Opičáci - 19. měsíců, 12.deníček

Ostatní
  • 23.11.04

Ahoj opičáci, takže máme další týden za sebou, v tomto bude středa 24., to znamená, že už za měsíc tady budou vánoce.

Máma se mnou psala nedávno dopis pro Ježíška, koupila mi mini nůžky s kulatou špičkou, abych vystřihoval nějaký obrázky hraček, které bych si přál dostat. Tak jsem na něco ukazoval, máma mi pomáhala to vystříhat ( teda spíš jsem jí nechal, a dělal ze sebe děsně nešikovného ), potom jsme to lepili na papír, to mi šlo moc dobře, lepidlo je taková tyčinka, zespodu kroutící a končí bílým lepidlem, který ale moc dobře nechutná. Když jsme to měli dodělaný, tak jsem ten dopis ještě vybarvil, některý obrázky jsem pořádně počmáral, ale máma říkala, že je to dobrý, že se v tom Ježíšek vyzná. Tak doufám, že jo.
Máma v sobotu taky dělala perníčky, to je teda výborná věc. Pak je zdobila takovou bílou pěnou, já jsem jí asistoval. Měl jsem před sebou talířek a máma na něj dávala nepovedený, polámaný, nebo ty, který špatně ozdobila a ty jsem si mohl jíst. Jenže já nebudu jíst něco nepovedeného, takže jsem se hlasitě domáhal kvalitních perníčků. Tak jsme se u toho trochu s mámou dohadovali. Pak jsem šel spát a když jsem se vzbudil, tak perníčky byly fuč. To mě taky naštvalo. Tenhle víkend máme v našem městě slavnostní rozsvícení stromu, tak se na to prý půjdeme mrknout, jsem zvědavý, co to vlastně bude.
A za týden na to prý chodí čerti, to jsou ty chlupatý potvory z knížky a televize, co dělají blblble s vyplaženým jazykem. Jsou trochu strašidelný, tak nevím, jestli si je pozvu do pokojíčku.
Jinak zima mě zatím moc nebaví, musím se hodně oblékat, v kombinéze vypadám a chodím jako medvěd a nalepený sníh na mých botičkách mě dost vadí.Ještě že jsem přišel na fígl, jak se ho zbavit, stačí dupat jako Pepíček, co šel do zelí a rozšlapal Aničce košíček, jestli tu písničku znáte a sníh je pryč. Máma se mi u toho ale směje.
Musím Vám prozradit, že se mi moc líbí moje nová VELKÁ postel. Úplně nejlepší na tom je, že když se vzbudím, tak si sám dojdu za mámou a tátou do pokoje a nemusím čekat a volat na ně, jako když jsem ještě bydlel v mřížovaný postýlce. Taky se můžu daleko víc rozvalovat a to já teda mám fakt moc rád.Při spaní střídám polohy ( bříško záda, bok ) i světové strany, trochu tím rodiče matu, oni mě uloží hlavou na sever, pak se na mě jdou podívat, předtím, než jdou spát a já mám hlavu na jih !
Takže to je asi tak v kostce všechno, co je u nás nového, mějte se moc hezky a pište!

Vojta ( od Jolky )

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.04 07:40

Ahoj holky,

špatně jsme se se Zizi domluvily, deníček jsme tentokrát poslaly obě dvě. Tak pište příspěvky do jejího, je čerstvější, tak nám déle vydrží :-)
 Jolka

Vložit nový komentář