Přelétavý deníček VIII. - Věčné hubnutí

Ostatní
  • norreen
  • 07.09.03

Ahoj všechny přelétavky, samozřejmě s novým týdnem bude i nový deníček. A protože se v tom minulém vařilo a baštilo o stošest bude se v tomhle deníčku hubnout. Původně se o tohle téma hlásila Diny, ale bohužel nestíhá a když mi Alice nabídla, jestli se nechci tohoto tématu ujmout, vzala jsem ho všema 10. K Věčnému hubnutí mám totiž rozhodně co říct.

Už od dětství jsem nebyla žádný drobeček. Vždycky jsem byla baculaté dítě, no občas spíš vyložené tlusté. Vždycky o prázdninách mi babička vyhubovala, že jsem tlustá a hned šla vařit omáčky s knedlíkem, péct štrůdl a vůbec samé dobroty. Byla vynikající kuchařka, takže ani o prázdninách jsem moc nehubla. Ale když to tak vezmu, tak v naší rodině jsou všechny ženský takové poctivé slovanské typy.

A jak jsem rostla, tak to pokračovalo. Bohužel v době puberty mi nikdo zrovna moc nepomohl, naopak jsem od mámy neustále poslouchala: „Jsi tlustá, se nediv, když tě nebude mít nikdo rád“. A já tomu uvěřila. Sice jsem se snažila zhubnout ale nijak to nešlo. Měla jsem problémy v komunikaci s lidma právě proto, že jsem si říkala že mě nemají rádi kvůli tomu že jsem tlustá. No představte si zamindrákovanou 18 s nadváhou - v té době to nebylo až tak zlé…

Postupně jsem hubla a skutečně se pomocí pravidelné stravy a pohybu dostala na váhu 70kg - výšku mám 166cm (ale v mém případě je těch 70kg ideálních). Ale hlavně začla jsem se „mít ráda“ a najednou jsem dokázala vycházet i s lidma kolem sebe a vůbec nevadilo, že mám nadváhu. Najednou jsem zjistila, že mě berou takovou jaká jsem.

Ale tímhle můj boj s kilama neskončil, ale nově začal. Našla jsem si přítele a začla brát HA. - během 3 měsíců jsem měla nahoře 20kg. Samozřejmě že celá slavná HA letěla do koše…

Snažila jsem se držet všechny možné i nemožné osvědčené diety. Postupně jsem hubla a nabírala a hubla a nabírala. Samozřejmě žádná dieta není zázračná, ale byla jsem naivní a i hloupá. Pořídila jsem si cvičební nářadí, které jako by cvičilo samo - vím že ne samo, jenom pomáhá klást odpor - takže se mi tak po různu povaluje doma zavřené v posteli. Vždycky jsem se na cvičení vrhla s velkým elánem a když pořád nic, tak jsem to vzdala, chtěla jsem rychlé výsledky.

Nakonec mi pomohli ve STOBu - jíst pomocí počítání kalorii, víckrát a menší porce, prostě takové ty správné zá:,–(y. Ale hlavní věc - dodržovat pitný režim. Vypila jsem tak 1l nějaké tekutiny, jenže při mých kafích to bylo nula od nuly. Ale povedlo se, za 3 měsíce bylo 10kg dole a pořád jsem pokračovala. Potom jsem se rozešla s přítelem, nervy udělali svoje a já pokračovala, za další půlrok jsem byla zpátky na svých 72kg.

Když jsem se seznámila s novým přítelem, bylo všechno fajn a zase se podepsal spokojený život. Navíc jsem i změnila práci a stravovala se opět nepravidelně. Tedy přes den nic a večer jsem upadla do ledničky - samozřejmě se to podepsalo a měla jsem za nějakou dobu o těch 10kg nahoře. Ale pak jsem se na nich hodně dlouhou dobu držela.
Pak zase něco nabrala a opět se dostala na skoro 90kg.
Potom přišlo těhotenství, které bohužel nevyšlo, ale i tak jsem zvládla nabrat něco při daném těhotenství a něco „ze žalu“ a přes vánoce…
A když jsem po novém roce vlezla na váhu tak ta potvora ukázala 97kg a na to už jsem se opravdu dívat nemohla… Jenže teď už jsem moudřejší než ve 20, tak jsem zavrhla všechny podpůrné prostředky a všechny „zázračné“ diety a vzpomněla si na stará dobrá pravidla. Začátek byl hodně krušný… jíst pravidelně každé 3 hodiny něco malého, abych zaplácla aspoň trochu žaludek. Kdykoliv mě přepadl hlad nebo mlsná mimo určenou dobu - snědla jsem buď malý kousek mussli tyčinky nebo se napila. Pitný režim jsem si ze začátku hlídala tím, že jsem nastavila budík na telefonu po hodině, musela jsem vypít každou hodinu 2 deci vody a zafungovalo to. Zafungovalo to dokonce tak skvěle, že teď v létě v těch vedrech byl můj pitný režím 6l tekutin denně. Před prázdninama a dovolenou jsem se dostala na 87kg (teda spíš jsem se neustále pohybovala mezi 87 a 90kg).
Začla jsem i cvičit - koupila jsem si knížku o Pilates - skvělé cvičení na bolení zad a hlavně na to aby člověk poznal své tělo. A skutečně jsem i cvičila. Když váha stála, nedepkovala jsem a šáhla pro metr a cm ubývaly, tak jsem byla spokojená.

Nová změna nastala v červenci. Váha stále stála na nějakých 88-89kg, tak jsem vzala metr - míry přes pas a boky byly stejné, ale přes prsa jsem měla o 4cm víc. No odjela jsem na dovolenou (tam jsem trošku zahřešila - na dovče si občas dopřeju pivko). Ovšem po návratu z dovolené pro mě skončily (a neskončily) všechny diety.
Zjistila jsem // - dál se snažím dodržovat základní pravidlo - jíst 5× denně v menších porcich a především ovoce a zeleninu. Ovšem už mám stejně 92kg ;-)) no myslím že část té hmotnosti mohu svést i na prsa - nejenže jsem si musela koupit už v 6tt nové podprsenky, protože se mi ty staré najednou „srazily“ ale už pomalu začínají být těsné…

A abych to shrnula - teď se nesnažím hubnout jenom přibrat co nejméně a vím, že až na to bude ten pravý čas, tak se opět vrhnu do „věčného hubnutí“ - teď už vím jak na to. Postupně.

Věřím že taky máte svoje zkušenosti se „zlobivými“ kilogrami, tak se o ně prosím podělte.

Vám které tyhle problémy nemáte, jenom tiše závidím, protože vím, že u mě to bude věčný boj. Ale já ho vyhraju. Prostě musím!!!

Všechny zdravím a přeju krásný nový týden. Už se těším na vaše příspěvky.
 Marti

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.09.03 19:32

Ahoj Marti,

na Přelétavý deníček jsem narazila náhodou, jinak na Emimino chodím číst deníčky Malého Vrabčáka, protože jeho maminka je moje dobrá kámoška. A tak jsem zabrouzdala i sem a rozhodla se napsat, protože právě k tomuhle tématu mám i já co napsat.

Se svými 160 cm mám teď 73 kg a ne a ne se toho zbavit. Jsem takový klasický případ. Po maturitě jsem měla 52, po vejšce 57-59 no a jak jsem přišla do práce (klasické sedavé zaměstnání), tak to šlo ráz na ráz.

HA (kvůli srovnání cyklu) se taky na mě dost podepsala a vždycky mě štvou komentáře gynekologů (většinou chlapů), že HA nemá na vznik nadváhy žádný vliv. Nevím, jak kdo, ale já jsem ty dva a půl roku, co jsem jí brala, kynula přímo před očima. Kromě nadváhy se mi ještě radikálně zvýšil tlak a měla jsem neustále bolesti v prsou (ty mi taky vyrostly jako divé). Po dvou a půl letech můj gynekolog usoudil, že moje tělo si na HA opravdu asi „nezvykne“ a je lepší mít nepravidelý cyklus než zdravotní problémy.

Jenže ouha, kila mi zůstala (před HA 62 po skončení HA 76). A začal dlouhý a myslím i nikdy nekončící boj s nadváhou. I já mám zkušenosti, že jediný způsob, jak zhubnout, je pravidelně, málo a nízkokaloricky jíst a hodně se pohybovat. Což vždycky chvíli vydržím, ale pak přijde nějaký stres a hned se vrhám na ledničku a spižírnu. A tak je to kolem dokola.

Za půl roku se mi podařilo dostat z těch 76 na 72-3, ale nějak mi to dál nejde. Ale taky to máme v rodině, takže vím, že tenhle boj mě čeká celý život. Chvíli vítězí má vůle a chvíli mé tělo.

Takže přeji všem spřízněným duším co nejvíce okamžiků, kdy vítězí vůle. Protože o tom to celé je.
 Ilona.

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 07.09.03 20:32

Ahoj holky!

Jsem ráda, že se Marti tak bravurně ujala nového deníčku - díky!

Myslím, že toto téma je hodně chytlavé a že se příspěvky jen pohrnou.

Hubnutí potkalo i mě. Nikdy jsem žádné diety nedržela, jenou jsem se dala na makrobiotiku, ale netrvalo to dlouho, nebyl čas chystat zdravé patly matly a v závodce knedlík střídal další knedlík (v lepším případě těstoviny).

Měřím 165 cm a už od nějakých 15ti let jsem vážila 65 kilo. Moje nejvyšší váha mimo těhotenství byla 69 a nejnižší 58 kilo. V tom prvním případě mi dělalo problém zavázat si tkaničky, v tom druhém vlastně také - jak jsem se předklonila, dělaly se mi mžitky před očima…

Před několika lety jsem začala s partou kamarádů chodit do posilovny. Chlapa jsem neměla, tak co s načatými večery?! Podle tabulky na stěně jsem měla mít nějakých 56 kg a 68 cm v pase místo svých 74 cm!! Vzpomněla jsem si na své hubené období a bylo mi jasné, že si tabulky může žvanit co chce, stejně jí v tom neposlechnu. Ale takových 60 kilo a 70 v pase…, to by nebylo k zahození…!

Byl říjen a po sportovně stráveném létu se začala vracet odhozená kila. Dala jsem si termín do léta. Věděla jsem, že to půjde pomalu. Začala jsem s každodenní desetiminutovkou, 1 ? 2× do týdne jsem zašla do posilovny, 1 ? 4× do týdne plavat. Do práce jsem chodila pěšky. V lékárně si koupila spalovače tuků (říká se tomu tuším doplňková výživa pro sportovce). Váha a krejčovský metr byly zapovězeny. Za dva měsíce jsem měla pevné břicho. Na jaře nastala výměna pěškobusu za bicykl. Do léta jsem měla 62,5 kg (Prsa se zmenšila o číslo a polstrování na bocích zůstalo?. :o)), měla jsem i dobrou kondici a chlapa!

Tak skončilo mé slavné a úspěšné hubnutí! Sublimaci ňader jsem zabrzdila novým přísunem kalorií, polstrování už natolik zdomácnělo, že se snažím přesvědčit manžela o jeho zřejmých výhodách… Před porodem jsem měla 64 kilo a to je i moje současná váha. Jen rifle jsem si musela koupit s 76 cm v pase…

S pozdravem: Hubnutí třikrát zdar!

Alice

Norreen
Kecalka 175 příspěvků 07.09.03 21:05

Ahoj Ilono,
myslím že právě k tomuhle tématu má co napsat víc lidí. Ještě jsem chtěla jednu poznámku o HA. Měla jsem ještě jedno mezidobí s HA - jinou. Skutečně jsem nepřibrala, dokonce jsem i něco málo shodila. Jenže váha letěla nahoru poté co jsem ji vy:,–(ila a tak jsem na veškeré hormony zanevřela. Prostě se podepíšou vždycky … :)

Já teď spíš bojuju s tím abych nepřibrala moc, protože to přibírá bude do dubna nevyhnutelné :)) ale určitě bude stát za to.

Marti

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.09.03 21:37

Ahoj holky přelétavky!
Tak já jsem zrovna ten typ, který s tímhle problém opravdu nemá. Když jsem šla do 1. třídy, tak jsem vážila 14 kg ( to má můj syn na 19 měsících:)))). Když jsem končila základku, tak jsem měla 39 kg. Před těhotenstvím 43 kg a ty mám při své nížce 158 cm i teď. Rodit jsem šla s váhou 56 kg, což vzbuzovalo úsměv u většiny sestřiček.
Někdo má mindrák, že je tlustý a já odmala trpěla spíš tím, že jsem moc malá a hubená. Teď jsem za to ráda, ale i tohle někdy potrápí.
Držím palce v boji s kilogramy a taky pevnou vůli!!!
Ahoj Petra

Vega
Kecalka 177 příspěvků 07.09.03 21:53

Ahojky, tohle je asi hodně aktuální téma.
Já měla až do otěhotnění 52 kilo při 1,70 cm. Je pravda, že jsem moc nejedla, spíš jsem to doháněla cigaretama. V těhotenství se mi podařilo vyškrábat se na 75 kg.
Teď, půl roku po porodu mám stále 57 kg, ale v podstatě skoro nejím, jenom to nejnutnější. Nejhorší je, že se mi ty kila drží tam, kde jsou nejvíc vidět, v podélném břišním pásu a na bocích. :))
Teď už jenom čekám, až přestanu kojit a hurá aerobik, nebo jiné tělesné mučení. Jenom doufám, že pak se mě ty tukové airbagy konečně pustí. :)))
 Vega

Andulka1
Stálice 82 příspěvků 08.09.03 08:30

Ahoj přelétavky :o)
Já se už dávno rozhodla, že se s váhou trápit nebudu… jsou důležitější věci na světě.
Jako dítko jsem byla hodně hubená, jídlo mi nic neříkalo a sníst půl krajíčku chleba bylo nad mé síly. Ve 12ti letech jsem měla 32kg (154cm - ty na rozdíl od kil mám dodnes), pak jsem začala přibírat. po maturitě jsem měla 52kg, takže k mé výšce asi nejlepší váha - nemluvím o těch, co při 170 a více cm mají 50kg a připadají si tlustě! ;o)
První těhotenství +7kg a tři dny po porodu jsem měla výchozí váhu. Pak jsem měla dost závažné interní onemocnění a u druhého těhotenství jsem byla pod neustálou interní kontrolou. Až na naléhání doktorky jsem začala jíst více, než jsem chtěla, protože i přes váhový přírůstek se mi začaly odbourávat tukové zásoby a byly obavy, abych zvládla porod, tak jsem nakonec přibrala 11kg. Kojila jsem na tu dobu nezvykle dlouho a začala více shazovat až potom. Na 52 kg jsem se už nedostala, bylo to asi tak 55. Když jsem chtěla shodit, stačilo omezit jídlo - kolegyně v práci mi říkaly - počkej po třicítce, to už se ti bude těžko shazovat každý kg. Měly pravdu. Cvičila jsem, chodila do posilovny a snažila se držet ve formě, ale váha pořád stála, ať jsem dělala cokoliv. Při diskuzi s inetrnistkou jsem se dozvěděla, že makrovýživa není pro mne přípustná a že se mám snažit si váhu udržet a že nemám ani shazovat ani přibírat.
Potom přišlo pár stresů - váha jak kdy, podle povahy stresu - nahoru nebo dolů, ale nevýrazně. i když nahoru to pořád nenápadně stoupalo. A najednou jsem zjistila, že jsem za pár měsíců shodila 8kg - jenže příčina byl velký stres v rodině. Až se mi podařilo se vyhýbat jedné osůbce, která za to mohla, zase jsem pomalu kg nabrala. V 35 jsem skončila na 67kg. Trápilo mne to, ale ať jsem (v rámci možností) dělala cokoliv, váha se nepohla. Když jsem začala řešit rozvod, později v tomto řešitelském období dokonce otěhotněla, tak jsem se dostala na váhu 62 kg. Za poslední dva měsíce jsem přibrala půl kg. Jím 5-6× denně a jen tolik, kolik chci (zatím je to pořád spíš méně než více). Jak se bude má váha vyvíjet dál, to uvidím :o)

Všem krásný den
Andulka (19tt+1)

misenka
Echt Kelišová 8602 příspěvků 08.09.03 08:42

Ahojky,

tak toho je mé věčné téma a problém,už jsme si o tom i povídali s některýma holkama na pokecu. Já a diety? Snažím se neustále. Vždycky jsem byla taková tak klasická bobelka, né tlustá ale protě taková macatá, a to dokonce i když jsme dělala aktivně sport. Nejprve jsme chodila na sportovní školu , byla jsem tam samozfřejmě nejmenší ale nejmacatější, a to jsme měli 5× týdně 2 hodiny tréninku a o víkendech závody. ALE. Jelikoý jsme se specializovala na sprint a kdo občas kouká na atletiku v televizi a vidí ty sprinterky, tak si asi dovede představit jak vypadají moje stehna. No prostě šílený svalnatý kejty. Pak jsem ukončila sportovní školu, nastoupila na střední. S kamarádkou jsme přemýšleli, co budeme dělat (byla taky taková sportovkyně) napadly nás taneční ale jelikož nejsme obě takové holčičí, tak jsme začali cvičit aikido. A že nás to chytlo. Cvičili jsme 5× týdně a ovíkendech byly semináře nebo ukázky. Denodenně jsme se vracela domů po 2 hodinách cvičení s úplně promočeným kimonem. A jak jsem vypadala? No samozřejmě že jsem byla stále macatá. Dokonce mi i náš úžasný galantní trenér řekl, že mám nohy jako slonice ( není nad mužskou galantnost.) Aikidu jsme se bohužel musela přestat věnovat po 4 letech ze zdravotních důvodů a taky jsme nastoupila do zaměstnání a už nebylo tolik času. Ale je fakt, že ještě v té době jsem moc ty diety nedržela, nevěděla jsem co to je, tak nějak jsem byla smířená s „baculkou“. Začala jsem brát HA, narostly mi obrovský prsa a zakulatil zadek a boky. no klasika. Nejhubenšjší období jsem měla, když jsem měla problémy s jícnem. Mám 160 cm a vážila jsem 57 kilo. Pak jsem se seznámila s nynějším manželem a je to tady. Za jeho spolužití jsem přibrala 10 kilo. (jsme spolu 3.rok) Podepsalo se pod tím moje spokojenost, večeře v restauraci a naše společná láska k jídlu. Ale tím začaly moje boje s dietama. Hlavně ten poslední rok. Vím že by mi manžílek nikdy neřekl, že jsem tlustá a že bych potřebovala zhubnout ( ví jak se tím trápím), dokonce se mu i tasková líbím, nemá rád hubené trasořitky (naštěstí), ale můj pocit je že už jsem fakt hodně (hlavně jsem si to uvědomila, když jsem na sebe nemohla sehnat džíny). Jsem ten tip, co jsem docela štíhlá v pase, ale pak ten zadek a ty nohy. Takže shánění kalhot je pro mě hrozný
problém. A diety jsem vyzkoušela snad všechny - tukoužroutská polévka - když jsem to držela poprvé zhubla 5 kilo a dobrý. Samozřejmě to bylo hned zpět a po 2. už mi z ní bylo na zvracení, takže už se to nedalo. Takže tukožroutská polévka nic. Pití zázračných koktejlů - hlad mi to nějak nezahánělo a pak se mi z nich začalo dělat špatně - jak je v nich cítit ta umělotina. Různé tablety - opravdu jen krátkodobý účinek a docela vedlejších účinků - nedoporučuji. Zkoušela jsem i jedení 5× denně po malých porcích - bohužel jsem nezhubla. Takže asi jediné co mi pomůže je prostě NEŽRAT. Ale je to tak těžké, zvlášť když miluji jídlo a mnozí to už o mě tady vědí. Takže teď jsem hodně omezila jídlo, a zatím má nějaké to kilčo dole, ale hlavně -3cm na bocích a -3 cm v pase. Hurá.
Vím, že tohle není řešení že nebudu jíst, ale fakt mi asi nic jinýho nepomůže, hlavně se mi prostě nedaří zhubnout ty svaly na nohou (vypadám jako fotbalista s kejtama) a svaly zhubnu jedině nežraním.
Vařím většinou 2 jídla - pro manžela normální klasické a pro sebe většinou zelenina na vodě, těstoviny atd. Maso mi moc nechutná takže to si dám vyjímečně kuřečí, nepeču - jelikož bych to pak musela jíst. Nejhorší jsou pro mě když jedu za mamkou na víkend, tam se člověk musí prostě pořádně najíst. Je to tak dobré a hlavně mi to donesou až pod nos. Takže moje nynejší váha je 64 kg. Ráda bych to dotáhla tak na 55 ale vím, že to asi nepůjde a už jsem se smířila i s tím, že bych byla šťastná kdybych měla 60kg a hlavně si to udržela. Tak mi držte palce.
 Míša

misenka
Echt Kelišová 8602 příspěvků 08.09.03 08:46

Jo ještě abych nezapomněla, kdybych nezhubla tak si žíly nepodřežu, manželovi se líbím taková jaká jsem, já si už na sebe taky za těch 23 let zvykla,být hubená by mi určitě ani neslušelo :-)) a říkám, nemůžou hold být všichni krásní a štíhlí. To by byla na světě nuda, ne?

Pavca
Kelišová 6289 příspěvků 08.09.03 08:51

Ahoj holky,

Noreen děkuji za krásný deníček, téma jako vyšité, taky mi to něco říká… Která z nás by nechtěla být krásná a štíhlá, jenže je jen málo těch, které to mají od přírody.

Co se mě týče, mám své zkušenosti s hubnutím, bohužel musím říct, že než jsem našla ten správný „modus operandi“, pěkně jsem si svoje tělo navykla na „jojo efekt“.

V dětství jsem byla vcelku huběňour, babička vždycky naříkala, že nemám žádný zadek a že ty kalhoty se na mě prostě špatně šijí. Kolem 16-ti let jsem byla vysoká, hubená, samá noha, samá ruka, nikde žádný tuk, ale ani žádná prsa. Začala mě chytat deprese, že s tímhle hrudníkem „po tatínkovi“ to teda bude život, nikdo mě nebude chtít, vždyť kluci koukali zá:,–(ně po mých „vyvinutějších“ kamarádkách.
A pak přišlo další léto, já čerstvě dovršila 17 a odjela jsem na celé prázdniny ke své francouzské rodině. Měla jsem se u nich báječně, jídlo bylo vynikající, tučné plísňové sýry se staly mým večerním přítelem. Moje teta byla strašný nakupovací maniak, usoudila, že mé oblečky jsou trošku mimo modu a tak mi pořídila v průběhu prázdnin nový šatník. Bohužel díky tomu jsem si vůbec nevšimla, ža mé tělo se začíná měnit a nalepují se mi tukové polštáře a právě tam, kde jich jednou budu hodně litovat. A co se stalo? Po prázdninách jsem se vrátila domů s 8 kg navíc, bravurně uloženými na zadku, stehnech a jako pneumatika kolem břicha. Doma se nestačili divit a já taky. Najednou jsem neoblékla žádné kalhoty, sukně, prostě nic.
A tak jsem začala se svojí první dietou. Samozřejmě mě nenapadlo nic jiného než přestat jíst, pokud něco tak leda chroupat zeleninu, ovoce a bílé jogurty. No nevydrželo mi to dlouho, efekt žádný, za to kila opět během chvilky zpět. A tak jsem si zvykla.
No a pak už byl scénář pořád stejný. Chytla mě deprese z toho, že mám větší zadek než bych měla mít, nejedla jsem, pak mi bylo zle a tak jsem se zase nacpala, kila hups nahoru, pořád dokola.
Pak mi někdo poradil, zkus aerobic. A tak já opět v šíleném záchvatu, že ty kila poletí dolů, 5× týdně na aerobic, jíst jen pomálu.
Skončilo to všechno jednoho krásného dne, kdy mi bylo už totálně zle, kila jsem měla pořád stejná, zadek ještě větší a totálně zlikvidovaný žaludek a střeva.

A tak jsem si řekla dost! Tudy cesta nevede, mám kila a tak si je nechám, co se budu pořád stresovat. V té době jsem vážila 75 kg a měřila 182 cm. Takhle napsané to nevypadá katastrofálně, ale bohužel všechno co jsem měla navíc bylo uložené od pasu ke kolenům.

Roky ubíhaly a já kašlala na celou váhu, šatník jsem přizpůsobila svým proporcím a bylo mi to jedno.

Zvrat přišel v září 2001, já si našla nového přítele, který byl trenér fit centra. Věděl přesně jak upravit jídelníček, na který stroj mě po:,–(it a upravovat ty správné partie. Perfektně zmotivoval můj mozek - tehdy jsem pochopila, že úspěch diety záleží na stavu mysli a ne na tom, kolik toho sním a kolik toho vycvičím. Nebudu předstírat, že to byla lehká cesta. Nebyla. Musela jsem se naučit jíst pravidelně, v malých dávkách, umět kombinovat správně potraviny. Do toho všeho cvičení, jednotlivě různé partie, cvičila jsem hodně (chtěla jsem rychlý efekt a byla ochotná se mučit v posilovně do roztrhání těla), naučila jsem se správně relaxovat po cvičení. A výsledek? Za 6 měsíců jsem vážila 62 kg, v pase měla 60cm, přes boky 95cm. Byla jsem spokojená! Konečně poprvé v mém životě jsem byla spokojená se svojí postavou!

Pak ale přišla vleklá nemoc, já musela přestat cvičit a protože jsem od přírody lenivý tvor, zpět do posilovny už se mi nechtělo. Postava se mi tedy zase trošku zaoblila, ale už ne tak drasticky a váha se drží na 66 kg. A to mi momentálně vyhovuje, nestresuju se ani jídlem ani cvičením. Vím, že stačí málo, pravidelně cvičit a těch pár kg by šlo dolů. Ale nemám potřebu je teď shazovat.

A jaká je moje rada ohledně diet? Všechno s rozvahou, jíst pravidelně, pokud to jde, tak trošku cvičit, ale hlavně nastavit správně svou mysl. Pokud chcete začít hubnout, musí o tom být na 100% přesvědčený i váš mozek.

Těším se na vaše další komentáře a zkušenosti s dietami.

Krásný den přeje Pavča

Norreen
Kecalka 175 příspěvků 08.09.03 12:03

Ahoj děvčata - jsem ráda že jste se zapojily do deníčku :)
tak to shrnu
Pavčo - souhlasím s tebou že hubnutí je především stav mysli. I mě se to osvědčilo.
Míšenko - máš fajn přístup, přesně způsobem nezhubnu, střílet se z toho nebudu. Vždyť já taky ne :-)
Andulko - já bohužel když se nebudu neustále hlídat, tak moc dobře nedopadnu. I na mě se obvykle podepisuje stres. Ovšem tím způsobem že váha místo dolů letí nahoru.
Petro - myslím že já a spousta dalších můžeme jenom závidět, ale díky za držení palců. :-))
Připomněla jsi mi mojí spolužačku, která když šla rodit měla 56kg a po porodu zpět svých 48.
Vega - naprosto tě chápu. Já přestávala kouřit a začínala hubnout ve stejnou dobu a zvládla jsem nakonec tak nějak oboje. Ale byla to fuška.

Tak a ještě něco málo z mých zkušenosti…
Samozřejmě i já jsem sřídala období diet a potom padání do ledničky. Období s pravidelnou stravou a období naprosto nesmyslného stravování, kdy nebyl na nic čas. Takže jo-jo efekt naprosto ukázkový

  1. jak už říkala Pavča - hubnutí je stav mysli a ta musí být přesvědčená že chcete zhubnout. Takže vezměte tužku a papír a napiště si všechna pro a proti. Když převažují ta „pro“ máte velkou šanci. Když ta „proti“ - neříkám že nemáte šanci zhubnout. Ale je to horší.
  1. Najděte si vhodnou motivaci. Pro někoho vzhled, pro někoho zdraví. Pro někoho strach z toho, co mu řekne doktor, pro někoho všechno tohle dohromady a nebo něco úplně jiného.
  1. Slibte si že se nějak za každých (3, 5 apod kg) nějak odměníte. Hlavně ne dortíkem ;-)))
  1. Pokud se v úvodu necítíte na cvičení jako takové, choďte co nejvíc pěšky.
  1. A hlavně opravdu je důležité dodržovat pitný režim.
  1. Před MS se neděste, tělo si zadržuje vodu a může se stát že vám váha o kilo vyběhne nahoru.

A určitě si sami spoustu dalších věcí poradíte :))

Hlavně postupně a pomalu. Vždyť pokud byste zhubnuly - 1-2kg měsíčně, tak za rok je to 20kg a to je přece skvělé.

Takže všem držím palce k boji s kilama i k té pevné vůli.

Marti

Těším se na další příspěvky

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.03 13:05

Ahoj Ilono,
já se naprosto přikláním k tvému komentáři o HA. Měřím 176 cm, dokud jsem HA nebrala, vážila jsem stabilně 63 kg. Pak jsem se seznámila se svým nynějším manželem a začala brát pilulky… váha mi během dvou měsíců vylítla na 73 kg. Samozřejmě jsem HA vy:,–(ila a od té doby o ní nechtěla ani slyšet. A přesně jak píšeš, pan doktor mi řekl, že je to nesmysl, že je to HA s minimálním obsahem hormonů a že není důvodem mého tloustnutí! A co tedy je důvodem??? Od té doby s váhou bojuju. V těhotenství jsem si na účet připsala dalších „pár“ kilíček, ale máme 2měsíční miminko a jsem na 79… po porodu jsem měla 84, takže to považuju za úspěch a hlavně: MOTIVACI. Můj další cíl - aspoň 69… do zimy, abych si mohla udělat radost novým zimním oblečením :-)). A když se mi to nepovede, jako že asi ne :-)) tak se aspoň trochu přiblížit!!! Tak mi držte palečky :-)) a společnýma silama do boje !!!! :-)
Lindicka - Olča

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.03 14:00

Ahojky holky preletavy! Jsem zpatky po dovolene a prave se kriticky koukam na fotky. Nejaky to kilo bych taky mohla shodit. Nejsem teda uplne ten pripad velkeho a drastickeho hubnuti. Me by stacily tak 2-3 kilca ..... a to se mi snad podari, protoze prave tento tyden zacinam zase znova cvicit. Budu chodit 3 x tydne na fitness jogu. Chodila jsem driv jen 1 x tydne a moc me to bavi, tak ted na podzima a v zime chci pokracovat intenzivneji.
(Norreen - ve fitness joze je hodne stejnych cviku jako v pilates - mimochodem moje kamaradka pilates predcvicuje v Pha, takze mam od ni hodne informaci - od porodu pred rokem zhubla asi 12 kg a ted vypada lip nez kdykoliv pred tim - ale taky hodne omezila jidlo, dodrzuje pitny rezim a pravidelne spinka, nepije alkohol atd.)

Co rici nakonec? Ze hubnuti je vzdycky otazkou vule a ze vysledky nejsou videt hned!!! (SKODA)

Tak ahoj a hezky tyden.

Marka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.03 14:20

Ahoj holčiny.
Tak jsem po dovolené - líbánkách opět v práci. Nemám moc času a tak to vezmu jenom zkrátka.
Svatba byla hezká a šíleně ten den utekl:). Když se mě oddávající zeptala, zda si beru zde přítomného ženicha a řekla zkomolené příjmení teď už mého manžela, tak jsem nevěděla, co mám říct. Ne? A vysvětlit, že řekla špatně jeho jméno. Co když jsem se přeslechla a způsobím jenom zmatek? Mám říct ano i když to jméno řekla špatně?
No co myslíte, že jsem nakonec řekla. Samozřejmě ano. Po obřadu jsem se dozvěděla téměř od všech, že chtěli říct, že to jméno je jinak, ale všichni to nechali plavat, asi jako já, při představě následných zmatků.
Teď můžu mít výmluvu, když nebudu „poslouchat“, že se můžu bránit, že jsem si vzala někoho jiného:)). Líbánky byly bezvadné, ostrov Santorini a pekelná výheň řeckého sluníčka. Manžílek byl jako z medíku, jen ta MS se mě držela jako klíště, takže žádného uplakánka jsme si od moře nepřivezli:).
Abych napsala taky něco k tématu: manžílek zhubnul na naší 11-ti denní dovolené 5 kg (myslím, že to bylo i ze stresu před svatbou a ne jak tvrdí on jen během dovolené:) a já nic. Ale prý se mi pěkně vytvarovala postava:). Každodenní plavání ve vlnách teploučkého moře a dlouhé procházky na pláž, z pláže a po krásách celého ostrova udělaly své.
Takže už to mám všechno úspěšně za sebou a světlé žítřky před sebou:)))
Kočulka

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 08.09.03 14:23

Ahoj holky!

Vyhlašuji akci „Hubněte s námi!“ Připojit se může úplně každý, stačí mi poslat jen oznámení, že začíná, současnou váhu + váhu, které chce dosáhnout. Každému pomůžu vybrat vhodný jídleníček a vymyslet správnou strategii, ostatní budou jistě povzbuzovat.

Napíšu pár všeobecných bodů, budou se z velké části shodovat s tím, co napsala Marti. Pavča určitě také dobře poradí.

První kroky:

1. Rozdělit jídlo na pět menších dávek.
2. Dodržovat pitný režim alespoň 2,5 litru za den (netýká se nemocných a kojících matek)
3. Upřednostnit potraviny s vysokám obsahem vlákniny (případně se dají koupit tabletky v lékárně)
4. Nahradit bílé pečivo cereálním (místo vánočky a koblih cereální rohlík se zeleninkou)
5. Výrazně snížit smažená jídla.
na:,–(it saláty a čerstvou zeleninu a ovoce.
6. Omezit maso - bohatě stačí mít ho 3× týdne. Upřednostnit bílé maso (králičí, kuřecí, krůtí) před vepřovým, hovězím… Pokud jste vyložení masožrouti, jezte maso jen v kombinaci se zeleninou, vynechte brambory, knedlíky a jiné přílohy. Kdo nezná dělěnou stravu, může se podívat na nějaké knížky nebo si najít vhodné recepty na internetu.
7. Jíst pomalu a jídlo dobře rozkousat.
8. Začít se hýbat! Ideální je chůze a plavání. bydlíte ve třetím patře a jezdíte domů výtahem? Začněte chodit pěšky. Schody jsou malá posilovna!

Posilovna je dobrá pro hubeňoury, co chtějí mít svaly. Na zhubnutí je dobé aerobní cvičení - takže aerobic, kolo, běhání, tanec, rychlá chůze, plavání - něco z toho každý den!! Před a po cvičení je dobré dát si tzv. odbourávače tuku. Dají se koupit v lékárně, je to cosi jako výživa pro kulturisty, doplněk pro sportovce. Nebo vyzkoušet nějaký ten „zaháněč hladu“. Leze to do peněz, ale funguje to!

Udělej si rozpis na příští týden - jídelníček a pohybový program. Vypiš sladkosti, které máš ráda a jídla, bez kterých se neobejdeš. Nemusíš se zříkat všech mlsků, jen si je nedávat 3× denně nebo je nahradit jinými zdravějšími.

Netrap se hlady! Neodpírej si, co máš ráda, jen si to dej třeba za týden, budeš se na to víc těšit!

Zapomeň na váhu!! Vážit se můžeš tak jednou za měsíc, třeba prvního, ale rozhodně ne každý den!! Když to bude jednou za dva měsíce, nic se nestane.

Pamatuj, že hubneš ty sama, nikdo Tě k tomu nenutí a nikdo Tě nebude kontrolovat!!

S chutí do toho, čekám první odvážlivce!!!

Alice

Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 08.09.03 15:12

Ahojky!

Bohužel se asi do diet přiliš nezapojím - jsem typ hubeňoura (teda byla jsem - teď s tím břichem si přijdu jak pěknej soudek). Měřím 182 cm a celá léta jsem měla kolem 55 Kg - teď v posledních letech váha stoupla na stabilních +-58 kg - takže třeba o vánocích se ručička téměř blížila k šedesátce, ale té jsem dosáhla až teď v těhotenství, jinak vždycky přes léto váha sama spadla tu o kilo tu o dvě, ale průměr pořád kolem 58 kg.
V jídle jsem se nemusela nikdy ani trochu omezovat - prostě co jsem snědla to jsem snědla - a jsem vyhlášený žrout, takže toho málo nebylo … (můj partner je na tom podobně - s výškou 193 cm vážil celou dobu 73 kg a toužebně si přál mít 80 kg, takže vždy před večeří stoupl na váhu a pravil, že musí dostat pořádnou porci, že jinak neztloustne … a já samozřejmě jedla s ním) ale netloustli jsme ani jeden. Teď se teda partnerovi podařilo vyšplhat na 78 kg a zase si myslím, že pár let nepřibere nic …

No jinak o to větší šok jsem zažila, když jsem najednou začala tolik přibírat - na konci pátého měsíce +12 kg, teď začátkem sedmého mám nahoře 15 kg a je to teda docela znát - hlavně na kolena - ty nějak z té váhy nestíhají … Jsem ohromně zvědavá, jak to budu schazovat po porodu, ale moc nadějí na to, že se vrátím k původní váze, si nedělám …

Vím, že je to děsná nespravedlnost - že někdo jí tak moc jako já a s váhou problém nemá a někdo cvičí a baští dietně a stejně i přes odříkání má s váhou potíže - ale zase na druhou stranu - musí být na světě holky všech typů - v:,–(ím se, že kdyby tady běhaly samé hubené vyžle (bez prsou - můj případ) tak by si chlapi vůbec nemohli vybírat a vím, že existují takoví, kterým se měkoučko líbí … takže doporučuji nezoufat a smířit se sebou - je to myslím lepší než trápení s postavou - není nad pohodu …

mějte se fajn
zdraví Sýkorka

Pavca
Kelišová 6289 příspěvků 08.09.03 17:09

Ahoj holky,

objevilo se tu spoustu komentářů ohledně HA a tloustnutí, liší se i názory odborníků.

Někdo přibere a někdo ne, znám i případy (i z vlastní zkušenosti, že někdo shodí). Všechno je dáno složením HA a množstvím hormonů v ní.

Tak přidávám pár svých poznatků. V běžném cyklu na začátku působí hormony podporující tvorbu vajíčka, aby bylo připraveno k oplození, v další fázi je vyživována sliznice dělohy, aby se v ní vajíčko uchytilo a mělo základ pro svůj růst. Běžně tedy při normálním cyklu tělo v druhé fázi instinktivně ukládá více „energie“ pro možný zárodek. HA působí tak, že tělu simuluje druhou fázi, to znamená, nedochází ke zrání vajíčka a nemůže dojít k oplození. V závislosti na výši hladiny hormonů v těle pak u některých může dojít k tzv. nadměrnému hromadění „energie“ - zásob, někdy dochází i k nadměrnému zadržování vody v těle.

I já jsem se setkala s HA, po které jsem viditelně přibírala, byla to vždy HA jednofázová (pouze jedna barva tabletek a stejné množství hormonů po celou dobu užívání). Samožřejmě jsem o tom informovala svého lékaře a HA jsme změnili. Když se stejný efekt opět opakoval, domluvili jsme se na trošku jiném postupu. Vy:,–(ila jsem HA, tím se obnovil můj běžný cyklus a z krve mi lékař nechal udělat hladinu jednotlivých hormonů v těle v každé fázi. V závislosti na výsledcích jsme pak vybrali HA, která je mi „šitá na míru“. Takže už po ní nepřibírám, dokonce moje váha na začátku užívání mírně klesla a drží se na této úrovni.

Mám tedy s HA dobrou i špatnou zkušenost, ale v současné době jsem s ní spokojená. Myslím, že zkušený doktor by se měl zajímat o to, že pacientka po užívání výrazně přibrala a měl by to s ní konzultovat a popřípadě navrhnout jiný typ HA.

Pavča

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.03 20:48

Ahoj Sýkorko!
Neměj strach, ze po porodu nezhubnes na původní váhu. Já mám podobnou postavu: 181cm, 57kg. V těhotenství jsem nabrala na 74kg a ted, 5 měsíců po porodu mám 56-57kg a chtěla bych spíš nabrat. Myslím si, že spalovač tuku je kojení. Kačka

Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 09.09.03 07:40

Ahojky Kačko!

Děkuji za povzbuzení - doufám, že u mě bude kojení taky tak pěkně fungovat na hubnutí - alespoň mám naději …

Měj se fajn
Sýkorka

misenka
Echt Kelišová 8602 příspěvků 09.09.03 08:30

Ahojky,

co se týče HA, mně po ní vyrrostly hodně prsa a obalil se mi zadek, no prostě klasické ženské partie po ženských hormonech. Jinak je fakt, že když beru HA, tak mám asi větší hlad a trpím skoro „obžerstvím“. Jak jsem ji teď vy:,–(ila, mám menší chuť na jídlo (nebo mi to alespoň tak připadá). Co se týká bolesti při MS, tak je fakt, že mi HA na bolest moc nezabírala,možná jsem měla i větší bolesti. Když neberu HA tak je to docela v pohodě, je přestát ten první den MS a pak už klídek, nevím, že „to“ mám. A ještě jednu negativní věc jsem zjistila. Teď, co už ji asi 2.měsíc neberu, tak jsem zjistila, že mám nějak větší chuť na sex. Jinak mi HA zadržovala vodu ale to mi zas až tak nevadilo.
Jo a můj ženský doktor mě pokaždé vážil, jestli po HA nepřibírám, ten minulý na to kašlal. Jelikož HA v současné době neberu, tak tajně doufám, že bych zrovna mohla shodit i nějaké to kilíčko. no uvidíme.

Míša

claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 09.09.03 09:49

Ahoj Holky,
teda Pavčo, opět se skoro do písmene podepisuju pod oba Tvé příspěvky. Vysoká jak telegrafní tyč, s váhou jsem nikdy moc problémy neměla, protože jsem vyrostla přes jedny prázdniny a dlouho dlouho jsem se nestíhala obalit… AŽ … braní HA a jedny žravé prázdniny (ne ve Francii, ale na táboře) a už to bylo. A přesně jak píšeš: dodnes všechno jde od pasu dolů- břicho, zadek, stehna a pánský hrudníček. Ještě jsem kdysi byla delší dobu věrná sekáčové modě: vytahané triko XXL je to jediné, co budu nosit, takže nějaké těsnější kalhoty mě tížit nemohly, navíc kvůli své výšce jsem si většinou kupovala pánské džíny a ty 64 v pase neměly…
Také jsem se dostala do bezvadného jo-jo kolotoče, opravdu bych nevěřila, že po 2 týdnech jogurtů je možné po jedné večerní pizze přibrat 2 kg- ano je,což vás uvrhne do takové depky že ještě sežerete polárkáč a Milku…
Moje nejhubenější období bylo ,když jsem na 4 měsíce vy:,–(ila HA, učila se 25hod denně na státnici a po té hned dostala týdenní horečku.. Za to mi ty kila ale nestojí, abych si opakovaně simulovala tyto podmínky :-)))))
k té HA- já jsem vyzkoušela 4 druhy, přibrala jsem po každé, paradoxně oproti tomu, co píše Pavča nejvíc po té trojfázové a teď mám nízkohormonální, ale váha šla stejně nahoru, akorát je to jediná, při které mě tolik nebolí prsa před MS. A taky mi doktor tvrdí horem dolem že to HA nezpůsobuje.
Pavčo, jsem na Tebe moc zvědavá, jak se ti povede snaženíčko, jak jsem četla u Montičky, mě to bude čekat taky po 10letech HA. Děsím se už teď, snad mi dodáš optimismu, protože je možné že až já se do toho vrhnu, Ty už budeš mít mimíska v náručí.
Claudie

claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 09.09.03 10:01

Holky, ještě jednou.
Hubnutí se musí brát s humorem a proto sem přepisuju „NEJROZTOMILEJŠÍ DIETNÍ PATERO“ Haliny Pawlowské, které kdysi vyšlo v jejím časopise, určitě budete vědět, „o čem“ je řeč. :-))))))

1. Jestliže něco jíš a nikdo Tě nevidí, neobsahuje to kalorie
2. jestliže jíš ještě s někým, kalorie se nepočítají, pokud oni snědí víc a neztloustnou.
3. Jídlo pojídané v biografu, jako popcorn, studentská směs a podobně neobsahuje kalorie, protože je součástí zábavy, nikoli stravování.
4. Věci slíznuté z nože, lžíce či z okraje hrnce neobsahují kalorie, protože nejíte, ale jste v procesu vaření.
5. Jídlo stejné barvy má i stejný obsah kalorií. Například špenát a pistáciová zmrzlina, houby a bílá čokoláda…
Poznámka: čokoláda má univerzální barvu a může být použita k náhradě jakékoli barvy jídla. :-)))

Dobré, ne? Také znáte tahle alibi?

Claudie

Pavca
Kelišová 6289 příspěvků 09.09.03 11:04

Ahoj Claudie,

tak koukám, že nás ta HA docela trápí, ale holt je to pro mě nejlepší řešení v případě nechtění otěhotnět. Co se doktorů týče, ten můj taky částečně tvrdí, že HA tloustnutí nezpůsobuje, ale na druhou stranu hlídá, zda pacientky „nekynou“ a jakmile jsem si začala stěžovat, hledal pro mě vhodnější řešení.

No a co se týče mého budoucího otěhotnění - je to ve hvězdách. Určitě budu podávat informace, jak se to vyvíjí, zda se mnou ty roky HA zamávaly, ale musím říct, že jsem začala původně užívat HA právě ze zdravotních důvodů, aby se mi srovnal cyklus a tak podobně, takže počítám dopředu s tím, že ten binec, co moje tělo mělo před 10 lety, bude mít ze začátku znovu.

Pavča

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.03 11:19

Čau Sykorko,

žádný strach určitě budeš shazovat v pohodě, když budeš kojit.
Já během těhotenstí nabrala (nelekejte se) 24 kg!!!!! A to jsem do 7 měsíce chodila 2× týdně plavat a že bych nějak přehnaně jedla to ne. Moje výchozí váha byla 56 kg a před porodem 80 kg velká jsem 160cm takže si dovedete představit jaká jsem byla koule. A teď tři měsíce po porodu mám 62 kg. Kojím a váha jde krásně sama dolu ani se nijak neomezuju v jídle. Mějte se Dana

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 09.09.03 11:30

To mi připomíná jeden geg od Menšíka:

Stoupnu si na váhu, vážím 85 kilo. Vezmu párek, dám ho na váhu, váží 10 dkg. Sním párek, stoupnu na váhu a vážím 87 kilo!!

Alice

claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 09.09.03 11:51

Jo, jo, to znám, u nás ze života- můj brácha nešťastná dvoumetrová figurka typu 30kg i s postelí se zvážil před večeří, měl 72, napral se knedlema a po večeři měl 71, málem omdlel, já před 57, k večeři salát a po 58,5 a taky na omdlení. Pak že je ňáká spravedlnost!!! :-)))
claudie

kissie
Povídálka 21 příspěvků 09.09.03 11:56

Ahoj holky,
nějakou dobu jsem se sem nedostala a teď koukám na téma i množství komentářů!!!! Páni, toho je :-)
No a hubnutí a já?
Jak píše Norreen (Marti), i já jako dítě patřila k těm dobře oplácaným, ať jsem sportovala nebo ne. Můj přítel se nad mými fotkami z „mládí“ pobaveně usmívá a pořád mi ukazuje, jaké jsem měla „škraně“ (tváře). Nejraději bych ho přetáhla pánvičkou po hlavě.
Vlastně až někdy do mých 21 let jsem patřila mezi vyslovené boubelky. Zvláště po svém ročním pobytu v USA. Tam jsem odjížděla s váhou 55 kg, v pase jsem měla nějakých 56,5 cm, přes boky 95 cm (Taková ta správná hruška ;-) a vrátila jsem se s váhou 65 kg, pas 65 cm a boky…no, přiznám - 108 cm. Ale ta prsa!!!! Krásné a PEVNÉ 4!!!
Sice mě to trochu trápilo, ale zase tak velkou halvu jsem si z toho nedělala. V 18 letech jsem měla sebevědomí (i přes svou váhu a míry), že bych mohla rozdávat. Byla jsem spokojená a vysmátá a chlapi spíš přitahovalo tohle, takže si moji postavu příliš neuvědomovali (nevím, jak je to možné, ale fakt to tak bylo).
Pak jsem nastoupila do zaměstnání, a začala mírně hubnout. Bez diety. Prostě se mi jen upravila životospráva. Za nějaké 3 roky jsem se dostala na 53 kilo a ani nevěděla jak. No dobře, chodila jsem cvičit do posillovny, ale jen tak na zpěvnění, žádné těžké váhy, hodně opakování…bylo to s kámošem a já to brala jako zábavu a ne jako hubnutí.
Pak jsem měla přítele a s ním velké trable. Během krátké doby jsem shodila na 46,5 kg (možná i těch 46 rovných). Měřím 165 cm, takže jsem vypadala jako housenka. Prsa jsem naštěstí měla pevná díky posilovně, ale zadek šel do háje a to nemluvím o tom, když jsem si vzala něco elastického. Měla jsem úžasné koktejlky na jedné firemní párty. Komentáře chlapů (o rok později a po rozchodu s přítelem, kdy se mi vrátila váha na 50 kg):„Víš, loni jsi vypadala jako žížala v silonkách!“ To mě odbouralo. Tenkrát (při tech 46 kg) jsem se snažila přibrat, ale prostě to nešlo. Nervy pracovaly :-(
A teď? Mám pořád svých 165 cm, váha asi 48,5 -50 kg (podle toho kdy ;-). Nedržím žádnou dietu. Občas jdu trochu nahoru, občas dolu, podle období a stresu. Jen prsa se mi zmenšila (kde je konec nádherným 4 ;-) a s Lindičkou (Olčou) se chystáme začít cvičit.
Všechny ženské v mé rodině patří spíš do skupiny boubelek a já si nedělám iluze o tom, že se k nim nepřidám. Zatím to je v pohodě. A.....nechci a nehodlám se tím trápit. Můj současný přítel mě měl rád i když jsem byla silnější, a má mě rád i teď, když jsem štíhlejší a věřím, že mě bude mít rád pořád.
Držím palce všem, které chtějí zhubnout, i těm, které chtějí přibrat :-)
Mějte se zatím moc krásně a netrapte se svou váhou, protože vždycky se najde někdo (pokud už takového nemáte), kdo vás bude mít rád bez ohledu na kila a centimetry :-)
 Kissie

kissie
Povídálka 21 příspěvků 09.09.03 12:10

Ahoj Pavčo,
co se HA týká, tak já měla to štěstí, že mi hned ta první vyhovovala. Takže žádné experimenty být nemusely. Ale je fakt, že můj doktor chtěl, abych mu zavolala, kdyby se mi váha rapidně zvedla (na začátku) a pak jen kontroloval.
Ale mám spoustu kamarádek, které po HA dost přibraly a ať měnily jak měnily, moc planté jim to nebylo, dokud prostě nezačaly cvičit.

A žravost a HA? No, já plením ledničku vždycky tak první 2 dny MS!!! Ale to bys tam pak fakt nenašla nic.
Naštěstí mi moje mamka kdysi prozradila, že ona to měla tak, že když měla MS, mohla sníst co chtěla v jakémkoliv množství a nepřibrala ani deko. Pozorováním jsem zjistila, že já jsem to samé. Ale běda, když to udělám 4. den své MS, to už nesmím, protože mi váha okamžitě vyletí nahoru ;-) Tak si užívám alespoň ty dva dny a žeru jak nedovřená. Hlavně mě v té době chytají „těhotenské“ chutě, takže u nás nevydrží ani sklenička nakládaček. Když u toho byl poprvé můj přítel, pěkně jsem ho tím vyděsila. :-)

A doufám, že tobě to snažení vyjde, protože my se na to chystáme příští rok a to je skoro 10 let, co budu brát HA.

Zatím pa,
Kissie

Norreen
Kecalka 175 příspěvků 09.09.03 13:16

Tak milé holčičky - ráda vidím že tohle téma se ujalo.

Do akce „hubněte s námi“ se nezapojuju, protože jak už jsem psala, teď spíš hlídám abych málo přibírala a hubnutí jako takové pro mě není. Ale zas časem budu.

K HA - jak jsem psala, měla jsem dvě, ta první byla jednofázová a po 3 měsících 20kg - ta druhá byla 3fázová a skutečně jsem nepřibrala, dokonce i trošku schodila, jenže když jsem jí po půl roce vy:,–(ila, tak jsem zas něco nabrala. Je pravda že to nebylo těch 20kg a byli tam i jiné faktory.

Alibi - no měla jsem jedno krásné. Přišlo mi mailem vysvětlení, že čokoláda je zelenina. Jestli to někde najdu, tak ho tady zveřejním :)

Sebevědomí - no hlavně žádné mindráky. Jak jsem psala přímo v deníčku. Ve chvíli, kdy jsem si řekla, že kdo mě chce brát, tak mě bude brát takovou jaká jsem, se mi najednou začlo dařit jak s lidma tak hubnout.

K těm co nemohou přibrat. měla jsem takovou spolužačku, vždycky mi říkala, dej mi prosím svých 10kg a budeme spokojené obě. Asi bychom byli. Ono i tohle je problém.

Takže všem držím palce.
Marti

Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 09.09.03 14:44

Ahoj Dano!

Teda +24 kg a při 160 cm - a docela pohodové schazování - tak to teda klobouk dolů - to už se teď nebojím - vypadá to, že moje nadprůměrná kilová křivka nic neznamená a bude všechno v pohodě … Děkuji za povzbudivá slova - hnedka je na světě ještě lépe než doposud!

Měj se moc hezky
Sýkorka

claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 09.09.03 16:04

Ahoj Marti,
to mě přišlo kdysi taky, ještě to mám uložené:

Čokoláda je zelenina!?! Čokoláda se vyrábí z bobů kakaovníku.
Boby jsou zelenina.
Cukr se vyrábí z cukrové řepy.
Obojí tedy náleží do kategorie ? zelenina.
Takže čokoláda je zelenina.

A aby se pokročilo dále ? čokoláda obsahuje také mléko,
a proto jsou čokoládové tyčinky dobré pro zdraví.
Hrozinky, třešně, pomerančová kůra, jahody, banány… zabalené v čokoládě náleží k ovoci, takže jezte tolik, nakolik máte chuť. Čokoláda je dobrá proti stresu!
„STRESSED“ se čte obráceně: „DESSERTS“
Dobrou chuť!!!!!
Pošli tuto zprávu 4 ženám a zhubneš 2 kila!
Pošli to všem milovníkům čokolády a zhubneš 5 kilo!!
Pokud to smažeš a nepošleš nikomu, přibereš 10 kilo!!! :-)))))))))))))
 C.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.03 17:45

Hledáte vhodnou dietu? Zkuste častěji vonět k citrusům. Japonským vědcům se podařilo dokázat, že aroma grepu pomáhá hubnout. Naopak lidé s nadváhou by se měli vyhýbat vůni levandule, protože po té se naopak tloustne.

10.9. 16:30 ÓSAKA - „Vždycky jsem byl velmi skeptický k aromaterapii. Kolegům jsem se smál, když mi tvrdili, že zabírá. Až jsem se pustil do výzkumu, jímž jsem chtěl jejich tvrzení vyvrátit. Sám jsem pak byl překvapen, že aromaterapie není šarlatánství, ale účinně funguje,“ uvedl profesor Katsuya Nagano z univerzity v japonské Ósace.

Studie potvrdila, že aroma grepu, chcete-li citrusu, aktivuje zvířecí sympatické nervy, které drží tuky na uzdě kontrolou a omezením zažívacího ústrojí. Na druhé straně stojí levandule, jejíž aroma má opačné účinky. Vůně této byliny aktivuje parasympatické nervy, což vede k přibírání na váze.

Zatím se pokusy konaly jen na laboratorních krysách. Zvířata byla rozdělena do tří skupin, přičemž nejrychleji tloustli jedinci vystavení třikrát týdně vůni levandule, nejméně krysy vystavované účinkům citrusového aroma, střední přírůstky měly kontrolní krysy, nevystavené žádné vůni. Studie tak podporuje přírodní léčitelství starých kultur, známé několik tisíc let.

Norreen
Kecalka 175 příspěvků 10.09.03 19:36

Claudie - děkuju, měla jsem na mysli přesně tenhle email. Přišel mi tenkrát se spoustou obrázků a tak jsem to bez těch posledních vět vytiskla a pověsila v práci na nástěnku.

Je pravda že jsem to i rozeslala, ale kamarádkám pro zasmání - a zasmály se všechny. A od té doby občas konstatujem že „čokoláda je přece zelenina“

Dále - bohužel nevím komu, ale díky za zajímavost,. Nevím jak moc je to reálné ale je pravda, že v dobách kdy jsem grepy večeřela, tak mi bohatě stačil jeden a ani jsem neměla hlad. kdo ví :))

Marti

Marka
Ukecaná baba ;) 1817 příspěvků 11.09.03 11:13

MILE PRELETAVKY! ZPRAVA PRO VSECHNY. PO DOHODE S HOLKAMA JSEM SE ROZHOLA ZE SI PRISTI DENICEK BERU NA STAROSTI JA. TESTE SE NA NOVE TEMA. PAPA VASE MARKA

Norreen
Kecalka 175 příspěvků 12.09.03 12:57

Ahoj Marko - už se těším na nové téma.

Ještě k tématu tohoto týdne. Holky doporučuji všem knížku od Edity Šipeky - Vysoká škola hubnutí. Není totiž o dietách, ale o životě a ze života. Autorka líčí i svůj boj kg. :)
V češtině vyšla teď nedávno a stojí 159Kč

marti

claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 12.09.03 15:41

Ahoj holky, snad se sem ještě někdo mrknete, právě jsem narazila na seznamu na zajímavý článek, když jsme tu tak zdrbly tu HA.

NOVÁ PILULKA NEZADRŽUJE VODU
V těchto dnech přichází na český trh nová antikoncepční pilulka, která je převratná tím, že již v těle ženy nezadržuje vodu. „Novou antikoncepční pilulku jsme vyzkoušeli na zhruba 1300 ženách a ukázalo se, že u většiny žen nedochází ke zvýšení tělesné váhy a jiným příznakům zadržování vody v těle,“ řekla Právu v pátek gynekoložka doktorka Dagmar Makalová z Prahy.

12.9. 14:10
PRAHA - Po celou dobu historie moderní antikoncepce bylo právě snahou vědců vyvinout pilulku, která by byla účinná a přitom byla prosta nepříjemných průvodních účinků. Až dosud používané preparáty u poloviny žen vedly ke zvýšení váhy a měly i další nepříjemné průvodní jevy.

„Nová pilulka, která se jmenuje Yadine má zcela novou účinnou látku drospirenon, která je podobná přirozenému hormonu ženského těla - progesteronu,“ uvedla Makalová. Dodala, že jednou z mnoha funkcí progesteronu je bránit zadržování vody v druhé polovině menstruačního cyklu. Tento mechanismus však antikoncepční pilulky narušují, a tak vzniká ono zvýšení váhy a často i jiné příznaky, například napětí v prsou, otoky, pocit nadýmání a podobně.

Drospirenon je první složkou v historii antikoncepční pilulky, která působení progesteronu napodobuje. Proto ženy, které užívají novou pilulku nepřibraly, spíše naopak zhubly, jsou bez otoků, nadýmání a mírní se i tzv. premenstruační syndrom, kdy před menstruací jsou podrážděné, nervózní, trpí depresemi nebo mají bolesti hlavy.

„Nová pilulka je pouze na lékařský předpis a maximální cena 21 tablet je 294 korun a v balení 3×21 tablet 847 korun. Cenu si hradí ženy samy ale některé zdravotní pojišťovny na antikoncepci přispívají zhruba 500 korunami ročně. "O užívání pilulky je dobré se poradit s gynekologem. Nejde o pilulku, která odbourává tuk. Proto není na hubnutí, ale nezadržuje vodu. Ženy se proto cítí lépe při jejím užívání než při užívání současných pilulek,“ uvedla doktorka Makalová.

Hezký víkend
Claudie

katusa1
Povídálka 20 příspěvků 12.09.03 15:52

Jojo o tom jsem taky hodně četla. Ale je dost drahá :( na 3 měsíce vychází na skoro 900,–
Moje gynekoložka, ale říkala že to neplatí u všech žen, že prý už má dvě, které se cítí ještě víc oteklé s těmahle práškama :(

Je to děsně individuální.

K.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.09.03 22:22

ahoj holky,
sice brzy vyjde nový deníček,ale nedá mi to, abych nezareagovala…
Mám 170 cm a do 18 let jsem byla spíš vyžle. Pak jsem na:,–(ila HA a moje váha se zvýšila na 60 kg až do otěhotnění..Bohužel jsem v těhostenství přibrala 20 kg a teď, po 5 měsících mám ještě 6 kg navrch. Bohužel už nekojím,takže to budu jen těžko shazovat. Dnes po přečtení vašich komentářů jsem se rozhodla,ze vyzkouším všechny rady a uvidím. Jen jsem se chtěla zeptat vás, které máte s váhou problémy, jak to snáší vaše polovičky..Mě moje postava až tak nevadí, jen mě děsně deprimují poznámky mého muže,který si tak 4× týdně rýpne (zná mě už z dob,kdy jsem byla hubeňourek)… On je bohužel ten typ,co může jíst vše a neztloustne. Opravdu mě to trápí, nevím,jak reagovat, protože nepomáhá ani když se urazím, ani když mu slušně řeknu,ať o tom nemluví…Vždyť přece zdravé díté stojí za pár kil navíc a pár měsíců (nebo let) je ono to nejdůležitější, čeho by si měli manželé všímat,nemám pravdu?
Mějte se krásně
 Marika

Vložit nový komentář