Špuntíci - 79.díl - 2,5 roku

Rodičovství

Ahoj Špuntíčci S novým deníčkem si dávám na čas, jaxi nestíhám a může za to lenost a únava. Ještě že ne já.... Že? Tatínek se nám odstěhoval do Budějovic, je tam už třetí týden. Tlučem to doma jak se dá. Lída už je lepší, téměř nevztekací. Nebo jsem jen já otrlejší? Nevím...Při troše důraznosti i poslechne, jen se nesmí moc rozdovádětto už nepomůže nic. Dlouho jsme neprobíraly, co které dítko dovede. Hledala jsem na internetu, co má umět 2,5 leté dítě nenašla jsem nic. Všechny tabulky jsou vedeny zhruba do dvou let. Pak už je asi vývoj tak individuální, že nemá význam tvořit tabulky.

Co se fyzična týče, máme 12,5 kg a 93 cm.
Pohyb - skáče snožmo i po jedné noze, seskočí sama cca z 30 cm výšky, jinak se přidržuje, obuje si papučku (nazouvák) když stojí na jedné noze, aniž by se přidržovala. Udělá „kotrmelec" (rozplácne se na záda jak žaba). S jistotou chodí po schodech bez držení, nahoru i dolů - i když drží v ruce objemnější předmět (velká panenka).

Jemná motorika - rozepne knoflík (zapnout ho neumí), při soustředění zapne cvoček na pyžamku, vysleče si tričko přes hlavu (aniž by ho obrátila naruby-u nás docela oříšek), obuje si boty (povolí tkaničky, obuje bot, vytáhne jazyk). Co se kreslení týče, nemůžu napsat nic - kreslit odmítá - zjistila, že chce-li něco nakreslit, tak to neodpovídá tomu co chce, tak momentálně nekreslí vůbec. Jakž-takž je schopná vymalovat omalovánky - velké plochy alespoň orientačně vybarví bez přetahování, ale stojí ju to ohromné úsilí a nevydrží dlouho. Složí jednodušší hračky z kindervajec.

Sociální vývoj - začíná chápat rozdíly mezi babičkou a mnou - už na mě nezkouší fígle platící na babičku (konečně), myslím že začíná chápat význam rčení „to je neslušné„, většinou bez upozornění poděkuje, konečně neskáče ze židle po hlavě dolů uprostřed oběda (resp chápe že je třeba vydržet sedět, dokud se ostatní nenají, i když ona už nechce), přestala vyhazovat návštěvy (nedonéslas koko, běž už dom!) - souvisí s „to je neslušné“, přestala komentovat neumyté nádobí či jakýkoli binec, když k někomu přijdem na návštěvu (už to komentuje jen v nepřítomnosti toho, koho se týká). Chápe, že binec je třeba po sobě uklidit a hledá výmluvy, aby to udělat nemusela.

Rozumový vývoj - složí puzzle 20 dílků (i vzhůru nohama obrázkem dolů), bravurně ovládá DVD, Hi-Fi, všechno co řeknu, je nebo bude použito proti mně, zajímá se o čas - chápe co znamená, když řeknu že tatínek přijede v pátek (a to se kolikrát ještě vyspím, když je dneska pondělí?), „učí" se poznávat hodiny, písmena, číslice, neomylně rozezná levou a pravou - ze svého pohledu (stojí-li naproti mně, neví která je moje pravá ruka), pozná barvy (zelená, žlutá, modrá, červená, oranžová, hnědá, bílá, černá, fialová, šedá). Má až neobvyklou paměť a smysl pro detaily.

Řeč - používá složitá souvětí typu „babička říkala že,…, ale to není pravda protože,....., a tak sa to musí…" Klidně semele několik informací do jednoho celku a dává to smysl.

To je tak v kostce, co mě momentálně napadlo.
Ještě se těší na miminko, což my ostatně taky. Čekám na výsledek triple testu a za tři týdny jdu na velký UZV, kde si necháme prozradit pohlaví. Čím víc se to blíží, tím větší mám pocit, že to bude holčička, ale vnitřní pocit je pořád opačný. Asi přesvědčuju sama sebe… :-)

Elda+lída 30měsíců+gagů 18tt

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 31.01.06 17:00

První :----)))))))))))))))

S.

 
TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 31.01.06 17:33

jee novy denicek :-) lidka je sikula ale to se asi opakuju, budu si muset najit cas a popremyslet, co ta moje aninka vlastne umi a co ne :-)
mam vas zase pozdravovat od terky, dneska sme si udelaly vylet do ikea, bylo to moc fajn, hlavne to jak sme si holky „spravedlive“ rozdelily a kazda mela na starosti dve…ne delam si samozrejme srandu, ale skoro to tak bylo, terka by mela jit do druheho mimi, pze je nevyuzita, stiha toho hodne :-)…anicka a klarka v pohode, vyhraly si se vsim moznym, a daly sme si tam i obed, nakonec tam holky vylily vodu z toho kanystru jak je u pokladen voda zadarmo, tak to pani hodna vytrela, asi pekne v duchu nadavala.
verca teda dneska nemela svuj den a docela tam jednu dobu plakala, pak se ale chudinka cela zablila a bylo ticho, asi ji bolelo brisko.
brno je fakt male - potkaly sme tam janu - sylvinu segru, tak sme si daly ten obed spolecne a dokonce nas pozvala na patek na cumendu na novy bytik, jeste sem se ujistovala, jestli to mysli vazne a zve i me+3 ale pry jo holka statecna :-). zitra mi prijede kamoska z gymplu s holcickou a bude tu na 1 nebo 2 noci, takze kdyby jen na jednu, tak v ten patek k jane dorazime taky - sylvi, potkame se tam?
jeste sem nedocetla stary denicek, jen chci napsat pavli vydrz, ono to utece…za chvili olympiada, pak jaro a pak uz to skoro bude :-)
dala sem taky fotky do gal.
no nic musim letet, holky volaji uz docela dost,
 m+spol

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 31.01.06 19:00

Tak Petr s Ondrou modelují :-)), tak já jdu bilancovat.

Ahoj!

Teda Eldo, zase takový provokativní deníček :-))), doufám, že Zuzka mě podrží a Kristián nezklame!
Fyzično - cca 13kg, cca 93cm…není to aktuálně ověřeno
Pohyb - skáče i po jedné i snožmo, z překážek sám. Kotrmelec v pohodě na záda. Schody bez problémů (pro potvrzení sebou dneska z obchodu dvakrát říznul - pil Jupíka a díval se někam o dvě patra níž :-) Umí lozit po žebříku nahoru i dolů a přeleze v pohodě ze žebřin na klouzačku. Přejde po houpajícím se žebříku na laně.
Jemná motorika - jednou z deseti pokusů knoflík zapne. Obuje si sandálky, obuje i vyzuje si boty na ven, jen zavázat je neumí :-). Umí si oblíct dolní polovinu těla, horní jak kdy :-). Tričko si vyslíct neumí. Kreslení - čmáranice, vymalovávání - přetahuje a nebaví ho to. Navleče tkaničky do bot. Umí utírat příbory :-) Když chce, tak se vzorově nají příborem, na záchod chodí s doprovedem, ale nepotřeboval by ho :-)
Soc. vývoj - automaticky děkuje, prosí občas :-), vymlouvá se, začíná bájit.
Rozum - ovládá domácí elektroniku, dobře vnímá čas - teď, za chvilku, zítra. Barvy stále ignoruje, o písmenkách a tak ani nemluvím. Řeč - nooooooooo, zlepšil se. Mluví ve větách, zápor dává na začátek (Ne hlava bolí), skloňuje, časuje, minulost budoucnost - s tím nemá problém. Občas používá páluju, písuju apod., jinak gramatika vcelku jde. NENÍ mu rozumět…já to zvládám, pro cizího je to velký problém.

Držím palce s triple testem, těším se, až se gagů prozradí :-)) Tipuju holku.

Zatím ahojky Sylva

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 31.01.06 19:01

Marti,
ségra už mi říkala :-)), pokud bude příznivá konstelace hvězd, tak se v pátek uvidíme! Zatím s tím počítám.
 Sylva

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 31.01.06 19:39

Asi se jsem jistá, že v něčem jsme NEJ!!
Váha 15-16kg! :-))
Teď letím, taky zkuším popřemýšlet co umíme nebo už zase neumíme, nechci to dávat za vinu Julince, ale spoustu věcí K. najednou „neumí“ a tak po měsícu si zase začne vzpomínat… pak zjistím, že Julinka to dělá/nedělá, takže on může taky.

Vrátím se
Theo

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 31.01.06 19:41

Tipuju Pepíka, veřím Lidce :-)
T.

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 31.01.06 19:46

ahojte,

Eldo pěkný deníček fakt…

holky jsou na tom podobně, až na pár drobných odchylek…;-)))

jo taky jsou to šikulky, děsně ukecaný takže si začaly už i samy vymýšlet a opravdu mě večer brní hlava..oni tu pusu nezavřou…ani na 2sekundy. vyslečou se, oblečou se, někdy se pěkně vzteknou co je to zač, že to nejde. na nočník si dojdou samy a ještě mě když si toho ani nevšimnu buzerují, že ho nemají vylitej…zuby si čistí samy, plivou jak dospělej chlap ;-), co se mi moc líbí tak si listujou v knížce a nahlas si jako čtou to je prostě paráda, čas…hlídaj si ručičku na hodinách aby neprošvihly večerníčka ;-) zítra myslím chápou, a taky pondělí to chodíme cvičit ;-), něco z písmenek jim jde, počítají do pěti v pohodě, do deseti když se jim chce. já nevím co ještě..janička dle dnešní váhy +/- 14kg a martinka 13kg, mají okolo 90cm Janička je vyšší ;-) ..jo milujou stříhání..čeho­koliv..no a teď už končím je toho víc a já jsem taková pyšnice takže by to bylo do večera…

Sylvi - ještě k té školce…ono to jde jak to píšeš..jenže problém je ten že není vůbec místo už teď, bude se vybírat a někdo bude mít smůlu…takže prostě doufám, že projdem sítem jako potřební ;-)))) je to na ideálním místě, a z jundrova to máme prostě všude z ruky…no jo no…ale to se vyřeší, všichni odpadnou a holky budou v pohodě tady ve školce ;-) to byl jen počáteční šok z toho, že už teď je tam víc přihlášek než míst

jo a povedli se nám krásní barevní motýli s květinami už jsme to i nalepili…vypadá to skvěle ještě jdu dodělávat stonky a něco trávy..chtěla jsem zkusit odvážně i šneka…jo a jak vlastně vypadá motýl jsem se musela podívat na netu ti moji vystřiženci byli příšerní ale jak jsem uviděla předlohu už to šlo líp ;-)))

jak to vyjde vyfotim…

tak zatím pa

Zdenik střihač a M+J uspávanky

 
bobis
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 31.01.06 19:51

Ahojky,

tak jsem dneska bojovali s nemocnicí v 10 jsem jeli na příjem malého přijali a jeli jsme na „ubytování“ a neměli místo abych tam byla s ním tak jsem chtěla jet domů ale domluva s doktorkou vyšla přijetí zůstalo malého vyšetřili zavolali Dr. z ARA ta malého prohlídla natočili mu EEG (boj udržet Fifu 20 min. v leže a co nejvíc v klidu) a jeli jsem domů s tím že o půlnoci se může naposledy najíst do 3 napít a na půl 7 musíme byt v nemocnici na CT. Takže máme za sebou bojový den ale jsem ráda že jsme doma.

Mějte se pa L.

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 31.01.06 22:53

AHojky,
tak já jdu taky něco sepsat, ale věřím, že za ty dva měsíce do 2,5 ještě něco doženeme:-))

Pohyb - nejlepší je voda, tam se hýbe skvěle.. skáče rád, někdy ho musím brzdit..schody nahoru, dolů vyžaduji přidržování, nemáme zrovna ideální sklon a taky se stáčí, ale sešel by je bez drža.. nevím, jestli se tomu dá říkat kotrmelec, ale něco takového udělá..

Knoflík raději urve než rozepne, nemá na to trpělivost, obuje si bačkory, i zimní boty (zavazuji já, ale dnes projevil snahu o učení, jak se to vlastně dělá, zkusíme to..).
Obleče slipy, kalhoty, ponožky pomáhám (a většinou pomáhám se vším, Julinku přeci taky obléknu celou). Tričko by zvládl, ale potřeboval by více času, takže zatím jen rukávy.. Nakreslí hlavu, oči, nos , pusu, kočičce vousy, ale ne vždy byste uhádli co je co.. Staví dobře Duplo.

Sociální vývoj a pár postřehů. Je připravená večeře, sedíme u stolu a chybí M, volá na něj: Táto, je večeře!! Nají se sám (ale bylo období, které pozvolna ustupuje, kdy jsme ho od půlky krmili, Julinku taky krmíme :-))
U stolu se chová celkem slušně, ale nesmíte se dívat pod něj…
(Teď mě napadá, jednou si prdnul u jídla a jen podotknul : KRK, PRD! …To se asi do společnosti nehodí, co??)
Zkoumá kdo je lakomec (když mu řeknu ať se rozdělí, rád odpoví, jsem lakomec), hlupák, ví, co se malým dětem nedělá (neplácá se přes ručičky, mami!!), binec uklízí rád, když ho dobře namotivujeme a jsme u jeho uklízení, nejlépe se zapojíme.

Řeč - mluví dobře, v souvětích a k tomu mu to pálí, takže si už dáváme pozor, nedá se odbít..

Julinku má moc rád, ale kupříkladu dnes ji dal facku, na otázku, proč to udělal? JULINKA JE HLOUPÁ A OŠKLIVÁ. za pět minut ji měl zase rád…„sourozenecká láska“, nic jiného..

Pozoruji opravdu, že u spousty problémů se nakonec objeví jako příčina Julinka. Někdy jsou to „hlouposti“, které se časem vytratí (jako to oblékání, krmení, dříve i pokakávání - taky se zadařilo). POslední dobou, což je velký pokrok, to dokáže i popsat. Např. vadí mi, že Julinka boří stavebnici (poté co na ni hulákal), polož Julinku a pochovej mě, Julinka je rybička a já žralok (což vzápětí umí i odvolat…)

Ale jak jsem již někde psala, v težkých situacích stojí při sobě (třeba u doktorky:-))

Rozepsala jsem se, končím.

Quatro - dnes by si K. mohl s Em podat ruce, byla jsem na odvoz do Bohnic..

Bobis - fajn, že to takhle dopadlo, ať je vše OK

Pavlíno - co ty? Jak jsi dopadla??

Dobrou
Theo

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 31.01.06 23:00

Ještě jsem zapomněla (a to by si mohl dát roztřel se Zdeníkovic holkama :-))

Byli jsme u stolu v kuchyni a zapomněli jsme vypnou DVD (krtečka), popisoval mi, na základě toho, že slyší melodii, co je přesně v televizi.. (Nejdřív jsem nechápala, o čem je řeč a pak mi to došlo..fakt se trefil).. Takže Jani, Marti, to byste zvládly, ne??
 T.

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 31.01.06 23:06

Ahoj,

psala jsem to jeste do minuleho denicku - dobry, valeni se doma v posteli pokracuje :).

P.

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 31.01.06 23:06

myslela jsem rozstřel :-(..jsem fakt střevo…
T.

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 31.01.06 23:38

ahoj holky,

nemůžu spát, dneska mě dorazili v kanclu, naznačili mi kolik dostanu prašulí a když jsem si spočetla náklady-hlídání, nafta, telefon, zjistila jsem, že si teda moc nevydělám, ale uvidím co zítra, ve 12 hod. máme velkou poradu, a pak výplatu, za hlídání než příjde M z práce zase zaplatím 200kč, pro někoho málo, ale mě se to začíná prodražovat…to jen tak na okraj.

PAVLI supr, že kontrola dopadla dobře, takže hezky hajej a odpočívej.

ELDO prima deníček, s mírou a váhou jsme na tom téměř stejně 92cm/12,80kg. A pohyby citíš fakt brzo, v 16tt..to je asi rekord…

THEO tak to jsem ráda, že jsi byla dneska můj spojenec, příště si objednáme stejný pokoj u Dr. Chocholouška až bude K+E zase zlobit a mám pocit, že bude Em zlobit hned jak ráno otevře oči. A dostala jsi mě s tím komentováním Krtka, malá to dělá taky, ale když u toho sedí, tak to dopředu komentuje, Kryštof už je profík-nevidí, ale ví!!!

Jo ještě jedna věc, máme opět tichou domácnost, M spí u Em v pokojíčku a tentokrát už od 20hod…prý jsem ho hrubě odmítla…jsem to nelida…holt na něho nemám poslední dobou čas ani chuť…

Tak já jdu do hajan. Krásné sny, pa Z+E+M

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 31.01.06 23:47

Zuzi,
uvidíš, že to nebude tak hrozný…i když je fakt, že věnovat něčemu veškerý čas a vyjít šul nul…tak zlý to nebude, neboj!
A M. abstinence určitě jen prospěje:-)) Pozdravuj ho!
Dobrou noc!
 Sylva

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 31.01.06 23:59

Sylvi, díky…taky si říkám, že snad budu zítra mile překvapená a nebude to tak hrozné, jak si to maluju…

Martina mi je trochu líto, ale nemůžu si pomoct, sex je to poslední na co mám poslední dobou chuť a pozdravovat ho budu, bude mít radost, že na něho aspoń jedna ženská myslí, když prý já na něj kašlu…fakt si poslední dobou říkám, že jsem jak ledová královna(co se jeho osoby týče)…
Dobrou a sladké sny

 
Miruse002
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 01.02.06 09:53

Ahoj holky!
Vsechny moc zdravim a jsem jako obvykle zoufala z tohoto porovnavaciho denicku, jelikoz desne nerada sepisuju uspechy, aby to nevypadalo, ze se chlubim, ale zase nechci Terinku jen pomlouvat, takze to mam dost komplikovane. Ostatne jako vsechno, ze?
Tak tedy:
Vahy a miry nevim, ale odhaduju 12 kg a 94 cm.
Pohyb: konecne jakz takz skace, z vysek nejradeji na kolena(!), kotrmelec udela v pohode, cvici jako za mlada na „telaku“ - lezi na zadech a jede na kole a tak. Na cviceni prejde v pohode lavicku, ktera je v metrove vysce nad zemi a pri zakolisani v pekne vyrovnava. Na hristi vyleze sikmou plochu po lane a ani „horolezecke chyty“ ji nedelaji problemy. Pokud je prilezitost, leze na jakykoliv nejblizsi strom.
Chuze po schodech a v terenu je ok.
Jemna motorika: knoflik rozepne, obuje si backorky i boty, zapne si suchy zip. Namaze si chleba maslem, zamete humus malym smetackem na lopatku.
Nakresli oblicej, telo, ruce a nohy, kyticku, omalovanky vybarvovat neumi a bez pretahovani uz vubec ne. Vycisti si sama zuby (pro jistotu je pak docistime my).
Socialni vyvoj: podekuje, nekdy poprosi, ale spis rozkazuje. Pokousi se obejit zakazy (jdu se zeptat taty). Pri jidle nesedi, binec neuklizi. Ma rada kontakty s ostatnimi detmi i dospelymi, zridka se stydi.
Zatim vetsinou pujci svoje hracky a nevzteka se, kdyz nedostane cokoladu nebo jinou sladkost.
Pokud si ublizi, place jan kratce a pak nas hned utesuje, ze uz to neboli.
Uznava, ze zlobi, ze zrejme pujde do pekla, kde bude varit certum pekelnou polivku (jeji vlastni predstava pekla).
Rozumovy vyvoj: puzzle ano, ale urcite ne z dvaceti dilku, ovlada ovladace:-))) i mys u pocitace, cas a hodiny nechape, pismena zna jen A,T, B, C,M. Napocita do peti, ale jen nekdy, barvy pozna (teda sedou asi ne).
Umi spoustu rikanek, basnicek a pisnicek, pamatuje si cele sekvence z pohadek. Sama si sklada svoje rikanky, nebo ty naucene ruzne prebasnuje. Napr. Brambory peceny, byly malo prasteny (nasleduje zachvat smichu).
Rec: mluvi dobre, souveti pouziva bezne uz davno. Nejoblibeneji vyrazy: „bohzel kuzel“, „to jsem z toho tumpachova“.
Neuspechy: stale ma plenu a dudlika. Odmlouva.

Krasny den vsem preje
MirusE

 
elda
Ukecaná baba ;) 1670 příspěvků 01.02.06 09:58

Miruš - terinka je šikulka s ohromným smyslem pro humor :-) tak jaképak pomlouvání :-DDD

plínka - na noc stále. mokro je tak 2krát týdně.
no a dudlík? ten sice nemáme, ale bez gagůna ani ránu, takže to samé, co terinka.

elda

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 01.02.06 10:33

Zuzi,
jestli tě to uklidní, tak u nás to není o moc lepší…asi je to tou zimou a ledem venku :-))). Počkej, za chvilku bude jaro a všechno bude zelenější a růžovější :-))
 Sylva

 
Miruse002
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 01.02.06 10:41

Chacha, tak holky, vitejete v klubu. Akorat nevim, jestli az bude vsechno ruzovejsi nebude pozde:-)))
 M.

 
elda
Ukecaná baba ;) 1670 příspěvků 01.02.06 10:45

já mám výhodu - manžel je v č. budějovicích :-)))))) ale tragické to není, bylo hůř ;-)

elda

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 01.02.06 10:47

no ty uz mas „splneno“ :-))), mas ted na par mesicu omluvenku :-)
u nas taky neni zadna traga, jen mam obcas pocit, ze bych potrebovala to jaro…trosku vzpruhy a energie

S.

 
Miruse002
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 01.02.06 10:52

Ja bych zas potrebovala nejakeho ctitele, ktery by mi zved sebevedomi. Doma se toho nedoziju.
 M.

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 01.02.06 10:53

Ahojky!
tak jsme byli dneska aktivní, vystála jsem si potvrzení do školky u dr. a hned jsme to paní ředitelce odnesli.
Tak to vypadá, že nás asi vezme, když teda chci od září do práce :-))) - no řekla jsem jí na rovinu, že chceme mimi, takže možná nepůjdu, nicméně zatím to vypadá na tu práci:-(
Ondráš si patlá plastelínu a hrozně ho to baví…jenom nevím, jak ho přesvědčit, aby z toho dělal nějaké tvary, věci a tak…zatím to tak různě žmoulá v ruce, krájí, protlačuje na špagety a pod… Máme dva druhy, oba takovou tu nemastnou. Jedna je super, krásně vláčná a druhá se po prvním použití začla drobit a vysychá, i když jsem do ní už přilila vodu. Vidím, že i v takových blbostech jsou veliké kvalitativní rozdíly.

MIRUS - Terinka je náhodou moc moc šikovná. Z plínek si nic nedělej, každý má něco - Ondra sice nemá plíny, ale zase mluví jak hotentot :-)…do školy s nima nepůjde, neboj.

Sylva

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 01.02.06 10:54

To mne minule zvedli elektrikari u segry :-))), evidentne jsem se jim dooost libila. Potrebovala jsem neco takoveho taky jako sul…jako kazda zenska :-)
 S.

 
Miruse002
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 01.02.06 11:00

Tak to me spis zvednou energeticky zavody ucet, nez elektrikari sebevedomi. Ach jo.
 M.

 
elda
Ukecaná baba ;) 1670 příspěvků 01.02.06 11:21

Miruš - jsi krásná, jsi krásná, jsi krásná!!!! čím častěji si to řekneš, tím víc to bude pravda. e.

 
elda
Ukecaná baba ;) 1670 příspěvků 01.02.06 11:35

jo a včera jsem Lídu nalákala na nové fixy - po dlouuhé době kreslila. máma, táta, sluníčko a Akki. zatímco já se rozplývala nad dokonalými hlavonožci, dcera konstatovala, že se to moc nepovedlo a odmítla obrázek komukoli ukázat. asi ju rozčiluje, že nekreslí jako leonardo…

elda

 
Miruse002
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 01.02.06 11:37

Ja si to opakuju stale, ale nevim proc si nejak neverim:-)))
Jo a predstavte si, ze Terinka nekresli hlavonozce, ale normalne telo ruce a nohy. Neni vadna???
 M.

 
elda
Ukecaná baba ;) 1670 příspěvků 01.02.06 11:57

Tady se projevuje její genialita a originalita :-) že bych Lídě zkusila vnutit, že má malovat i tělo? no nevím, pastelky jí asi ted dlouho nevnutím.

chce to častější opakování :-) e.

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 01.02.06 13:37

Ahoj holky,

Miruš - Teri je fakt zábavná, s plínkama si nic nedělej, K. je sice přes den nemá několik měsíců, ale řekl si sám cca 5×. U nás je velký pokrok, že nechodí každých 20 minut, ale vydrží to alespoň hodinu. (Dřív jsme venku čůrali na každým kanálu, už jsem si připadala jako úchyl :-)) Na spaní je má, přes polední sp. většinou vydrží.

Puzzle - nebaví ho to, včera jsem vytáhla pěnové, kde jsou obrázky s ovocem a je to na spoustu dílů, řekla bych dost těžké, pomáhala jsem mu a on ty kousky je schopen narvat do správného otvoru, ale naopak. Je pravda, že mu to tam drží, ale trčí to na všechny strany..

Sex - řekla bych, že krize pominula :-))

Dnes je celkem klid, byli jsme hodinu a půl venku, dorazili slušně promrzlí.

Oběd - cibulačka s opečenýma rohlíkama a sýrem. Naše oblíbená, hotová za 15min.

Hit těchto dnů, sypeme ptáčkům na zeď sluneč. semínka a vidíme na ně od jídelního stolu (na podzim po té zdi běhala veverka), takže snídaně jsou celkem příjemné, pozná kosa a sýkorky.

A co je nemilé, už je u nás dost vidět, že Julinka leze, zkoumá atd.. Teď už se ten pořádek opravdu udržet nedá.

Jdu něco dělat, protože raubíři jsou za chvíli vzhůru.

Hezký den
Theo

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 01.02.06 13:42

Miruš,
ještě jedna prosba. Švagr z Vídně bude mít za nedlouho nějaké výročí, napadlo mě, dát mu mimojiné pozvání za českou kulturou ve Vídni (mluví slušně česky)..

Nebudete organizovat nějaká představení, díky moc za zprávu…
 T.

 
Miruse002
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 01.02.06 13:47

17.5. predstaveni NAHNILICKO (hraji Chylkova, Holubova, Kraus atd.)
20.9.koncert Nohavica
6.11.Divadlo Jary Cimrmana.
To je zatim jisty.
Klidne si rekni a ja mu vytvorim nejaky pekny pozvani.
 MirusE

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 01.02.06 13:54

Ty jsi super rychlá!!!!

Poprosila bych Tě tedy o Nahniličko 17/5 a Divadlo JC 6/11, vždy dva lupeny.

To pozvání by bylo super, peníze bych Ti poslala na účet.

Díky, díky, vymýšlí se tady nějaké společné dary, chtěla jsem mu dát něco za sebe a tohle se mi moc líbí.

Tak hezký zbytek dne!
Theo

 
Miruse002
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 01.02.06 14:07

Jasne! S placenim si nelam hlavu, jsi mlada matka a nemas na rozhazovani:-)))
 M.

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 01.02.06 14:27

Paráda!!! Díky moc!!
(ty prachy fakt pošlu :-)))
 T.

 
zuzkaj
Kecalka 446 příspěvků 01.02.06 14:42

Ahoj holky
Tak neviem ako si stihnem preliečiť absťák, ale aspoň to skúsim. M totiž preinštalovával Windows a dopadlo to neslávne. Nič nám nefunguje - teda od včera +/- internet a odišiel si do BA. Vraj to dá cez víkend do poriadku. Som strašne zvedavá :-((((
Denníček som len preletela, lebo neviem kedy ma zase vyhodí, príp napíše nejakú zaujímavú hlášku :-)))
Spisovať, čo Kristián vie a nevie sa mi moc nechce. Je to na dlho, ale sme na tom približne ako Ondášek - nenecháme Vás v štichu:-))))
Tiež sme na tom najhoršie s rozprávaním, aj keď povie všetko, akurát mu rozumiem iba ja a M, no a sem tam babičky.Každý deň sa učí nové slová a vety, ale neviem ho naučiř slová, ktoré vedel ako prvé Napr. auto je stále auau a aj keď ho upozorním, tak až na 10 prosbu odpovie auto.
Farieb poznáme tak 8 a puzzle ho baví len to veľké penové. V knižke to neposkladá. Pozná niektoré čísla - puzzle máme zvieratkové a s číslami:-)))
Baví ho maľovanie, strihanie, lepenie. Chodzu, skákanie, kotrmelce… to zvláda bez problémov.
A najvačší úspech posledných dní - sme už týždeň bez dudlíka!!!!!!! Akurát neviem, či to vydrží, keď tu bude niekto na uspávanie, keď budem v nemocnici. Tomu veľmi neverím, lebo teraz je uspávanie o pár minút dlhšie a hlavne musí byť so mnou - M neakceptuje. Ale uvidíme.
No skrátka do 18. dúfam, všetko zvládneme:-)))

K témam ako sex a zdvíhanie sebavedomia nemá u mňa zmysel sa vyjadrovať. Som tlustá, ledva sa valím a M je stejne celý týždeň mimo:-)))))

Dnes sme bolli v divadle B Polívky na nejaké detské predstavenie. Bolo super s pesničkami a tromi rozprávkami a fakt ma udivilo, že Kristián vydržal celú hodinu. Organizoval to klub maminek a fakt to stálo za to. Ale zistila som, že práskať sa niekde pár dní pred porodom MHD je o nervy:-((((

Dnes k nám ešte má prísť kámoška, tak spravím aspoň nejaké chlebíčky, nič zložitejšie sa mi fakt nechce.

Tak som sa predsa rozpísala a polovicu zabudla. Ešte si musím ísť dočítať starý denníček, to som nejak nezvládla.

Tak tehulky opatrujte sa, špuntíci poslúchajte, všetky si opakujte aké ste krásne a neodolateľné a potom už len zdravie - to ostatné príde.

Zdraví Zuzana

 
Uživatel je online-Evka-
Závislačka 3295 příspěvků 01.02.06 15:22

Ahojky všem,

tak 2,5 roku? Ty jo, toto letí.
Budu psát jen odchylky. Míry, váhy později:-)
Pohyb - docela mu to jde, díky mé staré nemotornosti jsme toho moc netrénovali a neukazovali. Dnes bylo úspěšné válení sudů přes celý obývák - sranda. Tohle byl problémový pohyb malého odjakživa. Zato už si málem dokázal zlomit vaz při kotrmelci, který umí od roku. Bylo to před týdnem, dělal blbosti na peřině a mně je dosud strašně špatně, pokud si na to vzpomenu:-(

Jemná motorika - hmm, knoflíky máme jen u jedné košile a začínají ho zajímat. Pokud se mu chce obleče si tričko, slipy a kalhoty (za pomoci nachystání na správnou stranu). Malování moc ne, omalovánky už vůbec, ty si vybarvuji já pro zábavu:-) Bezvadně skládá nejmenší kostičky LEGO. Taky už sám jí - pokud má chuť na jídlo:-)

Řeč - rozumím mu většinou jen já, občas mám problém s nějakým slovíčkem. Pokud chce doplňuje básničky. Věty neříká, zpravidla jen opakuje poslední slovo. Ale pokud jde v TV pohádka - zpravidla je opakují, pamatuje si i složité názvy a ty umí pěkně:-)

----
Zuzko už jsem si myslela, že jsi v porodnici:-)

Teda holky vidím, že se hromadně vyřizují školky. U nás to zatím na školku nevypadá. Volné místa zatím mají a přibírají i přes rok. Letos to necháme tak, i když by to Vojtík potřeboval, jeden z důvodů je „nic od mlíka“.

Quatro - nemáš to jednoduché, třeba Tě v práci potěší:-)

No nic, Věruška se hlásí o příděl.

Evka a V+V

 
bobis
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 01.02.06 20:13

Ahoooooooooooj,

jsem doma CT je v pořáááááááá­áááááádku, HURÁ HURÁ HURÁ.
Nic víc si nemůžu přát akorát mám depku s toho co jsem tam zase viděla bobišci maličcí a takové trápení. Jsem vděčná že mám Fifu zdravého.

Sex u nás zatím nikdy nebyl problém. Jsme s M. spolu 6 let a zatím žádné velké mračna nepřišli.

Dneska mi jeli naši nakoupit do intersparu měli akce na dětské věcičky tak máme zásobu overalků a bodyček toho není nikdy dost.

Zítra jedu do hypernovy pro ubrousky a přesnídávky taky mají akci.

Mějte se pěkně papa šťastná L. a Fifuška

 
Uživatel je online-Evka-
Závislačka 3295 příspěvků 01.02.06 20:16

Lucko, výborná zpráva. Tak to bylo od Tebe ta rána po tom šutru, viď?:-)

Evka

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 01.02.06 20:39

Bobis, skvělý, že jste v pořádku!
Můžu se jen zeptat, proč Vás tam poslali?? Nevím , jestli si to tu psala, nevšimla jsem si…

My jsme se v 7hodin vrátili z Ikei, M. byl překvapivě doma a teď zase odjel. Koupila jsem si spoustu blbostí, Kryštíkovi bedny na hračky, protože je to neustále vysypané..
Julča se skvěle zabavila v košíku, neustále si s něčím hrála, byla moc hodná, po hodince jsem zjistila, že si vypárala náš velmi oblíbený svetr, knoflíky jsou zapnuté, ale celý lem odpadl…šikula :-)

Jdu vařit na zítra, máme dopoledne cvičení s K. a odpoledne plavání s J. . Čtvrtek je sportovní den :-)

Theo

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 01.02.06 21:02

Ahojky!
tak jsme tu měli na návštěvě o osm měsíců mladšího Jirku, tak jsem viděla, jaký je rozdíl mezi Ondrou a Verčou ze ségřina pohledu. Kluci si pěkně vedle sebe hráli, Ondra byl ochoten mu půjčovat hračky, naučil ho hezky jezdit na klouzačce (při té příležitosti spadl po hlavě dolů z hora směrem po schůdkách :-)) - ani nekvikl, protože věděl, že dělá blbosti…)
Byla to velká změna po těch 14 dnech nudy.
Jo a Ondra se vyjádřil, že paní ředitelka ze školky se mu teda nelíbila. Ale když ho nebude učit, tak že ji snese.

EVKO - celkem chápu, že „nic od mléka“ je důvod odkladu školky. Kamarádky holčička má alergii na vaječný bílek, má to napsané v papíru od doktora, maminka je na to důrazně upozorňovala…co myslíš? Přesto, že má školka vlastní kuchyň, tak jí ty vajíčka normálně dávají!!!! Naštěstí se teda takhle prokázalo, že z alergie vyrostla (měla nějakou reakci coby batole a pak už to nikdo nezkoušel, že)…ale přijde mi to strašný…taky jim tam mohla zkolabovat.

BOBIS - uf, ještěže malýmu nic není. Asi jsem to tady prošvihla, ale proč mu to CT dělali?

No nic, nazdárek, jdu se věnovat manželovi :-)

Sylva

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 01.02.06 21:23

Ahojky,

tak u nas nastoupila druha babicka - moje mamka - coz se projevuje zejmena dostatkem jidla :). Iva ji neustale orgaqnizuje, pze babicka samozrejme dela nektere veci jinak nez ja a to Ive strasne vadi. A nechtela ji pujcit jeden cednik, ze pry je Ivikuv…:).

P.

 
zuzkaj
Kecalka 446 příspěvků 01.02.06 22:34

Ahoj holky
Tak máme za sebou návštevu kámošky, ktorú Kristián nikdy nevidel - to mu nevadilo a hneď ju zapojil do vláčika a bagrov. Ona sa chudinka snaží už 4 roky o drobčeka a nejak sa im nedarí:-(((

Teda začínam mať depku - Kristián zase kašle a ja smrkám tiež. Takže zajtra vynechávame klub mamičiek a zostávame doma. Ach jo!!

Pavli - tak to máš dobré - babička varí, Ivka organizuje domácnosť - možeš kľudne ležať.
Bobis - super, že to u vás dopadlo na 1.
Theo - vy ste teda fakt športovci a Julinka je šikovná, nechce mi upliesť nejaký svetrík:-)))
Sylvi - takže Ondrášek je už OK? Tak ste to stihli presne - hurá na hory.

No už zase neviem, čo som chcela. Holt drobec si celodenný kľud vyberá vždy večer a spať chodíme až po polnoci. Teda keď si nedriemnem pri Kristiánovom uspávaní:-)))

Majte sa krásne Zuzana

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 01.02.06 22:36

To bude mít babička tvrdou školu..

Evko - já školku taky asi házím za hlavu, dle pořadníků, které jsou všude rozvěšené ani nemám nejmenší šanci..matky s druhým dítětem doma jsou na posledních místech..navíc budu ráda, když se K. zabaví s Julinkou, vidím to celkem nadějně a je jasný, že si bude tahat domů nemoci..prostě jsme si to posunuli, zkusíme to ten další rok..
Vím, že dvě paní z Vinoře, co jsou s druhým prckem doma, jezdí do školky do nějaké blízké vesnice, ale dle vyprávění je kvalita školky bídná..

Jdu spát, jsem mrtvá..

Theo

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 01.02.06 22:42

ahoj všem,

Bobisku vynikající zprávička!!!
Doufám, že nevadí, když tu písnu, proč jste na tom byli…když tak to zítra doplníš…Theo, Lucka měla s Filípkem komplikovaný porod, kde ve finále vzali kleště a dost razantním způsobobem, protože neměli v té době na vybranou, malého vytáhli, čili vypadal po porodu „zajímavě“, a měli podezření, že mu něco těma kleštěma udělali,takže ho od porodu sledují a musejí chodit pravidelně na CT. Takže jsem moc ráda, že je ok.

Miruš, Teri je šikulka, vždyť dokáže tolik věcí, že nějaká plínka nehraje roli…

Já se musím taky nad sebou zamyslet a napsat jak je na tom Em, ale jak se znám zas nebudu mít čas.

Holky tak nakonec to s těma penězma nebude až tak špatné, sice mám výdaje dost vysoké, ale zkusím ještě jeden měsíc ať mám lepší představu.

No a ta krizovka s tím sexem pokračuje, já se totiž chovám divně od té doby co mi přišly ty hodně špatné výsledky stěrů toho čípku, prostě si to podvědomě nějak se sexem spojuju, no jsem asi blázen…

jdu hajat, opatrujte se a Pavli ty hezky lež a to vařené jídlo si vychutněj, od maminky je od maminky.

S pozdravem Zuzka+Emily

 
elda
Ukecaná baba ;) 1670 příspěvků 02.02.06 07:46

Ahoj - včera jsem se mimořádně rozšoupla a zahltila fotogalerii. další fotky jsou v galerii červenec 2006 - děvčata mě poněkud hecly…tož tak :-)

elda

 
Uživatel je online-Evka-
Závislačka 3295 příspěvků 02.02.06 08:10

Dobré ránko,

my jsme docela vyspaní. Včera jsem uvařila na oběd kmínovou polívku, pak si ji dala na večeři a Věrušce asi taky chutnala:-) Vstávala 2× po třech hodinách a já šla spát v devět.
Odpoledne jsem vzala Vojtíka na procházku, asi byl rád za změnu:-), a malou jsme nechali tátovi.

Quatro - určitě podvědomí hraje svou roli. U nás teď nic nebylo skoro rok - už jen umělý přechod byl nepříjemný a pak se vždycky něco našlo, proč to nešlo:-(

Musím říct, že jsme druhý den sami doma a je to nejlepší! Máme své rituály, co kdy děláme, občas se nám do toho proloží kojení, jinak žádná změna a hlavně je klid.

Evka a V+V

 
elda
Ukecaná baba ;) 1670 příspěvků 02.02.06 08:16

Páni, tak tuto diskusi dám přečíst manžovi, at si nestěžuje, že š…ehm…málo. Koukám že naše frekvence 2krát týdně+-, je královská 8-)

elda

 
Miruse002
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 02.02.06 08:44

Eldo, ja bych mu to cist nedavala, ver starsi a zkusenejsi, ze jsou veci, do kterejch chlapum nic neni.
 MirusE

 
elda
Ukecaná baba ;) 1670 příspěvků 02.02.06 08:49

pochopitelně miruš. chyběl tam smajlíček :-)))) e.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »