Na návštěvě

Ostatní

Máma mě přemluvila, ať jedu k její kamarádce na návštěvu, že se podívám na kočárek, který mi chtějí odprodat, odfrknu si od přítele, a ten se aspoň po noční prospí. Z pohodové návštěvy byl těžký babinec a jejich děti. Uááá!

Mamina mě vyzvedla po osmé hodině, vynesla mi do bytu postýlku a nějaký vypraný hadříky na prďouska. Přestěhovali jsme se a jediné, co nám chybí, je pračka. Naštěstí mamina nebydlí daleko a tak se to dá autem dovézt.

No vyrazily jsme na cestu, já nevyspalá. V půl šestý mě vzbudil nějaký blbec a v půl sedmé dorazil přítel z noční, a pak měl chuť si ještě povídat. Mezi slovy odpadnul a já jsem už musela z pelechu a oblíkat se. Po deváté jsme dorazili a hned mezi dveřmi nás vítal malý Jenda a jakmile nás viděl, tak zdrhal a dokonce i pes skákal do spirály když nás viděl :D

Mámina kamarádka nás přivítala a dala nám bylinkový čajík, mě docela přišel vhod a máma se vrhla masírovat jejího přítele. Alice mi nakonec půjčila její notebook a já jsem si projížděla internet. Když měla mamina hotovo, ukázali mi kočárek. No nadšení veliké, jen vyspravit kolečka, trošku vyšisovaná látka na sporťáku, ale jinak fakt super.
Malý Jenda si hrál a divila jsem se, jak byl hodný. On je totiž vymodlené dítě a tudíž, je neskutečně rozmazlený. Ale těšil se na kamarádku, tak byl hodný. A pak to přišlo. Dorazila první paní s manželem (ten přijet neměl) a jejich Bětuška. Ta se držela futra a řvala, že na návštěvu nepůjde. Hodinu trucovala v autě a já si říkala: No ty vole, to bude zážitek dneska. Byla jsem fakt unavená a ještě k tomu mám 3 týdny do porodu. Broučkovi v bříšku se řev nelíbil a pořád kopal a já jsem celý den lítala jen na záchod.

Bětuška se nakonec uklidnila, snědla lentilky a s Jendou zalezli k pohádce a byl klid. Až jsem se fakt divila. Pak dorazily další ženské, takže to byl babinec hadr. Do toho ten manžel jedné, se snažil před tolika ženskými naparovat a tak měl strááášně chytrý řeči. Už jsem se těšila, až si odbude masáž a odjede. Pak si sedl naproti mě ke stolu, já koukala do internetu a on mi s vyvalenýma očima koukal na prsa. Normálně mám 5, ale teď, co jsem v tom, mám ještě o číslo víc. Opravdu příjemný.

Po masáži odjel a nakonec manžel Alice zdrhnul a zůstali jsme tam samé ženské. Mamka tomu říká slet čarodějnic, protože všechny jsou ujeté do ezoteriky, a probírají,, kam se dostaly a jak se jim daří, se dostat přes všechny problémy, co je v životě potkaly. Já z toho moc odvařená nejsem, ale poslouchala jsem je a trpělivě jsem si to odseděla, odkývala a odpověděla na zvědavé otázky o těhotenství a miminku. Poslouchala jsem jejich problémy, a jak to řeší přes rodinné konstelace a metodu ruš (rušovka).

Přišel čas oběda (jedna paní mezitím odjela). Pomohla jsem dodělat polévku a pak přišla akce uspávání dětí. No to byl řev. Nejdřív nechtěly obědvat, místo toho vytahovaly věci. Bětce bylo špatně, a tak nechtěla papat. Nakonec se docela v příjemném stavu odploužila spinkat. Ale Jenda začal. Neposeděl, papat se mu nechtělo, a pak začal to svoje. Přiběhl k Alici, stoupnul si před ní, celý zcepeněl, zrudnul a začal řvát. Jen tak. Ale to byl zvuk, který jsem u dítěte nikdy neslyšela. To vám normálně trhá bubínky. No to už jsem toho měla dost a jen jsem odfukovala. Jsem velmi tolerantní tak mlčím. Máma na mě kulila oči, jako že tohle je u něho úplně normální.

Nakonec snědl trochu brambor, pár květákových placiček a Ali se ho vydala uspat. Hodinu tam byla. Já jsem se v klidu a s pocitem, že je konečně ticho, najedla a odpočívala. Máma si dál masírovala, udělala si tím kšeft a povídali si o těch babských problémech. To víte, mě ve 24 letech tohle moc ještě neříká a docela mě děsí, co všechno mě asi nejspíš ještě čeká. Všechno to jsou ženské před kolapsem. Hromádky neštěstí, co mají hromadu dětí, bláznivé manžílky a deprese z práce. Všem je přes 40 a mají takovou tu druhou éru s malými dětmi. Většinou vymodlenými nebo se tím pokoušejí zachraňovat vztah, který je teď ještě horší :(

No každopádně, klid nám dlouho nevydržel. Jeňánek se vzbudil, pustila se mu pohádka a byl chvíli klid. Až se probral ze stavu po spánku, ai tam hrabal a nakonec se zvedl se slovy: Ukliď to (na jeho mámu) a šel hrabat dál. Pak se mu něco znelíbilo (asi měl pocit, že se mu maminka málo věnuje) a zase si stoupl, zavřel oči, nahodil naprosto šílený výraz a zas spustil ten svůj řev. Nakonec to vyhnal až do fistule a to jsem toho už měla dost. Musela jsem jít na záchod. V momentě, kdy jsem vycházela ze záchodu, stál totálně rudý Jenda před Alicí, vřískal a řval: hned! Alice ho náležitě ignorovala. Nakonec mě dorazilo, když zvedl pravou nožičku a začal u toho vztekle dupat a pořád křičel hned! Jsou mu necelé 4. Já jsem s vyvalenýma očima koukala na mamku. Ona jen pokrčila rameny, stylem já ti to říkala.

Za necelou hodinu jsme vyrazily k domovu. To už mě bolela hlava a s pocitem, že doufám, že moje dítě bude klidné po mně, jsme se loučily. Bětuška se probudila v dobré náladě a ještě se s námi rozloučila a pohladila mi bříško. A když jsem jí řekla, že tam mám malý miminko, tak ho chtěla vidět. Slíbila jsem jí, že jí ho pak přivezu ukázat. Tak jsem dostala i pusu na tvář. Hezký pocit. Jenda v návalu vzteku se ani nepřišel rozloučit :D

V autě mi mamka řekla, že tohle byl ještě slabý odvar. Že Jenda řádí ještě víc a vydrží i několik hodin. Občas mámě před Ali něco ujede, jako že by už jí měl, kdyby byl její atd. Ona pak na ní kouká dost podivně. Malý je vymodlený, nikdy nedostal ani přes ruku a je zvyklý si vše vydupat. Ona to to udělá a vůbec jí nedochází, že si na sebe plete bič. Prý jí už v návalu vzteku začal i napadat a mlátit. Což je pro mě dost nepochopitelné, že si nechá líbit. Nejsem pro mlácení dětí, ale dostat na prdel je normální trest za něco, co se dělat nemá ne?

Hodnotilo 22 lidí. Score 2.3.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Monous007
Kecalka 487 příspěvků 02.10.12 12:25

No, co na to říct? Jedině to, že ti přeju, aby se Tobě výchova z rukou nevymkla :nevim:
Moje malá právě prochází obdobím vzdoru a protesty a scény jsou doslova na denním pořádku, takže to u nás teď vypadá dost podobně, jen to prostě není normální stav, ale období, jestli chápeš…
Jinak mně když nesedí některý lidi, jejich chování a přístup k životu, tak k nim prostě na návštěvy nechodím, domů si je taky nezvu a mám klid.

 
Blešík
Extra třída :D 12089 příspěvků 02.10.12 12:30

Taky si myslím, že jedna na zadek ještě nikoho nezabila. Úplně se děsím, že mé dítko bude takovýhle uječenec a mě z toho odvezou :mrgreen: Zatím máme s manželem v plánu být přísný rodiče, jsem úplně zvědavá na realitu :mrgreen: :mrgreen:

 
myšanda26  02.10.12 12:36

Nerada říkám takové ty fráze, jako že nejlíp se vychovávají sousedovi děti nebo počkej až budeš mít vlastní, ale ono na tom něco je. Na základě jedné návštěvy bych dítko nesoudila. Když mám návštěvu, taky radši křik zarazím tím, že prckoj vyhovím. A ignorovat řev většinou funguje, když tam nemáš dalších pět čumilů. Neříkám, že jsou takové všechny děti. S některými je snadnější pořízení, s některými je to komplikované, nezáleží na věku rodičů, spíš na nátuře dítka. Samo je to i o mantinelech které nastavíš a o důslednosti, ale v určitých obdobích děti prostě zkouší, jestli ty mantinely pořád platí. Možná že je to dítko opravdu rozmazlené, možná jen nemá rádo návštěvy, vem si z toho ponaučení ale neodsuzuj nevíš jaké mrně budeš mít ty ;)

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 02.10.12 12:40

@Monous007 jenže on tyhle stavy vydíravosti má snad od narození a ona se nesmí zastavit snikym ani na řeč, protože jéňa hnedka spustí.. to mi ale pak příde jako chyba výchovy a ne dítěte. Já beru že mají děti období vzdoru, hlavně kdy chodí do školky nebo tak a vím, že mě scény budou nejspíš čekat taky, ale nechápu to, že se nechá napadat. To mi příde i na mě moc. Na návštěvu jsem nechtěla, máma mě tam donutila jet kvůli tomu kočárku. Když ho chci, tak ať si to vyjednám. :) další návštěvu si rozmyslím, ikdyž jsem jí slíbila, byla jsem fakt hotová.

 
italia
Kecalka 372 příspěvků 71 inzerátů 02.10.12 12:42

No teda…Já čekám taky vymodelné miminko, ale co je moc, to je příliš. nejsem pro to, aby se děti bily, ale dobrej lepanec na zadek ještě nikomu neublížil. Já bych odešla asi po chvíli :lol: :lol:

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 02.10.12 12:47

Mám malýho bráchu od tatínka a ten NIKDY nedostal na zadek. Prostě to jeho maminka zakázala. Já mu dala jednou, protože mi šroubovákem málem propíchl žebro. Tak jsem ho otočila a prdla mu jednu na zadek. A od tý doby jsem měla zakázano ho hlídat, protože bít ho nikdo nebude. Já ho nebila, jen jsem prostě chtěla aby věděl, že tohle se nedělá. Není to moje dítě, ale otloukat se nenechám. Pokud by to bylo úplně cizí dítě, tak bych si to nedovolila, není moje, ale čekala bych, že dostane do rodiče vyčiníno. Pokud ne, ende. Ale naštětí se to ještě nikde nestalo. :)

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 02.10.12 12:48

@Blešík člověk míní, život mění :D já jsem taky teď chytrá jak prdel, ale uvidíme. :D jen mi některé věci hlava nebere. :)

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 02.10.12 12:54

Fyzické tresty používám, ale rozhodně bych nikdy nenapsala, že je to normální :nevim: Čím dál tím častěji zvažuju, kde byla chyba, že to vyústilo v nějaký plácanec po zadku a snažím se fyzickým trestům spíš předcházet nějakými jinými konstruktivními výchovnými prvky. Obzvlášť u mluvícího chápajícího dítěte je fyzický trest fakt poslední instance.

Nicméně doporučuju si něco přečíst o období vzdoru alébrž první pubertě, abys pak nebyla překvapená, když ti to tvoje miminko třeba někdy udělá identický výstup :mrgreen:

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 02.10.12 12:59

@mejdylko to mi ale pak příde jako chyba výchovy a ne dítěte to je přesně ta myšlenka, která se tluče s fyzickým trestem. Když JÁ udělám chybu, tak proč by mělo tu ránu schytat dítě :zed:

 
SayaSt  02.10.12 13:06

Taky jsem driv mela takovy pohled na svet a nechapala jak nekdo muze to a to svemu diteti dovolit. ted mam skoro 4 letou slecnu a jsem uz mnohem shovivavejsi :pankac:
a nejvic me rozesmeji reci jake mam rozmazlene dite (sami maji sve v kocaru nebo na ceste), komentuju to pouze tak, ze se o tom budem bavit, az to jejich bude stejne stary a bude prochazet obdobim vzdoru :potlesk:

 
Mišanila  02.10.12 13:59

Chicht, taky jsem si coby bezdětná v duchu říkala, jak jsou některé děti hrozné a nevychované a co já bych z nich skvělou a přísnou výchovou udělala :), klidně i pro plácanec přes zadek jsem byla…
Teď mám dva exempláře, ještě nedostaly ani přes ruku, páč to nedělám a nevychovaní nejsou. Takovéhle scény neznám, je fakt, že oni nejsou žádní hyper a nezvladatelní.

Takže jo, vychovávat, ale dání na „prdel“ nikomu skvěle vychovaný dítě nezaručí. Taky znám prevítky, který dostávají na zadek a není jich zas tak málo.

Takže závěr deníčku je podle mě úplně špatně, i kyyž v Čechách si to pořád hodně lidí myslí a jsem spíš vyjímka. Musí se vychovávat a to jde i bez toho plácání.

Možná je Jéňa fakt rozmazlenej, možná je to jen veliký vztekloun, na kterého máloco platí a výchova je pak mnohem náročnější. V období vzdoru se vztekají a řvou skoro všechny děti, tak se na to psychicky připrav a něco si přečtii o tom, jak to nejlíp řešit. Problém je, pokud mu matka vyhoví, aby nemusela poslouchat to kvílení, to je pak chyba a plete si na sebe bič. A pokud nijak nereaguje, když jí bije nebo komanduje atd, to je taky třeba řešit, ale ne nutně plácancema.

No držím pěsti, ať máš klidné dítě a nemusí si okolí myslet, jak jsi jako matka nemožná ;)

 
Jůlinka T.
Závislačka 4961 příspěvků 02.10.12 14:03

Nevím co je období vzdoru u staršího, bude mu 6 let.Byl úplně v klidu snad od mala, samozřejmě nějaký řvaní jsem si taky vyslechla, ale že by někde dupal, kopal, válel se po zemi…U nás by s tím nikdy nepochodil. Mladší to je jiný drak, ale ten neřve…má jiné metody provokace. Např. když mu něco nedovolím, začne všechno shazovat, mlátit ovladačem do skleněnýho stolku, vypínat telku apod.Je to spíš psychoteror :lol: :lol: :lol: Občas to zkousnu, ale z toho jsem vzteky bez sebe a lepance jen lítají. Nejhorší na tom je, že ho to ani snad nebolí.

 
vantili
Kecalka 228 příspěvků 02.10.12 14:26

Od té doby co jsem matkou už nikoho nekritizuji, spíš lituji :D ono je fakt, že každé dítě je jiné a jsou i takové, na které neplatí vážně téměř nic. Takže ano, výchova je jistě důležitá, ale na některé exempláře je zkrátka každá dobrá vůle krátká…

 
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 21946 příspěvků 2 inzeráty 02.10.12 17:05

Asi jsem nějak nepochopila pointu příběhu. No nic.
Já jako těhotná měla taky spoustu předsevzetí, plánů…Já osobně můžu o svým Vítkovi říct, že je celkem v pohodě, hodný, poslušný, ale když má svůj den…

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 02.10.12 17:23

Dostat na prdel je špatný trest. Taky jsem kolikrát dětem na zadek dala, ale považuju to za moje selhání. Období vzdoru je lhodně dlouhé a pro rodiče těžké a občas rodičům nervy ujedou a dítě dostane. Výjimečně to může zastavit vztek a scénu. Ale žádný výchovný nebo kladný efekt na dítě to nemá.

 
sterezie  02.10.12 17:47

@mejdylko
Kolik bylo Tvýmu bráchovi, když Tě dloubl šroubovákem? ;) Jinak si myslím, že když rodiče nechtějí, aby jejich dítě někdo fyzicky trestal, tak by to ostatní měli respektovat, ať si o tom myslí, co chtějí 8)
Za druhé vidím trošku sebe za těhotna :lol: přesně jsem věděla, co bych se kterým dítětem jinou výchovou svedla :mrgreen: a říkala jsem si, jak budu strašně přísná, klidně půjdu ve stopách svých rodičů (rozuměj pro výprask se nešlo daleko) a o dva roky později se tomu už jenom směju ;)

 
sterezie  02.10.12 17:48

@Makinaa007
souhlas!

 
dvojmatka
Kelišová 5278 příspěvků 02.10.12 18:35

jojo…taky si o mně hodně lidí asi myslí, že mám vymodlený dvojčata a proto jsou tak rozmazlený!!! :mrgreen: dokonce mi to i dvě kámošky řekly - prej by si to jejich děti nedovolily a už by jí měly! no jenže - já na mých „zlobivých“ dětech vyzkoušela všechny doporučený i zavrhovaný metody a nezabírá nic! v zoufalství a ani ne tak proto, že bych si sobě ulevila, ale protože jsem prostě chtěla zkusit, jestli to zafuznguje jsem zkusila studenou sprchu - stav se ještě mnohonásobně zhoršil a po plácnutí? efekt nula - ony se dvojčata řežou mezi sebou děsně, tak mají asi posunutej prách bolesti a nějaký plácnutí - tomu se smějou! takže u nás funguje jen ignorace, odvedení za dveře a po uklidnění převedení pozornosti! a hysteráky a jiný zlobení je u nás na denním pořádku, sousedi nás musí třeba milovat, když jdeme domů - vždy je to s hysterákem neb je nenechám klouzat se po těch pojezdech na kočár na schodech a co nadělám?? no a tak jsem v očích ostatní nejspíš taky za tu neschopnou matku, co nedokáže usměrnit svoje děti :lol:

 
evick2
Závislačka 3540 příspěvků 02.10.12 18:46

A to já zase klidně napíšu počkej si na svoje a pak si to přečti znovu. Od doby co mám sama dítě už nekritizuji :palec: Tedy hlavně né nahlas.. :mrgreen: Taky jsem si říkala co budu dělat a jak. No všechno se obrátilo i já takže když někdy vidím takovou scénu spíš polituju tu maminku a v duchu si říkám pane bože co bych asi dělala já? a no potěš až to příjde i na toho našeho..
A k tomu plácnutí jestliže ti někdo zakáže bít dítě tak to prostě musíš respektovat. Mě by to někdo taky udělal jen jednou :nevim:

 
soldi
Neúnavná pisatelka 17165 příspěvků 02.10.12 18:58

@mejdylko no, keby niekto udrel moje dieta (a je uplne jedno, ci aj moja vlastna matka) tak by som ho okamzite vyhodila a pekne dlho sa s dotycnym nebavila.

bitka nic nevyriesi. to si len niekto dokazuje svoju fyzicku prevahu, kedze tu psychicku asi nema.

inak nerozumiem, ze naco pises dennik, v ktorom niekoho ohovaras :nevim:

 
soldi
Neúnavná pisatelka 17165 příspěvků 02.10.12 19:01

@evick2 presne tak, obdivujem sebavedomie ludi bez deti, co su schopni mi kazat ako by co oni robili/nerobili na mojom mieste :lol:

minule tu bola kamoska s muzom a maly sa hral v izbe (vek 14 mesiacov). a oni sa ma opytali, ze ci sa nebojim ho tam nechat sameho, ze co ked si ublizi a ja neuvidim ako sa to stalo 8o :nevim:
no co im na to povedat :nevim:

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 02.10.12 19:11

Neříkám třískat dítě do bezvědomí, ale co znám z výchovy mnoha kamarádek, tak na prdel dostaly a žádné znich si k cizímu nic nedovolily.. a děti jsou ukázkové :) no já si nehraju na chystrou, taky vím že můžu vychovávat jinak než teď kecám, ale já prostě to aby dítě napadlo vlastní matku neberu. To ať se na mě nikdo nezlobí, ale já tohle nechápu. Ale je to matky věc a až jí v pozdější věku dítě jednu třískne a bude koukat, tak už je to její boj. A malýho tehdy sedmiletýho bráchu jsem nazmlátila, jen jsem ho otočila a dostal rukou jen lepáka na zadek, to nemohlo ani bolet. Tady šlo oto, že prostě se cejtil ukřivděně a hnedka vydíral. Táta se mě nejdřív zastal, ale hlavní slovo má maminka. :)

 
soldi
Neúnavná pisatelka 17165 příspěvků 02.10.12 19:17

@mejdylko ale ono sa to da dosiahnut ovela efektivnejsie a ucinnejsie nez bitkou.
ci aj ked Tvoj partner robi nieco, co sa Ti nepaci, tak ho zbijes?
sa potom nedivme, ze tolko muzov bije zeny, ked maju z rodiny vzor, ze to je v poriadku. vsak oni tie zeny vlastne len vychovavaju, nie?

 
evick2
Závislačka 3540 příspěvků 02.10.12 19:45

Mám 14m bobešáka a taky jsem si myslela že plácat po ručičce no jéé co se stane. Začal sahat na elektrickou zástrčku tak jsem ho šla plácnout, udělal to několikrát plácla jsem.. no a pak jsem jednou šla vysávat a strkala šňůru od vysavače do elektriky a co udělal Bobeš? šel mě plácnout… Skoro všechno se dá vyřešit jinak než bitím! Neříkám, že pokud mi jednou vběhne do silnice, že ho neplácnu.. ale ani to možná ne.. možná že to spíš zasloužím plácnout já. No nechci aby se to tu převrátilo v bít či nebít hádku… takže už mlčím ;) Každopádně přeju pohodový porod a šťasné miminko ať se vám daří :kytka:

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 02.10.12 19:46

@soldi koukám že jste nic nepochopila nebo mi nerozumíte. To nemá cenu. :D

 
soldi
Neúnavná pisatelka 17165 příspěvků 02.10.12 19:56

@mejdylko ani Ty mna :D
proste v 90% pripadoch, ked dospely udrie dieta, je to o tom, ze dospelemu praskli nervy. a to proste neuznavam, i ked chapem. ale naslednu obhajobu takehoto konania uz odsudzujem.

ked Ta to dieta pichlo srobovakom, ci cim, tak si mu ho mala zobrat, a nie ho udriet- a je uplne jedno akou intenzitou :nevim:

a tento dennik ma asi taku pointu, ako keby som kritizovala spielberga s tym, ako natocil jursky park a co by som tam ja urobila inak a lepsie :D

 
Miš-El
Závislačka 3066 příspěvků 02.10.12 20:29

Nikoho ještě nezabila jedna výchovná po zadku. Já tohle dělat mojí máti tak jsem bitá jak žito. Ještě že jsme s bráchou byli andílci :andel: :lol: Každopádně tohle zažít v požehnaném stavu, tak asi předčasně porodím :-D

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 02.10.12 20:33

@soldi pokud mu 20× řeknu nedělej mě to bolí a on po dvacáte první jde a udělá to znovu, tak to fakt nedám. Pokud je utoho táta kterej na to kouká a nenapomene ho, tak jsem to udělala za něho. Jinak jsem na něho nikdy našáhla. Sama týrání dětí odsuzuji a nesnášim pohlavky a facky. Ale plácanec přez zadek ještě nikoho nezabil. Pokud to mu to maminka toleruje, její problém ale já si to líbit nenechám. Měl by vědět, že k dospělým se má nějak chovat a pokud to ve druhé třídě vě skole nechápe, no tak to je opravdu hezký.

 
nicolinda
Závislačka 3751 příspěvků 02.10.12 20:42

@mejdylko no a já s Tebou zrovna souhlasím - přesto že mám děti už dvě a tak velký :mrgreen: 7 a 2 roky.. vím jak to myslíš, napsala jsi to dost srozumitelně a kdo to pochopit nechce ten to prostě nepochopí..

 
Mišanila  02.10.12 20:50

@nicolinda Já to chápu, ne že bych nechtěla pochopit, ale s mejdýlkem nesouhlasím :D

 
soldi
Neúnavná pisatelka 17165 příspěvků 02.10.12 20:56

@Mišanila presne. :D
@mejdylko ako som pisala, chapem, ale da sa to jednoducho riesit aj inak. v mojich ociach na take chovanie z Tvojej strany neexistuje ospravedlnenie :)

ale vacsina mojich kamosiek deti bije (uz aj 7mesacne :zed:, s argumentom, ze vsak som ju len pleskla, lebo vymyslala pri prebalovani :zed: )

neriesim to, ale nesuhlasim a svoje deti chcem vychovavat uplne inak. zmyslam nejako tak ako @Mišanila aspon, co som od Teba citala :D

 
nicolinda
Závislačka 3751 příspěvků 02.10.12 21:06

@Mišanila Tebe jsem zrovna nemyslela - Ty tu svůj názor neprezentuješ 5×… chtěla jsem jen napsat, že to @mejdylko už nemusí víc vysvětlovat, prostě každá máme svůj názor a různě staré děti a já s ní prostě souhlasím, matky dvouleťáků „nebijící“ své děti si na sebe šijou neskutečnej bič, ale zatím to ještě neví, strááášně bych chtěla vidět jejich vychované děti až jim bude 6, 7, 8 let a víc…

 
Mišanila  02.10.12 21:17

@nicolinda Ségra má kluky 8 a 6, nikdy neplácnuté, přijeď se mrknout, jsou bezva :) Moji taky nejsou žádní nezvedenci, vychováváme zhruba podobně.
V Anglické rodině, kde jsme byla měli 7 dětí, nejstarší dceři bylo 15, fyzické tresty byly naprosté tabu, výchova na české poměry spíš volnější, ale ty děti byly fakt ok, živé a sebevědomé děti, ale vychované, takže o štěstí na hodné děti to není.

Ono je to spíš o tom, že vychováváš, jdeš příkladem, netoleruješ špatné chování, o tom plácání to vůbec být nemusí. Kolik dětí se nevyvedlo a byly bité, třeba v mojí generaci, to byli třískaní skoro všichni. Ono je to spíš proto, že rodiče ve výchově něco pokazili stejně jako někteří, kteří děti nebijou.

No a povíme si to až tak za 15 let, jak jsme dopadli, ještě nemá vyhráno nikdo :mrgreen:

 
Gina108
Generální žvanilka 23848 příspěvků 02.10.12 21:46

Muehehehe, miluju komentáře těch bezdětných ohl. výchovy dětí :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Doporučuji vyhledat si tento deníček tak za rok, za dva, uvidíme, jestli tvé dítko nebude náhodou ještě horší než Jenda :jazyk: :mrgreen:

 
soldi
Neúnavná pisatelka 17165 příspěvků 02.10.12 21:59

@Gina108 jasne, ze nebude, lebo ona ho bude „placat“ a to jej predsa zaruci, ze taky nebude :mrgreen:

 
Genovesa
Extra třída :D 10976 příspěvků 02.10.12 22:19

@mejdylko A v tom vidím jádro pudla. Dítěti nemá cenu 20× říkat nedloubej, aspoň u mrněte. Ta touha je totiž mnohem větší. Pokud šroubovák zavčas seberu, nemusím dítě bít za to, že mě dloublo. A je jedno, jestli se jeho otec dívá nebo ne. Ale snad na to časem přijdeš sama.
Dámy typu @soldi a @Mišanila - máte můj veliký obdiv, pokud to zvládáte bez jediného plácnutí :pankac:. Já nejsem zastánce, ale ani striktní odpůrce fyzických trestů. A ač se moc snažím být trpělivá a nad věcí, párkrát už jsem malou plácla :nevim:. Naposled, když mě hryzla do prsa, i když dobře ví, že nesmí. A taky to považuju za svoje selhání. Ke cti mi snad slouží, že za harakiri u přebalování a podobné věci ji netrestám (a že ho mám denně :mrgreen: ).

Příspěvek upraven 02.10.12 v 22:20

 
nepřihl. Betty1981  02.10.12 22:26

Tak něco záleží na temperamentu dítěte, ale většinou je to o výchově. Myslím, že pokud dítě má nějaký vzorec zažitý od útlého věku, tak ho respektuje…nejhorší je, převychovávat rozmazlené děcko, co začalo přerůstat rodičům přes hlavu. A fyzické tresty jsou vážně k ničemu, pokud nejsou opravdu velmi výjimečné. Dítě se dá velmi slušně vychovat bez bití, ale musí být člověk zásadový a velice důsledný, nelpět na blbostech, respektovat osobnost dítěte a nechat dětem prostor pro život, aby si ho taky tvořily po svém. Někdy jsou vzdorovitější děti, které mají všechno, rodiče je zahrnují láskou, až to děti totálně dusí a vzpouzí se.
Překvapilo mě, že nejlepší matky jsou ty kamarádky, co se do toho nehrnuly a nějak jsem si je jako matky nedovedla představit. Mateřství tolik nežerou, mají i svůj život, své děti milují, ale dokáží být přísné a děti fanaticky nesrovnávají s ostatními, prostě respektují jejich individuality…

 
nepřihl. Betty1981  02.10.12 22:29

Jasně, sebrat šroubovák, vyjmout dětem z života vše, čím by mohly ublížit…já myslím, že je rozhodně efektivnější je naučit, co se s tím smí či ne…

 
Genovesa
Extra třída :D 10976 příspěvků 02.10.12 22:39

Tak já se tu nehodlám přít. Já mám opravdu malé dítě, kterému toho tolik ještě nevysvětlím, popř. ještě pokaždé neposlechne (což ani nečekám). Proto rozhodně považuji za bezpečnější cestu (pro mě i pro ni) mít nebezpečné předměty z dosahu. Pokud dělá něco, co nemá, několikrát vysvětluji. Ale když selže domluva, použiji trest - věc zabavím ;). Až pobere víc rozumu, bude to jiná.

Příspěvek upraven 02.10.12 v 22:40

 
nepřihl. Betty1981  02.10.12 22:42

Jasně, ale reagovala jsi tak na to, že šroubovákem ublížil sedmiletý kluk…ten už by měl vědět, co může a co ne…

 
Walerka
Ukecaná baba ;) 1094 příspěvků 02.10.12 22:56

@soldi
chtěla jsem se zeptat jak teda malému dítěti, které podle mně ještě nějak extra nerozumí tomu co mu říkám dáš najevo, že něco nesmí (řeknu třeba desetkrat to nedělej a stejně to udělá), protože jsem někde slyšela názor, že když to tak blbě přirovnám tak třeba i kočka nebo pes když chce dát svému mláděti najevo že takhle teda ne tak to kotě případně štěně ťapne packou…nemyslím to teď nějak rýpavě jen bych chtěla radu do budoucna až budu eventuálně řešit nějaký podobný problém a nebudu chtít plácnout, ale řešit to jinak, protože mě opravdu nenapadá co dělat :think:

 
sterezie  02.10.12 23:16

@Walerka
Nejsem soldi, ale řekla, bych, že problém netkví v tom, že dítě nerozumí, řekla bych, že moje dcera začala některé věci chápat ve stejnou dobu, co začala chodit, cca 10m a kdy začaly první karamboly..takže ohánět se tím, že dítě plácanec pochopí líp než vysvětlování je podle mě blbost..já teda vysvětlovala, věci nepřístupné prostě byly z dosahu nebo zabezpečené nebo jsem jí zabavila jinak..ono totiž to dítě Ti rozumí, co po něm chceš, ale jak už tu někdo napsal- ta touha je prostě silnější :lol:
snad ve všem souhlas s @Mišanila @soldi @jajul
jasně, jedno plácnutí nikoho nezabije, ale pochybuju, že jde většinou o jedno dobře mířené výchovné plácnutí za prvé a za druhé, že je použito jen jednou za x let ;) @mejdylko a pomohlo to plácnutí Tvýho bráchy? nepomohlo, akorát si šel stěžovat :nevim: mám teorii, co bych dělala, ale ještě jí nemám uplatněnou, takže tady nebudu poučovat :mrgreen:
A ještě mě teda zarazil pojem „napadnout matku“, já neříkám, že děti nejsou některý rozmazlený, ale většinou se to těžko soudí napoprvý..prostě záchvaty vzteku dělaj dětma divy :lol: vidím to u svýho dítěte, když je vzteklá, tak si buď vztek vybíjí na sobě, na něčem nebo když jsem poblíž, tak i na mě, netoleruju to, ale ani jí nemlátim, prostě oplácení toho, co dělá dle mě není řešení :nevim: a rozhodně si teda nemyslím, že mě jednou napadne (teda samozřejmě se to stát může, ale tohle pro mě není rozhodující ukazatel ;) )..a abych nedostala nálepkku liberála, co svoje dítě rozmazluje, tak netvrdím, že je to tak či onak, jasně, ten kluk fakt může být jen rozmazlenej a máma mu vše toleruje, ale někdy není na škodu mrknout na věc i jiným než svým jasným pohledem :mavam:

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 02.10.12 23:36

@sterezie mě to napadení matky teda příjde, když jí kluk kope a dělá výpady pěstí do břicha. Není to poprvé co jsem tam byla a máma tam jezdí pravidelně, tak má trošku přehled. :) to plácnutí jsem už neopakovala, ale kdybych mohla tak mu takovou ťafnu, že se mu kebule otočí. Je to spíš jen pokušení to udělat, než že bych se ktomu opravdu snížila. Jde i o jednání k lidem a celkově co si dovolí třeba se mnou na nákupu. Už jsem tam s ním nikdy nešla, protože když jsem mu odmítla koupit čokoládu, tak než jsem se otočila mladej jí rozdělal a začal ji jíst. Musela jsem jí samo zaplatit a jemu to bylo úplně jedno. Táta už je tak zněj vyřízenej, že kluka večer uspí, nechají ho hlídat jejím dcerám a musejí jet nakovat v noci do nonstop tesca, protože si sním prostě nenakoupí. Nebo dopoledne když je ve škole a táta má po noční. Je to jejich výchova a já se jim do toho prdět už nebudu. Pokoušela jsem se několikrát jim pomoct a mladýho hlídat, ale on byl schopnej 30× za den volat mámě do práce, že jsem mu např. nedovolila Brumíka před obědem a když jsem mu vypáčila telefon z ruky abych to jeho mámě vyvětlila, jak to je, tak mi bylo řečeno, že on to může a já mu to musím dovolit. Tak jsem ho pak nechala si dělat co chce, protože jsem na to neměla nervy. Což bylo ve výsledku taky špatně, protože jsem kluka nezvládla. Jednou jsem mu dovezla gumítky stím, že je sní po O a on mi je drze výtahl z kabelky a chtěl je sníst. Tak jsem zaním utíkala a on se jak po mě koukal, tak zakop o práh a upadl. Bežela jsem k němu a zvedala ho, abych věděla jestli je v pohodě, v tu chvíli jsem na nějaký medvědy fakt nemyslela, a on se otočil praštil mě do ramene a bežel telefonovat mámě, že si kvůli mě namlátil a že jsem na něho zlá. To byla dorážka. Tak jsem se přestala angažovat a mám klid. :)

 
Walerka
Ukecaná baba ;) 1094 příspěvků 02.10.12 23:41

@sterezie
nevím no sestřenice vychovává malého v anglii, kde se trestat ani nesmí a malý to moc dobře věděl, že pokud třeba v obchodě vyhazoval věci z košíku na zem tak se mu nic nestane a vysvětlování opravdu nepomohlo, nebo když jsme šli na procházku tak si někde sedl a prostě dokázal na tom místě sedět i hodinu a vysvětlování co se bude dělat a proč musíme už domů taky nezabralo, tak nezbývalo nic než ho vzít a celou cestu držet řvoucí a mrskající se dítě…co s ním nikdo nevěděl :think: pochybuju že je každý den u procházky čas a prostor nechat ho až se sám rozhodne jít nebo pokaždé vymýšlet nějakou aktivitu aby na to zapomněl…a co pak?

 
Walerka
Ukecaná baba ;) 1094 příspěvků 02.10.12 23:47

Nebo když psa začal píchat klackem do ucha a opravdu si nenechal vysvětlit že to toho pejska bolí a že to dělat nemá :nevim:

 
sterezie  02.10.12 23:53

@Walerka
a kolik mu je :?:
@mejdylko
a máš klid 8)

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 02.10.12 23:54

To vždycky máma řekla: tak a teď to na tobě zkusim já, abys věděl jaký to je. A to pak brácha (vlastní) když byl prťavej schoval ruce za záda a řekl jen: neee. A máma ještě: to víš že jo, jaký by ti to bylo, kdyby ti někdo strčila klacek do ucha? tak hodil xichta a utek. (brácha totiž zkoušel taky podobný věci na kočkách nebo na všem co našel). jednou ho nachytala jak se pokoušel kočce ufiknout konec ocasu. To mu kočku vyrvala z rukou, ta se vzpouzela takže mámu ještě poškrábala a vyčinila mu. Za půl hodiny ho tak našla znovu. Tak dostal na zadek. :D kočka to přežila, ale už k němu nikdy nešla.

 
Blandik
Zasloužilá kecalka 817 příspěvků 02.10.12 23:59

Nevím, kolík je Jeníkovi, ale bohužel, když si jeho máma nastěhuje do domu na celý den návštěvu a dítěti prostě jen pustí pohádky, aby byl klid, tak to nemůže fungovat…Jinak tento deníček vnímám tak, že ho napsala osoba, která nemá zatím páru o tom, jak fungují děti a přeji ji hodně výchovných úspěchů…A nemyslím si, že řešením by bylo usměrnění Jendy, ale pouze věnování se mu a když chci mít doma slet čarodějnic, musím malému dítěti holt zajistit jednoho dospělého člověka, tkerý se mu bude věnovat…
A souhlasím s @Monous007 - když se mi někde nelíbí, nejedu tam, ale tohle jsem si taky uvědomila až po porodu, kdy jsem nějak procitla a přestala být na oko hodná holčička, která si jen uvnitř myslí to svoje… :kytka:

 
Walerka
Ukecaná baba ;) 1094 příspěvků 02.10.12 23:59

@sterezie
teď už šest ale v té době kdy to s ním bylo fakt nejhorší měl tak dva až tři a je fakt že na tu prdel dostal a né jednou hlavně od dědy v česku jak byl na hlídání, protože s ním bylo k nevydržení a nezabíralo nic a kdo by měl s ním denně trpělivost a čas mu něco vysvětlovat a zabavovat ho u každé věci kterou dělat nechtěl toho bych teda chtěla vidět :think:

 
Blandik
Zasloužilá kecalka 817 příspěvků 03.10.12 00:04

@Walerka - já své dítě nejen že nebiju, ale ani ho netrestám, ani ho nehodnotím, že je hodný nebo zlobivý a funguje to báječně…osobně jsem proti trestům (nejen fyzickým), jen mi je jasné, že většina lidí by nevěděla, co s tím dále a tak by jen vyvíjela na děti větší psychický nápor, což je snad i horší…a to taky není cesta. Cesta je v tom pochopit, že výchova vlastně funguje přesně naopak si většinová společnost myslí… :think:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama