Naše cesta za miminkem III

O životě

Aneb stále se to komplikuje. Tak jsem zase tady. Už je to opět téměř rok, co jsem zveřejňovala svůj druhý deníček. Na jeho konci bylo tolik naděje a víry, že se mi tomu v tuto chvíli už ani nechce věřit… https://www.emimino.cz/denicky/nasecestazamiminkem2anebtakjsemzasetady7519/ Vlastně ještě předevčírem jsem byla plná optimismu, věřila v naše štěstí a v to, že se vše zlé brzo v dobré obrátí. Ale hezky popořadě, musím v tuto chvíli něco dělat, abych zaměstnala hlavinku a psaní je to nejlepší. V minulých deníčcích jsem psala o našem velkém boji a touze po miminku. Popisovala svůj boj s endometriózou a prodělaná umělá oplodnění, která vždy končila nezdarem, bolestí v srdci a zoufalstvím. Přesto jsme se nevzdávali a bojovali s nevlídným osudem dál. Rozhodli jsme se jít cestou adopce, a tady moje poslední psaní končilo.

Adopce

Jsem strašně ráda, že jsme se rozhodli touto cestou jít. Otevřelo mi to oči. Veškerá příprava, psychotesty, návštěva u nás, to vše probíhalo bez problémů a ve velmi přátelském duchu. Měli jsme štěstí na veškeré pracovníky. S první paní ze sociálky jsme se setkali v březnu, přijela k nám na návštěvu, převzala žádost o osvojení a veškeré dokumenty s tím spojené. Trochu jsme si popovídali o nás, o dětství a dospívání, společném soužití atd., bylo to velmi příjemné povídání a měla jsem z toho dobrý pocit. Při odchodu nám sociální pracovnice sdělila, že do 14 dnů pošle naši žádost na krajský úřad, a poté můžeme očekávat dopis s pozváním na psychotesty. Tak se stalo v květnu 2011.

Testy, jejichž jedna část byla písemná a druhá na PC, byly poměrně zdlouhavé, ale nic, co by se nedalo zvládnout. Pro výsledky jsme si šli k psycholožce začátkem června a závěr byl takový, že nás doporučuje jako vhodné rodiče pro náhradní rodinnou péči. Další krok za námi a my byli plni očekávání toho, co bude dál. Posledním krokem byla přípravka, tedy přípravný kurz náhradní rodinné péče a my jsme čekali na pozvání.

Během léta jsem si vyřídila lázně a začala plánovat návštěvu imunologa kvůli přípravě na další IVF s darovanými vajíčky, šetřili jsme na toto peníze, co to šlo, a to i za pomoci báječných lidiček, a blížili se k cílové částce. V srpnu mi přišlo schválení lázní, tak jsem se těšila. Termín odjezdu jsem si domluvila na konec září a pár dní před odjezdem i návštěvu imunologa. Chvíli po rezervaci lázeňského domu nám přišla i pozvánka na přípravný kurz NRP a jako na potvoru to vycházelo právě na termíny mého odjezdu do lázní. Psala jsem tedy na krajský úřad a přišla mi milá odpověď, že se nic neděje a do konce roku přípravku ještě stihneme, zdraví je důležitější.

Ještě před odjezdem do lázní mě čekala návštěva imunologa, na jehož volný termín jsem čekala téměř půl roku! Doufala jsem, že jen vyfásnu žádanky na krev a v pondělí, den před odjezdem, si skočím do laboratoře. Bohužel mi doktor sdělil, že krev na imuno mohou odebírat jen ve čtvrtek, a protože je třeba znát výsledky testů z čisté krve, tedy bez léků, musela jsem s krví vydržet až do návratu z lázní a léky, které před IVF beru, zatím nebrat.

Františkovy Lázně jsem si užila náramně! Poznala jsem tam spoustu skvělých lidí a dala se dokupy nejenom po stránce fyzické, ale i psychické. Po návratu z lázní jsem si došla na krev a ihned nasadila kortikoidy na imunitu a objednala se na výsledky. A v listopadu nám také přišly nové termíny přípravky. Měla mít dvě kola. Na první jsme měli jet od čtvrtka do soboty na konci listopadu a druhé sezení pak bylo začátkem prosince.

V den odjezdu na kurz jsem měla jít i pro výsledky imuna, ale skolila mě bohužel pořádná střevní chřipka a ráno jsem nebyla schopna vstát z postele. Zavolala jsem tedy do sanatoria, kde jsem se domluvila, že mi imunolog večer zavolá. Celý den jsem se dávala dohromady, abych byla schopná na přípravku odjet. Bylo to těžké, ale ustála jsem to. Když jsem se ubytovávali v hotelovém pokoji, chvilku před zahájením přípravky, volal mi imunolog. Výsledky z krve byly poměrně dobré, protilátky jen lehce zvýšené, ale kortikoidy jsem měla brát dál a objednat se na další odběry na začátku roku (2012).

Přípravka byla časově velmi náročná, bylo to únavné, ale velmi prospěšné. Hodně nám to dalo. Byla rozdělena na jednotlivé sekce, sociální a psychologická část, pediatrická a právní. Setkali jsme se s moc milými pracovníky, kteří nás zahrnuli tolika informacemi a ochotně odpovídali na veškeré dotazy týkající se osvojení. Před druhým sezením jsme navštívili i kojenecký ústav v Mladé Boleslavi, kde jsme poseděli a popovídali si s doktorkou a ředitelkou tohoto ústavu, která nám vše v zařízení ukázala a něco málo pověděla i o dětech zde umístěných.

Byl to poslední krok a my měli s manželem vše úspěšně za sebou. Nádherný pocit. Zbývalo jen vyzvednout a podepsat závěrečné psychologické posouzení a čekat na zařazení do evidence čekatelů o osvojení. Dopis přišel někdy v polovině ledna 2012 a bylo úžasné číst, že jsme zařazeni a už budeme jen čekat na ten „slavný telefonát“.

4. IVF s darovanými vajíčky

Po celém tom maratonu kolem adopce jsem se cítila opravdu skvěle a začala jsem se i těšit na další pokus umělého oplodnění. Byla jsem plná energie, pozitivního myšlení a těšilo mě pomyšlení, že i když tohle opět nevyjde, stejně budou jednou mámou a manžel tátou! To bylo nejdůležitější!

5. ledna 2012 jsem měla jet na odběry krve, jenže další komplikace. Volali mi z centra, že imunolog měl úraz, má otřes mozku a odběry se ruší. Jak to půjde, zavolají mi prý nový termín. Nenechala jsem se tím rozhodit, jen mě mrzelo, že se tím nejspíš vše oddálí. Na krev jsem šla nakonec 24. ledna a 17. února už byly v ordinaci výsledky, které dopadly nad moje očekávání velmi dobře. Vlastně to byly nejlepší imuno výsledky za celé ty čtyři roky, co se s imunem léčím. Dostali jsme tedy zelenou k dalšímu IVF. Byla jsem vážně hrozně šťastná, volala tu novinu manželovi a těšila se, až se objednám na konzultaci k doktorovi.

Tam jsme šli s manželem v pondělí 27. února 2012 v osm hodin večer, s doktorem jsme probrali vše důležité, napsal si o mně vše potřebné, aby mohl začít „hledat“ vhodnou dárkyni, dal mi recept na léky, které je potřeba brát kvůli růstu sliznice a udělal ultrazvuk, aby se ujistil, že děloha je v pořádku. Endometrióza byla v klidu a vše vypadalo moc dobře. V ordinaci panovala úžasná a veselá atmosféra a já jsem jela s manželem plná pocitu štěstí večer domů. Konečně! Zase se začne něco dít a my se třeba nakonec ještě toho „vlastního“ mrněte dočkáme. Vážně jsem se moc těšila.

28. února 2012

Ráno jsem v práci byla plná elánu! I kolegové si všimli, že mám podezřele hodně dobrou náladu a vtipkovali o jaru. Tento den měl jít také manžel ráno k doktorovi se spodkem. Nějakou dobu měl drobné potíže a bral antibiotika, a protože moc nezabírala, rozhodl se ho obvodní doktor poslat k urologovi a na UTZ. Psala jsem mu, jak to vypadá, a neustále psal, že ještě čeká v čekárně. Absolutně mi nepřišlo na mysl, že by se mohlo jednat o něco vážného, byla jsem přesvědčená, že to je jen banalita, dostane nějaké jiné tabletky a bude mít klid. Jak šeredně jsem se mýlila :-( :-(

Manžel mi volal kolem poledne a brečel. Panebože on brečí, můj chlap a brečí?! Zatmělo se mi před očima dříve, než něco řekl, a pak to vyslovil: Je to nádor! Ve čtvrtek operace a pak ozařování! Nevěřila jsem tomu! Nechtěla jsem ho poslouchat, a i když jsem věděla, že si srandu nedělá, doufala jsem v to! Tak strašně moc jsem si přála, aby to byl jen hloupý vtip! Jenže nebyl ;-( Horko těžko jsem se snažila uklidnit a myslet, dostat z něj něco víc nebylo možné, byl neskutečně rozhozený a navíc nic víc nevěděl. Bylo to pro oba jako rána pěstí mezi oči a je pochopitelné, že to co mu doktor říkal dál, už šlo jedním uchem dovnitř a druhým ven.

Okamžitě jsem se sebrala, promluvila s mým skvělým šéfem a jela domů. Cesta z Prahy trvá hodinu, přišlo mi to jako věčnost. Mysl jsem měla otupělou, oči zalité slzami, ale už v autobuse jsem se snažila přes mobilní internet najít nějaké podrobnější informace k této nemoci. Dočetla jsem se, že na 90 % bývají tyto nádory zhoubné, panebože rakovina! Tohle se nás přeci nemůže týkat? Proč zase my? Proč můj úžasný manžel? Je to tak hodný člověk a je mu jen 30, sakra! Dál jsem se ale dočetla, že při včasném rozpoznání nemoci je prognóza velmi dobrá a až 95 % pacientů se zcela vyléčí. Trošku mě to uklidnilo, ale stejně to bylo strašné, děsivé a neuvěřitelné.

Manžel na mě čekal na zastávce, zdál se mi už klidný, evidentně si o tom také něco přečetl, ale věděla jsem, že má strach, oba jsme plní strachu. Moc o tom mluvit nechtěl, ale já musela, doma jsem pátrala po netu jako blázen, ale pořád jsem byla myslí úplně někde jinde. Nakonec utěšoval manžel mě, že to bude dobré, místo já jeho. Věděla jsem, že bude, nechtěla jsem si ani nic jiného připustit! Nakonec jsme ještě ten den došli do fáze, kdy jsme vtipkovali, černý humor nám oběma pomáhal a oba jsme se snažili být co možná nejvíce pozitivní… ale ten strach!

Včera jsem manžela odvezla do nemocnice na příjem, tedy odvezl se sám, jela jsem s ním. Teď tu slzím u těchto řádek a čekám… každou chvilkou má jít na sál. Už je skoro poledne a pořád se nic neděje, manžel čeká a já s ním (jen já doma u telefonu), žaludek mám sevřený a bojím se, opravdu se moc bojím. Tak už zvoní telefon, manžel mě prozvonil a jde se na to, opravdu telefon zazvonil v době, kdy dopisuji tyto řádky - na vteřinu! :-(

Držte nám prosím palce! Čeká nás jiný boj, boj mnohem důležitější než byly všechny ty předchozí. Bude to těžké období, ale jsme silní, zvládneme to! Musíme!

Hodnotilo 15 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Saša12  03.03.12 08:30

Silvi, moc mě mrzí ty zdravotní potíže tvojeho manžela. Doufám, že to dopadne dobře! Chtěla jsem se tě jen zeptat, neuvažovali jste s manželem dosud o možnosti, že by vám miminko donosila náhradní maminka? Sice bys nebyla těhulka, ale miminko by to bylo vlastní. Jen mě to tak napadlo, jestli by to nešlo. Třeba by se to povedlo. Držím palce, ať se miminka dočkáte!

 
cher  03.03.12 08:32

Je mi moc líto, čím si procházíte, ze srdce vám s manželem přeji, ať to dopadne nejlépe, jak může, manželovi hóódně síly a zdraví a vám oběma brzo vytoužené miminko :srdce: :srdce:

 
handa30
Zasloužilá kecalka 883 příspěvků 03.03.12 08:50

Silvi, já jsem na emiminu celkem nová a teď jsem si přečetla všechny tři Tvé deníčky a chci Ti říct,že Tě hrozně moc obdivuju, jak jsi silná!! A neboj, tam nahoře se na Vá někdo dívá a určitě Vám pomůže a manžel se uzdraví, a uvidíš že nakonec se miminka dočkáte a je jedno jestli svého biologického a nebo miminka, o kterého se nikdo nestará. Budete skvělý rodiče!! A mooooc Vám držím palce, opravdu z celého srdce :hug:

 
beruska03
Kelišová 5379 příspěvků 03.03.12 09:07

moc moc vám držím palce !!!! život je někdy pěkně nespravedlivá svině :( držte se!

 
klaraja
Kecalka 454 příspěvků 03.03.12 09:55

můj skorošvagr měl stejnou diagnozu :( a našli ji také v době, kdy se se setrou snažili o miminko, které se jim také nedařilo. Docházeli do CAR, kde jim ještě před výkonem a chemoterapií, doporučili odebrat sperma a uložit ho, aby pak nemuseli čekat na regeneraci organismu. Bylo to všechno na rychlo, v rámci několika dnů, při této diagnoze se moc nečeká…Podle všeho, vy ale asi tohle nestihnete. Nevěšte však hlavu. Do roka byl skorošvagr v pořádku, bez nálezu a spermiogram s lepšími výsledky než předtím :palec: a do dalšího roka se jim narodila princezna, která teď má už rok…a všichni jsou zdraví. Vy budete také..všichni tři až čtyři..nebojte ;)

 
JesterkaT
Povídálka 41 příspěvků 03.03.12 10:56

Jsi velice statečná žena. Držím palce ať to vše dobře dopadne.

 
LenkaZrzule
Povídálka 39 příspěvků 03.03.12 11:18

Strašně moc vám oběma držím palce a přeju aby vaše cesta za děťátkem měla dobrý,šťastný konec a všem moc moc zdravíčka!!!!!!

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26170 příspěvků 03.03.12 15:12

Beruško držím moc všechny palce, které mám!!!
Očekávám pokračování a info o manželově stavu!!! :hug:

 
KIKOLETEK
Ukecaná baba ;) 1680 příspěvků 03.03.12 17:31

Silvi strašně moc držím vám oběma palce :hug: věřím že bude zase vše v pořádku a vy zase budete moci pokračovat v cestě za vytouženým miminkem :srdce:
určitě zase dej vědět jak to dopadlo :hug: :mavam:

 
Martrich
Extra třída :D 12020 příspěvků 03.03.12 20:15

Silvinko, tvé deníčky čtu vždy jedním dechem, je úžasné, že přes všechna ta úskalí, jenž vám život nachystal, z tebe čiší ohromná síla a optimismus a já jsem naprosto přesvědčená, že to všechno s manželem zvládnete na jedničku a brzy vám bude dělat radost nějaký ten špuntík, ať už z IVF nebo z dětského domova :srdce: :hug: :hug: , četla jsem na naší diskusi, že se manžel cítí dobře a je plný optimismu, to je moc dobře, je mladý a silný, moc vám držím palečky a určitě choď mezi nás, máme tě rádi :srdce: :* :hug: :hug:

 
Škurpice
Extra třída :D 10120 příspěvků 03.03.12 20:39

SILVINKO, tvé deníčky znám, tvé trápení také a nejen z těchto deníčků…už jsem ti to psala…myslím na vás, abyste tuhle ránu osudu překonali zdárně a věřím, že brzy zazvoní ten „správný telefon“ a vše se v dobré obrátí :hug:

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 03.03.12 21:06
Moc Vám oběma přeji štěstí!!!!!!!!!!!!!!!

:hug: :hug: :hug: :hug:Držte se !Bojujte !Určitě se vše v dobré obrátí! Ste statečná holka!!!!! :hug:

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 03.03.12 21:56

Ahojky.
Také mám ve svém okolí muže se stejnou diagnozou.Přišlo se na to uplně náhodou když měl urolo potíže.Za rok a pul se mu narodila krásná princezna Terezka a je naprosto zdráv tak věřím že váš příběh bude mít stejný konec.Držte se

 
Silvi.100
Extra třída :D 12693 příspěvků 04.03.12 09:18

Ahoj holky,

moc děkuju za podporu :hug: :hug:

Manžela by měli snad v úterý propouštět z nemocnice. Čekáme na výsledky histologie a pak CT, které bude až 16. března..doufáme v ty nejlepší :srdce: Byl to hrozný týden-přijde mi to jako věčnost a pořád jako jen zlý sen…ale je nám oboum o něco lépe a věříme, že to vše dobře dopadne......

 
Martrich
Extra třída :D 12020 příspěvků 04.03.12 09:45

Silvinko :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
Silvi.100
Extra třída :D 12693 příspěvků 04.03.12 10:13

Kamčo děkuju :*

 
Denisa76
Vesmírná mluvilka 33020 příspěvků 04.03.12 22:06

Ty mě už Silvi znáš a víš co bych Ti asi řekla mám Tě ráda a držte se http://www.smajlici163.wz.cz/…/laska49.gif

 
Ana20
Kecalka 147 příspěvků 05.03.12 09:25

Strašně moc vám držím oběma palečky! Budu na vás myslet! Život je k vám nepřiměřeně krutý :´-( a o to větší je můj obdiv! Věřím,,že jednou tu budeš psát o tom, jak si taťka hraje s vašema mrňouskama :-* :hug: :hug: :hug: :srdce:

 
meduzza
Echt Kelišová 8509 příspěvků 05.03.12 10:09

Silvinko moc vám držím palce :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
Silvi.100
Extra třída :D 12693 příspěvků 05.03.12 11:52

děkuju holky :hug: CT bude už díky jedné hodné babinetce ve středu ráno :srdce:

 
LuciBa  05.03.12 12:22

Silvinko, věřím, že překonáte i toto strašné období a ještě více Vás to posílí, do dalšího boje o vytoužené miminko.Mooooooc držím palce ať je manžel co nejdřív v pořádku!

 
janvana
Extra třída :D 10976 příspěvků 05.03.12 16:09

Silvi, dočítala som všetky tvoje deníčky a vohnalo mi to slzy do očí. Bolo toho veľa čo ste museli vydržať. Myslím na teba a prajem ti hodne sily. :hug:

 
Jasmina309
Povídálka 14 příspěvků 06.03.12 12:42

Silvi :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:
Byla jsi vždycky velká bojovnice!Manželovi držím moc palce.Je to až k neuvěření co všechno máte za sebou. Ale určitě ve vašem případě vidím to světlo na konci tunelu :) .
DRŽTE SE!
Ps- MiraB z BB

 
monika999
Kelišová 6543 příspěvků 08.03.12 12:04

Silvi, posílám Vám hodně štěstíčka, protože smůly jste si vybrali už opravdu hodně. Někdy opravdu je život nespravedlivý!! :hug: :hug: :hug:

 
Silvi.100
Extra třída :D 12693 příspěvků 09.03.12 18:16

děkuju holky :hug: v úterý 13.tého budeme už vědět veškeré výsledky, tak doufám .....moc doufám, ať jsou ty nejlepší možné…

 
zerik
Zasloužilá kecalka 845 příspěvků 11.03.12 13:32

Silvi moc držím palce,aby všechno proběhlo dobře.Manžel prodělal před 2 lety to samé.Teď chodí na kontroly a všechno je v pořádku.Držte se oba dva :hug:

 
Vendulák
Ukecaná baba ;) 1345 příspěvků 11.04.12 19:33

Silvinko :srdce: :hug:, i my vám pořád hrozně moc držíme palce a přejeme ať už je to vše těžké a špatné brzy za vámi a vy už si konečně můžete užívat zaslouženého štěstí :srdce: :kytka:.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama