Porod v Kladně

Porod
  • sara55
  • 19.01.05

Po krásném devítiměsíčním čekání jsme se také my dočkali narození našeho miminka. Ačkoliv termín porodu minul asi před sedmi dny a stále se zdálo, že se nic neděje, balila jsem si pomalu tašku do nemocnice. Následující ráno jsme měla nastoupit do nemocnice na vyvolání. Po dlouhém váhání jsem zvolila nemocnici v Kladně a snažila jsem se si moc svůj porod nevysnít, abych pak nebyla zklamaná, když něco nevyjde.

Přes den mě občas zabolelo břicho, k večeru se v pobolívání břicha objevila jasná pravidelnost a v devět večer jsme volali taxíka a vydali směrem k porodnici.
Přijetí bylo milé a docela mě překapilo, že po vyšetření řekl lékař, že to bude ještě dnes. Porodní asistentky mě s manželem odvedly do nádherného porodního pokoje, kde byla sprcha i masážní vana a spousta pomůcek. PA chodily průběžně kontrolovat, jak se situace vyvíjí, ale nechaly nám s manželem dostatek soukromí, což jsme velmi ocenila. Otevírání šlo rychle a musím říci, že porodní bolesti celé první doby mi nepřipadaly nijak dramatické (asi jako křeče při průjmu:)). Mohla jsem ležet na boku a krásně prodýchávat. Chvilku před půlnocí jsem byla natolik otevřená, že jsme mohla tlačit. Otočila jsme se na záda a najednou se nic nedělo, žádné nucení na tlačení, ale stahy pokračovaly. Cítila jsem se zaskočená a najednou úplně beze sil. Snažila jsem se tlačit ze všech sil a přitom měla pocit, že to je marné. Úplně z dálky ke mě doléhal manželův hlas a hlas asistentek. Byla jsem tak na dně jak nikdy v životě. Představa, že mě teď někdo uspí a naše miminko ze mě nějak dostane byla tou nejlákavěší:)). Všichni na moje slova, nebo spíš výkřik:„Já to nezvládnu!“ pokývyli hlavou a dělali, že nic neděje. PA mě zase překulily na bok a stahy se rozběhly a najdnou to přišlo ta hrozná síla k tomu, abych konečně našemu chlapečkovi pomohla na svět. PA se mě předtím vyptávala, jestli známe pohlaví a jaké bude mít jméno. Bylo krásné a povzbuzující, když ve chvíli nejhlubší krize řekla, že vidí vlásky našeho Vítečka. Najedenou všechno šlo. Objevil se doktor a já cítila, jak se hlavička snaží dostat ven. Trvalo to snad půl minuty, pak jsem zaslechla jen, „To samo nepůjde,“ a cítila ohromnou úlevu. Hlavička byla venku a během chvilky celé tělo. Ležela jsem a měla jsem pocit ohromného vyčerpání a úlevy a najednou jsem strnula: proč nepláče? A v tu vteřinu se ozvalo zavzlykání, které si budu pamatovat celý život. Doktor se začal smát a říkám mi: „Tak Víteček? Ten z toho nikdy nebude“. To už mi ale pokládají na prsa holčičiku - Violku. Je tak malinká, křehká a přece tak silná, že to všechno přestála. Po porodu mi ji několikrát přiložili k prsu a my s manželem jsme v soukromí pokoje strávili ještě krásné tři hodiny.

To jsem ještě netušila, jak si budu blahopřát k volbě porodnice druhý den. Bohužel se ukázalo, že holčička má otravu krve a musela být převezena na JIP. Díky tomu, že jsme si vybrala velkou porodnici, mohla jsem jen přejít chodbu a být u ní a po několika dnech pečlivého sledování v inkubátoru, jsme spolu byly také na pokoji, kde nás naučily sestričky vše potřebné.

Proto až budete vybírat tu „svou“ porodnici, dbejte na to,abyste také věděli, jestli má k dispozici JIP, nebo jestli jejich miminko bude cestovat několik kilomerů od maminky. Často jsem vzpomínala na slova své gynekoložky, když jsme konzultovaly výběr porodnice: „O vás se postarají všude, ale aby se dobře postarali o miminko.“ A to nic neukazovalo na možné komplikace.

Moje poděkování patří všem v kladenské nemocnici, hlavně sestřičkám a doktorům z JIP a Patologických novorozenců. Všem maminkám přeju šťastnou volbu porodnice a především zdravá miminka.

Štěpánka + „Víteček“ Violka 7t

Váš příspěvek
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 20.01.05 07:25

Milá Štěpánko,
blahopřeji k narození Violky a maličké do života hodně lásky, štěstí a zdraví. Ať roste do krásy a máte spolu samé krásné dny.
Stefinka

Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 20.01.05 10:38

Blahopřeji k narození Violky - to bylo pěkné překvapení :o)).

Hodně zdravíčka, štěstíčka a ať vám pěkně roste

Verča a Barča 4měs

Eff
Kecalka 291 příspěvků 20.01.05 11:15

Ahojky,
také jsem rodila v Kladně (leden 2003). Bohužel i nás neminula JIP. Musím potvrdit tvá slova, že persovál je úžasný a neměla jsem pocit, že má dcera na JIPu nějak strádá. Sestřičky i paní doktorrka byly skvělé a já to za malou měla 6 kroků z nadstandartního pokoje. Kdyby mi malou odvezli pryč do jiné porodnice asi bych se zbláznila. Přeji Ti krásné chvíle s Violkou ( mimochodem je to moc hezké jméno)
Ahoj Eva a Bára

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.05 19:51

Ahojky!Moc Vam chci poprat mnoho zdravicka a stesticka a mnoho lasky!At mi mala roste do krasy a dela Ti jen samou radost!Ahojky Misa

Elli
Kecalka 111 příspěvků 21.01.05 10:02

Ahojky,
porod mě čeká až za 6 měsíců, ale samozřejmě už teď pomalu uvažuji, kde budu rodit, taky se mě na to hodně lidí ptá. A já ještě nevím. Původně jsem bydlela v Praze a jsou tam i moji rodiče a sourozenci, tak jsem myslela na nemocnici U Apolináře. Ale přítel bydlí v okrese Kladno, tak jsem si říkala, jaká ta nemocnice v Kladně asi je, eště jsem jí ani neviděla. Takže moc mě potěšila informace, že podmínky k porodu jsou tam dobré a personál vstřícný. Přeci jen je to tam od nás blíž (10 km) než do Prahy a také by nás z této nemocnice mohla navštívit sestra-kontrola mimika, tak nějako se to asi dělá, já to ještě nemám zjištěné.
Hlavně zdravé miminko přeje
 Elli

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.05 10:59

Gratuluji k narození „šibalské“ holčičky, kt. se původně tvářila jako kluk :-) Mamince děkuji za info ohledně JIPky. Tak ať jste holky obě zdravé a rostete do krásy.
 Zet

Marketkaa
Zasloužilá kecalka 927 příspěvků 21.01.05 11:17

Gratuju ke krásné holčičce a k velkému překvapení.Hodně zdraví.štěstí a lásky.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.01.05 19:10

gratulujem a nech sa vam vsetkym dobre dari,nech ste stastny a hlavne zdravucky:))) vsetko dobre:))

KIRA
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 06.02.06 00:30

MOC A MOC GRATULACÍ.

Taky jsem rodila v Kladne (7/2005) a mám jen ty nejlepší vzpomínky.Jsou tam opravdu vztřícní a ochotní - všichni.

TAK HODNĚ ZDRAVÍ A ŠTĚSTÍ.

Vložit nový komentář