Případi III

Porod

O porodu nemám žádnou zvláštní představu, chci to jen nějak ve zdraví přežít. Kojením se příliš nezabývám, Laktační liga vládne světu, tak mi všechno řeknou. Příroda snad ví, co dělá. A mateřství? Hlavně se nenechat vytočit!

V pátek večer jsem tušila, že se něco chystá. Po 24 hodinách více či méně pravidelných kontrakcí volám svému lékaři, který nařizuje okamžitou kontrolu na porodním sále. Pitomé retardéry. Porodní asistentka se ptá, jestli mám bolístku. Mírně couvám a kontroluji, jestli jsme si nespletli gynekologii s psychiatrií. Ve dveřích mě v bílém plášti vítá spolužák, a tak se mi plní sen roztáhnout nohy před nejkrásnějším klukem z gymplu. 1 cm.

To je snad zlý sen. Prohlíží těhotenskou průkazku, ale dozvídá se jen to, že můj chrup je zcela v pořádku. Listuje záznamy v počítači a málem padá ze židle, když se dočítá, že jsem v životě vykouřila dvě Sparty a tři modrá LMka. Jelikož mu naznačuji, že se nehodlám hnout, dokud ze mě to dítě nevyndá, odesílá mě po přípravě na dospávací pokoj s tím, že se mám trochu prospat.

Nehty seškrabuji omítku ze zdi a těším se na to, až si podám ženskou část rodiny za to, že mi tvrdily, že to není tak hrozné. Po ranním monitoru mi porodní asistentka s úsměvem na rtech oznamuje, že jsou to poslíčci a půjdu domů. Naštěstí má dr. jiný názor a píchá mi plodovou vodu. Dalších několik hodin už nemyslím vůbec na nic, jen drtím kovový rám postele. Běda manželovi, když se ho jen letmo dotkne! Přichází primář: „To máme dneska krásně.“ Ale jak tak koukám tady na paní, té je to asi úplně jedno, co? Umírám smíchy, ale nezvládám to dát jakkoliv najevo. V závěru nekoukám, kde co lítá, párkrát zatlačím a v neděli před obědem bez větších problémů přivádím na svět chlapečka standartních rozměrů.

Když se trochu vzpamatuji, s hrůzou zjišťuji, že jsem po prsa od krve a vyděšeně se ptám, co se stalo. Trochu nechápavě mi oznamují, že mi dali na břicho miminko. Nevím, co z toho měl náš syn, ale já si tolik žádaného bondingu vůbec nevšimla. Porodní zranění jsou i bez nástřihu minimální, ale stejně se mi uleví, když je dovyšíváno.

O něco později mě čeká jedna z nejkrásnějších životních chvil. Donesou mi – a teď nemám na mysli to krablaté, opuchlé, mňoukající stvoření – čtyři oschlé knedlíky s univerzální hnědou omáčkou, které sním s takovou chutí, že mohu s klidem prohlásit – orgasmický porod není mýtus!

Dítko nemám ani moc čas si v soukromí prohlédnout, neustále chodí nějaká vizita nebo uklízečka, případně zvoní telefon. Trochu špatně vidím a tlak svými hodnotami testuje funkčnost měřicího přístroje. Vlastní rodiče mě nemohou poznat – masivní otoky ustupují, a tak jsem po prvním dni o nějakých patnáct kilo lehčí (týden po porodu už 23 kg). Kojení nám docela jde, a přestože chodím jako kachna a sedám si s rozvahou, cítím se neuvěřitelně skvěle.

Druhý den po porodu začínám mít vnitřní podezření, že něco není v pořádku. Malý docela hezky spí, ale začíná mu osychat pusinka. Sestra konstatuje, že výrazně hubne a posílá nás na převážení. Nikdy nenakojím víc než 5ml. Večer držím v ruce apatické dehydrované dítě a zoufale prosím o UM. Je mi vysvětleno, že kojení je to nejlepší a navíc ho může předepsat jen lékař, který bude k dispozici až ráno.

Už vím, jak se cítí súdánské matky. Pouštím potoky slz, a jelikož i malý sebere poslední zbytky sil a začne do ticha vřískat, jedna ze sester se nad námi smiluje a nejhorší zaženeme glukózou. Třetí den ráno doktor konstatuje, že dítě je v hrozném stavu a konečně předepisuje UM po 3–6 hodinách (to pro případ, že by se laktace nakonec přece jen rozjela). Když si pro něj po třech hodinách jdu, je mi sestrou oznámeno, že po šesti hodinách stačí, protože kojení je pro dítě přece to nejlepší.

Mám nutkavé myšlenky vykrást nemocniční lékárnu, ale nakonec se mi podaří vymámit jednu studenou dávku veřejným prohlášením, že kojit odmítám (přestože jsem v pokusech stále pokračovala). Ohřívám stříkačku pod kohoutkem s teplou vodou, a když chce sestra odnést nedopitou desítku s tím, že už je nesterilní, rychle ji schovávám a bráním vlastním tělem, což posléze u spolubydlící vyvolá záchvat smíchu.

Já ze sebe stále nic nevyždímala, ale malý přibral, konečně jdeme domů! První naše cesta směřuje do lékárny pro Nutrilon, nakrmené spokojené dítko ukládám do postýlky, usedám na vlastní pohovku a po několikaletém trápení zažívám neuvěřitelný pocit štěstí, smývající všechna dosavadní příkoří. Vyruší mě až mokré triko od spouštějícího se mléka.

Není ho ale moc a rady z porodnice nefungují, tak jako poslední pokus kontaktuji laktační poradkyni. Ta se po vyslechnutí našeho příběhu zhrozí, většinu rad označuje za pro nás nevhodnou, vrací malému dudlík a doporučuje kojit jen částečně do té doby, než budu po devíti měsících útrap zcela v pořádku.

Od té doby malý vůbec nepláče, to, že to umí, zjišťuji až po několika měsících s prvním obdobím vzdoru. Moji péči kupodivu též přežívá, a přestože z něj gymnasta nikdy nebude, díky rozumnému pediatrovi se s žádným cvičením netrápíme. Nepatřím mezi úzkostlivé matky, a tak prožíváme jedno z nejkrásnějších životních období, kdy paradoxně doženeme všechno, co jsme v předchozích letech nemohli. Po bojkotu kojení, kdy opakovaně nahazuji zeď nebo skončím pokousaná, ho s radostí ukončuji, a devět měsíců po porodu dostávám první poporodní MS. Další už nepřichází a já opět držím v ruce těhotenský test.

Hodnotilo 42 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
circus
Extra třída :D 11324 příspěvků 17.12.12 00:10

Super woblud! Uz se tesim na dalsi denicek! :)

 
Lea239
Ukecaná baba ;) 1074 příspěvků 17.12.12 00:41

:palec: :pankac: slov neni treba ;)

 
Kacise
Zasloužilá kecalka 774 příspěvků 17.12.12 00:57

Chacháááá, ten závěr mě teda dostal! Ale nejvic mě rozsekaly knedle a UHO, tomu říkám slast! :mrgreen: Doufám, že dál to bylo lepší, než ty první dva deníčky :D

 
Pherenike
Neúnavná pisatelka 18698 příspěvků 17.12.12 02:34
:palec: :palec: :palec:
 
neumisa
Neúnavná pisatelka 18512 příspěvků 17.12.12 06:06

Wobludě, ty skorovrahu! Taky už jsem se mohla naučit, že u Tvých deníčků se nejí… :zed: :zed: :zed: :mrgreen: :mrgreen: :palec:

 
Kakika
Extra třída :D 14081 příspěvků 17.12.12 06:55

Opět super, hned jak jsem viděla nadpis, tak už jsem rychle otevírala i když jsem žádný deníček číst nechtěla :lol:
Měla by jsi napsat knihu, ta by se četla sama ;)

 
Ada22
Kecalka 403 příspěvků 17.12.12 07:10

:potlesk: jsem se po ránu hezky pobavila

 
Sarik12
Extra třída :D 13177 příspěvků 17.12.12 07:28

Bomba, hned mam po ranu lepsi naladu :mrgreen:
V jakem tydnu si nakonec porodila?

Příspěvek upraven 17.12.12 v 07:30

 
felina79
Extra třída :D 10054 příspěvků 17.12.12 07:48

Wobludečko skvělý deníček :potlesk:

 
evick2
Závislačka 3540 příspěvků 17.12.12 07:59

Paráda, jsem se po ránu zase zasmála :D
Plní se mi sen- roztáhnout nohy před nejhezčím klukem :mrgreen: :mrgreen:
I já, když jsem po porodu dostala oběd jsem byla šťatná jak blecha, ale já dostala rýži a též s UHO :D

 
Run
Generální žvanilka 20184 příspěvků 17.12.12 08:12

Wobludečko, nechceš to vydat knižně? Fakt máš talent, opět super!!! :mrgreen:
A knedlíky s omáčkou závidím, mě na sál přivezli chleba a hermelínovej salát, labužnické menu pro čerstvou matku :mrgreen:

 
Gerberka
Závislačka 3065 příspěvků 17.12.12 08:57

Výborné!! :potlesk:
Super píšeš, těším se na další deníček.
Jen tak dál, holka, máš schopnost výrazně zvednout náladu nám všem!! :D

 
dvojmatka
Kelišová 5278 příspěvků 17.12.12 09:15

Mě se hrozně na Tvých deníčkách líbí, že fffftipně a s nadhledem popisuješ to, co ostatní popisujou tragicky s fňukáním :potlesk: skvělý čtení k ranní kávě, dík :palec:

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 17.12.12 09:23

:potlesk: :potlesk: :potlesk:
Krásně píšeš, přečetla jsem jedním dechem.
A taky mám po rození hlad, nemocniční stravu jsem v obou případech přijala s velkým povděkem (i když to přírodní filé v Příbrami bylo poměrně eklhaft :jazyk: )

 
socina
Závislačka 4104 příspěvků 17.12.12 09:25

Ještě, ještě, ještě… Chci další :palec:

 
klara123
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 17.12.12 09:51

Opět super deníček :dance: Těším se na další :kytka:

 
Ema N.  17.12.12 10:06

Naprosto genialni denicek, strasne moc se mi libi a jak uz padly komentare, tak u takovych denicku by se nemelo jist ani pit… Notebook sluzebni, ale za pocakanou klavesnici kafem by me asi nepochvalili…

Jen tak dal…

Jenom skoda, ze si nemuzu precist i predchozi, protoze mas zamknuty profil (coz naprosto chapu)… ;) :mavam: :mavam: :mavam:

Kdyby nekdo mohl poslat odkaz na predchozi, tak bych byla rada… :hug: :hug: :hug:

 
Loll
Závislačka 2811 příspěvků 17.12.12 10:31

Úžasně čtivé a knedlíky s omáčkou mě rozsekaly. :mrgreen: Moc se těším na další deníček. Pokud by ses rozhodla vydat svoje psaní knižně, moc ráda si knihu koupím! :palec:

 
Viicky
Kecalka 328 příspěvků 17.12.12 11:31

Mooc hezky denicek :potlesk: :kytka:

 
Camael
Hvězda diskuse 39801 příspěvků 17.12.12 11:53

Wobludko, nádhera! :mrgreen: Nejvíc jsem se rozřehtala u bondingu a orgasmickýho porodu. Miluju tvůj styl psaní! :potlesk:

 
wobludka
Extra třída :D 11486 příspěvků 17.12.12 12:05

Díky všem :kytka: nene, psaním se rozhodně živit nehodlám - mně se musí chtít, jinak to stojí za starou bačkoru… no momentálně teď zrovna na zakázku píšu, ale obávám se, že bych vás svým pojednáním o paragrafech příliš neuchvátila :D

@Sarik12 nakonec jsem rodila v termínu (39+3)

nejen že UHO bodlo, ale navrch jsem se ještě nepoblila :mrgreen:

@Ema N. Profil z důvodu ochrany soukromí otevírat nebudu, ale předchozí deníčky si můžeš přečíst tady:
Případi I: https://www.emimino.cz/…adi-i-10032/
Případi II: https://www.emimino.cz/…di-ii-10068/
beztak jsem tam toho na sebe vykecala až až :oops:

 
Reyne  17.12.12 12:07

Wobludě super :potlesk: :potlesk:

 
Ka-tcha  17.12.12 12:21

Nádhera! :lol: :lol: :lol: Nadsázka a humor jsou ve Vašem deníčku užity s takovou lehkostí, že se opravdu nabízí otázka, nechcete-li zkusit dráhu spisovatele-humoristy. Jinak já to měla podobné - takový hlad jako po porodu, jsem dlouho neměla! :palec: :mrgreen: Přeju hodně štěstíčka Vám všem a také s další ratolístkou! :kytka:

 
Skytafka
Závislačka 4164 příspěvků 17.12.12 12:29
:potlesk: :potlesk: :potlesk:
 
VeTi
Ukecaná baba ;) 1362 příspěvků 17.12.12 12:35

Supééérrrr :potlesk: :potlesk: nechtěla bys vydat knížku?? to by se čelto jedna báseň :mavam:

 
Jura007
Neúnavná pisatelka 18319 příspěvků 17.12.12 12:40

Já to pořád říkám, že jsi rozená spisovatelka. To tys měla psát ty scénáře do AZ-kvízu, ne já!

 
maxak
Ukecaná baba ;) 1209 příspěvků 17.12.12 13:15

Paráda :potlesk: Už se těším na pokračování :lol:

 
ostlužina
Ukecaná baba ;) 2468 příspěvků 17.12.12 13:19

Wobludečko, tvoje deníčky jsou balzám na duši. Přímo je hltám, škoda, že je čtu vedle spícího syna a nemůžu se smát nahlas. Už se těším na další pokračování.:-)

 
Muna
Ukecaná baba ;) 1449 příspěvků 17.12.12 13:39

Woblud, tvoje denicky jsou parada :) :potlesk:

 
jediný andílek
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 17.12.12 13:49

Jéé :D

 
Ema N.  17.12.12 14:16

Super diky, jsi zlata… Odkazy jsou super, otevirat profil jsem ani nechtela, to mi bylo jasne, ze neni bezpecne… taky to delam velmi vyjimecne…

Diky moc :hug: :hug: :hug:

 
wobludka
Extra třída :D 11486 příspěvků 17.12.12 14:19

V klidu prosím Tě, já takové pitchoviny, jako kdo mi leze na profil, fakt neřeším :lol:

 
kandyta
Kecalka 133 příspěvků 17.12.12 14:54

:lol: :lol: Tak to byla síla.. piš určitě dál.. Deníček se četl jedním dechem :) (zatajeným :-D)

 
Katyty
Echt Kelišová 9960 příspěvků 17.12.12 15:25
:mrgreen: :potlesk: :mrgreen: :potlesk: :mrgreen: :potlesk: :mrgreen:
 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 17.12.12 15:37

Vtipný denicek s nadsázkou a rozumem. gratuluji k 2 tehu.

 
Fima
Nadpozemská drbna 28623 příspěvků 17.12.12 15:43

Tak to je bomba, super deníček, od srdce jsem se zasmála! :potlesk: :pankac:

 
Katyty
Echt Kelišová 9960 příspěvků 17.12.12 15:49

Tak jsem si přečetla i ty předchozí! A díky za ně! Jsou super! Procházíme stádiem prvního dílu. Moc mi to pomohlo :) Díky :)

Je to suprově napsané. :potlesk: Jsem v práci, nemůžu se smát nahlas, takže šéfka si ve vedlejším kanclu asi myslí, že se topím sodovkou a mám problémy s dýcháním. Hekám tu, choptím, kašlu a prskám, jen abych se nesmála nahlas :D

Fakt super! :palec:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
nicolinda
Závislačka 3751 příspěvků 17.12.12 19:05

Tvé deníčky jsou naprosto DOKONALÉÉÉÉÉÉÉ, dlouho jsem nečetla nic tak vtipnýho, s nadhledem a přitom krásnýho :kytka:

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 17.12.12 19:24

Woblud tv= deníčky jsou skvělé :lol:.Vždy to zakončíš tím že vyprsknu smíchy :mrgreen:

 
lucillee
Echt Kelišová 7966 příspěvků 10 inzerátů 17.12.12 19:41

Geniální :lol: dočetla jsem i předchozí dva deníčky a musím říct, že máš vážně literární talent :potlesk:

 
Hanule81
Kecalka 260 příspěvků 17.12.12 20:39

Krásné :potlesk:

 
Miš-El
Závislačka 3066 příspěvků 17.12.12 21:21

Celej deníček moc hezky napsaný, ale tím koncem jsi mě uzemnila. Jsem moc zvědavá na pokračování. Určitě napiš co nejdříve :)

 
lenkabu
Extra třída :D 13733 příspěvků 17.12.12 21:50

Woblud dokonalé :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: spolužák z gymplu vede :mrgreen:

 
Starrky
Kelišová 6207 příspěvků 17.12.12 23:21

Opravdu super deníček. Máš fakt talent na psaní. Je to s přehledem nejhezčí porodní deníček, kterej sem tady četla.

 
berunkab3
Kecalka 339 příspěvků 18.12.12 09:39

:mrgreen: Tak parádní deníček jsem ještě nečetla. Super :palec:

 
kovarovakobyla
Zasloužilá kecalka 817 příspěvků 18.12.12 16:17

:D opět se klátím smíchy…nejlepší jsou ty knedlíky

 
lilia81
Neúnavná pisatelka 15282 příspěvků 18.12.12 19:02

Úžasný deníček!!! a konečně někdo, kdo nefňuká, že nekojí!!! hurááááá!!! nejdůležitější je spokojené dítě a spokojená maminka!!!

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 21.12.12 22:55
Kdy vyjdou Případi IV. ?

Ste úžasná pisatelka!!! Mám za sebou jedním dechem, všechny vaše deníčky… :) Jsou super. Miluju takové čtení…hrozně mě to pozitivně nakopává! TĚŠÍM SE NA DALŠÍ!!! :mavam:

 
wobludka
Extra třída :D 11486 příspěvků 22.12.12 10:19

@jan1610 To me moc tesi :-) pokracovani jsem posilala nekdy ve stredu tusim,
takze ted uz to zalezi jen na adminech - respektive na tom, kolik denicku ceka na
zverejneni

 
berry4
Nadpozemská drbna 28326 příspěvků 30.12.12 14:27

Mohla bych poropsit o každodenní deníčky? Nebo knihu, román, trilogii, ;) cokoli, co bych mohla číst a číst…
Moc krásně ti psaní jde :potlesk:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama