Jak roste náš vymodlený syn

Rodičovství

V předchozích deníčcích jsem psala o svých porodech, Adámek se narodil po 10 dnech přenášení, voda byla zelená, u porodu se ztrácely ozvy, nakonec mi po napíchnutí epiduralu roztáhli porodní cesty a syn se narodil, ale ke konci přestalo srdíčko ťukat úplně a měl hodně utaženou pupeční šnůru kolem krku. Vůbec mi ho neukázali, hned s ním utíkali pryč, jen jsem zahlédla úplně šedé tělíčko, museli ho dlouho resuscitovat, než začalo srdíčko znovu ťukat a Apgar skore měl pouze 3–6–7. Ve zprávě měl: těžká perinatální asfyxie. Byly to nejhorší chvíle mého života, tak obrovský strach jsem nikdy nezažila, propadala jsem hysterii.


1 komentář


1 komentář

Naštěstí všechno dobře dopadlo, Adámka se podařilo zachránit, museli ho na 5 dní umístit do inkubátoru, plně na kyslík, nedali mi ho ani jednou pochovat, ani nakojit ale všechno dopadlo dobře. Syn už pak neměl žádné potíže a 5. den mi ho dali poprvé nakojit. Ale s kojením to byl boj, malému to vůbec nešlo, na rozdíl od první dcerky, která krásně sála, byla moc hodné a spavé miminko. Z porodnice jsme odcházeli s kloboučky na kojení, přes to synovi alespoň trošku šlo. Musel absolvovat spoustu krevních vyšetření, jestli je už vše ok, pak ještě ultrazvuk mozku, protože měl z porodu na boku na hlavičce velkou bouli přes půl hlavičky, ta se vstřebávala asi 3 měsíce.

Chodili jsme nějaký čas do rizikové poradny kvůli tomu, aby bylo všechno v pořádku, ale spíš jen preventivně, protože už v porodnici se syn jevil jako značně živé miminko, pořád sebou šil a kopal nožičkami, ale bohužel i hodně plakal, hodně často a dlouho, i celou dobu v inkubátoru, srdíčko mi krvácelo, když jsem si ho nesměla ani pochovat a on hrozně plakal. Plakal často i přes den i přes noc, moc toho nenaspal, pomáhalo jen nošení, trpěl hodně na prdíky. U jeho sestřičky jsem ani nevěděla, co to prdíky jsou, spala prakticky pořád, nebo se smála.

Myslela jsem, že když je druhorozený, budu všechno vědět a bude to i jednodušší, ale to byl omyl! U dcery jsem ani nevěděla, že jsem na mateřské, zatímco syn mi to ukázal i za ni. V prvních 4 měsících nebyl kočárek skoro potřeba, protože malý jen plakal a jezdili jsme pořád se sirénou, na chvilku usnul jen vysílením. Sehnala jsem si šátek a nosítko, a světe div se, bylo po pláči, když byl u mě, byl hodný, jen běda, když byl sám v postýlce nebo v koši atd. Takže jsem malého nosila i venku a kočárek strkala před sebou, až usnul v nosítku, v kočárku pak spinkal taky asi tak hodinku. V noci vstávání 10×, i vícekrát za noc, byla jsem jako mátoha, vůbec nevím, jak jsem to zvládla!

Adámek hodně brzy zvedal hlavičku, otáčel se ve 2,5 měsících, rychle se plazil v 6 měsících, za měsíc nato se postavil a capkal kolem nábytku, brzo na to se pustil a začal capkat sám, takže to, že byl hodně přidušený, na něm nezanechalo žádné následky a vývojově je naprosto v pořádku, jen jsem byla upozorněna na to, že bude asi hyperaktivní, což určitě je, není ani vteřinu v klidu, ve spánku sebou šije taky, proto se asi budí. Kolem 15 měsíců konečně začal spát celou noc, ale i tak je v noci neklidný a hodně sebou šije a tím se budí, ikdyž hned zase usne. Dcerka měla také diagnostikovanou hyperaktivitu ze sond na mozku na neurologii, také byla neustále v pohybu, ale pak na rozdíl od syna často, dlouho a tvrdě spala.

Je docela hodně hlučný, i když se raduje, tak hrozně nahlas piští, často se vzteká, když spustí sirénu, tak opravdu zaléhají uši, je to dost velký vztekloun, umí se opravdu hodně vztekat, třeba lehne na zem, propne se do vzduchu jako luk, pouští zadeček dolů, točí se dokola a hrozně křičí, už nemlátí hlavou o zeď, to zjistil, že asi bolí.

Nepomáhá nic než ignorace, nebo se za chvilku uklidní, když ho dám do postýlky. Od starší dcerky jsem tohle nikdy nezažila, malej to má na denním pořádku.

Umí být opravdu i zlatínek, třeba venku sice běhá a je akční, ale nevzteká se a je fakt hrozně hodný, umí si taky pěkně hrát, staví lego, kope do balonu, kreslí, dokonce sám se naučil na tabletu 4 písmenka a neomylně najde je i všude v novinách, knížkách, takže už opravdu čte :-) Dcerku písmenka nazajímala ještě ani v 5letech :-) Jak jsou ty moje dětičky každé jiné, zlatíčka moje.

Adámek roste jako z vody, při narození měl 3120 g a 50 cm a nyní má 14 kg a 89 cm ve 22 měsících.

Protože jsou obě děti březňátka, slaví společně narozeniny, jsou to moje největší štěstíčka, není nic krásnějšího než mít zdravé a spokojené dětičky.

Hodnotilo 12 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
bubl  19.01.13 09:48
když dítě brečí, je to většinou hlady

Další „kojený“ chudinka, který proplakal celé dětství hlady. **

 
ametyst
Extra třída :D 10408 příspěvků 19.01.13 09:53

Proboha co to je zas za blbej komentář?!Nemam slov :roll:

Chudinka určitě není a nebyl, když tak krásně prospívá, ale o tebe tu nejde-ty chytrá maminko :roll:

pajinka-malý je úžasný :D :hug:. A ještě že to tak dopadlo-musela jsi mít hrozný strach :(, to si ani nedovedu představit. Je moc krásný a musí vám dělat radost :hug:

 
Nunka
Ukecaná baba ;) 1176 příspěvků 19.01.13 09:57

Ahojky, maličkej je krásnej :D :hug: Hlavně, že je zdraví, moc gratuluju :D :D

 
jessikka
Echt Kelišová 9964 příspěvků 19.01.13 10:11

Bubl, ty jsi ale kravka vševědoucí :roll:

Autorko, moc gratuluju ke zdravému miminku. Nedokážu si představit strach, který jsi musela prožít. Teď jsi za vše po zásluze odměněna :)

 
pajinka111
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 19.01.13 12:50

Všem moc děkuji za komentáře :-) malej roste jak z vody a dělá i sdcerkou hlavně radost, ten šílený strach co byl na začátku, vyměnil usměv a roadost ze života :-)
bubl- no takový komentář si myslím není zrovna moc fér, ani nevíš jestli byl kojený..zkoušeli sme i dokrmovat um nebo krmit s flašky a plakal stejně, plakal ikdyž později kolem 5 měsíce přešel na flašku úplně..Určitě neplakal hlady to vím jistě..

 
Banny
Závislačka 3401 příspěvků 19.01.13 12:50

„bubla“ má dnes asi špatný den… 8) Pajinko, máš moc krásné děti :kytka:

 
Novoňka
Zasloužilá kecalka 828 příspěvků 19.01.13 13:14

Máte můj obdiv..po takových zdravotních patálijích :potlesk: a neřešila bych nějakou " přechytračelou " maminu, která neměla asi nikdy problémy s plačícím mimčem :roll: takže hlavně hodně zdravíčka a ať jste všichni zdraví :andel: opatrujte se..

 
Jája1986
Kecalka 219 příspěvků 1 inzerát 19.01.13 13:25

Můj Adámek taky pořád řve a hlady to rozhodně není, ve 2,5 měsících máme 6 kilo a 64 cm a to měl při narození 2940..trápí ho hodně prdíky jako tvého Adámka trápily, nepomáhá nám nic jen masáž bříška a to jen někdy..taky sebou pořád ve spánku šije, budí se, také vstávám i 10× za noc, ale jsem šťastá, že ho mám i když to je můj ubulenec..v pos­týlce nespí, jen se mnou v posteli a přes den usne jen v košíku a to ho musím nejméně půl hodiny vozit, v kočáře dřív řval, teď neřve, ale nespí..HLAVNÍ JE, ŽE JSOU NAŠE DĚTIČKY ZDRAVÉ A TVŮJ ADÁMEK BYL VELKÝ BOJOVNÍK, KDYŽ MĚL CHUDÁK TAK TEŽKÝ PŘÍCHOD NA SVĚT. MÁŠ KRÁSNÉ DĚTI.

 
Lucinatko
Závislačka 4750 příspěvků 19.01.13 14:41

Ani si neumím představit jaký strach jsi si prožila na sále…vždyť já mám málem infarkt když mi v noci zapípá alarm že mám vyměnit baterky v podložce pro kontrolu dechu. Uf. Ještě že vám to dobře dopadlo :hug:

A ten první komentář je trochu z cesty né?! :cert: o kojení ani UM tu nebyla snad řeč…to může fakt napsat jenom nějaká zakomplexovaná kráva :roll:

 
Novoňka
Zasloužilá kecalka 828 příspěvků 19.01.13 16:32

Lucinatko Dost dobrý :palec: :palec: :palec: :palec: :palec: :lol:

 
janajelinkova9
Ukecaná baba ;) 1382 příspěvků 19.01.13 17:52

To muselo byt hrozne :-( i potom ten napor, kdyz v noci nespi a breci. Preji at je vse v poradku a deti delaji dal radost :-)

 
sweetpretty
Ukecaná baba ;) 2142 příspěvků 19.01.13 19:47

Máš moc krásné děti! :kytka: Přeji vám už jen vše dobré!!! Ten strach, co jsi si musela prožít, si nedovedu představit…ale už je to za váma :kytka:

Bubl musela sníst všechnu moudrost světa :roll:…Asi dnes trošku špatenko den, né?

 
Osmanka
Závislačka 4219 příspěvků 19.01.13 22:22

Ahoj, úplně jsem ukápla slzu, co se ti stalo. Gratuluju, že je vše v pořádku.

Naše sousedka říkala, že má postiženého syna kvůli špatnému porodu, že by rozhodně vždy rodila už jen císařem, že to tenkrát nešlo - je ji už přes 60. Naštěstí to u vás tak nedopadlo.

 
Eteas
Echt Kelišová 8159 příspěvků 19.01.13 23:40

@pajinka111 jako máma nejlíp víš, zda jsi pro něj udělala vše, co bylo v tvých silách, o čemž nepochybuji… možná proto, že byl po porodu tak dlouho sám a nesměla jsi ho vzít do náruče, tak pak byl v klidu při nošení, chyběla mu tvoje blízkost a je moc dobře, že jsi to takto vyřešila… ony ty „oběti“, které těm našim cvrčkům přinášíme, nejsou vůbec obětmi a člověk to udělá z lásky k nim :srdce: moc hezky napsané :hug:

 
paola white
Extra třída :D 12629 příspěvků 20.01.13 09:17

*když dítě brečí, je to většinou hlady
Další „kojený“ chudinka, který proplakal celé dětství hlady. ***

ty si teda chytračka!!! můj syn prakticky první 4 měsíce proplakal kvůli prdům, uklidnil se jen v šátku do půl roku byl plně kojený a přibíral 1-2 kila za měsíc, takže hlady fakt nebrečel!!!

 
pajinka111
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 25.01.13 07:53

@Jája1986 posílám hodně sil, vydržte to, ono se to najednou obrátí a maličký začne taky spinkat a budeš krásně odpočatá maminka :palec:
kdo nezažil mít uplakané miminko, tak to nepochopí..Spoustu lidí mi říkalo, že pláče protože cítí že mu všechno odpustím, že protože sme málem o něj přišli, tak jak zapláče, tak hned vylítnu atd, ale to není pravda, zkoušela jsem prostě skoro všechno a taky malej proplakal i celou dobu v inkubátoru 5 dní od začátku až do konce a to se o něj starali sestřičky a pak ikdyž jsem ho měla já, tak plakal dál, ale zažila jsem v porodce i víc uplakané miminka
a první dcerka byla zlatínek, ta zase jen spala a spala, od narození celou noc i den a to jí zustalo, je to spací pytel :P

Příspěvek upraven 25.01.13 v 07:58

 
pajinka111
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 25.01.13 07:57

@Osmanka ani nevíš jak strašně jsem se bála že bude postižený, že nedýchal a netukalo srdíčko, taky to všechno vyšetření mozku na neurologii a veškeré testy, to jak moc plakal..hrozně jsem se bála výsledků, ale viděla jsem jak se snaží, jak krásně vnímá, jak je živé miminečko, věřila jsem že je v pořádku a je a uplně, jen je to raketák :mrgreen:

 
pajinka111
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 25.01.13 08:04

@Lucinatko to mě pobavilo :mrgreen: :palec: hodně holek říkalo, co mají monitor, že je to vyděsilo když monitor zapípal..naštěstí vždycky v pohodě!
já puvodně chtěla monitor taky, ale malej byl prakticky každou chvilku vzhůrumtakže sem ho nepotřebovala :think:
dcerka ta spala tvrdě jak špalek od narození a tam bych ho potřebovala, usnula třeba kolem 21hod po posledním kojení a já kolem 8hod ráno vylítla, že nedýchá že se ani nezavrněla a ona spokojeně spinkala dál :*

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama