Monitor

Těhotenství

Co vše se může v ordinaci přihodit...

Čekala jsem v té době druhé, moc očekáváné miminko. Po 5 letech snažení, braní hormonů atd. (všechno mám popsáno v mých předchozích deníčcích :-) ).

Byla jsem tenkrát v 36.týdnu a šla jsem normálně na natáčení srdíčka. V čekárně docela hodně lidí a půlka budoucích maminek čekajících na natáčení srdíčka svého miminka. Občas jsme s některou maminkou prohodily pár slov, ale docela to šlo rychle.

Konečně vyšla jedna maminka s úsměvem na rtech, viditelně štastná nastávají maminka, na které šlo vidět, že už brzo bude mít svého drobečka v náručí…a já šla hned po ní.

Jako vždy jsem si povídaly s docela milou sestřičkou, která mě mezitím napojovala na monitor. Nějak jí to tentokrát déle trvalo, že nemůže najít srdíčko miminka. Zapnula pásy, ale nějak nešlo nic slyšet, teda nějaké klapání a šumění, ale klasicky srdíčko na natáčení nikoli. Sestřička začala kolem mě pocházet s kamenným výrazem. To už přišel i doktor z vedlejší místnosti, kde měl ještě pacientku, cože se děje, že není nic slyšet…

Začala jsem být dost nervozní, doktor také hledal srdíčko sondou, ale žádný zvuk. Pak se ptal, jestli cítím pohyby. Najednou jsem si uvědomila, že vlastně necítím pohyby. Že ani v čekárně, kdy jsme se s jednou maminkou bavily, tak jsem říkala, že malej pokaždé v bříšku řádí jak černá ruka a najednou nějak dlouho spinká…

To jsem opravdu začala být hrozně vyděšená a hrnuly se mi slzy do očí. Miminko se mi pokoušeli vzbudit tím, že mi lomcovali břichem. Občas se mi zdálo, jako bych ucítila pohyb, ale jako na potvoru prostě jen malinko nebo jsem prostě neuměla říct, jak to cítím, ale určitě to nebyl kopanec, jako by jen nárazy.
Sestra rychle vzala takovou tu troubu - tím se myslím kdysi dávno poslouchaly ozvy, doktor poslouchal břicho taky.

To už jsem nahlas vzlykala, doktor mě pak hodně uklidnoval, že určitě srdíčko už slyší, že se asi pokazila ta mašinka. Ale že u té maminky, co šla přede mnou, nebyl žádný problém, chvilku tam ještě něco zapínaly, sestřička mazitím taky poslouchala břicho, že taky srdíčko slyší, ale malej prostě spal a zrovna když bylo nejhůř, tak ne a ne se vzbudit.

Doktor mě poslal, ať jedu raději do porodnice na natočení, že se jim pokazil přístroj, ale že mě vezmou pro jistotu přednostně. Bylo mi dost hrozně a moc jsem jim nevěřila, že srdíčko slyší, vždyť já ho ani necítila, i když jsem i třepala bříškem sama.

Partner byl mezitím něco vyřídit, naštěstí už čekal s autem před budovou. Jak jsem lezla do auta, propukla jsem v pláč. Hrozně jsem se bála, že je něco špatně, tak jsme uháněli do porodnice.

Hned se mě ujala sestřička a okamžitě bez velkých otázek mi zapínali monitor - raději prý ten digitální, že je citlivější a přesnější. Naštěstí se vše v dobré obrátilo, čísílka naskakovala, srdíčko bilo tak, jak mělo a malej se taky konečně vzbudil a kopal jak o život. :-) To mi tekly taky slzičky, ale tentokrát radosti, že je všechno jak má být…

Na chodbě jsem potkala pak další maminku, kterou tam poslal doktor na natáčení, že se pokazil přístroj, ale to že už teda všichni věděli, že je to přístrojem. Ale že jsem naprosto všechny řádně vyděsila, ještě když malej zrovna tak tvrdě spal, což snad nikdy nebylo…

Nakonec malého jsem přenášela 10 dní, narodil se za dost dramatických okolností - vše popsáno také v deníčcích. :-)

Ale Adámek je prostě bojovníček a je to naprosto zdravý, i když až moc živý rarášek. :-) S jeho velkou sestřičkou jsou prostě naše všechno a navíc jim naprosto neplánovaně za pár týdnů přibude ještě jedna maličká princezna. :-)
Docela dost se porodu bojím, oba porody nebyly zrovna z těch jednoduchých. Věříme, že všechno bude tentokrát rychle a v pořádku.

Hodnotilo 16 lidí. Score 4.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
TereuliJa
Ukecaná baba ;) 2088 příspěvků 18.10.13 00:18

To je lumpík :-) Tak at vám dělají jen radost :-)
Mě se při druhém těhu taky třepalo z břichem jak blázen.. a ne a ne ho vzbudit. Doktor i sestra a on ne prostě spát, a spát. Jako já jim říkala že celou noc až do rána byl vzhůru a mlel sebou jak o život :jazyk: A teď je z něj už roční čert kterej nikdy nespí :-)

:hug: :hug:
 
andrysecek
Ukecaná baba ;) 1437 příspěvků 18.10.13 07:14

Hlavne, ze vse dobre dopadlo.Ma druha dcera taky vecne v brisku spala a skoro nekopala citila jsem jen lehke pohyby a to i v pokrocilem stadiu tehotenstvi mela jsem strasny strach, ze s etak malo hybala protoze jsem pred ni potratila, ale byla proste spac na monitorech ji vzdy musely budit :D bud trepaly s brichem nebo na ni zvonily bzucakem :D

 
lenna1810
Závislačka 3270 příspěvků 18.10.13 07:53

No to bych byla řádně vyděšená…ještě že bylo všechno v pořádku :hug: Moje dcera na prvním monitoru lítala v břiše jak splašená, že se ho nepovedlo pořádně natočit, tak jsem musela jít odpoledne znovu :D A na druhém a na všech ostatních pořád jen spala, spala a spala :D Jsou to potvůrky :)

 
Petík K
Kelišová 5163 příspěvků 18.10.13 09:01

Deda to já bych se tam asi hned zhroutila díkybohu že to bylo přístrojem :hug:
přeji hezký a pohodový porod třetího miminka a všem dětem hodně zdravíčka :palec:

 
atominnka
Generální žvanilka 21402 příspěvků 18.10.13 10:23

Musím říct, že mi teda při čtení dost zatuhlo 8o a přemýšlela jsem, jestli číst dál (jsem 35tt) :twisted: Jsem ráda, že vše bylo OK a že to nakonec dobře dopadlo :kytka:

 
Randgrid
Závislačka 2869 příspěvků 18.10.13 10:28

Tak to by mě asi trefilo. :)

 
ABAB
Stálice 72 příspěvků 18.10.13 13:55

Uf… to museli byt nervy. Hlavně že vše dobře dopadlo :potlesk:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26445 příspěvků 18.10.13 15:34

Jezisi, to bych se tam asi skacela 8o Jeste ze to bylo jen tim zatracenym monitorem, dokazu si predstavit kolik maminek bylo jeste vystrasenych…
tak hodne stesti do dasiho porodu :* :kytka: :kytka: :kytka:

 
evick2
Závislačka 3540 příspěvků 18.10.13 16:03

Myslím že by mě hrklo tak že bych to do večera rozdýchávala.. Hlavně že to bylo jen monitorem, přeju rychlý a pohodový porod! :hug: a hlavně už žádný lekačky

 
sabcacech
Ukecaná baba ;) 2198 příspěvků 18.10.13 16:50

Uffff, už jsem skoro nedýchala, to bylo napínavé, ale malej si dobře schrupl.. Čertík malej, přeji jen veselé dny :lol: :potlesk:

 
pajinka111
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 18.10.13 17:25

Holky díky, už se mi to zdá i úsměvné, ale v tu dobu, jsem prožívala opravdu hrozné chvíle, navíc když malej v bříšku opravdu hodně řádil, pohyby jsem měla už od 17 týdne a břicho mi ve dne v noci skákalo, říkala jsem si že vůbec nespí-po porodu skákal a k tomu plakal zrovna tak :lol:,ale zrovna když bylo potřeba aby byl vzhůru, tak poprvé spal jako dudek :mrgreen:
hlavně že nakonec všechno dobře dopadlo i potom jeho porod, kdy ho museli resuscitovat a měl těžkou perinat. asfyxii, AS měl jen 3-6-7,je zněj úplně zdraví, štastný klučina, teda je to fakt raketák a trochu dost vzteklina, ale zlatíčko umí být taky:-)
všem budoucím maminkám přeji rychlé a pokud možno bezbolestné porody, at máte své zlatíčka brzo u sebe a maminkám co už mají své miláčky, hlavně hodně zdraví a štěasí do života, at vám dělají jen samou radost :srdce:

 
Bauli  18.10.13 20:34

Uf! Sem se lekla, že zase budu bulet u smutnýho deníčku a ono naštěstí jen zlobivý miminko. Hodně zdraví všem a pohodový porod :kytka:

 
Barbulka
Závislačka 2762 příspěvků 18.10.13 23:30

:hug: uf úplně mě mrazilo, prďolka jeden :D

 
Toscannii
Povídálka 28 příspěvků 19.10.13 19:25

Sakra… Úplně jsem se do tebe právě vžila - umím si tak trochu představit, co jsi musela v těch chvílích prožívat. Fuj tajbl…
Tak hlavně že to všecko dobře dopadlo - u mně taky :-)

 
pajinka111
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 06.04.14 08:54

Prožívala jsem opravdu hrozné chvíle, ještě horší pak u porodu syna..ale naštěstí je uplně v pořádku. Deníček jsem napsala hlavně proto, aby maminky věděli, že se může i něco takovéh přihodit..Od nikoho jsem to ještě nikdy neslyšela, ale myslím, že asi uplně jediná nebudu :-)
HLAVNĚ ŽE DĚTI JSOU ZDRAVÉ A V POŘÁDKU :-) :srdce:
Všem přeji krásné těhulkování a rychlé porody se štastným koncem :srdce:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama