Mrcha

...pravda o mně

Mrcha

Měla období, kdy to v ní spalo. Touha, zloba, nenávist. Chuť ničit. V ty dny, týdny a měsíce se zdálo, že je svět v pořádku, že je ona v pořádku. Byla spořádaná dcera své matky. Chodila do práce, po práci na nákup a pak domů sednout k telce a bezduché Ordinaci v růžové zahradě. Byla při tom oblečená v županu a na nohou měla pletený ponožky od babičky. Říkala si, že jí ujel vlak. Depka, úzkosti, 30tka na krku, bez chlapa, čerstvě opuštěná, zoufalá a zhnusená životem, kterej okolí očekává, že bude vést. To určitě.

Pokaždý se chtěla přizpůsobit, dělat co všichni. Najít si budoucího manžela a s ním postavit dům, zasadit strom a zplodit syna. Jenže to nešlo. Nevycházelo jí to, ta dokonalá a pro ni nereálná představa spořádanýho života jí pořad protýkala mezi prsty, jako voda, kterou si ráno oplachujete tvář. Znáte ten pocit? Naberete dlaně plné vody a než ji dostanete k obličeji, většina je pryč. Ať uděláte pochyb rychle, jak chcete, stejně se ošplouchnete jen malou kapičkou, a tak musíte znova a znova a někdy to prostě člověka unaví a vykašle se na to. A v ten moment únavy u ní nastává pocit, že jí je vše ukradený, že půjde přes mrtvoly a zase do někoho na pohled nevinnýho zasekne drápek. Možná 2. Možná všech 10 na černo nalakovných drápů.

Aby si zpestřila svůj nudnej stereotypní život, nutí se k večeru chodit na procházky. Jen někdy, když dovolí počasí a nečeká ji její seriál o lidech, co žijí stejný stereotypní životy jako ona. Proboha! Napadne ji. Vždyť to je šílenost. Vrhá se dobrovolně do fiktivních životů, navlas stejných, jako má ona. A zažívá tu depku každej den znova a znova, jen s herci. Ale nejsme nakonec všichni herci? Není snad herečkou i ona, když chce?

Možná je načase zase hrát. Osladit si život.

Párkrát v parku přece potkala toho kluka, toho kluka s ovčákem. Byl tak sladkej. Krasná tvářička. Nevinnost sama! Vždycky si ji prohlížel, když se míjeli. Něco na něm ji silně přitahovalo. Možná mládí, mohlo mu být 16. Prostě klouček. Blond vlasy, který mu padaly do očí a které si odhrnoval pohazováním hlavy. Možná ji vzrušoval pocit, že se po ní dívá a pak rychle klopí oči, když ho přistihne. Ale co by na ní viděl, ven chodí zásadně odlíčená, vlasy v ohonu a vytahanej svetr.

Třeba je jen zvědavej, kdo vlastně je. Co je to za ženu, která tráví večery procházkami osamotě, bez psa, bez kohokoliv. A občas je ubrečená. Může být pro něj kýmkoliv. Klidně studentka a hrát si na mladší, než je. Lhát.

Cizinka, nedávno se do města přistěhovala. Nikdy předtím ji nepotkával. Tenhle kluk, ten by byl dokonalá oběť. Stačilo by se s ním jen tak dát do řeči, polichotit, jak má krasnýho psa, a trochu se u toho usmát a působit stydlivě. No tak, to přece bude hračka, to už ona dávno umí. Má dokonce několik stydlivých pohledů v záloze. Pak zavede řeč na to, že ho často potkává. A že chodí taky sám. Sakra… to nemůže. Nemůže vpadnout do života klukovi, co ještě neví nic o životě. Nebo může? Měla milence z řad ženatých chlapů, to ano. A byli skvělí, všichni ti rádoby fotříci od rodin, další z řad „slušných“. Jejich ženušky by koukaly, čeho jsou v posteli schopní. Ale tohle? Takhle může dost nepěkně ovlivnit život více lidem. Jenže není důležitější, co to přinese jí?

Pěkně jsi v tom županu a fusaklích vyměkla, holka. Říká si. No tak, chci si hrát. Prosííím. Přemýšlí, co jí to může „dát“. Restart? Nově objevenou moc nad chlapem? Pardon, nad „mladíčkem“. Ona bude svůdnice o on její loutka. Mohla by na něj hrát jak na dobře naladěné piano. Třeba je to ještě panic, něco tam uvnitř ní se ďábelsky zatetelí blahem. Chachááá tím líp. Bude škemrat, aby nepřestávala, a vzápětí bude litovat dne, kdy jí dovolil si pohladit jeho psa. Pohladit si jeho. Jenže bude pozdě. Sebere ho té holčičce, se kterou se občas romanticky vodí za ruce. Bude jeho učitelka a trýznitelka. Uplete pavučinu z jeho představ o lásce a zamotá ho do ní.

Udělá to.
Svede ho.

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
773
3.6.19 05:55

Zajímavý příběh :lol: líbí se mi ať už má reálný základ nebo ne :kytka:

 • Zmínit
 • Nahlásit
29937
3.6.19 07:58

@miskakr Děkuju, kus pravdy v tom je :kytka:

 • Zmínit
 • Nahlásit
4063
3.6.19 08:37

To není deníček :think: ale špatně napsaný příběh

 • Zmínit
 • Nahlásit
29937
3.6.19 08:45

@Kaileee Co je v něm špatně?

 • Zmínit
 • Nahlásit
9445
3.6.19 09:04

Nooo.. Bude pokračování? :) Jsem zvedava ;)

 • Zmínit
 • Nahlásit
33
3.6.19 09:11

Denicky procitam, ty osobni verim ze jsou narocnejsi, a tyto pribehove mi pripominaji dobu, kdy jsem takhle psala ja, nektere skoro totozne, kamaradka mela take podobny styl. Psano ve 3.osobe, obsahove forma terapie, od sestnacti do takovych petadvaveti jsem napsala stohy :mrgreen: nerekla bych ze je na nich neco vylozene spatne, jen tohle cteni nesedne kazdemu. Ja sama mela kolikrat nervy sama ze sebe kdyz jsem to po sobe dalsi den cetla… kazdopadne vyhoda je v tom, ze pokud se tomu budes chtit venovat, muzes v tehle pribezich zpetne najit dobre napady i myslenky to rozvijet dal a vice… dalsi plus, ze komunikujes pod denicky, ja kdybych zverejnovala, tak zalezu za roh a ani nedycham :lol: :palec:

 • Zmínit
 • Nahlásit
5432
3.6.19 09:23

V dohledné době očekávejte deníček i ode mně. Téma: spor švédské vlády a maďarské vlády ohledně rodinné politiky…Těšíte se? :mavam:

 • Zmínit
 • Nahlásit
29937
3.6.19 09:33

@Jahudka82 Možnááá :think: aby to stálo za to :think: a napokonila jsem to :oops:
@Kristee nejhoršího se může stat to, že polezu emimiňáckýma kanálama. terapie a boj proti hlasům v hlavě, který mi říkají : neposílej to, neposílej to. :roll: :mrgreen:

 • Zmínit
 • Nahlásit
9445
3.6.19 09:55

@Lana25 Zatím staly za přečtení vsechny ;) Jen tak dál a budeš z toho venku, i když je mi teda predem toho kluka skoro líto.. Ale zase taková škola života taky není na škodu, třeba už je starší, některý kluci vypadaj na 17 i v 25:)

 • Zmínit
 • Nahlásit
7401
3.6.19 10:19

Moc rád čtu věci, po jejichž přečtení mi něco zůstane v hlavě a mohu o nich dál přemýšlet.
V každém z nás je kus mrchy nebo hajzla, kteří se občas snaží přihlásit o slovo. A jsem vždy nerad, když potkám lidi, u kterých ten hlas v hlavě ovlivní i faktické jednání a jejich motivací je sobecké uspokojení svých potřeb bez ohledu na následky pro druhé.
Na druhou stranu, takové zážitky může člověk přeměnit v to, že vidí, jakým nebýt.
Těším se, jestli bude pokračování.

 • Zmínit
 • Nahlásit
29937
3.6.19 10:34

@Jahudka82 Děkuju za podporu :kytka: :andel: :hug:
@Premek_Orac Kdo rozhoduje co je špatné a co dobré? Kdo má na to právo?

 • Zmínit
 • Nahlásit
7401
3.6.19 10:44

@Lana25 Tak buď máš nějakou životní filosofii nebo víru která to má nějak definováno, pak se řídíš tím, nebo máš uvnitř sebe, nazývejme to třeba svědomí, co ti dává hranice.
Ale ano, člověk někdy překvapí sám sebe, že se ty hranice mohou v čase výrazně měnit…

 • Zmínit
 • Nahlásit
29937
3.6.19 10:55

@Premek_Orac Mě přijde, že se od lidí pořád něco očekává :think: Jací máme být, jak mame žít, co máme dělat. Nudnej to život. Většina se usadí, má děti, manžela, manželku. A ten,,život" jde vlastně do ústraní. A pak se všichni pohoršujeme nad tím, že ma někdo milenku, milence a dělá spoustu věcí, co by,,neměl". Protože to není,,spravný" a,,nedělá" se to.

 • Zmínit
 • Nahlásit
31783
3.6.19 11:46

@Lana25 Život je takový, jaký si ho uděláme. Pokud máš pocit, že s dětmi život jako takový končí, tak to je hodně smutné. Takže ti asi nezbyde nic jiného než koukat po zajíčcích v parku.

Já nechápu smysl takového deníčku na emimino :nevim:

 • Zmínit
 • Nahlásit
29937
3.6.19 12:15

@Russet A možná přesně takovej život potřebuju :think: žít ze dne na den, teď a tady. Život podle pravidel mi nic dobrýho nepřinesl. Byla jsem věrná, milující, poslušná, pracovitá, ochotná, kamarádská, empatická a vstřícná a co mi to přneslo? Depky, paniku, úzkost? A proč? Protože jsem žila jak se očekává. Stačilo mi.

 • Zmínit
 • Nahlásit
9445
3.6.19 12:25

@Russet Hele každej to ma jinak, jestli je jí 25, muze ten pocit klidně mít, já ho měla v tomhle věku taky :mrgreen: Na děti jsem se tak do 30 necítila a mam kolem sebe holky který se na to neciti/ly ani po té třicítce, a neodsuzuju je, i když zrovna třeba u mojí ségry je mi to líto, že ze mě tetu asi hned tak, možná nikdy neuděla. Vynahrazuje mi to synovec od svagrove, on si totiž někdo zase pořizuje děti v době, kdy na to není ještě „ready“ a taky to nedopada dobře. My do mých 30 zase něco nacestovali, nalezli po horách, nachodili po českých lesích a ano, i hospodach :lol: a máme na co vzpomínat, teď už vše přizpůsobujeme dětem a nevadí nám to - to, co jsme zvládli před nima v těch 25-30, už bysme ted, o 10 let starší, fyzicky nedali. Ano, někdy si říkáme, že mít děti dřív, zvládli bysme i tři, takhle nejspíš zůstane u dvou, ale pocit, že s detma „normální“ život konci, a že chci ten svůj zpátky, jsem měla jen po 1.porodu v návalu hormonů a poporodního blues…a tady se autorka snaží vypsat ze skutečný deprese, vždyť e-mimino nemusí snad být jen o dětech - když se tu roztrhl pytel s kojícím deníčky, byly zase komentáře, že už je toho trochu moc…ja deníčky téhle autorky beru proste jako pokus vyznat se sama v sobě a myslím, že i mamina tlačící kočárek se v parku někdy ráda ohledne po pěkném muzskem s myšlenkou, že by stál za hřích ;) Autorka je navíc singl, k nikomu ji žádná věrnost momentálně nevaze, nejspíš ji naopak někdo v tomhle směru dost zklamal… Já bych tak přísná nebyla, a to si tě vážím jako dlouholeté e-miminacke matadorky a s tvými příspěvky většinou souhlasím, nebo jsou pro mě inspiraci a důkazem zkušenosti, ale tohle mi přišlo vůči někomu, kdo se snaží vyhrabat z pořádné depky, fakt trochu přísné, brala bych tenhle deníček i trochu s nadsázkou, vždyť to nemusí znamenat, že to tak doopravdy bylo či bude, aneb žít a nechat žít, píše jinak hezky…

 • Zmínit
 • Nahlásit
29937
3.6.19 12:33

@Jahudka82 :hug: :hug: :hug: jsi hodná a máš pravdu.

 • Zmínit
 • Nahlásit
2454
3.6.19 12:43

Těším se na pokračování :mrgreen:

 • Zmínit
 • Nahlásit
7401
3.6.19 12:46

@Lana25 O tom jsem vlastně psal ten můj deníček, zda ovládáme svůj život, nebo se necháme ovládat životem.
Ono ale zase nikdo nevymyslel lepší model žití, než mít partnera, děti, společnou domácnost. Většiě lidí to dá, co od života potřebují. Není na tom nic špatného, tak žít. Pokud je to v souladu s tím, jak konkrétní osoba žít chce a pokud kvůli tomu nemusí potlačovat sama sebe…

 • Zmínit
 • Nahlásit
29937
3.6.19 13:02

@Premek_Orac To je otázka, kolik lidí je svým životem fakt spokojených :think: My máme tendenci k věčný nespokojenosti.

 • Zmínit
 • Nahlásit
2022
3.6.19 13:20

@Lana25 Tak úplně s tou nespokojeností nesouhlasím… Myslím, že pokud člověk dosáhne toho, oč usilovat, a co ho nějak naplňuje, v čem se realizuje, jedno, zda jsou to koníčky, rodina či práce, tak důvodů k nespokojenosti značně ubyde. Druhá věc je, nakolik je člověk spokojený se všemi sférami svého života, protože ne všechno lze jednoduše změnit. Sice platí, že každý svého štěstí strůjcem, ale jsou profesní oblasti či regiony v ČR, kde se jiná práce hledá blbě. A stejně tak se třeba blbě odchází z nefunkčního vztahu, když už jsou ve hře i děti. Nicméně sama razím zásadu, ať si každý dělá, co chce, pokud tím nepoškozuje někoho druhého. A to většinou třeba ty milenecké poměry dělají… V tomhle ohledu se mi moc nepozdává i konečné vyznění textu, který působí stylem: „On je chudáček takový nevinný, tak já mu ukážu!“ Nějak tuším, že z toho ten chlapec nevyjde úplně bez šrámu.

Příspěvek upraven 03.06.19 v 13:21

 • Zmínit
 • Nahlásit
29937
3.6.19 13:29

@PenelopaW Možná máš pravdu, to já jsem momentálně ve stavu kdy vidím všechno černě. Dostala jsem od života na p.del a každej, kdo je šťastnej a nevinnej, nezkaženej tou hnusnou životní realitou mě štve. Závidím, protože já jsem byla o iluze hnusně obraná. Možná svoji vinou, ale to na vysledku nic nemění.

 • Zmínit
 • Nahlásit
7401
3.6.19 14:27

@Lana25 Každý z nás b ve svém životě našel důvody, proč být spokojený i proč být nespokojený.
Třeba já jsem z velké míry spokojený.

 • Zmínit
 • Nahlásit
2022
3.6.19 14:50

@Lana25 Hele, já vím, že to zní jako klišé, ale fakt to přebolí. Nemysli, že jsem si taky několikrát v životě nesáhla na dno. A jednou jsem byla v pr… skoro rok, než jsem si vylízala rány, překvapivě po rozchodu. Svého času mě ti „šťastnější“, a hlavně ti, co dávali výborné rady, popř. říkali, že život přece nekončí, tak co blbnu, pili krev :). Ale fakt bude líp ;). Ono dát si párkrát na pusu člověku pomůže nastavit si priority. Zpětně jsem si říkala, že s těmi zkušenostmi, co mám teď, bych se chtěla vrátit časem a některým se vysmát do obličeje. škoda, že nemám stroj času :).

 • Zmínit
 • Nahlásit
3376
3.6.19 15:58

Hledání sebe sama je hezké, pokud netrvá moc dlouho. Hledání bez nalezení je časem únavné a výsledkem je pocit prázdnoty, který člověka hodí do ještě větší depky. Jsem už 40+ a začínám oceňovat pohodlí teplých fuseklí alespoň tu a tam :kytka: Ale vše úměrně věku ;)

 • Zmínit
 • Nahlásit
29937
3.6.19 17:08

@Premek_Orac já mám někdy problém to najít, ale to je bohužel prostě tak. Nevím do jaký míry to jde ovlivnit jen pozitivní myslí.
@PenelopaW :hug: :hug: :hug:

 • Zmínit
 • Nahlásit
773
3.6.19 17:15

@Lana25 vždycky se najdou dvě strany akorát to chce nelamat si hlavu s kritikou někoho kdo má třeba i anonymní profil :mavam: taky sem v pátek jeden poslala :D :D :D :D

Příspěvek upraven 03.06.19 v 17:16

 • Zmínit
 • Nahlásit
8178
3.6.19 17:48

Ráda si přečtu pokračování, tvůj deníček se mi po stylistické stránce líbí, obsah už míň, teda.
Opravdu chceš tu štafetu poslat dál? Ublížili mi, tak taky ublížím? Bez toho by to nešlo? :think: nevim

 • Zmínit
 • Nahlásit
29937
3.6.19 18:56

@miskakr určitě si přečtu :kytka: a děkuju, máš pravdu
@Knoflice ne všechno je tak, jak to vyznívá :palec:

 • Zmínit
 • Nahlásit
32181
3.6.19 20:29

Moc hezké :potlesk:

Jsem zvědavá, jestli se mladíček nechá svést, ještě není nic jistého, tak bych se neradovala…co když je zásadový? :nevim:

A on má slečnu?
V opačném případě by se totiž mohlo stát, že bude na kluky, jak to někdy u hodných a roztomilých mladíků bývá… 8)

Tak se nechám překvapit, 15 mu už snad bylo, předpokládám… :D

 • Zmínit
 • Nahlásit
29937
3.6.19 20:34

@free333 Tak teď fakt nevím, jestli to je ironie nebo ne :mrgreen: :think:

 • Zmínit
 • Nahlásit
32181
3.6.19 20:36

@Lana25
Nene, myslím to vážně a těším se na druhý díl… :)

 • Zmínit
 • Nahlásit
29937
3.6.19 20:50

@free333 Tak dobře no :think: stejně si nejsem jistá. paranoia :nevim:

 • Zmínit
 • Nahlásit
350
3.6.19 23:51

Zajímavé počteníčko, skoro jako z červené knihovny. Já nikoho nechci soudit. Každý z nás má nějaký ten životní úděl. Sama píšeš, že ti zatím dává život přes hubu a že si za něco možná můžeš i sama. Místo přemýšlení o „udělení lekce“ tomu nebohému mladíkovi, bys možná měla přemýšlet o udělení lekce sama sobě. Třeba to, co se zdá tobě jako strašná realita, a sice rodinný život, kdy podle tebe přestávají lidé opravdově žít, tak je pro druhé právě ten život, o kterém se jim ani nezdálo a který by za nic nevyměnili. Stejně jako jsi odsoudila rodinný život ty, může jiný odsoudit tvoji sobeckost a chuť si v životě užívat bez ohledu na city druhých. Já být tebou, tak bych v první řadě přestala sledovat uměle vytvořené životy ze stupidní ordinace a raději bych začala žít v reálu. Tady a teď. A rozhodně ne stylem: „hele tady je další oběť mých intrik“, ale „hele, tady je někdo, s kým mi třeba bude hezky…“ Přeju hodně štěstí v rozhodování i v životě.

 • Zmínit
 • Nahlásit
32181
4.6.19 04:10

@Lana25

Tak to se moc omlouvám, jestli jsem to napsala nějak nešikovně, ale opravdu jsem se jen zamyslela, jak bude vypadat druhý díl, na který se už ted těším… :kytka:

A zajímalo by mě, jak by vypadal ideální život pro Tebe, kdyby se Ti mělo splnit cokoliv… i nejvíc šíleného?

Protože v dnešní době opravdu člověk když nechce tak nemusí jet klasické rodina - práce - ordinace, možností je mrak, v minulosti to bylo horší… :think:

 • Zmínit
 • Nahlásit
29937
4.6.19 08:26

@free333 ne, to je dobrý :kytka:
já bych chtěla být hlavně v klidu a šťastnà. Najít v životě nějakou rovnováhu, být psychicky ok. Být zdravá a aby se mým blízkým vedlo dobře. Víc nepotřebuju.
@bonnefille Já už lekcí měla až až a dává mi je denně moje hlava :mrgreen: Tak s dovolením žádný další už vymýšlet fakt nebudu. :kytka:

 • Zmínit
 • Nahlásit
9445
4.6.19 09:20

@free333 Pokud má slečnu, tak je mi líto spíš jí…ta je v tom už úplně nevinně a nejspíš taky přijde o značnou část iluzi… Ale to k tomuhle věku taky patří no, ja jen doufám za autorku, že se časem dopracuje i k tomu pozitivnímu myšlení, zatím na to moc nevypadá… Je fakt, že někdy je nejlepší lék na porozchodovou depku nový vztah, ale opravdový a normální, ne jen takováhle náplast… Aby ji pak nebylo ještě hůř právě z toho, ze udělala to samé, co se stalo ji.. Pomsta někdy vypadá jako dobrý nápad, ale výsledky už tak dobre nebývají… :think:

 • Zmínit
 • Nahlásit
29937
4.6.19 09:43

@Jahudka82 Pomsta je úplně debilní nápad. Hlavně ex a exkám, absolutně zbytečný a k ničemu. Celkově to asi nepřinese nic dobrýho.

 • Zmínit
 • Nahlásit
32181
4.6.19 10:18

@Lana25

Opravdu Ti moc přeji, at najdeš ten klid a štěstí v životě… :kytka:

 • Zmínit
 • Nahlásit
32181
4.6.19 10:21

@Jahudka82
S tím vztahem, to máš určitě pravdu, ale na to se člověk musí opravdu trochu hodit do psych. pohody…

Možná by pomohlo spíš hezké přátelství, kamarádství…asi bych ted nezačínala nic vážného… :nevim:

 • Zmínit
 • Nahlásit
29937
4.6.19 10:50

@free333 Děkuju ti moc :hug: ja tobě to stejný :andel:

 • Zmínit
 • Nahlásit
9445
4.6.19 21:34

@free333 jj, aby mohl začít zdravý nový vztah, musí mít asi člověk uzavřený ten minulý a být v pohodě, aby nevytloukal klín klínem a pak nezjistil, že si našel stejný typ jako předtím… ;)

 • Zmínit
 • Nahlásit
9445
4.6.19 21:38

@Lana25 Tak já nemyslela úplně že by ses tím že svedes nějakého zajíce mstila tomu, co tě nechal - tomu by to nejspis bylo stejně fuk, ale přišlo mi to tak trochu jako touha se spíš pomstít chlapům obecně tím, že si nějakého výhlednes jen jako takovou hracku, kterou pak zahodis, když tě přestane bavit… Jako kdyby ses spíš chtěla zahojit na někom, kdo si to ani nezaslouží. Nevím jestli jsem se vyjádřila dost smysluplne, psala jsem to i tak nějak obecne…

 • Zmínit
 • Nahlásit
29937
4.6.19 22:03

@Jahudka82 Jasný, oko za oko, zub za zub.,,Ona", nebo tedy když chceš,,já" je zraněná a nešťastná. Ani ne tak exem, tam to bylo špatný delší čas, ale spíš představou lásky, slušnýho chování. Tak chce prostě jít a vzít ty iluze i někomu dalšímu. Stáhnout s sebou do tý mizérie i někoho dalšího, aby nebyla sama. Tak nějak. A už ji neuvědomuje, co to přinese. Na budoucnost nehledí

 • Zmínit
 • Nahlásit
35461
6.6.19 05:58

Je mi z toho deníčku smutno. Člověk s takovou poruchou osobnosti by měl mít v životě někoho, kdo ho bude korigovat a ukáže mu aspoň trochu cestu… Můžu si tipnout vývoj situace? Mladíček ti buď rovnou dá košem, nebo si prostě udělá zkušenost se starší ženou a aniž by on utrpěl sebemenší citovou újmu, možná ho za 14 dní budeš vídat, jak se prochází a muchlá s tou svojí (nebo nějakou jinou) vrstevnicí. Kdo bude zničený? Ty. Budeš se topit v další depresi a ještě více všechny nenávidět a chtít ji ještě víc ublížit? Co uděláš pak? Ono se totiž z pozice zmateného uzlíku nervů ani nikomu ublížit nedá, to prakticky nejde. :nevim:

 • Zmínit
 • Nahlásit
29937
6.6.19 09:19

@Tiger-lily A ty máš patent na tu jedinou pravdu? :kytka:

 • Zmínit
 • Nahlásit
35461
6.6.19 17:59

@Lana25 :kytka: To jsi vydedukovala z čeho? Že lidé jako ty potřebují někoho, kdo by jim ukazoval, co je správné a co ne, to je osvědčená praxe, ne můj patent. ;) A tipnout si na pokračování děje snad můžu, ne? Copak to není vzrušující, když hned v prvních deseti minutách detektivky odhalíš, kdo je vrah? :lol:

 • Zmínit
 • Nahlásit
162
6.6.19 18:21

Az si budete chtit priste umyt oblicej, zkuste se k umyvadlu trochu ohnout, budete prekvapena, kolik zustane v dlanich vody na umyti :palec:

 • Zmínit
 • Nahlásit
29937
6.6.19 19:22

@Tiger-lily Kdo jsou lidé jako já?
@dg80 Myslím, že by to nepomohlo :palec:

 • Zmínit
 • Nahlásit
29937
19.6.19 22:08

…brzy vyjde pokračování. :kytka:

 • Zmínit
 • Nahlásit