Nové snažilky 31.díl - dědové a babičky v očekávání

Ahoj všem Hlásím se po návratu z dovolené. Minulý deníček jsem jakžtakž přelouskala, ale naskakovat do rozjetého vlaku se mi moc nechtělo, tak radši připojím „nový vagónek :)

Moc gratuluju Anině k těhotenství a Leňule přeju, aby ty dvě čárky nebyl planý poplach a ve čtvrtek se na UZV fazolka ukázala. Nemůžu zapomenout na Metelku, které přeju prima porod a nejhodnější miminko.
Dovolená byla príma. Jsme dobře nadření - tahat na zádech 12 kilového potomka týden po horách není žádný med. Ale aspon vidíte, že to jde a budoucí maminky se nemusí zříkat podobných aktivit na nijak závratně dlouhou dobu. Už minulý rok jsme s dcerou prochodili Šumavu. Takže pokud máte jakž takž vyvinuto zádové svalstvo, chuť a v neposlední řadě k dispozici ochotného nosiče (nejlépe manžela), klidně vyražte do přírody i s batoletem (otrlejší i s kojencem - jde to :-) U nás je teda hlavním nosičem manžel, protože mé kyčelní klouby už mají nejlepší roky za sebou a při podobných námahách docela protestují. Příští rok už to nepůjde, tříletý capart toho přece jen moc neujde a do sedačky na záda už bude těžká. Ale na druhou stranu už bude dost stará na prázdniny u babičky, kam ji zatím dávat nechci, protože má máti má řekněme poněkud netradiční přístup k jediné vnučce…

Když už jsme u těch rodičů - čili dědáčků a babiček…Jak to bylo u nás.
Otěhotněla jsem po šestileté známosti - svatba byla plánovaná na květen a mimi na cestě už v říjnu :-) Takže jsme manželovým rodičům oznámili, že bude svatba dřív, protože být musí. Tchán nehnul brvou, tchýně reagovala poněkud podivně - to chcete říct, že mě ve 40 uděláte babkou?!? Bylo jí 47 a manžela měla v 19 :-DDD Za ty roky, co ju znám to byl snad jediný vtip, který pronesla :-) Tchán čekání na vnouče nijak neprožíval, tchýně až moc - pletla, pomáhala shánět výbavu, šila povlečení do postýlky…Babička se vším všudy. Moc se těšila.
U mých rodičů byla situace jiná. Máma vzala na vědomí, ale žádný citový výlev se nekonal - takovými projevy vždycky hooodně šetřila :-) Ale byla evidentně potěšena. Později jsme s oběma babičkami probraly věci po nás (nevěřili by jste, jak neuvěřitelně kvalitní jsou 30 let staré dupačky z MAKA), tchýně napletla, máma koupila autosedačku a židličku na krmení (vážně nemusela, ale sehnala v sekáči peg pérego ve výborném stavu za zlomek ceny a tak prý pořídila do výbavy). Prostě nakonec se obě babičky chovaly standardně - jako babičky čekající první vnouče - u mé mamky bych se nedivila jisté lhostejnosti (i když předstírané), takže příjemné překvapení.
Daleko největší a nejpříjemnější překvapení byl můj tatínek. Na úvod musím říct, že nejsem jeho - vyženil mě jako 7 letou. Ten byl ze zprávy o potenciálním „dědečkovstvím" úplně hotový. Podezírám ho, že mu i slza ukápla :-) Dokonce se mě vyptával, jak mi je, jaké to je, čekat dítko, jak se cítím… Před mými pubertálními sestrami prohlašoval, že ho to úplně povznáší, to moje těhotenství a myslel to vážně a vůbec se za to nestyděl (možná trošku jo). Sestry pochopitelně obracely oči v sloup :-DDD
Tož tak. Docela ráda bych si to oznamování zopakovala, ale už to bude jiné - resp.nebude to poprvé. No a krom toho mám pocit, že tento měsíc se mi ovulace někam zatoulala. Ale třeba se mýlím - uvidíme…

Nové těhulky: 30
TP 29.9.2005 Metelka/1968/ČL/Holka
TP 29.11.2005 Sophie/1976/Menorca/Kluk
TP 12.12.2005 Yasmin/1980/Praha/Kluk
TP 13.12.2005 Majki/1978/Žatec/Holka
TP 17.12.2005 VeronikaR/1979/NZ/Holka
TP 21.12.2005 Ally/1978
TP 22.12.2005 Mikis/1979/Olomouc/Holka
TP 25.12.2005 Nicol/1976/HK/Holka
TP 27.12.2005 Berča/1979/Roudnice/Kluk
TP 3.1.2006 Bubinka/1974/Kolín
TP 6.1.2006 Tobia/1977/Praha/Holka
TP 7.1.2006 Daja/1977/Praha/Kluk
TP 24.1. 2006 Katouch/1979/Jedovni./Holka
TP 31.1.2006 Sonule
TP 12.2.2006-Marketkaa/1984/Praha
TP 13.2.2006 Bamla/1979/Praha
TP 13.2.2006 Monina/1976/Ostrava/Kluk
TP 16.2.2006 Jarka/1979/Domažlice
TP 21.2.2006 Denda/1980/Bratislava
TP 24.2.2006 Viki25/1979/Klatovy
TP 24.2.2006 Berun/1981/Praha
TP 25.2.2006 Grizley/1978/Mladá Boleslav
TP 4.3.2006 Zuzzi/1976/Plzeň
TP 5.3.2006 Polarka/1978
TP 6.3.2006 Kocca/1978/Kroměříž
TP 16.3.2006 Panenka
TP 20.4.2006 Nikka/1971/Olomouc
TP 25.4.2006 Pralinka/1978/Havlíčkův Brod
TP 27.5.2006 Anina/1977/Praha
TP 05/2006 Lenula/1985/Zlín

Nové snažilky:31
Alia-1970
Ajuška-1977/Liberec
Azeretka-1978/Hradec Králové/TS 11/04
Bedrunka-1978/Jablonec n.N./TS 4/05
Berunda-1976/Jilemnice
Ber-1972/Praha/TS 2/05
Burinka-1975/Olomouc/TS 3/05
Cami-1975/Praha/ TS 9/05
Daria-1978/Český Těšín/ TS 05/04
Elda-1979/Jižní Morava TS 7/05
Elen-1979/Tábor/TS 12/04
Gigi-1975/Praha/TS 4/05
Handule-1975/TS 4/05
Katyy-1981/ TS 10/04
Kafka-1978/Čelákovice/ TS 8/04 MS 29.9.
KlaraM-1979/Praha TS 6/05
Konvalinka-1975/Kolín
Kubula-1976/TS 10/04 MS 13.10.
LindaK-1979/okr.Domažlice TS 3/04
Lendulin-1974/Praha/ TS 10/04
Lucie2507-1979/Ostrava/TS 4/03
Lupinka/1979/Hradec Králové/TS 10/05
Mattie-1978/Praha/TS 10/05
Mischina-1980/Brno/TS 5/05
Medka-1977/Praha/TS 1/05
Nothing-1980/Česká Lípa
Radja-1979/Zlín
Selmina/1975/Liberec
Sofy-1978/Bratislava/TS 5/04 MS 15.10.
Sisa2-1978/ Bratislava/TS 03/05
Tulipanek-1977/Tachov/ TS 11/04

Předsnažilky:5
Ifule-1975/Praha/TS 12/05
Jankaa-1977/Praha
Juliska-1977/Praha(USA)/TS 12/05
Kaila-1981/Přerov
Zuzzanka-1980/Hradec Králové/TS 12/05

Zdraví Elda

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
3888
27.9.05 11:28

Elda: super deníček. Nemůžu k tomu nic dodat, snažíme se o první a tak reakce ještě neznáme, určitě budou pozitivní na obou stranách, jak je znám, bude to pro obije rodiče druhé vnouče. Naši ty poslední dobu neustále mluví jen o tom, kdy už konečně jim taky to nějaký vnouče pořídíme. Mají vnuka, ale v listopadu mu bude 14 a tak o ně už skoro nejeví zájem. Manželovi rodiče nás většinou nechávají v klidu, vnoučka mají tříletého a k tomu má zdravotní problémy, takže starostí neustále nad hlavu. Zrovna asi před hodinou jsem se dozvěděla, že zas jde na operaci a krom té jedné komplikace měl i další věci jako naštíplou nožičku, ošklivě popálenou ručičku, napil se aviváže a tak podobně, u doktora a v nemocnici je každou chvíli. Tchýně si někdy neodpustí narážku na můj věk, že už mám načase, švagrová měla kloučka ve 28 a ona má pocit, že má proto ty komplikace, že to moc dlouho odkládala a tak si to občas neodpustí, ale chápu jí, má špatnou zkušenost.

Klára

  • načítám...
  • Zmínit
317
27.9.05 11:34

ELDA - super denicek! :-) kedze som este stale len cakatelka na //, vlastnu skusenost nemam, no uz sa velmi tesim, ako to raz oznamime. len dufam, ze potom nebudem sklamana z reakcie „publika“ :-)
KLARAM - ta mrcha ma velmi mrzi :-( tak aspon prajem, aby tie bolesti rychlo presli a mohli ste sa rychlo pustit do dalsieho kola snazenia.

u mna nic noveho, teplota dnes rano necakane stupla, tak som zvedava, co to spravi zajtra - ovu mavam az 26-27DC, tentokrat by to mozno bolo „uz“ 24DC…

  • načítám...
  • Zmínit
656
27.9.05 14:31

Ahoj holciny,

tak jsem zas tu. Eldo, denicek je moc hezky, ja jsem si moooc pekne pocetla.

Werinka: Tyyyjo leti to - koukala jsem na tvuj prispevek a podpis Werinka 20tt - vzdyt je to vcera co jsem koukala na tvoje svatebni fotky - 17tt, ne? Mimochodem, jeste jednou: seklo ti to na nich. Jak se ma prcek?

KlaraM: Mrzi me ze si te nasla, mrcha pitoma. Jestli to jen trochu pujde, zkus jit misto do postele na prochazku (pro mimoprazske - tady ted sviti slunicko), me to pomaha i kdyz priznavam, ze ´vykopat´ se ven, kdyz je ouvej, neni jednoduche…

Sisa2: Teeeda to je hodne pozde, ta tvoje ovu. Az tedy budes testovat, specialne ty by ses mela obrnit trpelivosti, pocitam spravne ze tobe se i ty // objevi pozdeji? (Ale ze se objevi, to je jasny…)

Ber: Tedy holka ty sis uzila, jen co je pravda. Rekl ti k tomu dr neco? To prece neni jen tak, kdyz uz jedno mas, a (predpokladam) bylo bez problemu donosene. Z tveho prispevku citim opravdu smutek, preju ti at se vam brzy zadari…

Berun: ty cutanecky jsou neco, na co se fakt tesim. Vim, uz jsem o tom mluvila…a vim ze je jeste moc brzo, ale me proste NIC neni, tak uz se trepu na nejake (prijemne) projevy. Jake to bylo, kdyz to Berunacek udelal poprve? Co sis rikala?
Na tvuj denicek se opravdu tesim, doufam ze si tam take prectu neco o kvetnatkach…nebo mozna cervenatkach 2006. Jestli bude tp 27/5, taky bych mohla skoncit s mimiskem na Den deti, chichi.

Jinak ja jsem za vydatne pomoci manzela stihnula dotahnout nejake drobnosti v bytecku, jako pridelat na zed policky, dopravit tam konferencni stolek a pracovni stul…no, popravde, spis to delal on a ja tam jen tak ´pricmrndavala´, ale je to hotovy a muzu poslat fotecky do realitek. Snad se brzo ozvou. Jee mam dat neco do galerky?

anina

  • načítám...
  • Zmínit
317
27.9.05 14:46

BERUN - tak to je super, ze uz mimiska aj citis! urcite to je uzasny pocit :-)
ANINA - no ja mam smolu, kedze mavam takto neskoro ovu (to ine holky uz na-cakaju na bestii), mam cely cyklus dlhsi, takze to cakanie je priserne :-( lenze s tym nemam co spravit.
a fotky do galerky urcite daj.

  • načítám...
  • Zmínit
3678
27.9.05 15:44

Ahoj,

tak hlásím příchod z UTZ. Byla strašná fronta, protože minulý týden měnily UTZ, přišel jim nový kvalitnější, takže se neordinovalo a dnes bylo asi 20 těhulek.
Takže abychom si to shrnuly -
podle Berunina výpočtu - holka
podle mladší krve - holka
podle věštkyně - kluk
babská přepověď - kluk čínský kalendář - holka
chutě - holka
roste mi zadek a stehna - holka
měním se prý v obličeji - holka…
Takže co myslíte???
Třešnička měla samozřejmě nožky u sebe, takže si dr nebyl nejprve vůbec jistý, ale když zjistil, že nikde nic nepřekukuje.. přiklonil se k holčičce. Tak doufám, že má pravdu!!
Pak sebou Třešnička mrskla, kopla a doktor prohlásil, že pindíka nevidí!!

Tak děkuji za držení palečků!

Jinak je miminko v naprostém pořádku, všechny rozměry odpovídají, spočetli jsme všechny prstíky, přeměřil hlavičku, zkontroloval srdíčko a orgány a všechno je OK!!

Jarka a Třešnička Nikolka 20tt

  • načítám...
  • Zmínit
1372
27.9.05 16:43

Ahoj holky,
moc vás zdravím…

Jarko: Gratuluji moc k holčičce, to je super, takže uz na 90 % víš že to je holčinka, to je fajn… Tak ať je nadále vše v pořádku…

Holky, která z vás další ví pohlaví miminka? Nemyslím ty co rodí v prosinci a dříve… Myslím, Tobiu, Bamlu, Berun, Marketku a další?

Mějte se moc hezky Mischiina

  • načítám...
  • Zmínit
656
27.9.05 17:29

Ber: Musim se priznat ze tomu vysvetleni v kostce moc nerozumim…to jsou jako vysvetleni, co jste dostali?

Berun: A co predpovis me? Schvalne, jestli ti to vyjde.

anina

  • načítám...
  • Zmínit
307
28.9.05 08:56

Ahojky holky,

už jsem se zase dlouho neozvala. Když ten čas hrozně rychle letí a mě se zdá, že nic nestíhám. Teda začala jsem zase cvičit, musím trochu vypadnout z toho stereotypu, jinak bych se brzo zbláznila.
Eldo moc krásný deníček, já zatím svoje zážitky popsat nemůžu, ale snat nám to taky brzo vyjde.
Jarko gratuluji k holčičce.
Berun děkuji moc za tu webovou stránku na měření BT, jenže bohužel angličtinu neumím. Nevíte náhodou, kde bych našla překládek?
Díky moc.
Dnes jsem 10 DC, končím s braním Clostillbegytu, takže čekám, že někdy o víkendu by mohla dorazit ovu, no necháme se překvapit. Minulý měsíc jsem jí měla až 24DC, takže si myslím, že se pak brouček nestihne uhnízdit, když ovu probíhá až tak pozdě?
Mějte se všichni moc moc fajn a opatrujte se.
 Lenča

  • načítám...
  • Zmínit
307
28.9.05 09:37

Holky to jsem ještě jednou já, zkoušela jsem mrknout na ty stránky www.fertility.com a fakt jsem tam nenašla nikde, že bych se měla zaregistrovat a že bych tam mohla vkládat svojí BT, prosím poradíte. Díky moc Lenča

  • načítám...
  • Zmínit
3888
28.9.05 09:38

Ahoj holky,

Jarko: Gratulace k vytoužené holčičce.

Dneska už je mi docela dobře, ještě popijim bylinky, ale už jen pro jistotu. Tentokrát mi ani tolik nevadilo, že mrcha přišla, máme nějaké plány na příští týden a určité věci by se špatně řešily, ale příště už mrcha nedorazí, ať s tim nepočítá.

Klára

  • načítám...
  • Zmínit
317
28.9.05 11:51

LENCA - musis ist na stranku www.fertilityfriend.com. mam preklad, co kedysi pisala myslim juliska do denicku, mozem ti ho poslat mailom.

  • načítám...
  • Zmínit
317
28.9.05 11:56

tak som nasla aj ten prispevok, je tu -
https://www.emimino.cz/modules.php?…

  • načítám...
  • Zmínit
5248
28.9.05 19:15
  • načítám...
  • Zmínit
3467
28.9.05 21:32

Ahoj holky!

Eldo, moc krásný deníček!!!

Tak já už jdu zítra k doktorovi. Jsem nervózní jak něco, však určitě znáte to nekonečné čekání… MS ale po injekci nepřišla, teplota je stále nad 37 st., tak na mě snad čeká jen krásné potvrzení těhu. :-)Držte mi palečky! Zítra se hned po návštěvě doktora ozvu.

Mějte se krásně a užívejte si miminek v bříškách!

Leňula

  • načítám...
  • Zmínit
3888
29.9.05 04:47

Ahoj holky,

přeji krásné dobré ráno.

Lenula: Držím palečky, ať už tentokrát Dr. potvrdí těhotenství, určitě se pak ozvi.

Klára

  • načítám...
  • Zmínit
711
29.9.05 07:28

Ahoj holky,

BERUN: Gratuluji k prvním kopanečkům. Já si ze začátku nebyla vůbec jistá, tak jsem to ani nepsala (14.9.). Asi po dvou týdnech mi úplně přestali, tak jsem měli trochu strach a všera jsme s manžou dostali pěkně nakopáno a je to jasný. Vycházeli mi ty první kopenečky dost brzo, tak jsem si to ani nezaznamenévala - kdyby to bylo 1/2 tak rodim v 33tt a to je fakt dost brzo :) Ale je to super, když máš konečně důkaz, že se tam vevnitř něco děje, že :)

JARKO: Tak gratuluji k holčičce. Taky super přehled těch předpovědí. Mě taky podle všeho vychází holčička, ale říct si to nenecháme. Jdeme na velký UTZ až 20.10.

Holky znáte někdo datum početí a ovulaci - jak vám to vychází? Já tomu věřím nejvíc - skoro na 100%.

LENULO: Držím palečky na dnešní kontrole. Když je BT pořád nahoře, tak je to hodně optimistické !

KLÁRO: Taky držím palečky na příští cyklus. Teď se do toho obujete a bude to na 100%.

Tak dneska bub celý den v práci, tak sem ještě nakouknu!

Jéé-já chtěla ještě pochválit deníček - docela zajímavé téma ELDO. Ráda bych k tomu taky ještě něco napsala..tak příště

Grizley

  • načítám...
  • Zmínit
4921
29.9.05 07:57

LENULKO: Já ani na chvíli nepochybuju, že jsi těhulka!!! Takže Dr. ti to prostě potvrdí a basta fidli!!! Hned potom napiš.

GRIZLEY: Ty moje kopanečky ještě nejsou bůhvíjak časté a intenzivní, většinou se objeví ve chvíli, kdy v klidu sedím anebo si jdu lehnout, jinak přes den je vnímám jen zřídka. Já vím naprosto přesně datum početí-6.6. protože jsem si dělala ovulační test a v tento den byla ta druhá čárka silnější než ta první. To bylo 15DC a tulení jsme prováděli od 13DC-17DC pak už celý měsíc ne. U mě to znamená, že jsem ty pohyby ucítila o necelý týden dřív (18tt+4) v pátek začínám už 20.týden:) Tak je to téměř přesně. To, že cítím tyhle minipohyby ještě Dr. říkat nebudu, on po mě chtěl den, kdy je budu opravdu cítit po celý den-což se zatím děje jen v klidovém stavu-nekope mě, když se pohybuju:)

Dneska mám díky malování v práci volno, tak lebedím se svýma pesánkama, právě v poklidu snídám…no paráda. Pěkně prší, tak mě dneska nikdo z podkroví nedostane:)

Včera jsem si udělala velkou radost, v KIKA v Průhonicích měli přebalovací podložku s obrázkem jako mám to povlečení do postýlky od ALVI-super!!! Pak jsem přes net ještě objednala AVENT-to jest 2 lahvičky, 2 dudlíky a taky teď mají v www.detskyraj.cz akcičku na plenky-10ks za 160,–Kč tak jsem rovnou dokoupila i bavlněné plenky. Řekla bych, že tak polovinu výbavičky mám, stejně jako půlku těhotenství za sebou:)

Včera volala tchýně tak jsem jí připravovala na to, že si myslím, že místo té vysněné holčičky čekáme určitě kluka…byla docela vstřícná a milá. Taková je vždy když jí dlouho nevidíme (tentokrát již celý měsíc), ale na miminko se těší, to bych jí křivdila. S kloučkem od švagra jí to nevyšlo, bývalá přítelkyně jim ho nechce půjčovat a už má jiného partnera, tak se o to víc upíná na to naše mimi.

METELKO: Dneska máš termín porodu, sleduju záříjňátka, tak vím co momentálně řešíte. Přeju ať k tomu vyvolání nedojde, a to tě pořád strašili s předčasným porodem viĎ? Držím palečky až napíšeš zprávu, dám to vědět všem i do zimních miminek i do záříjňátek, neboj.

Berun 18tt+6

  • načítám...
  • Zmínit
3678
29.9.05 08:32

Ahoj holky,

děkuji za gratulace k holčičce, beru už to jako hotovou věc, tak snad se doktor nespletl :).. Ještě lepší oznámení samozřejmě bylo, že je úplně v pořádku, všechny míry přesně odpovídají, má všechno co má mít, správný počer prstíků a tak. Dělala i nějaký test srdíčka, kontroloval komory a srdeční žíly, no fakt super. Pak nám ukázal i žaludek, močový měchýř a všechny důležité orgány.. Třešnička je mooooc krásná :)

Jinak manža se včera všude chlubil, že udělal holčičku :) Má z toho snad větší radost než já, hi hi :)
Takže jediné zklamání bylo u synovce, ten chtěl chlapečka, ale včera už se mnou vybíral růžovou čepičku pro Nikolku a prý ať vyberu tu nejhezčí, ať se pak Nikolka v kočárku líbí holkám :)

Leňula - samozřejmě že ti dnes doktor potvrdí těhu, nic jiného ani nepředpokládáme, takže na tebe budeme myslet :)

Ještě jsem chtěla reagovat na něco, ale bohužel jsem zapoměla… tak snad příště..

Jinak ještě k těm pohybům, ale když jsem je začala cítit v tom 17tt, fakt podle toho mám počítat dřívější porod??? Doktor se nad tím vůbec nepozastavil, jen řekl, že je to možné, koukl na mojí výchozí váhu 50kg a nezdálo se mu to divné..

Anina - no nyslím, že NIkolka je konečná verze jména, ta byla jasná hned od začátku. Jen u kluka jsme si nebyli jistí, jestli David, Daniel nebo tak něco..
U holčičky by se mi líbila ještě Monika, ale tu má kamarádka vedle, co mají ten obchod s oblečky a pak Denisa, ale tu má zase jiná…

Jarka a Třešnička Nikolka 21tt

  • načítám...
  • Zmínit
4921
29.9.05 08:43

JARKA: Do průkazky by ti Dr. měl zapsat datum první pohybů PP, je to tam pod kolonkou termínu podle PMS, podle toho oni připočtou 4,5 měsíce a určí 2. termín porodu. Dám ti příklad. Moje kamarádka měla termín podle PMS 17.8., podle prvních pohybů 3.8., porodila 12.8.
Přítelkyně mého švagra měla podle PMS termín 29.8. podle pohybů 19.8. a porodila 20.8. takže asi tak.

Berun 19tt

  • načítám...
  • Zmínit
2612
29.9.05 09:14

Ahoj holky
Takový přerušený pracovní týden by mohl být pokaždé, že? Udělali jsme si doma strašáka (z dýně, pěkně svítil), zašli kouknout do kravína na kravičky a na telátka (budme rádi, že nejsme dobytek - těm berou mládata ihned po porodu)… Na dnešek plánuju zvířátka z kaštanů :-) No - asi jsem vás neinspirovala.

Pohyby - taky jsem cítila velmi brzo - na začátku 17 tt. Rodila jsem ve 38+0 tt, ale indukcí, takže by možná vydržela až do termínu :-) je to individuální.

Jarko - gratuluju k holčičce :-)
Berun - první pohyby jsou príma. Ty poslední už moc příjemné nejsou, tak si užívej :-)
Lenulo - tak jak? je tam?

Jinak jsem 27 DC, tento cyklus odhaduji minimálně na 32 dnů - OVU asi nějaká byla, ale až tak 22 DC, dle výskytu „bílku“. Taky žádný PMS, zkrátka nic, co by nasvědčovalo blížící se MS - taky dobře :-)

elda

  • načítám...
  • Zmínit
1029
29.9.05 09:23

Ahoj holky,
v úterý už jsem se nedostala k internetu, takže Eldin deníček čtu až dnes.
ELDI, velká pochvala, moc se ti povedl! Máš pravdu, že budoucí babičky a dědečkové jsou kapitola sama pro sebe a reakce v rámci rodiny na takovou novinku, jako těhulkovství je, můžou být velmi různorodé.
Na dálku domlouvám tvé OVU, ať se nikde netoulá a kouká spolupracovat, abys co nejdříve mohla vyzkoušet, jaké je to oznamování prarodičům těhulkovství číslo 2. :)
LENULKA: držím všechny palce co mám, ať se dneska na utz ukáže krásná bublinka a pan Dr se chytí za nos, že jí tam neviděl už minule. Určitě nám pak hned dej vědět, jak jsi dopadla. Ale jiná než skvělá zpráva se nepřipouští!!! :))
METELKA: to bylo strašení, že Ninočka vykoukne předčasně a teď to vypadá, že se jí ven vůbec nechce, termín netermín. :)) No já se jí nedivím, koho by lákalo to pošmourné počasí venku. :o)) Ne, vážně - moc na tebe myslím, ať na vyvolávání porodu nedojde a Ninočka se rozhodne přijít na svět sama od sebe.
JARKA: tak to vypadá, že Třešinka je opravdu Třešinka. :)) To je super, další holka do party. :))))
Jo a k té korekci TP podle prvních pohybů. Ptala jsem se na to doktorky a říkala, že to není zrovna přesná metoda, spíš taková orientační - a že u drobnejch a hubenejch holek je to zavádějící, protože ty díky tenké břišní stěně pohyby vždycky ucítí dříve, než jak se v průměru udává. Takže mě třeba podle prvních pohybů TP vůbec neupravovala.
BERUN: moc gratuluju ke kopanečkům - je to legrační, viď? Ze začátku člověk neví, jestli si s ním zahrává střevní trakt a nebo je to opravdu ONO. :)) Počkej, bude to jenom chvilka, než kopanečky pořádně zesílí. :)
Psala jsem ti ještě do minulého deníčku, že jsi mě tak navnadila, že jsem hned vyrazila do prodejny Dětský ráj a taky pořídila peřinku a prostěradla a osušku a .. být tam dýl, tak jsem udělala pořádný průvan na kontě. :o)))
MISCHINA: v seznámku máme (my co už víme) napsáno, jestli je to brouček, nebo beruška … v mém případě holčička. :)
BER, KLARA, TULIPANEK: holky, moc vám držím palce do příštího cyklu a posílám těhuprskanec PRRRRRSK!, aby už tam ty // byly!
GRIZLEY: tak jak je? co pupík - pupíkuje, pupíkuje? :)))

Jestli jsem na někoho zapomněla, omlouvám se. Těhu-skleróza si dnes vybírá svou daň. :o))

Tobia + Fazolka 25 + 6tt

  • načítám...
  • Zmínit
711
29.9.05 09:41

Ahojky,
no tak s těma pohybama to teda bude asi možný, že jsem je cítila už v 16+5tt. Nic moc z toho nevyvozuji a Dr. to taky říkat nebudu - on by mi stejně nevěřil :)
ELDO: No nemysli - my jsme dělali zvířatka z kaštanů v úterý - dost jsme se u toho nasmáli - o to našemu dítku je zatím jen 19tt prenatálního věku :)
TOBIO: Bříško mi děsně vyrostlo. Mám teď těhutepláky vlastní výroby a taťka prohlásil, že vypadám jako myslivec. Já si připadám jako zelený slon :) Taky jsem si nafotila samospouští bříško - když to viděl manžel, tak prohlásil, že to vypadá jak erotický fotky. Prostě jsem vrhala děsný pohledy :) Snad někdy nafotím něco, co se bude moci prezentovat na veřejnosti :)
BERUN: Takže podle tvého termínu početí a ovu to taky vypadá na kluka co? Já pořád hlásím, že nechci vedět pohlaví, ale pořád o tom přemýšlím a vypočítávám podle všelijakých metod. Ani to nechci psát, ale nevím proč já bych o malilinko víc chtěla kluka a myslím, že to prostě na 100% bude holka. Ostatní chtějí holčičku. Manželovi je to opravdu regulérně jedno.

No jinak k tématu deníčku: Oznamování těhu dědečkům a babičkám. Tchýně byla asi tak zaskočená, že reagovala skoro lhostejně - což mě překvapilo- jelikož u ní jediné jsem počítala na 100% s pozitivní reakcí. No nakonec to překonala a teď je nadšená. Tchán byl hrozně dojatý hned od začátku, ale teď už se nevyjadřuje. Je to pro ně už 3.vnouče. Můj taťka bude děda poprvé. Z toho jsem měla největší strach a nakonec to dopadlo perfektně. Od té doby co to ví je jako vyměněný. Dokonce už se i uvolil, že by ten kočárek teda vozil, ale jenom doma po zahradě :)
Jinak pro inspiraci jsem nastávajícím prarodičům předali řidičák na kočárek - je vyfocený někde v galérce.

Zatím Grizley

  • načítám...
  • Zmínit
1029
29.9.05 09:54

Grizley, to jsi šikulka, když jsi si sama ušila těhu-tepláky. Já psala do minulého deníčku, že jsem se nechala ukecat, že povlečení do postýlky ušiju sama - na stroji jsem šila naposledy před 8 lety (jestli ne dýl), takže očekávám zábavné okamžiky a přientlované prsty k látce. :o))) Nevím, jestli ten můj výtvor pak bude prezentovatelný na veřejnosti.
A k pupíku: já mám pocit, že mezi 19 a 22. týdnem mi pupík poskočil snad nejvíc - zdálo se mi, že každé ráno je větší. :))) Koukej foťák svěřit manžovi a vrhni na něj ten nejsvůdnější těhu-pohled, ať tě hezky vyfotí a můžeš nám dát fotečku do galerky. :)

Tobia

  • načítám...
  • Zmínit
4921
29.9.05 10:02

TOBIA: To jsem ráda, žes vykupovala krám podle mých doporučení. Kdykoliv narazím na nějakou výhodnou akci hned jí sem napíšu ať nežeru:))) Ty přebalovací podložky jak jsem o nich psala, mají v KIKA Průhonice poměrně levné-499,–Kč i na netu jsem viděla ceny spíš kolem 600,–Kč to co bylo hlavní, že jsem tam nalezla ty obrázky z povlečení ALVI, dala jsem jí do fotogalerie únorňátek a březňátek, tak se tam mrkněte je naprosto identická s povlečením.

Ono ty první pohyby určitě zavádějící budou, já Dr. upozornila že datum početí znám, to by podle mého názoru mělo být směrodatnější, ale nevím jaký na to bude mít názor. Na další KO jdu 24.10. to už bych měla být ve 22.týdnu tak uvidíme. Já mám podle početí i podle PMS stejný termín, protože jsem měla ovu ukázkově 15.den-takže 27.2. na UTZ je ale to moje dítě vždycky obřík, nejdřív o 2 dny větší a minule o 3 dny. Cvalík jeden:))) Takže podle UTZ TP 24.2.-líbilo by se mi datum 26.2.2006 to by bylo hezký ne? Astrologicky je lepší nějaký ten den dřív-kolem 19.2.

LENULKA: už jsem zvědavá jako ta opice…

Všem snažilkám přeju ať se na podzim zadaří.

Berun 18tt+6

  • načítám...
  • Zmínit
3467
29.9.05 11:32

Já jsem sama nedočkavá a jak!!!! Jdu až o půl 2. Držte palečky! Hned dám vědět.

Leňula

  • načítám...
  • Zmínit
656
29.9.05 12:33

Tulipan: Ja myslim ze podle BT to pujde poznat, meris? (asi ano, kdyz jsi se shanela po tech strankach, ze?) A jak dlouhe mas cykly?

KlaraM: No alespon ze ti je uz dobre…priste uz mrcha zustane za dverma, uvidis!

Jarka: Nikolka je pekna, hodi se ke kazdemu prijmeni, stejne jako ta chlapecka jmena. My mame momentalne aktualni Karolinku a na chlapecka nic konkretniho…tak snad nam to vyjde..

Elda: Jak dlouhe mivas cykly ty? 27DC uz je dost daleko…ptam se protoze ja mela cykly mezi 28-30, a // jsem nasla uz 28DC..

Berun: Kdy jsi byla v KIKA v Pruhonicich? Ja v sobotu, okukovali jsme nejake doplnky. Na fotecky v unornatkach jsem koukala, nakoupila jsi moc dobre! Ja na to mam jeste caaasek, ale zitra jedu k nasim domu a premluvim segru at se muzu prohrabat vecickama po mych neterich, co pry ma pro me nachystane… jupiii!

Lenula: DRZIM PALECKY A MYSLIM SI ZE SE OBAVAS NAPROSTO ZBYTECNE! TEHU PROSTE JSI, URCITE! JAK RIKALA TOBIA, PAN DR SE BUDE CHYTAT ZA NOS! (ke kteremu chodis, k Zabranovi?)

anina

Anina

  • načítám...
  • Zmínit
1029
29.9.05 12:44

Ber, tak já očekávám, že ten můj výtvor taky tak nějak dopadne. Ale naštěstí, povlečení na peřinu je vlastně takový skoro pytel na brambory, takže to vlastně bude úspěch, když to dotáhnu k tomuhle výsledku. :o))))

Tobia

  • načítám...
  • Zmínit
2612
29.9.05 12:49

Anina - cykly mám 28-30 dní - od vysazení HA. jednou 33 dní. Na jakékoli testování je brzo, protože cervikální hlen se tentokrát objevil až 19 a 20 DC - takže OVU byla až kolem 21-22 DC. Proto odhaduju delší cyklus. těhotenství je sice možné, ale je brzo.

elda

  • načítám...
  • Zmínit
1029
29.9.05 12:51

BERUN: no abych neplenila krám, když to bylo za super cenu. :)) Cestou z obchůdku jsem si všimla, že je tam kousek pod ním velký sekáč s dětským oblečením - chci tam nakouknout, ale teď se musím krotit, protože ségra od manži „vyhrožuje“, že má děsně super věciček po svých dvou dětech a že nám příští týden přiveze haldu, ať si vybereme, co chceme, tak nechci ty oblečkové nákupy uspěchat. Ale je to těžký … ty mini věcičky jsou super. :)))
ANINA: jen ségru přemluv a hezky prohrabuj, prohrabuj, je to radost ty pidioblečky. :)) (a docela sranda je po vyprání věšet na sušák a pak žehlení, když je to takové titěrné ..... manža dostal záchvat smíchu, když viděl ponožky pro mimi, co jsem dostala od kamarádky jako dáreček. Jemu by byly tak na palec u nohy. :o))

K tomu srazíku: já jsem určitě spíš pro víkend, protože přes týden moc nestíhám (a po práci toho mám někdy tak plný kecky, že jsem ráda, že se doplazím domů). Teď ale dva víkendy po sobě nebudu moct, hodil by se mi až víkend 15.-16. října. A jak jste na tom vy?

Tobia + Fazolka 25+6tt

  • načítám...
  • Zmínit
2612
29.9.05 12:59

Jo, ted mě napadá, že by mě tělo pěkně vypeklo, kdyby si začalo menstruovat dřív, než si myslím že by mělo. To by moje hypotézy o probíhající ovulaci dle hlenu a stavu čípku vzaly za své :-) Sakra-ted mě z toho začalo jaksi „mrchově“ pobolívat břicho…

elda

  • načítám...
  • Zmínit
1029
29.9.05 13:32

No ale pryč s takovými myšlenkami! Koukej myslet na něco veselého a žádné vsugerovávání si mrchy se nepřipouští!

Tobia

  • načítám...
  • Zmínit
2612
29.9.05 13:36

Nějak se to blbé období od OVU k mrše-nemrše přežít musí. Nejlépe s humorem :-) a taky pracovní doba neutíká :-DD

elda

  • načítám...
  • Zmínit
46
29.9.05 14:26

Ahoj holciny,
zase Vas po delsi odmlce zdravim!!
Lenulo - doufam, ze Tvuj dr. Ti Tve tehu potvrdi - ty dnesni doktori.....to je nekdy fakt sila

Berun - gratuluju ke chlapeckovi (takze krivochcanda bude priste, jo :)) a ke kopaneckum!

Jarka - gratulace k holcicce

a vsem tehulinkam preju krasne pupkateni :) a snazilkam hoodne hooodne trpelivosti a v co nejblizsi dobe //!!!

Ja si jdu k Vam postezovat, od uterka jsem pekne nastvana. Byla jsem domluvena se svoji dr., ze 15DC ji prinesu ukazat svuj grafik BT (zobala jsem Clostilbegyt uz druhy mesic) a ze se dohodneme, kdy prijdu na injekce Pregnylu (3× injekce na podporu lutealni faze -rust sliznice). Mohly jsme se spolu dohodnout samozrejme po telefonu, ale jelikoz jedu na sluzebku (od Po do St) a zrovna by ty injekce vychazeli na Po a na St, tak mi sdelila, ze se mam tedy dostavit a spolu neco vymyslime.
Tak jsem se tam v utery radostne vydala, ze ji ukazu muj krasny ovulacni pokles BT a ze mi predepise nejake leky, kdyz se nemuzu dostavit na injekce…
Nejenomze se se mnou pani dr. vubec nebavila a vsechno mi vzkazala po sestre, ale take mne proste tento mesic odepsala a nechala na pospas nezadoucim ucinkum Clostilbegytu…
Po sestre mi vzkazala, za kdyz si teda jedu pryc (jako kdybych za to mohla), takze se neda nic delat a ze mam vyckat na menstruaci..!! Takze jsem ten Clostil. zobala uplne zbytecne…Nezadoucim ucinkem je tvorba cyst, snizeni rustu sliznice, atd...... A o UTZ vubec nemluvim, v letaku je jasne napsano, ze se smi lek uzivat jen pod dukladnym lekarskym dohledem (UTZ) kvuli nebezpeci vzniku mnoha a mnoha cyst…o UTZ vubec nebyla rec, proste na mne pekne kasle a jeste je vzdycky desne otravena, co zase chci…a pritom sama mi rekne, zavolejte a domluvime se…haha
Takze jsem se dneska objednala k nove dr. a uvidime.
skoda, ze tento mesic je uz zabity, co se tyce mimca…protoze kdyby se nam treba zrovna povedlo, tak se nema kde uhnizdit, jelikoz moje sliznice je nedostatecna.....

A jelikoz se tonouci stebla chyta, tak jsem se Vas holky chtela zeptat, zda neznate neco prirodniho (nebo bez predpisu), co by napomahalo rustu delozni sliznice?
Zobu kys. listovou, piju cajik z kontryhele.. co jeste?

Mejte se krasne
Medka

  • načítám...
  • Zmínit
3467
29.9.05 14:56

Ahoj holky!

Tak je to tady!!!! Patřím mezi těch 10% holek… kterým se podaří OTĚHOTNĚT 1. měsíc po vysazení HA!!!!!!!!!!!! Ano je to tak! Na UTZ jsem viděla tu nekrásnější fazolku pod sluncem. :-)))Samozřejmě mi vyhrkly slzičky. :-) Jsem moc a moc šťastná! Vše vypadá v nejlepším pořádku, pan doktor nás pochválil. Už jsem dostala i těhotenskou průkazku. A dostala jsem tóóólik informací, že jsem je ani nemohla pořádně vnímat, jak moc jsem už chtěla být venku a všem zavolat tu nádhernou informaci… Sice dnes prší, ale já mám nejkrásnější den. :-)TP mám 21.5.. Zatím. :-)

Ani, chodím k panu doktorovi Váchovi. Je moc fajn.

Jinak už taky můžu snažilkám poslat těhu prskanec… Tak PRSK, PRSK, hodně štěstí!!!!!

Leňula

  • načítám...
  • Zmínit
656
29.9.05 14:57

Lenula: Jsem tu jako na trniiiiii, jak jsi dopadla u Dr?

anina

  • načítám...
  • Zmínit
2612
29.9.05 15:00

Gratuluju velmi moc :-)))

elda

  • načítám...
  • Zmínit
656
29.9.05 15:00

:D:D:D:D:D Tak jsme ten prispevek odeslaly stejne…OBROVSKA GRATULACEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!

Anina

  • načítám...
  • Zmínit
46
29.9.05 15:04

Lenula - OBROVSKA GRATULACE!!!!!! Preju krasne tehotenstvi.

Berun - diky za radu, pozeptam se v lekarne a uvidim, co mi doporuci, ale obavam se ze tento cyklus uz je zabity :( Ja se snad nikdy nedockam :((
 Medka

  • načítám...
  • Zmínit
1372
29.9.05 15:07

AHOJ holky,

BERUN: Díky, už jsem se podívala do seznámku, už vím co co čekáte. Předtím jsem se tam nepodívala, proto jsem se na to ptala. Už mi na to odpověděla i Tobia, že je to v seznámku… Takže jak tak koukám převažují chlapečci, já si taky jednou více přeji kluka, ale vlastně je nám je to jedno, hlavně zdraví !!! :)))) Doufám, že se nám taky brzo zadaří. Dneska jsem 14 DC, takze o víkendu bych mela být v půlce cyklu :)))

Dívala jsem se na stránky Verčo, máš nakoupený krásný věcičky.. :)))) Takovej podobnej kočárek jsem taky videla, mám podobnou přestavu…
Já zrovna dostala včera od manželové sestřenice plnou tašku dětských věciček, na holku i na kluka, tak už teď abychom si koupili zvlášť komodu na dětské věci, využijí se určitě… je tam dost pěkných kousků :)))

Jinak jsem včera nafotila pár foteček našeho bytečku, jen je musím stáhnout do PC, a pak je sem vložím do galerky, aby jste mohly „zkoulaudovat“ byteček, tak jako KlárceM :)))

Dneska jsem si dělala těhu test, protože mi bylo poslední dny nejak dost spatne, a včera jsem i zvracela, tak jsem si myslela, že bych mohla být těhu, ikdyž jsem měla poslední MS… Ale nic byla tam jen jedna /. Doufám, že se nám už v těchto chladnějších podzimních večerech zadaří…

Těhulky pohladte briska a snazilkam přeji hodně zdaru !!!!

Mischiina

  • načítám...
  • Zmínit
3467
29.9.05 15:08

DĚKUJI všem za gratulace! :-)

Jinak ještě k tomu doktorovi. Myslím si, že minulý týden nic nezanedbal. Prohmatal mě, prohlédl na UTZ… Já jsem tam taky nic neviděla. :-)Možná mi mohl vzít krev… Ale myslím, že vím, co dělá. Byl strašně moc hodný, mluví tak krásně tiše, jakoby pořád uklidňoval, všechno vysvětlí, je šetrný… Je prostě fajn. A navíc mě objednal hned na tento týden a hned mi dělal UTZ, jestli už něco neuvidíme.
Přeji všem takové doktory! :-)

Leňula

  • načítám...
  • Zmínit
1372
29.9.05 15:09

LEŇULKO : OBROVSKÉ GRATULACE k těhu !!!!!! AŤ je vše OK !!!!!

M.

  • načítám...
  • Zmínit
317
29.9.05 15:12

MEDKA - ahojky, tak som rozmyslala, ako sa ti dari… ta tvoja dr. je teda fakt „..“, to by teda poriadne nastvalo aj mna. nemam rada falosnych ludi, ved na co robi dr., ked sa jej to robit nechce? pevne verim, ze ta nova bude lepsia a vy sa coskoro toho svojho pokladiku dockate. s tou sliznicou ti neporadim, ja pijem len caj z kontryhela.

LENULA - gratulujem!!! a prajem krasne tehotenstvo bez problemov.

  • načítám...
  • Zmínit
46
29.9.05 15:20

Sisa2 - taky jsem si rikala, co je s Tebou, ze se neozyvas. Asi ty problemy v praci, vid. Uz je to lepsi?
A uz jsi take po OVU, co. Ted jsme na tom stejne - ja jsem dneska 2 nebo 3DPO, dneska mi totiz fertility prehodnotilo OVU ze 14 na 15DC - takze to bylo asi nekdy mezi. Takze jeste 11 dni vyckat a budeme vedet, jak jsme na tom. Ja jen bohuzel to vim asi uz tedka.....:( Ale nadeje umira posledni, ze jo.

Medka

  • načítám...
  • Zmínit
1029
29.9.05 15:24

LEŇULKO, to je super zpráva!!!! Mooooc gratuluju. Tak ať je tobě i tomu broučínkovi dobře, užíváte si těhulkovství!

Tobia + Fazolka 25+6tt

  • načítám...
  • Zmínit
1029
29.9.05 15:29

MEDKO, není divu, že jsi na doktorku naštvaná. Byla bych taky, kdyby měla takovýhle přístup. Udělala jsi správně, že jsi se rozhodla jí změnit a jít jinam.
Tobě, MISCHINĚ i ELDĚ a SISE držím palce - holky, to by bylo, aby se ten čerstvý těhuprskanec od Leňulky neujal a ty // z toho nebyly!!

Tuleníčku zdar!

Tobia

  • načítám...
  • Zmínit
711
29.9.05 15:33

LENULKO! Gratulace! Tak nakonec bude přeci jen pár květňátek :)

SISO: Tak jak jsi na tom? Měříš ještě BT?

MEDKO: Teda to by mě taky naštvalo. Ty se něčím láduješ a pak je top úplně nanic. Přeju ti ať je ta nová Dr. lepší!

Grizley

  • načítám...
  • Zmínit
317
29.9.05 16:27

MEDKA - no v praci je to stale horsie, ale stale dufam, ze to aspon do konca roka este nejako prezijeme. vobec neviem, ci si mam hladat nove miesto, lebo sa mi popravde ani nechce. stale dufam, ze nam to uz vyjde a ze sa tych // dockam. ja som dnes 3DPO (ovu bola predsa len zazrakom 24DC a nie klasicky 27DC), ale kedze mavam kratsiu lutealnu fazu, dozviem sa ten „ortiel“ skor :-) ty to zatial tiez nevdzavaj, ved vies, co sme si hovorili - pokial to nie je cervene na bielom, nadej mame stale :-)
TOBIA - dik za palecky, myslim, ze ich vsetky snazilky aj s tymi tehu-prskancami potrebujeme. ja som vzdy strasne chcela cervnove mimi - znamenie blizenci, kvoli doplneniu nasho trojuholnika - manzel je vodnar, ja vahy a vraj si este vychadzame s blizencami, tak sa teda uvidi, ci to vyjde, alebo nie.
GRIZLEY - BT meriam stale, osobne ma to zatial nestresuje, ako spominali ine baby - mne praveze vyhovuje, ze viem, na com som :-) stres zacina az okolo 10DPO :-))

  • načítám...
  • Zmínit
307
29.9.05 17:13

Ahojky holky,

předně chci pogratulovat Leňule, fakt moc moc gratuluji.
Sisa 2 prosím nemohla by jsi poslat ten článek od Julisky na mail - lenka.horackov@seznam.cz , děkuji moc.
Medka ty si zapisuješ BT do fertility.com, musím říct, že dneska se na ty stránky se mnou díval manža a vážně jsme nenašli, kde se mám zaregistrovat a vlastně ani kam psát ty teploty, protože já vlastně ani moc nevím, jestli u mě ta ovu probíhá, tak bych byla moc ráda, kdyby jsi mi s tím pomohla.
Anina BT měřím přes dva měsíce, cykly jsem teď měla 31 a 33, ale teď jsem zase začala brát nějaké léky, takže myslím, že se mi opět zkrátí na 28 dní.
Holky mějte se všichni hrozně fajn.
Papa Lenča

  • načítám...
  • Zmínit
317
29.9.05 17:19

LENI - asi si moju predchadzajucu spravicku nezachytila, nie je to stranka www.fertility.com, ale www.fertilityfriend.com. preklad ti posielam mailom.

  • načítám...
  • Zmínit
317
29.9.05 17:26

LENI - este ma napadlo, neviem, ci vies nemecky, mozno by ti viac vyhovovali stranky v nemcine:
www.urbia.de
www.wunschkinder.net
www.kleinersonnenschein.de
www.eltern.de
na vsetkych spominanych si tiez mozes viest grafy BT.

  • načítám...
  • Zmínit