Péče o pokožku v těhotenství

Zdraví
  • Jana Mrkvičková
  • 01.12.03

Maminky, chcete mít sametovou pokožku i po porodu? Víte, jak se bránit jejímu popraskání a zajistit, aby byla stále pevná a pružná? Krásná pokožka je vizitkou každé z nás. Používáme denní i noční krémy, bojujeme nejdříve proti akné, a když se ho konečně zbavíme, snažíme se najít nejúčinnější krémy proti vráskám. Nejvíce pečujeme o tu část těla, která je nejvíce viditelná, a to je náš obličej. Avšak pokud žena zjistí, že bude maminkou, měla by více pečovat o celé své tělo. V těhotenství může totiž dojít k poškozením kůže, které pak už nelze změnit.

Proč tomu tak je? Kůže na prsou a na bříšku se musí vyrovnat s prudkým růstem partií, které pokrývá. A tak často dochází k tomu, že pokožka praská. Vznikají tzv. pajizévky nebo-li strie, které jsou velice těžko odstranitelné. Strie vypadají jako malé jizvičky, které mají narůžovělou, bílou, červenou či šedou barvu. Jedná se o porušenou pojivou tkáň (složka kůže), obsahující mimo jiné také elastická vlákna. Ta nestačí přizpůsobit svou délku příliš rychlému růstu okolních tkání. Porušení celistvosti vyrovnává kůže nahrazením jinou, méně kvalitní tkání, tedy jizvou, strií.
Avšak vůbec nemusíte zoufat. Pokud budete o svou pokožku pečovat a bříško si pravidelně (i několikrát denně) mazat odpovídajícím krémem, můžete vzniku strií zabránit. Účinným a zároveň cenově přijatelným tělovým krémem proti striím je český výrobek Elasti-Q. Látky v něm obsažené pomáhají regenerovat Vaši pokožku, a proto zůstává jemná a hladká. Elasti-Q obsahuje:

  • elastin, látku zodpovědnou za elasticitu kůže, která udržuje Vaši pokožku pružnou a pevnou,
  • kyselinu hyaluronovou, nazývanou? elixírem mládí?, která Vaši pleť hydratuje a zjemňuje, stimuluje tvorbu nových buněk,
  • vitamín E, který omezuje poškozené buňky a působí jako antioxidant,
  • a v neposlední řadě D-Panthenol podporující regenerační procesy v kůži a zlepšující hydrataci pleti.

Elasti-Q má lehkou konzistenci, snadno se vstřebává, nezanechává pocit mastnoty a má příjemnou vůni.
Aplikujte krém co nejdříve před předpokládanými změnami hmotnosti minimálně jednou až dvakrát denně.
Pravidelnou péčí si zajistíte krásnou pokožku nejen během těhotenství, ale i po něm.
Elasti-Q obsahuje 200 ml tělového krému a je volně prodejný v lékárnách.

Jana Mrkvičková

www.spokojenejsizivot.cz

144×308.(){bor­der:0, elasti:, q:} *]

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

Váš příspěvek