Postižené miminko?

Těhotenství
  • Simona33
  • 25.02.11

Člověk musí vždy doufat jen v to dobré. Ráda bych všem snažilkám a nebo těm, co už jsou těhulky, popsala můj průběh těhotenství. Otěhotněla jsem po dvou letech snažení a museli jsme se dokonce obrátit i na CAR. Naštěstí nám vyšla hned první IUI a já byla nesmírně šťastná.

Samozřejmě, ihned na mě přišly obavy, aby miminko bylo zdravé. Hned jsem tedy navštívila svého gynekologa, který mě poslal na screening miminka ve 12. týdnu. Ten dopadl na 1 s *. Dle výsledku screeningu jsem čekala naprosto zdravé miminko. Pak jsem ještě v 16. týdnu absolvovala kombinovaný test, který opět vyšel výborně. Dále následoval velký UTZ, kde jsem byla opět ujištěna, že je vše v pořádku.

Když jsem se blížila ke 30. týdnu, říkala jsem si, že už mám vše nejhorší za sebou a že mě čeká vlastně jen porod a já budu svoje miminko držet v náruči. Jenže ve 33. týdnu jsem absolvovala další UTZ na jednom ze specializovaných renomovaných pracovišť a tam mi lékař zjistil, že veškeré hodnoty miminka jsou v normě až na horní a dolní končetiny. Který byly buď v dolní části normy a nebo až pod její normou.

Sice mi do zprávy napsal, že plod je v normě, ale osobně mi řekl, že je možné, že moje miminko je postižené. Že se může jednat o poruchy vývoje chrupavek a kostí – chondrodysplazii. Laicky řečeno, že můžu mít miminko s trpasličím vzrůstem. Byla jsem z té zprávy tak v šoku, že jsem poděkovala a odešla jsem do auta k manželovi. Až tam jsem si uvědomila, co mi ten doktor řekl a začala jsem hystericky a nekontrolovatelně brečet.

Dalších několik dnů jsem skoro nemluvila a pořád jsem brečela a brečela. Manžel na tom byl podobně. Oba dva jsme byli naprosto vyřízení. Také jsem přestala komunikovat s miminkem, do té doby jsem si pořád hladila bříško, povídala jsem si s ním a teď jsem nemohla. Po několika dnech se to ve mně nějak vše zlomilo a řekla jsem si, že to dítě za to nemůže a že se nebudu dopředu nervovat, když nic není jisté.

Na internetu jsem nacházela různé informace o tomto postižení a zjistila jsem, že takto postižená miminka mívají často starší tatínkové, což mě opět utvrdilo v doktorově diagnóze. Můj manžel totiž už není nejmladší. A opět jsem se dostala do stavu nepředstavitelného smutku. Pořád jsem si říkala, proč my a naše dítě?

A jak to nakonec dopadlo? Začátkem prosince jsem se stala hrdou a šťastnou matkou krásné a snad i zdravé dcerky. Porod proběhl naprosto ukázkově a když mi manžel přinesl naši dceru po ošetření ukázat, zářil štěstím a pořád jen opakoval: ona je zdravá, ona je zdravá… Její váha a míry byly nadprůměrné!
Tím bych chtěla říct, že veškeré testy a UTZ je dobré absolvovat, ale člověk je musí brát trochu s nadhledem. Lékaři nejsou vševědoucí.

Všem přeji krásné těhotenství, bez zbytečného stresu!

Hodnotilo 13 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Jaja027
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 25.02.11 08:40

Gratuluji ke zdravé holčičce a přeji už jenom všechno dobré. :hug: Ale musely to být strašné nervy :hug:

 
Mahora
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 25.02.11 08:45

Jsem moc ráda, že měl deníček šťastný konec a vy máte krásnou a zdrvou dceru! Co chtít víc… Blahopřeji! :kytka:

 
eVerča
Ukecaná baba ;) 1598 příspěvků 25.02.11 09:03

moc všem třem gratuluju :kytka: ať je malá i nadále zdravá a dělá Vám jen samou radost :hug:

 
Staninka30
Extra třída :D 10109 příspěvků 25.02.11 10:08

Taky se přidávám k velké Gratulaci :dance: :lol: malou princezznu si jenom hýčkejte a at je ta nejzdravější holčička :kytka: :kytka:
Hodně štastí vám přeji. :kytka: .

 
cher  25.02.11 10:54

Gratuluji a holčičce přeji jen to dobré :srdce:

 
derenka
Kecalka 379 příspěvků 25.02.11 13:21

Gratuluji ke zdravé holčičce,my jsme zažily něco podobného.Na genetice nám zjistily větší hodnoty,tak jsem ve 22letech (což se vetšinou dělá až po 30) byla na odběru plodové vody,co nám tam řekly všechno za nemoci čím muže malá trpět,to bylo příšerný a ještě horší bylo čekat 3 týdny na výsledky!!připadalo mě to jako 3 roky..a nakonec bylo vše v pořádku,ale doktorka stejnak dodala že na 10procent muže mít nakou nemoc na kterou testy nedělaly,že se dělá jen na 30 nejčastějších…no a 1.1 se nám tet narodila zdravá Terezka :srdce:

 
almondka
Kecalka 255 příspěvků 25.02.11 16:20

Jsem moc rada, ze jsem se docetla stastneho konce nebo vlastne zacatku? :-) Preji hodne zdravicka a stesticka cele rodince :kytka:

 
klara123
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 25.02.11 20:36

Ahoooj… Velká gratulace ke krásné zdravé princezně!!!! :huban: :srdce: :huban:
Já bych jen chtěla potvrdit to, co jsi psala: Doktorům zas až tak nevěřte!!!
Má vlastní zkušenost: Když jsem čekala malou bylo mě i příteli 23let. Přesto se nám na triple testu objevilo zvýšeného riziko rozštěpu (konkrétně páteře) … dokonce mi na genetice v ČB tvrdili, že takhle vysoké procento snad ještě nikdy neviděli (1:11 nebo jak) a že mimi je pravděpodobně postižené :cry:
Tak jsem šla na UTZ-tam nic neviděli, ale přesto jsem šla i na plodovou vodu. Pak mě 20dní nechali vydusit a přišel mi dopis, že miminko je naprosto zdravé … Asi si dokážete představit, jak jsem těch 20dní byla s nervama na dně :-/ A pak bez jakéhokoli vysvětlení napíšou jen tak mimochodem, jste zdraví-na přerušení nemusíte … děsnéééé!!!!! Tohle už nikdy víc! :cert:

 
Freyaa
Extra třída :D 10052 příspěvků 25.02.11 22:05

Už jsem měla slzy v očích a nakonec to byly slzy radosti, moc moc gratuluji :kytka:

 
AliceP
Závislačka 3622 příspěvků 26.02.11 00:19

gratuluji ke zdrave holcicce…zaver s happyendem:))tak at se vam dobre dari :palec:

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 27.02.11 18:01

To by mě zajímalo co tam ten doktor tehdy viděl :think: :roll:

Moc gratuluju ke zdravému děvčátku, užívejte vaše společné štěstí!!! :hug:

 
simona33  27.02.11 20:49
podekovani za gratulace

Dobry den,
vsem moc dekuji za prani a gratulace k narozeni nasi dcery!

Simona :kytka:

 
Mondík
Závislačka 4507 příspěvků 28.02.11 20:25

Tak to jsem stastna za tebe! At vam dela holcicka jen radost! Moji sestrenici rekli ve 12. tydnu, ze jeji dite bude mit Downuv syndrom a uz ji skoro hnali na potrat a nakonec ma krasnou zdravou holcicku a k ni uz i zdraveho chlapecka… Nekdy ti doktori nevedi, co delaji…

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama