Snažilkovský deníček - Maru 11.díl

Snažení
  • 21.06.04

Ahojky Marušátka, Deníček pro tento týden bohužel vyjde pozdě. Moc se omlouvám. Máme v rodině nějaké problémy, o kterých se tu teď nechci moc rozepisovat a tak se k sepsání deníčku dostávám až před 22 hodinou. No a to už nestihnu termín pro vložení na pondělní ráno. Příště to napravím.

A o čem Vám dneska napíšu? Jste pořádně napnuté :-DDDDD
Chci Vám dneska napsat jaký jsem strávila báječný víkend. Bohužel jeho konec už tak šťastný nebyl, ale nebudu tu kazit náladičku. Tak tedy. Na víkend jsme s manžílkem vyrazili do Kutné Hory na slavnosti ?Kutnohorské stříbření?.
Tak co dlouhodobé snažilenky spolubojovnice už tušíte???
Kdo hádal, že jsem se sešla s Maky, její Terezkou a tatínkem, tak hádal správně :-)))))
Ráno jsme odvezli mojí neteř Táničku zpátky k rodičům a pak už jsem vyrazili směr Kutná Hora a setkali jsem se s Maky. No musím Vám říct, že její Terezka je krásná slaďoučká holčička, pokud vyjdou fotky,které jsme tam nafotili tak určitě nějakou přidám do fotogalerie. Dokonce jsem si malou slečnu i pořádně dlouho chovala. A ani u mě neplakala , heč :-DDDDDD. No přiznávám, že pořád musela koukat na maminku, ale jinak byla moc spokojená.
Byl to krásný úžasný pocit, držet takové krásné miminko a už se moc těším až se švagrové narodí taky miminko a budu si ho moc pusinkovat a chovat až do omrzení :-)))) ale věřím,ž e to se omrzet nedá.
Na slavnostech bylo taky krásně, prohlédli jsme si stánky, královský průvod, snědli jsme nějakou tu klobásku, no prostě všechno co k takovým slavnostem patří. A odpoledne jsem i pořádně promokli. Přišla průtrž mračen a bylo, nezůstala na nás nitka suchá. Jen Terezka byla hezky schovaná v kočárku pod pláštěnkou. Sice chvíli protestovala, protože se jí to v kočárku moc nelíbilo, ale pak hezky usnula. Ještěl, že jsme měli nějaké to tričko na převléknutí a mohli jsme v Kutné Hoře omrknout i město a kostel sv. Barbory. Byl to moc hezky prožitý den a zase mě dodal tolik potřebnou energii.
K večeru jsme se vrátili zpátky k bráchovi a užívala jsem si až do dnešního dne neteřinky. Je to legrace, pomlau se o mě perou, která vedle mě bude sedět a se kterou se půjdu dřív podívat do pokojíčku na nějkaé překvapení. No nevímnevím jak to zvládnu až odroste ten třetí prcek :-DDDD

Škoda jen, že se tak moc zkazilo počasí a ani nehlásí, že by se to mohlo zlepšit. To léto si dává ale načas, doufám, že se ho nakonec dočkáme. Ale hlavně nepropadejte nějakým smutnkům, přee nedáme skří´tákům depkoidníkům šnaci na nás zaútočit :-)))))

Chtěla jsem Vám ještě napsat nějakou zprávičku od Kaitlin, ale nějak jsem se nedostala k tomu jí napsat SMSku. Bylo toho nějka moc a když už jsem konečně šahala po telefonu, tak jsem si uvědomila, že je moc hodin a nechtěla jsem rušit. Ale zítra to narpavím ať máme zprávičky,jak se jim daří. Myslím na ní kudy chodím a doufám, že je mražáčkům v jejím bříšku moc dobře a líbí se jim v té peřince.

A ještě Vám musím napsat jednu krásnou zprávičku. Nevím jestli už neproběhla v jiném deníčku, ale takových zpráviček není nikdy dost. Je od Janine: ?v sobotu 12.6. se nám narodila Anetka (47cm,2570g) a Tadeášek (48cm,2700g). Porod byl císařem a o něco dřív, kvůli mým velmi špatným jaterním testům, které se stále zhoršují. Ležím u Apolináře a není to nic moc-přístup personálu, pomoc při kojení, dost mě to stresuje, už abychom byli doma.?
Takže Janine a jejím krásným dvojčátkům přeju do života jen to nejlepší, hodně pohodičky a zdravíčka. Hlavně aby se jí zlepšili ty jaterní testy a brzo jí pustili domů.

A ještě se musím přiznat k mému malému úletu. Ani jsem se vám minulý deníček nepřiznala, protože jsem zapomněla. Z Řecka jsme si přiveli dětský batůžek želvičku :-O Bude to pro našeho mimíska, kterého se doufám brzo dočkáme. Vždycky jsem byla nějaká pověrčivá a nikdy jsem nic nekupovala. Ale ta želvička mě prostě uchvátila a musela jsem jí mít. Třeba to mimíska do bříška naláká, když uvidí v čem si bude nosit věcičky a svačinku na výlety :-))))))
Jinak asi vyrazím s batůžkem sama. Manžel si ze mě pořád dělá srandičky, kdy s ním začnu chodit do práce, ale aby se nedivil já jsem rpo každou legraci :-DDDDDDD

Tak to je pro dnešek všechno co jsem Vám chtěla napsat. Přeji Vám krásný i když upršený týden a pište pište?.........
Papáááááááááá­áá Maru

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Koculka
Kecalka 225 příspěvků 21.06.04 14:32

Jé, že bych byla první???
Jsem moc zvědavá na zprávičky od Kaitlin.
Moc hezký deníček a hlavně jste si určo hezky užili víkendík, že jo? :)
Supr
Kočulka

 
Anonymní  21.06.04 14:34

Ahojte Marušátka!
Kočulku už nepředběhnu, ale že bych chytla to druhé místo?

Na Kaitlin jsem taky MOC,MOC zvědavá!

Super deníček, vyhlížím ho nedočkavě celý den, ale dočkala jsem se, jupííí!!!!

Ozvu se zítra, dneska jen taková rychlovka.
pa Evulefka

 
Lea
Kecalka 207 příspěvků 21.06.04 15:56

Ahoj holčiny,

tak jsem vám přišla oznámit, že jsem se konečně odhodlala a přidala se do deníčku letních miminek. Takže se s vámi tak trošku loučím, i když samozřejmě k vám budu chodit špízovat a myslet na vás budu pořád.

Mějte se krásně a chytejte těhu prskance PPPPPPPPPPPPR­RRRRRRRRRRRRSSSSSSSSSSSS­SSKKKKKKKKK.
A ještě dva speciální pro Maru a Kaitlin PPPPPPPPPRRRSSSSKKK a PPPPPPPRRRRSS­SSSKKKKK, HEEEEEPPPPPČČČČÍ­ÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ.

Ahoj Lea a Pantůfek 28tt

 
zabucha
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 21.06.04 21:40

ahojky holky. Moc hezký deníček. My jsme o víkendu taky byli na slavnostech - Rosa v Sedlčanech a bylo to super. Maru ten batůžek moc dobře chápu, mám takové úlety často..Někdy mě Láďa zbrzdí a někdy mu to nevyjde..
Jinak pro vaše info mám zpožďo 5.den, ale test negativní :-(
Těším se na novinky.
papa žabucha

 
Anonymní  21.06.04 21:43

Ahoj Maru,
moc hezký deníček. Plný optimismu. V tom dnešním upršeném letním dni alespoň nějaké příjemné zpestření.
Také jsem už podlehla a koupila pro mimíska dupačky. Ačkoliv zatím žádného nečekám. Byly moc krásné bl. modré od Benettonu a malého plyšového medvídka. I když jsem tak trochu pověrčivá stejně jsem neodolala. Jednou se snad budou hodit.
Tak v tom rozhodně nejsi sama to můžeš ubezpečit manžela.

Leo: Děkuji Ti za prskaneček doufám, že pomůže, neboť jsme se moc tulili a ono to furt nevychází.

 
Anonymní  21.06.04 21:46

Promiňte zapomněla jsem se podepsat.

Pá Alex

 
Koculka
Kecalka 225 příspěvků 22.06.04 08:54

Já už jsem koupila takovou tu plavající kačenku v průhledné kouli:). Oblečky zatím žádné nekupuji, jsem praštěná přes hračky:). Asi se mimískovi ta kačka nelíbí a proto pořád otálí…
Kočulka

 
Anonymní  22.06.04 10:26

Ahojte Marušátka!

Maru - ten baťůžek si umím živě představit! Ten musí být krásný! Myslím, že uvažuješ velmi dobře - miminka se musí na něco nalákat, myslím, že tu kdysi holky psaly i o tom, že po tulení se má mluvit na mimíška a pozvat ho k sobě do bříška, říct mu o tom, jak ho tu čeká svělá maminka s tatínkem. Přiznám se (ale nikomu to neříkej, je to tajné) taky jsem tak mimíška lákala.

Lea - doufám, že nás nadále budeš informovat jak se vám daří!!!

Teda Kaitlinko, ty máš ale nervy! Aspoň jednu jedinou krátkou sms pošli Maru, nebo si tady okoušu všechny nehty (a to bych nerada, mám je už pěkně dlouhé)

Jinak holčinky kde všechny jste? V:,–(ím se, že všechny aktivně nakukujete, pročítáte, ale napsat, to ne, že? Co mám v práci číst, když tady nejsou žádné komentáře?
Samozřejmě, teď napjatě sleduji Missorku a Véčko, kdy se vylodí. Je mi jasné, že napjaté je celé emimčo, je to takové ticho po pěšině a potom to bude obrovský boooooom!!! Už se těším a jestli Missorka nakoukne semtam i k nám, tak ji tímto moc zdravím a přeju co nejkratší a nejpohodovější rozdvojení. Ale jak tak pozoruji Véčko, jen tak něco obyč to nebude. To bude fakt NĚCO VELKÉHO!!!

Co u nás: Cpu se jahůdkama, hroznovým vínem, zjistila jsem, že mi teď strašně dobře dělá chleba s máslem a ředkvičkami. Ble stavy nemám ikdyž… žaludek jako na vodě, to už mám skoro denně a musím jíst častěji, než jsem byla zvyklá, ale jen malé porce. Jediné, z čeho viditelné mé těhu jsou prsa. Manžílek si významně mne ruce a prohlašuje, že čeká ještě větší přírustek (no jo, chlap!) A to mi celých 8 let říkal, jak se mu líbí moje malá prsa, pché! Asi je tak ohleduplný a přizpůsobuje se situaci! :-)))
Zítra v 10,30h jdu na UTZ, tak si moc přeju, ať je vše v pořádku a konečně mi Dr. prozradí, ve kterém týdnu jsme. Už jsem si zkoušela v rodině počítat TP a ten 40.týden vychází kolem mých narozenin (19.2.) Tak že bych už měla o naroz. dáreček postaráno? To by bylo moc pěné!
To počasí mě teda šíleně točí!!! Hlavně ty víkendy, je to fakt vrchol! My potřebujeme hlavně soboty a neděle pěkné, kvůli stavbě, ale just musí furt pršet!

Tak, já jsem už svůj dnešní komentář zcela vyčerpala a teď je jen na vás, jak se budete činit! Marušátka Marušátka rozepiště se, čáry máry fuk!
Mějte se báječně a těším se na vaše příspěvky, pa pa Evulefka

 
Babulka
Stálice 85 příspěvků 22.06.04 12:51

Teda, Evulefko, je tak nebezpečné psát o jídle :o) Sotva jsem to dočetla, dostala jsem chuŤ na hroznové víno - pak jsem ovšem v nejbližším obchodě zjistila, že kilo stojí 96 Kč, a tak jsem si raději koupila tři jablka za 14 Kč :o). Jahody už ale nemůžu ani vidět, protože je musím každý den sklízet a buď je zavařujeme nebo z nich děláme šŤávu - všude stojí samé upatlané hrnce a skleničky a kdo to má pořád uklízet, že jo????? :o)
Jinak by bylo moc hezké, kdyby Ti to vyšlo na ten den narozenin :o) Švagrová má takhle syna Matýska a je to docela legrace. Já jsem navíc den před nimi, tak to vždycky pěkně oslavíme.

Jinak jsem zklamaná z počasí - ráno tak krásně svítilo sluníčko - obloha ¨jako vymetená, blankytně modrá, a teď se začalo mračit. Copak nebude léto???

 
Babulka
Stálice 85 příspěvků 22.06.04 12:52

Kočulko, pořád na Tebe myslím - už se ozval pan doktor???
Babulka

 
terezicka
Stálice 83 příspěvků 22.06.04 13:08

Ahojdá Marušátka!!!

Ano,jsem já,to se divíte co:-)…omlouvám se,ale měli jsme praxe a pak jsme byli na týden v Chorvatsku,tak jsem se vůbec nedostala k netu…a tak,jako obvykle,vůbec nevim co se děje,minulé deníčky jsem ještě nepřelouskala…vezmu to tedy velice všeobecně::Všem novým těhulkám držím palečky a gratuluji!!

Kaitlin na tebe obvzlášť myslim,tfuj tfuj…snad vše vyjde

Maru musim ti móc pochvalit deníček,moc jste mi chyběli,včera jsem sem nertrpělivě nakukovala a stojí to za to:-)…

Já se měla v celku báječně,až na abťáky po emimču…u moře bylo krásně a pohoda,ale teď jsem trochu vyděšěná z toho počasí-aklimatizace byla náročná,ale na druhou stranu po týdnu veder to neni zase tak nepříjemný…

Snažilenky mějte se krásně:-)pa
Terezička

 
Anonymní  22.06.04 15:22

Ahojky moje Marušátka,
To jsem ráda, že na vás deníček působí optimisticky, já mám úplně děsnej týden, jen samé starosti a všechno se nějak kazí, ale nechci tu o tom psát. Moc mi pomáháte, že si vždycky zaběhnu mezi vás :-))))))

Aktuální zprávička od Kaitlin:
Hladím bříško a domlouvám mu, aby z něj bylo to nejkrásnější překvápko :-))) Moc děkuju všem za držení palečků.

A ještě jedna aktuální zprávička,určitě si pamatujete na Lucii, která byla taky nějaký čas mezi snažilkami.
Takže včera ve 4:07 se jí narodil Davídek, 54 cm, 36500 g. Oba jsou v pořádku.

Tak to byly nejaktuálnější zprávičky od našich spolubojovnic a teď k vám ostatním:

Leo děkujeme za prskanečky i za Kaitlin :-)))). Přeju hodně štěstíčka a hlavně pohodové těhulkovtví. Určitě se na nás přij´d někdy podívat, i když já tě budu špízovat zase v tom vašem deníčku.

Zabucho nevěš hlavu, takových s negativním testíkem už tu bylo a nakonec se z toho stejně mimísek vyklubal. Držím palečky.

Evulefko jsem ráda, že je ti dobře a přeju ať to vydrží. Na zítřejším UTZ přeju krásný obraz a zamávej za nás za všechny mimískovi.

Terezičko tak doufám, že ted´už budeš pravidelně přispívat. Jsem ráda, že jste si užili moříčko, to je bazámek na dušičku viď?

Tak hočlinky pomalu se rozloučím, čekám na telefon od holčiny co se mnou byla v centru na odběru a vlastně i na transferu při IVF. Půjde od dr. Kterou máme shodou náhod taky stejnou, tak jdu zjistit jak se s mimískem mají a hlavně jdu nachytat nějaký ten těhulkovský bacílek. To by bylo abych se i já nedočkala!!!!!!
Mějte se krásně a a´t nám to sluníčko vydrží co nejdéle papá Maru

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 23.06.04 07:01

Ahojky holky moje zlaté,

tak dneska hlásím i já dobrou zprávičku.Na testíku se mi včera objevily //.Huráááá!Takže téměř půlroční snažení bylo díky Clostilbegytu korunováno úspěchem.Dneska jdu k Dr.na krev a budeme to vědět na 100 procent.Zřejmě si konečně mímo dalo říct,když jsem se předevčírem konečně rozhoupala a dala fotečky mezi fotky Snažilek.Takže přeji Vám taky brzké //
Zatím papa Gabka

 
Anonymní  23.06.04 07:36

Gabko to je krásná zprávička po ránu, hned ten den začíná pěkněji. Moc gratuluji a přeji ať je vše v pořádku a ať celých 9 měsíců prožijete v pohodě.
pa pa Evulefka

 
barbucha01
Kecalka 105 příspěvků 23.06.04 08:21

Skvělá zprávička Gabule!!!
Ať se to odpoledne potvrdí a přeju krásné období těhulkovství,bez problémů a v pohodě. Pa Eva

 
Babulka
Stálice 85 příspěvků 23.06.04 08:59

Gratulace veliká!!!! Nějak se nám tady rozjela „těhu-infekce“ :o) - skoro to vypadá na založení nového těhudeníčku :o)

Nešlo by poslat trošku toho bacilu i po Internetu ????

 
Marka
Ukecaná baba ;) 1817 příspěvků 23.06.04 11:01

Ahoj holky,

tak jsem si myslela, ze tento tyden bude trosku min prace a ze se tady budu stavovat casteji a taky ze konecne juknu na chat, ale tim, ze mam zitra a v patek dovolenou - dodelavam co se da a o nejakem lenoseni si muzu nechat zdat. :(

Zitra je pro nas den D - prvni schuzka v car ISCARE - tak uz pomalu ale jiste zacinam mit takovy ten pocit kolem zaludku. Jsem vazne zvedava, co mi reknou.

Samozrejme drzim palecky Kaitlin a verim, ze vsechno dobre dopadne a bude mit v brisku miminko - popripade miminka :)))

Maru: opet krasny denicek, musi to byt urcite hrozny byt zpet v praci po tak pekne dovolene - ja vzpominam na tu aklimatizaci minuly rok - vubec se mi do niceho nechtelo a byla jsem duchem nepritomna.

Evulefka: bud rada, ze nemas ranni nevolnosti a nezvracis. Jsi sikulka, jak pekne papas vitaminky. Budes se pridavat do nejakeho tehu denicku?

Na vikend jedeme s pritelem k mym rodicum, tak to zas bude vykrmna :) Taky vas tak rodice prejidaji :) Kdyz ta moje maminka tak skvele vari, ze se to neda nesnist :)))

Zatim ahojky, ozvu se pristi tyden v pondeli.

Marka

 
Marka
Ukecaná baba ;) 1817 příspěvků 23.06.04 11:04

Velka gratulace k //.

Drzim palec, aby vsechno dobre dopadlo..

:)

Marka

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 23.06.04 12:22

Holky!
Mooooc děkuji za přáníčka a odpoledne dám vědět jak to dopadlo!!

Zatím papa.
Gabka

 
barbucha01
Kecalka 105 příspěvků 23.06.04 13:31

Ahoj kočinky,

zdravím vás všechny, původně jsem chtěla napsat sluníčkově,ale nějak se mezi tím to sluníčko schovalo, no asi si letos budem muset zvyknout.

Mám radost,že tu máme zase další potenciální těhulinku, ještě to nechci zakřiknout, než nám Gabule napíše že jako jóó!!

Moc myslím na Kaitlin, doufám,že ty své mražáčky rozmrazené opečovává a brzy se nám ozve!!!

Leo, moc a moc štěstíčka ti přeju a určitě budu sledovat jak se s mimískem máte!!

Maru, děkujeme za deníček a pevně věříme,že mimísek batůžku neodolá!!!

Evulefko, máš pravdu - čtu čtu ale psát nestíhám, taky napjatě sleduju kdy se Véčko rozhodne vykouknout na svět.
Hezky papej vitamínky a dobrůtky, mimískovi to dělá určitě moc dobře!!!

Marko, zítra držím palečky!! A závidím,že vás občas někdo vykrmuje, já co neuvařím sama to nemáme.Moje mamča je bohužel taková, že když k ní náhodou!! jdou děti ,tak musím ještě nakoupit!!

Zabucho, to jsem zvědavá…nedělala jsi si další testík?? Určitě napiš!!

Terezičko, takové lenošeníčko v teplíčku u moříčka taky bych si dala říct…

Babulko, to sluníčko mi taky moc schází a podle předpovědi ani v červenci nic moc, to jsme se loni namlsali krásného počasí a letos máme asi smůlu!!

Kočulko, uvidíš, že se mimí nechá těmi hračkami nalákat !!!!

U mě jedna bezva zprávička, příští týden nám přijdou připojit net domů, sice teď o prázdninách jak už jsem psala budeme pryč,ale od září jsem tu každou volnou chvilku- až se toho trošku bojím, jak to doma skloubím s obstaráváním mojí milované rodinky.
A ještě jedno vám musím povědět, v neděli jsme byli s manžílkem sami doma a tak jsme si to užívali..no a on sám od sebe z ničeho nic, no nedal si pozor!! Tak mě tím překvapil,co vám mám povídat ,ale už mu teda opravdu nevěřím,že to třetí mimí nechce, to on se určitě jen tak nechá přemlouvat. I když vím,že z toho takhle jednou nic nebude, tak mám takovej dobrej pocit, že se třeba opravdu dočkám.
Tak holčinky loučím se s vámi, mějte se príma ahoj Eva

 
Anonymní  23.06.04 13:49

Tak už jsem tu z UTZ Marušátka! (trošku pozdě, ale přece)

Marko - to víš, že proštudovávám všechny těhu deníčky, ale holky jsou už celkem „zajeté těhulky“, tak čekám, jestli se třeba neobjeví nějaký nový těhudeníček s tt kolem 10 týdne. Ále víš co? Já si počkám na Kaitlin a Maru ( a na tebe, na Ivanku, Verdi, Babulku, Barbuchu, Žabuchu atd.) :-)))))))))

Táák, jsem odhadem asi 6 týden, ale na příští kontrole mi to řekne přesně a už mi poví i TP.(termín porodu)
Váček je velký 14mm a mimi 54mm, to jsme velcí, co? A viděla jsem i srdíčko, bylo velké asi jako malá špendlíková hlavička a krásně tepalo.
Je to strašně nádherný pocit a všem vám to z celého srdíčka přeji co nejdříve zažít.

Mějte se krásně a posílám vám všem velký těhu prskaneček!
PPPPPPPPPPPPP­PPPPPRRRRRRRRRRRRRRRRSSS­SSSSSSSSSSSSSSSKKKKKKKKK­KKKKKKKK!!!!!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!

pa pa Evulefka

 
Marka
Ukecaná baba ;) 1817 příspěvků 23.06.04 13:54

Ahojky Barbucho,

no moji rodice bydli od nas 300 km, takze se malo vidime, jen tak 3-4× do roka. Ja taky vzdycky nakoupim, nez tam jedeme, protoze by me hanba fackovala tam jet jen tak s prazdnou. Jenze posledni dobou jsem zjistila, ze nemam kupovat jidlo, protoze je toho tolik, ze se vyhazuje, tak to resim tak, ze nakoupim treba dobré víno, mamce kredit, brachovi nejakou kosmetiku, tatkovi kurivo … proste uz nekupuji jidlo :)
U tchyne je to to same, ted bydli 600 km daleko (v SRN), navic se za tyden stehuji jeste dal - 1800 km daleko, takze u nich je to uplne to same jako u nasich. Ale tchyne vari hrozne zdrave, takze u nich nejsem tak precpana :)

Moc ti preju, aby ses dockala jeste tretiho drobecka, ja jsem ze tri deti a muzu rict, ze je to vzacne vyvazeny pocet, protoze ty dve starsi deti se uz staraji o toho nejmladsiho. A u nas je to tak, ze ja jsem nejstarsi a uplne nejradsi mam nejmladsiho brachu. Ono mu je ted uz 18, ale pro me je to porad Petanek :) Tak ma ze me srandu, kdyz prijedu, ze ho tak zdrobnele oslovuju, kdyz ma 196 cm :)))

Zatim ahojky, ozvu se s novinkama pristi tyden.

 
Babulka
Stálice 85 příspěvků 23.06.04 13:54

Ahoj Evulefko, tak jak jsem si to přečetla, úplně živě jsem si představila, jak je ten tvoreček malý, až je obrovský. Úplně se mi vybavilo, jak jsi prvně hlásila // a najednou takový obr - pět a půl centimetru, to je vlastně taková krásná meruňka :o)

Navíc mi něco říká, že to Kaitlin vyjde. Mám poměrně slušné telepatické schopnosti, takže na to jde sázet :o)

Tak přeju hodně zdraví a pevné nervy a další milimetry a centimetry!!!

 
Marka
Ukecaná baba ;) 1817 příspěvků 23.06.04 13:56

Jééé dekuji moc, ale ja se asi v nejblizsi dobe do zadneho tehu denicku nezaradim, u nas je to beh na dlouhou trat !!!! Bohuzel.

Strasne moc ti preju, aby ten malinky cipisek byl zdravy jako ripa a aby jsi byla spokojena maminka.
Myslim, ze nejmladsi tehudenicek ma Monticka, ze? S tou jsi ale o 8 tt rozdil, takze je fakt, ze mozna zase bude novy tehu denicek.

Zatim ahoj a uzivej dne.

Marka

 
Anonymní  23.06.04 14:02

Ještě musím napsat, jsem fakt popleta.
Váček je 14 mm a mimi 5mm, ne 54. Ach jo, berte mě s rezervou.

Barbucho - to je fajn, že jsi našla chvilku. Když jsi teď tak krásně naladěná, to je nejlepší čas otěhotnět!!! Moc ti to přeji!

Marko, tobě budu zítra držet palečky pro štěstí!ˇ

Kaitlin - Šári, ikdyž tady nejsi, pořád na tebe-na vás myslím! Pohlaď bříško i za mě!

Tak už se teda fakt loučím, pa Evulefka-popletka

 
Anonymní  23.06.04 14:04

Babulko děkuji a nezlob se, že tě tak matu. Jsem z toho všeho taková roztržitá.
pa Evulefka

 
Anonymní  23.06.04 14:07

Ahojky Marušátka,
U nás nic nového, včera jsem si hezky popovídala s kamarádkou těhulkou, tak snad nějaký ten bacílek přeskočil :-D
Gabko přeju moc štěstíčka a moc moc gratuluju. Uvidíš, že bude všechno v pořádku :-)))

Marko koukej hned jak přijdeš z centra napsat všechny novinky, jsem moooooooc zvědavá a těším se, že se u vás ta cestička za miminkem taky začne blížit ke konci. Držím palečky aby byly zprávičky jen a jen dobré.
A s přejídáním u maminke to znám, moje maminka i tchýně jsou přesně stejné a uvařili by nám co nám na očkách vidí. A jaké pečou buchtičky????? ňam ňam ňam.

Evi no to je super, takže manžílek se rozhoupala a budete mít brzičko dalšího mimíčka. Tak ať to čekání není dlouhé.

Evulefko to je dobře, že máš samé dobré zprávičky z UTZ. Jen tak dál a piš nám o tom často :-D
Mám návrh, založ těhudeníček a my se určitě necháme zlákat.

Babulko když máš ty telepatické schopnosti, prosím prosím kdy se dočkáme my?????? Díky :-))))))

Holčinky mějte se krásně papáááááá Maru

 
barbucha01
Kecalka 105 příspěvků 23.06.04 14:27

Marko, já mám mamču 3 stanice metrem, ale bohužel, mamina má tak trochu jiné zájmy než nás.Nechci jí křivdit,naši jsou rozvedení a svůj díl a velký na tom má táta.
Vidíme se tak jednou za 3 měsíce asi hodinu.Taťka má svou rodinu, ale ten se teď trochu Davidovi věnuje, jezdí s ním na golf, ale že by nás macecha jen tak pozvala na oběd tak to zas néé!! Nestěžuju si,už jsem si na ten stav musela zvyknout,ale mrzí mě to kvůli dětem, provou babičku s dědou z mé strany nemají a manželovi rodiče už nežijí.
Zítra určitě napiš nové zprávy, budu držet palečky, Ahoj Eva

 
Luci1
Kecalka 241 příspěvků 23.06.04 14:38

Ahoj Marusatka,
tak jsem si konecne nasla chvilicku napsat sem par radek. Nakukuji sice pravidelne, ale mam cas vzdycky jenom chvilicku, nez mi nekdo stoji za zady, takze na prispevek to neni.
Od pristiho tydne mam 14 dni dovolenou, tak se mi po vas bude styskat. Budu sama na chalupe, protoze manzel dovolenou nema, tak snad se tam vecer nebudu bat.

Marko, drzim ti palce na tu navstevu CARu. Vim, jak se citis. My mame podobne vystreni planovane na zari (jeste si mame uzivat leto - co, kdyby …). Tak mam uz ted veliky strach co nam treba zjisti.

Gabko, gratuluji ke //. Doufam, ze tady chytnu od tebe bacilek :)

Evulefko, uz mas pomalu na case pridat se do tehudenicku. Jen nam dej vedet do ktereho, at si vas snadneji najdem. S kym tady budu budu probirat stavebnicke strasti?

Maru, dekuji za alespon kratkou zpravicku od Kaitlin. Az se vratim z dovolene, tak uz tady snad bude informaci vic.

Jak Psala Maru o batuzku, musim se i ja priznat. Doma sice nic miminkovskeho nemam, ale vyhlizim. Katalog Ikey mam nastudovany cely, o plenkach a postylce jasnou predstavu. Ted prave vybiram kocarek. Jeste, ze jsem zacala vcas, protoze na trhu je tolik ruznych kocaru, ze vybrat ten nejlepsi a za rozumnou cenu je nadlicky vykon. Koukam po kocarcich maminkam co jezdi kolem, smejdim na internetu i v obchode jsem uz byla. Jenze, kdyz neni na ceste miminko do kocaru, tak vyzniva tahle moje zaliba docela trapne. Zbytecne se tak trapim a privolavam si smutneni. Budu si to muset zakazat, az bude miminko na svete, bude casu dost a vybirani bude radostnejsi.

Doufam, ze se mi podari do konce tydne se jeste ozvat. Jestli ne, tak uz se na vas po dovolene moooc tesim.
 Luci

 
Luci1
Kecalka 241 příspěvků 23.06.04 14:52

Ahoj Marusatka,
tak jsem se tady nejak zamotala, prispevek jsem vlozila do pulky denicku, polovinu zprav neprecetla … No, ja to vedu. Tak to jeste vlozim sem a malinko aktualizuji.

tak jsem si konecne nasla chvilicku napsat sem par radek. Nakukuji sice pravidelne, ale mam cas vzdycky jenom chvilicku, nez mi nekdo stoji za zady, takze na prispevek to neni.
Od pristiho tydne mam 14 dni dovolenou, tak se mi po vas bude styskat. Budu sama na chalupe, protoze manzel dovolenou nema, tak snad se tam vecer nebudu bat.

Marko, drzim ti palce na tu navstevu CARu. Vim, jak se citis. My mame podobne vystreni planovane na zari (jeste si mame uzivat leto - co, kdyby …). Tak mam uz ted veliky strach co nam treba zjisti.

Gabko, gratuluji ke //. Doufam, ze tady chytnu od tebe bacilek :)

Evulefko, s kym tady budu budu probirat stavebnicke strasti az uteces do tehudenicku?

Maru, dekuji za alespon kratkou zpravicku od Kaitlin. Az se vratim z dovolene, tak uz tady snad bude informaci vic.

Jak Psala Maru o batuzku, musim se i ja priznat. Doma sice nic miminkovskeho nemam, ale vyhlizim. Katalog Ikey mam nastudovany cely, o plenkach a postylce jasnou predstavu. Ted prave vybiram kocarek. Jeste, ze jsem zacala vcas, protoze na trhu je tolik ruznych kocaru, ze vybrat ten nejlepsi a za rozumnou cenu je nadlicky vykon. Koukam po kocarcich maminkam co jezdi kolem, smejdim na internetu i v obchode jsem uz byla. Jenze, kdyz neni na ceste miminko do kocaru, tak vyzniva tahle moje zaliba docela trapne. Zbytecne se tak trapim a privolavam si smutneni. Budu si to muset zakazat, az bude miminko na svete, bude casu dost a vybirani bude radostnejsi.

Doufam, ze se mi podari do konce tydne se jeste ozvat. Jestli ne, tak uz se na vas po dovolene moooc tesim.
 Luci

 
Anonymní  23.06.04 15:15

Ahoj holčiny,
posílám vám moc sluníčkových pozdravů. Moc se omlouvám, že nebudu reagovat jednotlivě, ale finišujeme se svatebními příravami. Snad jen v rychlosti:

Barbucha: Evi, to je moc fajn, že si manžílek nedal pozor:-)

Evulefka: to je krásné, že malý nebo malá tak hezky roste:-) Pěkně si to užívej a pošli mi nějaký prskaneček, prosím:-)

Kaitlin: nepřestávej hladit bříško. Myslíme na tebe (vás).

Holky já už deset dní krvácím a pobolívá mě břicho. Nejdřív to byla normální MS, ale nějak nechce přestat. Tak nevím jeslti to může být i tím, že beru Clomhexal? Fakt nevím, ale moc se bojím, že si na mimi ještě dlouho počkáme.

Tak já běžím na poslední zkoušku šatů a koupit košlili pro budoucího manžílka.

Mějte se moc hezky.
Nepřihlášená Adelinka

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 23.06.04 17:27

AHOJTEEEEEEEEE SNAŽILENKYYYY­YYYYYY!!!!!

Jsem to ale popleta. Napsala jsem Vám a poslala to do deníčku číslo 10:) Tak ještě jednou, a teď už do toho správného:)

Konečně jsem se dostala k tomu, abych přelouskala vaše poslední tři deníčky. Že to ale byla dřina:)

Nejdřív moooooooooooc gratuluji všem novým těhulinkám a přeji, ať mimísci krásně rostou a ať je všecičko v pořádku a vy se krásně kulatíte!

A pak moc prosím Maru, aby Kaitlin vyřídila, že na ni moooooooooooc myslím a držíme všechny palečky, co máme a posíláme jeden speciální PRRRRRRRRSSSS­KKKaneček jen a jen pro ní!

Samozřejmě Vám všem ostatním taky držím palečky, ať se už konečně zadaří a mimísci se ve vašich pupíkách zabydlí a užívají si tam poleženíčka a plaváníčka. Takže další prskaneček patří Vám všem PRRRRRRRRRRRR­SKKKKK:)

Mějte se všechny moc krásně

pá Vaše Montička + mimizemšťánek 16+5

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 23.06.04 20:35

Takže holky,
byla jsem dnes na krvi a dr.mi potvrdil že v bříšku je miminko…Huráá­á!Takže za 14dní jdu na kontrolu a možná i těhu průkazku…ale abych nezapoměla:PRRRRRRSS­SSSSKKKKKK
Tak hurá do tuleníííí
 Gabka

 
Anonymní  23.06.04 21:33

Ahoj Marušátka,
všechny moc zdravím. Tolik nových událostí. :-) :-) :-)

Gabule gratuluji Ti k //.

Nejlépe bude, když nás tu nakazíš všechny.

Ahoj Alex

 
Anonymní  23.06.04 21:40

Ahoj Marušátka,
všechny moc zdravím. Tolik nových událostí. :-) :-) :-)

Gabule gratuluji Ti k //.

Nejlépe bude, když nás tu nakazíš všechny.

Ahoj Alex

 
Anonymní  24.06.04 12:00

Ahojte Marušátka!

Maru - sama a bez vás? Bojím, bojím. Mě se tady líbí, mě se od vás nechce. Počkám ještě do toho 12 týdne kolik vás do té doby přibude (věřím, že co nejvíc), a pak určitě nějaký těhu-deníček společnými silami vytvoříme. Kdo si počká, ten se dočká. K těm nevolnostem - nezvracím, jediné plus, jinak to dopoledne se celkem trápím. Žaludek musím pořád něčím plnit, jinak je mi ouvej. (ale samo, že se to dá vydržet, jen, kdy už bude líp?)

Luci - neboj, stavebn. strasti budou pořád aktuální a i já budu mít potřebu si s někým o tom pěkně podrbat! Jinak ať máš hezkou dovolenou, odpočiň si , načerpej hodně sil ať jsi krásně připravená na mimíška!

Adelinko - ty jsi šikulka, i v tom předsvatebním shonu si na nás vzpomeneš! S tím krvácením bych si zašla k Dr., nebudeš z toho nervózní a zřejmě ti píchne včeličku na zastavení a budeš mít klid!
Tak teda hodně štěstí a hlavně, ať jsi šťastná!!!

Gabko - tak který týden jste? Já těhu průkazku dostanu asi až na kontrole 14.7., což je aaaaž za 3 týdny (to je dlouhá doba)
Tak se opatruj a ozvi se!

Marka - jsem zvědavá, jak jste dopadli! PIŠ, PIŠ!!!

Alex - to je dost, že se taky ozveš! Jak se máš? Doufám, že je vše OK?

Verdi - kde jsi ty tulačko? Že by jsi se dovolenkovala a nám o tom ani nepísla? Ty lumpíku!

Montičko - to je fajn, že se taky na nás někdy přijdeš podívat! Teda, ten čas tak letííííííí! Za chvilku máš půlku těhu za sebou! Tak se opatrujte a mějte se!

Já se z té Kaitlin zblázním!!! A nepísne a nepísne! To je ale tajnůstkář!!! Ty nás tak napínáš, až je to k nevydržení!!! Hezky odpočívej a povídej si s bříškem a pohlaď ho i za mě!

Ivanko, kde jsi holka? Taky se neozveš a neozveš!

Žabucho, tak co, zkoušela jsi další tt??

Holčinky, mějte se, zdárně zbodnu, na čem mi přistane můj ostří zrak, Jarek si už včera přede mnou schovával svoje milované kaštany(koki), prý přede mnou není nic v bezpečí. Drzoun! Včera jsem byla s kámoškou v obchůdku pro mimi a zamilovala jsem se tam do nádherného kočárku (Deltim?) Jenže zrovna k tomuto typu není autosed., která by se dala prdnout místo koše. A já bez autí bohužel nemůžu existovat (bydlíme na vesnici, co to je autobus?jo, to velké auto, co jezdí jednou za den?) Takže se z kočárku musím zase odmilovat a budu hledat další objekt mé touhy k ježdění. Ještě jsem tam potkala známou, u které jsem předpokládala TP každým dnem (bříško fakt, ale fakt obrovitánské) a ona bude rodit až za 2 měsíce, tak to mě málem omylo. Potěš koště, to se bude pěkně trápit!

No nic, radši budu končit, ať tu nepřinesu spaní.
Mějtě se báječně, sluníčkově, pa pa Evulefka.

 
Koculka
Kecalka 225 příspěvků 24.06.04 12:20

No holčiny!
Jsem už celá poprskaná:). Vás tady už je, to je nádhera!!!!
Já se snad už ve středu dozvím ty výsledky na tu moji štítnou žlázu, jsem z toho krapánek nervózní. Dneska byl v novinách článek, že jen 1/2 žen, který se nedaří otěhotnět se dočká po umělém oplodnění. Docela mě to dostalo. Myslím (doufám) že si to něko vycucal z prstu.
Achich jo.
Kočulka

 
Anonymní  24.06.04 13:31

Ahoj Kočulko!
Neboj se nic, já taky po přečtení takových článků ztrácím naději. Ale takové ty rádoby odborné rady a články musíš brát s nadhledem. Vždycky záleží, kdo to píše. Mám kamarádku, která je novinářka. Když dostala s kolegou stejné téma, vždycky byl každý článek jiný a jinak laděný. Většinou byl rozdíl právě v tom optimismu a pesimismu. Takže nic si z toho nedělej. Mě znervózňují spíš takové ty lékařské odborné časopisy a různé články, které nacházím na netu. Třeba o KET apod. Ale nechme toho.

Taky jsem už celá „osprchovaná“ od těhu-prskanečků, ale těch určitě není nikdy dost. Mohla by z toho koukat i dvojčátka, vůbec bych se nezlobila :-DDDD

A co se týká štítné žlázy, neboj. Taky jsem se třepala na výsledky a pak to bylo docela v poho. Beru denně jeden LETROX50, mám sníženou funkci a po těchto lécích je vše jak má být. U mě sice ta snížená funkce neměla vliv na početí, ale jsem ráda, že jsem pod kontrolou a mám hladiny hormonů srovnané. Tak pak dej vědět, jestli budeš něco papat, nebo jak to s Tebou vypadá.

Venku se nám, aspoň tady ve Zlíně, začíná zatahovat, tak doufám, že nebude zase pršet!

Holčiny, Vám ostatním těhulinkám přeju všecko nej a nej, ať máte krásné pupíky a dávejte na sebe hlavně pozor, protože „léto je léto“ a vedra teprve přijdou.

Pa Beruška7

 
Koculka
Kecalka 225 příspěvků 24.06.04 14:27

Ahoj Beruško7,
děkuji za povzbuzení! Mám z těch výsledků obavy, na jednu stranu se necítím v kondici, ale na druhou stranu bych chtěla být v pořádku. Jak jsi přišla na to, že něco není v pořádku? Měla jsi nějaké tušení, nebo se na to přišlo náhodou nějakým vyšetřením?
Kočulka

 
Anonymní  24.06.04 15:44

Kočulko,
já můžu být vděčná své praktické lékařce. Před třemi lety jsem byla nemocná, nějaká chřipka myslím a když jsem byla na kontrole, řekla mi moje Dr., že se jí nějak ten můj krk nelíbí. Tak hned začala vyšetřovat, zda v rodině někdo tímto trpí apod. Maminka má zvýšenou - hypo - funkci štítné žlázy. A už jsem mazala na krevní testy a na endokrinologii. Tam jsem se dostala do bezvadné péče Dr. Staška a dva roky jsem chodila pouze na kontroly, vše bylo relativně v normálu a nepotřebovala jsem léky. Avšak hlídat si mě Dr. chtěl za každou cenu. Ono je totiž toto onemocnění dědičné (jako většina, že:-). A minulý rok mi výsledky vyšly horší, proto jsem začala užívat léky. Nemám zvýšenou, ale sníženou funkci, to je prý lépe ovlivnitelné. Bývala mi zima a taky jsem se cítila unavená. Ale teď je to v pohodě.
Neboj se, lépe je vědět, že je něco v nepořádku a řešit to, než to zanedbat. Uvidíš, že za pár měsíců Ti to ani nepřijde a budeš se těšit ze dvou // a na štítnou žlázu ani nevzpomeneš.
V těhotenství budeme akorát více hlídané, ale to není od věci. Hlavně dokud nebudeš vědět, jak na tom jsi, neužívej žádné těhotenské vitamíny apod. Dr. už Ti poradí.
Pa Beruška7

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 25.06.04 05:57

Evulefko,

já jsem asi 5tt ale přesně mi to ještě dr.neřekl,protože jsem UTZ nechtěla(po tulení jsem trošku špinila,tak vnitřní utz jsem nechtěla)ale podle posl.ms kolem 5tt.
Za 14 dní budu vědět více.Teď ldbu Utrogestan a vesele si prdím :-)-nadýmá mě teda fest!!
Holky díky za přáníčka…Gabka

 
Babulka
Stálice 85 příspěvků 25.06.04 09:49

Kočulko, to, co napsala Beruška, je hodně důležité - pokud nebudeš vědět, jak na tom jsi, určitě neužívej žádné umělé preparáty, které by mohly obsahovat jód - ani mamavit, ani cokoliv jiného!!!!!!!! Mohla by sis tím více ublížit, než si pomoci. On Ti je pan doktor v případě pozitivního výsledku sám zakáže tak jako tak :o)))

 
Anonymní  25.06.04 11:33

Ahoj holčinky, nějak nestíhám. Přeju všem krásný víkendík hlavně aby byl plný sluníčka. My máme opožděnou oslavu manželových narozenin, už se moc těším, přijede i moje moc dobrá kamarádka s přítelem na víkend, takže se těším jak poklábosíme .-DDDD

A ještě zprávička od Kaitlin:
moc moc moc všem děkuju!!!!!
Mám pocit,ž e ten čas vůbec neutíká.....
Bohužel mám takový vnitřní pocit, že to nevyšlo… Ale doufám v opak :-)

Já nepřestávám mačkat palečky a doufám, že se šárky vnitřní pocity pěkně pletou...... a dopadne to dobře, moc bych jí to přála.
Všechny vaše vzkazíky jsem jí vyřídila.

Tak holčinky ještě sem mrknu odpoledne zatím papááááááááá Maru

 
Anonymní  25.06.04 11:43

Ahojky Marušátka,
tak jsem zase tady, moc se omlouvám za čtrnáctidenní nepřítomnost, ale bylo nějak moc starostí a taky ´mám pořád problém s tím počítačem v práci, pořád mi tady dloubá nějaký virusek.
Holčinky ani jsem ještě nestačila přelouskat celý deníček, tak se předem omlouvám že nebudu reagovat jednotlivě, ale brzičko to napravím.
Holki to byly teda dva týdny nervů:
Tchán mi ojížděl do Ameriky, jenže vůbec tam nedorazil, tak jsme ho hledali přes policajty.Našel se v Bruselu v nemocnici, úplně zmatený, nevěděl jak se jmenuje ani kde je-asi ten přelet nezvládl a teď je v blázinci, no prostě hrůza.
No nebudu vám tady kazit náladičku, jenom jsem trošku chtěla přiblížit tu moji absenci.
A teď něco nového o mě, ono vlastně ani nic nového není. ¨Konečně jsem se odhodlala a šla pro lékařskou pomoc. Od gynekologa jsem odcházela zcela znechucena. Řekl mi že první půjde manžel a za půl roku já do nemocnice na vyštření. Ani mě neprohlídl a na mé záznamy o měření ovulace se ani nepodíval. Takže jsem hned vzala tel. a volala známému na centrum repr.medicíny. Už máme spolu sjednanou schůzku tak uvidím jak to dopadne.
Holki ale co jsem tak u sebe zpozorovala, tak je to že mám ovulaci až 19-20den při 28denní cyklu. Zdá se mi že je to pozdě a že se třeba mimi neudrží a vyplaví se menstruací ven. Co myslíte mám zkusi ten pyridoxin. o které se píše v neplodnosti nebo už to mám všechno nechat na těch doktorech? Budu ráda, když mi trošku poradíte, jestli s tím máte zkušenosti.

Jinak všem novým těhulkám moc a moc gratuluji a přeji jenom samé zdravíčko, myslím že to ostatní už přijde samo.
Taky vítám nové snažilenky a doufám, že už brzičko se všechny sejdem v těhudeníčku.

Mějte se sluníčkově, přeji krásný víkend.
VERDI (stále nepřihlášená)

 
Koculka
Kecalka 225 příspěvků 25.06.04 13:25

Děkuju Beruško i Babulko.
Moje mamka měla taky zvýšenou funkci, ale jako dítě, já bych měla zřejmě podle příznaků asi sníženou:). Taky se panu doktorovi nelíbil můj krk.
V loni jsme měla velké problémy s tlakem - kolapsy. Moje obvodní dr. mi nechala udělat krevní testy na ŠŽ, ale vše bylo OK. Potíže se mi někdy stupňují, jen už neomdlívám. Teď více než po roce tedy uvidím, jestli budou ty výsledky zase OK. Na tu endokrinologii mě může objednat jen doktor nebo bych mohla i sama? Kdyby byly ty výsledky v pořádku dá se udělat i nějaké jiné vyšetření abych měla jistotu, že mívám jen ohavný premenstruační syndrom a vlasy a kůže se věkem prostě zhoršují a prostě se jen obyčejně mění organizmus s věkem? Někdy si připadám jako příšerný hypochondr a lenoch a věčný stěžovatel-nebývá mi dobře, ale objektivně vzato jsem OK…
Děkuji holčinky za rady, příští středu uvidím, co mi řekne doktor.
Už se těším na víííííkend, pořídili jsme si s manžílkem in-line brusle, tak se bude trochu mrzačit:).
Mějte se pohádkově!!!!!
Moc zdraví Kočulka

 
barbucha01
Kecalka 105 příspěvků 25.06.04 13:26

Ahojky Marušátka!

chci vám popřát krásný víkendík plný sluníčka- teda snad!!

My jdeme dnes na koncert Superstar, těším se,ale trošku se i bojím jak to tam zvládnem, hlavně Baruška.Nejdřív jsme chtěli jít bez ní, ale to by nám neprošlo, ona tolik miluje Tomáška Savku…

Mějte se moc krásně, myslím na vás na všechny ahoj Evča

 
Koculka
Kecalka 225 příspěvků 25.06.04 13:27

Kaitlince drží pěstičky celé e-mimino!!! To by bylo aby to nevyšlo:).
Pořád přemýšlím, z čeho mě vlastně bolí palec. A ono je to určitě z toho mačkání pro Kaitlinčiny mražáčky:).
Kočulka

 
Koculka
Kecalka 225 příspěvků 25.06.04 14:47

Verdi,
s tím tvým tchánem je to docela nepochopitelné a snad se vám brzy uzdraví!!!!
Já jsem dostala od Dr. MagneB6 a b6 je zrovinka ten pyridoxin. Ale nevím, jestli se to dá koupit bez receptu. Samotný Pyridoxin se koupit určitě dá a asi jím nic nezkazíš.
Tohle jsem o něm našla na netu:
Tři v jednom
Vitamín B6 je ve skutečnosti skupina tří příbuzných sloučenin - pyridoxalu, pyridoxinu a pyridoxaminu. Je známý například jako ?vitamín na nervy? u žen s premenstruálním syndromem. Ten se projevuje nervozitou, výkyvy nálady, úzkostí apod.
Chování tvého doktora je děsné, rychle uteč jinam.
Kočulka

 
Desty
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 27.06.04 09:27

Je zřízena zelená linka neplodnosti( tedy zcela zdarma) a zde Vám poradí co a jak případně nasměrujou na specialisty.

**Číslo je 800 800 308 a jsou tam Po-Čt 8-18, Pá 8-16 hodin. **

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama