Případi V

Snažení

Dneska to bude o tom, že Případ zůstane Případem, i kdyby trakaře padaly.

Kdeže jsem to skončila? Jó, porod, ten nešťastný porod vlastně. Tak ten si s dovolením nechám pro sebe. Ale byly i slzy štěstí, u porodnice mě vítalo wobludě č. 1 – a konečně chodilo!

Další rozmnožovací pokusy mohly přijít na řadu až po povinné půlroční pauze, navíc na střídačku otěhotněla sestra, takže jsem pro změnu byla pár měsíců náhradní maminkou zase já. A jelikož mi připadalo kruté hodit jí na krk dva dvouleťáky a novorozence, bylo mou jedinou nadějí téměř nemožné – dostat květnového mrňouse do školky.

Paní ředitelky pochybovaly o mém duševním zdraví, maminky obdivovaly batole a nevinně se ptaly, kdeže mám to druhé dítě, co jdu zapsat. Nicméně souhrou několika šťastných okolností v září přece jen zadrnčel telefon a zaznělo sladké „PŘIJAT“.

A tak zatímco naše vzorně odplínované, samostatně stolující a oblékající se dítě kráčelo do školky. Já se jen modlila, aby neprasklo, že nezvládne bez pomoci sejít vyšší schody. A jen co se za ním dveře školky zaklaply, seděli jsme opět v čekárně CAR, na stejné židli a stejně pomyslném začátku, jen o čtyři roky starší a o spoustu ideálů lehčí.

Pár cyklů přirozeně proběhlo, zázraku jsme se nedočkali (však to bychom jich zase chtěli moc), spermie kulichy stále smeknout nehodlaly, a tak vcelku nebylo co řešit. Bude se lovit v mrazáku, zda-li tam něco nezatuchlo. Na Estrofem jsem nereagovala úplně ideálně, ale 4 embrya byla dostatečnou rezervou – která se záhy ukázala býti silně nedostatečnou, neboť se podařilo vzkřísit jedno jediné.

14 dní naděje a bylo po všem. Sbalila jsem wobluďáka a týden trucovala na chalupě, pak otřela slzy, zatnula zuby a předčasně se vrátila do nepříliš oblíbené práce. Z mateřského režimu přepnuto na normální - s kamarádkou jsem absolvovala návštěvu kavárny s dětským koutkem a byla zcela v šoku ze smrdícího, vřeštícího a hlavně slintajícího cosi, co mělo snahu přiblížit se ke mně blíž než na metr.

Sbírání kontrolních výsledků a hlavně odvahy k druhému IVF trvalo až do léta (ano, i IUI proběhlo, ale to snad už ani nestojí za řeč). Mým pevným odhodláním zatřásá hned po první injekci zjištění o ceně léků, výrok (nic netušící) babičky o tom, že jestli nedejbože ještě chci dítě, mám si ho půjčovat od sestry, už přecházím s úsměvem.

První stimulační bodnutí a já vím, že jsem buď už stará a hysterická, nebo to bude tentokrát zážitek mimořádných kvalit. Dítě tahá z lednice Gonal místo jogurtu a s vyčítavým pohledem pronáší: „To není na mimino, že ne?!“. Ke konci už se téměř nehýbu, ale nakonec se přece jen dočkám a snáším plato vajec. S bolestmi se budím už z narkózy, dr. se ještě snaží OHSS rozehnat, ale sedm přeživších nakonec putuje do mrazáku.

Kdo nepřežil, alespoň pobavil, neboť embryoložka se smíchem podotkla, že taková originalita v dělení se jen tak nevidí. Pár dní ještě odmítám vystrčit nos mezi lidi - tohle břicho se přehlédnout rozhodně nedá a moje vysvětlování by beztak nikdo nepochopil.

Můj dokonalý cyklus, spolehlivá ovulace i vždy perfektní sliznice – to vše bylo v háji, cykly se táhly. Když už to začalo vypadat nadějně, dotáhlo wobludě spálu, následně zase v CAR malovali. Trpělivost by měla být sprosté slovo a den, kdy jsem konečně mohla začít brát Estrofem, státem uznaným svátkem.

Do práce ještě chodím, ale do obchoďáků a hromadné dopravy už se neodvažuji – nenechám se připravit o KET nějakým bacilem. O pár dní později přichází do práce šéf s chřipkou a začíná hra na kočku a na myš. Plížím se chodbou a číhám, kde na mě bafne. Když mě s obědem v ruce přepadne v kuchyňce, pouštím hrnek s nezalitým kafem a prachsprostě zdrhám. Noc před kontrolou manžel prozvrací. Snad to jen přepísknul s těmi řízky.

Úprava dávkování zabrala a nález na UTZ je perfektní. KET bude! Hlavně ať nic nechytnete. Cestou domů telefon ze školky „Přijeďte si pro dítě, zvrací.“ Čemu sakra nerozumíte na větě „Nesmím nic chytit!“

Do lékárny už málem nedolezu a je jasné, že ani původně plánované dočasné odstěhování se nemůže na situaci nic změnit. Ne, ten Estrofem prostě nevyzvracím a nevyzvracím! Po dlouhém boji bacil definitivně vítězí a zbývá jen doufat, že se alespoň něco stačilo vstřebat…

Za dva dny se cítím líp, třetí mi chutná už i to kafe. A sliznice kupodivu přežila bez úhony! Do transferu zbývají hodiny. Wobluďatům se nedaří dobře, zvládne to alespoň jedno? Vyplňuji prohlášení k transferu a prosím muže o občanku. Štrachání a významné ticho. „Nemám, já ji nemám.“ Většinu noci přemýšlím, zda nám přece jen šíření genetických informací není ztíženo právem. Ráno pro změnu nemůže najít klíčky od auta. Drž se. Zabiješ ho, až to v CAR podepíše…

Zvládla to obě. Obě?! My si přece nemůžeme odvézt obě! Jenže žádné není tak pěkné, aby přežilo domražení. Těžká volba, ale po dvou hodinách si vezeme domů hned dvě granule instantního štěstí.

Krátce potom nás navštěvují příbuzní. U jednoho se záhy začne projevovat akutní průjem, u druhého neodbytná potřeba vykládat o tom, jak je lidstvo kvůli IVF zdegenerované.

Několik dní postupně intenzivnější nevolnosti, citlivé břicho i ňadra dmoucí. V den testu už žmoulám v ruce pytlíky a snažím se nepozvracet sestřičku. A výsledek? Negativní…

Hodnotilo 36 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
janička_opička
Ukecaná baba ;) 2432 příspěvků 17.02.14 07:01

Ahoj moc dobre vim jake IVF je, denicek napsan tak jak to je natvrdo.Sice nektere vyrazy nejsou muj salek kavy, ale na druhou stranu lepsi nez preslazenej caj.;)))).Mne vyslo 1.IVF…pak dlouho nic nikdy ani mrazacci(nikdy jsem je nemela) a az ted po 13 letech 8.IVF(takova zajimavost je, ze mi ty uspesny transfery probehly 5.10.2000a 5.10.2013)..a pribuzneho, ktery mele neco o degeneraci po IVF a prd o tom vi bych fakt nakopala do zadku ;).hodne sily a at se brzy zadari.

Příspěvek upraven 17.02.14 v 07:02

 
moky
Extra třída :D 10715 příspěvků 17.02.14 08:21

Přijde i váš čas a wobluďátko č.2. se tě chytne zuby nehty. Věř a bojuj! Pěkně napsaný deníček, byť se smutným koncem. :hug:

 
Solaris
Závislačka 4728 příspěvků 17.02.14 09:39

A já ti tolik fandila!
Trefila jsi naprosto přesně ty úhybné manévry před všudypřítomným bacilem. U IVF jsem zásadně v metru nasazovala imidž ultralevičáka a s šátkem přetaženým přes nos přísně měřila každého, kdo se opovážil zakašlat. V práci to bylo taky výživné, byl prosinec, každý chrchlal a prskal ty potvory do okolí a já jen s překvapením zjišťovala, kolik sprostých slov se nachází zasunuto v mé slovní zásobě.
Držim moc palce, abyste se dočkali i druhého potomka. A příští deník bych prosila zas tak krásně čtivě a tentokráte s dobrým koncem!

 
ALENA G
Kecalka 129 příspěvků 17.02.14 10:19

Moc držím palce aby se povedlo i wobluďátko č.2 :hug: :hug: :hug:

 
joaska  17.02.14 12:00

Tak krome solaris budu nedockave vyhlizet i denicek o pozitivnim testu od wobludky :kytka:

jinak humor s styl deniku se mi moc libi. :palec:

drzim pesti, at se dari, tedy spis zadari ;)

 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 17.02.14 12:01

Ach jo… :hug:
Drzim palce, at se mimi zadari :kytka:

 
wobludka
Extra třída :D 11486 příspěvků 17.02.14 13:12

@joaska prostě nutně potřebuju do termínovky se @Solaris :D pak tu budeme hromadně psát jak nám ty děti lezou na nervy :jazyk:

 
joaska  17.02.14 15:44

@wobludka a ja to budu hrozne rada cist a smat se :)

 
trpaslinka
Extra třída :D 11673 příspěvků 17.02.14 15:51

Jezisi, tak krasne napsane. I kdyz nastesti sama zkusenosti nemam, dokazi si alespon castecne predstavit ten pocit zklamani. Moc moc moc drzim vsechny palce, co mam, aby pristi denicek byl ukoncen slovem „pozitivni“ :hug:

 
TerezkaaD
Kecalka 107 příspěvků 17.02.14 16:08

Pro laika nikdy neabsolvujícího tyto věci absolutní arabština, ale přesto přeji hodně štěstí ať Vám to vyjde! :mavam:

 
wobludka
Extra třída :D 11486 příspěvků 17.02.14 17:44

@TerezkaaD Bohužel už deformace, pro stejně,,nepos­tižené" malý slovníček:

CAR - centrum asistované reprodukce
IUI - inseminace (zavedení spermií do dělohy)
IVF - mimotělní oplodnění (zahrnuje stimulaci vaječníků, odběr vajíček, jejich oplodnění a zavedení do dělohy, pokud embrya zbydou, mrazí se)
Gonal - lék používaný u IVF k stimulaci vaječníků
KET - kryo-embryo-transfer, zavedení embrya, které bylo nějaký čas zmraženo
Estrofem - lék používaný u kryo-embryo-transferu
UTZ - ultrazvuk

 
Kikuška90
Neúnavná pisatelka 18907 příspěvků 17.02.14 18:32

Krásně napsaný deníček :potlesk: :potlesk: Držím pěsti :kytka:

 
hačilka
Kelišová 6728 příspěvků 17.02.14 19:55

VI bude mít určitě šťastný konec :palec: :palec: :palec: Jinak super čtení :potlesk: :potlesk:

 
hankaaaa
Závislačka 3563 příspěvků 17.02.14 20:12

Wobludko našeee ty tvoje deníčky jsou super, ale tenhle měl zkončit jinak :think: příště to klapne :hug:

 
Martrich
Extra třída :D 12020 příspěvků 17.02.14 21:05

@wobludka ach jo, znám tvůj výsledek i tvé zklamání. Nikdy nepochopím ty rozdíly, že někomu to vychází přirozeně a někomu ani s pomocí medicíny ne :zed: :zed: Nicméně jsi to napsala s notnou dávkou optimismu a to wobluďátko č. 2 přijde určitě brzy :pankac: :pankac:

 
Reyne  17.02.14 23:45

@wobludka moc, moc, moc bych Ti přála, aby brzy přišlo další wobludě na svět :hug: :hug: :hug: :hug:

 
TerezkaaD
Kecalka 107 příspěvků 18.02.14 08:16

Děkuji moc :lol:, léky znám jsem farmaceut jen to všechno kolem toho bylo neznámé.

 
Solaris
Závislačka 4728 příspěvků 18.02.14 13:44

@wobludka :D už se těšim

 
VeTi
Ukecaná baba ;) 1362 příspěvků 19.02.14 22:08

Ahojky, tak když jsem se na přelomu listopadu a prosince zdárně vyhla všem bacilům, tak to pro změnu vzdaly to moje zmrzlinky :,( s chutí do toho a snad už poslední IVF bude hotovo :mavam:

 
Clarietka
Stálice 89 příspěvků 20.02.14 09:21

Držím palce, ať se to povede :palec:

 
wobludka
Extra třída :D 11486 příspěvků 20.02.14 09:34

@VeTi to mě mrzí, bohužel to tu teď řeší víc holek v poslední době, dokonce i z těch kdo transferoval, tak ty KETy vyšly teď snad jen dvěma :zed: ale zase ten podzim tu měl úspěšnost fantastickou, to mě těší moc

@TerezkaaD farmaceuty děsím pravidelně, to je vždycky - je si pan doktor jistý dávkováním? :lol: teď jsem zase uklízela léky na půdu a mám to ve dvou igelitkách :zed:

Příspěvek upraven 20.02.14 v 09:34

 
TerezkaaD
Kecalka 107 příspěvků 21.02.14 14:20
:mavam:
 
Jura007
Neúnavná pisatelka 18319 příspěvků 22.02.14 20:52

Wobludko, naživo jsme se ještě nepotkali, ale i tak už mám pocit, že tě znám sto let… Jsou dny, kdy mě v každodenní existenci drží nad vodou vědomí, že někde v dálce (i blízko) jsou lidi jako ty. Tak snad jednou zažiješ podobný pocit, ale podpořený pocitem úspěchu v tom, co popisuješ tady… Přeju ať se zadaří.

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8646 příspěvků 22.02.14 21:34

Preji, aby do vasi rodiny brzo prislo krasne, zdrave miminko :hug:

 
agnesold
Zasloužilá kecalka 941 příspěvků 26.02.14 12:22

Deníčky jsem přečetla všechny a…držím palce na to najít novou sílu. Klobouk dolů před tvou nezlomností. Říká se, že Boží mlýny melou…tak jednou ti sakra to druhý wobluďátko přimlet musí. ;)

 
Tonyax
Echt Kelišová 9024 příspěvků 27.02.14 10:07

@wobludka deníček od tebe opět nezklamal :palec: :palec: Je to skvěle napsané, škoda toho konce :hug:. Mrzí mě ta vlna neúspěchu, co se tu teď provalila :(

 
lenkabu
Extra třída :D 13733 příspěvků 27.02.14 12:07

Miluju jak umíš vtipně psát o sračkách, vezmu si inspiraci ;)

 
wobludka
Extra třída :D 11486 příspěvků 27.02.14 16:26

@lenkabu no a kdo si myslíš že mě to naučil  :mrgreen:

 
lenkabu
Extra třída :D 13733 příspěvků 28.02.14 19:48

@wobludka to mi sice lichotíš, ale takové spisovatelské střevo teda nemám ;)

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26170 příspěvků 28.05.14 10:32

Jaktooo? Hledám Případi VI a nikde nic?! 8o 8o

Skvěle napsáno… dočetla jsem všechny na jeden zátah. Máš talent na humorné psaní. Moc mě to bavilo :potlesk: :potlesk: :potlesk:

 
Peczka
Extra třída :D 12553 příspěvků 18.09.14 07:35

Taky jsem si ted vzpomněla a hledala jsem VI :) Ale asi to má ještě čas, aby mohlo být pokračování

 
wobludka
Extra třída :D 11486 příspěvků 19.09.14 20:10

No já jsem se tak nějak zařekla že nebudu psát smutně a nějak mi historky z poslední doby přestávají připadat vtipný :think: Ale tak doufám že už se tomu brzo budu moct zasmát, nebo budu muset holt psát o něčem jiném :D

 
panenka87
Extra třída :D 13167 příspěvků 04.02.15 16:25

@wobludka Ahoj, dneska jsem si přečetla všechny Tvoje deníčky a máš je opravdu úžasně napsaný!
Ale hlodá mě červík… Jak to s vámi dopadlo? :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama