Snažilkovský deníček - Maru 10.díl

Snažení
  • 14.06.04

Ahojky moje Marušátka :) Musím přiznat, že jste mi moc a moc chyběly a často jsem na Vás myslela. Ale teď už jsem zpátky mezi Vámi a těším se na Vaše povídání v novém deníčku. Předem chci ještě jednou moc a moc poděkovat Kaitlin,že se ujala záskoku. A musím říct Šárko, že Tvůj deníček se mi moc líbil a musím říct, že jsi to všechno napsala pravdivě a hezky.

Šári, chci Ti popřát hodně štěstíčka, ve čtvrtek pohodový transfer, ničeho se neboj, opravdu to nic není :-)))))) za chvilinku budeš pěkně doma odpočívat. A jak jsi to sama minule napsala, i když je to moc těžké, nejdůležitější je POHODIČKA. Už teď mám zatnuté palečky a nepustím je.

Já jsem tenhle víkendík trávila hlavně pracovně, uklízela jsem, prala??? no však všechny znáte ty návraty z dovolené. A abych toho neměla málo, tak jsem ještě pozvala manželovi rodiče v sobotu na večeři, protože manžílek měl narozeniny a dneska jsem pro změnu pozvala moje rodiče na oběd. Takže jsem k tomu všemu vařila, pekla???.. no prostě po 14 dnech flákáníčka a váleníčka jsem si dala pořádně zabrat :-DDDDDD

Ale Vás asi nejvíce zajímá jak jsme se měli na dovolené, že mám pravdu?
Takže dovolená byla super a nádherná. Musím říct, že těch 14 dní opravdu stojí za to a člověk si to pořádně užije. S manžílkem jsem si užívali odpočíváníčka, výletů, pohodičky, řeckého vínečka, tuleníčka :-DDD a hlavně jsme si užívali jeden druhého.
Půjčili jsme si motorku (teda já si chtěla půjčit jen skútr, ale v půjčovně to nějak popletli a přivezli nám teréní motorku :-OOO) a projeli jsme celý ostrov křížem krážem. Najeli jsme celkem asi 300 km. Užili si nádherných výhledů na moře a na celý ostrov, prohlédli jsme si kláštery a kostely, navštívili jsme i hlavní město. Prostě jsem si to užili a nejvíc manžílek. Mě teda bolel pěkně zadeček a nohy :-D ale přežila jsem to.
Pak jsme byli na lodních výletech, viděli jsem želvy Careta-careta. Jsou obrovské a je to úžasný zážitek je vidět jak se nadechují nad hladinou.
Pak jsem taky vyrazili za památkami a to na pevninu. Navštívili jsme archeologický areál Olympie. Vznikly tam olympijské hry a dodnes se tam zapaluje olympijský oheň. Musím říct, že pár měsíců před zahájením olympiády to mělo zvláštní kouzlo.

Před odjezdem jsem si slíbila, že všechno hodím za hlavu a nad ničím nebudu přemýšlet. A musím se Vám pochlubit, že se mi to i celkem dařilo. A to mě tam dohnala i neoblíbená MS. Ale ani mě to nerozesmutnilo, prostě jsem to brala tak jak to je. Ale abych nebyla až takový hrdina přiznám, že jednou jsem měla malou ale opravdu malou krizičku. A uvědomila jsem si čím si tu spousta z nás prochází a hlavně jak jsme už za tu dobu snaženíčka znalé problematiky. Abych Vám to vysvětlila. Seznámili jsme se tam se super manželi. Byla to jak se říká naše ?krevní skupina?, opravdu jsme si rozuměli. A když jsme tak popíjeli vínečko na balkoně, tak mě zarazilo jak samozřejmě mluví o tom jak by teď po dovolené chtěli miminko. No a mezi řečí tak nějak vyplynulo, že si myslí, že se jim to povede takřka hned a nejdéle tak do čtvrt roku. Nejdřív jsem tak nějak nerozuměla a říkala jsem si ,že to snad ani nemůžou myslet vážně, ale pak mi došlo, že jsou prostě na tom krásném začátku cesty za miminkem a netuší jak strastiplná a dlouhá ta cestička může být. Samozřejmě bych jim moc přála, aby ty všechny problémy vůbec nezažili a brzo se radovali. Ale trošičku mě to rozesmutnilo a vím, že tady mi rozumíte jak to myslím.

A teď se Vám ještě musím přiznat k malému snažícímu přestupku.Když se zase dostavila MS tak jsem trošku hřešila a popíjela výborné vínečko. Ale snad mě omlouvá, že to bylo po strašně dlouhé době a teď už zase budu bumbat jen mlíčko :-DDDDDDDD protože přece jenom jsem na sobě pozorovala,že ten smutek přijde s alkoholem v krvi nějak rychleji.

Tak to by bylo asi k naší dovolené všechno, Až budou fotečky tak Vám přidám nějakou do fotogalerie.

A ještě jedna dobrá zprávička. Kdo si pamatujete na Bellu, minulý týden mi psala SMSku, cituji: ?já už jsem dva měsíce doma, stal se zázrak a budeme mít malé, stejně jako Filipka?
Takže holčinky moje to je další krásný důkaz, že to štěstíčko se jednou usměje na každého. Taková zprávička mi vždycky nalije ohromnou dávku optimismu do žil a doufám,že Vám taky :-)))

A abych nezapomněla vítám všechny nové příchozí, které se odhodlaly přidat se do naší partičky a doufám,že s jim mezi námi dlouhosnažilkami bude líbit, najdou tu třeba i nějakou tu radu a zkušenost. A přeji jim aby jejich snaženíčko netrvalo dlouho.

Přeji všem pohodový týden, hodně sluníčka, žádné návštěvy skřítka depkoidníčka a piště pište piště.

Ahojky Maru

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.06.04 09:03

Že by jsem byla první? To se mi nechce věřit!

Kočulko - četla jsem to v min. deníčku, abych ti řekla pravdu, trošku to podezření mám. Já jsem si asi 5 měs. měřila BT, ale nikdy jsem nezjistila ovu, bylo to nějaké divné. No a MS mi teď trvala tak 10 dní, takže jsem si řekla, že se zkusíme tulit i během, třeba tu ovu mám brzo a tak jsme ji vždycky propásli. No a vyšlo to.

Jinak jsem pěkně vyplašená, mamka mi říkala, že se nesmím lekat a já jsem od přírody lekavý typ - teď se lekám skoro ze všeho. Tak snad se to zlepší. Ve středu jdu na ultr. tak jsem tak zvědavá!

Mějte se, ozvu se ještě během dne.
pa pa Evulefka

Petulinka1
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 14.06.04 09:05

Ahoj Marušky :-)

Maru - to je skvělý že jste si tak krásně užívali dovolené, já chci taky :-))) No letos to prostě budeme muset nějak oželit.

Kaitlin - Šáry moc moc moc držím palce dopředu.

Belo - jéžiši tak se to konečně povedlo, to je nádherný po tak dlouhé a strastiplné cestičce, že přeju hodně štěstí !!!!

Tak holky již klasicky po propršeném víkendu je tu slunečné pondělí :-((

Hezký týden všem.

Petra

Kaitlin
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 14.06.04 09:13

Ahojda Marušátka!!

Tak se hlásím, že ještě strašim v práci :-D A budu tady strašit, jak už Markétka naznačila, až do čtvrtka, kdy to všechno „vypukne“… Ve čtvrtek po půl deváte si budu volat do centra, jak to dopadlo se třema mražáčkama a když všechno klapne, tak před třičtvrtě na dvě už budou ve mně :-) a doufám, že alespoň na 9 měsíců :-DDD Bohužel nemám doma net, takže tímto prosím Markétku, zda by vás neinformovala ze SMSek, které ji určitě pošlu, díky!!!

Švagrovou už pustili s nemocnice, plaváčci se udrželi, tak z toho mám hroznou radost. Moc jsem se o ně bála, ale už to vypadá dobře.

Mějte všechny krásný den, já jdu finišovat v práci, mám toho tady požehnaně…
Kaitlin

Miriamka
Nováček 5 příspěvků 14.06.04 09:26

Ahoj Maru a ahojte všechny snažilky!

Vítám Tě z dovolené a přeji, aby bylo pořád tak fajn slunečno (hlavně v dušičce) jako na té dovči.

Jsem holka, která na stránky emimina chodím už nějakou dobu, ale spíš jen čtu Vaše příspěvky a povídání. Ve Vašich slovech se snažím nalézat sílu, pohodu a rady. Jsem totiž také jedna ze snažilek. (Svůj „příběh“ jsem kdysi krátce popsala v diskusním fóru).

Ve své deníčku píšeš o setkání s lidmi, kteři jsou na začátku. Doufám, že oni nebudou muset procházet tím, co potkalo nás snažilky. Ani já a můj manžel jsme asi nepředpokládali, že nemít miminko nás potká. Bohužel, stalo se. Musíme se prát se skutečností. Já jsem svůj měsíční boj opět nevyhrála (přišla MS). Je to běh na dlouhé tratě, je plný smutků a zklamání, ale musíme doufat, že v cíli se setkáme s odměnou za to vše - s tolik vytouženým miminečkem (anebo dvěma či vícema).

Holčiny, děkuji za to, že si najdete čas a tvoříte tak báječné stránky. Děkuji za Vaše rady a optimismus a taky za podporu, kterou nám snažilkám dáváte.

Miriam

PS: Maru přeji, aby krásný pocit z dovolené vydržel co nejdéle.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.06.04 11:46

Ahojda Marušátka!

Maru - vítám Tě v pracovním procesu! To je paráda, když čtu, jak jste si užili dovolenou. Bylo tam určitě pohádkově. Tak a teď, když jsi pěkně odpočinutá Ty i manžel, hurá do snaženíčka!

Kaitlin - moc na Tebe myslím a věřím, že tentokrát to bude všecko jak má být. Určitě! Vždyť je načase, aby přibyla další těhulka!

Miriam - já jsem se taky odhodlávala napsat delší dobu a teď bych se bez e-mimča a deníčků Maru a Matýsků neobešla. Tak uvidíš, že napíšeš poprvé a budeš psát častěj.

Tak, teď informace o nás. V pátek jsem měla ŘD, přišla však hnusná MS a tak jsem dnes ráno naklusala do centra na třetí odběr krve. Na konzultaci jdu hned ve středu. Dozvím se výsledky a pak se uvidí, co bude následovat. Těším se, že se něco bude dít a zároveň mám strach, jaké ty výsledky budou. Ach jo!
Depkoidník mě sice nenavšívil , ale o víkendu jsme potkali dva známé páry a oba jsou v očekávání. Mrzí mě, že my zatím nic, člověk o tom rozmýšlí, ale pak jsem to hodila za hlavu.
Tak holky, kde jste všechny, to je pondělí tak moc pracovní, nebo se schováváte :-))?
zatím pa Beruška7 (už se ani nezkouším přihlásit- chichi)

Koculka
Kecalka 225 příspěvků 14.06.04 12:53

Hezký nový týden holčičky!
Maru super, že jste si tak užili dovolenou!!!! Strašlivě závidím:).
Evulefko asi budu přemýšlet nad tvojí metodou, já jsem s měřením BT docela na štíru, ráno se nemůžu probrat a když už opravdu hoří, tak vyskočím z postele a v poklusu se chystám do práce. Na teploměr si ta moje prázdná hlava ani nevzpomene:).
Kaitlin budu na tebe moc myslet a držet všechny palečky, aby se mražáčci povedly a hezky uchytili!!!
Beruško z výsledků mám taky strach. zatím to jsou na štítnou žlázu, měla jsem pro ně jít dneska, ale pan doktor zrovinka onemocněl, takže musím počkat, až se uzdraví. Takže nic nevím a bojím bojím.
Tak ať ván všem to pondělí rychle uteče.
Pá Kočulka

zabucha
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 14.06.04 17:16

ahojky všem.
Maru a Tebe zdravím po dovolené :-) Jak čtu, tak sis to krásně užila, to jsem moc ráda. My akorát plánujeme dovču, tak jsem zvědavá, kam vyrazíme.
Právě čekám MS, tak jsem taková nervní a podrážděná, ale na štěstí je venku tak krásně,a tak se zaměstnávám na 1000%, abych na to nemusela myslet.
Mějte se všechny moc krásně a Kaitlin držím palečky.
papa žabucha

Kaitlin
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 15.06.04 06:43

Ahojda Marušátka!!

Tak se mi pobyt tady v práci docela krátí… :-D Já se stále těším, což je, doufám, ten nejlepší přístup.
Ve středu odpoledne mě čeká ještě zpestření v tom, že jdeme s manželem na „ústní psychotesty“ na kraj ohledně adopce, tak nám držte palce, je to docela náročný, ale snad jsme svéprávní a schválí nás jako vhodné žadatele.

MARU - koukám, že ses na dovolené měla báječně, včera jsem nestíhala reagovat, takže dnes dohánim.. Máš pravdu, mě dnes už taky vhání úsměv do tváře lidé, kteří si plánují dítě ve smyslu, tento měsíc ne, ale příští?, hm??, jo, to by šlo… ha, ha, chce se mi vždycky smát, jenže ono to někomu vyjde!!! A to si pak připadám jako neschopný pitomec já… Jo a vínečko jednou za čas rozhodně nemůže uškodit, vždyť kolik dětí bylo počato právě na bujarých večírcích a jsou zdraví jako buci!!? :-D Jak se říká „všeho s mírou“, je to asi nejlepší pravidlo.

BELO - gratuluju, to je nááádherná novinka, přeju spoustu pohody a hlavně zdravíčko! :-)

EVULEFKA - neboj, téééda, nelekej se! :-DDD Ono to nebude tak hrozný, myslím, že by ti mohl uškodit jen hrozný „šok“, ale takovému tomu běžnému leknutí se klíííďo jenom zasměj :-)

PETULINKO - děkuji!! Jak jste poskočily v bytečku, už máte všechno? :-)

MIRIAM - napsala jsi to skvěle, dotklo se to mého snažilkovského srdíčka… díky! Moc ti přeju, aby ten příští měsíc byl zakončený šťastným úsměvem..

BERUŠKA7 - držim palečky, ať ty výsledky jsou co možná nejlepší! Ve tvém centru, očividně, nenechávají nic náhodě, tak to by bylo, aby nepřišli na důvod a to se pak hned lépe řeší…

KOČULKA - tak ať se pan doktor brzo uzdraví, ať víš, na čem jsi.

ŽABUCHO - díky! :-) Naplánujte si pěknou dovču!

Přeju všem krásný slunečný den!
Kaitlin

Fanynka1
Stálice 51 příspěvků 15.06.04 08:32

Ahojky Marušátka,

jak vidím šéfová už je v pracovním procesu, tak ji moc zdravím, a trošičku závidím prosluněné tělíčko i dušičku, ale doufám že dovolená jen a jen prospěla

Kaitlin - moc na tebe myslím a posílám vellllkou dávku trpělivosti a pozitivního myšlení (ale myslím že tím by si mohla zásobovat celé e.mimino), ale ta troška navíc se bude třeba hodit. Takže ve čtvrtek zatínáme palečky.

Doufám že mě za tuto zprávičku nebudete vyhazovat z vašeho deníčku, ale včera jsem poprvé cítila kopaneček jednoho z dvojčátek (nebyl to jenom „takový“ pocit, opravdu jsem to cítila na ruce) chtělo se mi hrozně brečet a smát.

Přeji všem snažilkám aby se jim povedlo tohle krásný štěstíčko a mohly naplno prožívat všechny radosti i starosti.

Pa Pa Fanynka + brouček a beruška 20tt

Lipka
Kecalka 235 příspěvků 15.06.04 09:15

Ahoj holky,

Maru - vítám tě po dovolené, i když bys tam určitě ještě chvilku ráda zůstala, co? Hlavně, že jste si to skvěle užili :o)))

Kaitlin - tak ve čtvrtek na tebe budu mooooooc myslet a držet palce!!!!!!!!!!­!!!!!!

Jinak všechny moc zdravím a přeju krásný týden. Čau Lipka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.06.04 09:19

Ahojte,

prajem krasne rano:O)

Maru: trosinku ti zavidim vasu dovolenku,my sa tento rok asi nikam / k moru /nedostaneme:o( Ale myslim,ze aj na Slovensku su krasne miesta,tak vybehneme aspon niekam do hor.o) Inak,aj my mame priatelov,ktori si naplanovali mimi a vsetkym do jedneho to vyslo! Takze z naseho okolia sme jedini „vynimocni“ - niekedy to boli velmi,niekedy sa da. Teraz musime zvladnut narodenie svagrovej dcery - maju termin v oktobri, mozno im to vyjde presne na 1. vyrocie svadby!!! Bolo by mi lahsie,keby som bola v oktobri aspon tehulka.

Kaitlin: Tak vo stvrtok tu mas u nas objednane hromadne stasticko,to by bolo,keby nebolo!:o) Prajem vam vela vela stastia…A nech embryjka posluchaju,ved u teba im bude urcite lepsie.o)

Miriam: taketo pocity ma kazda z nas kazdy mesiac.My bez pomoci lekarov nemozeme otehotniet a predsa kazdy mesiac verim.....A potom si nadavam:o) Nestracaj nadej,raz sa to musi podarit,tak preco nie tento mesiac?

Koculka: ja mam meranie BT uz za sebou! A mozem ti povedat,ze ma to viac stresovalo,ako upokojovalo,BT som mala vzdy na vybornu,az na to,ze nakoniec MS vzdy prisla! BT by mala klesnut pred MS,ja som mala rano 37,2 a MS pekne dokvitla !
Tak som s tym prestala!

A co my? Cakame a cakame..Velmi ma to ubija…Ale toto je posledny mesiac nic nerobenia,ak sa to nezlepsi,tak ideme v juli na darcu! Tak!:o) A potom mi v juli pripomente toto odhodlanie:o) AKo sa poznam,tak budeme cakat este jeden zarucene posledny mesiac:o) A potom este jeden a este jeden…az budu Vianoce:o(

Majte sa krasne a neprestanme dufat!
Ivana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.06.04 09:20

Filipka, bola by som zabudla, blahozelam k prvemu kopanceku,musi to byt uzasny pocit a verim,ze sa ho aj my raz dockame, takze vela zdravia a kopancekov.o)
 Ivana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.06.04 10:01

Ahoj Marušátka,

včera jsem nestíhala nakouknout do deníčku a dneska mne moc potěšil.

Maru - jsem moc ráda, že jste si to na dovolené skvěle užili, je to určitě moc a moc potřeba. Bohužel ta zkušenost s tím, že někdo mluví o tom, že by si chtěl na dovolené udělat mimi, je na jednu stranu k smíchu a na stranu druhou zase k pláči. Já jsem si v rámci snažilkovského období zažila snad nejhorší chvilku (a to to bylo hned asi po půl roce snažení), když mi moje dvě nejlepší kamarádky obě v jeden večer řekli, že si víno nedají, protože jsou těhotné a to obě dvě nechtěně. Byla to taková rána, že jsem to prostě obrečela hned před nima. Z části z radosti, ale bohužel z větší části ze smutku, a z obrovského pocitu nespravedlnosti, bohužel. A ještě ke všemu jsou to švagrové, takže mají teď úplně stejně staré chlapečky, už jim je přes rok. Ale člověk to prostě nějak vydrží, co mu zbývá.
Já jsem teďka ve fázi, kdy se začala snažit i moje sestra (mladší o 3,5 roku) a pocity mám smíšené. Na jednu stranu si úplně neskutečně přeju, aby nemusela zažít to, co já, a na druhé straně se strašně bojím okamžiku, kdy mi řekne, že má //. A tak, abych o tom nemusela moc přemýšlet, jsem se rozhodla, že bude nejlepší, když otěhotníme zároveň :-). Aspoň to nebude ani jedné líto.
Kaitlin - držím strašně moc palečky a přeju hlavně hodně klidu. Před ICSI (ani neproběhlo) jsem chodila k psycholožce a ta mi radila, že si mám vždycky říkat: „Moje tělo nejlíp ví, co má dělat, aby všechno dobře dopadlo“ - tak si to zkoušej opakovat a určitě to dobře dopadne. Zároveň mi radila, že si mám uměle navozovat hezký pocit. Každý to má nějak jinak, já si představovala (při tom sezení) jak jsme s manžílkem na horách, sedíme na zahrádce, pijeme pivo a za chvilku vyrazíme na snowboardu dolů a je ten nejkrásnější sníh, co si umím představit a svítí nádherné alpské sluníčko. Představovat si můžeš i moře, prostě cokoliv, prý to hodně pomáhá pro duševní pohodu. Jsou to jenom rady, v praxi to vyzkoušené nemám, teda vlastně mám, ale ve stavech pooperačních a i tam mi to hodně pomohlo. A tak ti přeju ať jseš v klidu, ať to určitě vyjde a těším se na zprávu.

Já jsem si včera zařizovala lázně. Tak pojedu do Františkových lázní, na 28 dnů. Trošku se toho bojím, ale už se začínám i těšit, že si odpočinu. A pevně věřím, že to k něčemu bude. Měla bych tam jet od půlky srpna do půlky září. A léčitel nám řekl, že otěhotním v říjnu, tak to na sebe všechno krásně navazuje :-) Pokusím se si s sebou vzít notebook a budu vám průběžně psát jak taková léčba neplodnosti v lázních probíhá. Ale je to až za dlouho a to se do té doby ještě určitě ozvu.

Mějte se všechny moc krásně

ahoj Ejdela (nepřihlášená)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.06.04 19:20

Ahojky, já jsem byla ve Frant. Lázních 2×, je to tam moc hezký, neboj se nic. Já chodila na bahno a slatinu. Když jsem tam byla poprvý, tak bahno bylo takový jako klasický bahno, který ti naplácali na podbřišek, prostě sis do toho celá lehla, pak tě zabalili do dek a muselo se to vydržet. Podruhý už dělali bahenní koupele. Bylo to ale v roce 90, tak nevím, jak se to tam změnilo. No a slatina jsou takový příjemné koupele. Pak bylo ještě cvičeníčko v bazénku. Tak ahoj a přeju hezký pobyt. Lenka

Kaitlin
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 16.06.04 06:36

Ahojdááá Marušátka! :-)

Tak já tu mám „poslední“ den v práci před dnem D. Jejdááá, já se táááák těšííím :-D. Doufám, že se rozmrazí dobře alespoň jeden mražáček a pak se mu bude u mě líbit…

FANYNKA - děkuju, to víš, že se to bude hodit! :-) Pohlaď pupíka, tou zprávičkou o kopanečku jsi mi udělala hroznou radost!! Mám ráda dobré zprávičky! Užívej si to!!! :-D

LIPKA - děkujuuuuu!

IVANKA - děkuju!!!! Vím, že to u srdíčka pěkně bolí, když vidíš, jak se jinde daří a zrovna jenom vám ne… ale rozhlédni se tady, kolik nás tady je, ono to není vždycky tak jednoduché. Přeju ti pevné nervy a klíííďo si běž švagrové pohladit bříško pro štěstí :-))) (ta bude koukat :-D, ale třeba o to víc pochopí, jaké má štěstí…) Přeju ti, aby ses správně rozhodla s dárcem, sama moc dobře vím, že to není jednoduché…

EJDELA - ani mi nemluv o mladších sourozencích, protože ten můj bráška se švagrovou, co čekají 16. týden dvojčátka po IVF jsou o více jak 3 roky mladší… Taky to nebylo nejlehčí, ale my snažilky snad přežijeme všechno :-D
Na transfer jsem připravená knížkou „Šílené broskve“, je to skvělý humor, obvykle mi hooodně rozzáří očička :-)
Přeju ti pohodičku v lázních, užij si to, Františkovy lázně jsou nádherné, jezdívala jsem tam vždycky za babčou na víkend, když tam byla :-)

MARU - kdepak se nám „flákáš“? :-D Doufám, že nejseš až po uši zahrabaná do práce!!

Tak berušky, mějte se moc, moc hezky, přeju všem spoustu optimismu a děkuju za zítřejší držení palečků!
Kaitlin

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.06.04 08:27

Krásné ráno Marušátka!

Musím vám rychle napsat, protože tu mám pořád šéfa a znáte to.

Maru - krásný deníček, já jsem to předtím tak rychle psala, že jsem tě zapomněla přivítat a pochválit deníček. Snad mi to odpustíš. To je fajn, že jste se měli tak krásně, určitě se ti ty skvělé pocity z dovolené zúročí!!!(hádej jak!)

Kaitlin - ještě jsem nerozlouskala tvůj posl. komentář, ale to neovlivní to, co chci napsat. Na odpoledne ti přeji hodně klidu, zvládnete to levou zadní, jste čiperky. No a na zítřek - tolik holek bude na tebe myslet (včetně mě, samozřejmě), že se to musí prolomit a povede se to! Hodně štěstí!!!
Hodně štěstí!!! Hodně štěstí!!!
(já,jsem minule psala, že je 30. týden - odpusť, nevím, kde jsem na to přišla, ale je 25. týden a to je taky pěkné kulaté číslo)

Ivanka - ty mě vždycky dostaneš, ještě s tou tvou krásnou slovenštinou (taťka je z Košic)
Ivanko, v oktobri už budeš těhulka, ať se za měsíc rozhodneš jakkoliv. Ten váš mimíšek vás hrozně napíná, ale cestičku si k vám určitě najde!!! Myslím na tebe!

Beruska7 - držím palečky na výsledky, ať vyjdou nejlépe jak mohou!

Žabucho, určitě má MS přijít? A už přišla? Nebude to něco jiného?

Miriam - ať se ti ten běh zkrátí na krátkou trať a ty máš svého mimíška brzo v náruči!

Fanynka - jé, to je nádherné!!! Já chci taky!!! Tak fotbalistu-stku za mě pohlaď, je to šikulka. Ten druhý brouček samozřejmě taky.

Ejdela - v lázních si odpočineš, načerpáš nové síly a určitě se tak krásně připravíš na 9 měsíců očekávání. Moc ti to přeji!

A co u nás:
Dneska jsem měla jít na utz, ale nešla jsem. Včera jsem totiž byla na tom sono(prsů) a iniciativní Dr., ikdyž jsem ji říkala, že jsem těhu, tak mi zkontrolovala nejen prsa, ale zajela i na krk a tam zjistila, že mám levý lalok štítné žlázy zduřený na 9mm. Celkem mě vylekala, ještě i s řečma, že mi to může ohrozit těhu. Tak jsem frčela rychle na gyndu, na krev. Dr. mě vzala hned i na utz - viděla jsem ten váček, má 6mm, odhad 3-4 týdny, pořád je to malé. Mám předepsaný jód, nemám nic dělat, byla jsem včera z toho trochu špatná. Sestřička mě ale uklidňovala, že to není nic hrozného, že to je tím těhotenstvím a že se to uklidní. Měla jsem včera hrozný strach. Ale už jsem jakžtakž v poho, protože dělám co je v mých silách a co není, to neovlivním. Mamča potom volala známému holčičákovi, co si o tom myslí a ten jí řekl: Když ji ta kráva měla vyšetřovat prsa, tak proč jí vyšetřovala štítnou žlázu, je blbá, když ví, že je gravidní? Tak to mě taky trošku uklidnilo.
Jinak žádné těhu příznaky pořád nemám, jím všechno, není mi špatně, jen jsem více unavená. Odpoledne jsem si zchrupla, což u mě nebývá zvykem.

Tak Marušátka, napsala jsem opět román, moc vás tímto všechny zdravím, zajímalo by mě, co je s Verdi, Barbuchou, Gabčou, Adelinkou atd.............Že by jste všechny tak pracovaly, nebo dovolenkovaly?
Mějte se hezky pa pa Evulefka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.06.04 08:48

Ahojky Marušátka!

Nejdříve Kaitlin: Budu na Tebe moc a moc myslet, aby všecko dopadlo co nelépe! Ať máš pevné nervíky, hodně optimismu a nezapomeň se taky usmívat, to pomáhá moc! Věřím, že mražáčci se už na Tebe těší! Tak tedy tfuj, tfuj, tfuj!!!

Fanynka - nádhera! Kopanečky jsou super. A můžu říct, že u dvojčátek, jelikož je má moje sestra - už mají 1,5 roku - když je nosila, to byla bžunda. Když začaly kopat opě najednou, měla z bříška čtvereček :-) Tak pak napiš, až se to podaří i Vám!

Ivanka - znám moc dobře stejné pocity, které zažíváš. My jsme o víkendu potkali dva známé páry, kteří ani nechtěli a už čekají mimísky. Ale co s tím naděláme! My se taky musíme dočkat, uvidíš! A je jedno jestli to bude s pomocí doktorů nebo jak.

Ejdela - já jsem nejmladší, takže Tvé pocity neznám. Mám dvě starší ségry o 12 a 10 let, obě mají dětičky. Díky tomu, že ta prostřední ségra má teď dvojčátka 1,5 roku - dvě holky, rodina nijak neprudí a spíš to nechávají na nás. Ségra má holky po IVF, i když o tom nemluví.

Tak holky, my máme dneska ve 14,00 hodin konzultaci v centru. Budou výsledky mých krevních testů a manžílkům spermiogram (už druhý, první byl O.K.). Jsem nervózní, jestli bude vše vpořádku, jestli začne nějaká léčba nebo co bude. Uvidíme. Určitě dám vědět.

U nás prší, ale není to zas tak hrozné, doufám, že i to sluníčko vykukne. Přeju Vám pěkný den.

Pa Beruška7

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.06.04 09:38

Ahojy holčinky, to máme ale bláznivé počasíčko. Pořádné krásné léto ne a ne přijít. Ach jo. Ale nenecháme si tím zkazit náladičku, co říkáte?
U nás nic nového, s manžílkem si pomalu ale jistě zase zvykáme v práci a někdy je to opravdu těžké :-DDD

Evulefko ani jsem nestihla pogratulovat k Tvému štěstíčku, tak dodatečně přejua ť je všecičko v pořádku a to lekání tě přejde. A neboj výsledky štítné žlázy vyjdou dobře, hlavně pohodičku klídeček mysli na něco krásného.
Přeju hdoně štěstíčka

Petulinko určitě si užijete nějakou krásnou dovolenou i v Čechách, tady je taky krásně i když tu není to moře.

Kaitlin tak jsem čím dál tím víc nedočkavá, jak se blíží termínek tvého transferu :-))) Spolehni se, že všechny tvé SMSky vyřídím do deníčku a Tobě budu posílat všechny hezká slovíčka, aby Ti to čekání na dvě čárečky rychle utíkalo. Už máš vybranou nějakou pěknou napínavou tlustou knížku, kterou budeš číst? Moc to doporučuju, já četla Egypťana Sinuetha a musím říct, že alespoň na chvíli mi to přeneslo myšlenky z mého bříška někam do Egypta :-DDDD Moc na Tebe myslím a držím palečky i na nohou :-DDD
Na psychotestech přeju také hodně štěstíčka, ale mysím, že to zvládnete ?levou zadní? :-D
Tak já ti tu doporučuju knížečky a o kus dál čtu, že už je vybráno :-DDDDDDD Nevadí už to přepisovat nebudu :-DDDD
Je vidět že tě neopustil optimismus to je moc dobře a přeju a´t to vydrží, neboj mražíčci se už vyhřívají na okénku na sluníču (jak tu jednou někdo psal) a klábosí o tomjaká budejejich maminka :-DDD

Miriamko vítám tě u nás v deníčku a jsem ráda, že jsi se odhodlala přidat se k nám. Přeju aby tvé snaženíčko netrvalo dlouho a přijď mezi nás častěji, protože ty smutné okamžiky přijdou na každou z nás a když je nás víc tak se s tím lepší bojuje.

Beruško přeju ať výsledky dopadnou dobře a konzultace v centru vás posune trošku blíž k miminku.

Zabucho přeju šťastnou volbu dovolené, opravdu je to balzámek na dušičku.

Fanynko jsem moc ráda,ž e je u vás všechnov pořádku a gratuluji k prvním kopanečkům. Takové zprávičky nám sem piš často, dodává to optimismus. A přece nás musíš čas od času pořádně poprskat :-D

Ivanko neboj nic narozeni miminka svagrove urcite zvladnes. Budeme to zvladat spolecne, protože moje svagrove se ma narodit miminko na prelomu zari a rijna. Ver mi ze je to pro me taky moc tezke, protože to ze je tehotna se dozvedela, když ja cekala na vysledek svého prvniho IVF. Ale dost smutku, zatím to zvladam dobre a drzim se, a na svagrove vidim, ze i ona ma trosku problem se mnou o tom mluvit. Ale musim se pochlubit, minule jsem se konecene odhodlala a pohladila jsem si jeji brisko a byl to super okamzik???????
No a ted tu skoro slzim????.. .:-DDDDDD ale dost. Chtela jsem timjen roct, ze se snazim an kazdem okamziku najit něco hezkeho a ten smutek ze sve dusicky uplen vyhnat.
Ivanko urcite to zvladneme, takze honem se ted usmej :-)))))) ja te vidim i na dalku :-D

Ejdelko děkujeme za radu od tvé psycholožky. Asi by jsme jí občas potreboali všechny, ale já bych se k návštěvě asi neodhodlala. Věřím, že to funguje, vyvolávat si nějkaý hezký pocit, ale občas je to mooooooooooc těžké ten pocit v hloubi dušičky najít.
Moc ti přeju aby to v lázních bylo příjemné a hlavně aby se vám po návratu povedlo miminečko. Myslím, že lázně nato určitě vliv mít budou. A těším se na tvé vyprávění jak to tam probíhá.

Tak já jdu zase něco pracovat holčniky moje, ale zase se brzo ozvu :-DDDD
Jo a ani jsem se vám nepochlubila,ž e tu máem zase mojí 4 letou neteř táničku na hlídání, takže si fakt užívám, teda co ta umí vymyslet za kravinky. Včera jsem si četla a ona se bavila tím, že po mě jezdila malinkým autíčkem s Kinder vajíčka. Manžel to viděl, měl nějak vyhrabáno, tak vzal druhý a už jsem byla jak dálnice. Šíleně to lechtalo :-DDDDD a Táňu bavilo jak se pořád směju. Možná nejsme normální :-O
To jsem vám napsala jen tak pro pobavení, ale do blázince se zatím nechystáme :-DDDD
To jsem zase napsala pěkný románek, snad se alespoń zasmějete.

Tak páček shledáček Maru

barbucha01
Kecalka 105 příspěvků 16.06.04 10:25

Ahojky holky Marušátkový,

Maru, vítej zpátky doma, je bezva,že jste si tak krásně užívali s manžílkem a přišli na jiné myšlenky

Kaitlin, už dneska mám zaťaté pěstičky a nepustím,dokud nepřijde zprávička,že z mražáčků jsou malinkatí mimísci u Šárinky v bříšku!!!!

Evulefko, buď hezky v klídku a nenervuj se ničím.Krásně si to těhulkovství užívej a uvidíš všechno bude v pořádku!!

Beruško, držím palečky ať se dozvíte jen samé dobré zprávičky a uvidíš,že se taky brzy budeš pyšnit velkým plným bříškem!!

Ivanko, moc na tebe myslím a jen ti ze srdíčka přeju aby jediné čekání které vás ještě čeká bylo už jen to 9ti měsíční, které skončí s miminkem v náručí.Moc si to zasloužíte a moc vám to přeju!!!

Ejdelo, pamatuju se, když se můj táta podruhé oženil, jeho žena se léčila taky ve Františkových lázních a zanedlouho potom se narodil můj bráška! Držím palečky ať vám to se ségrou společně vyjde a můžete si to užívat společně!!!

Lipko, ahojky jak se máte s človíčkem?Pěkně se opatrujte!!

Fanynko, to je úžasné, první kopanečky, přesně si ty pocity pamatuju a nikdy nezapomenu, moc si to užívej a dávej na sebe pozor!!!

Kočulko, i tobě přeju aby doktor nenašel nic znepokojivého a hlavně se neboj!!

Petulinko, přeju moc štěstíčka,ať je všechno OK a hurá do dalšího snaženíčka!!

Chci taky pozdravit Gebi a Žabuchu, Dašku, Luci, Babulku, Nickky, Miriam, snad jsem na některou z vás nezapomněla, moc vám přeju ať se vám tu u nás líbí,ale ne zas tak moc aby jste rychle šupajdily do těhudeníčku!!

U mě nic nového samá práce, mám tu v práci jedno výsostné právo,jsem tu jediná která má děti a tak si můžu vybrat celou dovču o prázdninách a ještě nějaké neplacené volno, takže tu budu asi jen 2 týdny z celých prázdnin- už aby to bylo ale teď nevím kam dřív skočit a podle toho vypadá i moje přispěvatelská činnost tady!!
Ale mám dobrou zprávu,tak na 80% budem mít internet i doma, tak to už mě nikdo v psaní nezastaví!!!
A ještě jedna novinka, kolegyňka v práci je těhotná a tak to tu mám v přímém přenosu, často za mnou chodí pro „rady“ a já si sní moc ráda povídám děsně se těším až taky já…zase jednou, už aby to bylo!!

Holčinky, jsem ráda,že jsem mohla napsat, moc na vás všechny myslím a mám vás ráda, pa Eva

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.06.04 13:38

Ahojte,

Kaitlin: tak nech je zajtra ten den s velkym D ten najspravnejsi:o) A daj urcite vediet! Dakujem Ti za podporu. So svagrovcami nevychadzame dobre,ved vies, a pohladit jej brusko,to by som si ani netrufla:o( Snazim sa na to nemysliet,ale v oktobri na nu budem moc mysliet,aby boli obe zdrave a vporiadku.o)

Beruska 7: tak nam napis cerstve spravy z centra , cakame.o) A nech su to len same dobre spravy.o)

Evulefka: najprv ti chcem podakovat za tvoj komentar, napisala si to velmi milo:o) Ja nie som z Kosic,ale trochu to tam poznam:o)
Evulefka, hl. bud v pohode,lekari si niekedy vobec neuvedomuju,ako nas ich „poznamkami“ dokazu poriadne vystrasit! Neboj sa ,vsetko bude dobre.o)

Maru: dakujem za podavanu ruku na oktober, budem to potrebovat, obavam sa ,ze si budeme navzajom „utierat“ slzicky stastia a aj smutku zaroven…spolocne to, dufam, zvladneme lahsie. Hned ako som docitala tvoj komentar,tak som sa usmiala, sefka je sefka.o)

Barbucha: drzim ti pasticky,ja som bola uz 2 kolegyniam vrba v case ich tehulkovania! Uz maju obe deti a ja tu ostavam…Nech aj ty budes coskoro potrebovat podobnu vrbu na tajomstva)

Este vam chcem napisat, ze vcera som pochopila,ako velmi ma manzel lubi,a mozno by som to nikdy nedozvedela,keby sme nemali tento problem.
A potom mi ukazal na nebi duhu a povedal,ze sa na nas usmialo stastie, tak ja mu chcem verit.o)
Majte sa krasne
 Ivana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.06.04 14:04

Ahoj holky,
v rychlosti všechny zdravím a i když v práci vládne šílenství a teror :-)) , čtu!!
Kaitlin- zítra nepřestávám držet palečky a všechno, co mám, budu na tebe jako všechny ostatní moc myslet!!!

Maru - táááákhle závidím tu popisovanou dovču, já až v srpnu, ale taky se dočkám!

Ejdelko- ve Fr.lázních se už před hooodně lety zpátky léčila moje maminka a… jsem na světě!!!
Takže ať ten říjen vyjde!!

Kočulko- to mi neříkej, že ty výsledky nemůže sdělit někdo v zastoupení doktora??? Jo, to naše zdravotnictví, vždy je něco, čím překvapí :-((

Mějte se všechny krásně, Evufleko žádný strachy, vše bude OK!!
Ahoj
Claudie

Koculka
Kecalka 225 příspěvků 16.06.04 14:13

Ahojky holčinky.
Především chci popřát Kaitlin hodně štěstí, klídek a ať se zadaří!!!! Určitě se už bráška se sestřičkou drží za ruce a chystají se ke skoku do tvého bříška, tak ať se hezky rozehřejí, čeká je parádní let:).
Evulefko - hlavu vzhůru! Určitě bude všechno v nejlepším pořádku. Tohle bude jenom těhotenská přestřelka hormonů, uvidíš!!!!
Barbucho - Evi ty to máš v práci moc hezky zařízeno, to by se mi taky líbilo:).
Beruško7 - zítra dej vědět, co výsledky a jestli bude nějaká léčba. Že byly S mršky v pořádku je určitě skvělá zpráva, budou zas!
Ejdelo - tak Františkovy Lázně - to je docela hezká dovolená, ne? :). Prý je to tam moc fajn a určitě nezískaly svou pověst jen tak, musíš si sáhnout na Františka, nezapomeň:).
Ivanko - červenec je nejlepší měsíc pro takovéto rozhodnutí, bude krásné počasí a to dodá hodně sil! Ale třeba už to nebude potřeba a mimi bude už u tebe v bříšku, tak moc ti držím palečky!!!
Fanynce opravdu závidím, ale přeju ti to z celého srdce. Ať se brouček s beruškou ozývají častěji:).
Já stále nevím jaké jsou krevní výsledky na tu moji štítnou žlázu. Doktor asi ještě pořád nefunguje a nemám chuť tam volat, protože se z nějakého mě záhadného důvodu nechci dozvědět výsledky po telefonu (asi si můj mozek vymýšlí nějaké pochybné výmluvy:). Ale slíbili, že se ozvou a objednají mě a tak ještě chvíli počkám.
Dneska jsem se vypravila na očkování proti hepatitidě, koupili jsme si s manžílkem kombinovanou vakcínu proti A i B, imunita je docela dlouhodobá. Ještě snad do konce června mají mít tu akci 2+1 zdarma, kdy platíte 2 dávky a třetí dostanete zdarma. Občas se skouknu v zrcadle, jestli nežloutnu:). Myslím, že než si to mimísek rozmyslí a nastěhuje se mi do pupíku, tak stihnu celý půlroční očkovací cyklus. Nějak jsem rezignovala, chvílema je mi smutno, ale snažím se to pustit z hlavy, protože bude léto a sluníčko přímo miluju, tak snad zažene všechny bolístky.
A vidím, že nevím, kdy přestat psát a vy se mi tady učtete, holčinky snaživé moje.
Všechny zdraví Kočulka, vší silou odhánějící skřítka Depíka

Adelinka
Stálice 83 příspěvků 16.06.04 14:31

Ahoj holčinky,
mám teď na deníček a na emimčo tak málo času. Pořád zařizuju a vyřizuju kolem svatby a ještě pořád to není všechno. Často se mi teď v noci zdá, že nemám šaty nebo závoj, že nejsem učesaná…:-)) a v práci je toho taky hodně a většina věcí už po termínu.
Do toho ještě dorazila MS. No jak jinak. Tento měsíc si dala opravdu záležet. Někde psali, že při MS žena ztratí cca 2dc krve, ale mi to připadá jako půl litru. Nejmíň. No, můj skoro manžel říkal, že příští měsíc už to určitě vyjde. Budu mu věřit:-))
Jinak v pondělí mě ještě čeká návštěva zubaře protože mě pobolívá zub. Tak na to se těším ze všeho nejmíň:-((( Hned potom běžím k holičce na melír.
Všechno už vám to píšu dneska protože zítra odpoledne rozvážíme moje koláče tak budu mít zítra i v pátek dovolenou.

MARU: Vítám tě zpátky po dovolené.

KAITLIN: Kaitlin, až budeme ve čtvrtek rozvážet ty koláče tak na tebe budu moc a moc myslet. Držím palce i pěsti pro štěstí. Drž se. Moc ti přeju aby to vyšlo.

EJDELA: přeji ti aby ti lázně pomohly a hezky sis tam odpočinula a nabrala síly.

EVULEFKA: Doufám, že bude všechno v pořádku. Kdyby to bylo vážné tak by to ten známý holčičák mamce určitě řekl. Opatruj sebe i mimčo.

BARBUCHA: Evi, tak to si s dětma určitě uděláte krásné prázdniny. Taky bych brala takovou dlóóóóuhou dovolenou:-)

FANYNKA: moc gratuluju k prvnímu kopanečku. Je to okamžik na který se nezapomíná.

MIRIAM: Vítám tě mezi námi snažilkami a přeji mnoho úspěchů.

Zítra začínám brát ten Clomhexal. Mám ho začít brát 4DC do 9DC a 19DC mám brát Proveru taky asi jen pět dní, ale radši se ještě podívám. Tak doufám, že nebudu moc protivná a že už příští mesíc bude nějaký pozitivní výsledek:-))

Marušátka, mějte se krásně. Předčasně vám přeji krásný pokud možno sluníčkový víkend.
 A.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.06.04 16:42

Ahojdá Marušátka!

Tak jsem se právě navrátila z centra. Manžílek to stihnul taky, neboť jsem ještě půl hodiny čekala. Měl mě sice jenom vyzvednout, ale když už tam byl, šel ke konzultaci se mnou. Byla jsem ráda, celou dobu mě držel za pacičku, to pomáhá. Myslela jsem, že mám dokonce horečku, neboť jsem byla nervózní, co se dozvím.
Tak už jsme přece jen o něco chytřejší. Veškeré krevní testy dopadly moc dobře. FSH, prolaktin i progesteron O.K., ostatní taky. Hormony jsou tedy vpohodě. Manžílkovi spermijky taky (měl asi radost :-). Potom doktor vytáhl poslední papír, který hlásil výsledky imunologického vyšetření.
No a na posledním řádku stálo červeně: hraniční! Doktor nám tedy vysvětlil, že mám protilátky proti manžílkovým spermiím. Není to sice hrozné, hodnota je hraniční, ale je. Může to být důvod, proč to nejde. Potom nám podrobně vysvětlil, jakým způsobem k tomu dochází a pak následovalo vysvětlení, co by se s tím dalo dělat. Takže nás příští cyklus čeká naše první IUI. Zároveň nás upozornil na procento úspěšnosti 10-15%, ale zároveň dodal, že i ženy s tímto problémem mohou přirozeně otěhotnět. Takže to určitě aspoň 3× zkusit. A kdyby ani pak ne, následovalo by IVF.
Takže tolik dnešní návštěva centra. Musela jsem Vám to napsat ještě dnes, nezlobte se Marušátka :-)

Tak nevím, jestli se mám radovat, nebo co, ale rozhodně mi není do breku, což je dobře.

Přeju vám všem pěkný zbytek dne a zítra AHOOOOJ!

Beruška7

zabucha
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 16.06.04 17:21

ahojky holky :-) čtu a čtu..hodně jste toho popsaly. Myslím na vás na všechny.
Evulefko, zatím MS nedorazila, ale ona přijde…nejpozději zítra. S tou štítnou žlázou mě taky Mudr vystrašila, jak jsem potratila, ale nebylo to vůbec kvůli tomu !!! Jsou trochu zblblý dle ného názoru. Optrauj se.
Mějte se moc krásně, já jdu vařit a uklízet, přijede nám návštěva - brácha s přítelkyní, tak se těším.
papa žabucha

LenkaK
Ukecaná baba ;) 1181 příspěvků 16.06.04 17:36

Ahoj Beruško7 i ostatní holky,
chtěla jsem se Tě zeptat, kam chodíš do centra. My jsme chodili do Repromedy v Brně, ale šlo to velmi rychle… Udělali mi jen krevní testy (2.DC) a mému partnerovi spermiogram a když jsme si tam šli pro výsledky, tak nám řekli (jen po těchto dvou vyšetřeních), že nám nepomůže nic jiného než IVF + ICSI. Ale myslíme si, že tohle je pro nás až to úplně poslední řešení, chtěli bychom se pokusit ještě o spon. otěhotnění. Možná měla ta dr. pravdu a nepovede se nám to, ale my jsme se rozhodli ještě dva roky počkat.
Kaitlin - zítra budu moooooc držet pěsti, aby Vám to konečně vyšlo.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.06.04 11:11

Transfer proběhne uz pred pul dvanáctou, kolik embriek se dozvím až po příjezdu do centra. Každopádně prý k transferu dojde :-)))

Palečky mám zaťaté a myslím na šárku, tak doufám, že moc neškytá :-DDDD

Mějte se krásně pa Maru

Adelinka
Stálice 83 příspěvků 17.06.04 11:19

Ahoj,
připojuji se k Maru a taky zatínám pěsti a myslím na Šárku. Moc jí to přeju.
 A.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.06.04 11:20

Ahoj LenkoK!
Chodíme do centra ve Zlíně. Vyštření u nás probíhalo asi stejně. 3. den MS, 14. den MS a 21. den MS mi vzali krev a manželovi udělali spermiogram. Výsledky byly, jak už jsem popsala dobré, pouze imunologické výsledky hlásily hraniční hodnotu na protilátky proti spermiím. Myslím, že navržené řešení - IUI - bude zatím, ale kdoví, třeba se taky dopracujeme k IVF. Nevím, ale myslím, že je to za zkoušku stojí. Do Brna to máme daleko, ale myslím, že to bude téměř všude stejné. Možná záleží, jaké vaše výsledky byly. Rozhodně je lepší vědět na čem jsi, než čekat a být každý měsíc zklamaná a nevědět proč.
Tak ať už se rozhodnete jakkoliv, ať si k Vám to mimi brzo najde cestu! Já si nemůžu říct, že chci ještě dva roky počkat. Je mi 25, manželovi 27. Zkusíme co půjde a na co budeme mít nervíky, penízky a tak a teprve potom se uvidí.
Měj se pěkně.
Beruška7

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.06.04 12:08

Tak jsem sem chtěla juknout „před“ a Šárka už to má asi za sebou. Stejně jsem ale pěstičky držela a držím a Maru jsme zvědavé na zprávičky. Kéž by jí to vyšlo!!!!!
Claudie

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.06.04 12:11

Adelinko, kdy máte ten den D svatební??? ty sny, to mi něco SILNĚ připomíná, já už nespím dva měsíce a další dva ještě nebudu. Úplně přesné - popř. se mi zdá že mi spadnou šaty přímo u oltáře, což tda těžko, jsem v nich uplá že se ani nedonadechnu, ale ta fantazie ve snech … :-))
Ahoj
stejně postižená
Claudie

LenkaK
Ukecaná baba ;) 1181 příspěvků 17.06.04 12:23

Právě že mně bylo divné, že mi krev brali jen jednou, hormonální profil se přece dělá tak, jak jsi psala - 3.,14. a 21.DC, ale mě brali krev jen 3DC. Tak nevím, ale asi půjdeme do jiného centra.

barbucha01
Kecalka 105 příspěvků 17.06.04 13:03

ŠÁRINKO AŤ TO VYJDE!!!!!!!!!!­!!!!!!DRŽÍME PALEČKY!!!!!!! pa Eva

Lea
Kecalka 207 příspěvků 17.06.04 13:56

Ahoj holky,

dnes jen pár osobních komentářů:

Šárko-Kaitlin - moc držím palce, aby to dopadlo úplně nejlíp, jak může. Dej vědět, až přijde ten správný čas.

Maru - tak to jste si to pěkně užili, to je dobře, my jsme nakonec skončili na týden na Korfu a užívali jsme si podobně, jen asi 2 dny pršelo, ale to vůbec nevadilo.

Bella - moc gratuluju k velikánskému malinkatému zázraku. Ať je vše v pořádku a hezky si to užíváte.

My pokračujeme týden po týdnu dál, jen mě teď nějak bolí kolem pupíku, ale prý je to normální. Tak se mějte co nejpěkněji

páá Lea 27tt

Luci1
Kecalka 241 příspěvků 17.06.04 14:18

Ahoj Marusatka,
vsechny Vas moc zdravim.

Od rana moc myslim na Kaitlin, tolik jipreju, aby vsechno dore dopadlo a trapeni uz mohla zamest pod rohozku.

Ivanka, moc rada si ctu tve prispevky. Slovenstina je tady prijemne zpestreni. Dovolena „doma“ bude urcite vyborna. Sama se na Slovensko chystam uz par let. Chteli bychom v lete do Tater, nebo pod stan na vychodni Slovensko do prirody, tak snad to nekdy vyjde.

Evulefko, nenech se vystrasit. Lekarum kazdy den projde rukama tolik lidi, ze obcas zapominaji jaky dopad muzou na dusicku jejich slova mit. Treba se ta zenska spatne vyspala, bolela ji hlava , nebo ji pred tebou nekdo vynadal. Jestli to alespon trosku jde, tak to co ti rekla uplne vypust z pameti.

Ejdelko, dik za radu od tve psycholozky. Ja se take snazim to takhle praktikovat. Privolavat si vesele vzpominky a pocity ze chvil, kdy jsem byla nejstastnejsi. Radovat se z drobnosti (treba z te duhy). Nepomuze to vzdycky, ale casto ano.

Tenhle tyden jsem navstivila sveho doktora. Nesla jsem si tabulku asi se sedmi merenimi BT. (tento mesic jsem s tim teprve zacala). Prekvapilo mne, ze tu tabulku vubec nechtel videt. Rikal, ze ty vysledky mereni nejsou za:,–(ni. Sledovani cipku nedoporucil, ze je vetsi pravdepodobnost, ze si tam zavlecu nejakou bakterii a ze to moje pozorovani take neni rozhodujici. Tak „tam“ radeji nemam zbytecne sahat. My se snazime od 11/03, coz se mu nezdalo jako dlouha doba. Doporucil tak obden si delat hezky vecer a kdyz do zari nebudou //, tak at prijdu a udelame hormonalni testy a vysetreni spermijek. Take prohlizel na ultrazvuku foliky a chvalil je, ze pekne rostou. Nejdriv jsem mela radost, ze mne tak jako uchlacholil. Ted se mi to cele, ale rozlezelo a mrzi mne, ze jsem nebyla duslednejsi a nepozadala ho o ta vysetreni hned. Na dverich ordinace ma mimo jine specializace i poradnu pro lecbu neplodnosti, tak snad vi, co dela. Ale kdyby ta vysetreni udelal hned, tak bych se ted sice stresovala jak to dopadne, ale alespon bychom vedeli na cem jsme. Manzelovi v detstvi operovali nesetouple varle. Pry je to u chlapecku pomerne bezne, ale urcite riziko pro spermie to predstavuje. Mate s tim nektera zkusenosti, nebo vite, kde bych si o tom mohla neco precist? Taky by mne zajimal vas nazor na postup meho doktora. Jestli tak nemam vyrazit a ta vysetreni preci jen chtit hned.
 Luci

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.06.04 14:42

Šári, držím všechny palečky co mám a přeju moc a moc štěstíčka!!!!!

Nepřihlášená Kajdula

Mirri
Povídálka 28 příspěvků 17.06.04 22:02

Ahoj Marušátka,
už dlouho se probírám stránkami emimča, ale pouze jako nakukovatelka :-) Jsem zatím spíše „předsnažilka“… Tím myslím, že na miminku začneme „pracovat“ s přítelem až po dovolené. Z vašich příběhů vím, že to může být „běh na dlouho trať“, ale doufám a přeji si, aby to netrvalo zas tak dlouho, protože jsem strašně netrpělivý človíček :-))
Zatím se ve volném čase věnuji kamarádčině holčičce. Je to prima relax. Dnes je to skoro dvouletá slečna, malý rozumbrada a neposeda :-) Ale když byla maličká a uplakaná, odcházela jsem ráda domů, do klidu :-)
Dneska vím, že se moc na vlastní miminko těším. A i přítel je nedočkavý, za což jsem moc ráda. Vím, že mi bude jednou oporou a bezvadným taťkou.
Zkusíme, uvidíme. Snad na sebe nenechá dlouho čekat. Jsem moc ráda,že jsou takové stránky a především deníčky, kde jsou prima holčiny a umí poradit, povzbudit, podržet…
Krásný zbytek týdne všem. Mirri

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.06.04 07:54

Dobré ráno Marušátka!

Tak Šárinko, jak? Jsem napjatá a tady žádné zprávičky! Určitě to včera dopadlo všechno dobře, tak ty se teď opatruj, hezky odpočívej a měj ty nejkrásnější myšlenky!
Už se těším, až se ozveš!

Mirri - vítám tě v deníčku a přeji ať rychle šupajdíš k těhulkám!

Jinak včera jsem volala na krevní testy a štítnou žlázu mám v pořádku! To je ale kráva ta Dr. Hned mi bylo lépe u srdíčka. Holčinky moc děkuji za milá slovíčka, moc na vás všechny myslím, buďte hlavně v pohodě a jelikož se tu už dneska asi nedostatu(snad jen nakukovat), tak vám přeji krásný víkend!

Těším se na pondělní deníček - jupííííííííííí!!!

Tak se mějte a chci číst jen samé dobré zprávy!
pa pa opět nepřihl. Evulefka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.06.04 07:56

Ahojky Marušátka,
další zprávička od Kaitlin:
Zavedli jí dva zmrzlíky :-DDD, u jednoho provedli asistovaný hatching.
Tak já doufám, že se jí u ní v bříšku bude moc líbit a přeju jí štěstíčko.
Přeju hezký víkend všem ahojky Maru

Fanynka1
Stálice 51 příspěvků 18.06.04 08:23

Ahojky Marušátka,

hrozně mooooc držím palečky Kaitlin, a pevně věřím že bude všechno v pořádku a budeme se moci společně radovat z pozivitního testíku.

Nedá mi to abych Vám nenapsala aktuální zprávičku od nás. Včera jsme byly na genetickém UTZ, holčinky to byla taková nádhera, poprvé jsem slyšela srdíčka našich dvojčátek a to mi vehnalo slzičky do očí, no a co myslíte že čekáme, budou to s největší pravděpodobností dva kluci jako buci. Nejdůležitější je že jsou úplně v pořádku a nic jim nechybí a všechno je jak má být.

Jako pokaždé Vám všem přeji hodně štěstíčka a trpělivosti ve vašem snaženíčku i sama ze zkušenosti vím že to někdy není jednoduché, ale zase máme ty naše báječné chlapy ke kterým se můžeme vždycky schoulit.

Holčinky moc na Vám myslím.

Pa Pa Fanynka (už ne brouček + beruška) ale 2 broučci 20tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.06.04 08:28

Ahojte,

prajem krasne predvikendove rano.o)

Koculka:kiezby si mala pravdu a my by sme uz nemuseli ist ani na IUI ani na IVF,ale je to len moj nesplnitelny sen,ale v nieco verit musim:o) Skriatok depkoidnik sa tu zakerne potuluje, preto ho musime spolocne vyhodit za dvere.. asi ho Maru naozaj nevyhodila z lietadla moc daleko:o( :o).aj u nas bol pred 2 dnami,ale uz je po nom len spomienka.....

Adelinka: svadba bude uzasna, nevesta bude krasne a zenich najstastnejsi muz pod slnkom:o) Ver mi!!!!

Beruska 7:Beruska,aspon viete,kde je u vas problem a mate aj riesenie! Neboj,IUI nie je naozaj nic strasne…hl. je ,ze sa chystas bojovat a mate stale velku sancu,ze sa mimi umudri a pride k vam aj bez pomoci lekarov.o)

Maru: urcite pozdravuj Kaitlin, ja som sa o transfere dozvedela az dnes, vcera nam nesiel net:o( Ze na nu moc myslime a nech sa snazi byt v pohode…uz maju 1. krok k vytuzenemu dietatku za sebou:o)

Luci: Luci, moj nazor je ,urobte si krasnu romanticku dovolenku,uzite si leta , oddychujte ,a ak sa ani v auguste mimi neukaze,tak v septembri chodte na vysetrenia…

Majte sa krasne, prijemny vikend
Ivana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.06.04 09:27

Ahoj Marušátka,

zdravíme Vás a moooc držíme palce Kaitlin.
Krásný víkend přejí
Quatro+Em od Špuntíků

Koculka
Kecalka 225 příspěvků 18.06.04 10:22

Kaitlinko,
ať se hezky uhnízdí, nejlépe oba dva!!!!
Kočulka

Koculka
Kecalka 225 příspěvků 18.06.04 10:25

Luci,
vážně se má počkat až po roce neúspěšného snažení. Září je tu cobydup a přes léto se třeba mimísek přihlásí sám.
Kočulka

Koculka
Kecalka 225 příspěvků 18.06.04 10:27

No vidíš!!! :)
Nedělej si s ničím nervíky, doktoři občas neví, co plácnou.
Kočulka

Marka
Ukecaná baba ;) 1817 příspěvků 18.06.04 16:01

Ahoj holcinky!!!

Tak jsem se zase cely tyden neozvala. Mela jsem tady frmol, ale pristi tyden to urcite napravim, nebot moji sefove budou pryc a tak bude vic casu napsat novinky.

Kaitlin: Drziiiim palecky.

Fanynka: Dvojcatka, to je muj sen. Moc gratuluji k hosikum.

Ivanka: Taky mam kolem sebe tehulky, je to tezke, ale snazim se na to nemyslet.

Pristi tyden ve ctvrtek se kona nase prvni navsteva v ISCARE - no tak uvidim. Uz zacinam byt pomalu ale jiste nervozni :)

Tak krasnej vikendik, snad aspon trosku toho slunicka uzijeme.

Paaaa
Marka

KatyM
Kecalka 308 příspěvků 18.06.04 23:54

Ahoj Ejdelo, já občas jen pročítám, miminko už mám, teda už větší skoro rok a půl. Jen mě zaujaly ty Františkovy Lázně, těš se užiješ si, já tam byla asi před pěti lety a byla to nádhera nádherná! Odpočineš si, okolí je nádherné. Je tam fakt klid. Hlavně je tam plno bezva podniků, třeba rybářská bašta na břehu rybníka, všude mají skvělý pražený mandličky… a ty procedůry taky nejsou k zahození. Nejlepší je „šampaňský“ tedy perličková koupel, slatinná lázeň taky není k zahození, jen když si vzpomenu na „slatinný tampón“, tak mám torchu husí kůži. No nic, jen jsem Tě chtěla povzbudit, že tam určitě přijdeš na jiný myšlenky, je to tam prima!

ahoj katy

P.S. a nezapomeň šáhnout Frantíkovi na pindíka, určitě Ti to přinese štěstí!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.06.04 21:58

Ahoj holčinky, bohužel nový díl deníčku jsem poslala až teď pozdě večer, takže se ráno neobjeví. Tak prosím vydržte, věřím, že ho Zdeněk uvěřejní během dne.
Tenhle víkend jsem to dřív nestihla, omlouvám se.
papá Maru

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 23.06.04 09:20

AHOJTEEEEEEEEE SNAŽILENKYYYY­YYYYYY!!!!!

Konečně jsem se dostala k tomu, abych přelouskala vaše poslední tři deníčky. Že to ale byla dřina:)

Nejdřív moooooooooooc gratuluji všem novým těhulinkám a přeji, ať mimísci krásně rostou a ať je všecičko v pořádku a vy se krásně kulatíte!

A pak moc prosím Maru, aby Kaitlin vyřídila, že na ni moooooooooooc myslím a držíme všechny palečky, co máme a posíláme jeden speciální PRRRRRRRRSSSS­KKKaneček jen a jen pro ní!

Samozřejmě Vám všem ostatním taky držím palečky, ať se už konečně zadaří a mimísci se ve vašich pupíkách zabydlí a užívají si tam poleženíčka a plaváníčka. Takže další prskaneček patří Vám všem PRRRRRRRRRRRR­SKKKKK:)

Mějte se všechny moc krásně

pá Vaše Montička + mimizemšťánek 16+5

Vložit nový komentář