Recenze knih z edice Computer Pressu - Web design

Ostatní

Web design Kompletní průvodce Thomas A. Powell Hledáte již dlouho podrobný zdroj rad, návodů a dalších informací, které potřebujete znát při tvorbě webů?

Publikaci, která by ukazovala zá:,–(y správného návrhu, postupy při vytváření a správu již vytvořených webových stránek? Případně takovou, v níž byste k tomu našli podrobné přehledy příkazů a parametrů nejdůležitějších jazyků a technologií používaných při tvorbě webů? Víme, že nejste sami, a proto jsme pro vás přesně takovou knihu připravili. S publikací Web design Kompletní průvodce získáte nové zkušenosti a prohloubíte své znalosti snad ve všem, co tvorba uživatelsky příjemných a snadno srozumitelných webových stránek obnáší a co by měl profesionální webdesignér znát a ovládat.

Kniha podává ucelený přehled o základních principech tvorby webů a podrobně vás provede oblastmi, na které se dosud ve většině publikací nedostalo. Jmenujme alespoň některé: pravidla pro volbu barev na stránkách, úprava řezů písma podle typografických konvencí, interaktivních funkce, fulltextové vyhledávání, tvorba účelných seznamů a formulářů, navigační techniky, analýza a plánování kapacity webového serveru apod. V jiných částech publikace rozvine vaše základní znalosti o ?webových jazycích? HTML/XHTML, CSS, XML a JavaScriptu.

Publikace je koncipována tak, aby posloužila především pokročilým tvůrcům webů v oblastech, v nichž právě potřebují prohloubit své znalosti nebo dohledat podrobnosti. Ani začínající weboví designéři však nebudou o nic ochuzeni: postupným studiem jednotlivých kapitol se mohou právě s tímto průvodcem brzy vypracovat na úroveň zkušených tvůrců profesionálních webových stránek. Stěžejními tématy knihy jsou:

? základy web designu: určení cílové skupiny uživatelů, použitelnost stránek, webové technologie, zvuk a video na webu, technologie na straně serveru, síťové protokoly, plánování, analýza, testování a hodnocení webových serverů, ? uspořádání a navigace webu: typy a struktury webových serverů, navigace a základní navigační postupy, vyhledávání, mapy webových serverů, ? designové prvky stránek: text, barva, obrázky, formuláře a další prvky grafického uživatelského rozhraní, ? webové technologie: nejčastější postupy, triky a rady pro využití HTML, XHTML, CSS, XML a JavaScriptu.V do­datcích najdete ucelený přehled základních principů web designu, jazyků XHTML a CSS, fontů a barev; obsahují také formulář pro zhodnocení vašeho webového serveru. To vše ve velmi přehledném uspořádání, umožňujícím příležitostné dohledání potřebných informací kdykoli při práci.

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

Váš příspěvek