Náš porod

Porod
  • 22.11.04

Milé těhulky, dnes je to už 18 dní, co se nám narodilo naše sluníčko Davídek. Chtěla bych vám říct, že ne každý porod musí mít téměř katastrofický scénář.

A jak to vlastně bylo. Termín jsme měli 30.11.2004 a stále se nic nedělo. 4.11.2004 jsem ráno vstala a myslela jsem, že mě teče plodová voda, s přítelem jsme se nasnídali, já jsem si umyla hlavu, protože jsem tušila, že se v tento den miminko narodí a odjeli jsme do porodnice na vyšetření. Tam nám natočili monitor a poslali nás za lékařem, ten mě po prohlídce sdělil, že jsem připravená, že se porod rozběhne během 2 až 3 dní, ale voda že neodtýká, to už jsem však měla takové zvláštní nepravidelné bolesti v břiše. Odjeli jsme domů, přítele jsem poslala do práce i když mě nechtěl nechat samotnou, protože už na mě byly bolesti znát, nakonec odjel.Tvrdila jsem, že je to první miminko a že když se narodí, tak to bude nejdřív večer. To bylo asi v 10hod ráno. Když odjel napustila jsem si horkou vanu a v tom to začalo, pravidelné bolesti po 6 minutách, dalo se to ale vydržet, ani ne za hodinu byly po 4 minutách, volala jsem přítele, že už to asi bude ať přijede domů, Zavolala jsem do porodnice, abych se informovala, jestli už mám přijet, sestřička mi do telefonu řekla, že až budou ty bolesti trvat tak 2 hodiny, tak mám přijet. Sotva jsem položila telefon, začali bolesti po 2 minutách, ale stále ještě se daly vydržet, říkala jsem si, čeká tě mnohem horší bolest, tak vydrž. V 13.30 jsme vyrazili do porodnice, kterou máme asi 8 minut od domu, během cesty jsem měla 4× kontrakci. Ve 13.45 hod nás lékařka vyšetřila a zavolal, dovezte vozík a už nás vezli na porodní box. Měla jsem v plánu jak budu ve sprše skákat na balónu a držet se táty a taky jsem byla připravená trpět minimálně 12 hodin. Hned jsme začali tlačit, táta mě moc pomohl, celou dobu jsem se ho držela. Porod byl veden jako rizikový, ale ve 14.50hod nám řekli MÁTE CHLAPEČKA. Byla to nejkrásnější chvíle v mém životě, na kterou nikdy nezapomenu. I když mě museli nastřihnout a poté zašít, bolest nebyla taková jakou jsem čekala. Už večer po porodu jsem věděla, že budu určitě ještě rodit. Stálo to opravdu za to!!! Dneska už si doma užívám toho nejkrásnějšího miminka na světě a je nám spolu moc fajn. Cjtěla bych vám říct jen jedno: NEBOJTE SE, zvládnete to v pohodě.
Držím vám palečky Laďka

 Váš příspěvek
 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 22.11.04 18:32

Milá Laďko,
velká gratulace k porodu a Davídkovi. Teď ti bude závidět nejmíň půlka emimina :-D tak rychlý a nekomplikovaný porod.
Rodince hodně zdravíčka, štěstíčka a lásky přeje Stefinka

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 22.11.04 18:39

Ahojky Laďko!

Gratuluji k Davídkovi a přeji mu do života jen a jen zdravíčko a štěstíčko a Vám ať dělá jen a jen radost.
Děkuji za povzbuzení ohledně porodu. Mám to „za pár“ a tak budu snít o tom, že to třeba zvládneme tak dobře, jako vy:)

Měj se krásně

Montička + mimizemšťánek 38+3

 
Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 22.11.04 18:48

Ahojte Laďko a Davídku!

Moc vám gratuluji k tak pohodovému porodu, opravdu nezbývá než závidět:-)

Davídkovi přeji do života jen to nejlepší co ho může potkat a tobě aby byl hodně miminko a aby ti z něj vyrostl skvělý dospělák, ve kterém ty však budeš i po 20ti letech vidět svého malého broučka:-)

Jo a i když já jsem nejdřív 12 dní přenášela a pak rodila šílených 24 hodin, stejně jako ty jsem už na porodním sále věděla, že do toho půjdu znovu! Člověk prostě nemůže jinak když vidí toho svého vytouženého mimíska, viď?!!!

Tak se opatrujte a ať se vám daří, Kristy a Danuška z Letních miminek (3 měsíce a 4 dny)

 
Simpanova
Kelišová 5044 příspěvků 23.11.04 10:32

Ahoj Laďko,

moc vám gratuluju k Davídkovi a přeju Vám hodně zdravíčka a štěstíčka :-)

Já jsem teprve ve fázi „velkého napětí“, co mě asi čeká a tvůj deníček mi přišel vhod. Včera přišla první větší obava z porodu a ač vím, že si ho projít musím ať bude jaký bude, tvůj deníček mě přesvědčil, že ten katastrofický scénář přijít nemusí…

Takže nám všem těhulkám přeju stejně bezproblémový porod a tobě ještě jednou hodně štěstí a užívání si mimíska :-)

Tererza + 34tt

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.11.04 23:16

Ahoj budoucí maminky,
tak jsem se konečně odhodlala napsat Vám, jak proběhl můj porod před půl rokem.
Porod mého prvního dítěte před skoro deseti lety mi vyvolávali, trval asi jen 4 hodiny, stříhali mě a dost bolestivě šili, no prostě po porodu jsem nějakou dobu byla přesvědčena, že už nikdy více.
Porodu mého druhého dítěte jsem se obávala a doufala jsem, že to nějak přežiju. Tři dny před termínem mi v 5.45 ráno odtekla plodová voda. Ten den byl pátek a zrovna náhodou měl manžel volno, jako kdyby to tušil. Šla jsem se osprchovat a vzbudila jsem manžela a syna, že už budeme rodit. Všichni jsme se oblékli, v klidu nasnídali a vydali se na cestu. Syna jsme odvezli do školy a jeli do porodnice. Tou dobou už svítilo slunce, bylo prostě nádherné počasí a já věděla, že až pojedu zase domů povezu si miminko. V porodnici jsem v 7.45 nahlásila, že mi odtekla plodová voda a že nemám bolesti. PA mi řekla, že to může trvat ještě 12 hodin, tak jsem se trochu uklidnila. Po prohlídce a aplikaci Yalu (oholená jsem byla z domu) v 8.30 mi doktor dal tabletu do pochvy na rozběhnutí porodu. V 8.45 mi začaly bolesti po cca 2-3 minutách, při nich jsem chodila a poctivě prodýchávala, jak jsem se to naučila na cvičení pro těhotné. V 10.00 mi PA nabídla vanu. Teplá voda byla moc příjemná, manžel mi počítal intervaly a pouštěl a ubíral vířivý proud při bolestech, které se daly do té doby docela vydržet. V tu chvíli mi bolesti trochu ustoupily, ale za chvíli nabraly na intenzitě a už byly docela nepříjemné. V 10.45 mě PA řekla, ať jdu ven z vany, aby mě mohla prohlídnout. Prohlídla mě a řekla, že už jsem připravená tak, že jsem skoro porodila ve vaně a honem volala doktora. Položila jsem se na porodní stůl a PA řekla, že bude ještě asi 10 kontrankcí. Kontrakce byly už opravdu nepříjemné. První dvě jsem prodýchala. Při třetí jsem mohla tlačit, při čtvrté už byla vidět hlavička a já tvrdila, že už nemůžu. No a při páté kontrakci se v 11.00 narodil náš chlapeček. Pan doktor mi ho položil na bříško (nejdřív se mě zeptal jestli chci) a protože mi pěkně při porodu pomáhal roztahovat cestu, nemusel mě stříhat, jenom mě maličko šil, skoro bezbolestně.Pan doktor i PA byly bezvadné, po celou dobu porodu mi říkali, co se mnou budou dělat. Když mě i malého (pod dohledem tatínka) ošetřili, nechali nás tři o samotě. Pouze jednou nás vyrušila dětská sestra a zkoušeli jsme kojit, což se asi po čtvrthodině podařilo. Já jsem se cítila hrozně svěží, vůbec jsem nebyla unavená a tak jsme tu novinu hned smskovali všem známým a kochali jsme se miminkem. Manžel asi po hodině odjel začít slavit a mě převezli ve 13.30 na pokoj. Tam jsem si sedla na postel, skoro nic mě nebolelo a jen jsem se usmívala a těšila se, až mi zase broučka přivezou.
Doufám, že jsem tímto mým popisem porodu dodala odvahu těhulkám. Byl to prostě krásný porod, tatínek dokonce říká, že to byla brnkačka (no to zase teda přehání). Po tomto porodu jsem si řekla, že to zkusíme ještě asi do třetice.
Přeji všem krásný porod a když už ne, tak alespoň hlavně zdravá miminka.
Martina a Martin

 
skoromatka
Nováček 6 příspěvků 28.03.05 22:20

Ahoj Martino,

moc děkuji za krásný porodní příběh, já jsem v 30 týdnu těhotenství a čekám první miminko takže se porodu moc bojím a přečtení takového článku mne vždy trochu uklidní. Kéž by i můj porod byl tak rychlý a pohodový. Chtěla jsem se zeptat - praktikovala jsi před porodem masáž hráze? Zajímalo by mne totiž jestli to opravdu pomáhá i u prvorodiček. Díky moc za odpověď. Hela

 
skoromatka
Nováček 6 příspěvků 28.03.05 22:22

Ahoj Laďko,

moc díky za krásný povzbuzující příběh, kéž by můj porod probíhal také takto rychle a bezproblémově. Já jsem v 30 týdnu těhotenství a porodu se moc bojím a tak mne článek trošku uklidnil - dokazuje že ani první porod nemusí být tak hrozný jak je často líčeno, díky.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.04.05 09:56

Skoromatko, masáž hráze jsem neprováděla, ale od kamarádek vím,že to určitě stojí za to a pomůže to.

Vložit nový komentář