Snažilkovský deníček - Maru 24.díl

Snažení

Ahojky Marušátka, Píšu Vám deníček ze Šumávky, kde jak všichni víte jsme s manžílkem na víkendík. Teda tady je tak nádherně??? vyšlo nám super počasí a tak jsme chodili po procházkách, užívali si jeden druhého. No a jasně,že jsme se i tulili a tulili :DDDD

Ale teď ke slíbenému tématu, vyhledala jsem nějaké informace ohledně IVF a i když toho bylo už spousty napsáno, tak si myslím, že takové shrnutí a nikdy neuškodí. A tak tedy cituji z jendé brožurky:

?Normální plodná dvojice ve věku od 25 let, která má pravidelný pohlavní styk, má každý měsíc šanci na otěhotnění 1:4. To znamená, že asi devět z deseti párů pokoušejících se o početí, uspěje během jednoho roku. Nicméně jeden pár z deseti ne ? a právě v tomoto případě jde o neplodnost nebo-li sníženou plodnost. Lékaři obvykle definují neplodnost jako neschopnost otěhotnět po nejméně jednom orce pravidelného pohlavního styku.?

?Vyšetření prováděná lékařem mohou ve většině případů určit pravděpodobnou příčinu neplodnosti. Pouze okolo 20% zůstává nevysvětleno ? a i tehdy může být léčba úspěšná. Za nelodnost páru bývá asi ve 4é% případů zodpovědná žena a v dalších 40% muž. Testy potřebné k irčení příčiny zahrnují u žen zjištění ovulace, kvality vejcovodů a hormonálníhladiny, u mužů pak tvorbu sperimí (počet, pohyblivost a tvar).?

Vyvolání ovulace: princip spočívá ve stimulaci vaječníků léky tak, aby vyprodukovaly větší počet vajíček (obyvkle 2 nejvíce 3), a tak umožnily přirozené oplození při pohlavním styku. Nejvhodnějšími adeptkami pro tuto léčbu jsou ženy s hormonálními poruchami a se syndromem polycistických ovarií. K úspěchu je nutné, aby byl styk načasován v souladu s ovulací dosaženou prostřednictvím léčby. Proto je sledování reakcí na léčbu nezbytnou součástí programu, aby maximalizovalo šanci na úspěšné otěhotnění a minimalizovalo rizika. Průměrná naděje na početí po jednou cyklu léčby je 15-25%.

Umělá inseminace: v době okolo ovulace ať už přirozené nebo vyvolané hormonální léčbou je připraven vzorek spermatu partnera a jemným katetrem umístěn buď do děložního hrdla nebo vysoko do dělohy partnerky (nitriděložní inseminace IUI). Protože k oplození dochází v přirozeném prostředí (tedy ve vejcovodu), musí být vejcovody průchodné. Úspěšnost po stimulaci vaječníků (superovulaci) se pohybuje mezi 10-15% na cyklus, ale po několika pokusech během jednoho roku může dosáhnout až 50%. Je důležité, aby počet spermií partnera byl v hranicích normálu a vejcovody partnerky byly v pořádku.

Umělé oplození ? In Vitro Fertilizace (IVF): technika známá jako ?děti ze zkumavky?.
1. hormonální léčba stimulující dozrání několika vajíček
2. sledování průběhu léčby: měření růstu folikulů pomocí transvaginálního ultrazvukového vyšetření (dva až třikrát během léčebného cyklu, individuální dávkování léků, prevence vedlejších účinků
3. odběr vajíček v krátkodobé narkóze, trvá asi 10-20 minut, provádí se pod kontrolou transvaginálního ultrazvuku, odběr se provádí přes pochvu 32-36 hodin po poslední hormonální injekcí
4. odběr seprmií, prováděný ve stejný den jako odběr vajíček
5. oplození ? příprava vajíček a spermií a společná kultivace do druhého ne, další den jsou vajíčeka prohlédnuta pod mikroskopem
6. transvaginální přenos embyrií do dělohy
7. pokud zbydou kvalitní embria jsou obvykle zamražena
Studie ukazují, že k otěhotnění dochází asi v 25% případů na jeden cyklus léčby.

Asistovaný hatching: lze provést v případě vzniku kvalitních embyí před jejich přenosem do dělohy. Princip této techniky spočívá v šetrném narušení obalu embrya mikropipetou, které usnadní uhnízdění embrya v děložní sliznici. Cílem této mikromanipulační metody je zvýšit úsopěšnost uchycení embryí v děloze. Metoda se doporučuje v případech opakovaného nedosažení těhotenství po přenosu kvalitních embryí. Indikací je i věk pacientky nad 35 let.

Metoda ICSI využívá mikroskopy a ?mikromanipulaci?. Embryolog drží na konci tenoučké pipety jediné lidské vajíčko a může do něj vbodnout jehlu (obsahující jednu vybranou spermii), která je 7× tenčí než je průměr lidského vlasu. Tato mikro-technika byla nyní uzpůsobena k použití při léčbě neplodnosti nejenom u mužů, kteří nemají kvalitní sperma, ale i u těch, kteří neprodukují vůbec žádné, kvůli blokádě či jiným poruchám varlat.

Tak to byly stručně popsány metody využívané v léčbě neplodnosti. A teď toršku shrnutí z našeho snaženíčka.
Po kolotoči vyšetření byla u mě zjištěna nepravidelná ovulace a u manžela horší spermiogram. Nejdříve jsme tedy vyzkoušeli cykly s hormonálně řízenou ovulací a načasovaným stykem. Já jsem na léky reagovala dobře v každém cyklu jsem měla 2 někdy i 3 vajíčka, ale bohužel nám to k miminku nepomohlo. Pak vyšel u manžela ještě horší spermiogram (prý v důsledku jeho zvášeného prolaktinu) a tak nám bylo doporučeno IVF. Následoval kolotoč schvalování protokolů, léků,m všech možných odběrů a vyšetření a podstoupili jsme IVF. Měla jsem krátký protokol, stimulovala jsem Pregnylem a pak mi píchali Orgalutran. Za léky jsem doplatila 2300,–. Sama jsem si je nepíchala, já jsem nějka nenašla odvahu a můj amnžílek už vůbec ne, ale naštěstí v práci mál lékařke takže mi injekce napíchala ona. Následoval odběr vajíček, za krtákodobou narkozu jsem zapaltila 1000,. Prý je šetřivější. Vlastní zákrok trval opdavdu jen 1O minut, pak jsem si dvě až tři hodinky poležela v psotýlce. Měla jsem spát, ale mě se opravdu nechtělo. Pak nás seznámili s výsledky, odebrali mi myslím 18 vajíček, manželův spermiogram dopadl na výbornou, přseto jsme trvali na metodě ICSI,za kterou jsme zaplatili 8000,.-
Druhý den jsme si volali jak se naši drobečci vyvíjejí, Oplodilo se 8 vajíček a měli se čile k světu, domluvli jsme se na prodloužené kultivasi, az tkerou sjem zaplatili tuším mezi 2-3000,–
Za 4 dny jsme jeli na transfer, ten už proběh jakonormální gynekologické vyšetření. Zase jsem si 2 hodinky poležela v postýlce s podloženým zadečkem a jelo se domů na dlouhé čekání. Náš první pokus bohužel nedopadl úspěšně a po 14 dnech čekání jsem místo vytoužených dvoučárek dostala MS, a to pořádně silnou.
Takže tohjle je mé i cenové shrnutí našeho dosavadního snaženíčka a protože se manželovi vylepšil spermigram, teď zkusíme inseminaci a pak třeba znovu IVF.

Těším se na vaše komentáře a vaše zkušenosti. Protože jsem si na vlastní kůži zažila, že moc pomáhá, když si promluvíme s někým kdo prochází něčím podobným a moc to pomůže na psychice. A proto je tu přece náš deníček :-)))))
A jak tak koukám tak se nás tu sešlo docela dost, které čekáme na první druhý, třetí pokus IVF, nebo na metody IUI nebo na dárkyni vajíček - tohle téma jsem si nechala na příště a doufám,že Kaitlin už brzo zadrnčí telefon, moc moc na ní myslím.

Ještě Vás musím pochválit za rekordních 200 příspěvků minulého deníčkum teda holčinky to jste se překonaly., tak doufám, že v tomto deníčku budete taky hodně psát, i když jak jsme pročítala ten minulý o tomhle tématu jste tam napsali už hodně. Mějte se moc krásně já se jdu ještě procházet a dýchat čerstvý šumavský vzduch ahojky Maru

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Kaitlin
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 20.09.04 07:03

Ahojda Marušátka!

Tak minulý týden jste zlomily rekord :-)
Víkend byl krásně teploučký a tak jsem si ho také užila a to převážně po návštěvách..

Maru, vybrala si moc pěkné téma, ona ta léčba IVF je na jednu stranu velmi známá, na druhou stranu snad neznám nic o čem by bylo takových dezinformací…

Já původně pocházím z malé vesnice. Moje babička tam je stále a u nás dělají každý týden oficiální setkání důchodců - ony si říkají babinec (my tomu říkáme „slet čarodějnic“ :-) = jen v dobrém!!) I u nás se profláklo, jako na každé malé vesnici, že jedna mladá žena má druhé dítko po IVF. To byste nevěřily, co se dá okolo toho vymyslet! Moje babička je plně zasvěcená - bráška čeká dvojčátka po IVF a já jsem si tenkrát řekla, že dost mýtů a babičce hezky dopodrobna vysvětlila co to je a jak to přesně probíhá. Proto i ona sama přišla s údivem a smíchem, jak babky byly úplně šokované, že: „představte si, ona se nechala uměle oplodnit!, (zmiňovaná žena) no to je hrozný, co si dneska ty mladý nevymýšlej a ještě jí to manžel DOVOLIL!“… Nevím co si babky představují, ale tu malou, nádhernou holčičku, která se té ženě narodila, stále pozorují, jestli je někomu podobná a je normální… (tele se dvěma hlavama by nebylo tak zajímavé)

Myslím, že kdo si neprošel tou „čekačkou“ na miminko, nikdy nepochopí co to pro tyto ženy znamená, když se to konečně povede a ony otěhotní..

Přeju vám všem krásný týden!
Kaitlin

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 20.09.04 07:55

Zdravím všechny Marušátka,

takže padla dvoustovka v minlém deníčku, no to je bezva, takže tento týden by to mohlo být o dalších 10 více a pomalu se budeme blížit třístovce :-).

Maru si víkend pěkně užila. No a deníček nemá chybu :-). Moc hezky jsi popsala IUI a IVF.

Kaitlin, to věřím, kdo o této problemtice neví nic, tak si pod pojmem umělé oplodnění představuje bůhví co.

Zase celý pracovní týden před námi, ach jo. Už aby byl pátek.

Mějte se zatím hezky, za chvilinku jsem zase tady :-).

Lostris

 
Pajinkaa
Kecalka 136 příspěvků 20.09.04 07:56

Dobré ráno všem!

Milé holčiny a snažilky, pár týdnů už pročítám stránky emimina a hrozně se mi líbí, jak jsou tu bezva holky a probírají různá témata ohledně těhulkovství. Vím, že jsem úplná začátečnice a že vy jste už hodně informované - přesto, kdyby vám to nevadilo - bych se k vám, snažilkám, chtěla přidat. Jste takové aktivní a bezva - no, 200 příspěvků má málkodo. :-)
Jmenuju se Pavla, je mi 25 a jsem ze severní Moravy. Manželovi je 33 a brali jsme se před rokem a týdnem. Ted jsme se dohodli, že už by bylo fajn - mít mimíska, a tak jsem koncem minulého měsíce vy:,–(ila HA. Snažím se nechat věcem volný průběh, protože vím, že upínat se na to nejde. Ale na druhé straně, když si čtu tyto stránky - těším se s každé dobré zprávičky nebo ještě lépe z každých nových //.
Maru, nahodila jsi moc zajímavé téma - ale opravdu o tom zatím vím hodně málo. Ale je pravda, že jsem před 10 lety podstoupila operaci, kdy mi bylo ostraněn vaječník, takže se docela bojím, jak se to vše bude vyvíjet.
Tak to bylo něco málo o mně!
Hezký den!
Pajinkaa :-)

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.09.04 08:34

Ahoj holky,
zdravím Vás při pondělku. Maru, chválím Tě za deníček, moc se Ti povedl.
Věřím tomu, že „na dědině“ i informace o IVF pokulhávají. Ty zmiňované babky si dovedu naprosto živě představit :-))) Ono to bude všude stejné. Věda sice pokročila, ale starší ročníky taky a tak není divu, že IVF nebo obyčejné PC jsou pro některé španělskou vesnicí:-)))

Pajinkaa: Vítám Tě mezi nás. Taky ráda sleduji //. To víš máme závazek, každý týden jedna s //, tak se snažíme:-)))

Večer se zase ozvu.
Pá Alex

 
Bohun
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 20.09.04 08:42

Ahoj holky,
tak tu máme další týden. Už aby bylo úterý večer! Prosím všechny o držení palečků zítra mezi třetí a čtvrtou.
O víkendu bylo nádherně, úplně mě mrzelo, že musíme na ty šedesátiny. Ale bylo to na Vranovské přehradě, bratránek tam má penzion, tak jsme se tam byli i projít, takže to nebylo tak hrozné. Dokonce se ani nikdo nezeptal, kdy budeme mít děti. Fondue jako dárek se myslím ujalo. Sice většina lidí o něčem takovém nikdy neslyšela a všichni na vesnici to považovali za nějaký moderní výmysl, ale teta to snad vyzkouší. Jinak dostala vázu a asi 10 přívěsků a řetízků a samozřejmě haldu kytek. Moje mamka byla nešťastná, že teta nedostala ani žádnou skleničku se 60 a proč jsem nekoupila něco takového, že takto teta nemá žádnou památku. Já jsem myslela, že se položím. Takové blbosti a ono se jim to snad ještě líbí. No, každý má jiný vkus. A v neděli jsme u našich na zahradě zase likvidovali nějaký jablka a švestky.
Maru, hezký deníček. Každá informace ohledně IVF se hodí. Ale když to tak čtu, tak 18 vajíček a z toho se oplodnilo 8, tak to my jsme s 5 ani neměli moc šancí. To se divím, že se tomu ten embryolog tak divil, že se žádné neoplodnilo a myslej si, že mám alergii na spermie. Jsem zvědavá, jestli ještě půjde zvednout dávka stimulačních hormonů! Snad už se teď dostaneme dál a nějaké vajíčko se oplodní.
Přeju hezký týden. Snad se ozvu později, pokud nebudu moc nervozní, jinak ve středu.
Bohunka

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.09.04 09:23

Ahojte Marusatka:o)

Vikend bol fajn, hl. nedela. Boli sme sa pozriet na jednom putnickom mieste…Bolo tam krasne. Po obede sme sa boli pozriet v Rakusku na jedno uzasne jazero,ktore zboznuje nas kamarat,tak nas tam musel vziat, romanticky zapad slnka a tak pod.:o)

Inak stimulujem na 2 IUI, vo stvrtok mam ist na UTZ a pred chvilou mi volala kamoska,co sme sa v centre zoznamili a prehovorila ma na IVF.....,ale az ked nam toto IUI nevyjde.....,tak neviem, ja som bola rozhodnuta uplne inak.o)

Inak, vraj ide o IVF nativne, co znamena,ze to bude menej zatazovat organizmus......a bude to aj lacnejsie, takze si to budeme moct dovolit.....u­vidim,je to vo hviezdach:o)

Majte sa krasne
Ivana

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 20.09.04 09:28

Tak už jsem tu zase :-).

Pajinkaa, nová dušinka :-). Vítej mezi námi. Doufám, že se ti u nás bude líbit. Přeji vám kraťoučké snažení a očekávám brzké hlášení || :-).

Bohun, to si piš, zítra budeme všechny drtit palce i na nohách :-) a to by bylo, aby jsi neměla štěstí.
Tak hlavně, že se oslava vyvedla a nikdo neútočil nemístnými dotazy ohledně dětí.

Lostris

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.09.04 10:28

Ahoj holky přeji všem hezký den - i když pondělí, ufff nevím nevím.....tedy na inet jsem se dostala až teď, dnes se klienti zbláznili, tak to dnes nevidím s tím psaním moc růžově, asi se dnes rozhodli mě strhat. Jinak holky - téééda jsme pašandy - 200 komentářů k minulému deníčku…super.
Maru, hezký deníček, zase jsem o něco chytřejší :-)))
Lostris - jak jsi na tom pracovně dnes ty ?
Pajinka - vítám novou snažilenku,čím víc snažilek, tím dříve prolomíme ledy neúspěšnosti. Držím pěsti a at se co nejdříve zadaří.
Claudie má tak velké mínus za chybějící slohovou práci, že už nelze vygumovat :o)))))
Jinak holky včera byla odtučňovačka aniž bych to zamýšlela, celý den jsem byla v čudu, večer jsem si dala skleničku s přítelíkem u televize a pak jsem uplně sprostě vytuhla, aniž bych se stihla napapat.
Papa nepřihlášená Caprina(už se na tom pracuje)

 
Pajinkaa
Kecalka 136 příspěvků 20.09.04 10:53

Díky za uvítání, holky!
Jsem tu s vámi ráda. Capri - máš pravdu, že pondělí je nefajn - taky trošku nestíhám, ale okno s emiminem mám pořad otevřené - pro jistotu :-)).
Jinak pracuju u jedné německé firmy v nákupu. To jsi celý den nic nejedla??? To si vůbec nedokážu představit. Jsi dobrá. To my byly na narozkách a pak na hodech - a samé chlebíčky, čína - zákusky - a dokonce vánoční večeře - kapr se salátem (taťka je vášnivý rybář).
Pajinkaa

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 20.09.04 10:55

Já pracovně… no přeci klídek a pohoda :-D. Dnes bych měla vydat exekuční příkaz - do toho se mi vůbec nechce.

A ty pracuješ na jakém oddělení nebo odboru, či jak to u vás nazýváte, že tam máš stále takový frmol?

Lostris

 
Pajinkaa
Kecalka 136 příspěvků 20.09.04 10:56

Ahoj Lostris,
máš hezkou přezdívku :-) - zní to tak exoticky!
Díky za přivítání - líbí se mi tu už teď. Uvidím, jak dlouho to snažení bude trvat, ale minulý týden byl hodně úspěšný - podle toho, co jsem se dočetla.
Zajímalo by mě, jaký to je pocit - když je TT pozitvní :-)
Pajinkaa

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 20.09.04 10:56

Toto js určeno CAPRI.
Lostris

 
Beruska71
Povídálka 13 příspěvků 20.09.04 11:08

Ahojky Marušátka!

Maru - pěkný deníček, když to tak hezky napíšeš, ani mi to IVF nepřijde tak hrozně náročný, ani ty ceny, ale když pak sedím v centru a počítám a přemýšlím, jsem z toho doslova hotová :-O

Holky, máte pravdu, že to pondělí je příšerný, ale zvládneme to! Kromě e-mimina chodím ještě na stránky www.neplodnost.cz, kde jsou nejrůznější diskuse. A právě teď v deníčku, který jsem tam před třemi měsíci založila nám otěhotněla jedna kolegyňka, díky IUI. Dr. jí nedával téměř naději, neboť manžel má špatný spermiogram a dneska byla na UTZ a jak psala „Punťa“ má už 4 mm. Dodalo nám to všem hodně sil.
Stejně tak tady na e-mimču, když některá z nás zahlásí dvě //, je to potěšení nejen na dušičce.

Ve čtvrtek jdu do centra, tak se docela po měsíční povinné přestávce těším, co se zase dozvím :-))

Pěkný den všem!
Beruška7

 
Caprina 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.09.04 11:57

Tak jsem zase na chvíli tu, přestávečka na obídek, no chroupu jablka a tmavý rohlík, jinak dneska jsem v háji a navíc mě kolem desáté začala bolet řepa. Zatím to jde ale snad se to nerozjede směr migréna - to tu dlouho nebylo.
Lostris - no hádej kde je stále živo (jeden jedinej odbor kde jsou stále fronty), víc neprozradím.

 
Dancul
Ukecaná baba ;) 1512 příspěvků 20.09.04 12:18

ahoj,

dobra tema, maru. neviem toho moc o vstkych metodach pocatia. u mna stacili lieky. ale aj tak sa niekedy bojim, ked vidim ako sa napriklad menia spermiogrami, jak pocasie.
jedine co by sme potrebovali je bonusova tabletka menom „trpezlivost“. teda ja urcite :o)

majte sa pekne
danka

 
kaculkadraculka
Ukecaná baba ;) 2388 příspěvků 20.09.04 12:39

Ahojky holky,
rozhodla jsem se vám napsat. Na stránkách neplodnost jsem zaregistrovala Kaitlin. Chtěla bych jí a zároveň i vám napsat o mé první návštěvě CAR - Gest.
Je mi 22 let, za měsíc mi bude 23. Pro miminko jsme se s přítelem rozhodli v lednu,kdy jsem vy:,–(ila HA. Od té doby jsem měla velice nepravidelnou MS. MOje gyndařka mi na:,–(ila léky Clostilbegyt + pregnyl, protože u mě byla zjištěna anovulace. Léky moc nepomohly a v posledních měsících MS nechodila vůbec. Když jsem přišla za mojí gyndařkou, připadalo mi, že jí otravuju, protože mě nechtěla ani vidět a vzkazy posílala po sestřičce. PO dlouhém rozhodování jsme se rozhodli pro CAR -Gest. Objednali jsme se na 16.9. 2004. Musím říct, že jejich prostředí je moc krásné a klidné, opravdu si vůbec nepřipadám jako u doktora. Pan doktor na mě zapůsobil hrozně mile. Jelikož jedeme za 3 týdny na dovolenou a budeme tam 14 dní veškerá vyšetření jsme nechali až na konec října. Musím říct, že takový přístup se všude nevidí. Jsme s nimi moc spokojeni.
Držím palečky káčulkadráčulka

 
Pajinkaa
Kecalka 136 příspěvků 20.09.04 14:22

ahojky - tak já už se dneska loučím - myslím, že na pondělí by to stačilo :-)
Přeju všem hezký den

Pajinkaa

 
Pajinkaa
Kecalka 136 příspěvků 20.09.04 14:23

…samozřejmě, že by to stačilo v práci! Ale vy milé kolegyňky pište, piště… :-))

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.09.04 14:27

Ahoj Marušátka,

hlásím se po dlouhé odmlce. Z části způsobené pracovním vytížením, problémy v práci apod., ale hlavně nějakou malou zábranou přispívat, abych vás neodradila od vašich „asistovaně reprodukčních“ plánů. Naposledy jsem psala asi před dvěma měsíci, že pojedu do lázní.
V lázních jsem byla, a to sice ve Františkových. Možná si některé ještě pamatujete jak k tomu došlo, a pokud budete chtít, tak vám to ráda znovu popíšu, ale není to nic optimistického. Takže raději budu psát o tom, jak jsem se měla v lázních, protože to je mnohem zajímavější a optimističtější.
Musím říct, že se mi tam vůbec, ale vůbec nechtělo. Připadalo mi to jako ztracený měsíc a o účincích jsem smýšlela spíš negativně. Ale jak už to tak bývá, když se člověk na něco netěší, tak se to povede. Byla jsem tam opravdu moc spokojená. Je to úplně jiný svět. Nejdříve jsem se týden učila chodit pomalu, nikam nespěchat a hlavně odpočívat. Nakonec se mi to podařilo.
Režim je tam velmi jednoduchý. Od 7:00 do cca 15:00 jsou procedury. Mezi tím od 7:00 - 8:30 snídaně a od 11:00 - 12:30 oběd. Večeře je od 17:00 - 18:30.
Procedury jsou vesměs příjemné, i když některé názvy znějí hrůzostrašně. Například: slatinný tampon nebo vaginální irrigace. Ale paradoxně tyhle dvě procedury jsem měla nejraději. Slatinný tampon spočívá v tom, že vám do vaginy vstříknou slatinu (bahno) a zašpuntují vás a k tomu je ještě slatinný zábal (tzn., že vás obalí bahnem) a zabalí vás do prostěradla a deky a nechají 15 min. odpočívat. Potom následuje sprcha a výplach (provádí se teplou minerální vodou). Není to nic strašného a mám pocit, že to mi pomohlo asi nejvíc.
Vaginální irrigace je výplach minerální vodou. Nechají do vás 15 min. proudit teplou minerálku, a to má člověk pocit, že se opravdu pročistí.
I další procedury byly moc příjemné.
Jídlo bylo docela dobré.
Ubytování příšerné, ale dá se to přežít.
A hlavně jsem našla několik nových kamarádek, které řeší neplodnost a bylo spoustu času o všem přemýšlet a řádně se o tom pobavit.
Překvapilo mě, že tam jezdí i snažilky, které nejsou po operaci a některé, které dokonce nemají ani zjištěnu příčinu neplodnosti.
Důležité také je, že má člověk spoustu času na přemýšlení, bez partnera, bez rodičů, bez kamarádů, prostě sám se sebou rozebírá první poslední.
Pro mne to mělo ten výsledek, že jsem se rozhodla, že už nikdy nepůjdu na umělé oplodnění. Některé si možná pamatujete jak dopadlo to minulé a tak jsem se rozhodla, že už to nebudu pokoušet, a že to nejspíš bylo nějaké upozornění na to, že buďto otěhotním samovolně anebo, že jsme prostě zrovna ten pár, který má vychovávat děti, které nemají svoje biologické rodiče. A tak jsme se s manželem rozhodli si podat žádost o adopci. Zatím jsme ve fázi shánění všech potvrzení a vyplňování formulářů, ale už se moc těšíme, až bude vše v procesu.
A tak bych vám všem chtěla lázně moc doporučit. Je to taková měsíční dovolená, kde o vás pořád někdo pečuje a to se vám asi jen tak nepoštěstí. A tak přeju všem, které se nemohou odhodlat, aby tu odvahu našly a aby si to tam krásně všechno užily. Pokud budete chtít podrobnější informace a rady, ráda vám je poskytnu (třeba na e-mailu: adela_cihlaro­va@atlas.cz).

Mějte se moc krásně a všem moc držím palečky k brzkým //.

P.S. Ještě k těm „babkám“ co jsou pohoršené umělým oplodněním. Musím říct, že moje babička je taky jedna z těch vesnických babek a ještě je to silně věřící osoba. Ale když já měla problémy po stimulaci vaječníků, byla úplně úžasná. Nechala si to všechno do podrobna vysvětlit, nechala za mě odsloužit mši a ještě se vypravila do kláštera, kde se řádové sestry modlí za neplodné manžele a za nastávající maminky a tam je požádala, aby na mě myslely při svých modlidbách. Musím říct, že je to opravdu babička tak jak má být. Neodsuzuje, jenom pomáhá a to je jí skoro 80. let a nedělám si iluzi, že něco z toho, co jsme jí o IVF řekli, pochopila. A tak je neodsuzujme, je to pro ně prostě složité a ve skrytu duše se za nás určitě každá babička, i když každá po svém, pomodlí.

Ahoj

Ejdela (nepřihlášená)

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 20.09.04 17:09

Tak je v rychlosti, za chvilku už jdu konečně domů.

E j d e l a - tvé rozhodnutí, po přečtení co se ti stalo, chápu.
Hlavně, že jsi si v lázních pěkně odpočinula a teď už jen to miminko, aby se nastěhovalo do břicha příští měsíc :-).

C a p r i n a - ty tajnůstkářko :-). Největší fronty u nás bývají na sociálce… o jiných odborech nevím.

P a j i n k a a - díky za pochvalu niku :-). Je to postava k knihy Řeka bohů, W. Smith.

I v a n k a - budu na tebe myslet, aby vaše IUI vyšlo, napiš termín. Přeji pevné nervy.

Hezký zbytek dne,
Lostris

 
Kaitlin
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 21.09.04 06:56

Ahojda Marušátka!

Musim si postěžovat, že jsem se dnes nevyspala moc dobře. Probudil mě pěkně prudký déšť a než jsem pořádně znovu usnula, tak už jsem zase vstávala… :-( už teď se těšim na večer znovu do postýlky :-D

PAJINKAA - ahojky!!! Vítej mezi námi, ráda tu vidím novou tvář :-) Moc ti přeju, aby si prohlédla zanedlouho jak vypadají ty //

BOHUNKA - mám připravený palce a od tří je budu držet :-) Doufám, že nebudeš škytat! :-DDD A neboj, s fonduema jsme byli u nás v rodině taky průkopníci a rychle se to chytlo, stačí dobrá masíčka a všichni jsou unešení :-)

IVANKA - jsem moc ráda, že to pořád nevzdáváš! :-) Ještě pořád jste nepřemýšleli o tom, že si zažádáte o adopci? Nevím, jak dlouho to u vás trvá, tady v Čechách to je jiné v každém kraji. Na rodince (www.rodina.cz) je ukázkovým příkladem Renča, která po několika neúspěšných pokusech požádala o adopci a okamžitě se IVF povedlo :-) a teď na jaře adoptovali ke svému chlapečkovi holčičku, a protože vždycky chtěli tři děti, tak šla ke své doktorce, která zjistila že opět neovuluje, tak až se vrátí z dovči, tak zase začnou s podpůrnou léčbou a jaké bylo překvapení všech, když zjistila po dovolené, že je těhu :-) (spontálně, bez léků! :-)) Ona sama tvrdí, ža za dvě děti, (po IVF a nyní spontální) bude vždy vděčit adoptované holčičce :-)
Pro mě jsou tohle příběhy, kdy mám pocit, že všechno jde a jednou to prostě vyjde nám všem :-)

CAPRINA - tak to jde mimo mě, abych si vůbec neuvědomila, že jsem celý den nejedla, to se mi jaksi nestává :-D

BERUŠKA7 - taky kecám s holkama na neplodnosti :-) Hlavně tam mám kolegyňky, které mají úplně stejný problém jako já.. Máš pravdu, že člověk je potěšen každou těhulkou :-) A taky se ztotožňuju s tím, že mně na první pohled taky nepřipadají ty ceny tak hrozné, ovšem když pak jsem všechno posčítala a došla k částce doplatku cca 25-30 tisíc, tak jsem byla kapku v šoku…

DANCUL - bonusovou tabletku „trpělivost“ bychom měly dostávat denodeně :-)))

KACULKADRACULKA - ahojky! Jsem ráda, že se ti v Gestu líbilo. On ten první dojem je důležitý. Doufám, že se tam budeš cítit dobře. Držim ti palce, až není po dovče už co vyšetřovat! :-)

EJDELO - holka, kde ty ten věčný optimismus bereš :-) Napsala jsi to strašně krásně a výstižně, úplně mě to pohladilo po dušičce. Druhá věc je, že mě strašně láká vyrazit do těch lázní :-) Dokázala bych si to klíďo píďo představit. Akorát nevím, co bych pro to měla udělat…
Přeju taky hodně trpělivosti při vyřizování žádosti o adopci. Nebojte se toho, když nám přišlo v červenci, že jsme schválení, můžu ti říct, že už se cítím jako „poloviční máma“, protože vím, že když se to nepovede všema možnýma a snad i nemožnýma metodama, tak toho miminka se dočkáme a ta mamina za mě jednou určitě bude :-) Už jsem se seznámila s několika páry, co mají adoptované dětičky a přestávám vidět nejmenší rozdíl… :-D

LOSTRIS - taky se přidávám ke tvému názovu o frontách = největší jsou na sociálce! :-) (že bychom ji odhalily :-DDD)

Zítra tu nebudu, mizím na školení, abych byla nejchytřejší z nejchytřejších :-) Při té příležitosti mě napadlo, že by měl každý človíček projít školením o neplodnosti, adopci apod. Ona by zmizela spousta nesmyslů a hlavně by snad odpadly i ty „zlé jazyky“, které občas dokážou pěkně zranit dušičku… Jééé, zas vymýšlím ptákoviny, tak já jdu pracovat :-DDD

Pěkný den!
Kaitlin

 
Maru
Závislačka 3427 příspěvků 21.09.04 07:39

Ahojky Marušátka, musím si Vám postěžovat jak mě v práci zlobí. Stále mě posílají mimo kancelář, abych nemohla na emimino. No ale já jim to vytmavím :-DDD takhle to přece nejde vždyť já vás pak nestíhám číst!!! Snad je to dneska naposledy a zítra už budu hezky sedět v kanceláři. Sice je tu zima zimovatá, protože ne a ne nám zatopit, ale nevadí. Tak píšu v rychlosti teď ráno, snad stihnu reagovat jednotlivě.
Pajinko a Kačulkodraačulko vítejte mezi námi a doufám, že se Vám mezi námi bude líbit. Přeji Vám co nejrychlejší přesun do těhulkovského deníčku.

Bohunko držím držím palečky na odpoledne, neboj nic zvládneš to levou zadní :-)

Ivanko držím palečky ať ve čtvrtek vidíš samé krásné folikulíky :-)

Beruško to mě nenapadlo, že to vyzní celé jako ?brnkačka?, ale ta psychika????.. to už taková pohoda není.

Ejdelko jsem ráda, že jsi si v lázních tak bezvadně odpočinula a utřídila si své myšlenky. Já jsem k takovému kroku ještě nedospěla a tak pořád přemýšlím a přemýšlím????

Kaitlin tak ty budeš taky ?nejchytřejší? po školení. No mě tohle štěstí potkalo minulý týden, tak si školeníčko hezky užij a dneska se na to pořádně vyspinkej ať tam nechrupkáš :-D
Ještě jsem se tě chtěla zeptat ohledně adopce, někdo tu v deníčku psal, že adopci neschávlí kvůli malému bytu. Jsme ten případ, tak nevím.Děkuji.

Ach jo už je tu pěkný chaoz a pořád tu někdo courá tak já prchám, mějte se krásně papá Maru

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 21.09.04 07:42

Ahojda!

Kaitlin: koukám, druhá adeptka po šéfce, co chce být nejchytřejší :-))) (Maru minulý týden na školení a ty zítra).
To je tedy také pěkná pálka doplatku co vás čeká.
A školení o neplodnosti, adopci… nevymýšlíš žádné ptákoviny, to je náhodou dobrý nápad,protože bychom mi snažilky měli KLID.

Dnes to vypadá na pěkně hnusné počastí, ne ono to nevypadá, ale je - takové depresivní. Hlavně se tomu nepoddávat a radovat se z něčeho jiného. Já například, že opět vypadnu z práce v jednu :-)).

Hezký den všem a hlavně dobrou náladu :-)

Lostris

 
Caprina 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.04 08:03

Ahoj holky, přeji dobré ranko…
tak dneska je tááák hnusně, ale kupodivu mi to vůůbec neva, jindy mi mojí náladu ovlivní počasí, dneska ne, je mi to šumák…mám tu dost práce ze včera a jdu taky dřív, né jako Lostris v jednu, ale ve dvě heč heč :o)))
Maru - jo v práci tě prokoukli, že asi moc internetíš a schváln tě vysílají do terénu. Holky co já bych za to dala, neříkám že mě to nebaví, vždycky jsem chtěla a bavilo mě jednat s lidma, ale to sezení za compem, to mě ubíjí, já potřebuju pohyb a stále někde lítat(a ono taky, ehm, jednat s lidma,né s primitivama, občas).
Lostris - jo prokoukla jsi měěěě, tak pssssst :o)
Holky včera se mi tahlava tak rozjela, že to přešlo do migrény a já od odmi do devíti strávila na WC a dělala blee :-( Míváte to některá taky a co vám na to zabírá ? Mě prostě dokud se pořádně do maxima nevybleee…tak nic, to mě ale bolí i koukat a myslím že mi hlava praskne.
Jinak dneska pište, musíme dohnat ten včerejšek.

 
Caprina 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.04 09:21

Holkyyy spíte nebo co ??? Ten déšť s váma dělá divy co.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.04 09:31

Ahoj Kaitlin,

u mě to bylo s lázněmi jednoduché. Doktor mi hned jak jsem přišla po operaci k němu na kontrolu řekl, že do lázní rozhodně pojedu a vůbec se mnou nediskutoval. Ale normálně se doktoři dost zdráhají. Musíš zatlačit na svého gynekologa, aby Ti napsal doporučení. Podle mě by to měl bez problémů napsat. Dokonce vím, že i mojí sestřenici to nabízeli a té nezjistili vůbec žádnou příčinu neplodnosti. Takže podle mě se stačí zeptat svého gynekologa a ten by měl sepsat žádost. Potom ještě musíš mít doporučení od obvodního, praktického lékaře a pak se to pošle na zdravotní pojišťovnu a buďto to schválí nebo ne, ale většinou ano.
Pokud chceš jet v určitém termínu, což jsem já potřebovala kvůli práci, tak stačí napsat průvodní dopis k žádosti od doktorů, kde specifikuješ termín a poslat to na pojišťovnu. Je taky dobré, když si předem do lázní zavoláš a zjistíš, jestli tam mají v tom termínu volno.
A pak bych taky ještě doporučovala si zažádat o samostatný pokoj. Sice se doplácí 60,– Kč/den, ale vyplatí se to, protože máš potom sociální zařízení dohromady pouze s jedním pokojem a ne s celým patrem nebo dokonce sprchy s celým domem. To bych Ti kdyžtak potom poradila který lázeňský dům je nejlepší.
Ještě bych Tě chtěla poprosit, jestli bys mi mohla napsat, třeba na e-mail (adela_cihlaro­va@atlas.cz) nějaké informace o tom jak probíhá schvalování žádosti o adopci. Něco jsem si už přečetla na www.rodina.cz, ale každá informace je dobrá.

Díky moc a přeju, aby ses brzy děťátka dočkala.

Ejdela

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 21.09.04 09:32

Dnes tady je mrtvo…

Kaitlin, jsme holky šikovné a správně jsme tipovaly

Caprina, naštěstí migrény nemám. Musí to být hnus. Mě stačí obyčejná bolest hlavy a jsem občas nepoužitelná.

Lostris

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.04 09:50

Ahoj holky,
hlásí se unavená , zmrzlá, mrzutá Claudie, nepřihlášená :--))
Capri, ta zima na mě teda doléhá , jsem jak přejetá.

MARU - deníček je moc pěkný a zajímavý, hezky jsi vše vysvětlila, protože mezi těmi „Ičky“ spousta z nás tak nějak nerozlišuje. Bohužel od těch totálně nepoučených lidí jsem už slyšela i názor typu : "Oni mají sice dítě ze zkumavky, ale zatím vypadá, že mu nic není " … jako že všechny tyto děti prostě jsou jiné, a to už na 1. pohled. Brrrr, nevědomost.

EJDELO - vítám Tě zpátky, říkala jsem si, že už musíš mít dávno po lázních. Přeji pevné nervy nad všemi formuláři a formalitami, co vás po vašem rozhodnutí čekají, ale je moc pěkné, že jste se na tom s manželem shodli a že má š u něj podporu!

A co zprávy o Moničce?? Maru, nenapíše z dovolené občas smsku???

TINNKA - tak jak nevěsto-mladá paní ??? jestlipak jsi někde na líbánkách nebo hezky ve vymrzlé kanceláři jako my ostatní??? A co svatba?? Honem chceme všechny detaily !!!!!!!!!!!!

PAJINKO- dodatečně AHOJ a přeju rychlou nákazu těhu bacilem!!!!

Jdu si pořádně počíst co jste napsaly, protože mi nějak dochází psací inspirace!!!!
Klíží se mi očka a to je teprv úterý deset ráno, tak to nevím, jak přežiju!!! Ještě že je ten příští týden den volnááááá! A určitě si ho mnohé z vás prodloužíte s pondělkem na čtyři dny volna, nemám pravdu ???
Ahoj
Claudie

P.S. Pro Capri - to minus jsem nepřehlédla, jsem si toho vědoma!!!! :-))

 
Tinna
Stálice 70 příspěvků 21.09.04 11:13

Ahoj Marušátka,
tak se hlásím jako novomanželka, holky? je to SUPER :-)!!! Sobota se nám vydařila a užili jsme si to od rána až do večera (vlastně od rána až do rána ;-) ), počasí úplně jako na objednávku, měli jsme kolem sebe lidi, které máme rádi a se kterými je nám dobře? prostě úžasný den! Podle toho jak probíhaly přípravy, jsme z toho měli mnohem větší obavy.
Minulý deníček jsem ještě nestačila přelouskat, ale stačilo mi jen to číslo u komentářů a bylo mi jasné, že jste holky šikulky. Takže tisknu, odpoledne odnáším domů a večer si počtu. Už se těším.
K aktuálnímu deníčku zatím nemám vlastní postřehy, ale je opravdu zajímavý si o tom všem přečíst. V nemocnici jsem dostala brožurku Centra asistované roprodukce, kde je taky vše popsáno a vysvětleno i s obrázkama. Když ale čtu, jak je to všechno finančně nákladné, tak je mi z toho hrozně smutno. I já jsem ještě donedávna patřila k těm, kteří považovali větu ?plně hrazeno zdravotní pojišťovnou? za pravdivou a opravdu jsem žila v domnění, že už se NIC nedoplácí. Tak mám zase o trochu víc jasno a iluze o systému zdravotní péče u nás se nadále rozplývají :-).

Zatím v rychlosti zdravím všechny a jednotlivé reakce si musím nechat až po důkladném prostudování komentářů. Ještě jsem celá rozdivočená a nevím, co dřív :-)))
Pa. Tina

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 21.09.04 12:27

Odpolední hlášení :-)

Maru, jak to tak vidím, tak tam na ně budeme muset vlítnout :-D. To, že ti nedají chvíli pokoj a nenechají tě číst emimino je neodpustitelné :-)
U nás přitápěli minulý týden čt a pá, zrovna bylo hezky. Jen co se ochladilo topení je studené.

Claudie, tak si udělej něčím radost, aby jsi nebyla mrzutá, teple se obleč, aby jsi nebyla zmrzlá a dnes brzo do postele, aby jsi nebyla unavená :-)). Rady nad zlato, co ?? :-)))

Tinna, ahojky mladá paní. To je bezva, že se cítíš skvěle :-). Vidím, že jste si svůj svatební den náležitě užili.

Před hodinou jsem byla v jiříkově vidění. Volala jsem do ICSARE, jestli máme schválené léky na stimulaci (dnes je to měsíc od žádosti). Na recepci bylo chvíli ticho, tak mě napadlo, nějaký problém. Z recepce mě přepojili na sesternu, opět ticho a za chvíli mi bylo sděleno, že na VZP měli dovolenou a žádosti nikdo nevyřizoval. To mě vytočilo. Byla jsem uklidněna, že i přesto máme přijet a začnu stimulovat z jejich zásob. To mě moc potěšil jejich přístup. Mohli mi říct, že mám smůlu a můžu si zavolat opět třeba za měsíc.
Vytočilo mě hlavně to, že tady na úřadě neexistuje, aby se nějaký občan nevyřídil a přitom o nic nejde - psa si může občan přijít přihlásit kdykoliv. Vím, že mě by se také nic nestalo, kdyby se to o měsíc protáhlo, jde mi jen o princip, že někde to musí fungovat(úřad) a někde na to z vysoka kašlou (VZP).Tak jsem si vám pěkně postěžovala a je mi lépe :-)).

Hezký zbytek dne i když deštivý.

Lostris

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 21.09.04 12:38

Málem bych zapomněla…

Beruška7, v pátek očekávám hlášení :-), co se dozvíte v centru.

Lostris

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.04 12:38

Lostris, dík za rady nad zlato, včera byla výplatka, tak to by bylo, aby nebylo, něčím si tu radost udělám !!!!! Vyrážím už místo oběda! :--)) Naštěstí v Praze přestal slejvák a vykouknul puňta!!!! Už jsem do sebe kopla asi pět hrnců čaje, takže jsem se i ve svetru přestala klepat zimou.
Neříkejte holky že jste ready na to, že teď půl roku budeme „žít ve tmě“ !!! Já teda ne!!! Jedině jak bych to snesla s těhu neschopenkou doma v pelíšku :--)))
Lostris - o VZP jsem již ztratila veškeré iluze, mám s nimi taky pár zážitků, momentálně mi stále nutěj, že jim dlužím asi 8tis za dobu, kdy jsem byla student a z jednoho měsíce, kdy mě jako studenta nevedou mi za x let napočítali takhle výborný penále.
Já se na jejich pobočku bojím i jít jen pojistit na cestu do zahraničí, protože předem očekávám, že ani to nezvládnou bez komplikace. Zajímavý je, že když jsem se vdala a šla si pro novou kartu, stačilo jim nahlásit nové příjmení ÚSTNĚ a rovnou mi dali novou průkazku, ani novou občanku jsem ještě neměla, ani oddací list neviděli, prostě NIC !!! tak jsem si pak říkala Vidíš, kdybys nahlásila že jsi Onassisová, napsali by Ti to taky a mohlas jednou ještě dědit.

Claudie

 
Beruska71
Povídálka 13 příspěvků 21.09.04 12:46

Lostris, neboj, já se určitě přihlásím ze zprávičkami. Věřím, že budou dobré :-)

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 21.09.04 12:47

Claudie - tak tady na severu na nás hází punťa bobek :-) a stále trucuje za mraky.
Souhlasím s tebou, počasí tohoto typu mě také ubíjí, radši mám slunečno. Období podzim a zimu bych klidně vynechala, nebo prospala.
Také bezva zážitek s VZP, 8tis. to jsou frajeři, že si najednou vzpomněli. Radši si to s nimi vyrovnej aby na tebe nazaútočili s exekučním příkazem. Bohužel, teď po novu můžou sami vymáhat. Záleží také jak starý ten nedoplatek je, pokud není novela zákona, tak platilo, že po uplynutí 5 let od splatnosti mají smůlu = že je nedoplatek promlčný.

Lostris

 
Beruska71
Povídálka 13 příspěvků 21.09.04 12:47

Ach ten češtin, správně „se zprávičkami“ :-?

 
Pajinkaa
Kecalka 136 příspěvků 21.09.04 13:42

ahojky všem, dneska jsem jaksi jen dvakrát nakoukla - v práci nestíhačka. A tak nestíhám se ani vyjádřit k vašim zprávičkám.
Tinna - gratuluju ke svatbě!!! Jsem vdaná rok a týden a přesně si vybavuju ty pocity nadšení, jaké jsem prožívala. Všechno vyšlo bezvadně - jen nám tehdy trošku pršelo - tak snad jen to štěstí!!

Lostris, Claudie - na VZP mě taky pěkně několikrát naštvali a xkrát jsme už s manželem zvažovali, že půjdem třeba k Metalce. Dokonce kdysi mi moje gyndařka naznačila, že jakákoliv je asi lepší, než VZP. Nevím, jak přesně to myslela. Měla jsem pak strach, že třeba na mě bude nějak šetřit nebo něco. Dneska tam po nějaké době jedu. Ale žádné naděje si nedávám, normální termín měsíčků mám až ve čtvrtek, takže je ještě moc brzo něco testovat. Jenže jsem měla nějaký výtok a cosi jsem cítila (nějakou kuličku) na děložním čípku, tak mám strach - aby to nebyla nějaká cysta nebo co.

Ejdelka - Taky jsem kdysi byla ve Františkových Lázních po operaci vaječníku a slepáku, bylo mi bez měsíce 16 let. Bylo to tam moc príma - jen ty procedury, které popisuješ jako příjemné - jsem tenkrát neabsolvovala, protože jsem ještě byla panna - a to nešlo. Ale i tak na to místo moc ráda vzpomínám (slatinné koupele, nebo si jen tak posedět v mírně nasmárdlých „černých“ lázních. Hrozně ráda jsem si chodila chytat na Františka. Tak doufám, že si na to vzpomene a brzo mi pomůže k //.
FL můžu jen doporučit. S vyřizováním to tenkrát šlo jednoduše - odjela jsem do 5 měsíců po operaci - ale byla jsem ve škole, tak bylo jedno kdy.
Tak zatím - a hlavu vzhůru v dnešním hnusném dni!
PS: K nám na Moravu došel déšť až tak pře půl hoďkou…

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.04 14:21

Holky říkala jsem že půjdu ve dvě dom, ale jdu až ve 14.30. Nšěco do toho miláčkovi přišlo, tak mě vyzvedne až na půl, jdem cournout do města, pak skočíme k mamině obštastnit jí a pak holky to jsem zvědavá, jdu si vyzvednout nějakou výhru - kosmetiku- nějakej balík. To je síla v něčem jsem vyhrála a ani nevím v čem, nezúčastňuju se soutěží typu křížovka a tak - eeee nic pro mě. Podle mě je to omyl, no uvidíme…na pozvánce bylo že bude kraťounká gratulace a pokec o té kosmetice a pak že si vyberu přípravky do té a té ceny, to je fakt divný. V pátek mi to nedalo tak jsem tam volala jestli to není třeba ta lákačka jako že musíte něco objednat nebo ty přednášky o bůhvíčem a že na konci se rozdávaj dárky, a paní mě fakt ujistila že jsem opravdu vyhrála. Jo a je to kosmetika, tak můžu vzít i kámošku nebo tak…no holky jde se mnou přítel :-DDD tak si nás odpo představte jak tam sedíme a posloucháme přednášku o kosmetických přípravcích ( no přítel bude určo nadšenej :o))))) ). Zítra řeknu co to bylo ju.
Claudie - holčino vyžeň tu hnusáckou náladu, udělej si něčím radost, dej si něco dobroučkýho na zub a zarochněj se do pelíšku - mě zabírá kombinace - radost něčím malým, koupení nečeho na zub , a s tím něčím na zub vlezu do pelechu…:-) snad to zabere a zítra budeš fit.
Tinna - taky se těším na vyprávění a popis všeho, abych věděla, do budoucna…
No holky loučím se a mějte se všechny krááásně, s prací to už moc nepřehánějte ju ? Papa Capri.

 
Rafuska
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 21.09.04 14:44

Ahoj Marušátka!
Pevně věřím, že tento týden bude lepší než ten minulý. V pátek jsem odletěla na MS. Původně jsem měla až v pondělí. Manžel to velmi těžce nesl. Já jsem málem brečela a zoufale jsem se snažila myslet na to, že když je to dřív, tak to i dřív půjdu na IVF. Moc to sice nepomáhalo, ale nějak jsem to zvládla. Dnes už skáču. Všechno vypadá optimisticky. Musí.
O víkendu jsem byla u babičky a tatínka. Bylo mi tam moc hezky. Pes se vyběhal, pokecali jsme a nic nám nechybělo.
U nás sice stále ještě neprší, ale vítr je tu dost nepříjemný. Vyrážím teď se psem na procházku, snad nezmokneme. Ty, co zůstávají dále v práci, ať to už vydrží.
Přeju hezký den.
Rafuska

 
Tinna
Stálice 70 příspěvků 21.09.04 15:06

Holkyyy, no kde jsteee?

Já se sem ženu, málem jsem se na židli vybourala a tady přibylo jen pár komentářů! To se musí napravit, takže místo kecání bych mohla taky něco zplodit, že? Teda zatím asi jen komentář :-(.

Maru: deníček už jsem chválila a myslím, že přesto, že už se toto téma několikrát probíralo, není vůbec na škodu, když to jednou za čas někdo takhle pěkně shrne. A když se k tomu přidají zkušenosti ?ze života?, tak dojde i nám natvrdlým a těžko chápajícím, že to opravdu není žádná legrace. Uvědomila jsem si, že mít miminko není vůůůbec taková samozřejmost, jak by se na první pohled zdálo. Všechny holky, co si tímhle prochází strašně moc obdivuju.

Kaitlin: taky jsem se setkala s různými názory na ?děti ze zkumavky?. Příkladem je taktéž moje babička, která všechny nemoci mé šestileté sestřenice ? dítěte ze zkumavky, považuje za důsledek alychymie a i obyčejnou rýmu je schopná svést na to, že ?nechali tu zkumavku někde v průvanu a holka je teď věčně na hromadě??

Lostris: zdravím úřednictvo :-), tak v centru mají pochvalu a jedničku z *! To se hned tak nevidí. To je skvělá zpráva, že nemusíte čekat další měsíc. VZP ? no comment, fakt!

Holky, co myslíte, která zdravotní pojišťovna je nejlepší? Jaké máte zkušenosti? Budu si teď předělávat všechny papíry, tak jsem už uvažovala, že od VZP normálně zdrhnu k vnitrácké. Mám? :-)

Pajinkaa: vítej, i já přeju brzo // na testíku, na ten pocit se tady těšíme všechny do jedné a je moc fajn se s tím pak ještě pochlubit někomu, kdo se s vámi bude radovat. Mě je taky 25, vdaná jsem teprve 3 dny a už tady machruju, co? ;-) A děkuju za gratulaci, nám vyšlo počasí naprosto úžasně a pro štěstí nám zase svítilo sluníčko.

Bohun: mezi třetí a čtvrtou všechno odhazuju, do klávesnice budu mlátit celýma pěstma a DRŽÍM. Zítra se určitě pochlub!

Ivana: tak ať ten čtvrteční UTZ dopadne co nejlíp!

Ejdela: moc dobře si pamatuju, jak jsi líčila svoje trable okolo IVF. Já jsem v té době byla po gynekologické operaci a i když jsem byla ufňukánek první třídy, tak po přečtení tvého příspěvku jsem vystřelila z postele a zjistila, že mi vlastně nic není :-). Dodalo mi to sílu a začala jsem se na to dívat taky z druhé stránky a radovat se z toho, že vše dobře dopadlo. Teď nechci, aby to vyznělo, že jsem měla radost, že je na tom někdo hůř než já, jen jsem prostě zjistila, že nejsem středem světa :-). Moc ti přeju, aby už vše probíhalo podle tvých představ a plánů a věřím, že miminko se u vás objeví co nevidět. A vždycky bude VAŠE, ať je to jakkoliv.

Caprina: migréna ? FUUUJ! Já jsem na to dost trpěla v pubertě, ale teď už mám naštěstí pár let pokoj (ťuk ťuk!). Mě to vždycky odrovnalo na celý den ? ukázková migréna se všemi příznaky jak z encyklopedie. Pomáhalo mi na to jen ležet v tichu a tmě a čekat až to přejde. A byly to stavy, kdy bych normálně nabíhala hlavou proti zdi! A když mi někdo začne líčit, jak ho bolí hlava od migrény, začne se mi houpat žaludek a přesně si vybavuju, jak mi bývalo zle. Tak doufám, že dneska pohoda a doplníš zásoby, co jsi včera odevzdala :-). A na tu výhru jsem fakt zvědavá :-)! O svatbě se radši rozepisovat nebudu, to bych zbourala celý server, bylo toho tolik? Ale dá se to shrnout do jedné věty ? Nádherný den, na který budu moc ráda vzpomínat. Pokud budeš v budoucnu potřebovat poradit, tak stačí říct. A kdy to plánujete?

Claudie: unavená, zmrzlá a mrzutá jsem taky ? nepřihlášená ne-e :-), 27.9. volno nebude ? béééé :-(, čtvrtletní DPH nepočká! To bude hrozný v pondělí do práce, pak den doma a pak zase do práce. To zas budu zmatená?

Rafuska: to je fajn, že už jsi v pohodě, zvládla jsi to na jedničku. Já mám teď od odletů od května pokoj, první by měl přijít v listopadu, ale kdoví… :-). Kdy plánujete IVF?

Tak a teď zas někdo jinej! Honem piště ;-)

Tina

 
Tinna
Stálice 70 příspěvků 21.09.04 15:10

No, sem se zas předvedla… tam je teda hrubek!!! Jdu se někam stydět…
PARDOOON :-)

Tina

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.04 16:58

Ahoj Tino,
moc jsi mě potěšila, když jsi psala, že Ti moje povídání pomohlo po operaci. Snažím se řídit heslem, že jsou vždycky lidi, kteří jsou na tom ještě hůř. A tak se snažím se nepozorovat a hlavně nelitovat, protože to je cesta do pekel. Ale protože nejsem superžena, taky je někdy těžké si to uvědomit. Je fakt, že můj manžel je v tomhle naprosto úžasný a i když to všechno určitě v sobě strašně řeší, nedává to znát a hrozně mi ve všem pomáhá.
A tak doufám, že i někdy příště budu moct někomu pomoci jenom tím, že sem napíšů pár svých postřehů ze zdlouhavé cesty za //, a že to zase třeba někomu jenom malinko pomůže. Protože mě vaše příspěvky taky strašně moc pomáhají.

Díky moc všem a těším se na dobré zprávy.

Ejdela

 
Rafuska
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 21.09.04 21:30

Ahoj Marušátka!
Tak jsem tu dnes ještě jednou. Na procházku s pejskem jsme nešli. Skončili jsme na veterině, protože pořát třepe hlavou, jako by měl něco v uchu a nic tam němá. Ale pan doktor rozhodnul, že ho má zarudlé a paní doktorka viděla pod mikroskopem bakteriální zánět. Tak mu tam dala mastičku a ve čtvrtek se jdeme ukázat. A na procházku se mu moc nechtělo. je dnes lehací a spací.
Navštívili jsme dnes babču v domově důchodců. Trošku jsme pokecali. Myslí si, že žujeme jenom z podpory, máme oba práci a kladla mi na srdce, abych si dokázala tolik věcí odepřít, ale že já to zvládnu. vydržela jsem být vážná, a to už je co říct.
TINO, IVF bude někdy v polovině prosince a z procedůrami kolem začneme někdy z kraje listopadu. I když… V říjnu jdu ke své gynekoložce na vyšetření čípku, před půl rokem se jí trošku nezdál. Tak uvidím.
Přeju hezkou středu, já napíšu zase večer.
Rafuska

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 22.09.04 07:38

Ahojky Marušátka!

Po ránu žádný komentář, tak jdu sem zjednat nápravu :-).

Včera jsem se už v práci těšila, jak příjdu domů a dám si ke kafču míša řezy, které jsem pekla v pátek. Voda se vařila a já si jdu pro dva kousky… jaké to překvapení, nikde nic. Já jsem byla jako blázen a fakt jsem prohledávala byt, jestli je manžel někam neschoval, protože tam ráno bylo 5 kousků. Koukala jsem do ledničky, do trouby a dokonce i do linky - no a nic on to všechno zbodnul. Tak jsem si zklamaně dala jen to kafe. To mu nezapomenu :-)).

Claudie: k tomu promlčení nedoplatku - je to zákona 592/1992 Sb., o pojistném na všeob. zdrav. pojiťění a je to opravdu 5 let. Tak doufám, že už na tebe nemůžou.

Pajinkaa: tak jak jsi dopadla u doktorky? Snad to byla jen nějaká maličkost, to co jsi si našla.

Caprina: no tak povídej, přeháněj, jaké to bylo včera?? A co kosmetika? A co přítel, jak se bavil? :-)

Rafuska: to je fajn, že tě depka nepřemohla a navrátil se ti optimismus. Je to těžké, ale musíme vydržet. Veř, že IVF v prosinci přinese miminko.
Přeji bafíkovi, aby se ti brzo uzdravil a posílám virtuální pofoukání do ouška :-)

Tinna: koukám, že ty to tu zachraňuješ, to je počteníčko :-).

Prozatím ahoj

Lostris

 
Caprina 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.09.04 08:00

Ahoj holy přidávám dnešní druhý ranní komentář, na Lostris prostě nemám :o)))
Dnes extra zima žejo, ale mě to nevaaaa, páč tu dnes hniju zas do 17.30, horší by pro mě bylo kdyby bylo kráásně a sluníčko, to bych byla naštvaná že nemůžu ven. Takhle o nic nepřijdu.
Rafuska - joo problémy s ouškama jsme měli taky a hodně, myslela jsem že se ten náš fík uklepe hlavičkou…jeden veterinář nic nenašel, jeli jsme k jinému a ejhle, zánět obou oušek v pokročilém stavu…vyfasovali jsme kapičky a mastičku, no nakonec se léčba protáhla na 3 měsíce, ale ted už máme nějakou dobu klid (ťuk ťuk ťuk).Musím letět, mám klienta, ještě písnu.
 Capri

 
Caprina 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.09.04 08:11

Koukám že začínám perlit hnedka po ránu, samo že mělo být holky, néé holy :o)))
Jo a ke včerejšku, no komedie na druhou…ty vado…sem se zas rozčílila :-) jak jsem říkala že jsem ještě volala o co jde, tak prý stopro výhra a né žádná přednáška nebo tak, no holky přijeli jsme tam, a už na dveřích na mě řvala cedule přednáška o čistících prostředcích…mys­lela jsem že mě omejou…vykoukla nějaká baba, tak říkám že jsem přišla na pozvánku na výhru, a ona joo pojdte dál, nejdřív bude hodku hodku a půl přednáška a tak a na konci že mi dají nějaký krém na ksicht…no to jste měli vidět to tóčo, přítelík pomálu utekl hambou, no řekněte, kdyby narovinu řekli o co jde a né takhle oblbovali lidi…no ještě slušně jsem řekla že nemám zájem, babka něco mekotala, tak jsem jí už neslušně řekla ať si ten krémík strčí.....ehm…za klobouk :o)))) No venku jsme se chechtali jak dva blázni.....já nevim holky no vy byste to prokoukli ? Já spíš patřím k nevěřícím Tomášům, ale tohle ?!
No jinak bychom asi byli doma, ale takhle jsme si udělali kráásné odpoledne, dom jsme přijeli ve třičtvrtě na osm, courinkali jsme, přítelík at si něco hezkého vyberu , tak to jistilo nové vonítko - no není to milé ? No pak se nám nechtělo dom, tak jsme si šli sednout na kafíčko…holky zas jsme si připadala tak strašně zamilovaná, tak super a pohodové odpo už jsme dlouho neměli, naprosto free. No a pak jsme ještě jeli do Tesca, které jsem snad poprvé v životě prošla uličku po uličce…v klídku a bez lidí…jindy je to prostě naspěch.
Holky fakt je že jsme docela ve skluzu oproti minulému deníčku s těma komentáříkama žejo, doufám že se dneska budete činit.
Tak jdu něco upracovat, zatím čouky.

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 22.09.04 08:38

Caprina: Mě také neva to dnešní hnusné počasí, večerní odchod z práce to jistí.
Ty jsi ji neřekla za klobouk, že jo ?? :-DDD. Kdybych domů dostala obálku, že jsem něco vyhrála, myslím,že bych ji hodila do koše. Jeden čas chodily takový bláboly, že jsem vyhrála auto, ale musela jsem ještě něco někam poslat už přesně nevím, jak to bylo, tak jsem to poslala do popelnice.
Jeden klad to vaše včerejší odpoledne mělo, moc hezky jste si ho s přítelem užili.

Lostris

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.09.04 09:05

Ahojky holčinky tak zase letem světem. Sice dneska sedím v kanceláři, ale doháním co se dá. Odpoledne má kolega 50.tiny tak jdeme do restaurace na oslavu, bléééééééééééé jak mě se tam nechce, nejsme tu zrovna moc dobrý kolektiv, mimo našeho oddělení :-(
keště dneska přijede vedení z kraje, tak doufám, že je tak na přátelský pokec :-DDD

Ani se tu radši nebudu moc rozepisovat, včera jsme s manželem neměli moc dobrý den :-((( trošku jsme se chytli a pak se spolu radši nebavili :-(((( Je to jen taková podzimní přeháněčka, ale nechci kazit náladu. Dneska je asi den blbec a ještě ta oslava, kolegyně tu navrhovala, že se radši opijeme dopředu :-DDDDDD tak já vám pak povím :-DDD

Zatím ahojky Maru

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.09.04 09:07

Ahojte,

mame nejake problemy v praci,tak nestiham pisat a uz vobec nie citat:o)
Ale dnes tu asi budem dlhsie po obede,tak si k tomu :,-(nem:o)

Inak,mame nejake blbe obdobie, v praci je to o nicom, doma nam svokra strpcuje zivot ako sa len da:o( neverila by som,ze sa da vycitat to ,ze nemame deti v jednej vete 4×:o( , stimulujem a je mi z liekov dost zle.......zajtra mam ist na UTZ ,ale mam z toho zly pocit, uz sa mi o tom aj sniva,ale to su sny brrrr:o(

Majte sa krasne
Ivana

 
Caprina 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.09.04 10:05

Lostris- taky všechno vyhazuju, tohle mi nedalo a prostě jsem tam brnkla, a na ujištění že nic po mě chtít nebudou a at si přujdu pro tu výhru jsem holt uvěřila…tak pro příště jsem ponaučená - no doufám že až někdy vyhraju třeba 10 000000 neřeknu že je to blbost, nezahodím třeba los a ona to bude pravda :o)
Jo a za klobouk jsem neřekla, ale to tu nebudu publikovat :-D
Maru - přeji at ta depka rychle přejde a je líp, asi na tebe působí hodně to počásko co. Jinak krize s manžílkem - je to nepříjemné, já musím říct že to většinou obulím, ale u vás to bylo určo jen včera a dnes bude ok…a to usmiřování bude sladký :-))) U nás to trvalo hoodně dlouho a už je vše ok, řekla bych že hodně věcí jsem si uvědomila a …je to prostě super… budu držet pěsti.

 
Caprina 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.09.04 10:15

Jo a Maru, opijte se předem, silně doporučuji :o)) ono to pak půjde samo uvidíš, ono to jednou za čas neuškodí.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »