Jsme případi I

Snažení

Jak, že to s těmi dětmi máte? Ále, my jsme prostě takoví případi. Jsem už odhodlaná přijmout jakýkoliv výsledek.

Vdávám se a obřadně polykám poslední antikoncepční pilulku.

6 DC Nechráněný styk. Tak a teď budu těhotná. Stejně jako byla moje matka a její matka. Těším se.

12 DC Bolí mě hlava. Bojím se vzít Ibalgin, tak tahám těhotenský test. V lékárně říkali, že to funguje už pět dní po styku. Jedna čárka. Je to nějaký šmejd.

20 DC Prohlížím si břicho v zrcadle. Přemýšlím, jestli ještě stihnu přelézt ten Pirin. No co, těhotenství není nemoc a s tím mrnětem se nikdo moc mazlit nebude, tak ať si zvyká.

1DC Co to jako má být?! Nějaký renonc, né?! To bude tou antikoncepcí, prý to je hrozné svinstvo.

1DC No, tak to už nehraji. Mám být dávno v tom. Slyšela jsem o pár lidech, co jim to trvá, ale všichni to jsou „případi“.

27DC Mám vztek, sto chutí vzít fix a tu druhou čárku tam domalovat.

1DC Přemýšlím, jestli se ty děti dělají opravdu tak, jak jsem si doteď myslela.

1DC Pátrám po babských radách a všechny se mi zdají buď úsměvné, pochybné nebo nevhodné. Při představě, že si tam strkám teploměr, na mě jdou mdloby.

5DC Zavádím teploměr, koukám do stropu a připadám si jako totální cvok.

1DC Což o to, křivka pěkná, ovulace trefená (bodejť by ne, když skáču jako králík), jen ten závěrečný pokles mě netěší.

12 DC Navštěvuji gynekologa. Nesnáším gynekologii. Po prevenci to jdu vždycky rozdýchat do cukrárny. Dr. mě dlouze zkoumá. Listuje kartou. Něco sepisuje. Nadechuje se a já si přísahám, že jestli je to zlé, budu brečet až venku. „Paní, za dva dny budete mít styk – a jestli neotěhotníte, rovnou pošlete pana manžela, jo?“ Padá mi čelist, ale souhlasím.

1DC Manžel tuší, že jde do tuhého, ale staví se k problému čelem. Vybírá videa do mobilu a docela si to užívá.

8 DC Čtu příběhy párů se zhoršeným spermiogramem a docházím k závěru, že pár balení vitaminů to kdyžtak spraví. Poznávám pár se čtyřprocentní morfologií a upřímně je lituji.

Spermiogram – Trochu nervozita, odskočit si jen tak v pracovní době. Po pár minutách je hotovo a manžel, ač nekuřák, zapaluje modrou LMku. Hypnotizuji telefon. „Tak co výsledek?!“ „No, je to prostě zhoršený, no.“ „No jo, tak koupíme vitaminy, no.“ „Všechno super, jen ta morfologie je mizerná.“ „To má dneska kdekdo, tak kolik?“ „No, nula, no.“ „Cože?“ „Prostě nula.“ „Jak jako nula?!“,,Jak jako, jak, prostě nula!“

Tak – a jsme případi.

Nevím, jestli mám brečet nebo něčím třískat, tak radši nedělám nic. Instinkt mlčí jak hrob, tak na to holt musím vědecky. Beru do ruky tužku a papír a snažím se zorientovat ve všech těch zkratkách a pojmech. IVF, adopce, dárce, čekání na zázrak i mejdan u souseda. Všechny varianty zavrhuji. Budou to muset vyřešit ty vitaminy.

Manžel mlčí, ale za pár dní vysype na stůl igelitku napěchovanou všemi možnými vitaminy a preparáty. Na plotně bublá kotvičník, k večeři chroupá mrkev. Maca v prášku mi navaluje. Snažím se o úsměv, ale je mi ho líto.

Na kontrolní spermiogram odjíždí s vidinou lepších zítřků. Morfologie nula. Většina spermií má deformaci hlavičky. Představuju si, jak tam bloudí s kulichem nataženým přes oči, narážejí jedna do druhé, až to nakonec v Petriho misce vypadá jak na flámu v šest ráno. Vitaminy jsou následně zahozeny neznámo kam (dodnes jsem je nenašla).

Je nám doporučeno IVF. Tak to počkat. Chci vědět, proč má pětadvacetiletý zdravý kluk tak mizerné výsledky. Chci najít příčinu a léčit ji, ne obcházet.

Blízcí dospívají k názoru, že je to psychické. Snažím se silou myšlenky narovnat mužovi spermie, ale po pár vteřinách to vzdávám, dovolené se už ani neodvažuji bránit. Bylo to fajn. Sice jsme nic nezplodili, ale aspoň jsme si hezky za… zalyžovali.

Po hormonálních profilech podrobujeme rodinu křížovému výslechu, leze to z nich jak z chlupaté deky, ale nakonec nic z toho nepředstavuje genetické riziko. U urologa má přítel gatě dole dřív než si stačí sundat zimní bundu, ale UTZ si chválí – prý až na toho vousatého doktora. Místní imunologická klinika nemá místnost pro odběr spermatu, a tak po lékárnách sháníme sterilní kelímek pro domácí odběr. Jako na potvoru vždy potkáme někoho známého a když už potřetí odcházíme s Paralenem, přestávám pomalu věřit, že někdy něco kloudného vypotíme.

Nařizujeme budík na 5:00. Časovaný styk. Obracím se na druhý bok a sex je to poslední, na co mám náladu. Překonávám sama sebe a šťouchám loktem do toho pána, co se mnou bydlí. Vypadá stejně nadšeně jako já. Ale nenechávám do sebe píchat injekce jen tak pro nic za nic. Už ani nevím, jestli jsme akt tehdy dokonali, každopádně jsme se řádně pohádali.

Další spermiogram přináší další doufání ve zlepšení. Tři dny horeček a pod mikroskopem to připomíná Hirošimu.

Pracovně odjíždím a dostávám hned několik nabídek kvalitního sexu. Když už je dotyčný ženatý a prokazatelně plodný, chybí mu světlé vlasy a pomněnkové oči. Při pohledu na slintající testosteronové bomby mě nadobro opustila i ta nejskrytější myšlenka na ukončení našeho trápení. To si radši koupím psa.

Nastává den, kdy i já dostávám tu slavnou otázku: „Viděla jste někdy inseminovat krávu?“ Bohužel viděla. A tak se mi při pohledu na velikost stříkačky a hadičky z ní vedoucí výrazně ulevilo. Zatrnulo mi až o hodinu později, když mě obtěžoval neznámý santusák, natěšený rozsévat svůj genetický materiál.

Čeká nás poslední vyšetření, fragmentace DNA spermií. Manžel už se na odběry začal těšit, chlípník. Bude mít IVF vůbec smysl, nebo jsou spermie poškozeny i geneticky?

Sestra je těhotná. Na první pokus. Nechápu, jak může někdo otěhotnět a netušit, co je ovulace. Manžel to nese těžce a chodí brečet do sklepa. Já to neřeším. Někdo z nás dvou musí fungovat.

Pokoušíme se píchnout Pregnyl sami doma. Pat a Mat. Konečně se smíchem vystrkuji kus zadku, muž se rozmachuje jak Špotáková v Londýně. Tajně polykám slzy. Bojím se.

2. IUI negativní.

Příčinu neznáme, ale konečně víme, že genetické poškození je v normě. Máme naději! Saháme do úspor a vrháme se na naše první IVF+ICSI.

Má vzorná MS se někde toulá, ale nakonec se přece jen ráčila dostavit a já stimuluji, nejdřív to vypadá mizerně, ale za pár dní si připadám jako vlk, když sežral Karkulku i s babičkou. Cestou na OPU proklínám toho, kdo instaloval před CAR hned několik zpomalovacích retardérů. Sál, světla, roztažené nohy, obavy, ale i zvědavost a naděje.

O tři dny později sanitář s pomněnkovýma očima a ledová zrcadla. Čtu Na cestě za dítětem a 13. den po ET čurám na ten zatracený mrňavý papírek, odhodlaná přijmout jakýkoliv výsledek.

Hodnotilo 55 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
kačkamala
Závislačka 2511 příspěvků 01.12.12 08:28

Krasny denicek, moc drzim pesti aby se vam to po tech peripetiich podarilo a vykoukly na vas ty dve //.
Jinak u predstavy spermii s kulichem na hlave narazejicich do sebe jsem se uprimne pobavila a zasmala :D

 
Run
Generální žvanilka 20201 příspěvků 01.12.12 08:46

Super napsaný, zasmála jsem se a zároveň mě to dojalo.. Miminko se určitě zadaří :hug:

 
Cuarentena
Echt Kelišová 8070 příspěvků 01.12.12 08:52

No jo, držím palce, bojujete statečně.
Někdy mám pocit, že až poslední dva měsíce, co čtu emimino, vidím, že otěhotnění nebývá jen tak. Kolik je lidí, co mají s početím problémy? Při čtení těchto stránek mám pocit, že snad všichni. Až teď si uvědomuju, jaké máme štěstí, že jsme opravdu nikdy neřešili ovulaci, bazální teplotu, spermiogram a podobné nepříjemnosti.

 
Evánek
Stálice 90 příspěvků 01.12.12 08:52

Krásný deníček! Přeji hodně štěstí a pevné nervy při cestě za miminkem. Dopadne to dobře :mavam:

 
berca1977
Závislačka 3712 příspěvků 01.12.12 09:04

Nádherně napsáno, držím palečky

 
Minniee
Zasloužilá kecalka 501 příspěvků 01.12.12 09:05

To je suprově napsaný, už se těším na pokračování, které určitě bude o průběhu těhotenství :hug: Moc vám oběma držím palce! Jo a kořen Maca jsem dlabala taky, je to prý zázračný prášek, sice nechutný, ale když už ho se mnou dlabal i manžel…ať se brzy zadaří :hug:

 
Šáriii
Závislačka 3637 příspěvků 01.12.12 09:30

Čůráš na papírek a??? jaký výsledek??? už aby bylo pokračování :mavam: :mavam:

 
subsomi
Kelišová 6556 příspěvků 12 inzerátů 01.12.12 09:37

Skvěle popsáno :potlesk: s optimismem jde všechno líp :palec:
Přeju ať se brzo zadaří a uvědomuju si, jaké máme štěstí, že máme ty své dva křiklouny :oops: (nám se povedla dvojčátka přirozeně)

 
smiley1
Závislačka 3106 příspěvků 01.12.12 09:40

Nádherný deníček, opravdu krásně napsané :srdce:

 
Miš-El
Závislačka 3067 příspěvků 01.12.12 09:50

Moc držím palce aby tam // byli :hug:

 
triada
Kelišová 5963 příspěvků 01.12.12 10:56
:potlesk: :potlesk: :potlesk:

Snad nejlepší deníček, co jsem tu četla. Přeju hodně štěstí a moc se těším na pokračování.

 
kerrankin  01.12.12 11:17

Moc vtipně napsané, upřímně jsem se zasmála, i když obsah vlastně k smíchu není. Držím palce :hug:

 
ANEBjája
Závislačka 4275 příspěvků 01.12.12 11:49

Jé, woblud, já si až po dočtení všimla, že jsi to psala ty. jinak mazec, no :( jako jiní jsem se taky pobavila, opravdu máš super nadhled, občas ti ho hodně závidím, já pořád všechno hrozně řeším :? ale my jsme taky ti, co zvládli počít bez ovulace a dokonce aniž bysme to plánovali, tak to je zas druhý extrém.

víš, že ti všechny u nás v diskuzi držíme pěsti :hug: tak ať se konečně zas zadaří :kytka:

 
circus
Extra třída :D 11342 příspěvků 01.12.12 12:08

Wobludko, holcicko nase :kytka: Moc moc se ti to povedlo!

 
lucka83
Hvězda diskuse 46085 příspěvků 60 inzerátů 01.12.12 12:15

Krasny denicek, drzim palce at na tebe vykouknou // :hug:

 
Anix
Závislačka 3700 příspěvků 01.12.12 12:18

Nemá to chybu… to je na literární cenu :potlesk:

 
Martina139
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 01.12.12 12:55

Obdivuji tvůj nadhled a humor s jakým to píšeš. S manželem jsme byli podobný případ. Jeho spermiogram řečeno tvými slovy Hirošima. Ve vzduchu taky vysely otázky, proč on. Mladý, nekuřák, aktivní sportovec, alkohol příležitostně, jeho tatínek tři děti, starší bratr dvě děti a my…případi. Taky jsme zkoušely vitamíny, genetiku a nikde nic. Příčina se nezjistila. Čekalo nás IVF+ICSI. A dnes se na mě s ohrádky smějí skoro desetiměsíční dvojčátka holčičky. Neboj, vyjde vám to. Ty jsi v pořádku a doktoři tam nějakou vhodnou spermii najdou. Takovéhle páry mají největší šanci na úspěch, protože maminka nemá hormonální problémy a miminečka se lépe udrží. To nám řekl doktor a tak se taky stalo. Přeji vám hodně štěstí a těším se na pokračování.

 
tonj  01.12.12 13:48

Paráda, jsi frajerka a myslím, že s tvým přístupem budete mít brzy doma nějakého malinkého „případa“, možná rovnou dva :mrgreen: Tak držím pěsti.

Příspěvek upraven 01.12.12 v 13:48

 
ivuk  01.12.12 14:41

Přidávám se k názoru „nejlepší deníček, co jsem tu četla“. Moc přeju, aby vyšly dvě čárky!

 
Micilinka
Kelišová 6160 příspěvků 01.12.12 14:52

Wobludečko, nádherně sepsáno! :*

 
Muna
Ukecaná baba ;) 1449 příspěvků 01.12.12 14:59

Super napsany wobludko, drzim palce :kytka:

 
Lea239
Ukecaná baba ;) 1074 příspěvků 01.12.12 16:42

Paradni prace, tak budeme vsechny verit, ze stejne paradni bude i vysledek a prcek se podari ;)

 
felina79
Extra třída :D 10058 příspěvků 01.12.12 17:04

&wobludečka :potlesk: krásně napsaný deníček, četla jsem jednym dechem a víš že ti všichni držíme palečky aby se na tebe usmáli // :palec:

 
Camael
Hvězda diskuse 39855 příspěvků 01.12.12 20:52

Wobludo, jeden neví, jestli se dřív smát, nebo brečet, když tě zná, každopádně v první řadě držím pěsti! :hug: :kytka: Mimochodem bravurně sepsaný, spermie s kulichem přes oči jsou obrat roku! :mrgreen: :palec:

 
dvojmatka
Kelišová 5278 příspěvků 01.12.12 21:33

Četla jsem jedním dechem…úplně jsem se v tom viděla :potlesk: :potlesk: tak moc přeju, ať se zadaří dřív, než za 5 let, jak u nás! i když i těch 5 let za ty čertidla stály :mrgreen: :mrgreen:

držim palce a těšim se na pokračování :palec:

 
berry4
Nadpozemská drbna 28326 příspěvků 01.12.12 22:46

Nemá chybu! :potlesk:
Držím pěsti a snad mne sem osud zavane, abych se dočetla dobrých konců :kytka:

 
bořková
Extra třída :D 10691 příspěvků 01.12.12 22:46

Hodně štěstí, pevné nervy a brzo samé dobré zprávy! :hug: deníček moc pěkný, ač obsahově smutný, podání velice úsměvné :potlesk: Fajn si zachovat optimismus, musí to být moc těžké :?

 
Hanule81
Kecalka 260 příspěvků 01.12.12 23:07

// :palec: Krásný držím co dá atˇ vám to vyjde :kytka:

 
jediný andílek
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 02.12.12 10:04

Budou // ;)

 
Emina
Kecalka 337 příspěvků 02.12.12 18:26

Hezký deníček, po roce jsem pochopila tvoji reakci na můj deníček. Já jsem si oproti tobě dělala hlavu vlastně z ničeho. Ty to máš o mnoho těžší a jsi silná. Mě už se nezadařilo. Tobě přeji ať se ti zadaří co nejdřív.

 
Ananta
Ukecaná baba ;) 2487 příspěvků 02.12.12 19:20

Perfektně napsané :-) držím palce :kytka:

 
Luminex
Závislačka 3276 příspěvků 02.12.12 20:49

Jako by jsi to psala o mě… taky jsme byli stejný případi. Ale my jsme to nešli řešit hned cestou medicíny. Vykašlali jsme se na všechno, ale oni k tomu byli i okolnosti, proč se na to vykašlat a věnovat se něčemu jinému..no a příroda se nakonec postarala sama, přirozeně jsem otěhotněla, aniž bych to vůbec čekala. Manžel má doma papír na neplodnost a přesto se ve správnou chvíli ta bojovnice našla. Ne vždy jsou výsledky definitivní a ne vždy co doporučují lékaři je to správné. Měli jsme jít na IUI a v případě neúspěchu do IVF. Bůhví co by nás čekalo, někdy je prostě lepší tomu nechat chvíli volný dech. Přeji Ti, aby na tom papírku ty // byli :palec: :*

 
wobludka
Extra třída :D 11491 příspěvků 03.12.12 10:33

Dobré ráno, koukám že admin se názvu a začátku trochu vyřádil, věta v úvodu,,Jsem už odhodlaná přijmout jakýkoliv výsledek." je pochopitelně blbost :mrgreen:

Děkuji za přání :kytka: snad budou wobluďata komplet dřív, než nás ty peripetie připraví o zbytky zdravého rozumu. My už samozřejmě víme, jak tehdy ten test dopadl - ale nebudu předbíhat, napovím jen to, že jsme prostě případi :zed:

@Emina jé tak to se musím jít podívat, já už toho tady nakvákala :oops: - aha, no nikdo to nemá v životě lehké… ale neměli bychom ztrácet čas sebelítostí. Protože,,život začíná, když chcípne pes a děti vypadnou z domu!" :kytka:

 
Sharane2006
Závislačka 3873 příspěvků 03.12.12 12:50

Spermie v čepici a představa chlapa jak se rozmachuje jako Špotáková s injekcí v ruce k našpulenému zadku… to mě dočista rozsekalo… chybí mi tu na to smajlík :mrgreen: I když teda ‚problém‘ k smíchu není, že… Líbí se mi, jak to bereš s nadhledem, jen tak dál! A hlavně držím palce!
Těším se na pokračování :palec:

 
Lenna1
Závislačka 4848 příspěvků 04.12.12 09:18

Woblud krásný deníček :* Držím palce!

 
Clarita
Kelišová 5437 příspěvků 04.12.12 09:38

Obdivuji a lehce ti závidím tvůj nadhled. Držím moc pěstí, ať se toho svého štěstí brzy dočkáte :hug:. Procházíme něčím podobným a někdy bych fakt trošku toho tvého nadhledu potřebovala, někdy i víc :). Nj, nic nejde jednodušše a život je boj, tak musíme bojovat :pankac:.

 
wobludka
Extra třída :D 11491 příspěvků 04.12.12 11:57

Snad si nemyslíte, že jsem nadhled měla vždycky… ale měla jsem štěstí, že jsem měla kolem sebe holky, které ho měly. Naštěstí je to nakažlivé :D

 
fialína
Závislačka 4536 příspěvků 04.12.12 13:04

Hezky napsané :-), výsledek sice znám, ale i tak se to dobře čte…

 
Kačenka1990
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 04.12.12 17:04

Moc hezky napsáno ;) držím palečky ať tam ty // potvůrky jsou ;)

 
Aluse
Vesmírná mluvilka 34472 příspěvků 09.12.12 12:30

Woblud minula ses povolanim :D fakt vyborne napsany :potlesk:

 
neumisa
Neúnavná pisatelka 18620 příspěvků 09.12.12 17:20

Dočítám se zpožděním o jeden díl, ale koukám, že matroš stále stejně kvalitní.. :mrgreen: spermie s kulichem a Špoták(ová) mě zbořily :lol: :lol:

edit: bože, jsem nemehlo, to neměla být reakce :zed: :zed: :zed: :zed:

Příspěvek upraven 09.12.12 v 17:20

 
Těhullle
Kecalka 384 příspěvků 12.12.12 16:31

Dost zajímavé, tak snad byly // přála bych ti to, protože kolik lidí má děti a ani se o ně neumí postarat :,( :(

 
nikybe
Kecalka 139 příspěvků 13.12.12 00:34

:srdce: držím palce!!!

 
kovarovakobyla
Zasloužilá kecalka 817 příspěvků 18.12.12 16:00

Božííí!!! Krásný deníček!!! :lol:

 
Granda
Ukecaná baba ;) 2435 příspěvků 30.06.13 23:45

Naprosto úžasný deníček, jdu číst další díl, jak to dopadne :-)

 
sovicka1
Hvězda diskuse 47030 příspěvků 13.09.13 11:37

Tohle nemá chybu, jako ostatně tvé jiné příspěvky skvěle napsané, čtivé. I když znám výsledek, vrhám se na další čtivo. Nechceš napsat nějakou knížku? :-) Naprosto originální skvělý deníček, fakt.

 
majorka
Ukecaná baba ;) 1323 příspěvků 07.01.14 18:06

Skvely denicek!!! Jdu hned najit dalsi a doufam ze se stastnym koncem!
Vidim se v tom jak v zrcadle :hug:

 
Vrk
Echt Kelišová 9063 příspěvků 27.01.14 16:38

Skvele napsano :)

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26171 příspěvků 28.05.14 10:04

Četla jsem jeden tvůj příspěvek v diskuzích a viděla odkaz na deníček… dovolila jsem si přečít :kytka:

Dlouho jsem se tak nepobavila… :potlesk: :potlesk: :potlesk: Luxusně sepsáno!!! :potlesk:

 
wobludka
Extra třída :D 11491 příspěvků 28.05.14 10:27

@Cmochy prý dovolila přečíst :D - však od toho to tam ten odkaz je :kytka: a těší mě moc že se líbí :kytka:

Příspěvek upraven 28.05.14 v 10:27

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama