P. S. T. M. - 52 - A LÉTA BĚŽÍ...

Snažení
  • Missorka
  • 17.10.04

Zdravím všechny! :) Tenhle deníček měl být původně o něčem úplně jiném, ale pod dojmy z Prvního Emiminovského Obrsrazíku jsem se rozhodla napsat o setkávání. Takže na to něco jiného dojde až příště (jestli do té doby nevymyslím zase něco ÚPLNĚ jiného). :)

Vím, že je to trochu s křížkem po funuse, ale nějak dřív nebyl čas a snad nebude takový problém se ke srazíku ve vzpomínkách vrátit, nehledě na to, že i to moje písání bude poněkud netradiční a ne klasicky popisné, ale nepředbíhejme.

Sraz byl samozřejmě báječný a ty, které jej navštívily už jistě stihly informovat ty, které to štěstí neměly a těší se na příště… Proto nechci psát konkrétně o něm, ale o tom co jsem si tam uvědomila. Totiž jaké mám štěstí, že žiju dneska a ne před sto lety. Nejen, že můžu kojit všude a mám k dispozici papírové plenky. Ale - a to je nejdůležitější - ani v naší zapadlé vísce nemusím být díky internetu odříznutá od světa a od ostatních mamin.

Ale zkusme si tak trochu zafantazírovat…

A LÉTA BĚŽÍ, VÁŽENÍ…

DALEKÁ MINULOST

V jeskyni byla tma a zima a pradítě řvalo. „Sakra“, zaklela. „Já bych do toho kopla! Zase se přejedl mamuta, usnul a nechal vyhasnout oheň! Zabiju ho a pohodím velociraptorům!“ A nemýlila se. Uprostřed jeskyně, těsně vedle vychladlého ohniště a zcela ignorujíc řvoucí pradítě chrápal na celou dobu kamennou její pramuž. Potlačila vztek a zvedla pradítě. Usmálo se a počůralo jí kožešinu. Ledabyle to otřela trsem trávy, vytáhla prso z kusu kožešiny, která tvořila její jediné oblečení a dala dítěti najíst. Pramuž se probudil. Rozhodla se, že se o vyhaslém ohni nezmíní, dokojila dítě a rozdělala nový oheň. „Ten mamut se ti povedl. Fakt jsem si pošmákl.“ Oči mu zasvítily při pohledu na její obanžené praňadro. „Teď mám chuť na něco lepšího!“ „Taky myslíš pořád na to jedno. Zatím jedno dítě stačí, ne?“ Nechápavě na ni zíral, pak vzal kus klacku, praštil jí do hlavy a odtáhl do kouta jeskyně… A za devět měsíců řvaly u vyhaslého ohně dvě děti… A tak pořád dál. Ještě, že žily v tlupě a mohly si s ostatními praženami praděti navzájem hlídat! :-)

MINULOST

Uhladila krajkovou dečku. Děsně ji totiž rozčilovalo když byla neurovnaná. Tak co teď budu dělat - kuchařka vaří večeři, hospodyně cídí stříbrné příbory - to už jsem zkontrolovala. Aha. Ještě bych se mohla dojít podívat na dítě. Dítě se v pokoji smálo na kojnou. Trochu ji zamrzelo, že její dítě věnuje tolik pozornosti v podstatě cizí osobě, ale pak usoudila, že má na starost důležitější věci a přestala se tím zabývat. Hlavně, že dítě bylo spokojené, kojná evidentně vykonávala svou práci dobře. Šla do pracovny. Posledním pohledem si ověřila, že pracovní stůl jejího muže je ve vzorném pořádku, jen ještě zarovnala pero, které nebylo v pravém úhlu s psací podložkou a kalamářem. Její muž nesnášel, když mu na stůl sahal kdokoli jiný než ona a na to byla patřičně hrdá. A v tom vešel její muž do dveří. „Vítám vás, drahý“ políbila ho na tvář. „Jaký jste měl v kanceláři den“. „Ani se neptejte, drahá. Ani chvilku jsem se nezastavil. Kde mám připravené noviny?“ Mlčky ukázala na stolek u okna. Muž usedl a začal číst noviny. Přinesla mu jeho oblíbený koňak a odešla, aby ho nerušila ve čtení novin. Bože, jak se cítila osamělá. Ale nemělo to řešení. S hospodyní a kuchařkou se byvit nemohla, byly to služebné. S kojnou se někdy bavila, ale jedině o tom, jak dítě prospívá a jak se mu daří. S ostatními ženami z jejich města se nestýkala, nehodilo by se to. Bylo jí smutno.

NEDÁVNÁ MINULOST

Dožehlila pionýrský kroj a vypnula žehličku, aby trochu vychladla a dal se vyžehlit i šátek. Děti už spaly, manžel byl na schůzi a v televizi nic nedávali. (Teda dávali Maják a hned po tom Křeslo pro hosta, ale to zavrhla). Přemýšlela co bude dělat. Do postele se jí nechtělo. Ještě že bydlí na sídlišti! Stačilo přejít chodbu a zazvonit na sousedku. Vzaly si židle na chodbu, uvařily si turka a sedly si. Nechaly otevřené dveře, kdyby se děti náhodou probudily. Pak drbaly. Kdo v baráku nemeje schody, že zase nebyly banány a jestli se budou dát sehnat bony, aby se dětem na vánoce dalo koupit něco v Tuzexu. Probraly dovolené, které obě trávily s dětmi na chatách, které zdědily po rodičích. Blížila se půlnoc. Obě se už asi hodinu loučily, ale po pravdě se jim domů moc nechtělo. Ale všechna témata už byla probrána. Ještě se domluvily, že s dětmi zítra zajdou na pískoviště a rozloučily se. Cestou do bytu jí napadlo, že by ráda poznala i jiné ženy s dětmi (se sousedkou to poslední dobou bylo pořád na jedno brdo), ale nevěděla jak…

SOUČASNOST

Byla nervózní. Už asi dvě hodiny jim doma nefungoval proud, dítě spalo (jako na potvoru - jindy si o tom mohla nechat jenom zdát) a ona se tolik chtěla podívat na Emimino. Potřebovala zjistit, jak to bude s Obrsrazíkem a kdo všechno pojede. Tolik se těšila. Nemohla skoro uvěřit, že uvidí všechny ty maminy, které z ná jenom z večerního povídání na chatu a z deníčkových komentářů. Hurá. Konečně pustili proud. Ovšem dítě se probudilo. Ale nevadí, základní informace si stejně stihla přečíst a zbytek dočte večer až zlatíčko usne.

Byla neděle. A cítila se trochu nervózně. Jenže rychle to z ní spadlo. A nastala úplná paráda. Oblepila se cedulkou, aby bylo jasné kdo je kdo a vrhla se do víru konverzace. Bylo tak povznášející dozvědět se, že jiné děti taky špatně spí a šeredí s jídlem. Rozhlédla se po místnosti. Něco jako ráj. Takhle by měl vypadat svět, blesklo jí hlavou. Delfínek-Kryštůfek se sápal na Matýska, protože se mu strašně líbil fialový hroch, se kterým si hrál. Julinka, Radimek a Lukášek pásli hříbátka a Anetka jim v tom šéfovala. Adámek zaujatě rozbíjel plastovým kladívkem plastový stoleček. Davča si hověl v kočárku. Ondrášek se držel mamky za šosy. Veronika-nevěsta byla pohřbená v barevných kuličkách (děsně jí štavlo, že když byla malá, tak žádné takové vymoženosti jako barevné kuličky, ve kterých můžete plavat, neexistovaly.) Bára Barbánek rozdávala příchozím pexeso. Bára od mámy Mismisky se pokoušela zdolat velikého plyšového slona. Verunka Zrzečka skákala na hop:,–(le. Viki s Davídkem řešili majetnické spory ohledně míčků. Jiřina s Jírou zkoušeli tu báječnou klouzačku. Zuzka od Diny čekala až se brácha vzbudí (okolostojícím neuniklo, jaká se z ní klube kráska)… A Skřítek to skoro všechno prospal (aby ne, byl tam nejmladší, nepočítáme-li bříško od Bootgirl).
Víc už nestíhala sledovat, ale atmosféra té herny jí v duši vydržela hodně dlouho.

Protože život by měl být přesně o tomhle - o šťastných dětech.

Byla vděčná, že žije v době, kdy není problém najít takové maminy, které mají na svět podobný názor jako ona.

BUDOUCNOST

Zmáčkla tlačítko a i s kočárkem se teleportovala do virtuálního parku. Byl tam klid. Nastavila si příjemné počasí a rozhlédla se kolem, jestli neuvidí nějaké známé tváře. Popojela kočárkem a všimla si, že dítě krásně usnulo. Paráda. Od okolo jedoucího robota si z tácu vzala Cappuccino. Chutnalo skvěle. Přemýšlela co bude k večeři. Dojela i s kočárkem k nejbližšímu počítačovému terminálu a objednala jídlo a nějaké další drobnosti. Ozvalo se pípnutí. Mrkla se do komunikačního náramku, který měla na ruce a uviděla tvář svého muže v kanceláři. Netrvalo to dlouho a přemluvila ho, aby se teleportoval za nimi. Parádička. Jezdili po parku, hrála příjemná hudba. Povídali si. Měli na sebe spoustu času. Uběhly dvě hodinky. Muž se musel vrátit, dítě se probudilo. Nakrmila ho. Usmáli se na sebe. Podívala se na hodinky a zjistila, že Program Celkového Úklidu, který doma nastavila než odešli, akorát skončil. Zmáčkla tlačítko a teleportovala sebe i kočárek zpátky. Byt voněl čistotou a na sporáku voněla večeře. Cítila se šťastně. Chvilku přemýšlela co bude dělat a pak si prostě zalezla s dítětem do herny a hráli si…

Uf, uf. Omlouvám se za délku nějak jsem se rozepsala…
Tak co vy? Chtěli byste žít v nějaké jiné době než v té dnešní? Napište mi, budu moc ráda.

Krásný týden všem přeje
Peta a Skřítek (dítě nové doby - v úterý 16 týdnů)

!!!VZKAZ od MISMISKY!!!

ahoj missorko,

jelikoz jsem si precetla, ze budes psat denicek o obrsraziku, mam k tobe velkou prosbu a to jestli muzes dat do denicku ztraty a nalezy :D

  • chybi klic od skrinek cislo 4 a 7
  • prebyva deka kostkovana, plena bavlnena a doza ctvercova - vse je u me

ja to sice psala do komentaru do denicku, ale zatim se nikdo neozval a protoze vim, ze tvy denicky ctou vsichni, tak to resim takhle. klidne tam dej email na me miska@lam.cz nebo at se ozvou do denicku, pohlidam si to

diky a mej se fajn a pohlazeni vojtiskovi

mismiska

P.S.: Nemusíte pátrat jestli vám nechybí deka, ta byla totiž naše :-) Ale zajímalo by mě, jestli moje deníčky čtou fakt všichni… :-)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
kacii
Kecalka 210 příspěvků 17.10.04 21:05

Hura hura hura!!!:o) Denicek je opet super, dokonce me donutil si v nedeli vecer popremyslet, coz neni tak jednoduchy:o))
Mame totiz jednu obrovskou kliku: nejenze zijeme v tyhle dobe, ale zaroven i na miste, kde se celkem da. Casto, kdyz se divam na zpravy, me napada, jak by vypadal muj zivot, narodit se par tisic kilometru na vychod… treba. Zivot v kazdy dobe ma spoustu variant… Ta varianta s krajkovou deckou je jeste unosna, horsi by byla takova ta: chuda, svobodna matka ve fabrice, neni pomalu co jist, radi mor… Na zakladce jsme meli skvelou dejepisarku. Pri jedny hodine nam rekla: zkuste si predstavit, ze zijete ve starovekym Rime, jste bohati, krasni, mladi… vsichni jsme se zasnili, byla to parada…a pak: a ted zijete ve Francii, nekdy v dobe burzoazni (:o))) revoluce, jste chudi, nemocni, mate hlad a je vam zima…

Ja si jenom moc preju, aby lidi moc nemagorili a aspon tak jak zijem my, zily i nase deti.
Lenka&Matys (trapic malych kralicku)

 
Peg
Kecalka 196 příspěvků 17.10.04 21:09

Teda MISSORKO, tak zase jsi nezklamala, paráda :-)

Já jsem moc ráda že žiju v době ve které žiju :-)

Peg a Anetka

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 17.10.04 21:18

Ahoj Missorko,

Ty jsi teda pisatelka…já čekala překvapení, ale kdyby to bylo těhu, to bys určo nevydržela, ale tohle je nepřekonatelné. Opětovná otázka, kam Ty na to chodíš???? Je fakt, že jsem si v těch kuličkách lebedila, nic mě netlačilo.....úplně jsi to vystihla.

posíláme pusinku Vojtíškovi a taky jdeme hají.

papa Veronika Adámek a Tečka

 
Anonymní  17.10.04 21:32

Ahoj, Missorko!
Jednou jsme se potkaly na chatu a pak i v porodnici, ale to asi nevíš. Moc se mi líbil tenhle tvůj deníček a chci ti nabídnout, že kdyby ses někdy cítila osamělá, tak nebydlím sice přes chodbu, ale přes pole a jsem celkem automobilní, takže proč si někdy to kafe nedat. Někdy už totiž šílím z toho věčného dilematu, jestli jít na procházku k Labi nebo rači na hřbitov :-) a pochopitelně sama, protože tu nikoho neznám.
Zdravím tebe i Skřítka
Petulka a Klárka 15 týdnů a dva dny

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 17.10.04 22:06

Ahojky Petko,

ty jsi opravdu spisovatelka a to skvela, tyhle tve denicky by jsi mohla vydat knizne, byla by to knizka na dracku!!! Uz jsem se mozna nekdy i ptala, ale stale to nevim … copak mas za aprobaci? Urcite to je cestina s necim, ze by s dejepisem? Kazdopadne je to jedno, i kdyby jsi byla matikarka, psani ti jde a myslim, ze tve denicky opravdu ctou vsichni!!!

Jeste jednou sklanim poklonu a pridavam se na stranu tech, kteri jsou radi, ze ziji v dnesni dobe, i kdyz je velice uspechana, preci jenom nam umoznuje uzit si vsechno, dokonce i porod a male deticky a snad i ty vetsi, dodnes moje babicka nechape, jak mohu porod povazovat za jeden z nejlepsich, no vlastne nejlepsi, zazitek meho zivota. Kdyz byla Nika malicka, byla u nas asi tyden na sluzbe, nase babi byla nekde mimo, a kdyz mi vypravela svych 6 porodu, jedna hruza vedle druhe, a k tomu peci o deti s opruzenymi prdelkami az na maso a vubec chovani se k tehotne ci cerstve mamine po porodu, delalo se mi spatne. Mela uprimnou radost, ze je dneska dnesni doba a ze my maminky jsme tak stastne a tak krasne o tom vsem mluvime a uzivame si to … a mela pravdu pravdouci!
Jen si preju, at nekomu nerupne v bedne a nedostaneme se nekdy do valecneho stavu ci do nejake jine hruzy a muzeme si to vychutnavat a nase deti taky a deti nasich deti a ..... a … a.....

Teda, kdo to tady psal, ze jsi ho donutila v nedeli vecer myslet? Tak mne si donutila taky, alespon nemusim myslet na praci, tohle je prijemnejsi.Takze diky za sireni dobre nalady na emimcu!!!

Pusu skritkovi posila

Sulanek a Niky

PS: Uz se nemuzeme dockat fotecky Holcicky, to bude zitra coro-moro! Pa

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 17.10.04 22:12

Ahojky Missorko,
jasně, že Tvoje deníčky čtou všichni :D Tedy určitě každý, kdo sem už nějaký čásek chodí, píšeš totiž opravdu velmi pěkně.
Taky jsem teď po přečtení přemýšlela, a dospěla k názoru, že jsem ráda, že žiju teď a tady. Jasně, že ne vždy je to ideál. My například nemáme a ještě nejspíš dlouho mít nebudeme vyřešené bydlení. Ale BYDLÍME a ne ve slamu nebo chýši. Sice to stojí peníze, ale zá:,–(ní je, že máme tu možnost. Jak psala Kacii, stačí zapřemýšlet, jak by se nám žilo o několik stovek km jinde a hned člověka přejdou nějaké smutnící nálady. Máme se dobře - máme co jíst, dostupné lékaře a hlavně díky pokročilé technologii máme kamarádů daleko víc, než bychom měli jinak.
Takže já jsem spokojená, mohlo by být o tolik hůř.
Mishicka + Barbánek

 
Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 17.10.04 22:48

Ahoj Missorko,

krásný deníček!!!!!
A přidávám se asi k většině, také čtu tvé deníčky. Jsi talent a nikdy bych si nic od tebe nenechala ujít.

Simunka

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 17.10.04 23:35

Missorko!
Jasně,že Tě čtou všichni!!!!!!!
Tvý deníčky jsou super,vždycky dokáží brnknout na tu správnou strunu.Opravdu jsi talent na psaní,kam se hrabe Rowlingová:o))))))))­))).

A k tématu deníčku…Jsem ráda,že žiju v této době,na tomto místě s lidmi,které mám ráda.A ta budoucnost mě popravdě ani moc neláká,vážně jsem (celkem) spokojená,že žiju dnes.

Jo a hele,klidně si s těhu můžeš předbíhat,zlobit se nebudu:o)))))).Jen Tě obdivuju,já na další mimi pomýšlela,když bylo Klárce půl roku,pak dlooooouuuuuho ne a začalo mě to brát zase až na jaře.
Tak těhu zdar,zdar,zdar!!!!!

Hanka od Šulánků a Veroniky

 
Drosera
Povídálka 12 příspěvků 18.10.04 08:03

Zdravím po ránu!!
Poslušně hlásím, že taky čtu všechny deníčky! Nenechám si ujít ani jediný, jsou totiž fakt nepřekonatelný.
pá Drosera

 
Kaculinkaa
Kecalka 265 příspěvků 18.10.04 09:46

Ahojka holky,

tak jsem na moment tu, protože v 11 jdu na kontrolu ke svému dr s mojí neposlušnou dělohou :-( Myslím, že už jsem úplně v pohodě. Antibiotika mám do středy, ale už jsem bez teploty a bez bolestí. bylo to fakt nepříjemný. Měla jsem 39 horečky a bolelo břicho. Dr. mi dal nějaká antibiotika, která by případnému těhu neuškodila. Tak uvidíme. Snaženíčko bylo, tak ted jen čekám co bude ke konci měsíce. :-))

A jelikož mě to už doma v neděli nebavilo, tak jsme se v neděli jeli podívat ke známým co mají Davídka. Je mu 8,5 měsíce. a je naprosto úžasnej. Váží nějakých 9 kg. a v neděli ráno se poprvé postavil v postýlce :-)))) Jinak leze jak svištík :-) , směje se a je to prostě překrásný dítě s velkejma hnědejma očima. když se vyspal, tak jsem ho přinesla dolů a protože jeho mamča natírala venku plot, tak jsem mu dala jeho blivajzek ( přesnídávku s jogurtem ) No baštil jak šílenej. Já jsem nestačila nabírat na lžičku. Měl furt otevřenou papulku jako nějaký mládátko od ptáčka. :-) Ovšem tu sváču měl všude. Vždycky jsem mu dala do pusinky lžičku s mnamkou a on si hned strčil do pusy dva prstíky a zacpal si to jídlo dál do krku :-))) Tak jsem si zase pochovala :-) Zkusím šoupnout do galerky nějakou fotečku. Ale musím to stáhnout z mobilu, protože jsem fotila jen z mobilu.

Počasí je hnusný , podzimní. Opravdu být doma a pít teplý čajík :-)

Jo a koncem října se mi vrací brááááááááááááácha z Ameriky !!!! Bože jak já se na něj těším. Strašně moc mi tu chybí ! :-)

Tak holčiny já si tu jdu ještě pokecat a pak jdu hned na kontrolu. Byla bych ráda, kdyby mě už dneska pustil do práce jelikož mě to doma vážně nebaví !!!!! :-)

Zatím pááááčko
Kačka

 
Anonymní  18.10.04 10:10

Ahoj Missorko,
jako zástupce snažilek od Maru se přidávám s tím, že tě čtou opravdu všichni !!! :--)) Deníček nemá chybu, zejména budoucnosti jsem se dost řezala a nedaleké minulosti - to jsem úplně viděla, přece jen si ještě něco z dob minulých pamatuji.
Něměnila bych ani za nic žádnou jinou dobu, jsem závislák na ečku i na mobilech atd. a hlavně díky že tato doba dává těm, kterým se třeba cesta za mimísekem trochu prodlužuje neskutečně moc možností jak to řešit a jak se léčit a to i ve srovnání s tou nedalekou minulostí.
Ahoj a pusu skřítkovi
Claudie

 
Sarlotka1
Kecalka 260 příspěvků 18.10.04 10:30

Ahojky kočičky!

Tak opět hlásím po dlouhé době novinky :o)

Dovča byla super, Tunis je úžasná země a fakt jsem si to bezvadně užila :o)

Bytová rekonstrukce proběhla, už mi leží plovoucí, nový nábytek … a právě jsem se rozhodla, že zrekonstruuji koupelnu :o))) Takže mě zas další zábava čeká :o)

Gratuluji všem čerstvým maminkám a těhulkám :o)

Missorko: skvělý deníček :o)

Fantagiro: Vše bude fajn

Pa Šarlotka

 
Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 18.10.04 10:33

Tiež hlásim, že čítam!!!! :-)))))))
Fakt by si mala vydať knihu…
Tiež som šťastná tam, kde som, každá doba je v niečom náročná, ale oproti minulosti máme neskutočné vymoženosti (ako napr. internet, však áno ;-), budúcnosti sa trošku bojím, asi bude príliš pretechnizovaná. Občas si tak s manželom hovoríme, ako sa nám deti budú smiať a ťukať si po čele, ako sme mohli počúvať kazety z magneťáku…
Pusu Skřítkovi a Tebe veľké poďakovanie za krásne čítaníčko!
Lulu a Noemi od Brusinčat

 
Tessie
Kecalka 287 příspěvků 18.10.04 11:23

Ahoj emaminy a emimčata :-)

Teda řeknu Vám, že tohle počasí mě zničí.....já tady usnuuuuuuuu. Proč se nemůžu zachumlat do vyhřáté postýlky :-((( No asi proto, že musím být v práci co?…ach jo.
Jo a taky bych spíš přejmenovala těhotenské ranní nevolnosti na večerní…teda aspoň mě je divně vždycky večer. Ne že bych zrovna objímala mísu, ale pekně mě vždycky bolí žaludek :-( Ale mohlo by být i hůř, takže si vlastně nestěžuju :-)

Missorko, samozřejmě musím pochválit jako ostatní deníček, je opět super a tak jsem si představovala, jaké by to bylo opravdu žít v té dané době a dospěla jsem k tomu, že jsem ráda, že žiju v té době ve které jsem. Ono každá doba má svoje a v každé době byli lidi štastní i neštastní. A jak jsi popisovala tu budoucnost, tak do toho se mi taky zrovna moc nechce. Jsem prostě ráda, tak jak to je :-)

Jinak všem přeju krásnej pohodovej den a kdyby jste náhodou některá věděla o někom kdo prodává stěně labradorského retrievra, žlutého a psa…tak budu vděčná za info :-)))

Mějte se fajn a papa
Tessie + mamutík 9+2tt

 
Analeh
Povídálka 45 příspěvků 18.10.04 11:47

Ahoj všem,
Misorko opravdu moc a moc hezký deníček,přes smích jsem přešla až k slzičkám,když jsem se kukla na to své zlatíčko jak tu spinká spokojeně a nějak mě dojalo,když jsem si uvědomila že žiju se svou rodinou v teple,klidu,míru v době kdy stačí sednout do auta zajet nakoupit,zajet k doktorovi,stačí zvednout telefon a spojit se se svými blízkými,známými a milovanými lidmi,stačí zapnout pc najít nejoblíbenější emimino,kde se mnou na chatu je spousta dušiček naladěných na stejné vlně jako já a v deníčcích se pobavím,zamyslím a vypíšu.

Moc děkuji,že jsem díky Tvému deníčku byla nucena zamyslet se,že prkotina jako že nejde voda,nebo nemáme momentálně zásobu peněz je jen prkotina a jsem strašně ráda,že žiju v této době na této zemi,v tomto městě s těmito blízkými a známími lidmi.

Hezký den Helča + Denča + Lukášek

 
caramella
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 18.10.04 14:05

Peto jasně, že tvoje deníčky čtou fakt všichni! Opět si mě dostala!!! super četní, snad začni psát knihu nebo zemřeš neobjevena! Marta a kluci

 
caramella
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 18.10.04 14:08

Aha, knihu už ti nabízejí i ostatní a já si myslela jak jsem ftipná… no nic, myslela jsem to VÁŽNĚ! Marta

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 18.10.04 14:27

Petko,

ja bych to pro zacatek nabidla casopisum pro maminky jako Betynka, Maminka atd. jako pravidelne clanky k zamysleni a pak uz ti nekdo nabidne sam to vydat!!!! Myslim to vazne!

PApa

Sulda

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 18.10.04 14:33

Milá Péťo a ostatní pisatelky:)

Samozřejmě že jsem musela nakouknout, když je tu nový Missorčin deníček:) Přiznám se, že po každém jejím deníčku si říkám, ten příští už nemůže být lepší, určitě sklouzne k něčemu „normálnímu“, tenhle byl nepřekonatelný…jen­že ona ta potvůrka vždycky vyplodí takový deníček, který je zase úplně jiný než ten předchozí, který na jednu stranu rozesměje, na druhou dojme a ještě k tomu nás třeba donutí se zamyslet..a to je teda i u mě téměř v kojo kojo době zázrak:))) ´

Jak psala Kacii, také u zpráv mě napadá, díkybohu za tenhle stát (na který jinak neustále nadáváme, že), díkybohu za zeměpisnou polohu, kde jsme (žádné extrémy, jarolétopodzimzima pěkně za sebou a že je někdy tepleji, či deštivěji… co je to proti hurikánům, sopkám a dalším hrůzám, co se dějou jinde?), díkybohu za mír (tak zprofanované ale ruku na srdce, sladké slovo) a díkybohu za tuhle dobu, ve které žijeme (žádné jiné století než 20. a 21. by mě vážně nebralo…)

Přeju krásný zbytek dne maminy, těhulky, snažilky, (ne)snažilky

Diny a dnes už 5-timěsíční Davídek od Jarních miminek:)

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 18.10.04 14:33

Ahoj holky,
Peťo, opravdu super deníček…a jako většina ostatních bych neměnila dobu, v níž jsem. Osobně mě budoucnost trochu děsí.
Jak se vám všem vede? U nás dobrý, vypadá, že nejhorší je fakt za námi a zůstává nám jen ta kritická 23hodina…potom už malá spí a budí se až mezi 4a6ráno.
Teď jsme se vrátily z procházky a čekám, až se vzbudí na kojo kojo a pak až usne, budu vařit a poklidím - doufám:)
Přihodila jsem do fotogalerie podzimního očekávání nějakou fotku, jestli chcete. Na rodinu zatim není kdy to dát, jsem ráda, že jsem ty fotky zmenšila:) Dopředu hlásím, že jak je Bára v tom růžovém, tak to jsou ty božo dupajdy, co v nich měla jít podle tchýně z porodnice a malá v nich vypadá jako prasátko. Já bych jí je teda nikdy nekoupila a dobrovolně nedala, takže je nosí jen, když s ní jde v kočáru tchýně:)))
Malá pláče, hlad a její hodinka jsou tady, tak zatím pa a mějte se zas někdy
Gabča a Barča 2t+6d

 
Kaculinkaa
Kecalka 265 příspěvků 18.10.04 15:53

čauves holky,

tak už zase makám jak šílenec :-) Dr. mě pochválil , ale ještě mě poslal na krev. Vysáli ze mě 3 zkumavky a doufám, že ted už bude jen dobře :-) Do práce prý chodit smím, ale zatím nesmím chodit cvičit , žádné skákání atd.. :-) Tak ještě k tomu potřebuju to cvíčo a budu ve svém živlu. huráááááááááá­áááááááááááá :-)

Volala mi Michalova matka , že prý nás dneska zve na véču. Ona bude vařit. No to mě teda podržte ! Asi upadnu ! No jsem na to zvědavá. Zase budu mít z těch jejích " starostí " vykecanou díru do hlavy. Ale co , alespon nebudu muset vařit :-)) a najím se. Teda alespon doufám :-)

GABI : teda sorry , ale Tvoje tchýně žije asi v jiný době :-) V tom růžovým vypadá malá naprosto strašně ! Se divím, že z toho Bára nedostala záchvat vzteku :-) V tom modrém jí to moc slušelo. :-) Tak koukej tchýni bojkotovat :-)

SARLOTKO : no to jsem ráda, že jsi se zase ozvala a že jsi si dovču užila. :-) taky bych někam jela. Ty se z toho předělávání bytečku jednou zblázníš :-) Ale je fakt , že já bych taky předělávala a jak :-D A jelikož to všechno vypadá hrozně, tak by asi nejjednodušší bylo, kdybych do chodby dala dynamit a bylo by to všechno naráz :-) A pka už by to šlo samo :-)))

PETO : tak co ? už máte kočičku Holčičku ? Dneska jsem Tě absolutně nemohla sehnat na ICQ :-(((( Chybí mi náš pokééééc ! :-)

Holky taky jste tak unavené ??? U mě je to strašný. :-( To jsem tuhá už v 9 večer a ráno mě budík né a né vzbudit. kéž by zatím bylo něco nebo někdo jiný než blbá podzimní unava :-) Nějak se toho konce měsíce nemůžu dočkat :-)

Tak já jdu pracovat at můžu brzo domů a připravit se psychicky na večeři u budoucí tchýně :-) Tchán nebude díky bohu doma :-)))

Tak pááááááááááá

Kačka

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 18.10.04 16:03

Teda Kačko nevim, jestli mi budeš věřit, ale já jsem teda unavená permanentně:)))) Jo, ten podzim tomu nepřidá:)
Přeju hezký den alespoň v dušičce a pořádně se vyspi:)
Gabča (mimi pláče, tak běžííííím)

 
Anonymní  18.10.04 22:16

Jsem z deníčku od Verči a Sulánka a musím přiznat,že mě k přečtení tohoto deníčku namotivovala Veronika.Rozhodně nelituji,jsem nadšená.Prosím Missorko,pošli nějaký článek třeba do Betynky nebo Marianne,jak radil Sulánek!!!!
Takový talent by byla věčná škoda nevyužít.Až vydáš svou první knihu,jsem vážný zájemce.Zamyslela jsem se jako většina pisatelek a jsem také ráda za tuto dobu.Přesně z těch důvodů,jak psaly ostatní holky.Kupodivu mi jako nejméně únosná(vyjma doby kamenné)přijde doba komunismu,kterou jsme zažily všechny.Když v tom paskvilu člověk žil ani mu to tak hrozné nepřišlo.Díkybohu za sametovou revoluci ,a že snad naši miláčkové zažijí co nejspokojenější a pohodový život.Kéž by.Ode dneška tvá věrná čtenářka NIKA od Sulánků

 
Kaculinkaa
Kecalka 265 příspěvků 19.10.04 09:40

Ahojka holky ,

dneska to vypadá nádherně za oknem , ale stejně je venku zima :-( Už to prostě lepší nebude.

Včera jsme byli na zminované véče. Proběhlo to clekem v klidu. až jsem se divila :-) Bylo to dobrý. Domácí těstoviny ze Švýcarska, které přivezla v neděli :-) a udělala Boloňskou omáčku. Na tom se nedalo nic zkazit :-) Ale docela mi vyhovovalo, že konečně vařil zase někdo jinej než já. Už mě to vyvařování každý den nebaví ! :-)

Dneska ráno jsem se pobavila , protože na mě Michal koukal, když jsem se ráno oblíkala a jaksi jsem nemohla dopnout kalhoty. A on hned : Jéééééé mimísek ! Už to máš holt spočítaný ! Docela mi už začíná vadit jak o tom furt mluví. Jsem teprve 20DC a když to nevyjde, tak budu zklamaná. kdyby o tom furt nemluvil bylo by to lepší. Takže já ty kalhoty spíš přičítám těm čokoládám co jsem sežrala když jsem byla doma těch pár dní. Holky oni totiž ted dělají ORION čokoládku s 25% navíc !!!!! No tomuse přece nedá odolat, ne ? :-) Takže když jsem měla fakt hodně velkou depku, tak jsem snědla i dvě za den :-)))) To byla dobrota ! :-)

Teda nějak se mi nelíbí ta morálka která tady je :-((( Kde všechny jste ?

Haloooooooooooooo holkýýýýýýýýýýýýýýý !!

Páá Kačka

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 19.10.04 10:27

Ahoj Kačko,
máš recht, to počasí je na bednu. A člověk aby věděl, jak oblíkat (v tom te´d zápasím s tchýní, neboť mě ignoruje a obléká MOJE dítě, jako by bylo její - chudinka je podle mě oblečená víc než je třeba a ještě mi ji zchoulostivý, tak se na ni chystám dneska).
Tak čokoládky, jo? No, já nějak teda taky zrovna nekoukám, jestli jim sušenku, zmrzlinu či co:))) V lednici jsou manžovi játrové knedlíčky, já mám přichystáno na svíčkovou…
Co se kalhot týče, tak s Michalem promluv, že bys byla radši, kdyby ty (ač dobře myšlené) poznámky moc nevyslovoval, že ti to nedělá moc dobře…Určo v klídku pochopí…
Já se chystám na kojo kojo a pak šup s děckem do kočárku a ven…aspoň, že nefouká vítr jako včera…
Zatím páček
Gabča a Barča, dnes 3 týdny

 
Missorka  19.10.04 13:27

Teda holky,

to mi nedělejte. To P.S. tam nebylo kvůli tomu, abyste mi psaly jak jsem úžasná (i když se to skvěle poslouchá). Pro mě jsou deníčky strašně důležitý, pomáhaj mi utřídit myšlenky a vždycky se k nim ještě něco dovím od vás dalšího. Na klasickej deník by mě neužilo, tak tohle je taková náhražka - sebereflexe. Tudíž děkovat bych měla já, že to někdo čte. :-)

DOBRÁ ZPRÁVA - nebudeme mít dneska Holčičku. Je to dobrá zpráva proto, že ten útulek co jsme si ji z něj chtěli vzít je úplně vybranej, takže jsou na světě ještě hodný lidi co si berou opuštěný kočičky a to je super. A navíc dostaneme kotě od Diny, takže to bude jako v rodině. Jsem na něj natěšená jak blázen! :-)

SUPER ZPRÁVA - Vojta má v pořádku krevní obraz, takže už žádná krev z hlavičky, to je BOŽÍ!!!

Jo a Chlapeček má novej pelíšek. Stál asi tři tisíce a je to Vojtova postýlka. :-) Vojta tam bejt nechce a Chlapeček to zbožňuje. Vždycky si zaleze pod přebalovák co mám na postýlce a když přebaluju, tak mě chytá packama za nohy skrz šprušle. Fakt zlatíčko. Dneska ráno byl Vojta u mě v posteli a jak dudal dudana, tak se ten dudlík pohyboval a Chlapeček se rozhodl, že ho uloví. Zachraňovala jsem to na poslední chvíli.

Zítra odjíždím do Litoměřic a už se těším jak bude opečovávat babička a já budu jenom kojit (škoda, že nemůže babička v noci s kojením pomoct :-). Budeme tam až do pátku. A příští úterý frčíme na 5 dní do Vrchlabí, to bude taky paráda. Akorát se tady moc neukážu.

Vojta spí už HODINU před barákem v kočáru (hlídá ho chůvička - to jen pro upřesnění - Kačka mě hned na ICQ vyzpovídala, jestli na něj vidím a slyším ho a tak :-). Usnul skoro hned jak zaplul do fusaku, vůbec mu teď poslední dobou kočárek na spaní extra vyhovuje, což je paráda. Asi se mu líbí v tom fusaku, je ještě po mě a po ségře a vevnitř má pravýho beránka. Rozhodla jsem se, že novej fusak si koupím až do sporťáku. Akorát musím u tohohle vyměnit zip. :-( Rukodělný opravy nesnáším.

Zkusím ještě v dalším komentáři reagovat, abych tenhle mohla odeslat hned teď. Vzbuzení Krakena se očekává každou chvíli.

Peta

 
Kaculinkaa
Kecalka 265 příspěvků 20.10.04 10:30

Ahoj holky, maminy, snažilky, těhulky, nesnažilky a mimina :-)

teda tohle je morálka to je hruza ! Jak to, že nikdo nepíše??? :-(

Ráno , když jsem jela do práce, tak jsem měla pocit, že někdo na Prahu vylil mléko ! Byla taková mlha, že nebylo vidět na krok. Teda alespon tam u nás na kopci. No nějak jsem dojela, ale frajerka, jelikož hlásí 18 stupnů, tak jsem si vyjela v sukni. Hmmm. a ted docela klepu.

Furt mě nějak pobolívá v podbříšku, chodím furt čůůůůrat a BT mám stále 37-37,1. Jen nevím jestli si ty příznaky nevsugerovávám :-( OVu jsem chytla díky Ovu testu. :-) Tak, že by ? Ježiš kéééž by :-) Holky BT by měla klesnout až před MS ??? Nebo hned nějak po OVU pokud nedojde k těhu. ?? V tomhle mám hokej. Dnes jsem 21DC. Už mi z toho hrabe. Třeba je to ještě doznívání toho zánětu. ach jo :-(

Jinak včera mě teda naprdli v jednom obchodě. S Petou jsem si po ICQ psala, že máme obě chut na ORION čokoládku. A ona mě vyprovokovala tak, že jsem se fakt zvedla a že si jí jdu koupit tady do krámku. jenže ejhle oni MLECNOU NEMELI !!!! No fakt jsem stála bez dechu :-D Měli jen hořkou a arašídovou. Tak jsem si koupila ubohej Snickers a šla do kanclu. :-( Asi pojedu do Makra a nakoupím si zásobičky :-D

Tak hezký den a doufám, že bude alespon trošku teplíčko jak slibují :-)

PETO : krásně si to užij v LTM a koukej si pořádně odpočinout :-) Bude mi tu bez Tebe smutnoooooooooooo !

A holky vy koukejte psááát !

Páá Kačka

 
Missorka  20.10.04 11:39

Bože, jak si někdo s tvojí postavou může kupovat mléčný čokolády v Makro balení!!!

To je tak nespravedlivý - na to by snad měly být nějaký zákony, aby to bylo ilegální!!! :-)

Nespravedlností zdrcená tlustá a polomrtvá
Peta

 
Kaculinkaa
Kecalka 265 příspěvků 20.10.04 11:50

Teda to je fakt drsnej komentář :-D
Kurnik já jsem na tý čokoládě závislá ! Chápeš to ? :-D :-D :-D

Ale jestli chceš, tak až budu mít cestu do Makroše, tak Ti taky ráda vezmu obr balení !!! :-D :-D Určitě nebudeš ZDRCENÁ ! :-D

Kačka

 
Missorka  20.10.04 11:52

Ha ha.

Spíš mi v Makru kup nějaký věci v pase na gumu.

Peta a Vojta Vakomyšatý

 
Kakinka
Kecalka 136 příspěvků 20.10.04 11:56

Ahoj Kačko,

nekázeň tu vládne, tak ať netrpíš samomluvou, tak Tě podpořím.

O sladkým mi ani nemluv, není dne abych do sebe něco „nehodila“. Včera večer kafíčko + miňonky. Dneska od rána mě to už zase bere - ta hrozná chuť na sladký, ale nic tu nemám, tak jsem si aspoň udělala kávičku. Jsem fakt chronickej pojídač sladkostí.
Ta bazální teplota by Ti měla klesnout až před MS. U mě to tak je, klesne a do dvou dnů to dostanu.

Jinak venku je krásně slunečno a doufám, že bude i teplo. Těším se, až odsud vylezu. Dneska bych snad mohla jít i dřív, ještě musím něco vyřizovat ve městě u notáře.
V sobotu jsme byli v Praze, hezky jsme si to užili, až na to počasí - furt pršelo. Nejdřív jsme byli na výstavě v Letňanech, potom v Technickém muzeu a nakonec jsme zvládli i pár obchodů. Pokoupili jsme první vánoční dárečky, já jsem si koupila pár svetříků. V jednom butiku měli 70 % slevy, takže původní cena 900,– a po slevě kolem 250,– až 300,– no nekupte to, že jo ?

Zítra chceme vyrazit na houby, prý zase rostou, tak uvidíme. Letos jsme toho ještě moc nenašli.

Krásný zbytek dne všem
Kačí

 
Kaculinkaa
Kecalka 265 příspěvků 20.10.04 12:06

che che che :-) Oni se ještě takový kalhoty dělají ??? :-D :-D

Jinak abych Ti vysvětlila proč jsi musela těch 10 minut čekat, tak proto, že jsem si byla koupit zdravou stravu ! takže jsem si koupila lučinu, červenou papriku a křupavej rohlíček ! :-P A čokoládu stále nemají !!! vrrrr. :-))

Kačka

 
Tessie
Kecalka 287 příspěvků 20.10.04 12:08

Ahoj devčátka,

tak abych teda nekazila morálku tak se poslušně hlásím :-)))
I když teda včera jsem nějak neměla náladu na nic…v práci mě šíleně nakrkli a měla jsem sto chutí jim říct nazdar a jít z fleku na mateřskou. Ti naši obchodníci jsou takový šmejdi to jste neviděli…to víte musím si postěžovat. Na poradě si totiž stěžovali na přístup obchodního oddělení, tj. mě a mojí kolegyně, v tom smyslu že nejsme na ně dost milé a ochotné. No kopla bych je do prdele…s promi­nutím.
Ale co už to tu nějak doklepu a pak sbohem.

Jinak se máme s Mamutíkem dobře, zítra jdeme na KO, tak jsem zvědavá jak se ten náš brouček nebo beruška ukáže :-)

Dneska jdeme taky s manžou do divadla. K svátku jsem totiž od něj dostala lístky do Stavovského (ještě jsem tam ani nebyla) a jdeme na Figarovu svatbu…pry aby byl mamutík kulturní :-))) No a aby byl kulturní ještě víc, tak jsem dostala i lístky od tchýně, ale pro změnu do Národního na Cirana z Bergeracu (teda doufám že se to tak nějak píše :-)))

Jo a další novinka. V pondělí jsme se jeli podívat na pejska. Teda ne pro nás :-( ale pro babičku s dědou na Moravu. Měli totiž labradora a v létě jim umřel. Takže jim chceme přivézt náhradu. No řeknu Vám že ty štěnátka byly k sežrání a hned bychom si nějaké nechali :-))) No a v sobotu si pro něj jedeme a aspon si ho budeme do středy užívat. Hodím Vám fotečku do galerky na rodinu.

Tak tímhle jsem se myslím vyčerpala a doufám, že teď budeš Kačko spokojená s účastí :-)))) Jinak ti držím obrovské palečky aby to vyšlo.

Mějte se všechny moc krásně.

Tessie + mamutík 9+4tt

 
Kaculinkaa
Kecalka 265 příspěvků 20.10.04 12:08

Ahojda Kakinko,

teda kafe mě fakt neuspokojí :-D Já prostě musím tu sladkou tyčinku nebo čokoládu :-D A mě to bere tak, že i když doma nic nemám, tak nelením a jdu do krámu třeba i někam dál. Protože když nedostanu svojí denní dávku, tak jsem na zabití :-D

Pa Kačka

 
Missorka  20.10.04 12:09

Za zdravou stravu tě chválím, zbytek nekomentuju.

Jasně, že se ještě dělají věci do gumy, co jinýho bych nosila, že?

Ale teď se do toho hubnutí fakt musím obout, už mám vybraný svatební šaty a hotýlek na oslavu, tudíž se to konkrétně rýsuje a je jasný, že jako almara (ač roztomilá) se vdávat rozhodně nechci. :-)

Peta

 
Kaculinkaa
Kecalka 265 příspěvků 20.10.04 12:11

Hele hlavně, že budeš roztomilá :-D :-D

A jaký máš vybraný šatky ??? Koukej hodit odkaz ! :-)

K.

 
Kaculinkaa
Kecalka 265 příspěvků 20.10.04 13:06

Ahojka Tessie,

jsem ráda, že jsi se ozvala :-) To je mi jasný a znám to moc dobře jak to vypadá, když tě v práci nakrknou :-) Taky bych jim tady nejradši s tím někdy praštila. Ale pak si říkám, že je to furt lepší než být bez práce úplně :-) ty půjdeš alepson na mateřskou :-)

Teda koukám, že se Vám s těma divadlama roztrhl pytel :-D No tak to si to řádně užij :-D Mamutík bude ležet v bříšku s prstíkama v uších :-D Ale je fakt , že divadla jako Národní nebo Stavovský jsou fakt krásný. Jako dítě jsme chodili furt. Možná proto to s bráchou už tak nesnášíme :-D

Se štěnátkama to znám moc dobře. Když jsme vybírali naší Bekkynu, tak to bylo taky nádherný :-) Slapali si po hlavách , kousali uši :-) No a Bekkyna byůa z nich nejaktivnější :-) Když všichni ostatní spali, tak ona furt někde šmejdila těma svejma kukadlama :-D No a ted z ní vyrostl pěkný raubíř. který bude asi brzo bez domečku, protože si ho rozkouše. Je fakt rapl :-D

S Mamutíkem zítra dobře zvládněte kontrolu a budeme se těšit na další info :-) a hlavně na novou fotečku. Takže na nás mysli !!!! :-))) Držím palečky.

Tak jsem se zase vypsala a jdu pracovat :-)

Páá Kačka

 
Kaculinkaa
Kecalka 265 příspěvků 22.10.04 11:53

Ahoj holky,

teda tohle se mi fakt nelíbí :-(((( Kde jstééé !!!!!

Já jsem měla včera volníčko. Udělala jsem si výlet do Jičína. Jelikož bylo nádherně, tak se to opravdu povedlo. Bylo nádherně teplíčko. Jen to počasí ráno bylo dost hrozný :-( Mlha, déšt. na cestu jak dělaný :-((
Myslím, že MS určitě dostanu, protože mě furt pobolívá bříško :-(( To je fakt k vzteku :-( Jsem příšerně unavená, ale to přikládám těm výkyvům počasí. BT stále 37 - 37,1.

TESSIE : jak jsi dopadla u dr ????? Doufám, že je vše v pořádku, když jsi se ani neozvala :-(

Tak já si jdu ohřát bramboračku, kterou jsem včera uvařila ( Plný kotel ) :-))) Mnááám ! :-)

Zatím holky čauky

Kačka

 
Tessie
Kecalka 287 příspěvků 22.10.04 11:56

Ahooooj holky,

teda řeknu Vám, že tady je mrtvo snad jak nikdy…no to jsou teda věci. Kde jste všechny????
No nic tak to jdu zachránit :-))

Takže my máme nejčerstvější novinky, protože včera jsme byli s mamutíkem u doktorky a musím říct, že je to snad poprvé co jsem se k doktoru těšila. Tak jsem zase toho našeho drobečka viděla a dokonce i srdíčko tam bouchalo…fakt krása. Doktorka nás pochválila a říkala že má z nás radost, takže jsme měli taky radost. Dokonce mi i sama ochotně udělala fotečku, ale měla tam nějakej novej UZ na kterým to nebylo tak hezky vidět jako na tom starém. Ale fotečku mám a za chvilku vám ji hodím do galerky na roďku :-))) Jinak pro upřesnění, je to takovej ten rohlíček v kolečku a dole je hlavička pak tělíčko a nahoře nožičky :-)))
Takže jsem ráda, že je všechno OK a mimís hezky roste. Taky poznamenla že je nějakej velkej, ale jak by mohl být po nás malej že jo :-))) Za čtrtnáct dni už jdu do poradny a dostanu těhu průkazku…huráááá. Budu oficiální těhule :-)

Ve středu jsme byli taky v tom divadle a musím říct, že to bylo fakt pěkný. Popravdě řečeno jsem ani netušila o čem ta Figarova svatba je, ale pak se z toho vyvrbil docela komplikovanej děj. Ale všechno nakonec dobře dopadlo a svatba byla :-)))

Zítra si jedeme pro toho našeho psíka, tak jsem na chlupáčka zvědavá…je to slaďouš. TAk doufám, že nám nestihne zdemolovat byt :-)
Kačko, to tenhle zase byl naopak nějakej flegmouš a ani se nehodlal s náma moc zabývat…víc ho zajímala miska se žrádlem :-)))

No tak jsem se vykecala, novinky jsem pověděla a doufám, že taky něco písnete.
Tak se mějte krásně a užijte si víkend.

Pa Tessie + mamutík zítra 10týdenní :-)

 
Tessie
Kecalka 287 příspěvků 22.10.04 11:58

Už se hlásíííííím, ale ty mě přebíháš :-(

Měj se hezky a dobrou chuť…bramborač­ka…mňam mňam :-)

Pááá Tessie

 
Anonymní  22.10.04 16:02

Ahoj holky,
koukám opravdu tu je mrtvo…ale Tessie, můžu tě uklidnit, přes léto to bylo horší…přišlo mi, že trpim samomluvou:)))
Tessie, gratuluji k UTZ, hned na něj jdu juknout. A tak gratuluji k obříčkovi:) Je super, že už budeš ofiko těhule..budeš mávat průkazkou na důchodce?:)))) Bože to letí, to už budeš mít za sebou první trimestr..
Kačko, bramboračku bych si dalááá…a s houbama (který ovšem coby kojící nemůžu)…tak si dej do nosu i za nás, ju?:) S tou BT uvidíš, já ji měla zvýšenou asi týden? Dokonce mi ta potvora slezla i na 36,9 a byla jsem z toho špatná. No uvidíš, držím palce. A když náhodou, tak si užijete další snaženíčko a neboj, mimčo se určitě brzy chytne:) a budem očučovat tvé UTZ:)
My se celkem máme. Malá přes den bývá hodná, po koupání obvykle řádí tak do desíti či jedenácti (včera do půlnoci)..pak obvykle spí až do 4-6 ráno. Ale dneska se vzbudila už v půl jedný…jen si cucla, prdla a spala dál:) Už, aby jí přestalo trápit to bříško…to je fakt síla. Začínáme pást koníčky, malé se hrozně líbí, když je nahatá jen tak…Ve středu jsme byly na kyčlích, balení máme ještě na 6týdnů, z čehož nemám radost (malé se blbě spí, pak ublinkává a potí se v tom:(). Dneska jdu na kontrolu na gyndu na UTZ (jestli prý nemám nějaký zbytek placenty). Za chvíli akorát budu přebalovat malou, nakrmím a obleču a vyrazíme…
Už se těším do poradny s malou v úterý, protože pořád nevim, jestli přibývá a kolik, jestli je OK. Ale asi jo, zdá se mi, že ty mini pleny už jí kolem nožiček trošku tlačej:) Tak ráda bych ji oblékala do velikosti 56, ale dík tomu balení musí mít už větší dupiny. Dneska dostala žluté gatě s mikinkou, co má kapucu…vidět to tchýně, se picne:)))
No, tak já končím. Nic duchaplnýho jsem totiž nenapsala a nechci se tu moc ztrapňovat:)
Přeju krásný víkend a ahoj zas příští týden (pochybuji, že by někdo o víkend psal)…
Mějte se
Gabča a Barča 24dní

 
Missorka  24.10.04 01:11

… že děti nemají šestý smysl a že nejsou zlomyslné!!! NEVĚŘÍM!!!

Naše zlatíčko se už asi týden budí od 23 po dvou hodinách. Pomalu si zvykám, ale mrtvá jsem stále. Dneska jsem se rozhodla totální mrtvolnosti předejít a počkat na první kojení (stejně jsme s mužem měli nějaké jednání… :-) Tak tu teda od 23:15 čekám a čekám, že se každou chvilku vzbudí a Vojta chrupe a chrupe… Možná to je tím, že od včerejška spí Vojta ve své postýlce a ve svém pokojíčku (řeknu vám, je docela příjemné mít s mužem ložnici zase jenom pro sebe… ;-)

Aspoň vám můžu napsat pár slov, už jsem tady docela dlouho nebyla. Byli jsme u mojí mamky v Litoměřicích a bylo to docela fajn. Hlavně můj brácha je super strejda, i když teda upřímně nechápu kde to ve svých 21 letech bere. Ale asi to má vrozený nebo tak něco, nemá s malým sebemenší problém, dokonce ho sám celýho svlíknul a to já teda hodnotím!!! :-)

Dneska slavil synovec Filip třetí narozeniny, tak jsme tam byli popřát. Docela nic moc oslava. Skoro se všema hračkama co dostal si nemohl hned hrát „aby se nepoztrácely“. A lego mu sestavil tatínek. Upřímně doufám, že Skřítkovy oslavy budou vydařenější. Po oslavě jsme ještě skákli na nákup a taky jsme koupili kočičí lezadlo (za hříšný peníze, ale když my je tak milujeme, že jo).

A zítra frčíme k Diny pro Holčičku, neboli jak můj muž vymyslel pro Makepeacovou. Chlapeček je Dempsey a Holčička je Makepeacová. Moooooooc se mi to líbí a už si začínám zvykat. :-)

A Skřítek stále spí…
Mě picne… :-)
Jdu přidat fotky do alba.

Všem spavcům přejeme krásnou doboru noc a s nespavci soucítím! :-)

Peta a spinkáček Vojta

 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 24.10.04 08:42

Čtou fakt všichni. Hele ta budoucnost, docela bych to brala :-). Pěknou neděli přeji a ještě hodně takových pěkných nápadů. Stefinka

 
Missorka  24.10.04 08:59

Ahoj Stefi,

já teda všechno nečtu a tak mě popř. omluv, ale čekáš páté dítko??? :-) Pokud ano, tak je to bomba nejvyšší!!! :-) A moc gratuluju já i Skřítek…

Petra

 
Kaculinkaa
Kecalka 265 příspěvků 25.10.04 09:14

Ahojka holky ,

:-) Tak jaký byl víkendík ???
u nás klasika. v sobotu cvičák a v neděli lenošení, uklízení atd. To naše zvíře je nějaký až moc inteligentní :-D Už umí spoustu povelů. Vždycky se na mě podívá tím svým rozkošným kukučem a to by jí člověk dal korunu :-D Je to nás miláček. I když puberta s ní tříská osto šest. :-)

Koncem tohoto týdne se mi vrací brášulínek ! Bože jak já se na něj těším. Já ho snad na tom letišti udupu radostí ! :-) Ted je zrovna někde v Malibu :-)) Ten si užívá , co ? :-) Ale jak posílá sms, tak si myslím, že už toho má taky plný kecky a těší se domů :-)

Holky koukáte na Pojišťovnu štestí ??? Tak ten kluk co se ted zranil , tak mi strašně připomíná bráchu. Jak tím jak vypadá, tak i tíém jak ´komunikuje : " Sem letěl vrtulníkem mami, a to bylo teda hustý " ! :-D To mě fakt dostalo :-D Akorát mám nějaký rozharašený hormony a normálně jsem u toho bulela :-D

No nic.

Tak kde jste všechny ?????

Jdu na jednání a ve 12 odcházím z práce. Jedu do Motola k zubaři. bléééééé bojím bojím a pak mám sraz s petou, Market a miminama :-) a Kacii, tak se strašně těším , že jí konečně poznám !

zatím páčko !

Kačka

 
Budulinek
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 25.10.04 16:15

Ahojdá všichni,

právě jsem se vrátila z kontroly po šestinedělí a dostala jsem zprda. Prý málo cvičím, dělohu mám jako v sedmém týdnu těhotenství. Fakt nevím co po mě chtějí. Poctivě denně makám půl hodiny a furt je to málo. Už můžu začít cvičit naplno (mám to posvěcené holčičákem), takže se do toho obuju. Chtěla bych dostat dolů čtyři kila a hlavně zpevnit bříchóóó.

A ještě jsem byla s Kubíčkem na EEG, vypadá to, že mozek je v pořádku. Bylo tady riziko, že jak nedýchal a byl bez kyslíku poškodil se mu. Podrobné výsledky budou až na 14 dní, ale předběžně to vypadá dobře. Ufff, další hrůza z krku.
Takže výsledkem všech vyšetření je, že nikdo neví a už asi nezjistí proč Kubulka přestával dýchat. Píšu v minulém čase, protože se to nestalo už tři týdny. Honem to klepu na dřevo.

Tak jsem si znovu pročítala všechny doby a zlatá součastnost. Miluju dnešní dobu, i když někdy si říkám, že ta budoucnost by taky nebyla špatná. Hlavně, když mě čeká úklid, ale co, stejně to flákám.

Mějte se krásně, opatrujte svá bříška a mimísky.

Páá Radka a Kubíček

PS: mám stránky naši rodinky na rodině http://rodina.cz/budulinek

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 25.10.04 16:42

Ahoj holky,
malá spí po vycházce, nechává mě najíst a připravit na kojo, tak toho využívám:)
Gynda v pátek dopadla dobře, prej jak kdybych nikdy nerodila, zbytky placenty žádné. Při tom UTZ jsem ze zvyku čučela na monitor a divné, že tam nic nebylo:) Bára se samozřejmě ukázala jen v tom nejlepším světle:) Další KO až podle toho, co mi řeknou v Motole, kam v prosinci razim na cytolku a kontrolu těch hnusavých kondylomů (doufam že jsou fuč, nebo aspoň nezhoršeny). Jinak jsem si nechala napsat HA, ale MS prej moc čekat nemam, že to nevypadá. Už mám jen výtok, ani nešpiním, takže jsme se s manžou domluvili, že počkáme na konec šestinedělí a pak …když nám to ta naše doživotní antikoncepce dovolí, bychom si mohli promluvit :)) Jojo, chutě by byly, jen to mimčo, kdyby nám to dovolilo:)
S váhou jsem v poho, spíš bych skoro řekla, že jsem možná shodila moooc rychle, ale to bylo asi jak byly ty problémy s kojením a vůbec po návratu domů. Už se to stabilizovalo, takže dál už nehubnu (no hlavně, ať nepřiberu, že:))). Takže oproti předtěhu mám 6 kilo dole. Jak píše Budulínek, to břicho chce zapracovat. Alespoň, že ho už jde hezky zatáhnout:) Ale dvojdílné plavky už si nevezmu asi nikdy…strije jsou potvory…
Kojo je v poho, jen v noci musím jednou dodávat flašku, protože malá jinak jednoduše nespí. A večer vůbec teda vyvádí. Ale většinou pak chrní tak do čtyř pěti do rána. Plus mínus a až na výjimky, že…Jen se poslední dobou za krátkou chvíli přežere tak, že až blinká. Taky mi přijde, že se mi zas začala nalévat prsa…
Zítra jdem do poradny, tak jsem zvědavá…
Jinak u nás nic nového, neustále bojuju s tchýní, která je čím dál horší. Jezdíme často do Prahy, chodíme ven (jo to počasí je fakt super)…a neustále zápasím s tim večerním pláčem, co malá denně předvádí. Už nevim, co s ní, přehazujem si ji tu a zkoušíme oba, jestli něco zabere. A malá spí zatim pořád s námi, takže snad tu postýlku i můžem rozebrat…Takže Peťo, závidím:) I když někdy mám pocit, že malé stačí, když odejdu z pokoje…asi budu dospávat v kuchyni…
Radko, přeju, aby Kubíkovi testy dopadly dobře a ony ty testy dopadnou…už bude jen dobře…jdu juknout na fotečky:)
Kačko, doufam, že u zubaře dobrý:) Díky tomu, že teď pořád doslova žeru sladký, mám pocit, jestli tam taky nevyrazim, ale zatim se držim:)
No nic, jdu dopapat piškoty s malinovou náplní a dopít mléko a čekat, až ten tvoreček malinkej zavolá: Mámo, přistav mlíkárnu:)
Papa..
Gabča a Barča 27dní

 
Kaculinkaa
Kecalka 265 příspěvků 26.10.04 09:24

čauves holky,

at žije deníčková morálka. Všechny máte černý puntík !

Včera byl super den. nejen , že mi zubař nic nedělal, protože je prý všechno v pohodě, ale pak jsem se viděla s holkama. No nemělo to chybu !!! Všechny jsme se sešly u Market. Byla tam Peta, kacii, Market a samo, že mimískové. Matýsek od Kacii má panickou hruzu z delfínka :-D Jakmile se k němu přiblíží , tak Matýsek spustí brek :-) Kryštof jak vždy neodolatelný :-D Já bejt o hooodně mladší tak nevím nevím. :-) No a Skřítek od Peti je kouzelnééééj. Spinkal na balkoně a pak rozdával usměvy. :-) takže zase jeden povedený den.

tak holkýýýý !! Piště pište !! Prosím !!!
Dneska mě to v práci extrémně štve :-)

zatím páčko

Kačka

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 26.10.04 13:56

Ahojky,
tak jak u vás? Tady nic moc…po krásném víkendu je dneska hnusavo:( S malou nejdu ani na výlet, protože bude kojo kojo a jedem pro manžu do práce. Ráno jsem si brala auto, abychom se dostaly do poradny.
V poradně mi malá udělala velikou radost:) Za 3 týdny, co jsme doma, přibrala 1kilo a vyrostla o 4 cm. Takže má 4400gramů a 55cm:) Tak mám velkou radost, že to mlíko nemám slabý, jak furt poslouchám:) Máme taky rýmu, ale není z nastydnutí, ale suchého vzduchu…musíme nějakym záhadnym způsobem doma způsobit chladnější vzduch a hlavně vlhčí…
Zítra se chystám do Prahy, brácha se chce chlubit neteřinkou, ve čtvrtek asi doma a v pátek zas do Práglu, když půjde manža do práce…že bychom při dobrém počasí vyrazily s kočárem s mamkou. V pátek taky oslavíme první měsíc Báry:)
Holky, tady se to tak tuhle rozepsalo a najednou…kdepak jste? Doufám, že hlavně nemarodíte…jo podzim, skoro zima, tak hezky, ale s mírou se oblékati, ju?:)
No nic, nevim, co bych psala, když náš víkend byl vcelku nudný…
Mějte se a páá
Gabča a Barča 28dní

 
bolero
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 26.10.04 19:40

Ahojky holky,

Tak jak jsem Missorce slíbila, konečně se taky ozývám. Je pravda, že čtu, dokonce si i vypisuju poznámky, co vám všechno musím napsat, jen mi nezbýval čas sednout a sepsat to.

Takže Markétce je dneska 33 dní, 4 týdny a 5 dní, v sobotu jsme slavili celý měsíc života. Je až neuvěřitelné jak to letí. Je to už víc než měsíc, co mi jí poprvé ukázali. Celkem jsem se naučila zvládat kojení, brečení, přebalování, uklízení, vycházky a návštěvy. To je už všechno v pohodě. Jediné co nestíhám jsem já. Nemám pro sebe chviličku času a ještě jsem nepřišla na to, v kterou denní dobu bych měla komentáře na emimino psát. Když si malou vezme Jirkova mamka na 2 hodiny ven, tak vždycky je co žehlit, uklízet, umývat nádobí, mýt koupelnu a podobně. Pokud si s malou hraje Jirka, tak místo toho, abych ten čas využila pro sebe, tak se dívám na to, jak si hrajou a vždycky si řeknu, že až dám malou spát, tak k tomu konečně sednu. Jenže ? Jirka večer vykoupe, já usuším a vyčistím dutiny, potom kojíme, krkáme, malá vytuhne, já dám sprchu a jdu vytuhnout do dalšího nočního kojení a e-mimino je bohužel to poslední, na co mám v tu chvíli náladu a přitom bych tolik četla a tak ráda bych třeba chatovala, ale nemám sílu a čas. Doufám, že se to časem srovná, že budu schopná si těch 24 hodin lépe rozvrhnout a využít. Kruci, těch 24 hodin je tak zatraceně krátkejch, potřebovala bych alespoň 30-ti hodinový den.

DĚKUJU MOC MISSORCE A GÁBINCE, které mi pomohly při mé nedělní krizi. Vzbudila jsem se ráno se zimnicí a teplotou 38,5 a během dopoledne to stouplo na 39,5. Děkuju moc za vaše rady, úspěšně jsme to s mojí Myšičkou zvládly, bumbala i 40-ti stupňový mlíko a byla moc hodná, když se o ní Jirka celý den staral. Odpoledne mi horečka klesla a večer zase stoupla na 39,5, v devět večer jsem myslela, že umírám a v jedenáct při kojení jsem měla už jen 37 a přes noc zmizela horečka úplně a v pondělí ráno jsem byla už v pohodě. Nemám nejmenší tušení z čeho to bylo, je možné, že jsem to jen v šestinedělí trochu přepískla. V pátek jsem večer nakojila a vyrazila na firemní raut ? Jirka hlídal ? v sobotu jsem celý den poletovala venku s malou ? bylo tak krásně ? a večer jsme šli všichni 3 na oslavu narozenin, já s malou jsem tam byla do devíti, Jirka až do dvou do rána. Takže já jsem asi byla asi dost přetažená a tělo reagovalo. Jinak Jirka se o malou staral celou neděli a to byl právě to tahu z těch narozenin a trpěl jako já, ačkoliv neměl žádnou horečku, ale zvládnul to a dokonce uvařil.

Jinak co se nás dvou Markét týče, tak jsme docela v pohodě. Musím se moc pochlubit a moc Myšičku pochválit, co jsme doma, tak všechny noci spí a budí se jenom na kojení. Jsem zvědavá, jak dlouho nám to vydrží??
Máme docela pravidelný rytmus v kojení a pijeme pravidelně za 3-4 hodiny, v noci vydržíme i 6 hodin. Co se týče prdíků, tak ty nás hodně trápily jen 2×, to řvala 3 hodiny mezi kojením v kuse, jinak když je přebalená, napapaná a brečí ? teda řve jak tur a je rudá a tlačí ? tak jí nechám být, ona už se docela naučila si prdíka vytlačit, a potom usne a odpočívá. Někdy si připadám jako velmi hnusná máma, protože jí moc nenosím a neutěšuju, vždycky když hodně pláče, tak si k ní třeba sednu, podávám jí dudlíčka, kterýho vyplivává a v nejhorším případě jí podržím přitisknutý nožičky na bříšku a ona se pěkně vyprdí.

Co se týče mě, tak ten CŘ byl pro mě veliký překvapení. Už když jsem šla 7 dní po porodu domů, tak jsem skoro nevěděla, že mi něco takového dělali, krásná asi 10-ti centimetrová jizva přesně v místě, kde končí ochlupení. Jediný okamžik, kdy vím, že se mi tam něco dělo, je, když mi po tom místě přejíždí Jirka rukou, když mi tam vtírá olejíček od WELEDY. Už se taky moc těším, až mi skončí šestinedělí a já budu moci začít trošku cvičit, protože to břicho, co mi zůstalo se mi vůbec nelíbí, i když s kilama jsem v pohodě, mám o dvě kilča míň než jsem měla běžně v předtěhotenství. Jediný, co mě opravdu trápí, je moje zácpa, mám jí horší než v těhotenství a to už jsem vy:,–(ila vitamíny pro kojící ženy i železo a cpu se jogurtama, lipánkama, meruňkovým a švestkovým kompotem, zalévám to kefírem a pořád je stolice veliký problém, ale doufám, že se to taky srovná.

Takže to prozatím stačí, je 13,30 za chvíli půjdeme zase kojit, ale já jsem moc ráda, že jsem se konečně dostala k napsání pár řádků. Doufám, že se mi to brzy povede zase.

Zatím vás všechny zdravím a omlouvám se, že nereaguju jednotlivě,ale to nestíhám. Večer hodím komentář do deníčku a pár foteček ještě do Podzimátek.

Mějte se krásně ? Markéta a Markétka 33 den života ? 4 týdny a 5 dní.

PS: Na deníčky od Missorky čekám s velkým napětím i já a vždycky jsem mile překvapena, jak je deníček originální, jsem moc ráda, že patřím do tohoto deníčku, protože jinak už zvládám číst jen deníček Podzimátek.
A věřím, MISSORKO, že tady tvůj deníček, čte opravdu každý.

PS2: Právě před hodinou ? 18,30 ? se kámošce narodila holčička a já už jí ten okamžik závidím, přece jenom to narození byl nádherný zážitek?????

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama