Nikdy se nevzdávej!

Těhotenství

Tento deníček bude navazovat na můj úplně první, ve kterém jsem vám psala, jak jsem třikrát potratila. Tento deníček bude o tom, že i na nás se usmálo to nejkrásnější štěstí.


19 komentářů


2 komentáře

Od prvního potratu uběhly už skorem 4 roky. Pro mě to byly roky plné trápení, beznaděje a neustálého běhání po lékařích. Po druhém potratu to vypadalo už nadějně. Našli mi krevní mutaci a já věděla, že ona za to vše může. Do slova jsem si vynutila žádanku na hematologii a další náběry. Vše vypadalo dobře, ale přesto jsem si ve třetím těhotenství začala píchat nízkomolekulární heparin, bohužel diagnoza se opět opakovala. Opět jsem musela slyšet od své doktorky tu zatracenou větu, že miminku přestalo bít srdíčko.

Svůj poslední potrat jsem oplakala natolik, že jsem si byla jistá, že už se miminka vzdám. Byla jsem úplně na dně. Po pár týdnech mě ale má gynekoložka poslala k jedné skvělé profesorce reprodukční imunologie do Plzně. Opět jsem byla plná nadějí.

Hned po první návštěvě jsem věděla, že už to musí klapnout. Paní profesorka byla strašně hodná a hlavně velmi optimistická. Pořád mi opakovala, že ten, kdo potrácí, přesto všechno i určitě porodí.

Pro mě tato věta byla hodně motivující. Takřka ze dne na den se můj život obrátil vzhůru nohama. V našem městě jsem si našla paní, která cvičila cviky dle Ludmily Mojžíšové. Cvičila jsem snad rok a půl. Moc mě to bavilo, i když někdy byly dny, kdy už jsem vše chtěla vzdát. I výsledky imunologie nenaznačovaly větší problém. Podle paní profesorky jsme pro ni spíše ten lehčí případ. Byla jsem moc ráda, ale i přesto jsme dostali s manželem léky a kopu vitamínů. Vše jsme oba poctivě zobali.

Já se samozřejmě i přesto pořád hodně bála dalšího těhotenství. Pořád jsem si říkala, jaké asi bude. Ještě předtím, než jsme šli znovu do snažení, jsme vyrazili za známým léčitelem. Naprosto vše uhodl správně s manželem jsme oba dostali bylinky, které nám měli pomoct.

Každopádně jsem po tom všem znovu velmi rychle otěhotněla. Strach jsem měla tedy obrovský. Ihned od pozitivního těhotenského testu jsem šla na rizikové těhotenství a ulehla do postele.

Jenže po pár týdnech jsem začala znovu krvácet. Krvácela jsem v každém ze svých čtyř těhotensví. V tu chvíli mi bylo jasné, že je po všem. Miminko jsem obrečela.

Naštěstí na pohotovosti se nic špatného nenašlo. Dokonce miminku už tlouklo srdíčko. Na pár dní jsem byla v klidu. Bohužel jsem si od začátku těhotenství až do nějakého 20.tt protrpěla pěkné těhotenské nevolnosti. Zajímalo by mě, kdo vymyslel, že těhotenské nevolnosti jsou většinou ranní. Bylo mi špatně neustále. Dokonce jsem i já, která vážím 50 kg, celkem zhubla. Opět jsem si říkala, že to miminko nemůže zvládnout. Každopádně miminko to zvládalo dobře.

Přehoupl se osudný první trimestr a já byla o maličko klidnější. Klid mi bohužel dlouho nevydržel. Cca od 17.tt mi začalo tvrdnout břicho. Ze začátku to bylo pár ztvrdnutí za den. Ale tvrdnutí se pomalu začalo více stupňovat. Kolem 25.tt to bylo i několikrát do hodiny. Na pohotovosti jsem byla snad třikrát jen kvůli tvrdnutí. Už jsem si připadala jako blázen a kdykoliv jsem jela na pohotovost, lékaři už se na mě z dálky smáli a nejspíše si v duchu říkali „Ta už je tu zase“.

Já pokaždé odcházela domu s tím, že se nic neděje. Samozřejmě jsem byla ráda, ale podvědomí mi říkalo, že do konce těhotenství nevydržím. V 32.tt jsem byla u své gynekoložky na posledním velkém ultrazvuku. Opět u ní bylo vše celkem v pořádku i přesto, že jsem si už snad po sté stěžovala na ukrutné tvrdnutí břicha. Opět na mě koukala spíš jako na simulanta. Dle vaginálního vyšetření bylo vše vpořádku. Ale já už nemohla ani chodit, jak mi tvrdlo břicho a jak mě vše bolelo. Ale neotvírala jsem se a čípek byl dostatečně dlouhý. Prý ať si břicho tvrdne, jak chce, hlavně že se čípek nezkracuje, opakovala mi vesele doktorka.

Tak jsem se zase odpotácela domů. Opět jsem hupsla do postele a ležela a ležela. Tvrdnutí se stále více a více stupňovalo. Jediné, co mě uklidňovalo, bylo to, že netvrdne v pravidelných intervalech.

Jenže jednoho krásného dne, to jsem byla na začátku 33.tt, jsem dostala mírné bolesti do podbřišku jako na MS. Každopádně bolesti během dne přestaly, ale manžel mě pro jistotu vzal na pohotovost.

Sloužil tam zrovna jeden opravdu moc „milý“ doktor. Jediné, co udělal, tak mě seřval, proč jsem nepřijela dříve… a že cítí hlavičku.

Já v tu chvíli byla naprosto v šoku. Během několika minut už jsem byla naložená v sanitce s infuzí v ruce. Vezli mě do vedlejšího města, kde je oddělení neonatologie. Na gynekologické oddělení, kam mě převezli, mi řekli, že naštěstí nález není tak děsivý, jak popsal doktor v naší nemocnici. Přesto mi píchli kortikoidy na dozrání plic miminka.

Během tří dní se nález ustálil a já věřila, že ještě nějakou dobu vydržíme 2 v 1. Bohužel maličká přestala spolupracovat. Necítila jsem žádné pohyby a ani na monitorech nevykazovala žádnou pohybovou aktivitu. Padl verdikt, že mi navečer musí vyvolat porod.

Byla jsem z toho naprosto v šoku. Promítalo se mi hlavou, jak může tak malé, sotva dvoukilové, miminko přežít. Všichni mi ale říkali, že zase až tak malá není a že jsou na vše připraveni.

Porod trval přibližně osm hodin. Celou dobu se mi v hlavě promítalo to, co bude po něm. Jak to malá zvládne? Nemůže se jí něco stát?

Nad ránem se nám to naše štěstí narodilo. Byla nádherná a vůbec nevypadala nedonošeně. Viděla jsem ji ale sotva 5 vteřin a hned ji museli odnést do inkubátoru.

Hned ten den jsme se na ni šli s manželem podívat. Už to nebyl tak příjemný pohled jako v noci. Maličká byla napojená na ventilaci a měla zavedenou sondičku do žaludku. Při pohledu na ni jsem začala brečet ještě víc. Probrečela jsem si celý pobyt v nemocnici a následných 14 dní, které jsem nemohla být s ní. Pravidelně jsme za ní dojížděli a vozili jí mlíčko. Po 14 dnech jsem k ní nastoupila na rooming in. Konečně jsem mohla být s ní. Po dalších 14 dnech nás propustili domů…

Ale přesto všechno, co se odehrálo, jsme se i my toho naše voňavého uzlíčku štěstí dočkali. Teď jsem tou nejšťastnější maminou na světě. Všem, kteří si procházejí tou trnitou cestou a potrácejí, přeji hodně sil. Hlavně se nikdy nevzdávejte!!! Na každého z vás to malé štěstí někde čeká a určitě se ho dříve nebo později dočkáte jako my. :)

Hodnotilo 51 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
LadyTommy
Extra třída :D 14794 příspěvků 09.04.14 00:18

Hlavně že to má krásný konec :hug: gratuluji k princezně :kytka:

 
Terezka s Denískem
Závislačka 3580 příspěvků 09.04.14 00:19

Moc gratuluju :kytka: :hug: maličké posílám hodně zdravíčka do dalších let :srdce: :srdce: je to bojovnice!!

 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 09.04.14 07:11

Moc gratuluju k princezne a preju hodne zdravi a stesti :kytka:

 
Annnet
Echt Kelišová 8109 příspěvků 09.04.14 07:59

Moc gratuluji a přeji hodně štěstí a zdraví. Pamatuji si tě ze skupiny snažilek, často jsem na tebe myslela :hug:

 
Raduli13
Stálice 95 příspěvků 09.04.14 08:29

Velká gratulace k nádherné holčičce :kytka:

 
janička_opička
Ukecaná baba ;) 2432 příspěvků 09.04.14 08:39

Moc gratuluju k holcicce hodne stesti! :kytka:

 
Baby86
Zasloužilá kecalka 939 příspěvků 09.04.14 08:54

Gratuluji :kytka: Přeji hlevně hodně zdraví vám všem :srdce:

 
Bunnies
Ukecaná baba ;) 1987 příspěvků 09.04.14 09:21

Ahoj Marinko :) takže to po svatbě vyšlo. To je super! Hodně zdravíčka přeji. Malá je krásná.

 
Réza
Echt Kelišová 9443 příspěvků 09.04.14 09:35

Krásný deníček, přeji Vám oběma kopec zdraví a štístko na samém kroku. Malá je velká bojovnice po mamince. :palec: :potlesk: Užívejte se navzájem holky :srdce:

 
veronika6913
Závislačka 3395 příspěvků 1 inzerát 09.04.14 09:37

Gratuluju!! :kytka: přeju vám všem hodně štěstí. :srdce:

 
marturka  09.04.14 10:17

Statečná maminka! Gratuluji k maličké, ať dělá jen radost! :kytka:

 
Martrich
Extra třída :D 12021 příspěvků 09.04.14 10:52

Jsem moc ráda, že to dobře dopadlo, přeji tvé maličké co nejvíc zdravíčka a spokojenosti v životě. Je to velká bojovnice a ty taky :palec: :srdce: :srdce:

 
Liren
Generální žvanilka 24032 příspěvků 09.04.14 11:05

Moc gratuluji k holčičce a přeji vám vše dobré do života :kytka:

 
Anonymní  09.04.14 11:39

Připoměla jsi mi moje těhotenství. Také mám mutaci (já leidenskou) a přišlo se na to po prvním předčasném porodu. V druhém těhotenství mě hlídali na hematologii, ale krev jsem neředila ( výsledky bývaly dobré). Obě těhotenství jsem se cítila opravdu přííííšerně, strašně mi tvrdlo a bolelo břicho, stejně jak popisuješ nálezy byly normální, ale můj pocit že děti nedonosím byl správný. Měla jsem štěstí že sem to pokaždé dotáhla do 35 tt takže to odločení od dětí nebylo tak dramatické. Na tvém příběhu mě zarazilo, že tedy nejsem hypochondr, ale že to my ženy opravdu možná cítíme, že něco není až tak v pořádku :think: :mrgreen: A abych nezapoměla, moc gratuluju k miminku :kytka:

 
Lucinka0
Kecalka 207 příspěvků 09.04.14 11:58

Krásný deniček a gratulace bohužel jsme měli něco podobného 2× jsme potratila pak jsme dojížděli na genetiku a zničeho nic jsem po roce opět otěhotněla je to moje takzvaně třetí těhotenství ale vše je uplně jiné ze zařátku stresy o malého a furt jsem si říkala když už jsem tolikrát potratila jak jemožné že je najednou vše v pořádku :?: samozřejmě jsme za to rádi a v červnu rodíme takže budoucí těhulky a maminy opravdu to nevzdávejte :)

 
pavlinka77
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 09.04.14 12:06

Taky mám mutace - dvě a přišla jsem o dvě miminka a tědka mám doma úžasnou princeznu :srdce:
Moc gratuluju

 
Laura1010
Zasloužilá kecalka 566 příspěvků 09.04.14 12:16

Krasnej konec, at jste zdravi :kytka: Muzu se zeptat kde je ta pani co cvici podle Mojzisove? Jsem taky od Plzne. Dekuju :)

 
backjay
Kelišová 7164 příspěvků 09.04.14 12:30

Krásný konec :hug: mooc gratuluji k vysněné holčičce a přeji celé tvé rodině hodně zdravička

 
Eva117
Stálice 85 příspěvků 09.04.14 13:06

Jsem ráda, že to dobře dopadlo a dočkali jste se málé princezničky :kytka:

 
Clarietka
Stálice 89 příspěvků 09.04.14 13:26

Gratuluji :) :kytka:

 
IvčaL
Extra třída :D 11219 příspěvků 09.04.14 13:30

Moc krásně jsi to napsala :hug:. Neměla jsi to vůbec jednoduché a jsem ráda, že to takto krásně dopadlo. Přeju vám v životě už jen samé štěstí :kytka:

 
TerezkaaD
Kecalka 107 příspěvků 09.04.14 14:19

Gratuluji :kytka:

 
Bellinde
Stálice 69 příspěvků 09.04.14 16:32

Gratuluju ke šťastnému konci. :kytka: Obdivuji co jste za ty 4 roky vydržela a věřím, že miminko bylo tou nekrásnější odměnou. :kytka:

 
Akzeret
Povídálka 23 příspěvků 09.04.14 18:23

Velká gratulace k překrásné holčičce! Hlavně ať je zdravá. Hodně štěstí :hug:

 
marketa-mouchova
Povídálka 46 příspěvků 09.04.14 19:35

Gratuluji a přeji hodně štěstí a hlavně zdraví! :kytka:

 
APetra
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 09.04.14 21:10

Moc gratuluji k malé princezničce a přeji Vám ať ta další cesta už není tak trnitá a je jen dle Vašich představ :)

 
Mal
Závislačka 3816 příspěvků 09.04.14 21:56

Jste moc statečný holky :hug:.Přeju Vám moc štěstí a zdraví. :mavam:

 
marinka5
Echt Kelišová 9196 příspěvků 10.04.14 09:30

@Bunnies jojo pár měsíců po svatbě to vyšlo

Všem moc děkuji :palec:

 
LIEBEhexe
Kecalka 358 příspěvků 10.04.14 17:33

Přečetla jsem si všechny tvoje deníčky a máš můj velkej obdiv, jsi opravdu statečná! :hug: užívej si špuntíka a jak vidíš, tak se všechno špatný jednou v dobrý obrátí, gratuluju :mavam:

 
saskula
Stálice 67 příspěvků 11.04.14 21:16

Mam z tohoto deníčku husí kúži, jsem moc ráda, že to všechno dobře dopadlo a přeju hodně štěstí :srdce:

 
marinka5
Echt Kelišová 9196 příspěvků 12.04.14 18:29

Všem moc děkuji…přesto všechno jsem ráda, že to takhle dopadlo a v postýlce mi tu spinká náš poklad :srdce: Mohlo to dopadnou bohužel i mnohem hůř…

 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1140 příspěvků 13.04.14 21:58

Opravdu krásný příběh :)) Říkala jsem si, že bych určitě nevydržela 4 potraty jako vy :) ale co by pro dítko člověk neudělal :)) já jsem porodila svého prvního mrtvého synka ale už se těším na žívě zdravé dítko :)) Congratulations :))

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama