Recenze knih z Computer Press a.s.

Ostatní

Edice Ekonomika Daně a účetnictví ¦ Právní předpisy 1. Daňová evidence 2006 2. Daňové zákony 2006 s komentářem včetně pokynů D a sdělení MF

1. Daňová evidence 2006
Marcela Doleželová
brožovaná vazba
116 stran černobílých
Kód knihy: KE0367
ISBN: 80-251-0912-7, EAN: 978-80-2510-912-0
127 Kč

Kniha je určena pro podnikatele, kteří vedou daňovou evidenci příjmů a výdajů pro stanovení základu daně z příjmů. Současně je zaměřena na ty, kteří začínají podnikat.

Srozumitelným výkladem vám objasní základní pojmy, principy a způsoby vedení daňové evidence v průběhu roku. Naučí vás, co je předmětem evidence příjmů, výdajů a evidence majetku a závazků.

Seznámíte se změnami dle platné legislativy od 1. 1. 2006, např. způsob uplatnění výdajů, výpočet příjmů spolupracujících osob, výpočet daně ze společného základu daně manželů.

Poradíme vám, jak získat živnostenské oprávnění a registraci na finančním úřadu.

Závěrem naleznete návody k sestavení daňového přiznání k dani z příjmů, k dani silniční, k dani z nemovitostí a ke zpracování přehledu pro zdravotní pojišťovnu a okresní správu sociálního zabezpečení.

Jistě oceníte řadu praktických příkladů, rad a návodů, které pro vás autorka v knize připravila.

=============­========================­====================

2. Daňové zákony 2006 s komentářem včetně pokynů D a sdělení MF
Zuzana Rylová, Zlatuše Tunkrová, Ivo Šulc, Zdeněk Krůček
176 stran černobílých
Kód knihy: KE0371
ISBN: 80-251-0903-8, EAN: 978-80-251-0903-8
79 Kč

Jste připraveni na změny od 1. ledna 2006?

Publikace přináší účetním, manažerům, podnikatelům i všem ostatním zájemcům úplná znění daňových zákonů platných od 1. 1. 2006.

Kolektiv daňových poradců vytvořil stejně jako pro rok 2005 komentáře v úvodu jednotlivých zákonů. Nechybí ani Pokyny D a Sdělení Ministerstva financí ČR.

Každoroční změny daňových zákonů jsou v naší zemi již tradicí, stejně jako fakt, že nejvíce změn přichází v samém závěru kalendářního roku.

Účelem této publikace je poskytnout účinnou pomoc všem, jichž se naše daňové zákony dotýkají v každodenní práci. Podstatné výhody této publikace:

  • všechny daňové zákony platné v roce 2006 jsou setříděny v jediné knize,
  • každý ze zákonů je uveden komentářem renomovaného odborníka na danou oblast, který upozorňuje na podstatné změny a odlišnosti od předchozí právní úpravy,
  • díky komentářům šetří tato publikace čas uživatele, který by se jinak jen velmi obtížně orientoval ve změnách složitých ustanovení.

Je velmi obtížné upozornit na všechny nejdůležitější změny, neboť pro každého z uživatelů této publikace může být důležitou změnou něco jiného - s ohledem na profil jeho profesního zaměření.

Autoři komentářů jsou renomovaní odborníci na daňové a související zákony, všichni působí rovněž jako daňoví poradci a mají tedy s danou problematikou profesionální zkušenosti.

U všech zákonů dochází ke změnám, u daně z příjmů se namísto většiny odčitatelných položek zavádí institut slev na dani, u daně z přidané hodnoty dochází ke změnám například u zatřídění vzdělávacích činností atd.

Největší problémy nám všem dělají nepřímé změny, které se jako dílčí část objeví v úplně jiném zákoně než je zákon daňový. Z těch posledních bych chtěl upozornit na zákon č. 441/ /2005 Sb., kterým se mění zákon o zemědělství, s platností od 10. 11. 2005 zavedl: do zákona o daních z příjmů (§ 25 odst. 1 písm.t zák. č. 586/1992 Sb.) změnu, která - velmi zjednodušeně řečeno - znamená, že jako reklamní předmět můžeme rozdávat jakostní révové víno v ceně do 500 Kč bez DPH, označené logem firmy. Od stejného data také platí, že na pokladně finančního úřadu nelze zaplatit větší částku než 10 000 Kč (má být od nového roku 2006 opět zrušeno).

http://knihy.cpres­s.cz/

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek