Moje cesta k otěhotnění

Snažení
  • Aleyt
  • 30.11.13

Povídání o tom, že i přes různé překážky se cesta k dítěti nakonec podaří.

Naše Emminka♥

Dlouho jsme se s manželem snažili o miminko, až jsme nakonec požádali o pomoc našeho gynekologa. Ten nám udělal potřebná vyšetření a po výsledcích jsme se snažili spontánně, sami, bez pomoci. Asi po roce jsem zjistila, že se nedostavila menstruace, a tak jsem běžela k doktorovi. Ten těhotenství nepotvrdil, ba naopak - sdělil mi, že mám na vaječníku velkou cystu a ta musí ven. Byla jsem objednaná na laparoskopii, hned do týdne. Doktor mi řekl, že se rovnou podívají na průchodnost vejcovodů. Na jednu stranu jsem byla ráda, že budu vědět na čem jsem a proč se nám pořád nedaří.

Nastoupila jsem do nemocnice, kde mi jiný doktor řekl, že nikde žádná cysta není, že se mám obléct a jet domů. Manžel už byl na cestě z nemocnice a já tam zůstala sama. Doktorovi jsem řekl, že cysta byla primární problém, že chtěl můj gyndr dělat ještě průchodnost. Na to mi pověděl, že je to zbytečné, že se to dělá až cca po roce, kdy žena nemůže otěhotnět. Trvala jsem na svém, už jsem byla na operaci připravená, v práci zařízenou dovolenou a taky představa, že se všechno zase oddálí, mě přinutila v nemocnici zůstat.

Jaké bylo mé překvapení, když jsem se probudila po operaci. „Paní, cystu jsme vám vysáli, endometriózu spálili a vejcovody jsou průchodné.“ Já ještě oblblá jsem se ptala. „Jak to? Vždyť jste říkal, že tam nic nemám?“ Na to doktor neřekl nic a odešel.

Pooperační průběh byl dobrý, a tak jsem jela domů. Za týden jsem šla vytahovat stehy a těšila jsem se, až se pustíme do řešení našeho problému. Jupí!
„A Vy jste která?,“zeptal se mě gynekolog, který mě mimochodem operoval.

Co? To si ze mě dělá srandu? Já se opět představila, doktor stehy vytáhl a že zítra máme dojít s mužem a vzorkem na spermiogram. Tak jsme tak udělali.

Druhý den jsem byla opět překvapená. „A Vy jste paní…“ Řekla jsem mu znova své jméno, ale to už jsem se trochu zlobila. Spermiogram vyšel dobře, tak jsme začali měřit bazální teplotu a snažili jsme se.

Asi po půl roce jsem šla na kontrolu, kde mi doktor sdělil, cituji: „Musíme přeléčit endometriózu, proč jste nepřišla dříve, už jste mohla mít léčbu za sebou.“ Koukala jsem na něho jako z jara. Jakou endometriózu? Jak přeléčit. Vůbec nic mi neřekl a předepsal mi Depo proveru. Recept jsem si nešla hned vyzvednout, ale mrkla jsem na internet, co je to zač… Antikoncepce s prodlouženou účinností. Říkám si, to snad ne? Kolegyně v práci si ji nechává píchat a ještě rok po vysazení nemá menstruaci, to přece nejde? Copak doktor neví, že se snažíme o miminko?

Recept jsem si nevyzvedla a šla jsem znovu za lékařem. Ptala jsem se na to, jaké mám další možnosti. Ten mě okamžitě odkázal do Gyncentra, to jsem odmítla.
Naštěstí (!) jsem měla možnost konzultace s jiným, známým lékařem, který mi vysvětlil, jaké mám možnosti a jak by postupoval on. Udělal mi vyšetření, která jsou třeba před stimulací a začalo se. Hormony - Pregnyl, v případě růstu folikulů - hormony a tak pořád dokola. Do toho jsem měla hodně práce, chystala jsme se s dětmi do školky v přírodě…

Po návratu jsme letěli do nemocnice na měření folíků a byly velké, tudíž jsem dostala injekci Pregnylu, pak jsme se snažili :o) a na uvítanou po návratu jsme s mužem šli na pivo. :o) Vůbec jsem neměla myšlenky na dítě, byla jsem ráda, že se blíží konec školního roku a já si přes prázdniny odpočinu a naberu nové síly.
Jenže se nedostavila ms. Test negativní. Ach jo, to zase budu muset letět do nemocnice na vyvolávací injekci. Ale pro jistotu jsem si za 2 dny udělala test znovu.

Položila jsem ho na skleničku, umyla jsem si hlavu, vypila kafe a objednala jsem se k doktorovi. Při odchodu jsem si všimla testu - a jéjé, beztak zase nic… Jenže ony ty potvůrky dvě tam byly!!! Já mám na testu dvě čááárky, to snad není možné. :o)

Koupila jsem další test, který to potvrdil. Za 14 dní mi to potvrdil NOVÝ gynekolog. Byla jsem v 7.týdnu těhotenství.

Teď jsem ve 27. týdnu, užívám si kopanečků a šťouchání, hladím bříško a jsem neskonale šťastná. Celé naše snažení trvalo 6 let. Povedlo na 4. pokus, kdy už jsme ani nedoufali…

Touto cestou bych všem snažilkám chtěla říct, že Vám držím palce, upřímně a od srdíčka. ♥

Hodnotilo 14 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
lulu1986
Kecalka 312 příspěvků 30.11.13 00:29

Gratuluju k tehotenstvi! muzu se zeptat proc ne Gyncentrum? ja se tam ted chystam podruhe. pripadne kde mas gynekologa? my se snazime dva roky a doufam ze me doktor posle nanejake vysetreni.

 
svycarka
Kelišová 6843 příspěvků 30.11.13 06:56

No nekteri Dr. by meli jit opravdu radeji farat :roll: Gratulace velika a at je vsechno na jednicku :kytka: :kytka:

 
Randgrid
Závislačka 2869 příspěvků 30.11.13 07:49

To je teda gol. Prý žádná cysta tam není, pak zase je. :D Já měla jít na laparoskopii taky. Za měsíc, kde by mi při nepotvrzené ovulaci taky prošťouchli co se dalo. ale druhý cyklus po vysazení jsem ji měla, docela brzo, ten první nebyla k vůli cystě. No a při druhém cyklu, před operací jsem otěhotněla. přiznám se, že jsme to nechávali tak, na přírodě. A moc nepočítali s tím, že by jsem otěhotněla okamžitě. Nakonec ano. Mimčo si našlo cestu. Cysta celou dobu nedělala problémy, a do měsíce budeme mít broučka u sebe. :) :dance: Laparoskopie mě nemine, pokud by malý nemusel císařem, to by mi ji vzali rovnou, podle mého gynekologa, který je perfektní. Sotva jsem mu řekla o plánovaném těhotenství, dělal mi horm. testy, aby zjistil problém dřív, než abych čekala. Ujistil se, že miminko opravdu chci, že po laparoskopii by byla největší šance otěhotnět. Nakonec jsme operaci odložili. :)
Přeji klidný průběh těhotenství a parádní porod. Nakonec hlavně zdraví. :) :kytka:

 
Slunečnice87
Povídálka 21 příspěvků 30.11.13 09:23

Jupiii! Přeji mamince i miminku jen to nejlepsi!

 
hankaaaa
Závislačka 3563 příspěvků 30.11.13 10:21

Gratuluji, že i po tak dlouhé době zůstala naděje a vyplatila se :palec: :hug:

 
Aleyt  30.11.13 10:34

@lulu1986 Do gyncentra jsem nechtěla, poněvadž jsem neprošla žádnou hormonální stimulací a po pravdě, neměla jsem na to ani peníze. Nelíbilo se mi to, že mi dr. neřekl nic, jak bychom měli postupovat a hned nás tam odkázal. A proč ne gyncentrum? Manželova kolegyně tam dochází už 3 roky a bez výsledku a není jediná. Moje kolegyně v práci tam taktéž chodila a prý z ní jen tahali peníze a údajně píchli placebo.
Na gynekologii chodím do Gynetu ve Výškovicích a jsem tam spokojená, nadmíru.
Držím palce ať se brzy podaří :kytka: :hug:

 
Aleyt  30.11.13 10:35

@Randgrid Děkuji a držím palečky :kytka:

 
Aleyt  30.11.13 10:37

@hankaaaa No, upřímně, nebylo to dvakrát příjemné, někdy byly chvilky, kdy jsme byli skeptičtí, unavení, prostě se to táhlo strašně dlouho…ale jak se začalo konečně něco dít, bylo to hned veselejší. A pořád všichni kolem říkali"nemysli na to", ale to nejde, prostě to z hlavy člověk nedostane ať chceš nebo ne :dance: :mavam:

 
hankaaaa
Závislačka 3563 příspěvků 30.11.13 12:03

@Aleyt přesně vím o čem mluvíš…my si prošli tím podobným, ale konec je stejný zázrak se stal po ivf nám to klaplo :kytka: :hug:

 
PitryLudvikova
Závislačka 2656 příspěvků 30.11.13 12:21

Mě se zadařilo taky po pregnylu :D gratulace :potlesk:

 
LayLi
Ukecaná baba ;) 1795 příspěvků 30.11.13 23:19

Gratulace :kytka: sama vim jak je tezke otehotnet :srdce: at se jen dari :hug:

 
Aleyt  01.12.13 09:40

@LayLi Moc děkuji :srdce: :hug:

 
katka.polka
Ukecaná baba ;) 1446 příspěvků 03.12.13 17:50

Moc gratuluju =) a přeju bezproblémový zbytek těhotenství a hlavně zdravé a spokojené miminko :srdce: :srdce: :srdce:

 
Aleyt  03.12.13 19:34

@katka.polka Moc děkuju :srdce:

 
Patatka
Ukecaná baba ;) 1196 příspěvků 04.12.13 18:30

Gratuluji a přeji pěkný porod :kytka:

 
Aleyt  04.12.13 19:52

@Patatka Děkuji, taky doufám, že nebude patřit k těm problémovým. Uvidíme :kytka:

 
Mijta
Kecalka 107 příspěvků 07.12.13 19:14

Kráááásné :potlesk:

 
Aleyt  08.12.13 08:53

@Mijta Děkuju, přeju pěkný den… :kytka: :)

 
makau
Povídálka 14 příspěvků 16.12.13 11:43

Nekdy se opravdu vyplati udelat si poradny pruzkum s pomoci internetu a pokud se vam soucasny pristup a postup nepozdava treba zmenit doktora.. mne ten prvni porad predepisoval Clostilbegyt ktery mimochodem jeste zhorsoval mou endiometriozu o ktere jsem nevedela. Az po zmene doktora, ktery me hned hnal na vysetreni pruchodnosti (oba uzavrene) mi udelal laparoskopii a do ctyr mesicu jsem otehotnela.

 
Aleyt  16.12.13 12:31

@makau Máte pravdu, nebýt internetu, tak ještě dneska mám v sobě depo proveru a miminko by nemylo ani na cestě. Čekala jsem, že doktor, jako erudovaný specialista mi/nám sám navrhne jak bychom mohli a měli pokračovat dál a najít nejschůdnější řešení našeho problému. Jenže to by nesměla být dnešní doba taková, jaká je. Všechno je o penězích, za peníze a pro peníze. Empatický přístup se dnes vidí málokde.
Jsem ale nejšťastnější na světě, když vím, že se povedlo, taky po 4 měsících a v únoru si pochováme naši holčičku :srdce: To je nejvíc a žádně peníze světa se tomu nevyrovnají.

 
makau
Povídálka 14 příspěvků 21.12.13 15:03

Je to tak, clovek brzy zapomene na tu strastiplnou cestu. Hlavne kdyz se nakonec zadarilo. Moc vam to preju, sama jsem si tim prosla.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama