Náš zázrak a náš život

Rodičovství

Rozhodla jsem se napsat druhý deníček, protože čas neskutečně letí a já bych si ráda některé vzpomínky ponechala. I když zůstanou už napořád v mé hlavě, za čas je zase nahradí nové a nové zážitky s Denískem.

Můj první deníček byl o porodu. Je to pro mě velká srdcová záležitost, psala jsem ho hned pár hodin poté, takže jsem byla nejšťastnější člověk pod sluncem, a stále jsem :)

Jak tak pročítám ty smutné deníčky, vůbec jsem si neuvědomovala, co všechno nás mohlo potkat. A tak mi došlo, jak je malej neskutečný zázrak, který nám dal Bůh. Dal nám nový život zdraví život! Vím, že spousta lidí v Boha nevěří, já jsem byla úplně stejná, ale čím déle jsem si to do hlavy nepouštěla, tak o to víc se mi teď do hlavy pouští poznání a já jsem za to ráda. Všechno teď dává smysl.

Už jsem to sice psala, ale neustále, kdykoliv se na Deníska podívám, slyším tlukot jeho srdce, jak ho kontrolovali při porodu, byl tak rychlý a hlasitý, nic jiného jsem nevnímala, jen ten tlukot! Teď to znovu píši a moje srdce zrychluje tep. Jsem šťastná, že bych bulela :)

Od porodu jsem už nafotila asi milion fotek, což dělá asi každá máma, která miluje svoje dítě. Neustále ho pozoruji a vnímám každý jeho pohyb, každý jeho nádech a výdech, aby se mu něco nestalo. Ze začátku jsme měli problémy s kakáním, vůbec sám nechtěl, trápila jsem se hrozně prdíky a koliky taky byly na denním pořádku. Asi 3 týdny jsem byla zoufalá a díky některým z vás tady na eMiminku jsme se toho zbavili a když začal pravidelně kakat, brečela jsem radostí a hlásila jsem každé kakání i chlapovi. Byla jsem šťastná!

A tak jsem si začala psát všechna jeho „poprvé“: Jeho první kašlání :), i jeho první chrápání :) Nemohla jsem se dočkat na jeho první úsměv, snažila jsem se každý den a pořád nic :) Malému byl 1 měsíc, když si ho můj muž vzal k sobě a Denísek se začal smát, opravdu smát, pusinku dokořán, a já jsem opět začala bulet :) radostí i trošku zklamáním, že to „poprvé“ nebylo na mě :)

17. 11. začal poprvé vydávat zvoučky, nádhera :) Ten čas tak strašně letí, protože jsem Denískem posedlá :) 12. 12. Začal „poprvé“ mžourat očičky, když byl unavený a nato, 18. 12., si „poprvé“ cucal ručičky :) a já jako zblázněná maminka do svého syna si zapisuji každý jeho pokrok, který udělá. 26. 12. „poprvé“ vytvořil bublinky a povídá si sám v postýlce.

S přítelem jsme spolu 8 let a máme nádherný vztah. Za tu dobu jsme prožili neskutečné zážitky, jak veselé, tak smutné, všechno, co nám sám život připravil, ať už jsme si za to mohli sami nebo ne. Jsme pořád jako malé děti, radujeme se z maličkostí a výletů, na které jsme brali naší psí smečku. Ale pořád mi tam něco chybělo, a to něco nám zaplnil náš syn Denis, který se narodil 10. 10. 2012. Už si život bez něj neumíme představit!

Nastal čas vánoční, a i když letos atmosféra nebyla žádná, jen bláto bez sněhu, tak i přes to jsem si to užila díky Denískovi, naše „první“ Vánoce s tím nejcennějším, co máme! Přišel na mě splín a chtělo se mi zase při rozbalování dárečků pro Deníska bulet, ale z dárečků jsem měla hroznou radost, protože si můžeme hrát, i když je tak malinký.

Tak strašně se těším, až se „poprvé“ posadí nebo ho budu moci učit nové věci, ukazovat mu obrázky, zvuky zvířátek, rozvíjet jeho mysl :) Tak strašně ho miluji, dýchala bych za něj! Jenom pevně doufám, že jeho „první“ slůvko bude máma, ale i když by řekl táta, budu šťastná taky, protože vím, že i přítel bude šťastný. Je krásné jaké pokroky dělá, ale ten čas tak letí a Denískovi budou 3 měsíce a já se bojím toho, jak rychle vyroste a už mě nebude tolik potřebovat. Chtěla bych toho tolik napsat, mám v sobě tolik pocitů, ale tou láskou k němu jsem pohlcená a vše se mi motá dohromady :)

Každý den se modlím, aby ho pán Bůh opatroval, aby byl zdravý a nic se mu nestalo. Nechci si to ani pouštět do hlavy, nepřežila bych to jako jiné silné ženy. Věřím, že nám bude dělat jen a jen radost a my mu splníme, co mu na očích uvidíme :)

Přeji všem rodičům, všem maminkám, aby měli šťastný život jako mam já!

Doufám, že se bude deníček líbit a hlavně, aby dával smysl, jako dává mně :)

Hodnotilo 2 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
monifix
Závislačka 2638 příspěvků 29.12.12 09:37

:hug: i ja jsem si rikala ze si budu vsechno psat a porad jsem se k tomu nedostala a uz to ani nedozenu :( hezky napsany, nektere pasaze jako by popisovali me pocity. Jsou to ststicka ti nasi mimisci :srdce:

 
Misheila
Kelišová 5697 příspěvků 29.12.12 14:18

Terezko krásnej deníček, si rozená spisovatelka :)

 
Leknínek
Kecalka 433 příspěvků 29.12.12 16:06

Dojemny denicek :srdce:
U prvniho synka jsem si taky vsechno psala, u druheho uz min a u tretiho vubec, nejak nezbyva cas :(
Jinak s tim prvnim usmevem, u obou deti to byl taky manzel, na koho se prvni ussmali, az ted napotreti jsem to byla konecne ja :D a prvni sluvkou u obou kluku - TATA :mrgreen: Ono se to lip vyslovuje nez mama, je to pro ne jednodussi, takze kdyz tak nebud zklamana, jednickou jsi pro Deniska stejne ty :srdce:

 
natiova
Ukecaná baba ;) 1424 příspěvků 29.12.12 17:51

Krásný deníček úplně mě povzbudil abych se v těchto dnech nebála porodu a těšila se na svou malou a za to DÍKY :hug:

 
tapinka123
Kecalka 411 příspěvků 29.12.12 18:54

Moc krasny denicek :potlesk: uplne me to dojalo :srdce:

 
miru81
Neúnavná pisatelka 18584 příspěvků 29.12.12 22:06

Moc krasny denicek naplneny laskou :) Citim se stejne, stejne stastne uz 15 mesicu :)

 
NikysekR
Echt Kelišová 7967 příspěvků 2 inzeráty 29.12.12 22:42

Teri, to je krása :srdce:. Jakobys mi mluvila z duše. Taky malýho nadevšechno miluju, tvůj deníček mi vehnal slzy do očí. Asi právě proto, že už taky vím, jak krásná a silná je mateřská láska :srdce:.

 
Terezka s Denískem
Závislačka 3580 příspěvků 30.12.12 10:46

Moc všem děkuji. :hug: Já bych si to neodpustila kdybych si to nezapisovala :) když nemám uzovna tužku tak si to píšu do telefonu :)) jsem jako blázen, ale je to můj první chlapeček a já si to chci užít na 100% jako těhotenství :)

 
Skytafka
Závislačka 4164 příspěvků 30.12.12 15:13

Moc pěkně napsané :)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama