Porod na 1*

Porod

Pro všechny, které se porodu bojíte, i když nevíte, do čeho jdete. Může to být úžasný zážitek. Psal se den 5. 11. 2009 a já si to v 16:00 kráčela k mé Dr. na poslední prohlídku před předáním do nemocnice.


1 komentář


1 komentář

Celé těhotenství bylo naprosto v pohodě, dokonce i nevolnosti se mi vyhly, když pominu jednu přeavivážovanou holčičku ve třídě, kterou jsem musela přesadit na opačný konec třídy ;), sice mi trošku otékaly nohy, ale to se přes noc spravilo, takže až na to, že jsem nemohla spát na břiše, nebylo nač si stěžovat. Ten den jsem byla 36+0.

Proběhlo klasické kolečko v poradně, moč OK, no tlak mi měřili třikrát (taky blbost, aby byla ordinace na kopci, pak ten tlak nemá být vysoký ;)), výsledek hraniční tlak a ty otoky. Dr. mi zarazila kafe, colu (díky těmto dvěma surovinám jsem přežívala těhotenství v pohodě a při relativním množství energie) a zakázala mi solit (blééééé, umřu hlady) udělala prohlídku se závěrem, že čípek být delší nemůže, děložní hrdlo uzavřené, děloha klidná… no paní, vy budete přenášet (pomoooc, já nechci)… než mě propustila, připoměla mi, že si mám za týden dojít pro výsledky cytologie, aby měli v porodnici co číst ;)

Dojela jsem domů a seděla s kamarádkou na lavičce, asi ty těhu hormony (a nebo 6. smysl) způsobily to, že když mi manžel zavolal, že musí večer pracovně odjet do Prostějova, ale že se hned další den odpoledne vrátí, způsobily, rozbrečala jsem se, že nechci být doma sama… a asi další hodinu řešila jestli jet nebo nejet.

Nakonec jsem se rozhodla, že pojedu. Tašku do porodnice jsem pro jistotu zabalila s sebou. Naštěstí máme rodiče v Olomouci, takže jsem měla kde přebývat, vzala jsem si s sebou jen náhradní kalhotky a ponožky a to, co jsem měla na sobě, vždyť přece pojedu zítra domů ;)

Dojeli jsme okolo jedenácté večer, teda manžel při šestém stavění u benzinky ze mně už rostl (kdyby někdo chtěl, tak wc na D1 mám dokonale zmapované), táta dovezl čerstvou zabijačku… No tak s tou neslanou dietou začnu až od zítra ;) Nacpala jsem se hromadou tlačenky a ještě větší hromadou cibule a s taťkou kecala do půl druhé a bylo mi děsně fajn ;) KDYBYCH JEN VĚDĚLA…

Ve dvě jsem si šla lehnout aby mě ve tři vzbudlo klasické… chce se mi čůrat ;) Vstávám z postele a najednou cítím mokro. No jo, zase jsem si cvrnkla, což v posledních dnech nebylo nic neobvyklého. Došla jsem na wc a jak tak sedím, najdnou cítím mravenčení v břiše. No nic, to budou asi ti poslíčci… utírám se. AHA TADY NĚCO NEHRAJE! Čůrání nemá být růžové… utřu se ještě jednou a zkoumám to. Další šimrání v břiše… hmmm, začíná mi to docházet. Ještě chodím půl hodiny po koupelně, a to už se šimrání mění na pravidelný menstruační bolesti po 10 minutách. No nic, prasklá voda, kontakce po 10 minutách, neznámé výsledky na streptokoka, jdeme budit taťku.

Je 3:45. Manžel na mě mžourá a těžce nechápe. Tak znovu a pomalu: „Jedeme do nemocnice, budeš tatínek!“ „No to budu, ale až za měsíc“ „Ne za měsíc, pravděpodobně už dneska“ „Do pr…!“ Nastává záchvat paniky, teda jen u manžela. Já sedím na posteli a směju se tomu :-)Odcházíme s tím, že babi a dědovi nic zatím nebudeme říkat, kdyby to byl náhodou flešný poplach (já vím že není)… no jo zdrhl mi pes. Nezbývá mi nic jiného, než ho šoupnout k našim do bytu a oznámit jim, že teda jedeme do porodnice. Chudák babi, ta už toho moc nenaspí.

Jsou 4:00, přijíždíme do porodnice, manžel řeší, jestli ušetřit peníze za vjezd do areálu, že to snad dojdu. Vraždím. Dojel v rámci svého bezpečí až k porodnici ;) Budíme ospalou sestřičku, která hledá moje historické údaje (kdo zná Olomouc, zná i jejich systém kartiček, které NESMÍTE 10 let ztratit). Odváží mě na vyšetřovnu, kde mě prohlíží nejdřív PA a pak i Dr. a pak se dohadují, jestli to, co je na vložce, je plodovka… no moc jí ze mně už nenaždímaly, protože malá to pro jistotu hned zašpuntovala… šetřivá po tatínkovi, ani tu plovdovku nedá ;)

je 4:45 a jdu na přípravu… šikovná mladá sestřička mě holí. Vtipkuji s ní, jestli mi nechce třeba i oholit nohy, že už jsem si tam dlouho nedosáhla ;) Dostávám klystýr (úžasná věc po 8 měsících zácpy), v polovině klystýru mě napadne, že by bylo fajn zjistit, kde je záchod :-) A prý tak aspoň 5 -10 minut vydržte… no vydržím přesně do další kontrakce (v tu dobu jsou už po 4 minutách) a letím… zalezu do sprchy, manžel odváží věci s tím, že se ještě vyspí a než pojede na jednání, že se staví, že to stejně bude na dlouho, nález byl otevřená na prst, čípek nespotřebovaný.

Je 5:30, dostávám kapačku s ATB a rozesílám vtipné smsky, že se kroutím jak žížala a rodím. V 7:00 se střídají směny a já dostávám úžasnou PA, nález otevřená na prst a čípek spotřebovaný… mám prý chodit, to nejde, protože při kontrakcích po 3 minutách s bolestí směřující do stehen mi nohy vypovídají poslušnost… začíná mi být ouvej a drtím držátko na šuplíku stolečku.

Je 7:30, přišel manžel a donesl mi vodu a pořád mluví (vraždím), ptá se, jak to PA vidí, kdy to asi bude ;) Prý bude ráda, když to do konce její směny stihneme… se zbláznila ne? To se tu tak mám kroutit ještě 12 hodin… chci něco na bolest! No jo, jsem srab… nic prý nedostanu s tím, že musím být aspoň na 5cm. Nechám se odvést do sprchy, kde je mi moc fajn a rozhodnu se, že mě od tamtud nikdo nedostane. Manžel odchází na jednání s tím, že v jedenáct přijede. Je 10:00 a PA mě vyzvedne ze sprchy spařenou jak raka, i přes mou velkou nevoli, dostávám další ATB.

Je 10:15, jde se na mě kouknout přímo pan primář, nález otevřená na 5cm (jupííí!) Chci Dolzin… tak prý tedy jo ;) Dostanu ho a je mi fajn :-) Jenže spolu s tím dotáhnou kapačku s oxytocinem a napíchnou mě, pan primář odchází s tím, že si mě po obědě přijde zkontrolovat. Přichází manžel a já začínám mít stálé kontrakce.

Je 11:00, PA se mě jde zeptat, jestli jsem byla na wc, no nebyla, se mi nechce… takže mě vycévkuje, dobrovolně se rozhoduji pro wc. Po čtyřech lezu po chodbě na wc, manžel za mnou pochoduje s kapačkou a přijde mi to děsně směšné… hurá čůrám, cévka nebude. Po cestě zpět cítím tlak na močový měchýř. Sedím na posteli a najednou se mi chce tlačit. Tak jenom trošku ;) Zvoníme na PA.

Je 11:20, PA mě prohlíží, otevřená na 10 cm, zbývá jen lem. Jupí, za chvíli to budu mít za sebou ;) Cítím nový příval eregie ;), ale mám zakázáno tlačit, ale stejně švindluji. Je 11:30, zvoníme na PA, že už to fakt nejde vydržet. PA mi upravuje postel a vysvětluje, jak si mám držet nohy. No to se zbláznila ne? Jsem ráda, že budu tlačit, natož si nějak držet nohy. Tak si mě naštelují a nohu si opírám o ni… roztahuje mě rukou. No, zažila jsem příjemnější věci, ale trhání zubů je horší ;) Dál už mi to časově splývá ;)

Tak dvě tři kontrakce mi trvá než pochopím, jak správně tlačit a pak už je to fofr, jedna kontrakce šup a je venku hlavička a další a šup a je tam zbytek. Otvírám oči a koukám, kolik je najednou kolem lidí ;) (malá je nedonošená a jsou tam i Dr. z novorozenecké JIPky), já koukám dolů, slyším ji jak pláče, pokládají mi ji na prsa, je tak malinkatá. Je přesně 6. 11. 2009 12:10… ale jen na chviličku, pak si ji berou a prohlíží si ji pan doktor z JIPky a já jen s napjatýma ušima poslouchám, jestli je malá v pořádku… prý, že je tam úplně zbytečně, že malá je čilejší než některé donošené děti ;) Apgar měla 10/10/10 ;)

Manžel s malou odchází na vážení a měření, já mezitím rodím placentu (paní doktorku trošku ohodím, jak placenta žuchne do toho bince podemnou :-) Mám jen jeden kosmetický steh a jsem absolutně bez nástřihu jupííí! Přichází manžel a hrdě nese malou ;) Vidím, jak je pan tvrďák úplně naměkko… celou dobu, co ležíme na porodním sále, ji chová… já se bojím, protože malá je moc malinká, má 2560 g a 45 cm.

V porodnici jsme museli zůstat týden, protože malá měla problém s pitím a žloutenkou, propouštěli nás s váhou 2340 g a ještě jsme museli zůstat dalších 10 dní, než jsme se mohli vydat domů do Prahy a přesáhli váhu 2500 g…

Dnes má malá skoro 21 měsíců, váží 12 kg a měří 87 cm a je to pěkný čertisko lumpačisko, ale i tak máme naši Emčiku nejradši ;) Holka se prostě rozhodla, že nebude mít v rodném listě napsáno Praha, protože ona je z Moravy ;)

PS: D1 doporučuji, jako dobrou vyvolávačku porodu ;)

Hodnotilo 14 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
klarushka
Závislačka 3891 příspěvků 01.08.11 08:10
ahojík

:palec: :palec: :palec: :palec: fakt si to pěkně napsala až jsem se u některých částí smála k slzám :palec: :palec: :palec: kéž bych měla taky takhle fajn porod..... jinak přeju hodně štěstíčka a ať dál pěkně rostete :kytka: :kytka:

 
luciblank1
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 01.08.11 08:18

Překrásně napsáno moc gratuluju a hlavně aby Emička byla zdravá a dělala jen a jen samou radoost :srdce: :kytka:

 
radulkar
Kelišová 5656 příspěvků 01.08.11 08:49

Moc hezky napsané, nasmála jsem se. Takový porod přeji i ostatním maminkám a taky sobě :mrgreen:
Já mám doma taky pěkné lumpačisko, syna, přesně na rok staršího než Vy dcerku :-) :-)

 
bberunda
Ukecaná baba ;) 1421 příspěvků 01.08.11 09:13

ahoj… napsala jsi to moc krásně,sice mám pár dní do porodu a mám pár hororových deníčků načtených, ale ty jsi napsala 1. deníček u kterého jsem se pobavila… :-D :-D :-D :-D děkuji

 
mabis
Kelišová 5086 příspěvků 01.08.11 09:15

Holky díky ;) já se teda taky bavila až na těch posledních pár minut… endorfiny jsou úžasná věc, já chtěla jít po tom porodu rodit klidně znova a nebo někam pařit ;)

 
didinky
Zasloužilá kecalka 732 příspěvků 01.08.11 09:21

Tak takhle vtipně popsaný porod jsem tu snad ještě nečetla :lol: Moc si mě pobavila… :palec:

 
Banny
Závislačka 3401 příspěvků 01.08.11 09:21

Pěkný :palec:
P.S. Taky jsem z moravy, ale žiju v Praze :kytka:

 
saiiimona
Ukecaná baba ;) 1909 příspěvků 01.08.11 10:38

Moc pěkný deníček. A pěkný porod, kéž bych měla taky takový :-) :palec:

 
Anael
Echt Kelišová 7797 příspěvků 01.08.11 10:41

:palec: Krásně napsané, taky budu rodit v Olomouci :palec: ,, Ve sprše spařená jak rak " To mě dostalo :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 
finduska
Extra třída :D 13661 příspěvků 01.08.11 11:14

krasne napsane-moc mi to pobavilo-gratuluji :palec:

 
mitulkaf
Stálice 98 příspěvků 01.08.11 11:39

Krásně napsané. Smála jsem se a kéž by byly moje porody taky tak pohodové jako tvůj.
Přeji Emičce krásný život.

 
Lena.skritek
Stálice 100 příspěvků 01.08.11 13:32

jeje, neco podobneho znam, ja rodila 36+4dni a mala mela 2750 a 46 coz nektere dnesni deti maji v terminu, certisko je to taky a poradny (beran je beran). moc krasne napsany a aspon vim jakou bude mit asi velikost ve 2 letech a podle toho nakupovat do foroty :-D :-D

 
Staninka30
Extra třída :D 10109 příspěvků 01.08.11 13:38

To je moc povedení deníček parádní.
A malé Emičce přeji jen a jen velikánské štěstí at vám dělá jen samou radost. :hug:

 
Flyingfrog
Extra třída :D 12003 příspěvků 01.08.11 14:38

mabis: Krásně napsané. :-) Jo a na klystýr já se těšila taky. :lol:
Tvůj deníček dám jednou číst kamarádkám, které někdo neustále straší. (plus můj, protože jsem měla taky pohodový porod) :mrgreen:

 
mabis
Kelišová 5086 příspěvků 01.08.11 15:02

Fly - klidně dej ;) doufám, že druhý bude minimálně takový ;) u druhého bysme třeba mohli vychytat to místo (přece jen stát tu frontu v porodnici na registraci bych aspoň nemusela zbytečně) a zkrátit ten čas třeba aspoň na polovinu )ale to bych asi chtěla moc ;)

 
Flyingfrog
Extra třída :D 12003 příspěvků 01.08.11 15:13

mabis: Určitě bude. :-) A podle mě nechceš moc. :-) Hlavně držím pěsti, ať se brzy zadaří. ;-)

 
Lucyanna
Povídálka 37 příspěvků 01.08.11 15:36

Parádní deníček…nasmála jsem se,doufám že budu mít taky takový porod.Em :mrgreen: ičce i vám přeji štěstíčko a zdravíčko…

 
werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 01.08.11 17:04

Moc krásný deníček :-) Též mě pobavil :lol: :lol: Přeju hodně zdravíčka a štěstí :kytka:

 
jellyy
Stálice 89 příspěvků 01.08.11 21:13

krásně popsaný porod, jsem se musela i zasmát :lol:

 
AliceP
Závislačka 3622 příspěvků 01.08.11 21:37

krásný :potlesk: :potlesk: :potlesk:

 
DanMaj
Echt Kelišová 8410 příspěvků 02.08.11 12:17

Krásné, skvěle píšeš (vraždím :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ), nasmála jsem se. Měla jsi fajn porod. Těšíme se na pokračování :wink: :wink: :wink:

 
slonikova
Ukecaná baba ;) 1816 příspěvků 09.08.11 09:12

taky jsem rodila v olomouci 19.6.2011 a byla jsem maximálně spokojená,měla jsem skvělej personál,akorát že jsem tam strávila 30 hodin a malá měla 4180g a 53 cm a rodila jsem normálně bez injekcí na bolest a jsem ráda,že jsem vše prožila a cítila........a šla bych radši znova rodit než k zubařovi,kterej mě ted čeká za týden :-x

 
Mafalda05  18.08.11 12:21

Checheche, ta D1, to bude tema sparama, jak potom jedes v aute, tak jeto jen hrk-hrk-hrk… tak to asi zapusobilo :-)

 
mabis
Kelišová 5086 příspěvků 24.08.11 18:10

jj přesně tak ale mě to došlo až zpětně ;)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama