Obytným autem do Chorvatska :-)

Cestování
  • Michaelakkk
  • 13.07.10

Popíšu vám jaká byla deseti denní dovolená s 8 měsíčním prckem 7 letým bratrem, který je tak trochu trapič, 11 letou sestrou co má před pubertou (je v pubertě :D) a naším dědou :) !

Ostrov Cres kemp Poljana !

po cestě

Plavání s maminkou :-)
1 komentář

Koukám n vět z obytného auta :-)

Na ledovci Dachsteinu...

Začalo to balením - což bylo strašný, ale asi hlavně jen díky sourozencům, kteří měli cestovní horečku a pořád se ptali kdy už pojedem (no prostě hrůza…). Věcí jsme sebou táhli docela dost, hlavně pro prcka. Nedovedla jsem si představit co všechno tam budu potřebovat, tak jsem vzala snad všechno :-) Do toho jsem ještě musela vyslechnout instrukce kde co mají děti sbalené, čím je mám mazat, jaké jim mám dávat léky, co a jak s rovnátkama atd… No nakonec jsme odjeli ve středu v 9 hodin večer. Samuelek krásně usnul v sedačce a děti po chvilce koukání z okna usnuly také a my s dědou mohli naplánovat cestu.

Rozhodli jsme se jet nadvakrát. Naším cílem bylo jezero Bled ve Slovinsku. Dorazili jsme tam kolem 9 ráno. Děti jsem poslala na průzkum okolí a vody. Okamžitě se potřebovali vykoupat, ale museli mít potapečské brýle bez kterých to prostě nejde, tak jsme museli vystěhovat půlku kufru aby od nich byl na chvilku klid (opravdu jen na chvilku). Přišly, že voda je studená a že je to tam nebaví a kdy už pojedem!!!? Tuhle otázku jsem začala nenávidět! Tak jsme po obědě zas vyrazili, i když jsme měli v plánu vyjet až navečer. 2 hodiny vydržely ni nedutat, ale pak. A kdy už tam budem? A jak dlouho pojedem? A jak je to daleko? A to si nedovedete představit co vyváděly, když jsme jim oznámili, že budeme ještě na pár hodin stavět na odpočívdle, aby se Samuel protáhnul a unavil na noční spaní a děda aby si odpočinul. Takový otrávený a vyčítavý obličeje no děs!! (Jen podotýkám, že mí sourozenci jsou trošku zhýčkaní…) Samuelek byl naprosto v pohodě, krásně v sedačce spinkal když se vzbudil, chvíli jsme ho zabavili a pak jsme zastavili a pak zase usnul, no prostě zlatíčko moje :-)

Přes noc jsme dojeli k cíli a to do Chorvatska na ostrov Cres do kempu Poljana 3km od města Mali-lošinj. Ráno jsme se ubytovávali, děti štatné, že jsme dorazili k moři se začali hned koupat :-) Byl od nich celý den klid. Místo jsme dostali skvělé. S výhledem na moře u dvou velkých rozvětvených borovic, takže jsme tam měli celodení stín!! :-) Záchody a sprchy byly ve skvělém stavu, čistoučké, velké, dokonce tm byla i místnost přímo pro malé děti s přebalovacím pultem a vaničkou :-)
Moře bylo teplé a čisté :-) Pláž je tam asi jen 20m dlouhá s malými oblázky, jinak tam byl ve skále vyrobené betonové placky na některých místech i se chůdky do vody!(pro nás ideální nebyly v dohledu malé kamínky! :-) Velice mě překvapilo, že lidí bylo málo jak na pláži tak na skalách :-) Samuelek se v moři koupat nechtěl, asi na něj bylo moc studené, nebo mu vadily ty vlnky nevím, ale v malém člunu se vozil moc rád :-) Na našem místě u skal jsem měla vždy malý bazének, kde se Samuelkovi strašně líbilo :-) Děti si takřka dělaly co chtěly, nějak extra jsem je nehlídala, věřila jsem, že budou opatrní :-) Vždy mi chodily hlásit, když šli někam jinm než na pláž. A asi mě i uklidnilo, že na pláži byl celý den plavčík, který kontroloval moře :-) Bratr chodil chytat ryby na nedaleké molo. Díky bohu jich několik na prut chytil, jinak by asi nedal pokoj :-) Prvních pět dní to bylo bez problémů :-) Počasí bylo příjemné přes den teplo tak 30 stupňů, ale foukal příjemný větřík od moře a v noci bylo příjemně, takže na spaní taky supr :-)

První noc v Chorvatsku v autě byla velice dlouhá. Samuel nechtěl usnout. Měl potřebu všude všechno prozkoumávát, takže usnul asi až v 23:00. Převaloval se ze strany na stranu lezl po mě točil se na bříšku na všechny strany lezl k okénku pak hned zas ke mě, prozkoumal digitální hodiny, které přeřídil :-/ na vše si sáhnul a obouchal. No byla jsem z té cesty a z něj opravdu unavená usínala jsem tam, ale vždy mě probudil tím, že mi začal tahat z vlasy nebo cucat nohu… Na konec jem ale zvítězila a konečně usnul a spal až do 8:00.
Přes den jsme byly buď u moře nebo u karavanu, kde jsem rozložila 5 karimatek a na ně 2 velké peřiny ohradila to vším možný, by se nedostal ke kamínkům napustila bazének a vegetili jsme :-) Kamínkům jsme se ale nevyhnuly moc dobře věděl, že je nesmí, ale pořád za nimi lezl mám podezření, že i jeden spolkl, ale přežili jsme!! :-) Vyrostly nám 3 zoubky a bez pláče!! :-) Spinkal tam lépe než v čechách před obědem tak hodinku a půl odpoledne 2 hodinky paráda! (doma spal vždy jen max 2× 30 min denně!! SNAD MU TO SPANÍ VYDRŽÍ! :-)

Děda snad pořád spal byl nachlazený, zřejmě z klimatizace, ale nechala jsem ho, aby si odpočinul :-) Trošku jsem nestíhala dělat vše co mi mamka nařídila, zvládla jsem jen mazání a pití přes den a čepice. Čištění zubů, rovnátka, mazání po opalování, sprchování se šamponem a mýdlem, léky na noc čisté prádlo rozmanitá strava… No vše proběhlo max 3× kartáčky na zuby se zatoulaly, rovnátka jsem nestihla čistit, léky jsme nenašli, šampon na vlasy se zapomněl ve sprše a čistý oblečení bylo někde v kufru a to e jim nechtělo hledat, takže to strávili převážně v plavkách :-)…snídaně vždy to samé bratr chleba nutelou sestra s medem a oba kakao cokoliv jiného odmítal :-) sušenky, piškoty apod… oběd polívka z pytlíku a večeře těstoviny na X způsobů párkrát maso brambory :-) No ale zvládli jsme to!! :-)

Po 6 dnes se děti začaly otravovat. Moře už je nebavilo a začalo se jim stýskat po mámě tak začly řešit kdy už teda zase pojedeme domů?? (zase ta otázka). S dědou jsme naplánovali, že vyjedeme n noc a dojedeme do Rakouska do vesnice Ramsau kousíček od Dachsteinu, kam jezdíme v zimě na lyže. Přes léto jsou tam různé atrakce je tam kemp s koupalištěm, lanový park v lese, bobová dráha a hlavně nahoře na ledovci sníh! :-) Vyjeli jsme už po obědě, jelikož byly děti tak otravné, že se to jinak nedalo. Otázku kdy už tam budeme jsem zakázala! Ale oni si vymysleli jinou! A to Proč stojíme?? Pokaždé, když se zastavilo (světla, fronta na trajekt, tankování, záchod…) Proč stojíme?? a jak dlouho budeme stát? No prostě na zabití!!

Do Rakouska jsme dorazili o půlnoci, takže jsme si odpočinuli a ráno kolem 8 jsme vyrazili nahoru na ledovec! Pro děti to byl velikánský zážitek vidět v létě sníh a lyžovat lidi :-) Samuelek byl také nadšený! Bylo to nádherné! Krásné slunečné počasí hory sníh a teplo nádhera!! Lanovka byla dlouhá a zavěšená na laně no trošku jsem se bála… :-) byly jsme ve výšce kolem 3000m :-)! Po obědě jsme se vydali do Forest parku v domnění, že tam děti budou alespoň dvě hodin my se půjdeme koupat na koupaliště a odpočinout si, ale nechtěli je tam pustit bez dospělého!! Čili mi nezbylo nic jiného než se obětovat a jít se také prolézat na lanech. Park je mezi stromy a má několik tras podle obtížnosti. Udivovalo mě, že někteří rodiče nutili své děti trať prolézt i když brečely a bály se. Za to bych vraždila!!! Asi si mysleli, že by to byly vyhozené peníze…

Ale bylo to hezké i já jsem se unavila a někde jsem měla co dělat, abych neslítla :-) odpoledne jsme zase vyrazili směr Praha, ale cestou jsme ještě na 2 hodinky zastavili na odpočívadle kvůli Samuelkovi aby se protáhl. Dali jsme deku do trávy zahráli i badminton uvařili večeři a jeli dál :-) Dětem jsem zprovoznil navigaci, takže se koukali kolik nám zbývá km a za jak dlouho dojedem a kudy jedeme apod. V Čechách jsem jim koupila DVD 3 veteráni to i pustili a usnuli u toho. Do Prahy jsme dorazili o půlnoci a překvapilo nás to strašný vedro co bylo! O půlnoci bylo 26 stupňů no děs, vrátila bych se do Chorvatska nebo Rakouska bylo tam mnohem příjemněji :-)

Přes všechny starosti a lapálie to byla suprová dovolená a já si ji budu moci zopakovat v září znovu a to s mojí babičkou, dědou, bratrem a Samuelkem. Už teď se moc těšíme!

Snad to na vás nebylo moc dlouhé čtení. Kemp kde jsme byli mohu doporučit. Pro děti ideální vše potřebné v kempu stromy čisto a klid :-) Děkuji za pozornost a budu se těšit na vaše zážitky z dovolených!! :-)

Hodnotilo 3 lidí. Score 3.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
j.s.
Extra třída :D 11529 příspěvků 13.07.10 19:40

Obdivuju, závidím…já jsem stresař a nikam nemůžu jet, potřebovala bych všechno, aby bylo tip top a manžel by mě asi zabil :) malému jsem při kolice udělala takový režim, že si zvyknul až moc a vyžaduje si to,
jeli jsem na „dovolenou“ do ždáru nad sáz., cesta byla v pohodě (malý moc autem nejezdí), ale noc, ta stála za to :(
z toho vyplynulo: počkáme až budou děti větší…
těším se na další deníček po dovolené v září a jestli můžu poprosit, tak adresu toho kempu, díky j.

 
Kaikoura
Stálice 98 příspěvků 14.07.10 16:27

Moc hezké počteníčko. :palec: Alespoň mám inspiraci na příští léto - teď jsem v půlce těhu a rozhodně se už nikam nechystám - tak dlouhá cesta by pro mě asi už moc nebyla. :roll: Ale je fajn vědět nějaké kladné reference o místě dovolené. :-D

 
BettyB.
Echt Kelišová 9039 příspěvků 6 inzerátů 14.07.10 22:33

Míšo- tak to bych nedala........ :lol: Pěkné!

Příspěvek upraven 14.07.10 v 22:33

 
enny3
Extra třída :D 13159 příspěvků 14.07.10 23:50

Ježiš míšo, na Cresu jsem byla s našima,je krásný,moc pěkná dovolená,děda úžasnej,že to takhle odřídil a ty jsi skvělá,že jsi to takhle naplánovala :potlesk:

 
Michaelakkk  15.07.10 10:20

Díky holky :-) Hned bych jela znovu pry z toho vedra tady… No , musím si počkat na září :-)

 
lumpik1
Povídálka 26 příspěvků 15.07.10 14:27

Super počteníčko, jsi dobrá, jak všechno zvládáš! Krásnou zářijovou dovolenou!

 
madhuska
Nováček 1 příspěvek 16.07.10 21:40

Miso,zaujal me tvuj hezky clanek z dovolene :-) . Jsem ve fazi planovani a tak surfuji, procitam. Chteli bychom pod stan k mori do severni Italie. Chtela jsem se zeptat na ten kemp v Ramsau, ze bychom si tam udelali taky mezi-prestavku. Mame kluky a jsou to ´horo´-lezci. V lanovem centru by je to bavilo. Jde ten kemp najit na webu? Prosim napis me vice info. Diky moc.
Martina

 
werunka89
Kelišová 6108 příspěvků 19.07.10 10:47

bomba.tak už ať máš řidičák a taky s vama někam vyrazíme a vetřem se.to musel bejt bomba i když hrooozně náročný.byla bych unavená jak kotě. :palec:

 
Lidka a Sami
Závislačka 4957 příspěvků 20.07.10 19:46

Míšo, tak to teda klobouk dolů. Ale muselo to stát za to :palec: Moc vám to přeju :pankac:

 
nikita066
Extra třída :D 13195 příspěvků 30.07.10 00:06

Mišo jsi šikulka a kdyby jsi se v létě nudila, můžeš se svými skušenostmi pořádat dětské tábory :D :palec:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama