Ona

...pokračování Mrchy...

*

Přečtěte si také první část deníčku »

S Káťou chodil něco málo přes 2 měsíce. Byla jeho spolužačka. Milá holka, vtipná. Miloval její pihu nad horním rtem, její úsměv. To, jak byla přirozená. Ne jako ostatní holky ze třídy. Nemalovala se a nemluvila sprostě. To na holkách nesnášel. Když byly sprostější než jeho kámoši. Líbila se mu hned ten první den. Byla roztomilá.

Ona ho tenkrát políbila první, když spolu po tělocviku uklízeli žíněnky. Vůbec to nečekal. Byl to letmej polibek, vlastně spíš pusa. Najednou měla svoje rty přitisknutý na těch jeho. Voněly jako maliny, i tak chutnaly. Později zjistil, že to je díky jejímu oblíbenýmu balzámu na rty, kterým ho pořád chtěla natírat. Že prý má hrubé rty. Někdy jí to dovolil a ona s ním občas ráda chodila na venčící procházky s Badym. Toulali se loukama, někdy si vzali učení a často se někde svalili pod strom a snad hodiny strávili líbáním. Bylo to jako se líbat s mátovo-malinovým bonbónem. Zapomínal při tom na všechno. Na to, že ho vůbec nebaví škola, na který je, že jeho nevlastní táta začíná být čím dál dýl v práci, a když přijde domů táhne z něj chlast. Taky nesnášel povinný skoro denní návštěvy u babičky. Pořád s ním jednala jako s malým děckem, chtěla ho pořád objímat a vykrmovat. Nechápala, že sportuje a jahodový knedlíky několikrát do týdne se neshodují s jeho trénink plánem. Na tohle všechno s Káťou zapomněl. A navíc byl jedinej z týmu, kdo měl holku. Kluci záviděli.

Takhle žil a byl spokojenej, nebo si to aspoň myslel, než potkal ji. Nejdřív jí nevěnoval pozornost, chodila sama, na místech, kam by Káťu samotnou nepustil. Louky a park hodně za městem, večer se tam scházeli alkáči a huliči trávy. Prostě nebezpeční týpci. Ale tý holce to bylo fuk, teda ona asi bude starší, než je on, ale ne o tolik. Vypadá dost mladě a hrozně naštvaně. Hodněkrát ji viděl, jak prošla těsně kolem těch týpků a jejich pískání a narážek si vůbec nevšímala, neuhla pohledem nalevo napravo. Zírala pořád do země a prostě šla dál. Jen jí v obličeji mihla emoce, kterou nebyl schopnej rozluštit. Možná to byl vztek, zhnusenost, nebojácnost? Nejspíš. Jeho si nejdřív taky nevšímala, ale v posledních dnech, kdy ji viděl, se po něm zvědavě dívala. A smála se mu. Ví, že se mu smála. Něčím ji musel pobavit, ale čím, to fakt netušil. Možná jí někoho připomínal. Nebo se smála tomu, jak vypadá. Jako děcko, a to je mu už 17. Stejně je furt jak děcko, žádný vousy, ani náznak. Není divu, že se smála. Říkala si, že jsem jen malej kluk, co se snaží vypadat starší.

Minulej týden se něco změnilo. Šel jako vždycky večer ven s Badym, opadlo horko a tady v horách je kolem 20 h. už příjemnej chládek. Vzal to klasicky přes park a přemýšlel nad tréninkem, kterej ho čekal další den. To zas bude mlata, říkal si. Taky se na něj s koncem školy valí jedna písemka za druhou. Učitelé nejsou normální a dávaj jim zabrat. Jak kdyby měli výčitky, že maj taky 2 měsíce volna, i když nejsou studenti. Ti si to uměli zařídit, pitomci s titulem. Tohle se mu honilo hlavou když ji uviděl. Zastavil se. Byla kousek od něj u rybníka. Stála zády k němu a jako by se chvěla. Ona brečí? Ježíš, snad ne, nesnášel brečící holky. Nevěděl, co dělat, jak se chovat. Nejradši by od toho pláče utekl. Jeho máma často brečela, když otec odešel. Ale dělala to tajně, nebo si aspoň myslela, že o jejím tichým vzlykání nikdo neví. On to věděl. Stával za dveřma, ale nikdy neměl odvahu stisknout kliku a jít ji utěšit. A teď tady stojí a šmíruje cizí holku, které asi někdo ublížil. Vždycky měla zarudlý oči. Ani neví, kdy si toho detailu začal všímat. Teď se nad tím zjištěním sám zarazil. Měl by odejít, nic mu do toho není.

Když už se otáčel a chtěl jít, najednou se pohla. Jedním pohybem si stáhla z ramen úzká ramínka šatů, nechala je spadnout na zem a ocitla se jen v kalhotkách. A sakra. Běž pryč, jdi, jdi, jdi!!! Jako by na něj někdo mával výstražnou cedulí. Ale on zkameněl, ani se neodvažoval dýchat. Teď přece neodejde, to by byl pěknej srab. Nahou holku viděl jen v péčku, Káťa byla stydlivá. Dostali se spolu jen k líbání a na prsa nebo kamkoliv jinam si sáhnout nenechala a o tom, že by se mu mělo podařit jí svlíknout triko, se mu mohlo jen zdát. A teď tu stála ona. Skoro nahá.

Přešlápl na místě a čekal, co udělá, přece se nechce jít koupat, voda bude ledová. Ty blbče! Proč by se asi svlíkala? Chce se obětovat pro panice, kterej ji nadrženě sleduje z povzdálí? To určitě. V ten moment se pohla kupředu, vážně se jde koupat. Tak to chci vidět. To nedá, smočí maximálně lýtka a rozmyslí si to. Ale ona vkročila do vody a nezastavila se, pomalu šla dál a voda jí po jejím těle stoupala výš a výš. Panebože měla úžasnej zadek. I ten teď zmizel. Voda jí sahala po pás… zachvěla se, asi zimou.

Štěkot. Divokej štěkot někde za mnou.

Chvíli mi trvalo, než mi nastartoval mozek. Bady a zajíc. Do p.dele. V stejnej moment, kdy mi naskočil software, se ona otočila. Podívala se přímo na mě. Sakra, sakra, sakra! Teď mě přistihla, malýho kluka, kterej tu šmíruje nahou ubrečenou holku. Ona se ale netvářila šokovaně nebo vyděšeně, dál na něj klidně zírala. Koutek úst se jí povytáhl do lehkýho úsměvu. Jako by na něco čekala. Ale na co? To je nějaká hra? Kdo s koho? Co chce, abych udělal? Chce vůbec, abych něco dělal? Mám jít k ní? Mám jí říct ahoj? Nee, to je trapný. Ahoj, já tě špehuju a mimochodem super zadek. Na to nemám. Sakra proč na mě pořád zírá? Další zaštěkání, ten hon na zajíce začíná být vážnej. Kámo, musíš jednat, jdi od toho. Prostě se otoč a jdi, jdi řešit zajíce.

Poslední věc, které si všiml a která s ním byla, dokud v noci neusnul, byly její vztyčený bradavky.

Na Katku si nevzpoměl.

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
17610
22.6.19 07:37

Dál dál, já chci ještě :lol: :andel: miluju čtení a nemam teď čas na knihy :zed: kdy bude pokračování?

A teď slušněji ;) Čtu každý tvůj denicek a jsi dobrá :pankac: :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
22.6.19 07:47

Mlata :palec:. Uzasna slovni zasoba.

 • Nahlásit
 • Zmínit
8366
22.6.19 07:51

@finduska :mrgreen: :mrgreen: Netlačit na pilu, ale bude :kytka: A děkuju moc :andel:
@Premek_Orac No když ty píšeš,,mlata" tak to mlata bude. Děkuju Přemi :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
855
22.6.19 18:33

Píšeš moc hezky, těším se na další. Přečetla jsem všechny tvoje deníčky a moc ti fandím, jsi dobrá! Jen tak dál :) :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
8366
22.6.19 19:00

@xammy Děkuju moc :hug: :kytka: Vážím si toho.

 • Nahlásit
 • Zmínit
23584
22.6.19 19:11

Krásně napsaný deníček, těším se na pokračování :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
734
22.6.19 19:19

Super těším se dál… úplně jsem si vzpomněla na doby mého psaní… bohužel moje slovní zásoba se teď skládá neleží tam, pojď sem, slez dolu, co jsem řekla a už nehraju :) :D dávám :potlesk:

 • Nahlásit
 • Zmínit
8366
22.6.19 19:29

@dagmarkaa Děkuju Dájko :hug: :kytka:
@miskakr :mrgreen: To zas naskočí, neboj :palec: :hug: a dokonce je to dost užitečný :nevim: např. to nelez tam a slez :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
734
22.6.19 21:12

@Lana25 to jo 10×za hodinu :zed: :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
3543
23.6.19 08:49

@Lana25 Dobře píšeš, těším se na další díl.  :palec:

 • Nahlásit
 • Zmínit
8366
23.6.19 09:41

@Martina D. Děkuju :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit