to nebudem potřebovat. Pokud vím, tak nepadlo žádné datum…

KEIKO - co se týká nevolností, tak já jsem to zas slyšela opačně. Když nejsou, má to být kluk. Ale mám několik kamarádek, kterým nebylo nic a mají holku… Necháme se překvapit… Můj taťka by si hrozně přál kluka. Má doma samý holky včetně vnučky, takže kluk by byl příjemná změna.

PETULKO - jak jsi dopadla? Zatím jsem neviděla žádnou zprávu, tak doufám, že se nic nepřihodilo!

Holky, budu muset končit. Práce volá. Předevčírem se mi pošahal počítač a nějakou dobu trvalo, než mi ho zase zprovoznili, tak jsem teď trochu ve skluzu.

Páček shledáček!

Ulrika a Mišutka (15+0 tt)

 
ajka
Zasloužilá kecalka 762 příspěvků 30.01.04 09:14

Hlášení z ultrazvuku:

Bylo to super. Prostě nádhera. Miminko se má k světu. Srdíčko tluče jako o závod. Má dvě ručičky a dvě nožičky. Krásně kopkalo nožičkama a mávalo ručičkama. Měří 34,4 mm. Je opravdu nádhérné.
Takže krtčátko je jedno, leda by byli v zákrytu, ale myslím že ne.
Dostala jsem dvě krásné fotečky.

Ajka+Krtčátko 11 tt

P.S.: Máte někdo míry svého miminka z 11 nebo 12. týdne ?

 
Jiti
Zasloužilá kecalka 685 příspěvků 30.01.04 09:21

Ahoj holky,

jak se těšíte na víkend? Má přijít oteplení, takže se budeme opět brodit v rozbředlém sněhu - to bude chuťovka. My jedeme dneska odpoledne k rodičům (200km), v neděli na zpáteční cestě to bude asi něco. Má pršet se sněhem a namrzat.

KEIKO - Pavel byl taky jeden z mých favoritů, shodou okolností i Klárka, kterou jsme diskutovali ještě s Karolínou. Už od mala jsem chtěla mít Evičku, ale manžel byl proti. Asi je pravda, že jméno si každý spojuje s někým, kdo se tak jmenuje. Moje nejlepší kamarádka na gymnáziu se jmenovala Hanka a nějak se mi to při vybírání jména vybavilo a už jsem u toho zůstala. Manželovi jsem to opakovala tak dlouho, až si to zažil a souhlasil.

REO - nevím, jestli jsem tu „soutěž“ v prvních kopanečcích vyhrála, ale od pondělí (17tt) mám pocit, že je to „ono“. Po plavání jsem cítila „něco“ v bříšku, takové dloubnutí. Bylo to ale jenom jednou. V úterý před spaním jsme se na to soustředili s manželem a cítil „to“ taky - 2×. Říkal, že si myslel, že jsem zatla nějaký sval, ale vyvedla jsem ho z omylu. Včera jsem měla pocit, že jsem něco cítila i v práci. Musím se ale dost soustředit.

Přeju co nejpohodovější víkend.

Jitka a Bublinka (17tt + 4)

 
Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 30.01.04 09:50

Přeji všem krásný pátek!

Tak koukám, že knedlíček si na mě vymyslel novou hru. Každé ráno, po procházce se psem teď asi budu v kuchyni při vaření čaje a chystání něčeho na jídlo nebo umývání nádobí kolabovat:-) Dnes se mi stalo úplně to samé co včera. Mám to ale nápaditého potomka:-) Když si ale vzpomenu na ty hrozné celodenní nevolnosti, tak je to balada. Za půl hoďky je vše OK, žaludek taky vše udrží, tak se to dá přežít. Jen se děsím, co byde vymýšlet za „prima hry“ až se narodí:-)

Eveline - taky jsem to s tím zvyšováním porodného v televizi viděla. Bude prima když to schválí, ale možná by bylo lepší zvýšit mateřskou (která je opravdu docela k pláči), aby ženy dostávaly pravidelně víc peněz než jen jednorázově při tom porodu. Ony se ty penízky rozkutálí člověk ani neví jak. A taky hlavně nevím, jak to pomůže těm maminkám, kterým se už jejich andílci narodili ale plíny ještě budou používat dlouho. Je to prostě řešení našich politiků - úplný kocourkov:-) Jo a jak ses ptala na to těhotenské oblečení, taky jsem viděla reklamu že je něco na 5. května, ale já zatím těhotenský oblečení vůbec nepotřebuju, tak nic nesháním. Takže nevím jaké to tam je.

Ajko - díky za názor, to teda ze začátku musí být opravdu velká spotřeba plen. Já jsem právě zase četla rozbor, ze kterého vyplývalo, že i když započítali vodu, el. energii při praní (naštěstí máme třídu A) i žehlení, prací prášek a cenu těch látkových plen, tak to vycházelo za rok o víc jak 10.000,– Kč levněji než ty jednorázovky. A teď po tom zdražení bude ten rozdíl ještě větší. No a teď si vyber čemu má člověk věřit:-) Ale pro nás je víc jak 10.000,– docela dost peněz. Taky tam píšou, že žehlení zabere zhruba tak 1 hodinu denně, což se dá zvládnout při zprávách nebo jiném pořadu. Já si vždycky dávám žehlení k televizi, protože mi to jinak připadá hrozné zabíjení času. A když si k žehlení sednu a při tom poslouchám zprávy nebo jen tak po očku sleduju nějaký seriál nebo film, tak mám pocit že mi to vlastně ani nekrade čas. Je pravda že teď toho nežehlím tolik, i když mažel chodí do práce v košili a každý den si bere čistou, ale žehlit ručníky (pleny) je na rozdíl od těch košil v pohodě. No a taky se ty pleny musí žehlit jen prvních 6 týdnů po obou stranách, pak jen z jedné a po třetím měsíci se už ani žehlit nemusí. No ale je to moje první štěstíčko, takže teprve uvidím jak to budu stíhat a při nejhorším k jednorázovkám se dá přejít kdykoliv. Třeba mě teprve čeká probuzení ze sna jménem látkové pleny:-)Ony se ty normální pleny neztratí. Moje mamča používá pleny po mě a bráchovi ještě teď:-) (Teda ne že by se počurávala:-))

Tak se mějte všechny moc krásně, nikde sebou neplácnětě (mě se to dnes málem povedlo protože Robinek - náš pes, se rozhodl že to natře jednomu retrívrovi, jenže já stála zrovna na ledu a už jsem málem letěla. Myslela jsem, že ho odstřelím na Mars, blázna jednoho:-) Čauky!

Kristy + Knedlíček (13+4)

 
Cibulka1
Kecalka 134 příspěvků 30.01.04 09:54

Ahoj holky!

EVELINA- tech 5 000 kc pridanych k porodnemu (zatim neschvalenych) ma byt vyrovnavaci castka za ty zdrazene plinky.Bylo to ve zpravach. Meli to tam propocitane o kolik zaplatime vic pri noseni plinek cca do 2 let ditete. Jenom by mne zajimalo, jak to vynahradi tem, kterym se dite narodilo dejme tomu dneska a porodny dostanou stavajici, ale 1,5 roku po vstupu do unie budou kupovat ty drahy plinky.

KRISTY- ja ze vsech domacich praci nejvic nesnasim zehleni, takze pokud to pujde budeme pouzivat papirovky. S manzelem jsme se dohodli, ze kdyz nam pribuzni stejne davaji k narozkam nebo k vyroci penize (protoze se boji, ze se nam netrefi do vkusu), tak jim navrhneme at radeji koupi plinky. Znas to. Babicky a teticky se uz zacinaji ptat co chceme pro mali tak se zminuji o plinkach. Souhlasi, mam pry jen „nahlasit“ ktere chci az budu mit vybrano.Myslim, ze je to prakticke.Vybavicku si chci poridit sama podle sveho vkusu a podle toho co si myslim ze nam bude vyhovovat nejvic(napr. nekdo mi chtel kupovat takove ty platene kosilky, ale ja chci pro mimi bavlnena bodycka apod.).

CIBULKA+ HOLATKO(15+3)

 
Cibulka1
Kecalka 134 příspěvků 30.01.04 10:08

AJKO- to jsem rada, ze uz jsi taky videla sve miminko. Asi vsechny vime jaka je to radost. Ja jsem videla sve 3 krat, ale kdyz to bylo poprve v 7tt tak jsem se tam normalne rozbrecela (a jak jsem u toho zatinala brisni svaly tak se to dr. ztracelo, tak jsem toho nechala, abych videla co nejvic). Z utz ve 12tt mame i video a mimi merilo 4.95cm. V utery jdu zas tak doufam, ze holatko vyrostlo.

CIBULKA+ HOLATKO(15+3)

 
Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 30.01.04 10:08

Já než to dopsala, tak se objevila spousta nových komentářů:-)

Pavča - jasně že to zdražení zvládneme, jsme šikovné holky do deště a jen tak něco nás nazastraší:-)

Ulrika - doufám, a držím pěstičky, aby si šéf našel včas náhradu. Jo a Petulka jela přece na hory, ne?!!! Určitě je v pořádku!

Ajka - gratuluji k UTZ. Je to super vidět že je krtčátko v pořádku, že?!!! Jen jsem nepochopila tu velikost 34,4 mm. To by bylo cca 3,5cm, což je asi málo ne? A 34,4cm je taky divný. Nepopletla jsi to nějak jak jsi byla plná dojmů? No a jestli se v zákrytu schovávalo ještě jedno krtčátko, tak se to později taky určitě dozvíš:-)

Jiti - no obrovská gratulace ke kopanečkům!!! Já chci takýýýýýýýýý. A to je tvoje první miminko nebo už nějaký máš? Že máš kopanečky už teď. Ale hlavně si to kopáníčko krásně užívej. Já jsem se dočetla, že když už je pak mimčo velké, tak může mamince kopnutím i vyrazit dech:-) to mě pobavilo.

Tak čus bus!

 
Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 30.01.04 10:14

Ajko a Cibulko!
Ajko tak promiň, asi ses fakt nespletla. Mě jen překvapilo, že to teda rostě tak hrozně rychle.
Ty máš v 11.tt 3,5cm, Cibulka ve 12.tt 4,95cm a já ve 14.tt 7,5cm.
Rostou jako z vody. Víc jak 1cm za týden!Takže ho máš andílka asi v pohodě velkýho. Oni by ti taky něco řekli na tom UTZ. Tak se ještě jednou omlouvám, jsem fakt těhotenský amatér)

 
evelina1
Kecalka 406 příspěvků 30.01.04 10:26

Ahoj holky,
pochybuji, že se i my dočkáme zvýšení porodného a jak píšete je to stejně jen jednorázovka. Peníze se rozkutálí jako nic, ale člověk to musí zvládnout, jen by mě zajímalo, jak by to zvládali manželky těch hlupáků co sedí nahoře a hrabou, kdyby měli stejné finanční prostředky. No nic, dost politiky.

Kristy-já taky ještě těhu oblečky nepotřebuju a asi ještě dlouho potřebovat nebudu, ale jen jsem se chtěla informovat dopředu. Už nakupuješ oblečky? Já mám jedny dupinky , udělala jsem si radost, a když je viděl Kája tak byl pěkně naměkko.

Ajka - velikost miminka mi příjde taky malá, já teda nevim, mě UTZ čeká až za týden to budu 13tt, tak uvidím jak bude velké, ale co píšou holky, tak většinou mají miminka přes 4 cm, ale fakt se v tom moc nevyznám,tak tě nechci strašit.
Jo ještě něco, budete si kupovat přebalovací pult, nebo to vyřešíte podložkou na nějakou komodu , moc by mě to zajímalo.
Tak ještě jednou hezký víkend a nenechme si ho ničím zkazit. Evel

 
evelina1
Kecalka 406 příspěvků 30.01.04 10:30

Ahoj Ajko,
tak jsem na tom jako Kristy, taky amatér, tak je to v pohodě, nezlob se a měj se krásně. Evel
P.S. aspoň jsem zas o něco chytřejší

 
Ulrika
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 30.01.04 10:38

Ahoj Kristy,

díky za informaci. Nějak jsem přehlídla, že Petulka jela na hory.

Ulrika

 
Jiti
Zasloužilá kecalka 685 příspěvků 30.01.04 10:42

Ahoj Kristy,

já jsem taky čekala první kopanečky až tak za 3 týdny. Pořád si proto nejsem jistá, jestli je to „ono“, ale snad jo. Někde jsem četla, že ženy „prostorově výraznější“ - jak říká náš tatínek, cítí pohyby později, vysvětluju si to těmi, nevím jak to říct slušněji - špeky. Já jsem ale přesně opačný případ, místo břicha spíš lavórek. Takže zatím moc velké bříško nemám a tím spíš je to asi cítit.

Když teď diskutujete o velikostech miminek, pokud si dobře vzpomínám, ve 12tt jsme měli 4 cm. Teď jsem se zapomněla doktora zeptat, ale už by to asi musel měřit po částech, protože celá Bublinka se mu na monitor nevešla. Týden určoval podle velikosti hlavičky. Podle chytré literatury by ale měla mít asi 12 cm.

Měj se krásně,

Jitka

 
Ulrika
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 30.01.04 10:45

Ahoj Jiti,

„prostorově výraznější“ je úžasnej termín! Musím si ho pamatovat. Taky se mě trošku týká, i když zas tak strašné to zas není.

Ulrika

 
gruzie
Kecalka 112 příspěvků 30.01.04 11:26

Ahoj těhulky,
docela mi trvalo, než jsem přelouskala všechny komentáře , až jsem zapomněla, na co chci reagovat. Tak to bude trochu zmatené a nekonkrétní.
Překvapilo mě, že vám dělají tak málo UZV. je fakt, že po IVF mi dělali UZV každou kontrolu, to znamená skoro každý týden. Teď chodím do poradny jednou za měsíc, byla jsem zatím dvakrát a pokaždé jcem mimi viděla a mám ho na fotečkách. Ve 20 týdnu pojedu na genetický UZV a tam je už prý úplně vše vidět, včetně nehtíků. Vezmeme s sebou kameru a nahrajeme si to.
Jména ještě vybraná nemáme. Zatím jsem jen vystříhala kalendář, dala jména do krabičky a většinou o víkendu je vnutím manželovi, aby z nich odstranil ta jména, která mu vůbec nevyhovují.Zůstává jich ještě dost. Mám jen holčičí favoritku a to Bětušku neboli Alžbětu.
Kristy, radila bych ti kvůli „tmě před očima“, abys hned jak vstaneš, něco snědla ještě než půjdeš venčit psa.
Zítra jedeme na zabíjačku, tak se asi pořádně napráskám. Mám teď ráda jídla s křenem, slaná a kyselá. Sladká ani moc ne. Že by to byl chlapeček? Dozvím se 4.2. z výsledků vyšetření AMC.
Mějte se hezky, dávejte na sebe a bříška o víkendu pozor.

Míla + Štěstíčko 17+5
(Jiti, máme téměř stejný týden a den)

 
Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 30.01.04 12:40

Jé holky, teď jsem přelouskala celý ten předčasný porod, to je něco, vyjadřovat se však nebudu.

Evelina - Jsem ráda že je tu nějaká popletka jako já a že nejsem sama amatér:-)

Jiti - no tak tvoje Bublinka je už opravdový obřík. Mě fakt překvapilo že za tři týdny to mimčo vyroste o 100%!!! Ale jen ať rostou prďolové naši:-)

gruzie - díky za radu, ale já se vždycky trochu najím a napiju než jdu se psem. Asi dva týdny to bylo OK, až teď ty poslední dva dny mi jakoby najednou hrozně sletí tlak. Ale to bude v pohodě, při nejhorším si vždycky můžu sednout na zem kdybych nedošla k lavici:-) A pes by mě probudil polibkem:-) A taky koukám, že už máš docela chutě. Já bych do sebe teď něco ze zabíjačky teda nenacpala. Zato zelená jablíčka, kiwi, mrkvička, to teď můžu jako nikdy dřív. Horší je to s mléčnýma výrobkama které bych už do sebe taky měla začít cpát aby měl Knedlíčk pořádné kostičky a zoubečky.

Tak ahoj Kristy + Knedlíček

 
Anonymní  30.01.04 12:48

Nazdárek Kristy, tak ti tak nějak koukám a čtu komentáře a co nevidím - LTm. Já jsem totiž taky z Ltm, je to super číst něco od někoho ze stejnýho města. Já jsem v 16+3tt a už jsem byla i na plavání, teda jen třikrát, ale klidně tam přijď. Já chodím každý pondělí od 19.00 hod. a pokaždý se to tam střídá, protože někomu se nechce, někdo zrovna porodil, takže každý týden tam taky nejsou stejný lidi. No ale mě bys poznala, já tam jsem zatím pravidelně. Na cvičení jsem se zatím nedala, ale zrovna jsem dneska četla cvičení někde u „Družby“. Zatím jsem spokojená s plaváním. Chodím do práce, takže nic co je dřív mě celkem nezajímá. Jinak si uvědom, že je celkem jedno, jestli jsi na písku nebo v bazéně, prostě přijdeš, chvíli ti každej bude koukat na bříško a zkoumat, jak dlouho nosíš toho knedlíčka, ale pak už se baví každej s každým. Já měla přece jen štěstí, že jsme s kamarádkou tak nějak otěhotněli stejně, aniž bysme si o tom řekli, no a teď tam chodíme obě. Jo a Tomášek je hezký jméno. Já půjdu zase pracovat, ale ty se koukej v pondělí podívat na to plavání, aspoň se přijď podívat nahoru do bazénu, jak to chodí. Nějak se mi pořád nedaří zaregistrovat se, ale i tyhle anonymní zprávy jsou dobrý. Jsem fakt ráda, že jsem tě tu našla. Ahoj Kačí + brouček (16+3)

 
ajka
Zasloužilá kecalka 762 příspěvků 30.01.04 13:18

Ahojky Kristy,

jsem ráda, že se to s tou velikostí vysvětlilo. Sice chci malé miminko, ale zdravé.

Jinak ten článek o předčasném porodu je opravdu hrozivý. Sleduju ho od toho co vyšel. Taky jsem k tomu nic nepsala. Ale je to pro mě nepředstavitelné vzdát se dítěte kvůli slepotě. Vím, že máme s manželem rozdílní názor na to, když ti v těh. řeknou , že dítě bude postižené. Např. Down. syndromem. Nedokázala bych se dítěte vzdát. Aspoň teď jsem o tom přesvědčená. Ale vím, že takový hnusný nátlak by na mě nikdy nedělal. A slepého miminka, které tak statečně bojovalo o život by se nevzdal 100%. Není to vůbec tak strašné postižení.
No ale nic s tím asi nenaděláme. Jen je mi líto Románka. Život je k němu dosti krutý, ale doufám, že se to zlomí a bude se mít dobře.

AJKA + Krtčátko 11tt

 
Pavca
Kelišová 6289 příspěvků 30.01.04 13:19

ahoj Ajko,

tvoje miminko je určitě tak akorát, náš Kulihrach měřil v 10tt+6 40,9 mm (jednalo se o stáří určené právě ultrazvukem, podle poslední MS jsem v té době byla 12tt+6).

Takže žádné obvy, miminko roste tak jak má!

Pavča

 
Anonymní  30.01.04 13:19

Ahoj Těhulky,

jak tak na to koukam, jste pěkná partička a už se ňákej ten tejden znáte, tak doufám, ze mezi sebe přijmete nováčka Lucku a mého Kulíška.
Jména máme s manželem vybraný už delší dobu a zatím se náš názor nezměnil - klouček bude Mikuláš a holčička Nelinka.
Vždycky jsem si myslela, že nebudu chtít vědět pohlaví dítěte, ale asi to nevydržim. Uvidime taky, jestli nám to to naše miminko bude chtít ukázat :-))).
Byla jsem na odběru krve kvůli genetice a vše dopadlo naštěstí dobře, ale manžel měl v rodině Downův syndrom, takže půjdeme na ňáký podrobnější vyšetření, tak nám držte palečky.
Jinak všechno zvládáme dobře. Ze začátku mi bylo trošku šoufl, ale teď už se cítím báječně a můj špíček na břichu pěkně roste, obzvláště večer dosahuje pěkných rozměrů.
Těším se už moc na víkend.
Krásně si ho všechny užijte a pohlaďte svoje špíčky!!!
papa Lucka + Kulíšek (18t)

 
ajka
Zasloužilá kecalka 762 příspěvků 30.01.04 14:14

Ahojky Lucko a Kulíšku,

moc vás vítám v letním deničku šéfky Lucije.
Máme tady seznámek, abychom měli přehled. Takže jestli o něj budeš mít zájem, tak mi pošli mailíka na apopelkova@sez­nam.cz s nějakýma informacema o tobě a miminku.

Ajka+Krtčátko 11tt

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 30.01.04 14:43

Ahojte tehulinky,
bohuzel porad prace jak na kostele, takze jsem stihla vsechny prispevky jen prelitnout a nebudu reagovat jednotlive.
My jsme meli jmena jasna asi tak rok predtim, nez jsme vubec zacali uvazovat o miminku, nasi kamaradi totiz hledali jmeno a tak jsme se bavili, co by se libilo nam. A vysla z toho Betynka (Alzbeta) a Filipek a od te doby mame jasno. Takze se tady mozna sejdou 2 Betynky :-) Vim, ze Filip je pomerne caste, a ja jsem spis chtela Bertika, ale manzelovi se hrozne libi, takze to bude Filip.

Bohuzel nevolnosti me neopustily a spis se to zhorsuje, Dr. mi dala nejake cipky a rikala, ze to je jedine, co mi muze dat a jinak pak uz jen kapacky v nemocnici, coz jsem rikala, ze radeji budu mit porad odma u sebe kyblik. Taky mi rikala, ze nejpozdeji v 16tt by to fakt melo prestat, tak uz se moooc tesim :-)

Vcera jsem byla v poradne a moje Dr. ma UZV v ordinaci, takze mi ho dela po kazde. Byl tam se mnou i manzel a mimi se pekne mrskalo, strkalo si prst do pusy (z toho mam i fotku) a pak to vypadalo ze nam mava, tak mu manzel zamaval na monitor taky :-))) Byla jsem moc rada, ze sel se mnou a mohl to videt, je to fakt krasny a jemu se to taky moc libilo. Jestli mate moznost, vemte tam sve polovicky taky.

O vikendu jsem taky vyrazila po vyprodejich, protoze kdybych s maminkou nesla ja, vyrazila by sama a koupila by urcite neco, co by se mi nelibilo. Nakoupily jsem toho furu a vsechno je to naaadherne :-)) Hlavne ovsem za plnou cenu bych si to nikdy nekoupila, protoze to je fakt sila, napr. dupacky za 460 Kc, no koupily byste to? Za 50% uz to neni tak hrozne, i kdyz ono se to i tak pekne nascita.
No uz taky moc kecam.
Mejte krasny vikend a pohladte briska
Kacica 12+5

 
Jiti
Zasloužilá kecalka 685 příspěvků 30.01.04 15:10

Ahoj Lucko,

jsem ráda, že v deníčku přibyla nová maminka v 18tt, já jsem taky v 18tt a sbírám zkušenosti kde se dá. Psala jsi, že bříško je největší navečer. Nevíš, jestli je to standartní a čím to je? Já mám totiž stejnou zkušenost. Ráno hledám, kde se Bublinka schovala a v pohodě obleču klasické kalhoty (samozřejmě polorozepnuté), ale večer už je vidět naprosto zřetelně.
Gratuluji k dobrým výsledkům z genetiky, znamená to, že nepůjdete na plodovou vodu? Já jsem toho naštěstí ušetřena.

Měj se pěkně,

Jitka

 
Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 30.01.04 15:25

Ahoj Ajko,
já mám taky jasné že slepé nebo třeba hluché dítě bych si nechala. Vždyť spousta z takto postižených lidí je mnohem inteligentnější a šikovnější než leckterý zdravý člověk!!! Otázkou je dítě s Downovým syndromem. Jedno už v rodině máme a já myslím že to je víc než dost. V podstatě rozbilo naši rodinu. Ale to sem nepatří. Já pokud bych toto postižení zjistila v těhotenství, tak bych toho drobka na svět odmítla přivést. Protože to je opravdu něco co bych asi nezvládla, a jak jsem říkala, jedno postižené dítě bohatě stačí. Ale co bych dělala pokud by se to zjistilo až po narození, to fakt netuším. Radši na to ani nebudeme myslet!!!

Lucko - tebe samozřejmě vítám mezi námi, snad se ti tu bude líbit. A pochlub se, už kopete?

Ahoj Kristy a Knedlíček

 
Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 30.01.04 15:27

Ajko, a máš pravdu, že nejhorší je na tom ten nátlak ze strany Majdina manžela. Já už bych se na něj nemohla ani podívat.
Tak ahoj!

 
Lucije
Kecalka 418 příspěvků 30.01.04 16:51

Ahojte!

Jen v rychlosti, za chvíli vyrážíme na víkend k Tomášovo mámě, to se zase dobře nadlábnu :o)).
Na internetu jsem si našla pár adres s kočárkama, postýlkama a vůbec dětskýma věcmama v Plzni a okolí, tak tam zítra vyrazíme s blokem a tužkou. Peníze nechám radši doma :o).

Ale proč píšu. Pro ty, které ještě se jmény tápají, vřele doporučuju adresu, co tu psala Oli www.mvcr.cz. Tomáš mi přinesl vytištěný seznam asi 2700 holčičích a 2400 klučičích jmen! To budu mít celý víkend co dělat. Tom mi občas říká Sněženko a ono je to oficiální jméno! Sou to věci…

Moc se mi líbí výraz tatínka Jiti „prostorově výraznější“. To je velmi kulantně řečeno :o). Jsem zvědavá, kdy ucítím naše Letňátko já, protože do této kategorie výraznějších patřím. Snad ho ucítím dřív, než ho uvidím na vlastní oči :o)).

Vítám taky novou Lucku s Kulíškem! Sice jsi kousek napřed, ale to přece vůbec nevadí! Co to je tři neděle v lidském životě :o). Jiné jsou zase kousek pozadu… Ale ty rozdíly jsou jen ode mě a čísla našeho deníčku. Jinak rozptyl porodů je od začátku července až do konce prázdnin!

Mějte se všechny báječně, užijte si víkend a nabírejte energii a hlavně sebou někde neplácněte!

Pa, Lucka + Letňátko (15+1)

 
schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 30.01.04 17:58

Ahojte,
tak ako sa mate? ;o) Ja sa dnes citim ako znovuzrodena. Vcera ma chytila taka priserna migrena, no hruza. Dvakrat som vracala, myslela som, ze uz vazne umriem. Nastastie mam nejake homeopatika na bolest hlavy a ked sa zaludok upokojil, tak som si jednu tabletku supla a za 10 minut mi nic nebolo. Chvalabohu!!!!
Nuz ale myslim, ze take to tehu-vracanie je uz snad za mnou. Uz by bolo nacase, pretoze som stale nic nepribrala a o niecom takom, ze nezapnem nohavice, mozem snivat ;o) Aj ked, nohavicky 40-42 su mi prave akurat a to bola moja velkost 36-38. ;o) Inak budem na tom asi ako moja mama - ta ked ma cakala bola v piatom mesiaci na kupalisku a nik nevedel, ze je tehotna ;o)

Lucije ale aj ostatne, co vas trapi zapcha. Mna zatial velmi nie, zbadala som nasledovne, snad to pomoze aj vam:

  • nie je dobre preskocit ranajky. Telu chyba energia a ranajky uvedu creva do pohybu.
  • ked zjem nejaku surovu(alebo sparenu) zeleninu a grahamovy chlieb, na druhy den mam uspech na WC zaruceny
  • perfektna je aj sladka kukurica, staci par vidliciek (ja ju jedavam vidlickou priamo z konzervy ;o) a tak isto - uspech je zaruceny
  • okrem toho, co som tehotna, som v kuse smadna. Myslim, ze v tomto si moje telo perfektne vie povedat, ze este nema dost ;o)
    Tak nech sa vam dari…

K tym menam - cez Vianoce sme u svokrovcov pisali zoznam prijatelnych mien. Zobrali sme kalendar s skusali. Bola to sranda - na kazde meno niekto poznal nejakeho cudaka, magora, ci zleho spoluziaka zo zakladnej skolu, ktory smrdel ;o))) Nakoniec sme vyprodukovali nejaky zoznam, ak mam byt uprimna, treba to este nejake upravy. Dievcatko bude asi Agnes (po domacky Agneška) alebo Johanka. Chlapcenske meno sa mi paci Daniel, ale ten ma meniny okolo datumu porodu, alebo Samuel (co s priezviskom šamalík vytvara smiesnu kombinaciu Samko-šamko). Tiez este Vojto je pekne, aj ked Vojtech uz menej, potom Michal ale o tom manzel ani pocut alebo Filip, ale 4rocneho Filipa maju nasi znami, tak to by asi nebolo vhodne…
Inak ked sme uz pri tom - pristihla som sa, ze ked sa snazim rozpravat o nasom mimi, tak dost casto pouzivam muzske nazvy ako „drobcek“ a podobne, skratka ako keby to bol chlapec ;o) A pritom to chlapcenske meno vobec nemame vybrate! ;o)))

Nuz, majte sa pekne. Je piatok a my tu mame obchody dlho otvorene, asi si pojdem kupit jednu rozkosnu tehu-bluzku ;o))) Nech sa uz citim nejak tehotne.
Opatrujte si bruska! ;o)
Jana (dneska zaciatok 16TT)

 
KEIKO
Kecalka 290 příspěvků 30.01.04 17:58

Ahoj holky,
musím říct že i já sleduji ten článek o předčasném porodu a už asi 2 dny mi to leží v hlavě a musím na to myslet! I s přítelem jsme to probírali! Ani já jsem to veřejně nekomentovala ale je mi z toho smutno! Doufejme že nic takového nebudeme muset řešit!

KRISTI - obdivuji tě s těmi látkovými plenami. Stejně jako Cibulka bytostně nesnáším žehlení - většinou na něj dojde až nemám co na sebe! Asi vyhlásíme, kdo chce na návštěvu, vidět mimi - vstupné je balík plen! - to je vtip, i když by to nebylo špatný!

AJKO - naše mimi mělo ve 12+0 52mm! Asi to bude pěkný cvalda - ale my jsme taky s přítelem oba „prostorově výraznější“ - ten výraz nemá chybu!

EVEL - taky jsem se už dívala na přebalováky, ale žádný mě nenadchnul! Zdály se mi malé a vratké - takové ty s tou vaničkou a klasické jsou zase moc drahé. Já bych ho chtěla mít i úložným prostorem na věcičky pro mimi - naštěstí mám velmi šikovného partnera, který mi ho vyrobí na míru - už ho mám i namalovaný!

A ještě jedna velmi delikátní otázka do placu - přítel na ni trvá! Jak jste na tom se sexem? On se popřád bojí že mímu ublíží ale na druhou stranu prý trpí jak pes - přihlásí se asi do kláštera.......Je fakt, že já mám chuť menší ale všude píšou že v 2.trimestru se to zlepší.
Díky za reakce.
Mějte se všichni MOOOC HEZKY a opatrujte svá bříška!
KEIKO a mimi 15+2

 
ajka
Zasloužilá kecalka 762 příspěvků 30.01.04 20:24

Ahojky mamulinky,

dneska se chodím pořád dívat na fotečku krtčátka. Je to takový zvláštní pocit. Dívám se na Leničku a na ten obrázek a příjde mi to trošku divné, že budeme mít dvě dětičky.

Přebalovákmy jsme to řešili tak, že jsme si koupili přebalovací podložku a dovezli jsme starý peřináč. Byl skvělý na uložení balíků plínek a ubrousků. Bylo na něm místo pro podložku, pomůcky ke koupání i vaničku.

PohybyJsem spíše té drobné štíhlé postavy a u prvního těh. jsem cítila pohyby mezi 17-18. týdnem. Je to na prvorodičku docela brzo. Tak jsem zvědavá, kdy naváže spojení Krtčátko.

Sex Strach je určitě zbytečný. Nejlepší je řídit se tím, že tělo si samo řekne. Vadí vám omývání oken - nedělejte to. To samé o sexu. Akorát pozor ke konci. Spermie mají tendenci vyvolávat stahy. Pokud ještě nejste nachystaní na porod, tak se sice nerozběhne, ale já díky sexu skončila okolo 36,37. týdne v porodnici, kde mi museli píchnout injekci na uklidnění stahů. Nechali si mě tak přes noc a já spala na por. sálech a celou noc poslouchala naříkání rodících maminek. Děs běs.

Akce Dneska mi přišla Betynka. V Carrefouru je od 04. - 15.02. akce (datum nemám teď u sebe, kdyžtak ho opravím), když tam příjdete s průkazkou, tak dostanete kufříček pro miminko.

Jinak dneska jsem byla poprvé cvičit na balónech. Bylo to super, akorát jsem tam služebně nejmladší těhulka, ale to se dalo čekat. Ale ono se to postupně upraví :o)

Užívejte krásně víkendíku. Já jedu zítra k mojím rodičům. Na obídek bude vývar s domácíma nudličkama a pstruh. A v neděli jedem ke tchánům až se v poledne Lenča vyspinká. Manžel mě pozval na oběd. Takže chvilku pohlídají a my pak přijedeme na kafíčko a povykládat. Moc se těším.

POHLAĎTE SVOJE BŘÍŠKA A PĚKNĚ JE PRODÝCHĚTE.

AJKA+Krtčátko 11 tt

 
Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 30.01.04 20:25

Ahojky, tak naposledy před víkendem!

KEIKO - děkuji, že mi ty látkové pleny nevymlouváš. Všichni až na manžela a mamču na mě totiž koukají jako na blázna, prý si neumím představit co to je mít doma mimčo. A to je pravda, neumím:-) Ale i když jsem dost váhavý typ, tak když se už jednou pro něco rozhodnu, tak jsem dost tvrdohlavá, tak si myslím že se s tím hezky poperu. No a když to bude opravdu neúnosné, tak holt uteču k jednorázovkám. Uvidím sama jak budu zvládat. Jen nemám ráda když mi někdo rve svoje přesvědčení. Já látkovky taky nikomu necpu. S tím sexem je to u nás těžký, protože jak jsem před Vánocemi krvácela, tak jsem měla pohlavní styk zakázaný do konce 1. trim. Teď už se milovat můžeme, jenže už máme nějaký psychycký blok - prostě strach o Knedlíčka je veliký, i když asi už zbytečný:-) Ale sex není jen pohlavní styk, takže ani jeden z nás nestrádá:-) A stejně jako ty i já mám míň chuť než dřív. Snad se to spraví! A taky gratuluji k šikovnému partnerovi. Ten můj je spíš přes počítače a elektriku. V tom je jednička, ale přebalovací pultík by asi neudržel ani plínku, natož to mimčo:-)

LUCIJE - jak jsi pala o té výbavičce, tak já se děsím, protože vůbec nevím co nakupovat. Oblečení je v pohodě, ale ty větší věci, to je pro mě rébus. Na trhu je totiž i spousta krámů, které jsou pak naprosto nepraktické, jenže jak to má mladá mamča bez zkušeností poznat? Asi až přijdu z porodnice domů, tak zjistím, že mi půlka věcí chybí a ta druhá je k ničemu:-) No ale nějak to zvládnu!!!

SCHAMKA - jak jsi psala o tom že máš teď pořád žízeň, tak v tom nejsi sama. Když byly pořád ty šílený nevolnosti, tak jsem fakt ani moc nepila, ale teď piju jako duha. A podle toho taky běhám na záchod. Vůbec nejraději piju vodu s citrónem. Prima to osvěží, není v tom cukr a ještě je v tom vitamín. No značka ideál!

Jo a k té zácpě. Já jsem četla že to je dost částý problém těhulek a že z toho vznikají i hemeroidy. Já problém se zácpou absolutně nemám, každé ráno, hezky pravidelně to na mě přijde, ale i přes to se mi jeden ten zmetek udělal. Paní doktorka říkala že to je normální, že se tím nemám trápit. No netrápím, ale že bych bouchla samou radostí šampáňo to taky ne:-)

Tak přeji dobrou noc a krásný víkend plný prima zážitků!

Kristy + Knedlíček (13+4)

 
Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 30.01.04 22:27

Ahojky briskandy,
tak koukam koukam..denicek krasny,komentaru uz na druhy den 46! Nez jsem to prelouskala, dokonale jsem se v tom ztratila :), a protoze stale pretrvava „tehotenska zmatenost“ uz nevim, co ke komu patri :) Tak alespon tak nejak dohromady.

Jmena jsme si zacali vybirat hned, kdyz jsme se rozhodli pro snazenicko.To jsem dotahla od kamosky knizku Jak se bude jmenovat(myslim,ze tak nejak) a pekne listovali-byly tam vsechna jmena schvalena v CR.Par favoritu mame,ale jeden tyden vyhrava ten, druhy uz na me manzel kouka jako bych spadla z visne(i kdyz to odsouhlasil)a tak podobne.Takze jsem rekla dost, a zatim mame Lvicatko a hotovo :))

Taky jsem chtela prispet troskou do mlyna a pochvalit se kolik nas mrnousek mel ve 12tt(11+2) 4,1cm. To jen tak pro srovnavacku :) Ale je fakt, ze je uplny zazrak jak ty nase pokladky silene rychle rostou-ciperky jedny :))

K plenkam bych rekla asi toto: Ja osobne jsem vdecna za vynalez jednorazovek-i kdyz po strance ekologicke je to fakt des-ale jsem rozhodnuta pevne, ze se nebudu tyrat zehlenim a budu radej dovadet s mimiskem. Od kamaradky vim, ze mesicni spotreba je neco pres 1000Kc.Je to hodne a kdo si troufa zkusit latkove,tak smele do toho.Nevidim na tom nic zleho,spise obdivuji,ja se bojim,ze bych to asi nezvladla-jsem doma sama od nevidim do nevidim,takze i kdyz bude lvice spat, radej zkecnu s manzelem(kdyz uz se objevi doma) :) nebo stihnu neco jineho.

S tim zvysenim porodneho jsem to taky slysela,ale dle meho nazoru, kdyz je to teprve navrh, nevim nevim, jestli to „pani duleziti“ odsouhlasi.Nejak ve mne pretvava pocit, ze nekde nabrali vedomi, ze zena na materske ma vice nez dost, za dva a pul tis. si prece muze zit krasne-je prece na „dovolene“!…Holt, ze nam populace starne je jen proto, ze jsou mladi jen moc pohodlni a neumeji se uskrovnit-I tohle uz jsem vazne na vlastni usi slysela!

Jo a jeste k te zacpe-Tak s tou jsem mivala problemy vzdy a taky na me zabiraly jogurty(bio) -jenze to byl problem.Jsem masarka a na jogurtiky si dvakrat moc nepotrpim a ted nejak kor ne.Takze jsem to zkusila s jinym podobnym prostredkem- Actimelem.Ne ze bych verila na jeho nejake zazracne ucinky na imunitu, ale mne nejak pomaha na zachod :) Takze kdyz uz je to krizovka a ze dva dny nejdu,vypiju a.. -na me zabira :))

Uz vas nebudu dlouho trapit,jeste vam napisu, ze jsem byla u zubarky(proto jsem vcera vubec nestihla precit denicek) a ta mi rekla, ze v tehotenstvi mi zdrav.pojistovna hradi prohlidku u zubaka 3×.A taky ze me objednala(ach jo) :) ale slibila, ze tim predejdeme spatnym zubum „po detech“ Ze zuby se neodvapnuji,jak se tvrdilo,ale kazi se kysel.prostredim, ktere je v tehu horsi.To ja jen tak,at mate taky krasne zoubky a moc vas netrapi(jako me vcera) :)) Jo a taky jsem si byla udelat zastrih, pac vlasy byly opravdu hrozne-mastne a pritom vysusene.

Tot opravdu vse a omlouvam se vam,ze je toho tolik,ale nejak me mrzi, ze mi toho klaboseni za dva dny moooc uteklo :))))))))

Mejte se krasne a opatrujte briska
papa
Any+lvicatko

 
Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 31.01.04 17:12

Ahoj Kačí,
nevím jestli je to těhotenstvím ta nepozornost, ale jsem fakt slepota. Až teď když jsem si deníček znovu pročítala tak jsem si všimla tvé zprávy že jsi z Ltm. Dodala jsi mi tim ale odvahy a asi spis ve stredu do toho plavani zajdu. Nebo mozna v pondeli, ale to je zase manzel zpatky z prace a chce byt s nama. Ale kdybys treba měla jit sama a chtěla společnost, stačí to tu napsat a ja dorazim (pokud seberu odvahu:-)). Tak ahojky a zase napiš. Kdyžtak přijdu později i s Eveline, pokud bude chtít:-)

Zdraví Kristy + Knedlíček

 
Anonymní  31.01.04 20:34

Ahoj holky,
chtela bych slyset vase nazory na barveni vlasu v tehotenstvi,zvlas­te na zacatku,
diky Terka

 
Monis
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 01.02.04 21:05

Ahoj Jiti,

ta soutěž mě pobavila, je to těžký s určitostí hnedka říct: jo tak dneska poprvé kopli. Mám takový zvláštní š'touchanečky už asi 14 dní a poslední týden to cítil i manžel naopak se mi zdálo,že je to zřetelnější zvenku než zevnitř. Dneska se housenky pěkně předváděli (píšu schválně „i“, protože nevíme a spíše doufáme, že budou 1:1) a pošťuchovali se jak divý, takže jsem si už jistá, že je to ono a že to bylo ono i předtím :o)) A v pátek to byl takový š'touch, že mi pak na bříšku zůstala malá boulička :o)))
Jink oteplení je paráda, jen to nesmíme podcenit a chodit nalehko, abychom neprofoukly a taky bacha na pšíkaly a chrchlaly v MHD. Tak bacha na bacili a vitamínům zdar!

Monis + housenky (19+6)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama