O líných manželkách

O životě

Soudě podle komentářů některých manželů a manželek zde na eMiminu, ale i jinde ve článcích na téma ženská emancipace (podepsaných v drtivých případech chlapy), naplňuji obsah výrazu Líná manželka. No posuďte sami.

Vstáváme. No vstáváme. Potomstvo je již dávno na nohou a jejich pohyb je podoben letu Enolly Gey (to je to letadlo, co zvrhlo atomovku na Hirošimu). Procházíme troskami čehosi, co by se ještě včera večer dalo nazvat jednotlivými místnostostmi a v kuchyni zjišťujeme další rozsah škod – potomstvo se již dalo do snídaně. Budiž, to je holt jak z reklamy, že poležení o víkendu navíc je prostě k nezaplacení. Zvláště když v běžný den dítě taháte v sedm z postele a o víkendu jako na potvoru vám skáče po hlavě už v půl šestý.

Snídaně samotná proběhne většinou bez táty. O víkendu víc než kdy jindy funguje táta jako přítel na telefonu na telefonní centrále a většinou se s volajícím domluví na tom, že daný dotaz proberou přímo na místě. Táta v letu popadne rohlík a se slovy „za hodinu jsem doma“ máme nejasný pocit, že jsme ho viděli naposledy.

Papejte. Papejte. PAPEJTE! Jezte. Sedněte a oukejte jíst. JEZTE! Jezte. Ach jo. Vlezte mi víte kam. Nevíte? Tak se neptejte a jezte. Odcházím. Kam? To je jedno, hlaně se vrátím, až to bude snězený. Kurňa ale fix, nezlobte mě a koukejte ten rohlík dojíst! Ne, nic nebude, dokud to nedojíte!

Hodinu rvající snídaně končí tím, že se současně snažím dělat aspoň něco současně. Že to nemá smysl, vím dávno, jen mám prostě pocit zmařené času sedíc u stolu a hrajíc si na obehranou gramofonovou desku. Stejně hraje totiž i u oběda, svačin i večeře. Dodám jen, že pokaždé hraje skoro hodinu. Výjimku snad tvoří jen den, kdy jsou k obědu řízky. Vážně mám pocit, zvláště u oběda, že moje hodinová příprava chutné a zdravé krmě končí na oblečení, stole, pod stolem, na lince, dokonce i v dětských postýlkách (Máldr a Skalyová by si u nás taky pošušňali u některých záhad), ale v žaludcích není zjevně nic. Zejména proto, že za hodinu po ukončení jídla se dožadují „svačinky“.

Hodinu mi trvá, než zklikviduji „následky“ stolování. Víkend jsou dny, kdy lituji, že nejsem v práci. Místo „Můžete mi najít tu složku ohledně uzavírky kolem hřbitova, prosím? Stačí do zítřka“ nebo „Jo, já už ji mám na stole? Vy jste prostě zlatíčko“ slyším „Mamí, on mě bouchl do čela“, Mamí, já mám problém, do autíčka mi spadla padesátikoruna od babičky“, „Mamí, kakat!“. Či úplně nejhorší je neslyšet nic.

Jednou takhle to taky vypadalo, že potomstvo spokojeně papá svačinku (ó já hloupá se nechala ukolébat) a zatímco jsem ustýlala jejich postýlky a nacházela důkazy, co bylo na snídani, dostala naše kuchyně novou výmalbu. Modrou voskovkou. Tu si ti malí kozelníci museli určitě pro tento případ uschovat v květináči na okně vedle stolu, protože jinak nechápu, kde ji měli. (Akta XX prostě hadr.)

Mimochodem, když píšu tento text, už se tu válí vzteky, že si taky chtějí hrát na počítači. No, měla bych jim ho předat a jít něco dělat, že jo.

Aha. Měla bych vyprat, vyžehlit, vytřít, setřít prach, udělat oběd, jít s dětma ven, slíbila jsem napsat jeden text, udělat jednu tabulku a zašít jedny kalhoty. Půlku nestihnu, to už vím jistojistně. Než nandám pračku, děti mi vytáhnou z šuplíku špagety a loupáček na česnek a loupají špagety v loupáčku na česnek. Poté, co jsem setřela kuchyni. Kdyby v tuto chvíli jakýkoli i začínající detektiv analyzoval moje myšlenky, má motiv a už jen čeká na dokonaný čin vraždy.

Půl hodiny uklízíme špagety. Děti pochopitelně odmítnou se nechat přerušit u tak úžasné hry a svůj protest demonstrují po vzoru GreenPeace tím, že naloupené špagety chrání vlastním tělem - prostě si do nich lehnou. Načež je trousí po celém domě - a kdo by se divil, že je mají i v postýlkách, že…

Je čas k přípavě oběda. „Já sám!“ povídá starší potomek, a tak musím asistovat u toho, když se pokouší nasypat pokrájenou cibulku na rozehřátou pánvičku. „Spálíš se,“ mumlám si pro sebe, aniž to chci přivolat. „Mamí, já jsem se počůral,“ hlásí ten menší. Odsouvám pánvičku, vypínám plotnu, nakazuji „nechoď k tomu!“ a letím převléct mladšího. V šatně slyším řev. No jistě. Odhazuji kloubouky a další svršky v dál a vracím se chladit spálenou dlaň. Tiším řev a poté zjišťuji, že mladší se nejen počůral, ale i pokakal a kudy mezitím prošel, je taky zřejmé. Opět vytírám, opět peru.

Vracím se k plotně a zírám na ni. A přemýšlím, kde je ta mozková buňka, která nese informaci o tom, co budek obědu. Jak mám pokračovat. Starší sym, připraven o pravou ruku, se pokusil levou přidržovat se na schodišti, kde je madlo na pravé straně. Tři schody sjel po zadku. Propouštím buňku mozkovou s informací o receptu na oběd a letím ke schodišti. Chovám (ostatně, nic jiného nepotřebuje, maximálně tak ještě na ten zadek přidat!!!) a doufám, že ticho v kuchyni není předzvěstí další bouře.

Ve dvě, ve stavu totálního bordelu v domě (kdy oběd je na plotně, v dřezu, pod stolem, na ledničce a v postýlkách, ale ne v žaludku) a totálně vyčerpaná, se začneme půl hodiny vypravovat ven. Tedy – na zahradu. Chystám pití, svačinku, věci na převlečení – jakmile budeme venku, nemohu se vracet domů. Taky že jo. Poznámka „Nešlapte do louží.“ slouží jako upomínka to, že se zde nachází cosi, co by mohla být velká švanda. Mokrý nohy už není taková švandá. Ale co. Je tu máma. A co na tom, že pleje salát. „Mamííííííííí!!!“

V tom volá taťka. Že se zdržel, ale to mi bylo asi jasný, že jo, a jestli mi nevadí, kdyby přivezl ony kamarády k nám. (Mezi řádky řečeno, až je přivezu, bude doma aspoň trochu uklizeno?) Vanda mě sice dost vytáčí tím, jak se je chytrá, štíhlá a stále veselá a přítelská, ale mám ji ráda. Jasně, ať přijedou, těším se.

Posadím děti před počítač a začínají manévry, jaké svět neviděl. Během dvou hodin je uklizeno (jako vždy mají přátelé – naštěstí!!! - zpoždení), vyprané a uschlé prádlo složeno a dokonce se v troubě peče rychlý slaný koláč. Ještě připravím studenou mísu s vlastníma bylinkama. Tepláky holt musí počkat a tabulka taky. Ale už vím, o čem budu psát. O líných matkách, co celý den nic nedělají, mají doma bordel, nevychované děti a jen sedí u počítače.

Vanda je okouzlující jako vždy. K půlnoci, když už všechny děti spí a v nás je lahev vína, se svěřím. „Ani si nedvedeš představit, jak ti závidím,“ prásknu se. „Ty mě? Co blbneš? Jsi úžasná, veselá, šikovná, máš nadherný dům, vkusně zařízený, tady je vždycky tak útulně, abych se ti taky přiznala, normálně přemýšlím, že ten tvůj styl okopíruju,“ vyjmenovává. „A děti, na kterých je vidět, že se jim věnuješ, jsou chytrý, vychovaný!“ „Takže vono to doma asi bude všude stejný, co?“ povídám o líných manželkách. „Si piš,“ vzdychá. „Já bych taky neměla lítat po fitness a jazykovách, ale sedět doma, uklízet a mimochodem, ten tvůj koláč, co tak miluje můj muž, prostě neupeču a neupeču!“ „No nic. Měly bychom to zalomit a jít spát. Jsem dneska totálně vyšťavená a chlapi budou mít beztak ráno virózu a někdo bude muset s dětma vstávat.“ „Máš pravdu. Tak na líný manželky!“ pozvedá číši.

Tak na líný manželky, holky!

Hodnotilo 62 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
slavuska1
Vesmírná mluvilka 30727 příspěvků 23.06.14 00:10
:potlesk:
 
lloren
Zasloužilá kecalka 637 příspěvků 23.06.14 00:27
:lol: :lol: :lol: :palec:
 
Sonreir
Závislačka 4697 příspěvků 23.06.14 05:19

Paradni čtení :potlesk: :potlesk: :potlesk: :palec:

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32313 příspěvků 23.06.14 06:08

Ja priznam, ze jsem to necetla
nemam nejak chut cist si popis toho, co me dneska a kazdy den zase ceka
vcetne hemzu od chlapa

ale melo by se to zverejnit na nejakem webu pro muze

 
neumisa
Neúnavná pisatelka 18620 příspěvků 23.06.14 06:14

Co mi to jenom připomíná? :think: :mrgreen: :palec:

 
Ráďa 25
Závislačka 3136 příspěvků 23.06.14 07:02

Super :lol: :pankac:

 
Taminka
Extra třída :D 13469 příspěvků 23.06.14 07:07
:potlesk:
 
giraffe11
Závislačka 4441 příspěvků 23.06.14 07:14

Jak pravdivé… :potlesk: :lol:

 
katsha
Kelišová 5744 příspěvků 18 inzerátů 23.06.14 07:39

Super deníček, moc jsem se pobavila a taky uklidnila, že v tom nejsem sama. :) :potlesk: :palec:

 
socina
Závislačka 4104 příspěvků 23.06.14 07:54

Koukám všude stejný jen někde je to stejnější :lol:

 
TCHS
Kelišová 7135 příspěvků 23.06.14 08:17

Tak to se mam na co tesit.mam zatim jen jedno a druhe je na ceste, i kdyz ten nas malej taky vyda uz za dva. :mrgreen:
ted jsem v nemocnici, takze manzel uz poznal svet line manzelky. :pankac:
moc hezky napsane. :palec: zasmala jsem se. :mrgreen:

 
BaraF
Závislačka 2738 příspěvků 23.06.14 08:21

Jaké si to uděláš takové to budeš mít!
Naše děti jedí a vyměšují samostatně a když nejsou ochotné se podílet na údržbě domu tak alespoň neškodí (tvorbou a experimentováním).
Manžel se netoulá pod jakoukoli záminkou a nevodí domů okukovací návštěvy.
Uklízíme všichni, o víkendu vstáváme spolu, spolu vaříme, uklízíme a výletujeme, spolu chodíme po návštěvách a společně je přijímáme a zaopatřujeme u nás. Jsme rodinně stejnou měrou líní/pracovití/ak­ční…

 
harpyje
Extra třída :D 10424 příspěvků 23.06.14 08:47

Už týden se mi nedaří rozklidit prádlo tak, aby aspoň chvilku bylo všechno uklizené. Potřebuju na návštěvutvoji Vandu, a nebo menší byt, bo zatím mám vždy možnost ty poslední zbytky nerozklizených svršků dětí odklidit se zazvoněním návštěvy někam na místo, kde nebudou odhaleny :oops: Leze mi to na nervy- jdu na to :roll:

 
Gina108
Generální žvanilka 23852 příspěvků 23.06.14 08:52

Bezva, ty nikdy nezklameš :palec: I když fakt nekecáš a je to s tebou vážný - našla jsem tam pár překlepů - u tebe :?: 8o 8o 8o :lol: :lol:
Jo, můj chlap by si teda nedovolil přivést návštěvu bez toho, aby se zapojil do úklidu a příprav obžerstvení. Za a) by dostal vylágroš hned do telefonu a za b) by ho možná čekal uklizený barák, ovšem s extrémně nas. ranou partnerkou. Nesnáším uklízení a nečekané návštěvy. Vlastně i ty očekávané návštěvy mi nějak začínají vadit :think: to si radši zajdu do toho fitka nebo na jazykový kurz :mrgreen:

 
Anushka
Zasloužilá kecalka 995 příspěvků 23.06.14 09:22

:palec: supr, jako bych videla to kazdodenni toco u nas :mrgreen:

@BaraF ono to u vas asi tak dokonale nebude, kdyz si tady potřebuješ pohonit ego :roll:

 
Emilie
Generální žvanilka 20471 příspěvků 23.06.14 09:46

@Gina108

tenhle text jsem psala asi před 14 dny, a to mi ruka echt stávkovala. Hlava chybu neudělá (neměla by),a le překlepy jsou prostě záležitost líné ruky líné manželky

 
Barbulka
Závislačka 2762 příspěvků 23.06.14 09:47

Super :mrgreen:

 
BaraF
Závislačka 2738 příspěvků 23.06.14 10:28

@Anushka Máš pravdu, včera holky vzpurovaly celý den v pyžamech a ten mrdník v pokoji si nechtěly uklidt ani pod pohrůžkou hladu. Připisuju to blížícímu se konci roku, to je samá grilovačka, rozlučková lekce a ukázková hodina…a disciplína polevuje. Hned po vysvědčení je odvlečeme na dovolenou a budou poslušně klusat po trati ZOO-pamětihodnost-přírodnina-kultura ať je na tábory a babičkám předáme trochu v cajku.

 
jenika1
Závislačka 3037 příspěvků 23.06.14 11:04

Každodení rituál. Nedočetla jsem to, i když sloh byl výborný. Na jiné téma určo dočtu.

 
Deninina
Závislačka 3809 příspěvků 23.06.14 11:22

Trošku asi zaryju, deníček je fajn, ale chcete mi říct, že tohle to máte doma každý den? Neznám nikoho v mém okolí, kdo by měl s dětma takový problém. Zatím mám jedno dítě, za rok bude snad druhé a třeba budu mluvit jinak, ale nějak si to nedokážu představit :think: Doufám, že funguje ono přísloví - jaké si to uděláš, takové to máš - protože já syna vedu k samostatnosti, bordel sice dělá, ale nic extrémního a upřímně bych ráno neměla vůli vstávat, kdybych věděla, že mě čeká něco takového :nevim:

 
Emilie
Generální žvanilka 20471 příspěvků 23.06.14 11:34

@Deninina nezbývá než gratulovat, pokud ti to doma funguje na jedničku :kytka:

 
sao
Ukecaná baba ;) 1590 příspěvků 23.06.14 11:39

Hezky napsané, nasmála jsem se, nicméně já jsem teda taky spíš názoru, že jaké si to uděláš, takové to máš, a i když moje děti umí taky pěkně zazlobit (mám 3 kluky a pracojem na čtvrtém - doufám že ne zase klukovi :mrgreen: ), tak tohle co popisuješ by si tada nedovolili. Jídlo v postelích? To by udělali jednou. Dostat se ke špagetám? Taky max jednou a měli by to spočítané. Občas je to taky hektičtější a v některých bodech deníčku jsem se poznala, ale rozhodně to tak nemám každý den, spíš jen vyjímečně. A když už takový den nastane, nechám uklízení na večer - půl hodinky práce a je hotovo :) Mě osobně prostě baví být maminkou a beru to jako odpočinkovou činnost. Taky nemám ráda, když mě někdo nařkne, že jsem líná (i když po dnešním dopoledni prosezeném u počítače by měla ta osoba pravdu), ale detektivku z toho svého mateřského „úkolu“ taky nedělám. Je pravda že za těch 6 let na rodičáku je ze mě flegmoš jak prase, tak asi tím to bude. Ale neměnila bych za nic na světě :) Přeji mnoho krásných dnů s kluky, jsou krásní :)

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1720 příspěvků 23.06.14 11:46

Mamííí, kakat!

Jediné, co mi k téhle hlášce v deníčku chybí je, že to děti zahlásí v okamžiku, kdy konečně upachtěná zasednu k obědu a už už přibližuju první lžičku k ústům, ale lžička se zastaví cenťák před pusou, protože synovi se zrovna pohnou střeva!!!
A střeva se pohnou tak, že už do OPRAVDU nevydrží ani minutu, takže místo abych se zaslouženě najedla, tak si jednotlivé chody prokládám utírám zadků (je to nakažlivé, protože dceři se střeva okamžitě pohnou taky!)

 
Emilie
Generální žvanilka 20471 příspěvků 23.06.14 11:50

Nevím, zda se dočtete k této poznámce… přesto - kdo mě zná, kdo ví, jak píšu a CO píšu, kdo zná můj styl (byť pravda mnohým může zdáti se nepochopitelný a neuchopitelný, neb podstatným nejni obsah, ale o myšlénku se mi jedná), tak pochopil, O ČEM píšu. :kytka: Nejsem realista a moje texty NEJSOU přesným popisem a opisem. :nevim:

 
Deninina
Závislačka 3809 příspěvků 23.06.14 11:57

@Emilie Nechci kritizovat, máš pěkné raubíře a svým způsobem tě obdivuji, že to zvládáš, jak jsem psala, já bych asi neměla vůli vstát :mrgreen: Každopádně syn bude mít rok, takže nemůžu soudit, za rok chceme druhé, takže třeba budu za dva roky psát podobný deníček :)

 
micta
Generální žvanilka 20623 příspěvků 23.06.14 12:03

Omlouvám se, mám dotaz úplně mimo téma-kde si prosím koupila ten dávkovač na šťávu? ;)

 
ovečta
Kecalka 301 příspěvků 23.06.14 12:04
:pankac:
 
Spokojení
Ukecaná baba ;) 1295 příspěvků 23.06.14 12:06

A já pořád přemýšlím co mi to jen připomíná. :nevim: :mrgreen: Můj syn 4roky a bráchovy děti 3roky a druhej 6 měsíců. Krásně sepsáno, sama to znám ten fofr kdy by se člověk potřeboval rozkrojit.

Nedávno jsem četla jeden článek, pro změnu psaný tatínkem, pokud to nikomu nebude vadit, dala bych sem odkaz pro přečtení. Docela mě to taky pobavilo, stejně jako tady.

Ještě malá editace. Asi to všichni nepochopili, ale podle mě tento deníček je pro pobavení a já osobně ho tak i beru s tím, že vtom aspoň nejsem sama.
Docela by mě zajímalo, jak to dělají maminky které někde i tady píšou jak mají hodné děti a nic nedělají a nezlobí a podobně. Ano s jedním dítětem možná, ale kdyby si to někdo chtěl zkusít, tak s klidem půjčím mého a bráchovy syny a uvidíme výsledek. (pro nechápající, nemyslím to vážne, je to jen žert.)

Příspěvek upraven 23.06.14 v 12:49

 
Hanny78
Kecalka 419 příspěvků 23.06.14 12:14

Koukám, že je to všude stejný. :lol: :lol:

 
Slečna Ferka
Echt Kelišová 9025 příspěvků 23.06.14 12:32

Omlouvám se, ale po přečtení první věty si nemůžu pomoct:
http://en.wikipedia.org/wiki/Enola_Gay
(případně i http://en. wikipedia. org/wiki/Mulder_an­d_Scully ; ale tady to je možná schválně) Škoda shazovat vtipné psaní neznalostí faktů, resp. správného pravopisu…

Příspěvek upraven 23.06.14 v 12:32

 
Maty1989
Závislačka 3020 příspěvků 23.06.14 12:37

Já mám dcerku 3 roky a poslední dny je protivná a neposlouchá, že mám chuť ji zabalit a poslat někomu na hlídání :D Jídlo nejí, dělá blbosti u toho, když po nií něco chceme, dělá, že neslyší a pak se diví, když zakročíme.

Je to snad jen nějaké blbé období a zase to přejde. Dřív bylo vše v klidu a dalo se s ní domluvit. Teď si jede svý a my jsme jí u zadku.

Takže můžeme to dělat jaké chceme, ale stejně si dítě postaví hlavu a je vystaráno. Tady můžete nakrásně mít idylku doma, ale tímto je narušena a nemůžete za to.

 
pampeliška189
Zasloužilá kecalka 645 příspěvků 23.06.14 12:44

@BaraF jinak se podívej o kolik máš ty starší děti než zakladatelka. :mrgreen:

 
doubledecker
Stálice 96 příspěvků 23.06.14 13:01

:mrgreen: Jak já tohle znám… :mrgreen: I když, s návštěvou by to neklaplo, to už manžel pochopil dávno, takže návštěvy obvykle nevodí - schytal by to už přes telefon a druhý chod po návratu domů. :lol:
Jen taková poznámka pro ty, co se tu chválí, že tohle se u nich doma neděje, protože si to umí s dětmi zařídit… Taky se snažím u dětí o maximální samostatnost, taky mám děti chytré, šikovné a rozumné, které dost přesně vědí, co je v pořádku a co se nesmí…děti, které umí být skvělé, když chtějí! A přesto dokážou dělat podobné věci, obvykle v tu nejméně vhodnou chvíli, tím spíš, že jsou tak chytří, šikovní a samostatní, a taky že jsou na lumpárny dva a já mám plné ruce práce s jejich půlročním bráchou. ;) Všem, kterým se tohle opravdu nikdy nestává to v tom nejlepším slova smyslu závidím!

 
Jaruše
Závislačka 3329 příspěvků 23.06.14 13:02

Koukám, všude stejný ;).
Super počtení, i přes to, že podobný věci zažívám dost často, jsem se pobavila :palec:.

 
Spokojení
Ukecaná baba ;) 1295 příspěvků 23.06.14 13:04

Přidávám již zmiňovaný odkaz na jiných stránkách. Dá se tam psát i bez registrace, tak by snad bylo lepší diskutovat tam, než převádět komentáře sem. Snad vás to pobaví stejně jako mě.

http://sverse.cz/?…

 
Adinka_2012
Ukecaná baba ;) 2420 příspěvků 34 inzerátů 23.06.14 13:07

@Deninina
tak já budu ta druhá…Přesně jsem čekala od někoho takovouhle reakci. Jenže to jsou ty matky hodných a klidných dětí…Já mám doma to samé jako autorka deníčku, až na ty nečekané návštěvy, naštěstí. To bych se už dávno věšela. A to mám zatím dítě JEN jedno…Jo a v okolí taky neznám dítě podobné tomu našemu uličníkovi.
Deníček je supr napsaný a docela mi zvedl náladu, páč vidím, že to nejspíš nebude jen neschopnotí matek, ale neuvěřitelnou schopností dětí udělat naprosto cokoliv :mrgreen:.

 
Adinka_2012
Ukecaná baba ;) 2420 příspěvků 34 inzerátů 23.06.14 13:11

Já se musím jen smát, jak čtu další a další příspěvky…„jaký si to uděláš, takový to máš“ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:. Opravdu se najdou jedinci, na který to neplatí. A vidí to i má mamka, která učí ve školce a má zkušenosti…Dřív bych měla zrušený hlasivky nebo kluk omlácený zadak. Jsou činnosti, který bude dělat a zdokonalovat, i kdybych se na hlavu stavěla.

 
Geace
Povídálka 20 příspěvků 23.06.14 13:18

Peckáááá :D :dance:

 
Anushka
Zasloužilá kecalka 995 příspěvků 23.06.14 13:22

Ja mam holky treba hodne, 2roky a skoro 1 rok, a stejne maji dny, kdy je to u nas jak po vybuchu atomovky. Na verejnosti jsou zlate a kazdy je chvali, vubec nevim, co je to scena v obchode atd., ale v domacim prostředí rady vystrci ruzky a to jsem dost prisna mama

 
Emilie
Generální žvanilka 20471 příspěvků 23.06.14 13:29

@Slečna Ferka :oops: Nobody is perfekt. A líná manželka už teprve ne.

 
Spokojení
Ukecaná baba ;) 1295 příspěvků 23.06.14 13:31

@Anushka Stím obchodem to mám stejný. malej je v obchodě jak andílek. žádný vztekání, žádný scény a podobně. O bráchově klukovi už to říct nemůžu. Ten je schopnej sebou prásknout v obchodě na zem a ječet jak histerka při znásilnění. Naštěstí jsem měla tu čest jít s ním do obchodu jen jednou. Ale stejně tak či tak, jsou to kluci a jak se říká i muži mají své dny. Zase na druhou stranu aspoň nesedí v koutku jak ušlápnutej a kde ho dám tam ho večer najdu. Ale musím i syna pochválit umí si snídani nachystat, pomáhá při vaření, myčku mi umí vyskládat, pračku vystěhuje, nastěhuje a i se zapnutím si poradí. Když uzná že nestíhám, tak umí i hodně pomoct. Pokud zrovna nemá den: nechce se mi, nemůžu, nejde to. :lol:

 
MiMrna
Nováček 3 příspěvky 23.06.14 13:34

Přesně jako u nás :lol: :lol: :lol: a mooooc krásně napsaný :potlesk:

 
Emilie
Generální žvanilka 20471 příspěvků 23.06.14 13:36

@micta Hele, nevim. Já ho dostala, a ni nevim od koho. Mohla to být jedna dokonalá matka, co se pravidelně nemůže dívat na neorganizaci mé kuchyně… :think:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26673 příspěvků 23.06.14 13:51

Moc hezy napsane a je mi jasne ze trochu s nadsazkou a ze tento styl je o myslence :kytka:..Mit to tak kazdy den, asi by jsi se ke psani tezko dostala, mne se to moc libi :potlesk: :potlesk: :potlesk:
Tuhle lenost by si meli opravdu chlapi vyzkouset nekdy :mrgreen: :palec:

 
harpyje
Extra třída :D 10424 příspěvků 23.06.14 13:56

@micta - micto, výrobce těchto velkých š'táv dávkovače jednou za čas dává zdarma k zakoupené šťávě. už jsem se pokoušela o koupi, ale taky se mi nezadařilo nikde najít.

@Emilie - moc pěkně napsaný, máš záviděníhodný sloh. Když už jsme u kritizování gramatiky, tak u Enoly mne spíš bouchlo do očí, že letadlo bomby svrhává, ne zvrhává to je něco jiného :)

har.

Příspěvek upraven 23.06.14 v 13:59

 
micta
Generální žvanilka 20623 příspěvků 23.06.14 14:06

@harpyje já už našla diskuzi, kde holky píšou, že buď dostali ke šťávě-ale většinou to bylo v globusu, což já se nechytám. a nebo taky že to koupily v penny, ale na to jsou asi akce. já našla jen tohle, teď jde o to, jestli by to pasovalo. omlouvám se za plevelení

http://www.nejlepsipotraviny.cz/…str-3-l.html

 
atominnka
Generální žvanilka 21414 příspěvků 23.06.14 14:07

@Deninina NO JO, TY MÁŠ JEDNO 10M DÍTĚ :mrgreen: to jsem měla taky naklizeno a času hafo… ted mam 2 - 3,5roku a skoro 7m a to už je jiná - větší lítá, věčně něco mele, povídá, menší leze, vyhazuje věci a blije¨… do toho starší křičí „mámoooo, mates mi to beréééé, seber hóóóó!!!“ nebo „mámooo, máťa se zase poblíííííííl, utři tóóóó!!!“ :lol: uklízím zásadně jen večer :mrgreen:
a je mi jasný, že bude hůř :lol:

Příspěvek upraven 23.06.14 v 14:14

 
atominnka
Generální žvanilka 21414 příspěvků 23.06.14 14:09

@Emilie deníček se mi moc líbí… :potlesk: je mi jasný, žeto tak nemáš denně, protože to bys už asi psala z blázince :mrgreen:

 
Almondea
Echt Kelišová 8511 příspěvků 23.06.14 14:13

:mrgreen: :mrgreen: krásně jsem se pobavila, pěkně napsané! :potlesk:
a při čtení komentářů koukám, že tu spousta maminek nepochopila nadsázku. :mrgreen: :mrgreen:

 
obrazek
Echt Kelišová 9868 příspěvků 23.06.14 14:35

Super pocteni na odreagovani :potlesk: :palec:

a asi nepochopim ty puntickarky, ktere berou vsechna slova doslova a nepochopi nadsazku a humor :lol:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama