Naivní káčátko - 18.týden

Těhotenství
  • Naivní káčátko
  • 09.05.02

Tak. To mám za svoji zpupnost. Považovala jsem AFP testy za něco víceméně formálního, co vyjde samozřejmě dobře. A teď mi vyšly pozitivní. Ach jo.

Takže jsem první dva dny probrečela, úplně neschopná rozumně uvažovat. Ve všech článcích se píše o ?falešné pozitivitě?, o nepřesnosti těchhle krevních testů, o zbytečném plašení těhotných, Jiřinka mi psala o její kámošce, která má i přesto krásnýho zdravýho klučíka.. takže mi nezbylo než se uklidnit :)
Včera jsem byla na genetice, kde jsem při křížovým výslechu dospěla k názoru, že vlastně žiju přímo ukázkově zdravě, žádný rizika nikde v dohledu, takže to musí bejt omyl. No, v tom žiju vlastně teď ? v přesvědčení, že to stejně dopadne dobře, že to je jen takový trochu potrápení od přírody, abych si nemyslela, že mi všechno bude procházet tak hladce :)
V pátek jedu do Brna na amniocentézu (sakryš, napsala jsem to dobře? prostě odběr plodový vody, no) a pak budu ještě 3 tejdny čekat. Ach jo. Asi se zase přesunu do diskuzní skupiny ?neustále čekání? :) Úplně jsem ztratila potřebu vystrkovat na všechny svoje napučený břicho, vrátila jsem se k vytahaným mikinám, aby to radši nebylo vidět, protože.. ani nevím proč. Asi abych se vyhnula debatám o budoucnosti, protože vlastně nevím jaká bude. Ach jo. To bylo potřetí a naposled, fakt :)

No minule jste začly rozvíjet hovory o oblečení. Řeknu vám na to svůj názor: TRAGÉDIE! Myslím, že v oblečení nejsem moc vybíravá, na nějaký modely fakt nejsem stavěná, a to je asi ta chyba :) Protože si každej říká, že je mi jedno co mám na sobě a nosijou mi takový děsy.. První jsem dostala od švagrovky asi tři halenky a šaty (a to jsem byla v pulce druhýho měsíce), ale ona je tak o hlavu menší než já, takže jsem ve všem vypadala jak přerostlá školačka. Ale jedna z těch halenek je prímová a má krátkej rukáv, tak tu jsem si nechala :)
Pak se mi tchyně snažila vnutit těhotenský šaty (nechala ušít), který švagrová vloni odmítla ? no už vím proč. Takže jsem si to u ní pokakala (obzvlášť když jsem švagrový dala svetr, kterej jsem od ní dostala k vánocům).
Pak mi jedna známá (důchodkyně) dala šaty v indickým stylu, který už jí jsou malý. No nevypadají špatně.. ale trošku.. usedle.
No a nakonec mi mamčina kamarádka poslala šaty úpletový bez rukávů, ale když jsem si je oblíkla, tak jsem z nich málem vypadla. Protože tu díru pod paží (jéééé jak se to řekne jinak?) mám až k pasu.
Tak jsem šla do obchodu (jedinýho obchodu ?těhotenská móda?, kterej u nás máme) ? no a tam to bylo to samý. Těhotná čtyřicátnice by si tam v pohodě vybrala. Zalíbila se mi jen jedna košile ? obyčejná bílá košile s dlouhýma límcema, ale byla za devět stovek, tak jsem dala mamce za úkol, ať ji sežene v sekáči :)
Na šití šikovná moc nejsem ? jednou jsem si teda ušila domácí kalhoty, ale rozpadly se při prvním praní. Takže nastoupí mamí :) už mi udělala druhý gatě ? tentokrát ty klíny všila na boky, takže je to lepší :) Zatím nosím kšandy, ale doufám, že brzo už je vycpu břichem hehe. Teda snad.. ach .. nééé už nebudu vzdychat.

Jinak by mi bylo dobře, přesně podle ?Radostného očekávání?. Stačí mi 9 hodin spánku, jíst můžu co chci, chutě mám normální..

No tentokrát prostě nejsem moc veselá, tak už vás nebudu trápit. Takže musíte bejt veselý i za mě, jasný?? :-)

Papa

Váš příspěvek
Jirina
Neúnavná pisatelka 15239 příspěvků 09.05.02 07:29

Ahoj holky,

teda víte jak já se na tohle vyprávění zase těšila? Každý čtvrtek, hned jak přijdu do práce, otvírám internet a těším se z raního pohlazení po duši. Kačátko, díky za články, protože jsou fakt moc príma.

Co se týče genetiky, už jsme si toho napsaly hodně mimo emimino, takže jen stručně: držím na zítra palce, já se dozvím výsledky (snad) dnes.

Já jsem v těhotenské módě zatím moc nepokročila, k žádným Vietnamcům jsem se nedostala. Doma jsem probrala skříň a ze všeho mého oblečení mi zbyla jedna jediná dlouhá černá sukně, která je vytahaná a volná v pase (a to by ta guma šla ještě povolit). Ovšem černá na léto … Fakt s tím budu muset něco udělat, ale myslím že sekáče a vietnamci to jistí. Taky jsem objevila jednu takovou obrovskou košili - nebo halenku nebo jak by se to dalo nazvat - do který bych se vešla i s dítětem v náručí, takže jsem jí taky oprášila (doslova).

Víte na co se nejvíc těším? Až si budu moct začít připravovat věci na mrňouska. Už toho mám po kámoškách slíbeno spousta - oblečení, hadrový pleny, kočár, postýlku, povlečení … Jen nás ještě v baráčku čeká stěhování do jiné místnosti a nová kuchyň, takže musím počkat až to proběhne. A taky až budu mít jistotu jak dopadly ty testy.
Dneska ráno jsem šla okolo takový smíšený prodejničky, kde mají textil, hračky a tak, a hned za výlohou na mě jukaly: čtvery dupačky, dvě veliký barevný tatrovky, kyblíček s lopatičkou a bábovkama, plyšový medvídek a ježek … Bože jak já už se na to oblečeníčko a hračky a dětský knížečky těším !
Taky máte takový „starosti“?
Ahoj a těším se na odpovědi od Evky, Bubliny, Niky i dalších!
Jiřina, 18.t.

zajic
Kecalka 194 příspěvků 09.05.02 09:08

Ahojky káčátko,
moc ti držíme palečky, aby všechno dobře dopadlo.

Příspěvek upraven 12.11.17 v 01:10

NIKY
Povídálka 24 příspěvků 09.05.02 09:46

Ahojky Káče. co to vidím a slyším. Ale víš co? Nevzdávej to a věř tomu, co cítíš. A až tvoje mimčo vykoukne na svět¨, tak ti ukáže, jak moc se mu u tebe v bříšku líbilo.
Stejně jako ostatní ti držíme palečky i to moje Píďě, tahá za pupečníkovou šňůru, že se prý taky hlásí zase za miminko.
Jéé, teď mi akorát moje spolubydlící v kanceláři vyprávěla, jak jezdila na Bagru na kolečkových bruslích a vedle ní pobíhal její pes - vlčák. Bagr - nádherný a velký park s upravenou cestou, kde se dá opravdu suprově jezdit. A tak si to tak letmo šinula až jí zastavili policajti - hlídka. Jestli je to její pes a proč nemá známku. Hravě jim odpověděla, že má čip pod kůží, což znamená, že nemusí mít známku, Tak poliši znova - a víte, že máte mí psa na obojku??? Kdyby Vám utek a náhodou někoho pokousal?? A v tom se tento velký a milý pejsek najednou podal polišům packu a hned se obrátil na záda a radostně si na nich užíval a čekal, až ho jeden z nich podrbe na bříšku. Dokážu si to úplně živě představït.
Já jsem doma psa nikdy neměla, jenom kotátko asi na 2 měsíce. A to taky bylo pěkně vyčůraný. Ke mně chodilo, protože vědělo, že dostaně nějakou ňaminu a k sestře se pak po té ňamině chodilo pomazlit. Takže já kupovala Kitekat a sestra sklízela úspěchy a děkovačky. Jojojo
Jinak co se obleček pro mimča týče, tak teď zneužiju sestru zase já, je sice mladší, ale už má roční suprovou holčičku /ta se pořád nečemu řehní, až ji někdy podezírám, že ten úsměv má nalepovací/ Něco si koupím, ale stejně se těším, až jí prorabuju šatník.
Tak.Jééjej, to mi připomíná, že má malá narozky a měla bych něco, jako správná tetka podstrčit. Tak já jdu vymejšlet.
Holky zatím se mějte a .....Niky

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.02 11:07

Ahoj Káčátko,
moc Ti držím palečky, aby Tvoje malé bylo v pořádku. Já ještě těhotná nejsem, ale doufám, že brzy budu. Už se moc těším, až se s mojí láskou začneme snažit o miminko.
Ještě jednou hodně štěstí.
 Helena

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.02 11:30

Zdravím Káčátko a držím palce! Urcitě všechno dobře dopadne, neboj, jenže to čekání je fakt děsný, viď.

Co se těhotenské módy týká, to je fakt hrůza, já tady v Praze sice teoreticky mám na výběr mezi několika obchody, ale to je jedno, ve všech mají to samé a hnusné. Chodím do práce a potřebovala bych něco inteligentně nositelného, ale kromě hábitů typu pytel vpředu mašličky vzadu nikde nic nemají. Šít také neumím, ale světe div se, s pomocí kamarádky jsem si ušila šaty a tak mám aspoň něco. U nás v kanceláři všechny (netěhotné) kolegyně chodí v kostýmkách a jiném nóbl oblečení, tak teď konečně nevypadám jak vrána, protože na sebe si člověk přece jen ušije, co mu sluší. Zajímalo by mě, kdy už konečně výrobci oblečení pochopí, že bychom měly vypadat hezky ze všech období nejvíc v těhotenství a ušijí něco pořádného.

Měj se hezky a drž se.

Marie, 32 t.

Jirina
Neúnavná pisatelka 15239 příspěvků 09.05.02 12:06

Jé, konečně někdo z Prahy, ahoj Marie.
Jakou jsi vybrala porodnici? Potřebuju poradit, u mě to zatím vypadá na Motol.
Jiřina 18 t.

Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 09.05.02 14:53

Čau Káčátko, neboj se. Z genetických testů jsem měla taky strach, proto jsem si pořádně prostudovala, co by znamenalo, kdyby byly pozitivní. V těch číslech a procentech, co jsem si našla v různých studiích na internetu, se člověk pěkně zamotá, málem jsem si zavařila hlavu, ale došla jsem celkem k příznivému závěru. U cca 97% pozitivních AFP testů se zjistí, že dítě je OK. To je dost, ne? No a z těch žen, kterým by se skutečně narodilo postižené dítě (tj. asi 3%), vyjdou v 10 - 30% testy negativně. No tak si vyber. Taky na předporodním kurzu nás doktor uklidňoval, že pozitivní AFP test v naprosté většině znamená zdravé dítě. Dělá se jenom proto, aby se vybrala rizikovější skupina, do níž bude zdravotnictví investovat. Amniocentéza a genetický UZ není zrovna levná záležitost.
No a taky jsem si z jednoho článku nastudovala, že většina vad je genetických, takže jestli nemáte v rodině nic vážného, tak už se vůbec neboj.
Amniocentéza nebolí a uvidíš, že dopadne dobře. Držím palce!!!

Evulka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.02 15:05

Milé Kačatko,

prožila jsem si před krátkým časem podobné pocity jako ty i když mně vyšly pozitivní výsledky již z odběru krve v 9. týdnu. Následující dny byly taky dost neutěšené, ale pomalu ve mně sílil pocit že bude všechno v pořadku a na amniocentézu v 16. týdnu už jsem šla docela klidná. Sice jsem potom dvakrát omdlela, takže nervy určitě pracovaly na nejvyšší obrátky, ale já z toho všeho měla docela dobrý pocit. Když jsem pak 10 dnů po odběru volala na genetiku kvůli výsledkům, byla jsem hodně rozklepaná, ale poté co mi sestra oznámila že výsledek je negativní, uvědomila jsem si, že jsem to celou dobu cítila.

Takže Kačátko, veř svým instinktům a hlavně se neboj. Tvůj pišišvor bude určitě v pořádku a ty ho teď pěkně opečovávej a vykrmuj.

A těš se na ten sladký pocit jistoty, že je všechno v pořádku!

Myška

naivnikacatko
Kecalka 140 příspěvků 09.05.02 15:34

jeziskuuuuuu :) takovych lidicek mi bude drzet palce, to by bylo, aby to nebylo ok! no muzu vam rict, ze se potim uz ted, jist skoro nemuzu (za celej den jenom chleba s rizkem - ale zato hned rano v osm), zejtra budu pro jistotu vstavat v 5:30 a uz se hrozne tesim, az to bude za mnou a jak rika myska - budu si uzivat ten sladky pocit jistoty :) tak diky moc a mejte seee :-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.02 07:50

Ahojky Kačko, už asi před třemi týdny jsem našla tyhle stránky a zjistila, že jsi přesně o týden dál v těhotenství, než já. Tudíž já jsem právě v 17. týdnu. Včera, 9.května mi doktorka oznámila, že testy dopadly špatně a musím na amniocitézu (nevím přesně, jak se to píše). Zhroutil se mi svět, brečela jsem jsem jako želva a skoro své vysněné miminko pohřbila. Upozorňuji, že s manželem jsme na příchod našeho broučka čekali skoro dva roky a podstoupili různou léčbu, až se to nakonec povedlo doma. No nic, musím ti poděkovat, protože tvé vyprávění mi dodává optimismus i když právě nad klávesnicíc zase brečim. A to sedím v práci, holt je ta inforamce ještě moc čerstvá.
Taky ti chci napsat, že reaguju naprosto stejně, včera jsem měla na sobě volné šaty, aby každý viděl narůstající bříško, dneska mám dlouhou sukni a triko a nikdo by to nepoznal ani náhodou, protože co kdyby … :o((( No už budu končit, melu páté přes déváté. Ale věř, nejsi v tom sama, já jdu v tvejch stopách přesně týden po tobě. Papa, a ať to čekání uteče co nejrychleji. :o)))
Jarka, 17. týdnů

Evka2
Povídálka 12 příspěvků 10.05.02 10:01

Zdravím Vás všechny pupkatý holky (nešťastný Káčátko obzvlášť)!!!!

copak to dneska čtu?? Těším se sem na veselé komentáře a nakonec tu nad klávesnicí fňukám.
Přidávám se k té části, co tvrdí, že ty pozitvní testy nemusí znamenat hned pohromu. Skutečně je tomu tak, že pouze ukazují na zvýšené riziko možnosti výskytu genetické vady a ne, že hned mimčo není v pořádku. Jsou to jen nějaká procenta.
Určitě jsou všechna mimča v pořádku !!! Teď to jen vydržet přes to další vyšetření aniž byste se utrápily strachem.
Všem Vám strašně držim palce a těšim se až to bude za Vámi a zas tu bude veselo a optimisticky!!!
 Evka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.05.02 14:06

joooo tak je to za mnou. nakonec to byla docela pohoda. no, abych byla presnejsi, zase se z toho vyklubala komedie, ale podrobnejc to popisu az zas ve ctvrtek, protoze ted mam prej lezet a zjistila jsem, ze kdyz se byt jen trosicku namaham (teda kdyz jsem si delala biftecek na obed) tak potom se mi na brise objevuje takova divna tvrda boule, takze radsi zas posupajdim zpatky do pelisku.jenom vam musim rict, ze na tom ultrazvuku to vypadalo dobre :) tak pa

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.05.02 08:55

Cau Holky,

Kacatko moc Ti drzim palce. Urcite to dopadne dobre, moje kamaradka na odberu PV byla
taky a vsechno bylo v poradku. Takze Ti drzim vsechny ctyri.
Ja byla na testech AFP stejne jako ty a zatim me nikdo nevolal a tak to taky doufam zustane, protoze uz citim jak
se ten malej ci mala ve me mrska. Asi se tam dost nudi.
A k tomu obleceni: ja jsem si minulej tejden koupila laclace, ale s kratkejma nohavicema. Jsou gut.

Pro Jirinu: i ja jsem z Prahy a chtela bych jit rodit do Podoli.

Ahoj Kaja - ted uz v 19 tydnu.

k

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.05.02 09:47

Ahoj Káčátko i ostatní sestry s pupíkama :-)))
Káče, doufám, že tvůj optimismus už zvítězil nad nespolehlivými výsledky testů… já vždycky věřím tomu, co cítím, a vychází to. Tvůj prcek bude určitě v pořádku :-) Každopádně držím palečky a pěstičky na rukou i nohou (a ten gymnasta v mým bříšku se mnou).
A co se týká oblečků, byli na mě moc příjemní v obchodě Tveret v pražském Dětském domě (mají prodejny i v Brně a Liberci + zasílají i na objednávku z www.tveret.cz; podotýkám, že na internetu není zdaleka celý sortiment). Koupila jsem si dvoje kalhoty a dvě krátké sukně a ještě čekám, až dostanou halenku. Většina jejich střihů není dělaná na velryby středního věku, ale na normální mladé holky, co chtějí, aby jim to i s pupíkem slušelo :-)))
Na letní šatičky jsme koupily látku s mamčou, takže doufám, že už toho do začátku září moc potřebovat nebudu.
No a jinak u mě všechno při starém… prcek utěšeně roste a dává o sobě pořádně vědět několikrát denně (a samozřejmě, že HLAVNĚ V NOCI :-), ale je to tak bááááječnej pocit, když vím, že je vzhůru a můžeme si povídat nebo nechat taťku, ať se taky nechá pořádně čutnout do ruky :-).
Jo mimochodem, moje drahá polovička, ačkoli by mi měla co nejvíc pomáhat, si v pátek laskavě zlomila nohu a má nechodící sádru na 5 týdnů :-) … a s berlema může fakt fungovat jenom jako psychologická podpora… hehe, asi se ten náš prcek pokojíčka nedočká ;-).
No, vidíte to… pokojíček - nemáte někdo tip na nábytek, který se nerozpadne po prvním nájezdu malého raubíře a přitom slušně vypadá? (Zatím jsem narazila jen na výrobce, kteří zjevně nikdy žádné děti při hře neviděli anebo chtějí jejich vkus zabít už v zárodku :-))). Předem díky a zdravím všechny, Vaše Bublina, 24. týden

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.05.02 16:44

Ahoj Kacatko,

drzim palce, aby dietatko bolo v poriadku. Rozmyslam obcas trochu nad tym, preco sa tie geneticke testy vlastne robia. Niekde som citala, ze do 35 rokov su velmi nepresne. Navyse su drahe (a podla mna aj neeticke…). Odber plodovej vody zase nie je bez rizik, a ked je AFP falosne pozitivny, je to iba dalsie zbytocne vysetrenie.A vsetky tie zbytocne vysetrenia buducu mamicku a teda aj jej dietatko zbytocne stresuju. A nie su prinosom pre nikoho.

Kazdopadne ale este raz - drzim palce, aby vsetko napokon dobre dopadlo!!!!!

Inak, velmi rada citam Tvoj dennik a tesim sa na to, ked uz aj ja budem nieco podobne prezivat. Maj(te) sa pekne!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.05.02 08:42

Ahoj Kačátko,
každý čtvrtek s radostí otvírám e-mimino,že si přečtu tvé nové přízpěvky a dneska nic. Jak to ????

Doufám že brzy napíšeš :)))

Ahoj Sofi.

Petruzalek
Nováček 10 příspěvků 16.05.02 12:19

Ahoj Káčátko! A taky ahoj všechny ostatní těhulky!
Právě jsem si poprvé přečetla, co tě Kačko trápí a také všechny ty milé a povzbudivé odpovědi. Já jdu opět do poradny příští týden a doufám, že by sestřička nezapomněla zavolat, kdyby něco (jsem po odběru na AFP 16 dní - tedy právě 19. týden těhulka), ale taky se mnou cloumá nejistota. Mimoušek zatím o sobě žádným čutáním vědět nedal (prokopnout tu vrstvu tuku - to mu asi dá!), tak se nemůžu dočkat příštího čtvrtka (UTZ), že ho zase uvidím se čile mrskat. Už mě přestalo zajímat, jestli je to chlapeček nebo holčička, jen chci mít jistotu, že je všechno, jak má být!!! Je to totiž náš velikánský poklad a přání z pod vánočního stromečku (poslední vánoce jsme s mužem buleli pod stromečkem, protože naše první naděje na miminko skončila sam. potratem v půlce prosince). A teď jsme nic neplánovali a ono to tak nějak samo…plíživě přišlo.
Takže držím pěsti všem těhulkám a Káčátkům!!!
A k tomu těhotenskému odívání: mně švagrová ušila super gaťky nad pupík s takovou šikovnou vychytávkou - posunovací jezdce na kolejničce na každém boku (musím jí je po odnošení vrátit, jsou putovní). Jinak tahám tríča, protože s málem metrákem potkávám v obchodech pro těhulky oblečení do vel. 46-48 (a kde ty časy jsou?..ha ha). Ale i na ty gatě už začíná být docela vedro, takže budu šít capri kalhoty a shánět ještě větší trička. A pak, až konečně dobudujeme v červenci kuchyň, začnu kupovat ty slaďounký malinký věcičky. Při sebemenší příležitosti vejrám do výloh a kočárků a v drogerii půl hodiny prohlížím dudlíčky a flaštičky. Snad to je normální, i když manžel tvrdí, že asi ne. Ale je, že jo těhulky?
Srdečně zdraví a na další počteníčko se těší Zdendula a mimoušek.
PS: na závěr radu: nestudujte přiliš odborné články, nebo vám bude po duši ouvej, jako teď mně.

Vložit nový komentář