Skorodvojčata obecná

Rodičovství
  • Barushe
  • 18.06.14

Kterak se z mých hodných dětí stal OBECNĚ obávaný druh sourozenců. Aneb neříkej hop...


3 komentářů


9 komentářů


4 komentářů


5 komentářů

Poslední deníček jsem napsala před rokem. Byl plný optimismu a chvály na děti narozené brzy po sobě. Uuuuuuaaaaaaaaaaa, asi jsem musela být v oparu mateřských hormonů či co. Vše šlo hladce až do 4 měsíců mladšího…

Červenec 2013 Štěpovi táhne 5. měsíc a už tolik nespí, kouká. Co teď? Co jsem dělala se Sofi, když se nudila? Já už nevííííím. Musím neustále hlídat, aby ho nepřeválcovala. Už jsem ji i načapala, jak si malýho osedlala. Ještě, že ji už s váhou dohání. Sofinka se v 21 měsících naučila na nočník. Hurá.

Jednou v noci mi někdo ťuká na okno ložnice - manžel, ztratil klíče. Jdu otevřít dveře a on na mě mává s ovázanou rukou. No mě málem trefil šlak. Zpráva z pohotovosti mě dorazila - další den nástup do nemocnice na operaci přetrhlýho svalu na klíční kosti. Super, takže místo dvou dětí, budu mít tři. Na pomoc jsem si zavolala mamku a bráchu.

Manžel nám z nemocnice přinesl dáreček - střevní chřipku! Po Sofince to skolilo mě, bráchu a manžela, ale i Štěpánka. Já jsem nebyla schopná ho nakojit a on ani nechtěl. Naštěstí do něj moje mamka lila vodu a celou dobu se o něj starala, celou noc s ním byla vzhůru. Za to jsem jí moc vděčná. Když jsem se z toho dostala, musela jsem se opět plně rozkojit. Byly to nervy, ale stálo to za to.

Srpen
Vedra děs běs. Štěpa řve, Sofi zlobí, já na nervy. Štěpa toho sní víc než Sofi, náš nežravec se v jídle jen rýpe. Jinak nic moc zvláštního.

Září
Mladý pán se v půl roce neráčí otáčet na břicho přes obě strany, na prohlídce to říkám naší doktorce. Že já nedržela pusu. Na rehabilitaci se dozvídám, že náš zdravý syn je prý na tom se svalama špatně. Ze začátku cvičím vojtovku 4× denně, později to flákám, při nemoci necvičíme. A světe div se, Štěpán se přetočí na obě strany i bez cvičení (jestli jsme cvičili 14 dní, tak je to moc). Prostě je línější.

Sofinka slaví své druhé narozeniny a začíná opakovat slova, ale taky je nemocná (poprvé od zápalu plic v květnu). Zánět prudušek = ATB.

Říjen
Asi mě odvezou do blázince! Štěpa se začíná plazit a brát ségře hračky. Děti řvou, já řvu. Sousedka poznamená: „On je Štěpánek trochu víc uplakaný, ne?“ Ne, on je zlatý, ale Sofina mu dělá pořád naschvály. Vysvětlování nepomáhá a řev neutichá. A jiný to není ani v noci - kojím jak vzteklá, snad 5× za noc.

Listopad
Kde to jsem? Kdo jsem? Ještě jsem se nezbláznila? Jakmile jsme doma, pořád jenom řvou. A tak korzujeme po venku. Doma binec, ale hlavně, ať jsou zticha. Sofinka opět zánět průdušek.

Prosinec Štěpa v 9 měsících konečně sedí a začíná lízt, Sofi pochopila, že hračky nejsou jenom její, a tak je chvíli klid. Dokonce stíhám napéct i trochu cukroví.

Sofinka začátkem měsíce onemocní – nám již známé průdušky. Vánoce super - děti nadšený z kapra ve vaně, ze stromečku i z dárků. Sofinka chce rozbalovat další a další a všechno je prý její. Večer začíná kašlat a já se bojím, co bude dál. Moje obavy se naplnily. Na Štěpánkův svátek ji vezu do nemocnice. Tam si ji nechávají na JIPce, kde není místo pro rodiče.

Povánoční doba je pro nás moc smutná, pořád se mi chce brečet. Naše holčička je ale moc statečná a hezky si tam hraje v postýlce. Domů si ji bereme na Silvestra s diagnostikou ASI průduškové astma. Vrátili jí tam plíny a mohli jsme začít znova…

Leden 2014
3.1. jede manžel se Sofi na kontrolu. V poledne volají, ať se vrátíme do nemocnice, je špatná krev. Tentokrát jde na pozorování na dětské oddělení, kde s ní je i manžel. Má kapačku do žíly. Jeden den ji to napíchli špatně a Sofince kapala infuze pod kůži. Všimla jsem si toho až já, když jsem přišla na návštěvu. Ručička oteklá, červená. Dali jí na to lihový obklad na celou noc a ráno se vzbudila bolestí. Ručičku měla jako koženou rukavici - strašně tvrdou, vyschlou.

Mně se chtělo brečet. Manžel ji tam zase úspěšně odplenkoval. Pustili je po 4 dnech s tím, že musí normálně jíst (měla nízký draslík). No, do našeho nejedlíka něco nacpat je umění. Ovoce a zeleninu jí pěkně, ale maso ne. Vzhledem ke svému drobnému vzrůstu není tabulková, vždyť Štěpa už váží jako ona. Primářka na kontrole mi v podstatě řekla, že jí nedávám dostatečně jíst, a proto je malá a má nízký K v krvi. Naše doktorka mi řekla, ať si z toho nic nedělám, že je paní primářka „přepracovaná“.

Štěpánek začíná v 10,5 měsících chodit a neustále padá a o něco se bouchá. Nastává asi měsíc řevu, než trochu zkoordinuje pohyby. Kvůli častému nočnímu kojení a rozkousání bradavek přestávám kojit a přesouváme ho do pokojíčku. Šlo to hladce a budí se méně.

Únor
Miláčci mí si začínají spolu hrát, běhat, smát se stejným blbostem. V mé duši i u nás doma nastává klid. Jsou tak hodní, že se někdy přistihnu, jak se nudím.

Březen
Nese se v podobném duchu jako únor, až na Sofinčinu angínu. Štěpa (10,6 kg a 78 cm) už je těžší než Sofinka (10,5 kg a 87 cm). Teď už mu nijak moc neublíží, za chvíli budou vypadat jako dvojčata. Oslavujeme první Štěpánkovy narozeniny a já 10.3. nostalgicky vzpomínám na náš super porod. To je neuvěřitelný, jak ten čas letí. Štěpa se naučil usínat sám a v noci se budí jen jednou.

Duben
Sofinka se začíná ptát PROČ, CO, KDE, KDO… Ona normálně nezavře pusu, navíc se začíná strašně vztekat kvůli maličkostem. Její jekot je něco na mý nervy, a tak ji radši šupnu do pokoje a zavřu, jinak bych se neovládla a dala jí na zadek.

Pomáhá to! Vrací se buď vysmátá nebo tulící, že už bude hodná. Dny jsou jako na houpačce - někdy řvou oba dva, jindy jsou jako andílci. Zachvátila mě hubnoucí mánie do plavek - cvičím výzvy na břicho a stehna, děti „cvičí“ se mnou a mají z toho strašnou prču.

Květen
Cvičení překazila viroza - všichni smrkáme, kašleme, hekáme. Já jsem přišla o hlas, takže na Sofinky věčný otázky odpovídat nemůžu. Po uzdravení jsem zhodnotila svoje tělo po dvou dětech jako ucházející a že mi to zatím stačí. Vždyť jsem cvičila celých 14 (!) dní.

Na konci května odjíždíme na dovolenou do Jeseníků ještě s dalšíma 3 rodinama- 7 dětí ve věku 1-4,5 roku. Mazec, ale super dovolená. Člověk vypozoruje, jak co která rodina dělá jinak a může si z toho vzít příklad. Tam nás dostihla střevní chřipka a Sofinky zánět v očích, ale všechno jsme zvládli.

Červen
Momentálně jsme sami bez tatínka, odjel na 14 dní na školení. Myslela jsem, že to bude děs a hrůza, vždycky jsem měla trochu oddych, když přišel z práce. Ale oni jsou strašně hodní! Jedeme si náš režim nikým nerušeni, ve vedrech jsme většinu času na zahradě. Já v bazénu a oni si kolem mě hrají ve svým malým bazénku nebo na písku. Jej, to je pohodička.

A co říct závěrem? Holt musíme určitý etapy vývoje doslova přetrpět. Ale vždy je tam vidina toho, že zase bude dobře. Jsou to mí miláčci. Ale jak by řekla Sofinka: „Ne nejsem, jmenuju Sofi!“

Hodnotilo 34 lidí. Score 4.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Anushka
Zasloužilá kecalka 995 příspěvků 18.06.14 00:17

Supr denicek, take mam skorodvojcata, lehce pres rok od sebe. Prvnich 8 mesicu jsem si rikala, proc me vsichni strasili, pak se mladsi rozlezla a ja doted padam na hubu :mrgreen:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26526 příspěvků 18.06.14 06:04

Krasne napsane :D :D :palec: :palec: :palec: :srdce:
Mas nadherny deti :srdce: :srdce: :kytka:

 
Elísek22
Kecalka 377 příspěvků 18.06.14 06:24

Super denicek :potlesk: Vzdycky se mi libilo mit deti s malym vekovym rozdilem od sebe. Ale musi to byt obcas pekny zahul :lol: U denicku mas nadherne fotky :kytka:

 
petronelaa
Povídálka 14 příspěvků 18.06.14 07:11

Oooo, jake osvezeni pro dusi:-) Deti mam dva roky po sobe, ale nektere veci mame uplne stejne! Jsem rada, ze nejsem jedina, kdo to tak ma, jinak by mihrozilo tohle :zed:! Hodne zdaru a malo revu! :lol:

 
koldy26  18.06.14 07:34

Super deníček, ale musím se přiznat, že mě trošičku vystrašil :) Před týdnem jsem zjistila, že jsem těhotná. Pokud vše dopadne na výbornou, tak děti od sebe budou 21.měsíců. A mám docela obavy… jak to zvládnu. Máte krásné děti, ať jste zdraví a spokojení a děti hodní :)

Příspěvek upraven 18.06.14 v 07:34

 
lucka_mac
Ukecaná baba ;) 1435 příspěvků 18.06.14 07:41

Hezký deníček. Mám kluky 16 měsíců od sebe (mladší 10,5 měsíců, starší 2 roky a 3 měsíce). S váhou jsme na tom podobně, starší je totální nejedlík a má 10,2 kg na 86 cm, mladší 74 cm a 9,7 kg. Naštěstí jsou zdraví a trápí je jen neustálá rýma. Hrají si spolu. Mladší zaškvařuje staršímu, boří mu domy z dupla, krade mu hračky,… Ale jinak jsou skvělí parťáci a já se až nestačím divit, co se těch jejich hlavičkách rodí za nápady.

 
mojemaličkost
Ukecaná baba ;) 1091 příspěvků 18.06.14 07:53

Super deníček :pankac:

 
Reinka
Generální žvanilka 24846 příspěvků 18.06.14 08:04

Jsem si zrovna nedávno říkala, jak se máte :mrgreen: koukám, že máte veselo :*

U nás se to naopak o 100% zlepšilo, když se mladší rozlezl (má 7m) kluci si spolu vyhrajou, starší vymýšlí blbiny (občas dost nebezpečné) ale podle obou kluků náramně vtipné :D Naštěstí staršímu moc nevadí, když mu mrně něco zboří nebo vezme, úspěšně jsme mu stihli natlouct do hlavy, že miminko je malé. A váhově jsou na tom taky hodně podobně :D Tak se drž a Sofince zdravíčko :srdce:

 
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 21951 příspěvků 2 inzeráty 18.06.14 09:21

Máš můj neskonalý obdiv. Já už bych byla zavřená v nejbližší nebo možná radši nejvzdálenější psychiatrické léčebně.
Už se těším na další deník :) Děťátka máš krásný, ale to určitě slyšíš několikrát denně :)
Hlavně zdraví, aby sloužilo dětem i vám dospělým

 
Lucciaaa
Kelišová 7195 příspěvků 18.06.14 09:25

Super denicek, fakt sem se musela smat, uklidnila si me, ze nejsemsama na prasky, ja myslela jak jsou vsechny maminky furt tutu nunu a jen ja se nervuju :D mas odeme velky obdiv, za to ze zvladas dva male prcky :potlesk: ale teda mrzi me, ze jste casto takhle nemocni… Drzim palce, at to jde co nejvic jako po masle :palec: :hug:

 
Barushe  18.06.14 09:31

Holky, jsem rada, ze se denicek libi :) :hug: a dekuju za chvalu deticek, to vzdycky potesi ;) :hug:

Jeste jsem zapomnela napsat, spis poradit nastavajicim maminkam skorodvojcat, ze pto udrzeni zdravyho rozumu, je nutny, aby spali zaroven. Jakmile uz mimco tak tolik nespi, upravit jeho spanek starsimu. Ja jsem Stepina i budila, aby sli pak spolu spat. Drsny, vim :mrgreen: 8) ale tu chvilku pro sebe kazda mama potrebuje ;)

Prijel nam ted muj bracha, abychom tu nebyli sami a divil se strasne tomu, jak si spolu vyhrajou a on nema vpodstate zadnou praci (vzdycky mu je „hodim na krk“ jak sam rika :mrgreen: ) minuly rok tu byl v dobe nejvetsiho revu a shonu a ted se tu pomslu kope nudou do zadku :mrgreen: :pankac:

 
sao
Ukecaná baba ;) 1589 příspěvků 18.06.14 09:42

Krásné dětičky :kytka: No, ne vždy je to jednoduché. Ale takhle to chodí, taky máme různá období, kdy je hůř a pak zase líp, ale ty šťastné chvilky vždycky převálcují to nepříjemné, za ty to všechno stojí. Já mám doma skorotrojčata (1-2 roky po sobě) ale pořád nám to připadá málo, takže už pracujeme na čtvrtém :lol: Akorát teda mezi třetím a čtvrtým bude rozdíl skoro 3,5 roku, to už je dost, tak uvidíme jak to půjde :mrgreen: Ale ten věkový rozdíl do těch dvou let považuju (z vlastních zkušeností) za super věc, děti si navzájem rozumí, a nevyrůstají z nich žádní rozmazlení jedináčci :)

 
sao
Ukecaná baba ;) 1589 příspěvků 18.06.14 09:47

@Barushe Já mám poslední dobou právě taky pocit, že je to nuda, proto chceme čtvrté, ať to tady zase ožije :mrgreen:

 
maminazplzne
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 18.06.14 10:07

Máma tohle zažila 2× v životě. Segry měla po roce od sebe, a pak po 7 dalších letech mne, zřejmě to byla taky klika, protože segry se ve svých 16 a půl zamilovaly a rozmnožily… takže mně 11, segře 17 a pupík, druhá na učňáku, máma na přášky. Mně 12, střídavě s mámou vozím kočár segry, která je na střední zdravotnický, druhá segra z učňáku přišla s „novinkou“, máma na blázinec. Pak několik let šílenství. Shrnu to, ani jedné segře manželství nevyšlo, máma se psychicky zhroutila. Jednou v životě se to zvládnout dá, ob generaci už toho je asi hodně… Držím vám palce.

 
Susanna
Generální žvanilka 20976 příspěvků 18.06.14 12:32

Ahoj Baru, super deníček :kytka: Děti nádherné :* U nás je to hodně podobné, někdy si připadám jako ty v listopadu, někdy je to těžká pohodička :D

 
eVerča
Ukecaná baba ;) 1598 příspěvků 18.06.14 13:16

Moc hezky denicek! Ja mam deti 11m od sebe a nemenila bych. Dnes jsou jim 2 a 3r a jsou to bezva partaci. Jak rikam porad, jednim vrzem je to to nejlepsi. Mit triletou a novotozence, asi by mi jeblo :D

 
Barunka88
Kelišová 6653 příspěvků 18.06.14 13:38

Tak to je super deníček, krásně napsané. :potlesk: Máš nádherné děti :srdce: Já chci také děti blízko sebe, do dvou let, tak snad se zadaří…a jak píšeš, nějaká stádia se prostě musí vytrpět, ale stojí to za to :kytka:

 
eginka
Kecalka 455 příspěvků 18.06.14 14:12

Take to mam doma vesele. Starsi syn ma 3 roky 8 mesicu a dcera 2 roky 2 mesice, a jeste k tomu za 8 dni mam termin porodu. Manzel je na sluzebni ceste prec od pondeli, prijde dnes v noci. Nase obyvacka je proste binec od jejich hracek. Na staste ale od 8e vecer byva uklizeno, samozrejme po hodine domluvy co a jak. Vecer nekdy musim hodne zdrzet se abych nedala namesto pusu na dobrou noc, na zadek :-)
Do roku a pul chranila jsem mladsi od starsiho, aby ji neublizil, potom uz jsem prestala resit jejich hadky. Ona ta mladsi byla taka mala potvurka, zneuzivala mojich sluzeb :-) Takze ted kym netece krev, je vsechno fajn.
Starsi syn jak zacal hodit do skolky, tak nosil domu vsechny bacily ze skloky, a na tom mladsa sestra dost natrpela, celou zimu jsme vsichni stridali viry a bacily mezi sebou, vratane mne, ze jsem 3× lehla s teplotami do posteli a k tomu nervozita, aby to neublizilo miminku v brusku. Tedka zase mame nestovice, cekam kdy mladsi ji dostane, a este k tomu blizi se porod, a pediatr nas dost zastrasil, ze nestovice muze ublizit novorozenci. Tak uvidime, kdy se to propoukne u mladsi, a kdy porodim.
Ale i tak chtela jsem deti velmi blizko od sebe, a nelituju toho. Ten prvni rok byl velmi narocni, ale potom se to zlepsilo. Nekdy mam vic casu pre seba, kdyz deti se hraji spolu, a uz nevyzaduji tolik pozornosti, jako driv. Jsou uspesne odplenkovani, aj ta mladsi se vycura na nocnik a vylije sama. Aj uz se tolik nezaspini pri jedle.
Tak tak proste mame to vesele :-)

 
verulicek  18.06.14 18:44

Šikovná že vše zvládáš a zachováváš zároveň zdravý rozum :-D malá je chudina furt nemocná koukám… :roll:

 
arcinka
Zasloužilá kecalka 657 příspěvků 18.06.14 19:37

Jj, tohle je jeste krasny vek…pockej, az jim bude o rok dva vic :mrgreen: to bude horsi, nez obdobi nez mladsi stoupne :lol: a az zacnou doopravdy brebentit a to oba naraz a celej den, budes chtit zavirat sebe nekam hooodne daleko :andel: ale kdyz to prezijes, pak se to zlomi a bude fajnove a porad clovek muze delat vsechno s obema najednou, jak jsou blizko vekove :kytka:

Příspěvek upraven 18.06.14 v 19:39

 
Barushe  18.06.14 19:39

@Reinka :mavam: je dobre, ze je u vas klid ;) pred bouri? :mrgreen: ne, sranda, uzivej :hug:

@Lucciaaa dekuju :hug: ja myslim, ze na nervy je obcas kazda matka :lol: ja se pred lidma snazim je nekdy nezabit :lol: treba vcera… Byli jsme na hristi s ostatnima detma a maminkama a jedini moji dva tam museli rvat :cert: tak jsem je nalozila do kocaru a hura domu, jinak bych se tam asi zblaznila :lol:

@lleennttiillkkaa dekuju :hug: to se proste zvladnout musi ;) jak mi nekdo v min deniku napsal: na to musi byt povaha a nervy :mrgreen: ;)

 
Barushe  18.06.14 19:49

@sao aaa tak to ja se budu rada chvili nudit :mrgreen: tak at se brzo zadari :hug:

@Susanna :mavam: :hug: bude lip ;) :hug:

@eVerča ty jo, ty je mas fakt jak dvojcatka :lol: 11 mesicu 8o :pankac:

@eginka jj, taky uz ho pomalu prestavam branit :oops: ale jeste porad je takovej nemotornej a Sofi toho vyuziva :cert:
Pohodovy porod :kytka: ja si na treti rada 10 let pockam :P

@verulicek dekuju :hug: jj, porad jsme na hromadce :roll: uz jsme byli na alergo/imuno a nic :nevim: asi z toho musi vyrust :nevim:

 
Lucciaaa
Kelišová 7195 příspěvků 18.06.14 19:53

@Barushe :D uplne si to dovedu predstavit :D no joo, prezijes to a pockej za par et budes mit veget, protoze sis to odbyla takhle najednou :hug: :pankac:

 
8-D
Zasloužilá kecalka 673 příspěvků 18.06.14 20:00

@Barushe Ahoj.. :-) Pěkný deníček, jsem zvědavá jak to bude u nás až mladší začne lozit.. Hlavně koukám máš docela často Sofinku nemocnou, tak snad se to brzo zpraví ať ti alespoň to lítání po doktorech odpadne..
Mějte se hezky.. :kytka:

 
3Lu
Extra třída :D 10552 příspěvků 20 inzerátů 18.06.14 21:21

No joooo tak me s detmi blizko u sebe :-). Jinak Vojtovka:-), nase mala zacala lozit v 11m. V 10ja uz silela, sla k mudr, prej uplne slabe bricho a vojtovka. Videla jsem holcicku pred nama, jak ji natahuji a rve…tak jsem se vytocila a odmitla to. A ejhle, za dva tydny lezla a leze jako tryskomys. Takze Vojtovce a diagnozam rehabek se uz fakt smeju :-)

 
Elenloth
Závislačka 2902 příspěvků 18.06.14 21:22

Hezký deníček. No docela jsi mě vystrašila. Mám kluky 13,5 měsíce od sebe a zatím to docela jde. Mladší má 4,5 měsíce. Jsem zvědavá, jak to bude pokračovat.

 
janaturk
Stálice 54 příspěvků 3 inzeráty 18.06.14 21:35

Krásně napsáno. Děti mám od sebe necelých 13 měsíců. Aktuální stav 16 měsíců a 3 měsíce…tak se těším, co bude u nás. Malé jsem začala říkat teroristka. Niž nyní zkouší provádět na mladším bratrovi zátěžové testy jeho stavby těla :lol:

 
Lakyna
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 18.06.14 22:14

Máš moc krásné dětičky :-) já nemám kluky takhle blízko u sebe, jsou od sebe 3,5 roku, ale řevu je u nás taky požehnaně. Malej si nenechá nic líbit a jde po starším docela slušně a pořád ho provokuje. Starší je kliďas a takovej pomalejší, klidnější povahy, má rád svůj zajetý režim a mladší je ďáblík, zrovna dneska večer se mi tu navzájem pokousali, váhově od sebe moc nejsou - starší má v pěti letech 17,5 kg a mladší v 1,5 roce cca 13kg :-) Někdy vymýšlí oba blbiny a smějí se, kují pikle a jsou parťáci a pak nastanou chvíle, kdy se to nejmíň hodí a jdou proti sobě a je tu řev, oni řvou, já řvu a večer všichni odpadneme :-) ale jinak jsou to zlatíčka

 
veeerry
Zasloužilá kecalka 514 příspěvků 18.06.14 22:56

Jeee, vydíš to vás to přešlo rychle. Moji kluci jsou od sebe už sedm let ale ten mladsí má 14měsíců a dává mi zabrat ještě ted. Po narození 4 mesice plně nespal, pak rehabka jako vy, o vánocích už chuze s vecne rozbitou hlavou a ted zuby s vsema stolickama zaraz, takže temer 40 teploty a opet nespí, jinak se drzime :think:

 
relay
Kecalka 308 příspěvků 19.06.14 16:20

Super :)

 
Pája52
Závislačka 2863 příspěvků 20.06.14 12:03

:palec: :palec: Super napsaný :lol: Jako bys mi mluvila z duše…a to mám děti od sebe dva roky… (dokonce i tu cvičící mánii přerušenou virózou a následné zhodnocení, že to není tak zlý, jsme měli stejnou :lol: ) Ondra teď začal lézt, takže se Bětce sápe po hračkách, po ní…„mami, von mě cucááá“ :lol: Na druhou stranu, když dělám, že si jich nevšímám, jsou spolu kouzelný, umí si krásně hrát, Bětka o něj pečuje…balzám na nervy :srdce:
A jsem ráda, že ukňouraná teď není jen Bětka, ale že to vypadá na nějaký období…někdy je fakt na :pocitac: :mrgreen: A to její věčný žvanění, to je taky někdy na lepicí pásku přes pusu :lol: Na druhou stranu, některý její hlášky prostě nemají chybu! :mrgreen:

 
Erian
Echt Kelišová 9217 příspěvků 20.06.14 15:25

Ááááá, ježiš to znám :lol:
Taky mám doma tenhle obávaný druh sourozenců a za pár týdnů přibude třetí mládě, asi jsem se zbláznila :mrgreen:
Je fakt, že jako mimina byli zlatý, na nervy mi lezou teď, když už oba chodí, mluví, hádají se, rvou, nadávají si, koušou se, neustále na sebe žalují, a tak dále… :zed:

 
eginka
Kecalka 455 příspěvků 21.06.14 16:05

@Barushe Dekuji. Tak doufam, ze vse probehnu bez komplikaci. Ale taky jsem si rikala, ze na 3 jeste pockam, ale ejhle kym jsem vahala, byli uz 2 carky :-)
Tedka uz nebudu vahat :-)

 
Barushe  22.06.14 23:15

@Pája52 aaaa, tak to s tim cvicenim je dobry :lol: :pankac: :hug:
A prej „mami, on me cuca“ to je super :lol:
Jj, Sofi bych ted nekomu nejradsi na par tydnu dala :lol: je priserna. Nic se ji nelibi, nikdo na ni nesmi mluvit, nikam nechce nebo naopak chce porad nakupovat 8) des… :zed:
Ale nedavno se zacali drzet za ruce :srdce: a kdyz se Stepovi podari neco rict, tak si toho vsimne hned ona a hlasi:" mami, Stepa rekl tata/ahoj/dudlik, sikula" a zacne mu tleskat :srdce:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama