První měsíc

Rodičovství
  • emimino
  • 03.09.01

Skoro každá holka si vede deniček. A protože si ho začne vést, až když se naučí psát, a všechno krásné a zajímavé, co se stalo před tím, je odsouzeno k zapomnění, rozhodla jsem se, že ho za Verunku budu zatím její deníček psát já.

Jmenuji se Veronika a narodila jsem se 26.8.1999 ve 13,05 hodin v břeclavské porodnici. Maminka se jmenuje Šárka a tatínek je Zdeněk a oba dva si mě moc přáli a mají mě moc rádi. To že se mám narodit, že dozvěděli těsně před Vánoci, takže si mě vlastně dali pod vánoční stromeček.


Když jsem se narodila měřila jsem 52 cm a vážila 3.30 kg a pak jsem trošku zhubla a vážila jsem 3,14 kg.
Zatím jsem hodně malá a jediné, co mě zajímá je, abych dostala najíst, aby mě někdo přebalil a pochoval a jinak pořád spím.
Když jsem byla v porodnici, tak jsem měla žloutenku a jediné, co si pořádně pamatuji, je, že jsem chtěla hrozně moc spát, jak jsem byla z té nemoci unavená a že mě neustále někdo budil, abych papala ( to že jste mě lechtali na noze, tak to bych vám odpustila, ale že jste mi zacpávali můj malý nosík, tak to teda nevím? ).


Domů z porodnice si mě maminka a tatínek dovezli v úterý 31..8. a abych dala o sobě vědět celému našemu paneláku, rozhodla jsem se, že nejlepší bude, když to udělám v noci a celou noc jsem proplakala. Máma plakala taky, protože už nevěděla, co má se mnou dělat a táta vtipkoval, že mě pojedou do porodnice reklamovat, protože on chtěl holčičku, která v noci spí.


Ve čtvrtek 2.9. se na mě přijela podívat moje paní doktorka - řekla, že jsem moc pěkná a hodná holčička a že jsem zdravá jako rys. Potom si nás s mámou pozvala v pondělí k sobě do ordinace.


V neděli 5.9. jsem byla poprvé na procházce. Máma se totiž rozhodla, že před návštěvou u paní doktorky si musí udělat řidičák na kočárek, aby mě pak po cestě někde nevyklopila.To vše pod přísným dozorem táty.


V pondělí 6.9. jsme tedy navštívili paní doktorku. Ta mě zvážila ( 3,350 kg ) a změřila ( to jí teda moc nešlo, protože já se zrovna rozhodla, že budu kopat nožičkama a tak se smířila s tím, že jsem zatím nevyrostla ). Pak mi zkontrolovala pusinku, pupík a prcku a moc jsem se jí zase líbila. Nakonec dala máme recept na vitamín D, který dostávají všechna miminka, aby pěkně rostla.


V pátek 10.9. pořádal táta oslavu na počest mého narození - budu ta nejzdravější holčička pod sluncem !!!


V pondělí 20.9. jsme šli znovu k paní doktorce. Návštěva to byla náramně rychlá, protože když jsme přijeli k paní doktorce, tak jsem zjistila, že mám hrozný hlad a značně hlasitě jsem se domáhala svého jídla. Takže mě paní doktorka jenom zvážila a poslechla si mě. Vážila jsem 3,5 kg a protože se paní doktorce zdálo, že málo tloustnu, tak si nás s mámou pozvala hned na příští týden na převážení.


V neděli 26.8. - už je mi jeden měsíc.


1. měsíc:
Co už umím - spát, papat, špinit plínky, hlasitě plakat, pěkně se usmívat, pevně někoho držet za jeho prst, boxovat rukama a kopat nohama, zvedat hlavičku, když mě někdo drží přes rameno a koukat na svět pouze jedním okem.
Co se mi líbí - když mám plné bříško, když mě někdo chová, když se koupu, když jsem v kočárku na procházce, když můžu bez plínek cvičit na dece, když mi pustí zvonkohru, co mám nad postýlkou
Co se mi nelíbí - když mám prázdné bříško nebo když mě bříško bolí, když mě chtějí po koupání znovu oblékat

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

Váš příspěvek