Povídka o mamince

O životě
  • irinek
  • 30.12.10

Najdete se v tom? Říkám si dennodenně: proč zrovna já? Každý den unavená, bez sil, ale co, vždyť jsou to ty největší dárečky, co nás mohly potkat. Ďáblíci, andílci, nejdůležitěší úsměvy v životě, na kterých nám záleží.

Zvoní budík. Říkám si to už je zase ráno, proč? Ještě chvilku spánku. Manžel stává do práce a já běžím na záchod. Mezitím dám vařit vodu na kafíčko. Vracím se a připravuji kávičku, kašičku a mlíčko. Děti ještě chviličku vyspávají a já piji svojí první kávičku, v tom to začíná - dennodenní kolotoč.

„Tak šup, šup spěchám“ říkám si v duchu. Přebalím mojí druhou, maličkou, půlroční princezničku. „Ty jsi tak sladká“ - usmívá se na mě, když vidí, že dostane svoji lahvičku mlíčka. Probouzí se první uličník, který pomalu nerozlepil oči a už křičí: „Mamííí, já chci kašičku“. Odkážu ho na kuchyňskou linku a běží jak o život na nočník a pak pro kašičku. Podívám se do kalendáře jestli nemáme nějaké pochůzky nebo zda něco nemusíme, super žádné pochůzky, dnešek bude klidnější.

V duchu si říkám co doma vlastně musím udělat: „Dnes je na programu uvařit, poklidit, vytřít…“ No, to nám to přibývá. Konečně se mohu převléknout a pustit se do toho. Jsem plná nadšení a optimismu, jak mi to dneska půjde vše od ruky, jak mám zlaté děti. Stačí jeden jediný úsměv, kerý mě tak krásně naladil, ten sladký úsměv, co mi dodá energii a v tom příjde náš tříleťák a říká mi: „maminko dej mi pusinku“. Říkám si, to jsou moje děti a jak jsem na ně pyšná. V tom mi cosi proběhne hlavou, vždyť Kubíček nepřišel jen tak, zase něco provedl, ale co, běžím z kuchyně do obýváku a nestačím se divit.

Začínám křičet" proboha proč, proč si to udělal" Mé nervy jsou na pochodu. Svůj nočník, kde zrovna vyrobil svoji velkou potřebu, vysypal omylem na koberec. V tuhle chvíli si říkám proč zrovna já, proč? No nic, běžím vše uklidit. Do toho mi přidává trochu své hudby naše Sabinka, která má hlad a já ještě pomalu nic nestihla, přece už jsem měla mít umyté nádobí a trochu poklizeno, i ta voda na mlíčko měla být převařená. " Ach jo, kdy to skončí". No nic, pustím Kubíkovi pohádky, aby byl aspoň chvilku hodný a nevyváděl lumpárny.

Bleskově připravuji oběd, luxuji, vytírám, poklízím, věším prádlo. Koukám jestli se ze mě už nezačalo kouřit, jak jsem to zvládla rychle. Jsem na sebe pyšná. Tak teď si chvilku sednu a odpočinu. No nejsem naivní? Sabinka začíná hystericky řvát, jen mě vidí. Asi si myslí: „Máma, konečně máma, chci jít ven z postýlky a chci si s tebou aspoň chvilku hrát, JÁ CHCI MÁMU“. Malej smíšek, vždyť ty jsi ta moje radost, pro tebe vše dělám, říkám si. Příjde i Kubíček a říká mi: „Mám tě rád maminko“ Je mi nádherně, mazlím se snimi. Ten pocit, je tak krásný, říkám jim: „já vás tak miluji“.

Nabaštíme se a vyrážíme ven. Sabík usíná hned jak ji položím do kočáru a Kubík je jak utržený z řetězu. Kříčím: „Kubí, pozor je tam silnice, to nesmíš, Kubí to nedělej…“ Procházka má přeci uklidňovat a né být ve stresu. Dobře, zkouším se zhluboka nadechnout a dostat se do pohody. Tak to půjde těžko, potkala jsem bývalou spolužačku, která je zatím bezdětná. Z dálky se na mě šklebí tím povrchním úsměvem, který mi napovídá, ty chudinko, ty už máš dvě? Zato já jsem úspěšná podnikatelka a já zatím děti nechci.

Pozdravíme se a ona říká: „ty jo, ty už máš dvě“ Cítím se opravdu trapně, jako bych se za své děti v tu chvíli styděla. „No já jsem právě dokončila magisterské studium a dostala jsem skvělou práci“, říká mi dál: „Vypadáš nějak strhaně asi bys se sebou něco dělat, vždyť si doma“. V tu chvíli mě zachvátí panika a nevím jestli bych jí dala pár facek a nebo se mám stydět, že po porodu mi zůstalo 10 kil navíc, že mám na sobě tričko poblinkané od Sabinky, ale přece není vidět, je pod svetrem a pod bundou, že mám culík a na hlavě čepici, přece nechci nastydnout, i když vím, že v ní nevypadám nejlépe. Vím, že můj obličej už dlouho nezažil mít na sobě make-up, řasenku, nebo i hloupý lesk na rty. Jenže kdo by se tím vším zdržoval, aby vypadal trošku k světu.

Kdo má čas, se nalíčit, upravit a do toho připravit děti? Jsou to jen výmluvy, opravdu bych se sebou mohla něco udělat!Milé spolužačce jsem popřála, aby se jí nadále dařilo a pomalu s brekem jsem vzala děti a odcházíme domů. Cestou přemýšlím sama nad sebou, jestli jsem ještě hezká, jestli jsem dobrá matka, jestli se dětem dost věnuji, jestli bych neměla na sebe víc dbát, jestli bych neměla uklízet s větším efektem, jestli bych neměla být prostě lepší. Zjistila jsem, že bych nejraději změnila sama sebe a že bych chtěla nafouknout den, abych vše stihla, věnovat sama sobě aspoň trochu času, věnovat se lépe dětem a taky musí zbýt čas na manžela.

Blíží se 17 h a já připravuji koupání, nadávám si v duchu, proč mi aspoň někdo nepomůže, proč jsem ty děti tolik chtěla, oba dva ječí, ječí, ječí. Proč jsem je chtěla, proč vznikla ta neodolatelná touha po nich, kde se vzala. Po koupání dostávají opět mlíčko a kašičku. Oba jsou tak spokojení, tak úžásní, tak hodní, vždyť je tolik miluju, vždyť já pro ně udělám první poslední. Sabinka usíná a já ji hladím po vláskách a říkám si:" Potkalo mě největší štěstí na světě, je nádherná, spanilá, pro mě nejkrásnější miminečko na světě, krásně voní, miluji tuhle vůni". Za nedlouho usíná i Kubíček, čteme mašinku Tomáše stále dokola, ale mě to nevadí, doplňuje mě a umí si už lišácky vymýšlet i své vlastní příběhy.

Říkám si: „určitě bude chytrý, je to správnej chlap“. Objímám ho.„Miluji tě nade všechno na světě, jsi můj největší poklad na světě“ Kubíček dodá: „Ještě Sabíkovi pusinku“, říkám tak utíkej a opatrně, ať ji nevzbudíš. Tyhle chvíle jsou pro mě přínosem do života. Přijíždí manžel a říká mi: „Tys dneska dobře uvařila“, chvíli si povídáme a já mrtvá lehám do postele a říkám si co změním a jaké si dám letošní předsevzetí?

Hodnotilo 15 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Týnuše1980
Extra třída :D 11502 příspěvků 30.12.10 07:02

Paráda!!! Mám zatím jednoho sviště, ale vidím se v tom!! A neměnila bych ani za niccc… Ale s pocity proč zrovna já se budím každé ráno, když to moje sviště vstává mezi půl pátou a pátou :-(

 
KPKristy
Hvězda diskuse 46620 příspěvků 30.12.10 08:05

Tak to je moc hezky napsaný! :palec:

Co na tom, že tenhle příspěvek napíšu na čtyřikrát, protože Ondra chce pochovat. A vlastně něco cítím, jdu přebalovat. Nic nevadí, hlavně, že ho mám… :srdce:

Příspěvek upraven 30.12.10 v 08:06

 
Lucie1977
Ukecaná baba ;) 2245 příspěvků 30.12.10 08:50

tak jsem dočetla a mám úplně slzy v očích :oops: úplně se v tom vidím i když mám prcošky už starší pořád je to dost náročné ale já jsem ráda že je mám :lol: a nneměnila bych :lol:

 
birma
Echt Kelišová 8114 příspěvků 30.12.10 08:58

Moc krásně napsané :palec: Oči mi zalily slzy a já jsem si vzpoměla na dobu před 15ti lety, kdy moje děti byly maličké a jsou jen o 17měsíců od sebe… No a teď, kdy už jsou samostatné a já relativně nezávislá jsme se rozhodli pro miminko. Moc se těším, že si to budu užívat trochu jinak a vše bude více v klidu…ale zároveň mám trošku obavy právě z toho, „proč právě já“ :think: - a tajně doufám, že i mé třetí dítko bude alespoň spáč a nevstane dřív než maminka (jako ty dvě první) :dance:

 
proxa
Kecalka 327 příspěvků 30.12.10 09:35

Moc hezké.
Nekdy jsou fakt chvíle-třeba když malá už půl hodiny v kuse řve a mě praskají bubínky a nervy že si říkám poooomoooc,to už nevydržím.. :-D
Ale když pak vidím tu malou myšku jak se usmívá a sladce spinká,jsem děsně šťastná že jí mám :srdce:

 
kamikaa
Kelišová 5364 příspěvků 30.12.10 10:10

Je to moc hezky napsané,a taky mám ten pocit.Pro mě děti a rodina je největší smysl života.K čemu ti budou diplomy a kariéra,když jednou až budou ty ženský starý zjistí,že jsou samy jak kůl v plotě.a těma diplomama si tak akorád můžou vytřít zadek :mrgreen: :mrgreen:

 
irinek  30.12.10 10:26

Děkuji, že se vám to líbí.Děti jsou mé největší starosti a radosti v životě. A myslímsi, že to všechny cítíme stejně. :-P

 
Pettulle
Extra třída :D 11504 příspěvků 30.12.10 11:03

jj opravdu ze života. Toho našeho raubíře bych opravdu někdy přerazila a občas si říkám, že já ho vlastně chtěla - no chtěla jsem taky princeznu, ale nepovedla se a jaký by to vlastně bylo. Je protivnej, tak už ho mam plný zuby, jsem naprosto vyčerpaná a doma nic nestíham, u všeho musí asistovat a přidělávat mi víc a víc starostí, ale to když přijde a člověka obejme, je krásný, když se hezky usměje. Za nic bych ho nedala a když se mu něco stane, tak trnu hrůzou, je to divoch a samá modřina a nejhorší je, že mají svojí hlavu a neni s nima domluva, takže ano, taky se v tomto deníčku nacházím.

 
Brokoli
Kecalka 365 příspěvků 30.12.10 11:25
:cry: :cry: :-D
 
rezinka29
Zasloužilá kecalka 898 příspěvků 30.12.10 11:38

:palec: :palec: :palec:
perfektní…v tom se musí najít každá máma :lol:
Jen se zapomnělo na jedno.....ta krásně upravená, vysmátá, vystudovaná, s perfektní prací…za pár let bude taky chtít mimi (ty biologické hodiny si nevybírají) a už to nemusí jít, a pokud přece ano, bude strhaná, poblinkaná, nenalíčená, nemožně oblečená.....ale ty už budeš upravená, odpočatá, nalíčená.....prostě se to jednoho dne otočí…a na to se těš.
Neznám maminu, která by v tom fofru měla náladu se čančat a vybírat ze šatníku poslední modely. Já jsem těhu a občas s těma svýma zlatíčkama natahnu tepláky a hučku a mažeme do města…a je mi šuma fuk co si kdo myslí…oni mi náladu nespraví, doma nepomůžou a hadry nekupují :palec:

 
jitka 11
Neúnavná pisatelka 18099 příspěvků 2 inzeráty 30.12.10 12:10

Krásný příběh. Já jsem chtěla mít 2 děti, tak je mám. Ale KUS od sebe. Dcera 16 let, syn 13 měsíců.
Ale nestěžuji si, nehrotím to.
Vždycky se najde něco, co je špatné, ale já hledám na všem to dobré.
Přeji pevné nervy a doma jen zlatíčka. :huban: :hug: :kytka: :mavam:

 
Adaneli
Extra třída :D 14141 příspěvků 30.12.10 14:01

Nádherně napsaný deníček. Taky se v tom vidím, a to mám jenom jedno malinkaté miminko, ale to mi dává pořádně zabrat. I když je to uplakánek, tak já ho miluju a udělala bych pro něj všechno. Dvě dětičky musí být už zápřah, taky mě to doufám čeká :-).

 
michaelah
Kecalka 198 příspěvků 30.12.10 14:28

Krásně napsaný :-) Taky se v tom dost vidím :-) . Děti máme tři 10ti letou slečnu, 6ti letou princeznu a 3letého raubíře a i když jsou s nima zase trouchu jiný starosti, než s miminkama…nikdy bych neměnila :srdce: :srdce: :srdce:

 
doriang
Kelišová 5579 příspěvků 30.12.10 15:13

:lol: :lol: uplne se vidim, s tim rozdilem, ze mam tri a to ranni kaficko, na ktere vodu zacnu varit v 7 rano si zalivam az kolem poledne :lol: :lol:

 
j.s.
Extra třída :D 11529 příspěvků 30.12.10 15:26

:potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: moc krásné, mě to začne v březnu, no začalo už před rokem a půl a teď mi přibyde další chlap do rodiny, takže se mám na co těšit, ale jsem šťastná, že mám zdravého syna doma a těhotenství, které je v pohodě, jen klasicky okořeněno nevolmostma a věcma, co k tomu patří…
a moje předsevzetí: nebudu nervit a nadávat a pro Toníčka, že se od ledna chodí na nočník :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
jo a pro mě, teda upravené vlasy, dokonalý obličej a make-up důležitý v životě není, spíše to, že jsme zdraví, máme co jíst, kde bydlet a máme se rádi :srdce: :srdce: :srdce: :srdce:

 
Markýtka
Ukecaná baba ;) 1129 příspěvků 30.12.10 16:12

Krásné!

 
Myška 76
Povídálka 32 příspěvků 30.12.10 20:28

Moc hezky napsaný a přesně tak to chodí i u nás :-) mám holku pět a kluka dva a půl a teda začátky byli fakt těžký ale v životě bych neměnila!!!

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 30.12.10 21:06

Malé jsou sice teprve dva měsíce, ale už mnohokrát (hodněkrát v šestinedělí) jsem si řekla: proč jsem si raději nepořídila psa místo dítěte. Hned sama sebe pokárám co to je za slova, že takhle máma přece nesmýšlí, pak jí malinkou vidim a samou láskou bych jí sežrala :srdce: jsou to dary!!! Je to fakt velká starost a velká radost. Taky bych neměnila!!! Už nikdy!!!

Napsala jsi to hezky, hezky se to četlo! Máš báječné děti! A ty jsi skvělá máma! :hug:

 
ankasz
Kelišová 6267 příspěvků 30.12.10 21:57

Skvěle napsáno :potlesk: :potlesk: :potlesk:
Mám mezi holkama trochu větší rozdíl, ale to jsou zas jiné starosti :lol:

 
aknellka
Ukecaná baba ;) 1099 příspěvků 30.12.10 22:09

Moc hezky napsaný :-D .

Mám chlapečka 2,5 a hočičku 9 měsíců a dni u nás vypadají dost stejně, s tím rozdílem, že mi malej nechce jíst a každý jídlo je peklo a je rozhodně víc věcí co nejí, než co jí.Kolikrát mám chuť se sebrat, zabouchnout dveře a najednou děti nemít, ale ještě jsem to neudělala a když je vidím sladce spinkat a smát se na mě, tak mateřství je pro mě nejhežčí věc na světě a neměnila bych za nic. :srdce:

 
domácenka šedá
Nováček 1 příspěvek 30.12.10 22:47
Princeznu ?

Pettulle :lol: zjistíš jak moc ses mýlila.Zlatí kluci!!Mám tři a než holku tak radši další tři :wink:

Příspěvek upraven 30.12.10 v 22:50

 
Liva
Ukecaná baba ;) 2469 příspěvků 30.12.10 22:53

Moc krásně napsané a mluvíš mi z duše Irineko. A jak psala Doriang … mám taky 3 a k tomu dvojčátka :mrgreen: … takže káva opravdu ráno zalitá přijde na pořad dne až po obědě :nevim: … ale neměnila bych za nic :srdce: :srdce: :srdce: … nejlepší na tom je, že s věkem se to „nelepší“ :mrgreen: :andel:

 
Vydřice  30.12.10 23:04

:potlesk: :potlesk: :potlesk: krasne napsany. Prcka mam zatim jednoho, takze obcas stihnu i tu rasenku :lol: Ale bezdetnym urypanym kamaradkam s usmevem rikam: „nech si kecy na koledu, kdyz nevis o cem mluvis“ bude se urazi a ja mam pokoj, nebo se zasmejem a pokecame:)

 
mamusa1611  31.12.10 00:35
:) ;'(

fakt moc krásně napsáno..:) úplně se v tom vidím…oči zalité v slzách…vždyť co bych dělala, kdybych je neměla?? Jsou to naše zlatíčka.. ;)

 
irinek  31.12.10 08:38

Díky moc holky, to je právě o tom. Já si kolikrát říkám, že už nemůžu a pak se na ně podívám a štěstím se rozplývám. Měnit bych určitě nechtěla, všichni ty své drobečky milujeme a je jedno jestli máme dítě jedno nebo tři či osm. Jsou naše a pro mě to jsou ty největší dary na světě, co jsem dostala. :srdce:

p.s.- obdivuji maminky s dvojčátky a maminky co máte více dětí, věřím, že první kávičku pijete až v poledne.

Všem přeji hodně sil a hodně dětských úsměvů- ty pokládám za největší odměnu pro mě. :srdce:
Krásný rok 2011.

 
Uživatel je onlineKakika
Extra třída :D 14217 příspěvků 31.12.10 12:18

Iri, to je fakt krásně napsané, úplně bych si do tvého vyprávění mohla dosadit sebe a krásně by to sedlo (až na ty dvě děti, zatím nemám :lol: )

 
irinek  31.12.10 14:24

Kaki, ale vždyť ty už je máš, je sice v bříšku, ale to se přeci počítá :-D Zatím se musíš starat pěkně o sebe, aby broučkovi bylo dobře a pak už o něj až se rozhodne, že se mu u tebe nelíbí a bude mu těsno :mrgreen:

 
Valaška
Kecalka 150 příspěvků 31.12.10 19:15

Moc krásně jsi to napsala! A taky se v tom vidím, je to, jako bys mi četla myšlenky :-)

 
matka_představená  31.12.10 22:29

kamikaa: .K čemu ti budou diplomy a kariéra,když jednou až budou ty ženský starý zjistí,že jsou samy jak kůl v plotě.a těma diplomama si tak akorád můžou vytřít zadek

a k čemu ti bude kupa dětí?? nedělej si iluze, ale ony tě na starý kolena opravdu život nebudou. :pankac:
zlaté vzdělání, diplomy a kariéra :palec:

 
DanMaj
Echt Kelišová 8410 příspěvků 01.01.11 09:40

Tohle určitě pociťuje každá z nás a říká si…tohle je na oprátku…ale v zápětí se na ty smíšky podívá a je blažená štěstím :mrgreen:

 
SlunickoMamina
Zasloužilá kecalka 501 příspěvků 01.01.11 13:24

A diplomy tě obejmou nebo ti řeknou miluju tě?Já mám třeba dva kluky 5 a 2 a nikdy bych neměnila i když jsem s nima byla sama.Škola a kariéra jsou třeba pro někoho to co pro mámu dítě a proto každý má svůj názor každý chce něco jiného

 
lenkaky
Kecalka 429 příspěvků 01.01.11 21:06

Nádherně napsaný deníček ze života :potlesk: . Díky za něj :palec: , dám ho přečíst i manželovi. Mám doma dva raubíře, ale taky úžasnýho chlapa, který pomáhá. Přesto jsem měla pocit,že je to o nás.

 
Maja2010
Povídálka 26 příspěvků 01.01.11 21:45
Opravdu skvělé

Hodně moc dlouho mě nic nedostalo jako tohle.Až se mi skoro chtělo brečet,jako bych četla o sobě ale četla jsem o někom kdo je na tom stejně a jsem ráda že nejsem sama.Mám synka 10 měsíců a dceru 4 roky a jsem šťastná že je mám i když malá umí udělat pár lumpáren za den do toho mi ječí malej a já mám pocit že zešílím tak bych je za nic na světě nedala.Opravdu se mi to moc líbí :palec:

 
BettyB.
Echt Kelišová 9039 příspěvků 6 inzerátů 01.01.11 23:40

Fakt moc hezký deníček! Zatím s jedním (jakžtakž) stíhám, ale uvidíme za pár let :wink:

 
BohunkaP
Extra třída :D 14424 příspěvků 02.01.11 13:18

Jojo, tak to je úplně přesné - poznávám se v tom naprosto dokonale, taky jdu s náladami z extrému do extrému, jak na houpačce.

A mimochodem, zrovna jsem se chtěla na Silvestra napatlat make-upem a zjistila jsem, že už jsem ho neměla tak dlouho, že se stačil zkazit… :roll:

 
mofiz
Závislačka 2684 příspěvků 5 inzerátů 02.01.11 18:53

napsala jsi to opravdu krásně a naprosto přesně.. my máme sice jen jednu dračici, ted uvažujeme zda druhé nebo ne.. ale včera jsme ji viděli jak si hrála o rok a půl starší klukem, vydrželo jim to celé odpoledne, jak ta byla hodná…

 
Martooni
Závislačka 4583 příspěvků 02.01.11 19:58

Krásné, dočetla jsem a slzy na krajíčku a to děti ještě nemám, ale snažíme se :-) .

 
careynka
Neúnavná pisatelka 19493 příspěvků 02.01.11 21:51

to je tak krasne napsany ze se uplne tesim az ten muj rostak vyroste a bude s nim trosku sranda, ale i starosti, ale od toho jsme mamy, super mamy, a vsechno zvladneme :-)

Kazdeho obcas prepadne splin, ale usmev na rtech nasich prcku to vsechno spravi a tak to ma byt :-) ona ti ta spoluzacka mozna jen zavidi, nebo zavidet bude… krasny novy rok! :andel:

 
MyškaB.
Závislačka 4333 příspěvků 04.01.11 19:29

Fakt pěkný deníček, občas si taky přijdu jako hadr na holy - tedy občas každý den :mrgreen: , ale ty dětičky jsou zlatíčka.

 
Evinula  07.01.11 20:17

JJ tak to je i u nas.Mam šestiletyho raubiře a ted nam přibyla i mala princezna.Nekdy je ten den opravdu fofr že si řikam že fakt nestiham ale pak zas nastanou ty lepši dny a tak pořad dokola.Ale sou to naše zlatička a tak nam jejich usmevy dodavaj každej den silu…

 
alcore  02.02.11 12:39
:)

Pěkné:) Mám sice jenom jednoho rošťáka 6-ti mesíčního, ale někdy to vypadá,že mám děti dvě.....

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama