Moje dětství

O životě
  • Sandra752
  • 11.10.13

Sotva píši první slovo, vracejí se mi ty hrůzné vzpomínky na mé dětsví. Stále nechápu, proč se musel tak chovat zrovna MŮJ VLASTNÍ OTEC?! V postýlce mi právě spinká moje skoro roční holčička a nedokážu si představit, že by si prošla tím, co já. O to horší je, že za týden se vdávám a k oltáři mě nebude vést můj vlastní otec. No to nevadí, povede mě můj nevlastní otec, co mi ukázal, co je otcovská láska, a vynahradil mi to.

Je to dlouhý příběh a začnu tím, jak se moje máme seznámila s mým vlastním rádoby OTCEM!!!

Píše se rok 1990 a moje máma se seznamuje na place ve Warszawě s mým otcem. Ona jako komediantka, co jezdí po světě s kolotočem, on jako policajt, co dohlíží na pořádek. Zajiskřilo to mezi nimi a během pár měsíců se berou. Moje máma si stále vybavuje větu svýho tchána: „Janičko, rozmysli si to. Nemusíš si brát mého syna, s ním tě nečeká nic pěkného.“

Jenže máma chtěla být pryč z toho komediantského světa, ukázat, že jí je už 18 let a chtěla být hlavně pryč od svého vlastního otce, který jí a její sourozence taky týral.

Moje máma se v prosinci roku 1991 dozvídá, že je těhotná. Krásná to zpráva pro ni a mého otce. Do té doby bylo vše v pořádku. Jen otec říkal, že chce mít jen jedno dítě a to má být holčička se jménem Sandra. Narodila jsem se, otec byl pyšný, chlubil se se mnou. Rodina byla nadšena, ale…trvalo to jen 5 měsíců.

Moje máme zjistila, že je podruhé těhotná. Nevěděla, co má dělat. No musela s pravdou ven. Otec se tak naštval, že se opil do němoty. Od té doby začalo peklo. Alkohol byl na denním pořádku. Máma byla znásilňována a já neustále jako půlroční bita za to, že pláču. Otec nutil mou mámu si polévat nohy a břicho horkou vodou, nutil jí skákat ze schodů a ze stolu, musela nosit kbelíky s vodou do druhého patra. Ale moje sestřička se držela jako klíště. Neustále říkal, že je máma kurva a že já a moje nenarozená sestra měla plavat kanálama.

Mého otce vyhodili od policie a zůstal bez práce, kvůli alkoholu. Byli jsme chudí jako kostelní myš. V ledničce byl poslední párek a máma mi ho chtěla nechat k večeři. Alespoň abych se najedlá já. Jenže přišel nalitej otec, párek si ohřál a nechal ho nakrájený na kolečka na stole. Já jako malá roční holčička, jsem přišla ke stolu a vzala si kolečko párku. Otec to uviděl a dal mi takovou ránu, že jsem slítla a praštila se o zeď. Tímto začalo to peklo.

Jednoho dne otec přišel opět nalitej. Já si hrála na podlaze s hračkami a máma byla už skoro v 9 měsíci těhotenství. On přišel, měl igelitku v roce, natáhnul jí na mě, otočil jí, otevřel okno. Byla bouřka a tma. Nejde to zapomenout. Mamka přilítl a řvala na něj, co to dělá. Chtěla mě mu jí vytrhnout. Máma schytala několik ran a sprostých nadávek. Říkal, že jestli se ještě jednou pokusí mě mu jí vzít, tak mě pustí. Jak bylo otevřené okno, noc, bouřka, pršelo, tak mě s tou igelitkou houpal ven a dovnitř z druhého patra. Máma se jen modlila, aby se ucha neutrhla a strašně brečela jak ona, tak i já.

Narodila se moje sestra. Od malička jí bil. První ránu dostala v prvním měsíci a já na tom taky nebyla nejlíp. V zimě schválně netopil a jednou dostal zrůdný nápad. Napustil plastovou vanu studenou vodou, byly mrazy a on ani netopil. Vzal mojí sestru a začal jí topit. Já jen stále, řvala, plakala a nemohla jsem nic dělat. Jen jsem přihlížela. Nebýt mé mamky, tak je moje sestra už dávno po smrti.

Jednoho dne náš otec přinesl štěně malého krysaříka. Jestli jako omluvu, nevím. Pejsem vyrostl a my šli ven. Vrátili jsme se a bylo od něj rozkousané, co mohlo. Otec se tak naštval, že toho pejská zmátil tak, že z něj tekla jen krev, pískal a utekl. My se sestrou jen stály, plakaly a řvaly: „NENENE!!!Nedělej to.“ Co se stalo s pejskem, nevíme.

Pamatuji si, jak mi byly 4 roky a mé sestře dva a půl. Jen slyšíme, jak mamka křičí: „Rychle, holky, do pokojičku, přikrejte se a nevylejzejte.“ Najednou rána. Máma přiběhla k nám do pokojíčka a šla k sestře do postele, mně jen řekla, ať ležím. Přišel otec a rozbíjel u nás v pokojíčku nádobí. Střepy lítaly všude. Byly v posteli, na zemi, kam jste se jen podívali. Když se uklidnil, tak mamka ze strachu o náš holý život vzala sestru a říká: „Sandři, buď tady, Monču odnesu k sousedce a vrátím se pro tebe.“ My neměli ani ty bačkůrky. Jenže jak jsem se bála, tak jsem po těch střepech utíkala bosa. Ještě dodnes mám na chodidle jizvu.

Další věc je, že jsme opravdu po většinu času neměli co jíst. Jen máslo nebo drobky, co jsme našli na zemi. Máma šla tehdy do práce a když se vrátila, nemohla uvěřit svým očím. Jak jsme byly hladové, tak jsme si matlaly Niveu na toaleťák a jedly to. Samy jsme říkaly: „Maminko, nám to tak chutná.“ Ano, i toto nám stačilo k nasycení. Mamka se dala do usedavého pláče. Už toho bylo na ní dost. Přihlížet ty roky na to, jak nás týrá.

Odstěhovaly jsme se. A myslíte si, že nám dal pokoj? Ani omylem. Mamka se o nás bála, tak nás sebou brala do práce, dělala uklízečku a hlídání pro nás neměla. Nejméně třikrát, co jsme přišly domů, jsme měly vykoplé dveře a zdevastovaný byt.
Máma se svěřila své mámě do Čech, co se děje, a ta nám nabídla se do Čech přestěhovat. Jak řekla, tak se i stalo. 10.10.1998 kolem třetí hodiny ranní nás vzbudil hluk. My jako malé nechápaly, co se děje. Ano, přijeli strejdové a náš budoucí tatínek. Pomohli nám se stěhovat. V Ćechách jsme bydlely nějaký čas u babičky v maringotce, ale netrvalo dlouho a nevlastní táta si nás nastěhoval k sobě. To on nás vychoval, šatil nás, dal nám střechu nad hlavou. Naučil nás česky, zařídil nám povolení k pobytu. Tomu jsme vděčni za vše.

Nikdy jsme neviděli záchod a pravou vanu. To až u nevlastního otce.

Máme takovou jednu příhodu. Poprvé, když nám mamka napustila vanu, tak nás do ní dala. Umyla nás, vytáhla špunt. Najednou jekot, táta přilítnul do koupelny, my k neutišení a jen z nás dvou vypadlo: „My z vany vytečem, vyndejte nás.“ Spíše jsme byly jak děti z pralesa. Učily jsme se jiným zvyků, byly jsme nedůvěřivé, plaché a stydlivé. Jsme vyučené, sestra už má přítele, se kterým bydlí a já malou dcerku a budu se 11.10.2013 vdávat. Své dcerce dám všechno, možná bude rozmazlená, ale chci, aby měla to, co já nikdy neměla. Hlavně tu lásku a pochopení.

Jsou lidé, kteří zažívali taky peklo, a říkají, že je to nijak nepoznamenalo. Já tomu vůbec nevěřím. Já se například bojím bouřek, tmy, jsem nedůvěřivá, plachá a strašně moc citlivá. Vše mě rozpláče a rozhodí. Jsem taky cholerická a z nervů si koušu nehty.

V roce 2007 a 2008 jsme zavítali za babičkou do Warszawy. Moje máma zavolala otcovi, aniž bychom to věděly, že jsme v Polsku. Babička s dědou šli nakoupit a nechali nás doma samotné, neměli jsme nikomu otevírat. Měly jsme jen otevřené dveře od balkonu. Nikdy nezapomenu, jak na nás volala: „Sandra, Monia.“ V nás se to tak hnuklo, že jsme se klepaly a schovaly pod postel i přesto, že byl venku…

Hodnotilo 12 lidí. Score 4.4.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
careynka
Neúnavná pisatelka 19493 příspěvků 11.10.13 00:46

Pane boze, to je strasny…divim se mame, ze neutekla driv…kamkoli, do azylaku. Videt chlapa jak mi temer vrazdi deti, tak najdu posledni zbytky sil a odvahy a podriznu ho…je mi lito ze tohle musi nektery deti prozivat

 
TereuliJa
Ukecaná baba ;) 2088 příspěvků 11.10.13 01:10

Hrůza :( Čím víc poznávám lidi, tím víc mám ráda zvířata. To je nchutný… je mi to moc líto čím jste si prošli. Přeju ti sestře i tvé dcerce už jenom dobré. Tohle si nezaslouží nikdo a ani nebudu říkat co si źaslouží ten krypl :(.

 
Wink
Kecalka 265 příspěvků 11.10.13 01:20

Pribeh jako z hororu!!! Souhlasim, ze detstvi vytvari pozdejsi osobnost…sama bych mohla povidat. Mam jen jednu otazku, tohle vsechno ti vypravela takhle dopodrobna mama? Protoze jak tak pocitam, polovina udalosti, ktere popisujes, se odehrala kdyz jsi byla jeste batole…

 
pampalin
Závislačka 3943 příspěvků 11.10.13 06:42

Jako @careynka se divím, proč s ním maminka byla tak dlouho. Je mi strašně líto, že´s tohle se sestrou musela prožít. Doufám, že Tvoje maličká bude mít ty nejlepší rodiče na světě a Ty už jen a jen šťastný život! :hug:

 
joaska  11.10.13 07:30

Za tohle měl tvůj otec sedět. Každopádně si dnes užij svůj velký den a hodně štěstí Tobě i Tvé dceři :kytka:

 
jessikka
Echt Kelišová 9973 příspěvků 11.10.13 07:38

Já to ani nedočetla :poblion:
Hnus, hnus…

 
karkullinka
Závislačka 4020 příspěvků 11.10.13 07:39

Já k tomu jen dodám, že tvoje maminka měla určitě moc síly, ale bohužel né hodně, aby ho udala… šmejda (promiň).. Pevně věřím, že už teď bude vše jen růžové :kytka:

 
becky87  11.10.13 07:41

Hlavne nedopust, aby se neco podobneho delo tobe a tvym detem.. ne nadarmo se rika, ze si zeny hledaji podobneho partnera, jako maji otce. Nemyslim to zle, jen pozor. Ale pises hezky, tak urcite vis co delat :hug: Je mi to hrozne lito, takove detstvi, to je neco nepredstavitelneho. Drz se a preju uz jen to peknne do zivota.

 
svycarka
Kelišová 6895 příspěvků 11.10.13 07:47

…nechapu, proc tva Mama po Tom vsem upozornila otce, ze jste na navsteve v Polsku 8o…hnus fialovy…Uz jen same hezke chvilky tobe i sestre :kytka:

 
Genovesa
Extra třída :D 10978 příspěvků 11.10.13 08:13

Nějak nenacházím slova :,( :,(. Je to strašné, strašné a pro mě naprosto nepochopitelné, já své dítě miluji nad vše na světě, nedovedu si představit, že bych mu takto ubližovala. Přeji ti už klid a štěstí, věřím, že už sis to zlé vybrala. Hlavně nedopusť, aby se historie opakovala!
Omlouvám se, jestli si sedím na vedení, ale jedné věci nerozumím. Píšeš, že se rodiče seznámili v Polsku - maminka byla po mamince Češka, ale neučila vás česky? Zas píšeš, že jste musely vyřizovat pobyt, tak měla polské občanství a tvoje babička ji nevychovávala? Omlouvám se, je-li to nemístné, ale tohle jsem nepochopila a jak už to bývá, zajímá mne to :oops:.

 
Genovesa
Extra třída :D 10978 příspěvků 11.10.13 08:13

@svycarka Jo a to jsem zapomněla napsat… Taky jsem to nepobrala :nevim:.

 
444katka
Ukecaná baba ;) 1504 příspěvků 11.10.13 08:31

To je hrozné takový lidi že se vůbec rodí mam 10 mesicni dceru a nedovedu si predstavit ze by ji nekdo neco takoveho udelal asi bych ho zabila

 
Ráďa 25
Závislačka 3136 příspěvků 11.10.13 08:47

Takže po přečtení mě napadá pro otce jen- trest smrti, protože nic jiného si nezaslouží :cert: Teď se na mě ale nezlob, tvoje matka by si zasloužila taky, protože tolik let se koukat jak něco takového dělá, to je hnus. Nechápu jak se pak může někdo obhajovat, že neměl navybranou, peníze, kam jít a tak. Než se koukat jak někdo vraždí mé děti, šla bych raději pod most :( A vím, že pokud by tenkrát šla kamkoli pro pomoc, bylo by vám už dávno dobře.
Boužel se stále na světě najdou matky co se chovají stejně :cert:

 
juchinka
Zasloužilá kecalka 722 příspěvků 11.10.13 10:13

Koukala na to jak vám otec sahá na život, jak bije kojence a přesto s ním tak dlouho zůstala?? 8o 8o 8o Proboha, jak toto můžou některý ženský udělat? Ten hajzl by měl sedět. Přeju krásný život i tvým dětem.

 
LadyPet
Závislačka 3947 příspěvků 11.10.13 10:39

Proč se mamka nespojila s rodinou dřív? 8o Jediný štěstí, že vás do tý doby nestačil zabít :zed: A že mu pak ještě dala vědět, to taky nechápu :|
Každopádně ti řeknu jediné, jaké máš dětství a rodinu - to si nevybereš, ale! teď máš příležitost udělat si svou vlastní rodinu tak, jak si přeješ, teď jsi ty matka a máš nepopsaný papír svého následujícího života a života svého dítěte.. Přeji ti, aby to byly jen stránky plné lásky :hug:

 
NatalieII
Ukecaná baba ;) 2258 příspěvků 11.10.13 10:59

…mám z toho slzy v očích :(

 
elluan
Kelišová 5166 příspěvků 11.10.13 11:10

Já ani nedočetla…těch pár řádku stačilo.
Přeji jen a jen dobré, jak tobě, tak tvé sestře a dcerušce. :hug: :hug: :hug:

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26171 příspěvků 11.10.13 11:31

No ty vade 8o Četla jsem celý deníček se slzami na krajíčku. To muselo být hrozné. Tehdy možná ani né tak moc jako když si to člověk uvědomí zpětně a dojde mu co t oskutečně bylo za pokřivenou povahu a jak to všechno mohlo strašně špatně dopadnout :,( :,( :,(

Naštěstí v sobě mamka našla sílu a odvahu a dopadlo to dobře :hug:

Příspěvek upraven 11.10.13 v 11:31

 
Anonymní  11.10.13 11:54

Doufám že tvůj táta za to bude potrestaný at se smaží v pekle za to co vám udělal. Bud vdečná adoptivnímu tátovi dnes by z vás nebylo to co je ted. Přeji vám už jen štěstí radost lásku :hug:

 
Anonymní  11.10.13 12:05

No jsem asi skptik, ale tomuhle neverim ani zbla :( Pokud se mylim a je to skutecnost, tak tedy je to fakt horor.
Ale vic veci mi drobatko nesedi. Nedokazu si predstavit, ze bych svemu diteti vypravela jak v roce viselo v igelitce z okna a sama od sebe si to autorka nepamatuje urcite..no nebudu se v tom hrabat.
hodne sil

 
Petík K
Kelišová 5163 příspěvků 1 inzerát 11.10.13 12:22

Tak nejprve přeju hezkou svatbu hezky si to užijte a ničím si to nenechte zkazit. Jsem ráda za šťastný konec ale musela jsi sis vytrpět hodně :( drž se a přeji jen to nejlepší do života.

 
APetra
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 11.10.13 12:52

Proč tak dlouho mamka čekala a ta jeho rodina nevěděla co se děje? Je to hrozné a věřím, že se budeš snažit, aby tvá holčička měla hezčí dětství než vy. :potlesk:

 
Anonymní  11.10.13 12:57

Mám podobný názor jako první anonymní, zakladatelka si to pamatovat nemůže a nechápu proč jí to maminka povídala, akorát jí ještě víc traumatizovala. Navíc si myslím že většina týraných žen nerada mluví o tom že partner ubližoval jejim dětem, navíc že by zakladatelce povídala jak její sestru bil jako měsíční miminko.

No nevím, prostě tomu moc nevěřím. Nivea na toaleťáku se mi taky nezdá, pokud jim otec nekupoval jídlo tak jaktože měli doma drahou Niveu a toaleťák když ani neměli záchod?

 
Nejhodnější  11.10.13 13:09

Dobrá telenovela, ale vůbec tomu nevěřím. :roll: :roll: :roll: Zakladatelka si pamatuje takhle barvitě co se dělo když jí byl rok? Dva? Tři? Hm tak to teda pochybuju…

A souhlasím s oběma anonymkama :pankac:

Příspěvek upraven 11.10.13 v 13:10

 
beckie
Závislačka 4132 příspěvků 11.10.13 13:14

Je to opravdu šílené. Tvůj otec měl sedět a Tvoje máma, promiň, ale nese na tom svůj podíl viny. Jednou by mi chlap sáhl na dítě, tak běžím na policii (a bylo by mi jedno, že tam třeba letím jen v kalhotkách a triku). Peníze jste neměli, jídlo jste neměli, jen teror a bití, takže kdyby odešla dříve do větších sra.ek byste těžko spadli. Já vím, že týrané ženy to mají „v hlavě“ trochu jinak a je pro ně těžké od tyrana odejít, ale jakmile se teror začne dotýkat dětí, myslím, že není prostor pro nějakou pokřivenou lásku a strach, co bude. Děti se mají ochraňovat za každé situace. Co kdyby jednu z vás opravdu zabil, vždyť jste se se setrou pohybovaly na hraně života a smrti - bez jídla a týrané. Tvá máme je spoluviník. Nezlob se na mne.

Přeji Ti do života jen to nejlepší a už jen plno štěstí a lásky. :kytka: :hug:

PS: Co rodina Tvého „otce“, proč nepomohli oni, když věděli, co je synáček zač? Co sousedi? Nikdo nevěděl, co se děje?

Příspěvek upraven 11.10.13 v 13:15

 
werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 11.10.13 13:25

Hnus… otce bych zavřela a doufám, že se v pekle bude smažit navždy!!! ale chování tvé matky nechápu vůbec… Proč? proč tak dlouho čekala a nechala trápit své děti? neměly jste co jít, x krát jste málem přišly o život… Mám úplně husinu a slzy v očích… Tvá matka nejspíš taky nebude úplně normální to se na mě nezlob!!!

 
Everyone
Ukecaná baba ;) 1465 příspěvků 11.10.13 13:28

To je strašný příběh. Udělalo se mi úplně zle. Ať vás čeká už jen to dobré.

 
Dendulinecek
Zasloužilá kecalka 685 příspěvků 11.10.13 13:29

Denicky vubec nekomentuji, ale tohle mi neda… Sve deti miluji a nikdy by jsem nedopustila, aby je jejich otec tloukl, natoz aby Jim provadel to co vam dvema.. Nechapu, jak muze nekdo vztahnout ruku na dite a nechapu mamu, co to dopusti :-O Pokud je to pravda, preju Vam hodne sil a stestny zivot Vam a vasim detem :kytka:

 
rachel55  11.10.13 13:50

Denicku neverim a pokud je pravdivy, tak tvoje matka nese stejnou vinu jako tvuj otec

 
rachel55  11.10.13 13:55

@Nejhodnější to me presne zaujalo taky, ze by si dite v takhle malem veku pamatovalo detaily, je to nesmysl, navic v mozku je to zarizeno tak, ze se takovehle veci zapomenou, je mozne si je pamatovay pouze velmi utrzkovite a jsou pouze v podvedomi, je to obranny mechanismus tela
takze zakladatelko jedine co me napada, ze by vam to maminka pak vypravela, kdyz jste byli vetsi??Jinak si to teda nedovedu vysvetlit

Příspěvek upraven 11.10.13 v 13:56

 
Nejhodnější  11.10.13 13:57

@rachel55
A myslíš, že i takhle by to dokázala přesně popsat? A navíc jak píše anonymní když byli tak chudí a neměli pomalu na jídlo kde vzali Niveu a toaleťák? A už vidím jak by to někdo jedl… :roll: :roll: :poblion:

 
_Kaczenkaa_
Závislačka 2758 příspěvků 11.10.13 13:58

@rachel55
chtěla jsem napsat naprosto totéž.. :think:

 
rachel55  11.10.13 14:04

@Nejhodnější pokud byla nervove labilni a chtela se otci pomstit tak dokazala, ale jak rikam, proste tomu neverim

 
Šalvějka
Závislačka 3278 příspěvků 11.10.13 14:49

No to je hnus k zblití :,( taková zrůda si nezaslouží žít.

Příspěvek upraven 11.10.13 v 14:50

 
Lolllo
Ukecaná baba ;) 1855 příspěvků 11.10.13 15:29

Taky spouste veci neverim. Ale rypat se v tom nebudu.

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 11.10.13 15:55

Proboha proč vás mamka nezachránila? Proč sváma hned neutekla pryč? Jak mohla dovolit aby vám tohle dělaltak dlouho???Otec byl prase, ale mamka vás měla ochránit :cert:

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 11.10.13 15:56

Jinak dítě je schopné si pamatovat věci od cca 3-4 let.Moje první vzpomínka je také s období 4 let a to sem také zrovna nezažívala pěkné věci

 
Jája1986
Kecalka 219 příspěvků 11.10.13 16:23

Deníček nemůže být založen na pravdě..hodně věcí nesedí a když tvé sestře byl měsíc tak tobě podle toho co píšeš jen 15měsíců a tohle si prostě pamatovat nemůžeš..promin, ale když už jsi psala tak poutavý příběh a chceš, aby tomu lidi věřili, tak sis to měla nejdříve pořádně promyslet..nebýt tam ten váš věk-tvůj a tvé sestry, tak bych tomu i věřila..na světě jsou takové lidské zrůdy jak popisuješ ve svém příběhu..at je to jak je..určitě to je ale deníček, kterej bude mít nejvíc čtenářů..

 
chijioke
Ukecaná baba ;) 1338 příspěvků 11.10.13 16:35

At to je pravdive ci ne…takovych to desivych osudu je mnoho…vim, ze autorka svym detem zajisti kvalitni detstvi a bude jim davat vse, co ji chybelo…

bohuzel si taky pamatuju mnoho nehezkeho kdyz mi 2-3-4 roky a mohu popsat do detailu mistnosti i oblecky lidi…neni to nic divneho…kazdy psycholog toto potvrdi…lidska mysl je ruznorodejsi nez si myslime…

vsem jen dobre

 
chijioke
Ukecaná baba ;) 1338 příspěvků 11.10.13 16:40

@Nejhodnější ja zrala prej indulonu hned co jsme se zacala batolit tak jsem delala vse mozne ji ukoristit…a muj starsi bratr- skudce rodiny -asi nevahal mi ji nabidnout, kdyz videl jak mi chutnaa…:D dodnes mi indulona voni… a nase kamaradka mela obdobi, ze jedla papirove kapesnicky, prej ji moc chutnaly…prisla na kafe s cigem a balickem kapesnicku…tak nevim…:D

 
chijioke
Ukecaná baba ;) 1338 příspěvků 11.10.13 16:45

@rachel55 nesouhlasim s tvou teorii o zapominani…ale mnoho denicku zde je klam…pak si vyber.. :think:

 
Billi
Nadpozemská drbna 25283 příspěvků 11.10.13 16:48

Hrozný. Co víc k tomu dodat. Přeji do dalšího života jen to nejlepší. Snad sis smůlu vybrala. Tvé mámy je mi líto. Je smutné, když se máma nedokáže zastat svých dětí.

@Kamča.dalmatinka osobně mám vzpomínky od cca 10 měsíců :nevim: Takže bych tomu i věřila. A nejde o nic kusého a ani nic zprostředkovaného např. pomocí fotek, ale poměrně dlouhou a detailní vzpomínku. Bavila jsem se o tom s rodiči a potvrdili všechno.

 
Nejhodnější  11.10.13 16:50

@chijioke
Moje spolužačka ze střední mi sežrala několik lesků na rty :-D lízala to jak lízátko :-D

 
rachel55  11.10.13 17:24

@chijioke to neni moje teorie, to je psychologicka teorie a potvrdila se mi i osobne, bavime se samozrejme o vzpominkach na velmi neprijemne veci, proste v takhle malem veku tomu neverim, jedine, ze by to bylo zprostredkovane od nekoho jineho, to si pak clovek vybavi souvislosti

Příspěvek upraven 11.10.13 v 17:28

 
Kapaz
Závislačka 3686 příspěvků 11.10.13 17:55

:hug: :hug: Přeji v životě už jen štěstí a máš k tomu krásně nakročeno! :hug:

 
chijioke
Ukecaná baba ;) 1338 příspěvků 11.10.13 19:14

@rachel55 :palec:

 
chijioke
Ukecaná baba ;) 1338 příspěvků 11.10.13 19:16

@Nejhodnější jo a jeleni luj jsem taky jedla jako mala asi do 4 let :] uplne jsem na to zapomnela…a voskovky jsem kousala :] :dance:

 
Nejhodnější  11.10.13 19:18

@chijioke
Ona jedla takový ty tekutý.. co se nanáší štětečkem :poblion: :poblion: :-D :mrgreen: ale některý voněly fakt krásně :-D

 
martas22
Extra třída :D 10075 příspěvků 11.10.13 19:37

Deniček je děsnej a taky moc nechci komentovat, ale nevim proč by si nemohla pamatovat já si pamatuju věci, ktere se staly když mi bylo 18 měsicu a ani moji matce to neni dodneška jasne jak si to mužu pamatovat :roll:

 
I_nea
Závislačka 3907 příspěvků 11.10.13 21:40

..tak to nemám sílu přečíst celé! jen doufám že se ten člověk smaží v pekle :evil: a proč vaše máma neodešla a nechala vás toto zažívat :zed:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama