Náš bojovníček Denísek

O životě

Slíbila jsem napsat deníček o tom, co nás jako rodinu hodně zasáhlo, a o tom, jaký je náš brouček veliký bojovníček...


1 komentář


2 komentáře


2 komentáře


1 komentář


1 komentář


1 komentář

Vše začalo tím, že jsme u Deníska (v té době mu bylo 5 měsíců) začali pozorovat divné stavy. Nejdřív jsme tomu nevěnovali moc pozornost, mysleli jsme si, že je to nějaký jeho styl tlačení do plíny. Když se to ale začalo opakovat každý den 3×, tak už jsme zpozorněli. Někdy to bylo slabé a někdy tak silné, že u toho i plakal. Šlo o záškuby tělíčka, kdy přitáhnul nožičky k tělíčku a rozhodil ruce a vytřeštil očíčka.

Asi po 14 dnech jsme šli na běžnou prohlídku k dětskému doktorovi. Na závěr prohlídky jsme mu ukázali natočené video, jelikož se to špatně popisuje, kde tyto „křeče“ Denísek zrovna měl. Zhodnotil to tak, že se nejedná o nic závažného a že ho nejspíš jen bolí bříško a má to z toho a že pokud netřepe ručičkama a nemá v očíčkách jen bělmo, tak se nemusíme bát.

Stavy se ale stále opakovaly každý den 3× a nám došlo, že to asi nebude v pořádku. Pro klid duše jsme volali na nejbližší ambulantní dětskou neurologii, kde nám řekli, že i s žádankou od doktora nás vezmou až v březnu, nebo že nás vezme jiná doktorka za 14 dní, ale ve večerních hodinách a zaplatíme 600 Kč. Na to jsme přistoupili a rovnou se objednali.

K večeru mě napadlo založit tady na eMiminu diskuzi, kam sem vložila i zmiňované video s dotazem, zda to některá z maminek nezná nebo se s něčím podobným nesetkala. Ihned se začaly objevovat odpovědi a já je ani nestačila číst. Některé maminky psaly, že se přiklánějí na stranu doktora, některé že nevidí nic zvláštního a že to je třeba jen forma jeho hry. A některé mě přivedly už na stopu, kterou jsem měla v hlavě už od rána, ale vůbec jsem si ji nepřipouštěla… že by to byla opravdu epilepsie?

Začala jsem hledat na YouTube videa, až jsem narazila na jedno… Název mělo Infantile spasm. Jen co jsem to rozklikla a video se rozběhlo, tak mě polilo horko. Chlapeček na videu dělal přesně to, co náš Denísek. Název videa jsem zadala do Googlu a hned věděla, na čem jsme.

Začala jsem strašně brečet. Přece nemůže mít náš miláček epilepsii… Tak maličký. Z čeho? A proč zrovna my? Otázek bylo v tu chvíli milion.

Dočetli jsme se, že je to jedna z těch nejhorších dětských epilepsíí a že jde o čas, kdy se tato nemoc podchytí. Ten den měl Denísek záchvat už 5×, a tak jsme sedli do auta a jeli na pohotovost na Bulovku. Paní doktorka podle videa usoudila, že se nejspíše jedná opravdu o infantilní spasmy a poslala nás na dětskou ambulanci, kde jsme jen vyplnili papíry a nechali si nás tam. Deníska čekaly večer jen odběry krve, které jsem pěkně obrečela a šli jsme spát.

Ráno jsme šli na EEG a jinak nás nic nečekalo. Na Bulovce bohužel není dětská neurologie, takže toho moc dělat nemohli. Nasadili nám prozatím lék na epilepsii, protože na EEG opravdu epileptické výboje byly. Naštěstí tam dochází paní doktorka z dětské neurologie z Motola na konzílium, a tak si nás nechala převést tam. Na Bulovce jsme tedy strávili 2 noci.

Ráno pro nás přijela sanitka, Deníska řádně zajistili na nosítkách a jelo se. Cestou párkrát kvůli dopravě zapnuli houkačky a já nenápadně zamačkávala slzy, jelikož to byl hrozný pocit.

Oddělění na neurologii bylo moc krásné. Dali nás na kojící pokoj, kde bylo i rozkládací křeslo, na kterém jsem mohla spát, ale v případě, že by přišla kojící maminka, musela bych pokoj uvolnit a chodit spát na ubytovnu, což bylo vyloučené. Už tak stačilo, že jsem dostávala stravenky na jídlo a musela chodit do závodní jídelny, která byla v úplně jiné budově, a tak jsem vždy čekala až Deny odpoledne usne, rychle běžela na jídlo, naházela to do sebe a běžela zpět.

Sepsali jsme příjem a poslali nás hned na EEG a sono mozku. Odpoledne k nám na pokoj dali maminku s malým chlapečkem. Druhý den nám doktorka přišla říct, že ten chlapeček nejspíš přišel do kontaktu s neštovicemi, a tak musíme pokoj opustit. Dali nás na normální pokoj, kde byly další 2 děti. Nesla jsem to hodně špatně, protože jsem věděla, že tam není prostor pro spaní s dětmi. Naštěstí jedna moc hodná sestřička mi vyjednala, že když je to místo v tom pokoji, kde jsme byli, volné, tak tam můžu v noci spát a chodit za Denískem. Nebo když bude plakat, tak pro mě přijdou.

Pokoje byly od sebe jen pár metrů a každou hodinu jsme měla nastavený budík a chodila ho kontrolovat a krmit. Takhle to šlo pár dní a já už byla vyčerpaná. Denísek měl mezitím spousty vyšetření a lék se postupně navyšoval.

Ani teď nevím, jaký den to byl, ale čekala nás lumbální punkce. Deníska si odvedli a já čekala na pokoji. Na jednu stranu jsem tam chtěla být s ním a na druhou jsem byla ráda, že jsem tam nemohla, protože bych to asi nezvládla. Ten den byl hodně spavý a když jsem mu dávala odpoledne najíst, hned všechno gejzírem vyzvracel. A tak se to opakovalo s každým jídlem. Museli mu dát kapačku a zavodňovat ho.

Ten den už to byl týden, co jsme byli hospitalizovaný. Já byla vyčerpaná, s nervama na dně, ale musela jsem být silná. Večer mi nebylo dobře a celou noc jsem prozvracela. Hrozili mi kapačkou, ale já si vždy myslela, že už to je dobrý, ale nebylo. Druhý den odpoledne mě vystřídala mamka, přivezla mi prášky na spaní a poslala mě domů vyspat a zůstala s Denym přes noc. Pokoj, kde bylo možné spát, byl už obsazený. Jen myšlenka na to jít spát na nějakou špinavou ubytovnu a nechat tam celou noc Deníska samotnýho, zvlášť když hodně zvracel, byla vyloučená… Takže si mamka ustlala na karimatce na zemi. Já jsem zalehla doma už v 5 odpoledne a pod vlivem prášku na spaní usnula, ani nevím jak.

Brzy ráno jsem jela zase za nimi a vystřídala mamku, aby se jela pořádně vyspat domů a večer mě zase vystřídala. Takhle to šlo asi 4 dny, pak jsem tam zůstávala já ve dne i v noci na zemi, jelikož mamka musela do práce. Do toho ještě Deny chytil nějakou virozu od jednoho kluka, co s námi byl na pokoji. Už co nás tam dávali, byl ten kluk nemocný. Vyklubal se u něj zápal plic. Ten naštěstí Deny neměl, ale i tak měl velikou rýmu, kašel a do toho pořád zvracel. Kvůli tomu se nám musela odložit magnetická rezonance. Takže probíhal kolotoč jiných vyšetření jako odběry krve, kontrolní EEG, RTG atd.

Dobrá zpráva přišla hned po prvním kontrolním EEG, kde bylo vidět zlepšení. Léky začaly zabírat. Postupně po antibiotikách, které musel Deny brát, se lepšil, a tak mohl jít na rezonanci. Večer předtím měl ale špatnou kanylku v nožičce. Měl ji nateklou, tak mu ji museli přepíchnout. Nešlo to, ani když to píchal sám pan doktor. Na pátý pokus nás nechali být s tím, že to zkusí později, a když to nepůjde, tak mu jí napíchnou do hlavičky.

To se také stalo. Přinesli ho s obvázanou hlavičkou. Ten večer tam zase byla mamka a já se jela vyspat domů. Brzy ráno jsem jela zpátky a mamka psala, že Deny si kanylku v noci asi vytrhl, a tak mu jí museli v noci opět přepichovat. To už jí měl v nožičce.

Magnetickou rezonanci zvládnul krásně. Dokonce než šel pod narkozu, tak se na sestřičky ještě usmíval.

Druhý den po rezonanci nás čekalo opět kontrolní EEG a vyšetření očíček. EEG dopadlo zase lépe. Dokonce doktorka říkala, že je téměř bez výbojů, a tak zastavili lék na ¾ ráno a ¾ večer. Původně nám říkali, že budeme v nemocnici přes Vánoce, ale nakonec nás pustili 17.12 domů. Na Bulovku nás hospitalizovali 27.11. Po dlouhých třech týdnech jsme odjížděli domů.

Nyní je Denísek bez záchvatů. Bere každý den léky a do budoucna těžko říct, jak se tato nemoc bude vyvíjet. Hlavní ale je, že jsme to zachytili včas a Deny má v pořádku mozeček a odpovídá motoricky svému věku a nemá žádné poškození.

Moc bych chtěla poděkovat všem na eMiminu, kteří nám drželi palečky, přispívali do diskuze, ptali se na nás, jak se nám daří a mysleli na nás. Poděkovat bych také chtěla mým holkám červňátkám, které nám strašně moc pomohly jak psychicky tak pomocí dárků pro malýho a potřebným věcem, na které jsme neměli ani moc času myslet.

Všem, kteří na nás mysleli, psali nám a jakkoliv pomáhali. Mojí rodině, našemu tatínkovi Jírovi, ALE HLAVNĚ - MOJE OBROVSKÉ A NEJVĚTŠÍ DÍKY PATŘÍ MOJÍ MAMINCE, DÍKY KTERÉ JSME TO VŠECHNO ZVLÁDLI!!! A samořejmě našemu miláčkovi, že je tak veliký bojovníček a snad navždy se zvládnl poprat s touto nemocí. DĚKUJU…

Hodnotilo 57 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
janička_opička
Ukecaná baba ;) 2432 příspěvků 03.01.14 00:16

Teda to je mi moc lito, ze ma takove krasne miminko jako je Denisek takovehle trapeni :,(. Drzim jemu I tvoji rodine palce, aby bylo uz jen a jen lepe :kytka:

Příspěvek upraven 03.01.14 v 00:16

 
Lex83
Zasloužilá kecalka 771 příspěvků 03.01.14 00:20

To je krásný chlapeček! ať se mu daří a je brzo v pořádku!

první co mě napadlo, jestli to nemá z povinného očkování … nebyl by ani první ani poslední… ty injekce jsou morda lidstva

ještě bych dodatečně napsala:

Je děsné že v dnešní době není v nemocnici pořádný pokoj pro matku a dítě a musí přespávat jako „socka“ (promiň) :oops: Ani nevím co bych na tvém místě dělala, byla bych vzteky celá bez sebe. A rozkládací lehátko pro kojící matku? to už fakt je zdravotnictví na tom tak špatně? 8o Hrozný přístup… hlavně že ve věznicích se mají lépe než kdekoliv jinde… :cert:

Příspěvek upraven 03.01.14 v 01:14

 
Anonymní  03.01.14 00:22

Ani neumím napsat, jak šťastná jsem, že to takhle dopadlo. Díky patří i tobě, že jsi nám, co jsme vám drželi palce, dávala vědět. A další díky tobě za tvého broučka, jak skvělá maminka jsi, že jsi to s ním takhle všechno protrpěla a nenechala to být! :hug: G.

 
daja87  03.01.14 00:45

Přeju Vám moooooc štěstí :hug: a držím Vám moooc palce aby bylo všechno v pořádku :kytka:

 
Šílená Sonja
Ukecaná baba ;) 1782 příspěvků 03.01.14 01:01

Buď veselé mysli, náš malý dostal první záchvat v devíti měsících, pak další a další, dostal léky a od té doby je bez záchvatů. V pondělí jsem nás objednávala na kontrolní hospitalizaci po dvou letech, po které nám léky už zřejmě vysadí.

 
Aletheia
Kelišová 6198 příspěvků 03.01.14 01:04

:hug: :hug:
teď jsem si vzpomněla na diskuzi..

takže za prvé - jsi SKVĚLÁ MÁMA, opravdu skvělá, Denísek nemůže mít lepší. Udělala jsi pro něj všechno a nevzdala to i přes překážky :hug: :hug: opravdu ti patří můj obdiv protože jsi opravu MÁMA :srdce:

za druhé - to jsou skvělé zprávy a moc přeji ať je to jenom lepší a Denísek je bez záchvatů :hug:

hodně sil a lásky :srdce:

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1708 příspěvků 03.01.14 07:11

Je mi líto, že má Denísek takové trápení a přeju mu, ať se brzo uzdraví. Trochu mě zaráží přístup dětské doktorky, která to takto banalizovala, ani si nechci domýšlet, co by se stalo, kdyby zůstal bez léčby. Ještě, že je google a youtube, ale stejně je to na výměnu pediatra.

 
robínek
Extra třída :D 10354 příspěvků 03.01.14 07:41

Ahoj, známe se z diskuse, kam jsi dávala to video. Netrpělivě jsem čekala na Tvůj deníček a jsem ráda, že končí tak optimisticky - že léky zabraly a Denísek je bez záchvatů. Ať se vám už daří jen dobře a nemusíte prodělat to, co před Vánoci! Hodně zdraví!

 
bondy1
Kecalka 361 příspěvků 03.01.14 08:25

Věřím, že bude už jen dobře. Dokonce chci a musím napsat, že Deník bude patřit k 20% plně vyléšených dětí, nechť mé přání je brzy skutečností.
Tobě hodně pozitivních chvil a krásných myšlenek.

 
bube
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 03.01.14 08:43

Nooo, já bych asi šla ručně „poděkovat“ Vašemu pediatrovi :pocitac: :pocitac:

 
mahdalka
Neúnavná pisatelka 16560 příspěvků 03.01.14 09:04

Já si na tvojí diskuzi pamatuju.Je dobře, že jste to nenechali být a šli k doktorovi, podchytili to vča a Denísek se začal léčit. Jsi moc statečná :hug: Denískovi přeju hodně zdravíčka a už žádný záchvat :hug: :srdce:

 
maca36  03.01.14 09:08

Nejen Denísek je velký bojovníček, děti si naštěstí citově až tolik tuto zátěž nemoci neuvědomují jako my matky.
I ty si velká bojovnice a přeji ti moc moc sil. Denísek ti to všechno bude vracet svoji láskou. Držím palce, ať to všechno zvládáte jak nejlépe to jde.

 
Lemuska
Kelišová 5342 příspěvků 03.01.14 09:32

Už jsem to psala v diskuzi, jsi úžasná, že jsi ty spasmy odhalila, mě na tom nepřišlo nic divného. Prožili jste si horor, ale jsem ráda, že jste doma. Přeju, ať už je jen dobře :kytka:

 
Crystalline  03.01.14 09:40

At zije ceske zdravotnictvi :pankac: Otres..

Malemu drzim palce, at uz je jen dobre.

 
nadus
Závislačka 4839 příspěvků 03.01.14 10:20

Strasne moc vam drzim palecky. hodne veci se v detstvi upravi, neboj. ja mela epilepsii detskou dva roky, a nakonec jsem vrcholove sportovala. detsky mozek se vyviji, takze ikdyz jste si vytrpeli svoje, svetlo na konci tunela sviti… :hug: :kytka: :pankac:

 
kaja00
Extra třída :D 12588 příspěvků 03.01.14 11:38

Krasný kluk! :kytka: A ma nadherny jmeno :potlesk: Prozil si toho hodne za tak kraticky cas, co je na svete :hug: Ale ja doufam a preji, aby mu uz bylo jen a jen dobre, Musite byt silni :potlesk: :potlesk: :andel: :hug: :hug: At uz je jen jen jen dobre :kytka: :hug: :hug:

 
kaja00
Extra třída :D 12588 příspěvků 03.01.14 11:39

@bube Presne :zed:

 
nuninove
Kecalka 123 příspěvků 03.01.14 12:24

Moc moc vsem dekuju..jste uzasny :srdce:

 
BABIES
Ukecaná baba ;) 2236 příspěvků 03.01.14 12:34

Jsi uzasna!!! A moc statecna! Preju Vam jen to nejlepsi!!!

 
Lucciaaa
Kelišová 7195 příspěvků 03.01.14 12:59

Teda úplně brečím a jsem moc rada, že to takhle dopadlo! :) přeji hlavně hodně zdraví v novém roce. Opatrujte se :)

 
dani24687
Neúnavná pisatelka 15429 příspěvků 03.01.14 13:09

První deníček, který jsem čekala a těšila se na něj, i když to „těšila“ vyzní možná blbě. Jste úžasní, je dobře, že jsi tenkrát tu diskuzi založila :hug:

Přeji vám hodně zdravíčka všem :hug: :hug: :srdce:

 
davidek12
Kecalka 202 příspěvků 03.01.14 13:14

Smutny denicek, ale s krasnym koncem :-) prejeme Deniskovi hlavne hodne zdravicka :-*

 
dani24687
Neúnavná pisatelka 15429 příspěvků 03.01.14 13:20

Omlouvám se, jestli jsem přehlédla, ale zajímala by mě reakce pediatra na to celé?

 
Mičule
Kelišová 5464 příspěvků 03.01.14 13:29

Přejeme mnoho zdraví a trpělivosti vám všem! :hug:

 
joaska  03.01.14 13:52

Obrovská síla, která se v tobě musela zmobilizovat svědčí o tom, že jsi máma s velkým M :kytka:
Tobě i Tvému Denymu přeji spoustu zdraví

 
werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 03.01.14 13:55

Projela jsem diskusi a hluboce před Tebou smekám… zdravotnictví děs teda k tomu snad netřeba komentářů..

Přeji už jen zdravíčko :hug: :hug: :hug: :kytka:

 
Loki01
Echt Kelišová 8788 příspěvků 03.01.14 14:33

Přeju at uz je strašně moc dobre.
Jsi silna.
Zažili jsme něco podobného, jina nemoc, ale tolik podobnosti. Zvracení, převoz záchrankou z nemocnice do nemocnice, rezonance, sondy na krmeni, léky do žily v krku. Cítím tvoji bolest s opravdu vám přeju at to dopadne tak jako u nás. Dobre. :hug:

 
lussynet
Závislačka 4900 příspěvků 03.01.14 18:15

Jsem na to nejak precitlivela, moje holcicka se narodila taky v cervnu a od te doby, co ji mam, vnimam tohle vsechno uplne jinak. Doufam, ze bude maly v poradku a ze se to nebude zhorsovat, sama jsem brala antiepileptika, mame to v rodine. Preju hodne stesti a hlavne zdravi :hug:

 
Vendy.em
Nováček 5 příspěvků 03.01.14 19:58

To je natolik silný příběh, že se mi tvářích koulely slzy jako hrachy…držím Vám palečky!!!

 
Adaneli
Extra třída :D 14141 příspěvků 03.01.14 20:30

Jsem moc ráda, že to tak dobře dopadlo a jste oba s malým zase doma, léky zabraly a můžete si zase užívat života. Přeji jenom a jenom zdravíčko!

 
Janajura
Povídálka 26 příspěvků 03.01.14 20:44

Máte můj obdiv, jste velmi statečná mamina a mate úžasné princátko! Denísek je nádherný kluk a přeju mu do života jen to nej! Držte se!

 
nuninove
Kecalka 123 příspěvků 03.01.14 20:49

Moc dekuju :-) tolik reakci jsem ani necekala :hug:

 
Cuarentena
Echt Kelišová 8070 příspěvků 03.01.14 20:56

Taky jsem sledovala tvoji diskuzi, našla jsem ji teda až v pátek a tys ji zakládala v úterý. Když jsem si pustila video, udělalo se mi úplně špatně. Před pár měsíci jsem totiž taky prohledávala internet, protože malý dělal zvláštní pohyby při usínání, vypadaly ale trochu jinak. Přesto jsem požádala o neurologické vyšetření, nakonec se u něj epilepsie nepotvrdila. Ale Deniskovo video bylo jasnou ukázkou této zlé nemoci, dalo by se říct, že přímo učebnicovou. Naštěstí bylo již z konce diskuze zřejmé, že jste v nemocnici a nemoc byla rozpoznána.
Jsi naprosto perfektní maminka, i když tě na začátku té diskuze spousta maminek mylně přesvědčovala, že se nic neděje, dokonce i tvůj pediatr nerozpoznal problém, tvoje intuice ti říkala, že něco není v pořádku, i když šlo o tvé první dítě.
Denisek je naprosto kouzelné miminko, překrásný chlapeček, věřím, že záchvaty jsou už napořád zažehnány a maličký bude krásně růst a vyvíjet se a dělat vám všem jen a jen radost. :srdce:

Příspěvek upraven 03.01.14 v 20:57

 
balestra
Závislačka 4655 příspěvků 03.01.14 21:16

Nádherný chlapeček! Hlavně ať je v pořádku!

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26170 příspěvků 03.01.14 21:58

Když jsou nemocné děti tak to tak špatně nesu… :(

Denisek je moc šikovný a ty jsi statečná maminka. Já vím, člověk musí… :hug: :?

Přeju jen a jen zdravíčko a hlavně spokojeného Deniska… :hug:

 
aliceee
Povídálka 32 příspěvků 03.01.14 22:08
...

Brouček! :oops: On děkuje Vám, že jste tak úžasní rodiče a vše jste začali včas řešit! :) :potlesk:

 
monika215
Zasloužilá kecalka 836 příspěvků 03.01.14 22:25

Jsi uzasna, ze jsi to poznala. Zpetne jsem cetla i tu diskusi. kterou jsi zakladala - obdivuju, ze jsi se nedala ukjonejsit vetsinou reakci ve stylu to je normalni, prdiky, hra, moc ho sledujes…
Drzim palce, at vse dobre dopadne

 
vodolejka
Vesmírná mluvilka 30684 příspěvků 2 inzeráty 03.01.14 23:01

Jsem rada, ze jste tenkrat hned jeli a ze se vse vyviji dobrym smerem :hug: at uz je vse jen dobre, drzim moc palce! :hug:

 
mmuerka
Závislačka 4431 příspěvků 03.01.14 23:40

@nuninove ani nevím, jak mám vyjádřit, jak moc jsem šťastná, že to dopadlo tak, jak to dopadlo :hug: :kytka: přeju Denískovi, ať už se mu žádný záchvat nikdy nepřihodí. A tobě i za něj děkuju, že jsi. Nebýt tebe, tak nechci vůbec domýšlet, co se mohlo dít :zed: a na pediatra pošli stížnost!

 
madeto
Závislačka 2530 příspěvků 04.01.14 00:26

Přeji brzké uzdravení, jste fakt bojovníci oba :pankac:. Jen co vážně nepochopím, je neumožnění spaní na pokoji společně s dítětem, ještě tak malým. Vždy jsem si myslela, že nemocnice v Praze jsou na vyšší úrovni než u nás, ale fakt jsem se spletla. Tady nepřichází v úvahu nechat tak malé dítě samo na pokoji bez matky nebo otce, spíše se to vyžaduje a postel vedle postýlky je samozřejmostí :dance:

 
Michelangelo
Hvězda diskuse 50481 příspěvků 04.01.14 05:17

Také vám přeji hodně zdraví a štěstí :srdce: :kytka:, při čtení deníčku mě okamžitě napadlo, jestli to nemá spojitost s očkováním - z toho důvodu, že jednu takovou maminku jsem tady poznala a díky jejímu příběhu vím, že se to díky očkování stává, viděla jsem v reakcích, že nejsem sama a stejný pocit měla i @Lex83, tak by mě zajímalo, jestli se k této otázce vyjádřila i vaše pediatrička a jestli jsi změnila svůj postoj k očkování :think:

 
suchar
Nadpozemská drbna 29312 příspěvků 04.01.14 09:11

Držím vše co mám, at se malému nevrátí ty odporné záchvaty :( :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: moc dobře vím čím si procházíte :(
Můj syn záchvatuje po první hexe, takže od třetího měsíce života :,( bohužel nám nic nepomohlo :(
Držte se a přejeme vám hodně zdraví a do budoucna žádné záchvaty :hug: :hug: :hug:

Příspěvek upraven 04.01.14 v 09:12

 
Cuarentena
Echt Kelišová 8070 příspěvků 04.01.14 20:21

@suchar CO malá? Doufám, že dobrý, že to nic nebylo, stejně tak jako u našeho Honzy. :kytka: :kytka: :kytka:

 
nataska26
Nováček 7 příspěvků 06.01.14 23:22
nuninove

Ahoj cetla jsem tvůj pribeh a musim ti rict ze prcek je velky bojovnik tak vam drzim palce…

 
agnesold
Zasloužilá kecalka 941 příspěvků 08.01.14 15:12

Maminko držím tobě i tvému chlapečkovi MOC MOC palce ať už je vše napořád v pořádku. Ne nadarmo se říká, že mateřská intuice je silnější než doktorova diagnoza. Maminka to prostě pozná. :palec:

 
nuninove
Kecalka 123 příspěvků 18.05.14 10:03

Jeste jednou vam vsem moc dekuju :) po dlouhe dobe jsem to tu procetla a bulela jak zelva..deniskovi bude 6.6. rok..zachavty nema, beremre stale leky..posilame fotecky :)

 
Cuarentena
Echt Kelišová 8070 příspěvků 07.08.14 21:37

@nuninove Super, právě jsem si na vás vzpomněla, jsem ráda, že se daří dobře.

 
nuninove
Kecalka 123 příspěvků 03.09.14 15:02

Ahoj jj dari se nam stale dobre :) ted mu bude 15 mesicu a je moc sikovny a vyviji se krasne :) :srdce: :* :hug:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

První porod Deníska


Reklama