Plavání s Ellinkou

Rodičovství

A je to tady, chystáme se na další hodinu plavání. Ellince je 14 měsíců a už jsme pomalu mazáci. Se slzou v oku vzpomínám, jak jsme začínaly...


1 komentář

Kopi, kopi..:)


1 komentář

Nenafouklááá..:)
3 komentářů

Listopad 2013:
Jdeme na první hodinu plavání. Já nervózní, vlasy v drdolu a nenamalovaná. Víťa natěšený a pln očekávání, jak se námi bude kochat. Nechávám za sebou diskuze rodiny, které byly rozporuplné. Děda zcela zničen představou, jak malou budu topit. Babička hlásá, že to bude k ničemu. Skorotchýně zase, že bude pořád nemocná, a moje mamka brečela, už jenom když koukala na jiné děti při zápisu. Vzhledem k tomu, že Ellinka pořád spí, tak jsem chtěla dobu bdění nějak smysluplně využít. A uvidíme samy, jak se nám to bude líbit. :)

Převlékáme se, malá jenom leží, no pohodička. Instruktorka v bazénu povídá básničky, nějak se nechytám. Pohupuji s malou, děláme bublinky a další blbinky. Myslím si: „Proč jsem se nenalíčila, vždyť se malá ani nehne?“ Koukám, ostatní maminky namalovéné až až. Potápění a další „hororové“ představy instruktorka vyvrací s tím, že kdo bude chtít, tak potápění budeme cvičit postupně až k opravdovému potápění ke konci kurzu.

Z přemýšlení mě vytrhává Ellinka a ihned mě ujišťuje, že půl hodinka plavání není málo. Deset minut před koncem začíná být nevrlá a kouká na mě stylem: „To tu budeme navždy?“ A pět minut už definitivně brečí. Její korigovaný věk (4,5 měsíce) je znát, rychleji se unavila. Na Víťu radši ani nekoukám.

Konec lekce, odcházíme do sprchy, vyslékám se, osprchujeme se a jdu do skříňky. Kde mám klíč? Bože. Visí na háčku u bazénu. Já nahá, Ella v ručníku. Jdu přes sprchy a představa tatínků za oknem, kteří koukají na další lekci, mě donutí ukradnout ručník Elle a zabalit se do něj. Hraju si na Saxánu a natahuji ruku k háčkům. Klíč je v ruce, jenom že se špatný číslem. Tak znova. Natahuji se, hledám a mám ho. No lepší začátek kurzu jsem si nemohla představit a že těch přestav bylo. :D

O pět týdnů později a nalíčená :)

Přicházíme, převlékáme se. Já pyšná na to, jak je Ellinka hodná. :) Hodíme sprchu a šup do bazénu. Už nějakou tu básničku umím a když neumím, dělám brumendo v tónech. Ellu tím uklidňuji a zbytek mě snad neslyší. :D Dostáváme desku, na kterou máme děti položit na bříško. Děti pasou jak o život, ale Ella leží jako placka, moc nám to na bříšku ještě nejde. Desku držím pomalu vertikálně, ale nic moc. Deska není naše kamarádka. Elle se nelíbí a já se cítím jako v posilce.

Ukončuji to trápení a dávám na své instinkty. Prostě někdy jenom pochodujeme a je to lepší. Už se učíme signálky na potápění a přiznávám, že to malá vždycky ožije. Jsem zvědavá, až se bude potápět. Pláč už se nekoná, ale Víťovi mohu stále mávat jenom já, Ellinka taťku ani nezaregistrovala. Odcházím s KLÍČKEM a Ellou v ruce. A ze šatny jsme jako první.

Únor 2014: předposlední lekce

Ellince je 9 měsíců. Doma se začala převalovat a stejně tak i na přebalováku v šatně. Horko těžko přemýšlím, jak ji zabavit. Plavky navlíkám jednou rukou a po zhlédnutí zjišťuji, že spodní díl je naopak. Odložit Ellinku do ohrádky nemůžu, ostatní děti by mi ji ušlapali. Vesele si ohrádku obcházejí a my šťastni, že se konečně přetáčíme…i když přiznávám, že jen na jednu stranu. :D

S myšlenkou, že příště vezmu hračky se uklidňuji a vyrážíme do bazénu. Povídáme básničky a u jedné šťastna, že ji umím z dětství, se nechám unést a při vyhazování do vzduchu povídám: „Takhle jedou malí páni, táákhle jednou velcí páání a táááákhle jéédou vojácííí, vyserou se na prácíí.“ Vzápětí zjišťuji, že je to jaksi jinak. V duchu děkuji dědovi, za vzornou dědečkovskou výchovu a doufám, že jsem mravně ohrozila jen svoji dcerku. :)

Poté couváme jako raci a slovo kopi, kopi, aby děti zapojily nožičky, chápeme asi jenom my rodiče. Potom ale přichází potápění, Ella je ve svém živlu a připadá mi, že by radši byla jenom pod vodou. Za oknem vidím Víťu s vyvalenýma očima a uvědomuji si, že to musí vypadat, jako bych ji topila. Naštěstí se Ellinka vynoří se šťastným výrazem a Víťa vypadá poněkud klidněji. :)

Poslední lekce prvního kurzu

Doma vesele vyprávíme historky z plavání, a tak se rodinná rada usnesla, že se půjde přesvědčit na vlastní oči. Na kurz přicházíme jako Hujerovi. Děda vyrazil ve slavnostním, skorotchýně s foťákem, Víťův 16letý bratr nadšen, že uvidí ženy v plavkách, můj 10letý bratr s mobilem v ruce, že natočí nové video na youtube, a mamka s brýlemi na očích, aby nebyly vidět ty krokodýlí slzy. Já v šatně s malou a hromadou hraček zjišťuji, že se dá docela dobře a rychle převléct.

Vcházíme do bazénu a očkem pokukuji po divácích. Skorotchýně bliká jako o život a bratr pobíhá od jedné strany ke druhé, aby měl ten nejlepší záběr. Jedno pozitivum to má, Ellinka se poprvé podívá do okna a tam se pomalu z toho zvedá Mexická vlna. Potom už se věnujeme kurzu a malá se potápí snad líp než delfín. Během toho zkoušíme říkat kopi, kopi a Ella začne kopat jako o život.

Instruktorka má Vánoce, že nějaké dítě reaguje na její pokyny a já Ellu začínám podezírat z exhibicionismu. Po naprosto nejlepší lekci odházíme do šatny a tam koukám do zrcadla. Myslím, že má éra líčení se právě končí. Ať žije kopi, kopi. :)

Březen, duben 2014 - druhý kurz

Malá se zlepšila v obratnosti a nejenom že se umí přetáčet na obě strany, ale už se dokáže i plazit. Moje převlékání vzdávám a plavky si oblékám už doma. V bazénu jsme se stali oblíbenci, bohužel jen instruktorky, jelikož při doteku vodní hladiny kopi, kopi nabírá grády a my máme bazén skoro pro sebe. Maminky se tlačí po stranách a hodně od nás. Já si na vodu v očích pomalu začínám zvykat a možná mě i uklidňuje fakt, že Víťa je v pohotovostním režimu. Třímá v ruce totiž náhradní čočky. Vzhledem k tomu, že mám 7 dioptrií, je pro mě děsivé je ztratit.

Naštěstí potápění malá zbožňuje, a tak, když už to vážně nejde, ji se signálkem potopím. :D Nebojte, nejsem žádná sadomatka, není to tak často. :) Klid nastává během plavání u okna, to by se malá umávala. A mává celé obecenstvo za oknem i to cizí. :) Ze šatny odcházíme předposlední a myslím, že i to je vítězství.:)

Květen - třetí kurz

Ellinka slaví rok a my s ní další úspěchy. Umí se posadit. Už chápu, proč je doma tak hodná. V podstatě od prvního měsíce spí v postýlce celou noc do 11:30 a přes den si dá šlofíka ještě dvakrát. To aby nabrala síly na další plavání. Jinak si to totiž nedovedu vysvětlit.

Jestli někdy Víťu mrzelo, že on s Ellou žádnou aktivitu nemá, tak se na mě teď za oknem vysloveně blaženě usmívá. (Nechtěla jsem ho nikdy poslat do bazénu, protože já už to mám přece v ruce). Po dlouhé době dostáváme desku a Ella na ní pase jako o život. Chce samozřejmě ukázat, že tohle už dávno umí, a tak se opírá jen o jednu ruku a druhou dělá cáky, cáky.

Je mi krásně na duši, že se jí to líbí, ale… to je tak všechno. :D Hračky v bazénu nezabírají, ihned je zahodí s tím, že to je přece dávno okoukaný. Kde jsou ty časy, když se divila, jak jsou barevné a z pusy je nechtěla pustit ani při odchodu. :)

Červen

S hračkama jsem při převlíkání moc dlouho nepochodila, a tak teď uplácím kroužkama od Sunarky. Zatím vedou, jen je jí čím dál rychleji. :) Když vcházíme do bazénu, tak mi tady něco nehraje. Nějaká paní je tu navíc a co to drží v ruce? O jééé, fotoaparát.

Ze začátku je to dobrý… Focení s dětmi v ruce, potom děti pod vodou, pod konvičkou, v tunelu. Potom děláme Vraný koně s válečkem mezi nohama, ale pak to přijde.

„Tááák a teď si stoupněte tady a šup pod vodu s dětmi.“ Radí nenafukovat tváře a bude to dobrý. Dbám rad, ale říct signál a rychle se nadechnout prostě bez nafouknutí nejde. Tak to zkouším bez nadechnutí a voda se mi line všemi dýchacími cestami. No co, útěchou mi je docela pěkná nenafouknutá fotka. :D O otevřených očích pod vodou nechám fotografku jenom zdát. :) Z šatny odcházíme poslední…

Momentálně jsme začali čtvrtý kurz. Ellinka začala obcházet nábytek, a tak se těším na další perličky, které vymyslí. Neumím si představit na plavání nechodit. Je to příjemné vytržení z každotýdenní reality. Jdu se obléct, plavky na sebe a razíme.

Plavání zdar!

Hodnotilo 35 lidí. Score 4.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Makikki
Zasloužilá kecalka 628 příspěvků 18.07.14 08:14

Ahoj, moc krásně napsáno, až úplně závidím, já mám bohužel atopický exém, takže do bazíku nemohu, ale tohle by mě bavilo hrozně moc. :pankac: Dle fotek jde vidět, že maličká si to naprosto užívá, za chvíli bude skákat i šipky do vody… :lol: Šikulka to je… :pankac:

 
bondy1
Kecalka 361 příspěvků 18.07.14 08:17

Gratuluji, to já tolik odvahy nenašla, topit vlastní dítě :mrgreen:

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2482 příspěvků 18.07.14 09:20

Ahoj, pěkný deníček. My s prostředním dítkem chodili na vanové plavání, když byl úplně malinkaté miminko. Tam se naučil abecedu potápění a dál jsme pokračovali už jen s manželem sami v domácím bazéně. Vanové jsme volili vzhledem k tomu, že se napouštěla vždy čistá voda pro každé miminko a instruktorka se věnovala jen nám. Malý taky krásně plave pod vodou, teď má tři roky a v těchto vedrech ho nemůžu dostat z bazénu ven. Plave krásně sám, jezdí do bazénu z velké skluzavky a člověk jen z terasy dohlíží, jestli je vše ok.To je pohodička :D a máte moc hezké fotky, taky jsme si fotili, ale s tatínkem. Já se bez zacpaného nosu opravdu nepotopím :mrgreen: což moje děti fakt neumí pochopit… :mrgreen:

Příspěvek upraven 18.07.14 v 09:21

 
BohunkaP
Extra třída :D 14424 příspěvků 18.07.14 09:43

Nalíčené maminy v bazénech pro nejmenší děti… super… hlavně že dbáme na kvalitu vody.

Ještěže jsem kdysi v kurzech s dětmi měla štěstí na rozumnější maminky :roll:

 
Dainvyk
Ukecaná baba ;) 1564 příspěvků 18.07.14 09:52

Tak to je moc pěkně a vtipně napsaný! já si řekla, že až jednou budu mít malé, tak s ním na něco takového chodit nebudu, ale tenhle deníček mi nasadil brouka do hlavy…ale nebudu předbíhat, ještě nic nemám :,( :srdce:

 
Dainvyk
Ukecaná baba ;) 1564 příspěvků 18.07.14 09:56

A fotky jsou krááásnéé!!! :potlesk:

 
Reinka
Generální žvanilka 24860 příspěvků 18.07.14 10:01

Pěkné! Líčení jsem ani nepokoušela, chodím plavat s oběma dětma v jeden den, je to občas na hlavu, ale je super vidět, jak je to baví :palec: :palec:

 
Kiara28
Závislačka 4536 příspěvků 18.07.14 10:45

Krasne napsany :kytka:

 
GKJ
Nováček 3 příspěvky 18.07.14 14:00

Nadherne fotky :) dekuji za inspiraci :palec:

 
NikSo
Ukecaná baba ;) 1483 příspěvků 18.07.14 14:16

Krásný deníček.. plavání ss dětmi je ta nejkrásnější věc co se dá dělat..s obouma dětma taky plaveme od 6m a starší dcera, které je 6 let už dělá druhým rokem synchronizované plavání.. :palec:

 
Lucinatko
Závislačka 4750 příspěvků 18.07.14 14:29

Moc pekne a zavidim :)

 
Hanka1
Extra třída :D 11481 příspěvků 18.07.14 14:49

Docela nechapu ten myslenkovy pochod nekterych matek licit se do bazenu 8o
o kvalite vody pro mimina tim padem ani nemluvim… :zed:

Plavala jsem s dvema detma v ruznych prazskych bazenech a nastesti tam zadne nalicene „modelky-maminy“ nechodily… :palec:

Příspěvek upraven 18.07.14 v 14:50

 
verulicek  18.07.14 19:41

Teda paráda počtení…konečně nějaké „jiné“ téma :-) taky chceme s malou začít chodit plavat. Ale myslím že u nás se chodí na bazén až od 6ti měsíců…malá má 4 měsíce, ale už se umí otáčet na bříško a je celkem šikovná…tak si říkám, jestli bysme neměli začít dřív? :think:

 
kacz
Závislačka 4920 příspěvků 25 inzerátů 18.07.14 20:18

Sorry, ale - líčit se do bazénu? A plavky si oblíkat už doma??? A to, že jste ze šatny jako první, taky není vůbec nic skvělýho. U nás si děcka po lekci ještě půl hodiny hrajou v herně, která je u bazénu a není tudíž ani potřeba nosit vlastní hračky… je tam hraček habaděj.

A u nás jsou naštěstí normální maminky, který neřeší, že je děti postříkají vodou, naopak je tam bezva parta šesti klučíků a fajn mamin.

Deníček se mi moc nelíbil, na můj vkus je docela hysterický.

 
Jitka79
Závislačka 3534 příspěvků 18.07.14 20:48

@kacz :pankac: :pankac: :pankac: ty jsi taky ta normální matka od vás z bazénu? :palec:
Deníček je napsaný s nadsázkou a moc hezky.. krásné fotky. Taky jsme chodily s první dcerkou plavat a užívala si to. A sama za sebe vím, že s batoletem je to v šatně někdy fakt náročné a napsala bych to ještě s větší hysterií :lol: :lol: :lol:

 
Radka610
Kecalka 179 příspěvků 18.07.14 21:30

Ahojik, všem děkuji za pěkné komentáře i za ty negativní, bez kterých to tady ani nejde… :mavam:
@Dainvyk Držím palečky, aby se už konečně zadařilo.. :kytka:
@NikSo Tak to je dcera šikulka, uvidíme jak dlouho to vydrží nám…:)
@verulicek Nemůžu nějak radit..chtěly jsme s kamarádkou chodit spolu, ale ukázalo se, že její prcek je naprostý anti-vodomil…:D Chce to prostě zkusit…:)
@Jitka79 Jsem ráda, že většina mamin to pochopila…děkujeme za pochvalu… :mavam:
@kacz Jen pro upřesnění informací… :roll:
To, že jsme byli ze šatny jako první, bylo asi tak 3× na začátku prvního kurzu a nevidím na to nic špatného, jelikož u nás je také samozřejmě herna se SPOUSTOU hraček, kde se následně děti aklimatizují, kterou také po plavání a po obléknutí v šatně využíváme…:)Šatna je šatna a ne herna, proto tam asi nosím svoje hračky. Nepsala jsem popis kurzu plavání, nýbrž naše zážitky, které považuji za důležitější.. :!

Deníček je psán s nadsázkou a tak ho prosím i berte… ;)

 
Radka610
Kecalka 179 příspěvků 18.07.14 21:36

Pro kvalitářky vody…Nevím, jak je to u vás, ale v bazéně, kam chodíme my, voda neustále cirkuluje (vypouští se špinavá a napouští čistá, neustále!!). Což zajišťuje dle mého dostatečnou kvalitu vody pro nejmenší miminka. 8)

 
kacz
Závislačka 4920 příspěvků 25 inzerátů 18.07.14 21:55

@Jitka79 my tam šatny nemáme, převlíkáme se přímo v tý herně a pak si jen dáme věci do skříněk. Takže děti si spolu hrajou a matky se převlíkají. Zejména jsem se teda ale pozastavila nad tím, že si někdo obléká plavky už doma… To je hygiena jak sviň :poblion:

 
BohunkaP
Extra třída :D 14424 příspěvků 18.07.14 21:59

Milá Radko - mám už starší děti, takže teď už tohle dávno neřeším - když byly miminka, bylo to ale jiné.

Tvůj deníček jsem si přečetla proto, že dnes už mi děti plavou samy a já si chtěla zavzpomínat, jaké to bylo hezké, když jsme plavali společně. Neměla jsem rozhodně v úmyslu hledat v něm mouchy, atd., spíš naopak - ale při vší úctě, chodit do bazénu s nejmenšími miminky s obličejem napatlaným líčidly (hlavně, ať mi to na fotkách sluší, že?) a v plavkách, ve kterých jsem se cestou z domova už třikrát zpotila, to jsou prasátkoviny, které se prostě nedělají.

Kdybys psala o veřejných koupalištích nebo velkých bazénech typu Podolí, vůbec bych se nad tím nepozastavila, protože tam člověk hygienu tolik neřeší a ani až tak stoprocentně neočekává. V kurzech pro miminka, to už je o něčem jiném - tam je takovéhle chování regulérní bezohlednost vůči dětem i vůči ostatním maminám.

Je mi úplně jedno, kde co jak cirkuluje - vadil mi vždycky hlavně ten princip. Fakt, že se moje miminko koupe v těsné blízkosti osoby, která není schopná dodržet základní hygienická pravidla - kdo ví, jestli v těch plavkách není třeba už od rána a jestli si vůbec aspoň umyla nohy. Mimčo těch pár molekul make-upu a řasenky přežije - ale mně tu půlhodinu znechutí pocit, že mám těsně vedle sebe ženskou, o které cítím, že je „navrch huj, vespod fuj“.

Není to o úzkostlivosti, přehnané čistotě nebo čemkoli podobném - je to o ohleduplnosti (resp. bezohlednosti) vůči ostatním kolem sebe.

Příspěvek upraven 18.07.14 v 22:04

 
Krkael
Generální žvanilka 21860 příspěvků 18.07.14 22:08

@BohunkaP necekala jsem, ze to nekdy udelam, ale musim ti zatleskat. Jak vystizne :potlesk:

 
facetia
Ukecaná baba ;) 1919 příspěvků 18.07.14 22:10

@BohunkaP to uz trochu prehanis ne?

 
BohunkaP
Extra třída :D 14424 příspěvků 18.07.14 22:22

@Krkael, teda, to jsou událostě… :mrgreen: dík  ;)

@facetia, nenutím Tě (ani nikoho jiného) mít stejný názor ;) reagovala jsem jen na ty zakladatelčiny „kvalitářky vody“, protože o „neustálé cirkulaci“ to prostě fakt není.

 
Gina108
Generální žvanilka 23852 příspěvků 18.07.14 22:31

Bezva stylové fotky, takové pěkně do zelena, - vážně jak malý vodníček :palec:
Ohl. hygieny - já s prvním dítětem chodila do Kennyho v Praze a tam bylo zakázáno chodit do bazénu našminkovaná, musely jsme mít i čepici - i vlasaté děti, na hygienu se tenkrát opravdu dbalo :palec:
Ten argument s cirkulací vody - :roll: Voda nám cirkuluje i v našem bazénu a kdybych ho občas nevysála a nesesbírala mouchy síťkou, tak tam ten bordel zůstane na věky věkův. Je fakt, že s druhým dítětem jsem teda chodila oproti Kennymu do eklovního bazénu v Kladně a Tuchlovicích a přežilo to taky :mrgreen: ale kdo má v rodině alergie nebo dítě citlivé, tak doporučuji vybrat nějaký zařízení, kde na hygienu opravdu dbaj a nedovolej tam vstup nějaký špíně. (Všude kam jsem chodila se musel každý umýt mejdlem a jednou dokonce na tom Kladně jednu matku vrátili zpátky do sprch, což teda oceňuji :palec: )

 
Radka610
Kecalka 179 příspěvků 18.07.14 22:43

@BohunkaP Pro Boha, milá Bohunko, nechtěla jsem se dostat až k těmhle detailům, ale tohle prostě nejde :roll: Nejsem prase, které se nemyje, je snad pochopitelné, že než si plavky obléknu, tak se osprchuji a následně se ještě osprchuji ve sprchách před vstupem do bazénu a velice pochybuji o tom, že by mě někdo „cítil“ to už je opravdu přehnané.. Nehledě na to, že z domova do bazénu to mám pět minut a za tu dobu se opravdu ohromě zpotím, vzhledem k tomu, že vážím 50 kg. Nejsem ta, která se musí líčit kilem make-upu, nalíčení u mě znamená linka a řasy, nehledě na to, že mám v očích čočky se sedmi dioptriemi, takže se stejně obličejem vody ani nedotknu. Nalíčená jsem chodila prvních pár lekcí, kdy se Ella ani nehla, jak jsem již psala. Na fotkách nejsem nalíčená, takže děkuji za pochvalu, cituji: (hlavně, ať mi to na fotkách sluší, že?)..
Nepochopím, jak můžeš někoho soudit z deníčku, který je psán zejména pro pobavení, ne pro tyto tvoje nechutné fantasy příspěvky. Ale tady je to hrozně snadné že?? :poblion:

 
BohunkaP
Extra třída :D 14424 příspěvků 18.07.14 22:53

@Radka610, nevím, čemu říkáš „soudit Tě“ :roll: nic takového nedělám - vůbec Tě neznám a zda jsi na fotkách nalíčená nebo ne nebo za jak dlouho se zpotíš, je mi úplně jedno.

Napsala jsem názor na věc, která mi obecně vadí - na chození do miminkovských bazénů s líčidly a s plavkami z domova - a vysvětlení toho, proč mi to vadí. Co z toho se týká nebo netýká konkrétně Tebe, to už si posuď sama, to je čistě Tvůj problém.

 
Vita610
Povídálka 30 příspěvků 18.07.14 23:24

Ano, jsme rodina plná špindírů. Já ani má přítelkyně se nemyjeme, možná někdy, když se zadaří přes bordel, který máme doma najít koupelnu. Ano, na plavání jsme začali chodit jen proto, aby se jednou za týden umyla alespoň naše dcera. Nohy, jo nohy, ty by táááák chtěly umýt… Ale to my zásadně neděláme!!! :! :! :! :lol: Nedovedete si představit, jaký je to pohled, když si Radka doma oblékne plavky, samozřejmě měsíc neprané a dá si svojí pravidelnou padesátiminutovku na rotopedu před plaváním, to je vám taková paráda a pak po té dlooouhé 5-ti minutové cestě, skočí namalovaná s tunou make-upu, nádhernou šipku s Ellou na zádech, do dětského, naprosto čistého bazénu, není se čemu divit, že je nejoblíbenější maminkou z celého kurzu. To ovšem není vše, ve spodním dílu plavek ukrývá mýdlo!!! Ano, mýdlo!!! To vám je najednou v bazénu bublinek, když si začne mydlit nohy. Děti s úsměvem na tváři propichují bublinky a některé maminky začnou skákat i s dětmi kufry do vody, aby vytvořily mnohem více pěny, to je teprve ten pravý zážitek z lekce plavání :-)

Dnes jsem se opravdu velice pobavil u komentářů deníčku mojí přítelkyně :-) Co vy nevymyslíte, :lol:

Příspěvek upraven 18.07.14 v 23:39

 
Jitka79
Závislačka 3534 příspěvků 18.07.14 23:24

Nedá mi to ještě jednou nezareagovat.. Prostě každý, kdo chce v jakémkoliv deníčku najít nějakou absurditu, tak najde, nechápu.. Zakladatelce pevné nervy

Příspěvek upraven 18.07.14 v 23:25

 
Olivyia
Kecalka 220 příspěvků 19.07.14 01:46

@Vita610 :mrgreen: :potlesk:
@Radka610 Tvůj deníček se mi líbí, krásně plavčíte a halt když není co řešit v diskusi zásadního, musí se něco vymyslet. Jinak se mi líbíte hujerovi celá rodinka :palec: jak pěkně držíte pospolu a vzájemně se doplňujete. To už je vidět i v předchozích deníčcích. Tak ať se vám daří :kytka:

 
Krkael
Generální žvanilka 21860 příspěvků 19.07.14 09:40

@BohunkaP to jsou, asi jsem nejaka citlivka vazna nebo co :P starnu, starnu :think:

@Vita610 juu, haha, to je ale vtipu :dance: :roll:

 
Ťuhík
Ukecaná baba ;) 1172 příspěvků 19.07.14 10:40

@BohunkaP Taky souhlasím ohledně hygieny.
Filtrace není 100%. Nikdo neříká, že si prase, ale tohle se prostě nedělá. Osobně bych se taky raději oblékala doma do plavek, protože se stydím být nahá před druhými. :D Ale to bych neudělala. Mám tří měsíční mimčo a ostatní maminky chodí do kenny taky tak s malými mimči a nebudu je nijak ohrožovat, ikdyž si pokaždé připadám čistá. Vždyď se i mimča musí mydlit před vstupem a to jsou čistá…

 
Altair
Kecalka 187 příspěvků 19.07.14 12:58

Pěkný deníček! Vím přesně o čem mluvíš. Taky jsem chodila s malým plavat a bylo to super. Už se těším až si to zopakuju s druhým a btw. vůbec se divím, že vás nalíčené do bazénu pustily. Nám jasně řekli, že nemáme být nalíčené, žádné krémy na sobě napatlané, laky na vlasy apod. i koupací čepici jsme museli mít. Asi to má každý bazenék jinak.

 
Eva117
Stálice 85 příspěvků 19.07.14 13:48

@Vita610 :palec: :potlesk:

 
Hanka1
Extra třída :D 11481 příspěvků 19.07.14 19:12

@Vita610
To mělo byt zřejmě děsně vtipné, ale bohužel vůbec není… 8o

 
BohunkaP
Extra třída :D 14424 příspěvků 19.07.14 20:51

@Vita610, Dnes jsem se opravdu velice pobavil u komentářů deníčku mojí přítelkyně… Co vy nevymyslíte…

Ve skutečnosti jsi to, Víťo, všechno vymyslel Ty sám (resp. s partnerkou, která nás, sice méně „vtipně“, zato podrobně poinformovala o detailech).

Nikdo z nás tady o podobných ptákovinách nepsal… já i další asi tři diskutující jsme jen věcně (a bez jakýchkoli osobních urážek) zkonstatovaly fakt, že chodit do miminkovských bazénů s líčidly na obličeji a oblékat si plavky doma považujeme za nehygienické a neohleduplné vůči ostatním. Po nesmyslném Radčině výroku směrovaném ke „kvalitářkám vody“ jsem se pokusila (opět v obecné rovině) vysvětlit, PROČ se mi takové chování nelíbí. Nesnažila jsem se nijak urážet - nevidím důvod - jen vysvětlit důvod svých pocitů. Tečka. Psala jsem vlastně spíše o sobě, vysvětlovala jsem svoje vlastní pocity.

Píše-li někdo něco podobného mně, bývám za to ráda - obvykle mi to dá podnět k zamyšlení… něco ve smyslu „tohle nechápu, ale jestli to někteří fakt vidí takhle, aspoň se nad tím zamyslím. Možná s tím nic neudělám a hodím to za hlavu - ale aspoň budu vědět, že jiní můžou mít ten a ten problém… a že ten problém souvisí se mnou, resp. s touto konkrétní věcí.“

Ty i Tvoje partnerka umíte hezky a vtipně psát.

Škoda, že se stejným glancem neumíte také přijmout názory, které se Vám zrovna nelíbí. :nevim:

Příspěvek upraven 20.07.14 v 14:15

 
facetia
Ukecaná baba ;) 1919 příspěvků 19.07.14 21:50

@BohunkaP jedna věc je napsat svůj názor slušně. Třeba jednou větou,

ale toto

Mimčo těch pár molekul make-upu a řasenky přežije – ale mně tu půlhodinu znechutí pocit, že mám těsně vedle sebe ženskou, o které cítím, že je „navrch huj, vespod fuj“.

mi už prostě přijde trochu moc

Příspěvek upraven 20.07.14 v 08:18

 
Zlobísek:))
Kelišová 6300 příspěvků 11 inzerátů 21.07.14 13:23

Za mě krásný deníček :palec: je vidět, že ste si to užívaly :potlesk: fotky jsou nádherné, tvůj chlap by mohl též něco sesmolit :mrgreen: :palec: jeho komentář je :pankac: :palec:

 
rerere
Zasloužilá kecalka 547 příspěvků 22.07.14 22:25

@Vita610 :potlesk: to víš, ženský = slepice. Pro rýpavé slepice, i já jsem ženská :lol: :mavam:

 
Dainvyk
Ukecaná baba ;) 1564 příspěvků 11.08.14 09:50

S tou hygienou to přeháníte ne? :zed: a na co tam asi cpou ty chemické blivajzy? ty vám nevadí? určitě je velmi zdravé máčet dítě v chemii, stejně jako ve špíně, že? A na co tam je asi ten chlór? Ten je na to aby všechno vyžral a netvrďte mi něco jiného, je to tak…---),tak tady nevykládejte nesmysly s hygienou, jak si potom ty děcka mají vyrobit protilátky, když je budete od všeho chránit?!!…achjo­o…tady jste ve 21.století a je hygiena na jiné úrovni než před několika lety..samozřejmě je to váš názor, ale podle mě pitomý a zbytečný…

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama