Naše snažení

Snažení
  • jouuuky88
  • 04.06.12

Půjde to? Nebo nepůjde? Pořád jsem nevěděla, čemu a komu bych měla věřit. Doktořina je bussines, a to je na tom v téhle době to nejhorší.

Nikdy jsem nebyla štíhlá a jednou jsem se rozhodla, že bych se fakt chtěla pánům a klukům líbit, našetřila jsem si proto ze své výplaty na liposukci. Začala jsem hubnout, abych ji vůbec mohla podstoupit. Při dietě a krutém tréninku jsem zhubla 14 kilo, a pak mě čekala liposukce, odsáli mi maximum, co mohli, nohy, břicho, boky, kolena. Konečně jsem po pár dnech utrpení byla krásná. Dokonce jsem si i hned našla přítele. S přítelem to začínalo být vážnější, a tak jsme spolu začali bydlet. Jednou, asi před dvěma lety, jsme si řekli, že jsme už dospělí a chtěli bychom dítě. Jak na to? :-D

Maminka, tehdy ještě přítele, je silně věřící a už to, že spolu bydlíme „jen tak na hromádce“, byl problém a dítě bez svatby nepřipadalo v úvahu. Ale my jsme na to nebrali ohled, no uznejte sami, mě je 26 let a příteli 31 let. Už máme na čase, tak jsem vysadila antikoncepci. Tak šel čas a nic se nedělo, menstruace byla řádně nepravidelná a já jsem se rozhodla jít na kontrolu a zkusit přemluvit pana doktora, ať se na mě pořádně koukne a řekne mi, jestli je něco špatně. Bohužel jsem se dověděla jen to, co jsem si myslela, že se dozvím. „Slečno, ještě je brzy něco řešit“, řekl mi pan doktor. Tak jsme zkoušeli dál.

Tak šel čas a pořád se nic nedělo. No vlastně dělo. Přítel mě požádal o ruku a v srpnu 2011 jsme si v kostele řekli své sliby. Od vysazení antikoncepce už to bylo přes tři čtvrtě roku a já jsem začínala být opravdu nervózní. Co se to se mnou nebo s manželem děje? V čem je chyba? Tak jsem se rozhodla doktorovi lhát a trochu si přidat na čase snažení se o dítě. Kdybych řekla pravdu, tak by s tím nic neudělal. Tak jsem se objednala, a když jsem se dostavila, tak jsem ze sebe vyhrkla, že se s manželem snažíme už skoro dva roky a pořád nic.

Najednou se vše rozeběhlo, brali mi krev a zkoumali mi plodné dny. Najednou to šlo? Člověk musí lhát, aby se mu dostalo to, co mu patří? :-O Tak začali pravidelné čtrnáctidenní návštěvy u lékaře, nejdřív mi z krve zjistili, že mi chybí progesteron, no řekněte, to to před tím půlrokem nešlo? Tak mi nasadili hormony, což není žádná sláva, je to fakt svinstvo.

Když jsem si přinesla domů krabičku Clostilbegytu, tak jsem otevřela přiložený letáček a čtu: Je pravděpodobné, že přiberu. Supeeer. Liposukce mě stála 50 tisíc, ale co už, miminko je pro mě důležitější. Taky jsem se dočetla, že se tloustne proto, že veškeré hormony se vážou na tuk. A je to tady. Zapříčinila jsem si sama nedostatek hormonů umožňujících popraskání folikul k oplození tou slavnou liposukcí? Bohužel nejspíš ano.

Kromě toho, že mi dali hormony v tabletkách, tak mi je píchali i v injekcích, za dva měsíce jsem přibrala 13 kilo, a to, podotýkám, bez toho, aniž bych tomu pomohla, měla jsem totiž pořád pocit, že jsem plná, takže jsem skoro nic nejedla. Dítě se však stále nedařilo. Tak se pan doktor rozhodl, že pošle manžela na spermiogram. Z toho bohužel zjistili, že má pouze 3 procenta funkčních spermií, což je hodně málo. Tak mi bylo řečeno, že přirozené otěhotnění je prakticky minimální. Proto jsme se s manželem rozhodli, že půjdeme do umělého oplodnění.

Tchyně s tím samozřejmě nesouhlasila, ale já kvůli její víře přece nezůstanu bezdětná, no ne? Tak jsem se objednala na konzultaci ohledně zákroku, na 5. 2. 2012. Sami jsme úplně přestali věřit, že by to šlo přirozeně, ale milování není jen povinností :-D Když jsem v lednu kolem 20. stále nedostala menstruaci, tak jsem to neřešila, přece jen nikdy nebyla úplně pravidelná. Taky jsem ani neuvažovala nad tím, že bych mohla být těhotná, když je to v našem případě vlastně prakticky skoro nemožné.

Kolegyně z práce mě donutila udělat si těhotenský test. Tak jsem si ho tedy udělala. Když uběhlo pět minut, tak koukám na ten test a nic nevidím, kolegyně mi ho vytrhla z ruky a říká: „já to tam vidím, koukej, ten proužek tam je“. A měla pravdu, byl ale tak jemňoulinký, že nebyl skoro vidět. Tak další den další test a další test a další, všechny čárky byly jemné, ale pak už byly vidět víc.

Šla jsem na krev, poněvadž pracuji ve zdravotnickém centru, kde je moje teta sestřičkou na gynekologii, tak mi vzala krev a za hodinu přišla se skvělou zprávou. „Jsi v pátém týdnu těhotenství“, řekla. Koukala jsem na ni jako blázen. „Jsem opravdu těhotná a bez umělého oplodnění? Páni, no to je skvělé.“ Opravdu se nám to povedlo!

Nikdy jsem s větší chutí nebrala telefon a nevolala na reprodukční kliniku s informací, že ruším schůzku, protože už jí nebude třeba. Konečně se povedlo, že peníze nepůjdou doktorům do kapsy pro nic za nic. Podařilo se mi otěhotnět, a to v posledním možném měsíci před umělým oplodněním.

Hodnotilo 15 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
kaculkadraculka
Ukecaná baba ;) 2388 příspěvků 04.06.12 07:12

Gratuluji!!! A přeji hodně zdraví!!!

 
Mber
Ukecaná baba ;) 1376 příspěvků 04.06.12 08:10

Taky moc gratuluju! :) A držím palečky,ať je vše o.k. :palec:

 
Niki22
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 04.06.12 08:42

Krásný deníček s krásným koncem… :palec: :potlesk: Hlavně zdraví! :srdce:

Příspěvek upraven 04.06.12 v 09:25

 
slunečnice81
Ukecaná baba ;) 1257 příspěvků 04.06.12 08:54

úžasný, tajně doufám,že mě se stane to co Tobě, že na to umělé nebudu muset jít… :kytka:

 
pst007  04.06.12 09:34

Nechápu hlášky o tom jak jdou peníze do kapsy doktorům pro nic za nic. Jako umělý oplodnění je nic? Co tak záslužnýho a nepostradatelnýho dělá asi autorka… Pokud vám vadí, že medicína je i byznis, proč se ho sama účastníte liposukcí, která není nutná?

 
Niki22
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 04.06.12 09:46
pst007

Tak plastická chirurgie je úplně něco jiného :) Tam se to předpokládá, ale co se tyká problému a nemocí, tak tam by doktoři mohli něco dělat v pravý čas a pravou chvíli a neodkládat to na dobu neurčitou (určitou). :zed:

Příspěvek upraven 04.06.12 v 09:58

 
petulle
Kecalka 339 příspěvků 04.06.12 10:29

velká gratulace k tomu, že jsi nakonec otěhotněla přirozenou cestou :potlesk: , jen mi trochu vrtá hlavou, že když jsi šla k doktorovi že nemůžeš otěhotnět, tak ti hned dělal vyšetření, dostávala jsi hormony atd. Já jsem si všechny testy také prošla, ale úplně nejdříve než jsem šla na nějaké testy já, tak šel manžel na spermiogram, a až pak jsem chodila na všechna možná vyšetření, možná si ty hormony brala úplně zbytečně, tak teď už je to jedno, ale moc ti přeji aby vše došlo do zdárného konce k narození krásného a zdravého mimíska :hug:

 
Petula83
Zasloužilá kecalka 856 příspěvků 04.06.12 11:30

Nám se stalo něco podobného. Taky se mi měsíc před plánovaným umělým oplodnění podařilo otěhotnět přirozeně :D . Bohužel jsme se radovali jen 14 dní, pak jsem potratila :,( . Takže teď jsem znovu objednaná na umělé oplodnění. Hodně štěstíčka.

 
lucka83
Hvězda diskuse 46082 příspěvků 64 inzerátů 04.06.12 11:36

To je krásný a moc gratuluji a držím pěsti :hug:

 
Uživatel je onlineTereza1986
Kelišová 6588 příspěvků 04.06.12 12:17

Měla jsem to podobně…V lednu 2012 jsem si měla jít na gyndu pro doporučení do CARu.No nakonec jsem si nešla pro doporučení,ale potvrdit si těhotenství.Dok­torka říkala,že se tělo lekne a začne spolupracovat. :potlesk:
Gratuluju :kytka:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 04.06.12 13:31

gratuluji :kytka:

 
Kiara77
Ukecaná baba ;) 1879 příspěvků 04.06.12 14:30

Konec jako z pohadky… At se dari!

 
Veru87
Kelišová 6658 příspěvků 04.06.12 14:47

Také gratuluji. Moc pěkný příběh, tak trochu se v něm vidím…zhubla jsem (a to jsem nebyla silná)cca 10 kg, takže jsem při 175 cm měla 54 kg, bohužel to že jsem kostra viděli všichni okolo jen ne já…:-(teď když se kouknu na fotky tak mě to taky bije do očí, ale tenkrát jsem si zahrávala a vydržela nejíst víc než rok a na hormonech se to podepsalo - některé hodnoty jsem měla na úrovni tříleté holčičky, menstruace zmizela úplně a otěhotnění taky nemožné. Po roce snažení jsem nabrala kila zpět a myslela si jak otěhotnění půjde potom hned…to jsem se ale spletla, až v Caru nám pomohli…Tak jsem jen chtěla vzkázat ostatním holkám ať neblbnou - ten pocit, že budete chvilku štíhlé jak modelky (to nevydržíte navždy) je sice fajn, ale rozhodně za to NESTOJÍ.

 
Sarik12
Extra třída :D 13192 příspěvků 04.06.12 15:27

Gratuluji, ale je snad jasne, zese ty testy nemohou delat hned, co si nekdo usmysli otehotnet. Spousta lidi otehotni prirozene po delsi dobe a ty testy jsou dost drahe, tak proto se to resi az po roce. A budte radi za to co je, leckde v cizine bychom si vsechna vysetrsni platili ze sveho nebo z komercniho pojisteni, na ktere by ale dost lidi nemelo penize

 
Gabika83
Závislačka 3221 příspěvků 04.06.12 15:33

Moc gratuluju :hug: Taky čekáme na takový zázrak ale zatím se mu nějak nechce :,(

 
Betty1981
Kecalka 275 příspěvků 04.06.12 15:46

Taky mám pocit, že rok je normální doba na přirozené otěhotnění, ani se nedivím, že doktor vás po čtvrt roce (pokud dobře počítám) nechtěl poslat na testy :roll: Ona si kolikrát příroda poradí sama, i když podmínky nejsou zrovna ideální…jenže by musela dostat šanci. Mnoho lidí raději spoléhá na doktory a tím jsou více pod tlakem, takže jdou vlastně proti sobě…

 
jouuuky88  04.06.12 18:46

Na tohle nemohu nereagovat. Jako autorka tohoto deníčku musím napsat jen jednu věc. Umělé oplodnění je byznys a to jen proto, že nikdy to nevyjde napoprvé, to je zaprvé, 4× to hradí pojišťovna tak proč to nepodstoupit 4× minimálně? Liposukci jsem si zaplatila ze svého vlastního rozhodnutí!!! Na umělé jsem opravdu jít nechtěla, není to můj životní sen. Je to obchodování s lidským štěstím, to je vše co na to můžu říct…

Příspěvek upraven 05.06.12 v 08:57

 
jouuuky88  04.06.12 18:50

Spermiogram si manžel platil sám, nevím co vy platíte z daní. Všichni platíme zdravotní pojištění a máme na zdravotní ošetření nárok, tyhle vaše názory jsou trochu mimo…

 
Niki22
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 04.06.12 19:07
:)))

Jediné negativní až urážlivé komentáře, tady opět píšou ,,inkognito" pisatelky :) To mě vždycky pobaví :potlesk: :palec:

 
jouuuky88  04.06.12 19:17

Mimochodem musím ještě napsat jednu reakci. Každý normálně pracující člověk odvádí ze svého platu 13,5 procenta na zdravotní pojištění, dvakrát tolik ještě za vás odvádí zaměstnavatel takže když má někdo 10000,–Kč hrubého plat tak ze svého platu odvádí 1350,–Kč na zdravotní pojištění za měsíc, k tomu zaměstnavatel přidá 2700,–Kč za měsíc což je 4050,–Kč za měsíc. Ročně je to tedy 48600,–Kč, Věřte tomu nebo ne, ale braní krve a předepsání hormonů nestojí ani zdaleka tolik, kolik odvedeme na zdravotním pojištění, a ruku na srdce, každý z nás si může zažádat o výpis ze zdravotních úkonů ve své zdravotní pojišťovně a věřte tomu, že k takové částce se nedostanete ani jeden z vás. A to nepočítám poplatky u doktorů, které jdou kdoví kam, protože do zdravotních pojišťoven, které za vás hradí zdravotní ošetření se tyto peníze teda opravdu nedostanou. :zed:

Příspěvek upraven 04.06.12 v 19:19

 
Kajuli
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 04.06.12 19:55

Hlavně, že to dobře dopadlo :) Moc ti gratuluji k miminku, užívej si těhotenství a doklepej to až k co nejméně náročnému porodu :kytka:
Akorát se přidám k anonymům, na jednu stranu tvrdíš, jak je medicína byznys (ano, i to druhé „i“ je tvrdé) a peníze jdou doktorům do kapsy, na stranu druhou jim ty peníze dobrovolně do kapsy nacpeš za liposukci. Pokud ti to ovšem pomohlo a ty jsi začala mít své tělo ráda, je to jenom dobře :potlesk:

Ohledně umělého oplodnění, kdybys trochu hledala tady, zjistíš, že i napoprvé to některým uživatelkám vyšlo (nejsem jedna z nich, ale do diskusí „neplodných“ ráda nahlížím, čtu si jejich příběhy a držím jim všem pěsti. Jsem takový „peeping Tom“ :mrgreen: ), tak opatrně s výroky jako „nikdy to napoprvé nevyjde“

 
rawala
Ukecaná baba ;) 1821 příspěvků 04.06.12 20:39

krásný příběh!!! držím palečky!! :hug:

 
katerina.kaca26
Povídálka 29 příspěvků 04.06.12 20:59

Taky moc gratuluju a doufám, že se námto také stane:-) Již se budeme objednávat do centra protožepartner má špatný spermiogram,ale po vyndání varikolély se mut o zlepšilo necháme se překvapit..máme zatím jen 35mil.

Přeju hodně štěstí :)

 
Genovesa
Extra třída :D 10976 příspěvků 04.06.12 21:07

Na první pokus umělého oplodnění porodila krásného syna moje sestřenice.
Gratuluji! :kytka:

Příspěvek upraven 04.06.12 v 21:08

 
socina
Závislačka 4104 příspěvků 04.06.12 21:21

úžasné :potlesk: moc gratuluji

 
estrea
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 04.06.12 22:14

hodně štěstí :kytka:

 
Marruš
Kelišová 6410 příspěvků 05.06.12 07:26

@jouuuky88 Moc gratuluju ke šťastnému konci :palec: Taky jsem to měla tak, že když jsme se objednali do CARu, tak jsem otěhotněla. Bohužel, nedopadlo to dobře a já prodělala druhé mimoděložní těhotenství, přišla o oba vejcovody a tak už jsme jinou možnost neměli. Není pravda, že IVF NIKDY nevyjde na poprvé ;) Já a myslím, že by se nás našlo více, jsem důkaz toho, že se povést může. Za spg jsme platili pouze poplatek 30 Kč. A když nakouknu do výpisu ze zdravotní pojišťovny ke kterému máme z naší pojišťovny online přístup, tak ti můžu říct, že kdyby mi započítali jen to, co jsem odvedla a zbytek měla doplatit ze svého, tak se nedoplatím. A to nemluvím jen o IVF, ale také např. když jsem byla v nemocnici s mimoděložním atd. :think: Takže asi ano, několik let jsem jen platila a nevyužila, ale když jsem potřebovala, tak ty částky zaplacené mou pojišťovnou byly hodně vysoké :think:

 
jouuuky88  05.06.12 08:49

To je ale samozřejmé, ale ruku na srdce, kolikrát se ti za život tohle stane? Nemám samozřejmě nic proti placení zdravotního pojištění, sama ve zdravotní pojišťovně pracuju, jen říkám, že člověk když pracuje tak platí za svůj život spoustu peněz a i ty, která si sice během toho co si bohužel musela podstoupit, což mi je srdečně hrozně líto :-( nevybereš z pojišťovny to co tam zaplatíš.
Jinak zdravotní pojišťovny fungujou skvěle, o tom žádná, nemít je tak tady málo kdo přežije, protože takové léčení rakoviny stojí milióny a a to nemluvím o případné transplantaci. Ale u doktorů je to bohužel trochu jinak. Vidím jejich roční zúčtování, pracuju už v tom hodně dlouho a nelíbí se mi jejich laxní přístup k lidem jako takovým. To ať se na mě nikdo nezlobí. Horší na tom je, že vědí, že každý z nás je potřebuje, takže ať je to jak je to pořád je to začarovaný kruh.

 
jouuuky88  05.06.12 08:54

Nezlobte se na mě, ale mě se strašně líbí jak srovnáváte umělé oplodnění lidí, kteří jsou nějak !nemocní" a liposukci. Zkuste se zamyslet, to je jako byste řekla, že na doktory říkám, že chcou jen peníze, ale koupím si nové oblečení. Plastičtí chirurgové jsou sice doktoři, ale oni vznikly na základě byznysu. To je třeba si uvědomit, a je to pouze o svobodné volbě jestli ty peníze do toho dám nebo ne!!!!!!!!!!!!!!!

 
jouuuky88  05.06.12 08:56

Mě pomohlo nemyslet na to, těšit se že to určitě vyjde na umělém, a taky mi pomohl ovulační test a nohy navrch ;-)

Držím palečky ať máte taky štěstíčko.

 
jouuuky88  05.06.12 09:04

Gratuluji všem těm, kterým umělé oplodnění vyšlo napoprvé, Znám osobně dost žen které byli minimálně 7× a nepovedlo se to ani jednou, když už na to nebyli peníze rozhodli se pro adopci, naštěstí se jim zadařilo přirozenou cestou. Možná je to opravdu jen psychikou, ale tolik let jim tvrdí, že to nejde. A když to vzdají tak to jde samo?

 
Kajuli
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 05.06.12 09:15

@jouuuky88
proč se mi zdá, že vypíchneš vždycky jenom okrajovou poznámku a hned zahučíš do defenzivního postoje? Já se do tebe nenavážím, napsala jsem ti vše slušně a ty přesto tady metáš vykřičníky. Uklidni se

 
jouuuky88  05.06.12 09:30

Tak jediný kdo by se tu měl uklidnit jste vy. A vykřičníky tady metám z toho důvodu, že kdybyste se trochu zamyslela, tak asi nebudu srovnávat umělé oplodněí s liposukcí. :potlesk:

 
Ababab  05.06.12 12:33

Promiňte, ale naprosto jste nepochopila systém zdravotního pojištění, který je solidární. To, že ročně odvedete cca 50000Kč, které v daném roce nevyčerpáte neznamená, že je nevyčerpá někdo jiný např. z vaší rodiny. Prostě zdraví přispívají nemocným. Mimochodem, 50000Kč ročně je poměrně nízká částka na pokrytí potřeb chronicky nemocných nebo třeba léčby infarktu.

 
brouk88  05.06.12 14:10

Alias jouuuky88:
Jen bych chtěla připomenout, že já zdravotnímu pojištění moc dobře rozumím, jen mě fascinuje, jak se tu srovnávají hrušky s jablkama : Tohle jsem napsala jako reakci, příště je třeba si číst vše, pokud se chce reagovat…Jinak zdravotní pojišťovny fungujou skvěle, o tom žádná, nemít je tak tady málo kdo přežije, protože takové léčení rakoviny stojí milióny a a to nemluvím o případné transplantaci. Ale u doktorů je to bohužel trochu jinak. Vidím jejich roční zúčtování, pracuju už v tom hodně dlouho a nelíbí se mi jejich laxní přístup k lidem jako takovým.

 
Lenula-xy
Kelišová 7398 příspěvků 05.06.12 20:15

MOC GRATULUJU :kytka: KDYŽ TO ČTU,TAK JE TO UPLNĚ JAKO NÁŠ PŘÍBĚH I S TÍM,ŽE JSEM SE O TĚHU DOZVĚDĚLA V PRÁCI A JSEM ZDRAVOTNÍK :mrgreen: ALE TEDA NA LIPOSUKCI JSEM NEBYLA.MĚLI JSME 2,8% ŠANCI PŘIROZENĚ OTĚHOTNĚT.TAKÉ JSEM JIM VOLALA A ASI TO SLEČNA Z RECEPCE NEVYŘÍDILA,PROTOŽE MI ASI V 25.TÝDNU VOLALI,CO TEDA,ŽE MANŽA JE TOM BLBĚ A JESTLI CHCEME DĚTI..... :cert:

 
milena13
Závislačka 4133 příspěvků 05.06.12 23:06

Moocc gratuluji a drzim palecky at to je vse ok

 
brouk88  25.06.12 09:21

Tak to je legrační :D Důležité je že to vše vyšlo. A jinak jak koukám na fotku, tak by u Vás liposukce, byla trochu zbytečná :lol:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama