Matýsek mi moc chybí

Prázdná náruč

Je tolik příběhů a všechny si jsou tak podobné, otěhotnění, bezproblémové krásné těhu, očekávání, a naprosto zdrcující konec. Bohužel ani nám se tohle neštěstí nevyhnulo.

Matýsek

Bylo 20. 8. 2010 a já si po 8letém vztahu brala svého přítele za manžela. Proč o tom píši? Právě v tento den o svatební noci se nám po tolika letech podařilo otěhotnět! Úžasná náhoda, 8 let a stále nic a zrovna v tento den se nečekaně zadařilo… jsme šťastní a mimise už se nemůžeme dočkat. Po počátečních pravidelných telefonátech s wc :) si těhu náramně užívám, můj manžel i syn se těší, náležitě mi se vším pomáhají a opečovávají mě. No prostě vše sluncem zalité. Kontroly a vyšetření naprosto v pořádku, i nadstandartní vyšetření z důvodu věku, bylo mi 34.

Navíc téměř po celou dobu těhu si Matýsek pečlivě schovává toho svého pindíka :), takže si myslíme, že navíc budeme mít k synům (manžel má z předchozího manželství také syna) holčičku Ellinku. Na konci 7 měsíce se ovšem dozvídáme, že to přeci jen bude chlapeček. A rozhoří se boj o jméno, každý chce jiné, nakonec se shodujeme, že to bude Matěj, líbí se nám všem. Dny plynou, už se nemůžeme dočkat, pomalu stříháme metr a i přes obavy z porodu se těšíme na den D.

Je sobota 4. 6. 2011 a my se právě přestěhovali do nového bytečku. Termín porodu se blíží, vše je téměř připraveno. V neděli 5. 6. dopoledne postavíme (já, manžel a syn) postýlku. Jdu na wc a zjistím, že ze mě asi odešla tzv. hlenová zátka. Taky si uvědomím, že jsem od soboty večer necítila mimi kopat! Volám do porodnice, zda se mám dostavit, nebo ještě čekat. Pan doktor mi odpoví, ať pro jistotu přijedu, že se může jednat o začínající porod a pohyby před porodem nejsou tak intenzivní, že se nemám bát!

Sbalím si věci, osprchuji se a vyrážíme plni očekávání směr FN Motol. Od příjezdu do porodnice bych nejraději vše smazala a vrátila. Po příchodu do ordinace mě sestřička připojí na monitor a já cítím, že se něco děje. Stále se jí evidentně nedaří zachytit ozvy. Volá nějakou pí. doktorku. Dostaví se velmi mladá mudr., které se stále ptám, co se děje, ale ona pořád, vydržte, přijde pan doktor, ovšem v pozadí slyším, jak volají, pane primáři akutka! Je mi špatně, klepu se a čekám, co bude, už vím, že to nebude dobré.

Přišel pan primář, podíval se na monitor a ve chvíli, kdy se na mě podíval, mi bylo vše jasné. Je 5. 6. 2011 cca 20.30 a mě se hroutí svět! Ta věta mě úplně srazila: Maminko je nám líto, ale miminko už nežije, nebije mu srdíčko! Panebože, jak je to možné, proč?!

Zbytek mi splývá v jeden špatný film… sestřička mě odvádí za manželem, kde mu oznamuje, co se stalo. Brečíme oba, jsme v naprostém šoku a nešťastní. Nechápeme proč a co se stalo, na poslední kontrole v pátek bylo vše ok. Následuje vyvolání porodu a 6. 6. v 00:50 se nám narodí náš tolik milovaný syn Matěj - 52 cm / 2760 g. Čekala jsem, jestli náhodou neuslyším alespoň náznak pláče, co když se spletli, ale bohužel, Matýsek nežije. Bohužel mi ho ani neukázali a já jsem byla v takovém šoku, že jsem ani neměla sílu to vyžadovat. Dodnes toho lituji. Po převozu na gynekologické lůžkové oddělení cítím jen bezmoc, lítost, vztek a naprostou prázdnotu. Proč, proč, proč?!

Je to už 8 měsíců, ale pro mě teprve. I teď, když to píšui, brečím, Matýsek mi moc chybí. Dodnes mám v jedné malé skřínce zbytek věcí, které nejsem schopna a ochotna někomu dát. Kvůli synovi a manželovi funguji relativně normálně, ale nemůžu říct, že žiji, spíš funguji. A co se vlastně stalo? Bylo mi sděleno, že údajně pupečník okolo krku. Nevím a raději nepátrám, stejně se nic nezměníd. Mojí útěchou je syn a víra, že se nám třeba podaří ještě nějaké mimi mít.

Matýsku, stále na Tebe myslím a těším se, až se potkáme tam nahoře.

Hodnotilo 18 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
kufnerka
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 20.02.12 01:37

Mám slzy v očích po přečtení tvého deníčku :,( :,( . Přeběhl mi mráz po zádech, když jsem ho četla. To co prožíváš, je šílené. Je hrozné, že se to vůbec může stát. Přeji vám hodně sil a ať se vám povede počít miminko. Krásné a zdravé. Matýsek se na vás shora dívá a opatruje celou rodinu :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
formjana  20.02.12 05:36

Je mi to tak moc líto. Tak dlouho jste ho nosila, těhotenskými problémy prošla. Kdyby třeba byl postižený neřeknu - příroda to tak chtěla, ale nějaká blbá šňůra. Jen se vyplačte a s někým si o bolesti povídejte. Držte se a přeji Vám miminko z celého srdce.

 
barbara21
Echt Kelišová 7711 příspěvků 20.02.12 06:37

:hug: :hug: :hug: :hug: :hug: to je mi moc líto. To co prožíváte musejí být muka. Moc bysem vám přála aby jste se ještě miminka dočkala. :srdce:

 
terinka4444
Hvězda diskuse 58616 příspěvků 20.02.12 08:15

Pláču při čtení tvého deníčku, nebylo andílkovi dovoleno poznat svou rodinu, nevím, co ti napsat. Moc ti přeju, ať ten čas ještě rychleji otupí tu hroznou bolest, ať máš co nejdřív v bříšku nové miminko, ať se narodí v pořádku zdravé a ty zase začneš žít a na Matýska dokážeš vzpomenout jen s láskou bez té ukrutné bolesti :srdce:

 
cher  20.02.12 08:35

Je mi to líto :,( , držte se :srdce:

 
PeťulinQa 82
Ukecaná baba ;) 1933 příspěvků 20.02.12 08:45

Je to hrozný :,( , sedím jen u pc, zírám na obrazovku a řvu :,( jak kdybych to prožívala s vámi :,( . Jste silná ženská :hug: , neb já bych tohle fakt nezvládla.
Přeju moc moc moc zdravíčka :kytka: a věřím, že se vám vytoužené miminko zadaří :hug: , všechno dobře dopadne :kytka: a vy budete držet v náručí vaše vytoužené krásné a zdravé mimi :hug: . Moooc vám to přeju :hug: :kytka:. Držte se :hug: :kytka: .

 
pepuse
Kecalka 327 příspěvků 20.02.12 08:51

také tu sedím a bulím…syn Matoušek má spinká v postýlce a druhý syn Matěj je ve školce…je mi to hrozně líto a držím palečky aby se vše s dalším miminkem vyvedlo… :andel:

 
Štuclíček
Zasloužilá kecalka 600 příspěvků 20.02.12 08:53

Bože můj, 4.6.2011 večer se v Podolí narodil náš Matouš, kterému říkáme Mates. Strašně moc se mi Tvůj příběh promítl, jak to někdy může dopadnout. Že v době kdy já chovala náš jednodenní uzlík jsi Ty musela prožívat takové utrpení. Je mi to tak moc líto a všechna slova jsou tak prázná… Přeji vám všem už jen vše dobré a posílám náruč síly. Určitě se brzy dočkáte zdravého miminka a Matýsek na něj bude dávat pozor. :hug: :hug: :hug:

 
martinaaaaaaaaa7  20.02.12 08:55

slova jsou zbytečná :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
pepivaha  20.02.12 08:57

Ahojky,koulejí si mi slzy jako hrachy po tváři :,(
Jsem ve 30.týdnu a na našeho druhého syna Filípka se všichni moc těšíme a neumím si něco takového představit.Pořád se kontroluju jestli kope. Čas to zhojí,ale potrvá to.Moc držím pěsti…

 
ashlee  20.02.12 08:59

To je mi líto. :hug: :hug: :hug: :,( :,(

 
socina
Závislačka 4104 příspěvků 20.02.12 09:49

je mi to strašně líto :,(

 
ilonaajirik
Kecalka 203 příspěvků 20.02.12 10:51

:,( bud silna…je mi to líto. :srdce: :srdce:

 
Verunka11  20.02.12 10:55

a pak že buh existuje. mám 4 týdny do porodu a to co jste prožili je opravdu smutné. Držím ti pěsti.

 
Anonymní  20.02.12 11:16

Je mi líto, že další maminka má prázdnou náruč.I nás toto neštěstí potkalo.Taky jsme čekali vytouženého chlapečka, ale jednoho říjnového dne v r. 2010 byl konec, ve 30. týdnu těhot. Příčinou bylo zaškrcení pupečníku plodovými obaly. V té následující hrozné době mě podržela rodina , a hlavně nutnost starat se o dcerku, která nastoupila do 1. třídy. Za 5 měsíců se stal zázrak a já navzdory negativním lékařským předpovědím otěhotněla . Sice celé těhotenství bylo plné strachu a obav, aby se to neopakovalo, a i když porod byl velmi komplikovaný, stálo to za to a před 3 měsíci se nám narodil zdravý bráška. Na našeho andílka nikdy nezapomeneme, stále na něj vzpomínáme, ale už ne se slzami v očích, ale s láskou v srdci. Možná pro vás můj příběh nebude dostatečnou útěchou, ale nejdůležitější je věřit a doufat, že se jednou dočkáte, vy jste ještě mladá, já našeho miláčka rodila ve 40ti.Přeji hodně síly a trpělivosti, určitě ten uzlíček štěstí jednou v náručí držet budete, nebojte !

 
ševelka
Ukecaná baba ;) 2257 příspěvků 20.02.12 11:43

Ahoj,je mi to moc líto,vím jak to bolí i nám se to stalo,naše Zuzanka nám umřela ve 40tt den před porodem… :andel: příjd mezi nás andělské maminky do Prázdné náruče… :hug: :hug: :hug:

 
katyca
Závislačka 3379 příspěvků 20.02.12 12:02

Je mi to moc líto :,( jen se vy tři držte :hug: :hug: :hug:

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 20.02.12 12:30

Málokdy u deníčku brečim,ale tohle je naprostá hrůza a strašák všech :,( .
Strašně mě to mrzí.SDlova nepomužou bohužel to znám,ale strašně vám přeji at se podaří a at vám Matýsek pošle bratříčka nebo sestřičku.Držte se

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 20.02.12 12:48

Bulím ! Je mi to moc líto ! Držte se !!!!! :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
LenkaZrzule
Povídálka 39 příspěvků 20.02.12 12:52

Je mi moc líto co se vám stalo a hrozně moc moc držím palce aby se ještě jednou zadařilo a vy se dočkali vytouženého miminka a třeba vám Matýsek pošle holčičku…Hodně štěstí přeju :srdce:

 
abig
Nováček 1 příspěvek 20.02.12 13:03

Líbí se mi a obdivuji Vaši sílu o tom mluvit.Přeji hodně sil :hug: :hug:

 
zrustice
Ukecaná baba ;) 1808 příspěvků 20.02.12 15:42

Simčo málem jsem sebou švihla, jen co jsem si přečetla nadpis. I mě strašně chybí můj :andel: Matýsek, zemřel nám loni v květnu a příčinou smrti byla omotaná pupeční šňůra. tak moooc mo chybí :,( A taky mám pocit, že občas jen přežívám. Opravdu, přijď mezi nás do Prázdné náruče, třeba to v tvém trápení budeme moct trošku pomoct :hug: :hug:

 
Lenula-xy
Kelišová 7398 příspěvků 20.02.12 19:14

je mi to strašně líto,vůbec si ten hrozný smutek nedokážu představit,nedá se to slovy vyjádřit.Musíš být hodně silná,držím palce,ať se vám brzo zadaří a na testíku najdete // :hug:

 
Květulííína  20.02.12 19:43

Je mi to moc líto :,( :,( :,( Toto by se nemělo stávat :,( :,( :,( Kéž by se Vám podařilo znovu otěhotnět a pak se těšit z té holčičky :hug: :hug: :hug: :hug: Hodně síly a štěstí :kytka: :kytka: :kytka: :hug: :hug: :hug:

 
Haňulda
Zasloužilá kecalka 714 příspěvků 21.02.12 00:02

:hug: :hug: :hug: taky jsem andělská maminka…i mě můj :andel: moc chybí..přijď za námi do prýzdné náruče…vím jak ti je a vím jak to bolí..drž se :hug:

 
alisee
Extra třída :D 11872 příspěvků 21.02.12 14:21

nevim, co rict :hug: :hug: :hug: :hug: drzte se :hug:

 
vandamara
Ukecaná baba ;) 2158 příspěvků 21.02.12 17:15

je mi tak moc líto, jak to dopadlo. Brečim A NEVIM jak reagovat. Snad postačí, přeji Vám, aby se brzy zadařilo a vy jste měli v náruči miminko, které Vám malý z nebíčka pošle a vše aby bylo opět krásné a nikdy už žádné komplikace :hug:

 
lentilka01
Povídálka 27 příspěvků 21.02.12 18:08

Tvůj příběh jsem oplakala,je mi to moc líto co Vás potkalo :( Ale věř tomu že se Vám zadaří a budete mít krásné zdravé miminko.Moc bych Vám to ze srdce přála :srdce: :hug: :srdce:

 
Soňa79
Ukecaná baba ;) 1072 příspěvků 21.02.12 22:03

Přeji co nejdříve zdravé a krásné miminko :hug:

 
simcasimik
Povídálka 22 příspěvků 22.02.12 11:10

Milé maminky i budoucí maminky…všem Vám moc děkuji za krásná slova útěchy a hlavně podpory … moc je potřebuju …zatim se mimi nedaří :(
Vím nesmím se k tomu upínat,ale to se líp říká než dělá … o tom nemusím jistě mluvit. Snad nám Matýsek ze shora pomůže a ještě se to povede.
Myslím na Vás všechny …máme to holky těžký i ty naši kluci s námi,ale my to zvládneme.
A Matýsku na tebe myslím neustále :srdce:

 
lyrica
Hvězda diskuse 41879 příspěvků 01.03.12 21:31
:,( :,( :,( :hug: :hug: :hug:
Vložit nový komentář

Reklama


Reklama