Našla jsem v zavřeném šuplíku

Rodičovství

Tento deníček je psán vesměs ve formě denních zápisků, přesně tak, jak jsem si své pocity a zážitky zapisovala každý den v nemocnici. Nebylo to tam ani dlouhé, ani krátké. Je to sepsané spíše pro nás, abychom si potom mohly zavzpomínat, ale i tak doufám, že si deníček rádi přečtete.

Spokojená v pelíšku.

Jedeme domů.

Doma s taťkou.

Šťastný tatínek.

Velikost 42vs56.
3 komentářů

Je mi rok..:)
2 komentáře

Stále usměvavá.
1 komentář

Rostu a rostu
3 komentářů

Dnes.

Tak to jsme my..:)
3 komentářů

Druhý den po porodu se budím stejně jako celou noc, po dvou hodinách, protože i když jsem normálně kůže líná, tak jsem se chodila pořád jen sprchovat. Bolest byla neskutečná a já naprděná jen vzpomínala na všechny ty řeči kamarádek (a dokonce i mojí mamky) typu „Bolest po porodu přejde a pak už budeš mít jen to sladké miminko u sebe.“ Ale asi se někdo zapomněl zmínit o tom, jak bolí zašití, jak je těžké si sednout a nebo zkusit vytvořit nějaké to dílo na záchodě. :)

Mluvím jen z osobní zkušenosti, chápu, že každý porod a poporodní bolesti jsou individuální, ale já osobně neslyšela žádný špatný komentář k tomu, jak to někoho bolelo po… nebo možná, že to vážně žena nevnímá, když má miminko u sebe. Ale já ho neměla…

Přichází ranní ženská vizita. Doktorka marně hledá dělohu, přes noc se mi totiž zavinula celá. Asi proto možná taková bolest, nevím…

Telefonem u postele volám na intermediál, jestli mohu přijít. Je mi řečeno, že můžu chodit, kdy chci, klidně i o půlnoci. Jsem šťastná, jdu se podívat za malou. Koukám akorát, jak ji sestřička přebaluje, a já se lekám, jak z takového malého tělíčka může vystřelit takový velký bobek smolky. :)

Sedám si do křesla a jen klokánkujeme. Přichází přítel a já si připadám, jak kdybysme byly celebrity, jen fotí a fotí. Všichni jsou doma zvědaví a když nemohou přijet, tak přítel dostal za úkol udělat minimálně fotoreportáž. Ujal se toho docela svědomitě. :)

Malá spadla na 1680 g a já vím, že to je teď už vážně jen na ní. Dostává sondičkou 5 ml mého odstříkaného mlíčka. Poté ji necháváme odpočívat. Večer přijdu ještě jednou a jdu na pokoj, je mi smutno.

Druhý den má malá vysoké hodnoty žloutenky, a tak je pod světlem. Když jsem ji šla přebalovat, tak mě všichni chválili, že už mám určitě nějaké mimi doma. Kdepak mimi, ale mého bráchy jsem se napřebalovala až až. :) Jen ten váhový rozdíl – brácha měl 4,10 kg. :)

16.5. Poprvé zkoušíme přiložit, učím se malou pořádně držet, ale Ellinka ne a ne se přisát. Má prsa v tu chvíli patřila všem, jen ne mně. Nepomohly ani šestery ruce. Prostě vůbec netušila, co po ní chceme. :( Nakonec jsme to vzdali a nechali to na zítřek s tím, aby se malá moc nevyčerpala… a zkusíme kloboučky.

17.5. Dnes si Víťa poprvé malou pochoval a dojetí na něm by se dalo těžko přehlédnout. Teď zas fotím jak zběsilá já. :) Opět přichází pokusy o kojení, hledáme vhodný klobouček, úzký, velký, malý. Stále nic. Nakonec MUDr. Dokoupilová přichází s poslední možností na trhu – a to klobouček za 25 Kč, prostě ten nejobyčejnější, bambule jako hrom… a světe div se – PŘISÁLA SE!! :) Sice s podporou glukózy, ale šlo to.

Jen co Víťa odjel, malá stávkovala. Před ním pila jako blázen a jen co se ztratil z dohledu, nechtěla. Nikdo to nechápal. Doktorka pomalu uvažovala o jeho ubytování, protože to vážně vypadalo beznadějně. :D Prostě tatínkova holčička už od začátku. :)

18.5. Malou si mohu vozit mezi pauzami na krmení na pokoj. Nemohu se vynadívat, jen zažívám strachy kvůli počátečnímu odloučení. Co budu dělat, když se vzbudí? Nepodchladí se? No bojím se jí pomalu bez dozoru doktorů dotknout. :( Ale doktoři mi nedávají šanci se seknout, stále mě směřují s malou být více a více. A to je skvělé. Alespoň nebylo čas na nějaké myšlenky…

Ráno po vizitě a po nakrmení si to šupajdíme na pokoj. Na krmení jezdíme vždy pod dohled a v osm večer ji musím odevzdat sestřičkám. Na noc mi ji ještě nenechají.

19.5. Koupu Ellinku, na sledování sestřiček a doktorů si začínám zvykat. Ze začátku jsem se cítila vždy jak u nějaké zkoušky. Každý můj krok sledovali. Vybíráme si s přítelem z nemocničního šatníku, co malé oblečeme. Sestřičky si to vždy náležitě užívaly, bylo to jako na módní přehlídce. :) Doktorka Dokoupilová tyto drobné oblečky vesměs vozí z Ameriky od značky Carters, takže oblečky jsou jako šité na míru a je vážně z čeho vybírat. :)

20.5. Malá saje jako ďas. :) Měla povoleno vypít jen 25 ml a vypila 35 ml. Máme vždy 30 minut na nakrmení. Během toho jsem ji šla překontrolovat, kolik toho vypila. U 25 minuty, kdy Ella vypila asi jenom 10 ml, už mě sestřičky varovaly, že ji budou muset dát opět sondičku. Když jsem šla po dalších pěti minutách zvážit, tak měla v sobě 35 ml. To se zase děsily, že je to moc. :)

No hlavně, že Ellinka je spokojená, ale takovéhle kamufláže by si mohla odpustit, kdo na to má mít nervy. :D Také dnes Víťa malou poprvé celou přebalil a říkal, že doma mě k tomu už nepustí vůbec. :) Prý kdyby to šlo, tak i kojí. Blázen. :D

21.5. Jůchů, Ellinka váží 1802 g, tak snad už to bude jen stoupat. Dokonce jsme odbourali kojení s glukózou a přisála se sama od sebe.

22.5. Začala jsem chodit na kojení i v noci. Při ranním vážení malá měla už 1844 g. Přes den mohu kojit už na pokoji. Přišla sestra na pokoj a říká, jaký už jsme udělaly pokrok, že už brzo půjdeme domů. “A na kdy to tak vypadá?”, ptám se. Při její odpovědi jsem myslela, že omdlím, prý tak za 3 týdny. Na to jsem začala koktat, že tak dlouho to tu nevydržím.

Během toho Víťa malou přebaloval a jak jí měřil teplotu, tak ho ohodila po celé délce jeho trička. Smál se tomu, jak kdyby mu poprvé řekla tati. :) A když už jsme se šli loučit, tak šla po chodbě primářka a volala, že máme dneska vše na jedničku s hvězdičkou. Když přišla blíž, tak říkala: “Slyšela jsem, že byste chtěli domů. Nám v propuštění nic nebrání, jen dětští pediatři si nechtějí tak malé děti přebírat do ošetřování.” Takže naší dětské zkusí zavolat a zítra se uvidí, zda mi řeknou alespoň nějaké přesnější datum odchodu domů.

23.5. Ella dnes váží 1876 g, dosáhly jsme konečně porodní váhy. Čekala jsem, kdy zavolají té doktorce, a když jsem šla v pět odpoledne malou koupat, tak mi řekli, že půjdeme na 100% domů v pondělí. To by jsme mohli mít i ty dvě povinná kilíčka. Tak snad… Začínám mít strach, aby se něco nepoondilo, např. abych neztratila mléko. Přece jenom doma budeme více v pohodě. :)

24.5. Další den jsme s malou na pokoji ve dne v noci samy, abychom se spolu sžily. A jelikož jsme šikovné a vlastně už jsme tam jenom do počtu, tak nás překvapili a řekli, že půjdeme domů už v neděli. S tím, že v pondělí přijede dětská doktorka k nám domů. Jsem šťastná jako blecha a vysílám Víťu, aby šel koupit nějaké oblečení, protože jsme zjistili, že takové malé žádné nemáme. Podle rad jsme totiž nakoupili jen 2 kusy oblečení vel. 50 s tím, že to bude mít leda tak na cestu z porodnice a teď jsme vlastně začali zjišťovat, že jsou i velikosti 46,42,…

25.5. Náš poslední den začíná! Ráno jsme si přispaly o hodinku déle, jen jsem zavolala, že přijedeme na kontrolu později než v 8:00. No v devět jsme se už vyhrabaly z postele a šly jsme na kontrolu. Ellinka váží 1934 g. Po kontrole už na nás čeká taťka šťasten svého úlovku, vyndavá z tašky koupené dupačky velikosti 46 a když to přiložíme k Elle, tak nejde ani vidět. Je to obrovské…

Tak se Víťa otočil a vyjel do Prahy. Myslel si, že něco koupí, ale vždy když ukázal obleček z nemocnice, tak ho prodavačky podezřívaly, že to sundal z panenky. Tak snad něco pořídí…

26.6. Tak sedím na nemocniční posteli a koukám na Ellinku. Je krásná a tak hodná. Je jí přesně 12 dní, váží 1950 g, ale už se vše řídí podle ní. :) Naučily jsme se spolu spousty věcí, ale hlavně to, abychom si rozuměly. Už snad zcela jistě vím, proč a kdy pláče a proč a jak kňourá. Hodně dávám na svůj instinkt.

Čeká nás spolu celý život a já doufám, že na cestě s ním nás bude doprovázet tvůj taťka a můj jediný a milovaný partner Víťa, který za námi jezdil dennodenně 60 km. Teď už jenom poslední vizita, zvážení, snídaně… Zabalit a čekat, až si nás do toho opravdového světa Víťa vyzdvihne.

Těším se, ani nevíte jak. :)

*Tento deníček jsem dnes našla v jedné zapomenuté složce. Je to skoro 2 roky a já jenom koukám, jak jsme ze všeho byli poprdění a vykulení. Už chápu ty těhotenské hormony a vše okolo. Když čtu deníčky, kde se píšou zdrobnělinky a podobně, tak jsem více chápavá a říkám si, také jsem si tím prošla.

Od té doby nebyl s Ellinkou skoro žádný problém, jen jsem za měsíc musela s malou přejít na UM, jelikož kojení ji hodně vysilovalo a moc neprospívala. Také jsme si zakusili, jaká je pátá nemoc… protivná a zase protivná a rotaviry v lehčí formě – shrnu jen do praní, přebalování, praní a přebalování.

Sliby, které Víťa vyslovil v porodnici, že mě k přebalování doma ani nepustí a kdyby mohl, tak by malou i krmil, nakonec splnil do puntíku. Je pro Ellu stále ten nejlepší taťka a pro mě ten nejlepší chlap na světě…

Závěrem jen, že Ellinka je naprosto úžasná, hodná a usměvavá holčička už od narození a my si toho vééélice vážíme.

Přeji všem krásné všední dny, jelikož ty jsou pohledem zpátky ty nejkrásnější. :)*

Hodnotilo 68 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Aurinka
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 14.02.15 01:11

Moc krasny denicek :kytka:

 
Pov
Kecalka 204 příspěvků 14.02.15 07:04
:hug: :kytka:
 
Ytagom
Ukecaná baba ;) 1283 příspěvků 14.02.15 08:37

Báječné odreagování :mrgreen: A o kolik dřív se malá narodila? Mám doma také kloučka, který chvátal na svět (narodil se o 6 týdnů dřív), tak jsem si neonatologií také prošla. Nyní je mu 8,5 měsíců a pořád je to moje pohodářské mimičo, které téměř nepláče a je moc a moc šikovný :srdce:

 
Grumlik
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 14.02.15 09:16

Moc krásný deníček, jste šikovné, jak jste to hezky zvládly!!! Gratujuji!!!

 
down
Kecalka 374 příspěvků 29 inzerátů 14.02.15 09:28

Krasny denicek, mate holcicku bojovnici. Preji hodne zdravicka cele rodine. :srdce:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26461 příspěvků 14.02.15 10:28

Teda mala je bojovnice a uz je kus zenske :kytka: :kytka: :srdce:
Vsimla jsme si, ze vy asi taky nebudete nejvetsi jako rodice, tak malej svistik nema byt po kom veliky, ale jste moc hezka rodinka- :D :srdce: Preji hodne stesti :kytka: :kytka: :kytka: :srdce: :srdce: :srdce:

 
Manatalie
Nováček 7 příspěvků 14.02.15 10:39

Krááááásnýýý.. a jde vidět, že má Ellinka skvělou mámu!! :kytka: ;)

 
Conulka
Závislačka 2818 příspěvků 14.02.15 10:41

Vy dvě jste šikulky, ale taťka to je značka ideál, malá ho má teda brzy omotaného :D

 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1117 příspěvků 14.02.15 11:14

Deníček jsem si opravdu přečetla ráda :) Jste Všichni tři opravdu šikovní! :)

 
kacule555
Povídálka 14 příspěvků 14.02.15 14:00

Krasny denicek :)

 
LLaylaa
Kecalka 175 příspěvků 14.02.15 15:45

Fakt moc pěkný deníček! Taky máme Elinku a taky jsme byli poprdění, když se narodila:D

 
socina
Závislačka 4104 příspěvků 14.02.15 16:08

Děkuju. Realně nám hrozí předčasný porod. Něco takového jsem si potřebovala přečíst. Je to krásně napsané

 
verulicek  14.02.15 16:32

Fakt dojemně napsaný deníček..moc hezké :kytka: Hodně zdraví!

 
svycarka
Kelišová 6843 příspěvků 14.02.15 17:06

Kazdy denik vas obou ctu a vzdy na me dychne kouzlo nesmirne lasky, partatstvi a oddanosti :palec: Jste nejjlepsi a ja preji OPET to nej a nej a nej :hug: :! Do takovych vztahu by se mely rodit deti :hug:

 
BABICKAKULICKA
Stálice 54 příspěvků 14.02.15 19:18

TO BYLO HEZKÝÝÝ :* :* :* HODNĚ ŠTĚSTÍ :srdce: :srdce: :srdce: :mavam:

 
BABICKAKULICKA
Stálice 54 příspěvků 14.02.15 19:21

JEN K TÉ BOLESTI ŠITÍ PO PORODU. MĚ MOC POMOHLO VYNDAT IGELITOVOU-GUMOVOU? PODLOŽKU POD PROSTĚRADLEM. DALŠÍ NOC JSEM SPALA JAK PAŘEZ. :mavam: :mavam: :mavam:

 
Arome danka.02
Kecalka 109 příspěvků 14.02.15 20:06

Krásný deníček :kytka: :srdce: Jste úžasná rodinka - přeji vám hodně štěstí a zdraví :kytka: :kytka: :kytka:

 
suvik
Nadpozemská drbna 25226 příspěvků 14.02.15 21:37

Teda zaujali jste me! Muzu se zeptat kolik ti je? Jako rodina vypadate moc hezky! Ja jsem stara matka vis co a je nas cim dal vic, tak jen, ze je to hezky byt mamou v mladsim veku. V mym pripade to driv proste neslo, ale kdyz si vemu, ze my mame bylo 22 kdyz me mela, to bych tak tipla tobe…nebo takhle nejak si ji tenkrat predstavuju.

 
suvik
Nadpozemská drbna 25226 příspěvků 14.02.15 21:38

Jo a samo jsem chtela i rict, ze je fajn, jak to dopadlo, mala je nadherna a zvladly jste to spolu skvele! :palec:

 
Radka610
Kecalka 178 příspěvků 15.02.15 01:01

@Aurinka @Grumlik @Pov @down @Manatalie @Andrea.Tom @kacule555 @verulicek @BABICKAKULICKA @Arome danka.02

Všem moc děkuji za pěkné komentáře a přáníčka… :hug: :kytka:

 
Radka610
Kecalka 178 příspěvků 15.02.15 01:05

@Ytagom Ellinka se narodila ve 34 tt., ale byla ještě o dva týdny v bříšku pozadu. Ať Vám malý dále dělá jen samou radost a hlavně přeji zdravíčko… :! :kytka:

 
Radka610
Kecalka 178 příspěvků 15.02.15 01:07

@pomenkova Jj, největší nejsme… :D, ale nejmenší také ne… :lol: Jinak moc děkujeme.. :hug:

 
Radka610
Kecalka 178 příspěvků 15.02.15 01:10

@Conulka Moc pěkně jste to vystihla… :kytka: Děkujeme… :)

 
Radka610
Kecalka 178 příspěvků 15.02.15 01:16

@socina Jsem ráda, že jsem deníčkem někomu i pomohla. :) Přeji hodně štěstí, ať se miminko hlavně narodí zdravé… :hug: :kytka:

 
Radka610
Kecalka 178 příspěvků 15.02.15 01:21

@svycarka U každého deníčku mě moc potěší přečíst si kladné komentáře, ale tento nás tedy potěšil nejvíc ze všech. OPĚT moc děkujeme… :) :kytka: :hug:

 
Radka610
Kecalka 178 příspěvků 15.02.15 01:30

@suvik S tím věkem jste se docela trefila, malou jsem měla ve 23 a jsme šťastni, že se vůbec zadařilo…:) My jsme naopak neměli moc času a v pozdním věku by to už naopak nešlo u mě vůbec. Hlavně, že jsme maminky, ať mladší nebo starší…Děkujeme.. :hug: :kytka: :mavam:

Příspěvek upraven 15.02.15 v 01:31

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26461 příspěvků 15.02.15 09:48

@svycarka s Tebou naprosto souhlasim, cetla jsem kazdy denicek a pokazde jsme si rikala..Zase si tady nekdo dela z nekoho srandu, jak znely az neuveritelne slunickove, ale po te dobe vidim, ze to je pravda..
Proste super par, se jen tak nevidi, ze si taky nekdo nekoho dnes ceni, to je to nadherne na tom ;) ;) ;) :srdce: :srdce: :srdce:
Zakladatelko jste se oba hledali az jste se fakt nasli-vazte si oba takoveho stesti :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce:

 
svycarka
Kelišová 6843 příspěvků 15.02.15 09:57

@pomenkova presne :potlesk: sedi k sobe perfektne a popravde, ikdyz i ja mam uzasneho chlapa, obcas Radce zavidim.Tu neutuchajici zamilovanost…je to krasne a ja jim to moc preju.Ella je stastne a milovane dite :srdce:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26461 příspěvků 15.02.15 10:04

@svycarka jj tak tak ;) :srdce:

 
munchkin
Kelišová 6923 příspěvků 15.02.15 15:55

Opět moc krásný deníček o vaší rodině :potlesk: :potlesk: :potlesk:

Hezky se to čte, přesně jak píší @svycarka @pomenkova jste skvělý pár, tak by to mělo být… :palec:

Zajímalo by mě, jestli se dočkáme pokračování k deníčku s žádostí o ruku? 8) :mrgreen:

 
Korralina
Povídálka 15 příspěvků 15.02.15 19:05
:kytka: :mavam:
 
Mishell-H
Stálice 86 příspěvků 15.02.15 19:56

Krásné štěstí takhle maličká princezna musí být obrovská bojovnice :potlesk: taková váha a velikost… no šikulka je to :palec:

 
Garza
Ukecaná baba ;) 1055 příspěvků 15.02.15 20:22

Krásný deníček :)

 
Fífule
Závislačka 4861 příspěvků 15.02.15 21:20

Mam taky holcicku, co spechala na svet a narodila se o sest tydnu driv, nejspis ji zaujal patek 13. :) a byla tedy kus baby a mela 2,360. Je to moje mala bojovnice a vse krasne dohani

 
Jana Martinková
Ukecaná baba ;) 1289 příspěvků 16.02.15 15:51

Moc hezky napsaný deníček.

 
Radka610
Kecalka 178 příspěvků 20.02.15 13:21

@LLaylaa @Korralina @Mishell-H @Garza @Jana Martinková

Všem děkuji za pěkné komentáře… :hug: :kytka:

@munchkin Deníčku se určitě dočkáte, dokonce už je i napsán, ale nechci tu zas moc spamovat… :oops: :D

@Fífule Gratuluji k malé a přeji hlavně zdravíčko.. :kytka:

 
lucillee
Echt Kelišová 7972 příspěvků 10 inzerátů 22.02.15 20:47

Moc hezký a pozitivní deníček! Jste krásná rodina  :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama