Snažilkovský deníček - Maru 25.díl

Snažení

Ahojky námořničky, Jakpak probíhá naše plavba na naší lodi? Doufám,že jste všechny příjemně naladěné, tulíte se, jste v pohodičce. Já hlásím, že jsem v pohodě, v pátek mi sice nebylo nejlépe, teda jak mě bolelo bříško auauauauau. Stále se mi chtělo na záchod, připadala jsem si jak průtokový ohříváček a břicho mě bolelo tak nějak divně. Tak už jsem nevěděla co dál. Ale v sobotu už to postupně přešlo a teď už se bříško ozývá jen tak lehce jako po braní clomhexalu. Nakonec jsem šla i na břišní tance, protože dr. Říkala že když se budu cítit dobře tak není proč se omezovat. A já jsem dospěla k názoru, že než se doma pozorovat a stresovat, že pro psychickou stránku věci bude lepší něco dělat. Nevím jestli je to dobře nebo špatně, prostě to nechávám osudu a uvidíme.

Ale mě pro zatím stačí že nepropadám depresi a cítím se skvěle a hlavně nad ničím nepřemýšlím. Jen se tak trošku maličko hlídám a nenosím nic těžkého a odpočívám víc než jsem zvyklá. Ale dost už o mě. Snad ještě jen to, že jsme samozřejmě splnili i tu tulící povinnost :-DDDD
Než vyjde nová nástěnka tak tu napíšu malé připomenutí všech významných akcí a zatínání pěstiček a palečků i na nohách pro tento týden :
12.10. Ivanka testuje
24.10. mám dostat MS, ale kdy budu testovat to opravdu ještě nevím
29.10. jde Monička na genetický UTZ
Lostris dodá termín IVF,KAitlin dodá termín transferu a hlašte se hlašte i vy další, už se mi to začíná motat tak to nechám na naší nástěnkářce :-DDDDD

A teď tu shrnu takové malé devatero na cestu za dítětem, které jsem opsala z chytré knížky:

1. cesta za dítětem je zvláštní tím, že po ní musí jít oba partneři. Porucha plodnosti je nemocí páru. Nezáleží na tom, zda příčina neúspěchu je nalezena na straně ženy či muže, následky nesou oba. Při velké většině terapeutických zásahů je nutná aktivní účast obou partnerů, volí se jediné řešení. Přítomnost obou partnerů by měla být samozřejmostí alespoň u diagnostických a terapeutických konzultací a podle zvážení i u některých léčebných výkonů. Usnadníte si vzájemnou komunikaci a také se mohou zmírnit pocity viny, které by mohly vzniknout.
2. Pro pár, který má problémy s plodností, nebývá cesta za dítětem sprint, kde je celá trasa viditelná a cíl na dosah, ale náročný dálkový pochod. Je potřeba přijmout tuto skutečnost a přizpůsobit jí své tempo a výdej sil. Kdo to dokáže, ušetří si značnou spoustu psychických sil. Jinak řečeno, je potřeba si pro splnění svého cíle určitě pro sebe nejzazší přijatelnou časovou hranici a jí se řídit, neúspěchy a bloudění na cestě nebudou pak tak stresující.
3. Do problémů člověk spadá obvykle nepřipraven. Je potřeba se na cestu vybavit vlastní mapou a aspoň teoreticky vědět. Kde jsou jaké pěšiny, silnice, kopce, černé lesy a srázy, které cesty jsou slepé a které jsou pro vás schůdné. Hlavním zdrojem informací je samozřejmě ošetřující lékař, ale je vhodné mít i informace z dalších zdrojů (tenhle bod myslím plníme všechny na 1*)
4. Ne všechny cesty ?vedou do Říma?, ne každý se biologicky vlastního dítěte dočká. Může se stát, že překážky budou tak velké, a nemusí být známé, že toho cíle nebude možno dosáhnout. Vyberte si čas a v klidu alternativní cíl, který je pro vás přijatelnější : dítě osvojené nebo život bez dítěte. Slepá ulice pak pro vás nebude slepá, bude mít východ a případné neúspěchy v léčbě vás tolik nezaskočí a nezdrtí (tak k tomuhle bodu můžu jen dodat, že do téhle fáze jsem ještě nedospěla a věřím, že se nás všech prostě neúspěch týkat nebude .:-)
5. Porucha plodnosti nemá většinou zjevné příznaky, často jí jako nemoc nevnímají ani partneři ani jejich okolí. Není zde zlepšení nebo ústup choroby, existuje zde jen ?buď a nebo?. Nejhorší bývá pocit bezmoci a stálé čekání. Je možné být po cestě někým veden, lepší je ale své kroky řídit sám. Hledejte místa a způsob, jak sami můžete volit směr cesty. Možností máme hodně, jen si je uvědomit: volba řešení, volba terapeuta, volba metody léčení, přístup k terapii, shánění informací, orientace v situacím psychoterapie,m zdravý životní styl,????..je důležité, abyste si mohli říct ?udělali jsme co jsme mohli?.
6. Cesta za dítětem je cesta dvou lidí, ne méně a ne více. Výjimka je v oblasti náhradní rodinné péče, tuto cestu za dítětem může absolvovat i jednotlivec. Více než dva lidé se ale na cestu za dítětem vydat nemohou. Je třeba si toho být stále vědom. Jen na nás a na nikom jiném (lékař, rodiče, kamarádi, okolí?.) záleží, kudy se vydáme, pro jaké řešení se rozhodneme a co o své cestě budeme komu vyprávět. Je ot jen naše cesta.
7. Čas strávený na cestě nemusí být ztracený. Cesta může přinášet nové zážitky, lepší poznání partnera, intenzivnější prožívání vztahů, radost ze společně zvládnutých překážek, objevení nových oblastí?? Vyšetřování a léčba někdy značně omezují další aktivity páru, především pak žen. Na cestě za dítětem je potřeba udělat vše, nikoliv obětovat vše. Zabývejte se i jinými věcmi. Neplodnost biologická nemá nic společného ve smyslu filozofickém, tedy že váš život nemá smysl. I život člověka bez biologicky vlastního dítěte je bohatý a plodný. Záleží to na vás. (mě tahle složitá cesta přinesla spoustu výborných kamarádek za našeho deníčku a i s manželem jsme si po prvotním odcizení nakonec víc porozuměli a naučili jsme se všechny problémy řešit tak nějak jinak)
8. Cesta za dítětem bývá někdy vnímána jako cosi nepatřičného. Nějak se domníváme, že když k nám dítě ?nepřijde samo?, jsme méně hodnotní. V ošidně i ve společnosti se tato problematika ještě občas tají. Partneři se stydím cítí se izolovaní, postrádají možnost trápení vyjádřit, s někým sdílet. Nezůstávejte se svým trápením sami, mluvte o něm, vyjádřete své pocity, pochybnosti i nejistoty,. Je to součást psychohygieny. Kromě partnera, který je nejdůležitější, najděte ve svém okolí někoho, komu důvěřujete a kdo vám může pomoci vaši bolest snášet. Hodně pomáhá přátelství s párem, který řeší podobný problém jak vy.
9. I když cesta za dítětem je velikou životní krizí, velice málo lidí se obrátí o pomoc na psychoterapeuta. Nebojte se vyhledat psychologa, kterému můžete důvěřovat. Psycholog vám pomůže se v situaci vyznat, co nejlépe jji zvládnout a také může být jednou z osob která vás v těžkých chvílích ?podrží?. (tak nevím k tomuto kroku jsem taky ještě nedospěla, ale myslím,že za dobrého psychologa mi tu soužíte vy všechny :-)))

Myslím, že v tomto devateru si můžeme najít trošku pomoci lépe všechno zvládat. Připojila jsem maličko komentářů jak jsem to zrovna cítila, tak doufám,ž e se mi tu taky rozpovídáte.
Mějte se moc krásně, přeji vám hezky strávený týden pa Maru

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
 
monicka01
Kecalka 266 příspěvků 11.10.04 07:30

Ahojky Marušátka,
tak jsem zase první heč :-)

teda Maru no moc se ti to povedlo - je to takové k zamyšlení. Jak tak o tom všem přemýšlím ( shrnu i svůj dosavadně prožitý život ) tak si myslím, že máme každý svůj osud, který je daný a je na nás jak se k tomu postavíme. Proč jsou děti v kojeneckých ústavech a na druhou stranu rodiče, kteří ať dělají co dělají děti mít nemohou. Asi proto, aby si nějakého malého človíčka vzali a dali mu tu největší lásku. A hlavně nepřemíšleli jestli je biologický nebo podobně. O tom to přeci není. Je to o lásce, citu, porozumění atd :-))))

No co vy na to? Teda po ránu a v pondělí.

Jak se Vám vstávalo - brrrrrrrrr to je zima co? leze to pod kůži. U mě nic nového, jen mám panickou hrůzu z chřipky a nemocných kolem mě. No stále se uklidňuji, že alkoholici, feťáci, cikáni a jim podobní si s těhotenstvím nelámou hlavu a mají děti zdravé ( nemluvím o inteligenci ):-)))) Tak zatím pa pa pa Monika

 
monicka01
Kecalka 266 příspěvků 11.10.04 07:31

ha ha ha jinak přemýšlím s ypsilonem :-)))))) pardón pardón omluvte mě - vždyť jsem říkala ach to pondělí ráno :O))))))

 
Anonymní  11.10.04 07:58

Ahojky… vzhůru na palubu dálky volají … :-)))

Nějaký šotek si mě dovolil odhlásit a ten parchant mi ani nedovolí se přihlásit. Jsem to já jak za mlada … Lostris. Mně hrabe a to je teprve pondělí. :-)

To je nuda, deníček není za roh :-DDD. Já už si tak zvykla.

Deníček jako vždy bez chyby. My svůj dálkový pochod zatím, myslím, snášíme dobře. Smířili jsme se, že to jinak než s pomocí doktorů nepůjde. Pokud nastane situace, že to ani s pomocí doktorů nevyjde, tak nevím, jestli bychom dokázali adoptovat dítě. Už jsme se o tom párkrát bavili necítíme se na to. Zatím stále věřím, že se určitě dočkáme vlastního miminka. A jak psala Maru, jako psychologové si tu sloužíme navzájem. A kdo má to privilegium mít takovou hromadu skvělých psychologů :-))

Monicka, takže na 29.10. na tvůj genetický UTZ se připravím na držení palců.

Jdu si udělat horký čas, abych rozmrzla. Pomoooooooc, já chci léééééto.

Lostris

 
Bohun
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 11.10.04 08:19

Ahoj holky,
to je dneska příšerná zima! U nás bylo -2, hrůza. To už asi kytky z truhlíků nezachráním a musím je alespoň zlikvidovat.

Tak novinky u nás - od soboty stimuluju a příští sobotu jdu na ultrazvuk, bohužel ještě nevím v kolik, to mi řeknou až v pátek.

My jsme se byli o víkendu podívat u kamarádů v novém domě, co si postavili, mají to tam krásné. Sešlo se tam sedm dětí od 4m do 4let, musím říct, dost antikoncepční. Až si manžel dělal srandu, že bysme si to měli ještě rozmyslet. Ale nerozmysleli jsme si to :-) a doufám, že naše mimčo se brzo bude moct přidat do party a řádit(výskat) s ostatními. Pak jsme se včera stavili cestou od nich v Praze v zoo, kde taky bylo dětí jako smetí! Tak snad jsem načerpala tu správnou náladu a mimi se k nám brzy nastěhuje.

V pátek jsem taky dostala pěkně blbou práci - likvidaci radioaktivního odpadu, sice už vysvíceného, ale stejně nepříjemné, když chce člověk otěhotnět. Tak jsem se na to vrhla ještě v pátek a doufám, že už podobné chuťovky nepřijdou a budu si práci plánovat sama. Tentokrát jsem šéfa neupozornila, co podstupuju a že možná budu doma. Posledně jsem to udělala a pak z toho nic nebylo, tak teď to neudělám. On je naštěstí hrozně fajn a teď snad v práci nic nehoří, tak to nebude vadit.

Maru, pěkný deníček, k úvahám o některých bodech (osvojení dítěte) už jsem se i dostala, ale pořád doufám, že to někdy budu moct udělat jako dobrý skutek a ne jako východisko z naší situace.

Holky přeju pěkný týden a pěkně pište, ať to máme zase za 100! V úterý myslím na Ivanku, ať je testík pozitivní.
Bohunka

 
Kaitlin
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 11.10.04 08:33

Ahojda holky!

Zdravim vás a musím tě, Maru, pochválit, deníček se ti moc moc moc povedl :-)

Já jsem se dnes probudila s tím, že mě příšerně bolí hlava, takže jen co se tady ohřeju, tak zase půjdu domů hezky se zavrtat do postýlky a vyspat se z toho…

Přeju vám všem hezký týden!
Kaitlin

 
Anonymní  11.10.04 09:07

Ahojte namornicky,

Maru: pekny dennicek:o) Drzim pasticky, a nech ta brusko uz neboli…

Vsetkym vam dakujem za drzanie pasticiek, tak zajtra budem testovat…
Nemam ziadne priznaky, len vcera som mala velmi silne bolesti v podbrusku, myslela som ,ze MS je tu, boli sme u svokry a ja som nemala nic, co v tych dnoch potrebujem:o( Na to nam nechcelo nastartovat auto…no skvele, skoro sme tam museli prespat.o( Je to asi 100 km od nas:o)

Kaitlin, daj urcite vediet :o)

Vsetky vas moc zdravim, mame vela roboty, tak snad este budem moct nakunut…
Plavbe zdar!!!
Majte sa krasne
 Ivana

 
Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 11.10.04 09:23

Ahoj holčiny,

Maru opravdu zajímavé. Držíme pěstičky at to všechno klapne a hlavně at nic nebolí.

Kaitlin?závidím e můžeš jít dospat.Kačka udělala budíček v 8 ale v noci docela plakala.

Bohunko, určitě za chvíli bude o jednoho prcka víc a zvětšíte partu u kamarádů.

Lostris léto bych taky brala? když se nám povede otěhotnět tak to budeme mít už mimísky? ale to bříško bych nějak moc přeskočit nechtěla? na to se strašně těším, až se opět budu chlubit s pupíkem.

U nás se teda najelo na snaženíčko a musím přiznat, že tatka je pečlivej :D zatím žádné áčko :D?dneska už to asi nezvládnu :D:D:D:D:D

Mám dneska veget, je vařeno od včerejška, vařil tatka a pekl kecaný koláče, povedli se mu? mám vyžehleno, včera jsem opět všechno vyžehlila než se mi to zase nahromadí jako minule.
Tak co budu dneska dělat??? :D Taky mám ještě venku muškáty? tak mrknu konečně na tu zahrádku?

Tak se mějte krásně a piště? do 100 daleko :D

Ahoj Jarča a Kačenka

 
Anonymní  11.10.04 09:41

Ahoj námořnice,

tak jsem se odhodlala taky přidat svůj komentář.
Bohužel dneska nebude moc optimistický.
Mám totiž strašný strach. Léčitel nám řekl, že v říjnu otěhotním přirozenou cestou a teď z toho mám obavy jestli to vyjde. Manžel se chystá každý týden minimálně na 2 dny na služební cestu. A tak mám velké obavy, že tulení bude málo a tím pádem to nedopadne.
Takhle velký strach jsem snad ještě neměla. Asi jsem se příliš upnula na říjen, těším se na něj už od dubna a tak mě to teďka přepadlo se vším všudy. Obávám se, že když to nevyjde, že mě to totálně položí. I když máme zažádáno o adopci, tak stejně mě to děsí. Vůbec nevím jak to přežiju.
Většinou takovéhle depky nemívám a tak jsem z toho úplně rozhozená.
Ještě jsem v sobotu s maminkou přebírala výbavičku pro sestřiné mimi a nějak mi z toho bylo smutno. No snad to nějak přežiju.
Jinak samozřejmě držím ve všech termínech, vyvěsených na nástěnce, palečky a těším se na dobré zprávy.
Moc se omlouvám za depku a doufám, že příště budu psát optimističtěji.

Mějte se krásně a plavbě zdar

Ejdela (nepřihlášená)

 
Anonymní  11.10.04 11:16

Ahojka Moni,

mě se dneska vstávalo docela dobře, venku krásně svítilo sluníčko no blalada :-) ani mě nepřekvapila ta zima :-)

Ale chtěla jsem se zeptat, jestli jsem přišla o něco?? Ty jsi znovu těhotná?

Jestli jo tak moc gratuluju :-)

Míša velchi

 
monicka01
Kecalka 266 příspěvků 11.10.04 11:27

Ahojky Míšo,
teda holka o tobě jsem dlouho neslyšela.
No správně jsem opět těhotná:-)))) Povedlo se to pravděpodobně na dovolené a přirozenou cestou :-))))) Jsem z toho dost nervózní - jak to všechno dopadne atd. Čeká mě spousta vyšetření, ale já věřím, že to vše dopadne dobře:-)))) Už jsem zase optimista. Zůstala jsem tady v deníčku - no musí těmhle zalíčkům být někdo oporou :D) No a jak se daří tobě - co je nového? tyk něco o čem třeba nevím? :-))) Zatím pa pa pa Monika

 
monicka01
Kecalka 266 příspěvků 11.10.04 11:40

Ahojky námořníci -já jsem tu dneska už podruhé :D)

Maru - děláš to správně hlavně klid a spinkej na bříšku ať se zakuklí :D) Jo už můžu pustit ty pěstičky :D) Hlavně nás nenapínej s termínem testování :D) Posílám PRSKANEC

Ivanko - tak já už se nemůžu dočkat. Dokonce jsem na tebe včera myslela. Posílám ti větší PRSKANEC a tfuj, tfuj, tfuj spoustu štěstíčka :D)

Lostris - ani nevíš jak se snažím, aby to dneska nebylo za roh :D) Já osobně nevidím na adopci nic špatného - ba naopak když sklame vše možné a dostupné mít vlastní miminko. Jasně je to na každém z nás. Já jsem prostě typ, že si život bez dítěte nedovedu představit a tvrdím, že nikdy nevíš co vyroste z tvého dítěte. No doufám, že z mého vyroste přinejmenším MUDr., JUDr., PUDr. no a navíc CSc. :DDDDDDDD)))))))))) No a pak, že hrabe jenom tobě :O))))))))))

Tak holky, kdo hlásí další IUI, IVF nebo KET?

Kaitlin tobě se to blíží jestli se nemýlím no a Bohunce také že?

Tinno - no kde se nám toulá nástěnkářka :D)))

Víte co to by bylo nespravedlivé posílám ještě jeden velikanánský těhu PRSKANEC pro všechny :O)
PPPPPPPPPPPPP­PPRRRRRRRRRRRSSSSSSSSSSS­KKKKKKKKKK

PA PA PA Monika

 
monicka01
Kecalka 266 příspěvků 11.10.04 11:46

Ejdelo - no na tebe nesmím zapomenout. Co to jako má být - taková ošklivá depka a pryč sní. Pamatuj si, že spermijky v tobě plavou ještě dva dny - sice nejsou tak rychlé, ale plavou - Při troše dobré vůle:-) Měla by si myslet pozitivně. Když budeš veselá a hravá, tak přiletí čáp nebo taky vrána :D)))) Poslední dobou se stává, že se ti ptáci neumí domluvit a přiletí oba najednou - to je pak veselo? No a to by ti nestačily ani ty věcičky po sestře :D) Teda po jejím miminku:D) Všichni jsou stateční a ví, že největší umění je naučit se čekat. Tak nastartuj dobrou náladu a depku svaž do pytle a vyhoď ji třeba k popelnici :D)))))

Doufám, že se usmíváš, protože jinak dostaneš na pr..l. Víš na co že jo :D))))))

Tak hlavu vzhůru a do boje MOnika

 
Anonymní  11.10.04 12:05

Ahoj šéfová,
mám na úvod jednu malinkou prudící reklamaci, proč už jsme zase 25.díl, nemáme být 27.díl??? Já jen že mezi revolucionářská hesla určitě patří i „Kupředu, zpátky ni krok“ , tak abysme se nezasekli. :-)))
Všechny moc zdravím, koukám Monička se rozhodla trhat rekordy sama!
A Míša velchi, ta už fakt nepsala tak sto let!!!
Holky, bohužel nemám tu situaci na rozepisování se, tak rychle končím a budu zkoušet později.
Ahoj
Claudie

 
monicka01
Kecalka 266 příspěvků 11.10.04 12:43

Maru ta revolucionářka na palubě má pravdu :D)))))) Kéž by nám bylo těch krásných 25 viď? :D)))))))

Claudie jak vidíš tak se někdo musí starat - námořníci není vám to blbý :D)))))

Pomóóóóóc neumím plavat. Monika

 
Anonymní  11.10.04 13:05

Ahoj holky,

zešílel mi šéf, takže jen v rychlosti vyvěšuju 1. nástěnku tohoto děníčku a jdu zase sekat latinu :-(. Snad sem ještě dneska nakouknu. Kdyby bylo něco blbě, tak se ozvěte, jooo?!

Zatím pá.

Tina

Kaitlin ? KET (IVF s DO)
Maru ? IUI (pátek 8.10., NEočekávaná MS 24.10., testík - ?)
Ivanka - po IUI (úterý 27.9., testík ? asi úterý 12.10.)
Lostris ? IVF
Alex ? IUI (14.10. mobilizace)
Bohun ? IVF (od soboty 16.10. stimulace)
Ejdela
Claudie
Jarča
Pajinkaa
Beruska7 ? IUI
Mirka
Zabucha
 Semeda

a Monicka ? 29.10. genetický UTZ

aktuality:

  1. ZÍTRA (úterý 12.10.) hromadná pěsťodržící akce pro Ivanku!!!

? a nezbytná Chvilka poezie:

Heslo října všechno změní,
vrhněme se na tulení,
vynechejme pralinky,
všechny budem maminky!

(autorka: Rafuska)

Říjen, měsíc tulení,
nechme všeho smutnění,
na testu pak určitě
budou pěkné tlustice.

(autorka: Bohun)

 
Anonymní  11.10.04 13:15

…se mi to sice nelíbí, ale nic s tím zatím nenadělám, prostě mi nejde se přihlásit, jsem to zase já Lostris

V deníčku asi počalo velikananánské odpočítávání 26,25,24, ..... 1,0 a potom nastane velké booooooom a všechny budeme těhulky :-DD.

Ejdela, pryč s depkou, nakopni ji a hlavně buď v dobré náladě a v pohodě. S tím, že si budeš dělat velkou hlavu a trápit se, že to nevyjde si k miminku určitě nepomůžeš. Už jak ti psala Monicka, spermoši vydrží dva dny. Tulte se jak budete moci a uvidíš jak se zadaří.

**, koukám, koukám, že jste to vzali se snažením opravdu zodpovědně :-). Z toho prostě musí být dvou|| výsledek :-).

Ivanka, stále na teby myslím a palce či pěsti - prostě vše co se dá, držím.

Kaitlin si už šla dát asi šlofíka, no závidím.

Monicka, jak jsi si tam tak psala s Velchi, tak ti zajíčci jsem jako my tady, fakt jo???? Potěšující, ale já zajoch opravdu ne-e. :-))
Neboj se nic, námořníci si musejí pomáhat, pokud neumíš plavat, házííííím ti záchraný kruh :-).

Teď jsem si na něco vzpomněla, stává se vám taky, že vás lidé oslovují „slečno“? Já jsem možná divná, ale jsem na to alergická. I když si pak říkám, jestli to měla být jako lichotka, že vypadám tak mladě a nebo naopak si ten dotyčný/ná/ říká, že takový xicht si v životě nikdo vzít nemůže :o))).

Velchi, kde jsi se toulala, zase nám něco písni, jo?

Takovou radost jsem z rudé mrchy dlouho neměla, dnes dorazila. Byla jsem krapítek vyplašená, co se děje, protože jsem od pátku špinila a pořád se nic nedělo. Stalo se mi to poprvé. Tak teď je jasné, že ve středu 13.10. začnu stimulovat, v sobotu jedu do centra pro další dávku.

zatím páááááááááááááá
Lostris

**

 
Anonymní  11.10.04 13:17

píše Lostris…

a já koukám, koukám, jaké jsem to jelito … tlustopiska obecná :-)

komentář začínající koukám, koukám patří Jarče.

Lostris

 
Anonymní  11.10.04 13:45

Ahoj holky, jenom jsem k vám mrkla :-))). Na zítřejší testování samozřejmě držím taky pěsti. U nás Matýsků je teď „plodno“, máme dvě nové těhulky během týdne, tak tfuj tfuj, ať to taky chytnete!!!!
Ejdelo tobě chci říct - raději žádné upínání na říjen. Byla jsem totiž ve stejné situaci v srpnu. Jsem už 9.měsíc (10cyklus) snažilkou a v květnu jsem byla u kartářky. Ta mi řekla, že v červnu ne, červenec taky ne, ale že v srpnu 100pro otěhotním a v září se to dozvím. Tak jsem tomu věřila :-(( a ono NIC. Je říjen. Příroda asi ví, co dělá a kdy nám to má nadělit. Buď v pohodě, raději nevěř a úspěch se dostaví sám. Každopádně ti moc přeju, aby se nemýlil!!! No ale fakt se na termíny raději neupínat.

Tak holky, všem brzo // !!!!!!!!!!!!!!!
Pajdule od Matýsků

 
monicka01
Kecalka 266 příspěvků 11.10.04 13:55

Lostris - to bylo právě myšleno jako, že by bylo krásné mít těch 25 let :D) Já jsem se svým ksichtem asi v té druhé skupině - ta jako - tu si přeci nikdo nemůže vzít :D)

Holky je to asi blbý, ale jak děláte tlustice černé - na to jsem zatím nepřišla :D)

Taky Vás to v práci tak baví jako mě ? :D)))) No asi ano, dyž tu moc příspěvků není - takhle tu 100vku nestihnem :D))) Monika

 
Anonymní  11.10.04 13:56

Ahojka Moni :-)
moc moc moc držím palečky aby to tentokrát bylo všechno v pořádku (ťuk ťuk ťuk) a byla jsi opravdu v pohodě :-)
U mě - nás není nic moc nového - ktomě toho že zatím v duchu plánujeme svatbu - na přelom jara/léta příštího roku a taky miminko už vypadá trochu blíže než dříve - zatím jsme si to „naplánovali“ na někdy po Novém roce - teda spíš až po březnu. Uvidíme jak Peťa dodělá školu a jak s enám bude dařit všeobecně, ale už jsem totálně bez HA, i když trochu riskujeme tak s enám prtíšk ještě nepodařil ;-) je to vykutálenec, nechá nás to chvilku počkat, aby to pak stálo za to :)
Jinak u mě vlastně novinka v práci je - povýšila jsem, trošku mi přidali, budu měnit stůl, budu mít okna :-)))) ted tu zírám do zdi a budu mít od prvního listopadu i okno :-))
Peta taky pracuje, už nějaký pátek a těšíme se jestli jak dodělá konečně škou, by mu mohli přidat a „věci“ by byly trochu stabilnější než se zdají býti teď. Uvidíme, zatím opravdu jenom plánujeme, ale je to ještě daleko. Jen jak s epřiblíží Vánoce, bude vše jasnější.

Opatruj s emoc. a vůbec máš na mě email? Ozvi se někdy ať o tobě něco vím ano? :-)) mvelcovska@epd.cz

Míša Velchi

 
monicka01
Kecalka 266 příspěvků 11.10.04 14:00

Tinno - chválím nástěnka v tomto deníčku je opět super - jo práce není zajíc ta neuteče :D))))

Maru - šéfko co je s tebou. No jo vy tu zase budete odpoledne co - úřední hodiny - no jo to já mám padla každý den v 15,00 hodin :D))))

Monika

 
Anonymní  11.10.04 14:02

Moničko, přečti si příspěvky samoučňů černopisu tlustopisu z doby, kdy jsi byla na dovolené, tam je to od Lostris vysvětleno detailně a všechny jsme se to naučily, problém je, že stejně jsem líná to používat.
Ahoj
Claudie

 
Anonymní  11.10.04 14:02

Ahojka Lostris,
já se toulám duchem pořád někde, akorát jsem měla období že jsem byla strašně prudcí tak jsem to nechtěla přenášet na ostatní. :-)))
Něco málo jsem zas napsala k Moničce a budu se tedy ozývat častěji slibuju :.-))) Ted už budu mít i v práci trochu více času a dokonce budemem mít doam internet po kabelu, tak to bude sice trošku dražší ale o to rychlejší a hlavně online non-stop :-)))

A taky s ehlásím s rudou mrchou - dneska mě dostala :-) i když jsem celkem v klidu a zatím ani nesahám po analgeticích :-)

pa

Míša - Velchi

 
Anonymní  11.10.04 14:02

Ahojka Lostris,
já se toulám duchem pořád někde, akorát jsem měla období že jsem byla strašně prudcí tak jsem to nechtěla přenášet na ostatní. :-)))
Něco málo jsem zas napsala k Moničce a budu se tedy ozývat častěji slibuju :.-))) Ted už budu mít i v práci trochu více času a dokonce budemem mít doam internet po kabelu, tak to bude sice trošku dražší ale o to rychlejší a hlavně online non-stop :-)))

A taky s ehlásím s rudou mrchou - dneska mě dostala :-) i když jsem celkem v klidu a zatím ani nesahám po analgeticích :-)

pa

Míša - Velchi

 
Anonymní  11.10.04 14:19

Moni, když píšeš komentář, tak pod rámečkem máš napsáno „povolené HTML tagy: ***“atd. Takže napíšeš to malé b v těch špičatých závorkách za to text, který chceš mít tlustý a za ten text opět malé písmeno b ve špičatých závorkách, ale ještě před to malé b vložíš / no a máš tučno písmo. Mnoho úspěchů :-DDD.
Ty to tady zachraňuješ a 100 určitě padne :-).

Lostris - anonymouš :-)
":[]***

 
Anonymní  11.10.04 14:20

jejda, já už dnes asi radši končím. Zase to mé vysvětlování a je z toho něco jiného, než jsem chtěla… ha, ha

Lostris - anonymouš

 
Anonymní  11.10.04 14:23

.....ono to šikmé tlusté písmo je docela hezké, ani nevím, jak se mi povedlo, zkouška, zkouška.
Tak už vím…

Lostris - anonymouš, prdlouš :o)

 
Anonymní  11.10.04 14:28

Moni, jak to tak vidím, úřední hodiny tady na emiminu mám jen já. Ostatní námořníci jsou určitě zavaleny prací. Si tu sama vykecám díru do hlavy, vždyť mě to neva :o).

Lostris - anonymouš

 
monicka01
Kecalka 266 příspěvků 11.10.04 14:32

Lostristo je zkouška:D))))

Téda to jsme šikulky viď :D)))))

Monika****

 
monicka01
Kecalka 266 příspěvků 11.10.04 14:33

Pomóóóc jak se vrátím do normálu :D))))

 
monicka01
Kecalka 266 příspěvků 11.10.04 14:35

Tak teď si pro změnu vykecávám díru do hlavy já jo :D))) nebude lepší dialog než monolog :D)))) Monika a přihlášená heč :D)))

 
Anonymní  11.10.04 14:37

za to slovo, co chceš mít tlusto písmem uděláš znovu tu špičatou závorku s malým béčkem, ale před to béčko napíšeš / a tím to ukončíš :-)

Lostris

 
monicka01
Kecalka 266 příspěvků 11.10.04 14:38

Claudie - to máš pravdu - radši budu hubená než tlustá :D)))) Monika

 
monicka01
Kecalka 266 příspěvků 11.10.04 14:41

Jasně pochopila jsem :D))) Děkuji. No, ale je škoda, že se tu nedají používat barevní smajlíci. Uznej, že by to bylo takové veselejší. Teda né, že my nejsme veselá kopa, ale ..... :D)))) No musím ti napísat, že za 20 minut mám konec :D)))) Už, aby to bylo - ach jak mě to neba :D)))) MOnika

 
Anonymní  11.10.04 14:42

pomooooc, já nechci být anonym, se mi tady smějou :o))))

Ta co Moni, jak jde tlusto písmo?????

S prominutím ta svině rudá má ale sílu, hnusně mě bolí břicho bůůůůůůůůůů.

Lostris

 
Anonymní  11.10.04 14:43

Ahojy námořničky,
Jé já se stydím a stydím a stydím a stydím????. Zařádil nějaký šotek a mě se ty číslíčka nějak popletly. Ale abych řekla pravdu, tak když jsem psala deníček tak mi manžílek dělal toustíky k večeři (představte si, že je dělal jen pro mě a pro sebe ne, to jsem byla v šoku ? prý o mě teD´bude pečovat, tak jsem zvědavá jak dlouho mu to vydrží :-DDDD) a když jsem se chystala deníček odeslat tak mi přinesl tu ňamku pod nosík. Takže jsem jednou rukou baštila a druhou odesílala a i když jsem myslela na to, že mám napsat 27 tak z toho vyšlo 25. No prostě to zkrátím, můj mozek už nepracoval :-DDDDD tak doufám, že se nebudete zlobit, já se polepším.
Taky se mi nejde přihlásit takže budu taky anonym. Asi nás staré páky už to emimino nechce ani vidět :-DDD
Tím chci naznačit,ž e se taky nepočítám mezi zajíčky.
A v rámci zvyšování příspěvků si nechám jednotlivé komentáře na další příspěvek. Maru

 
Anonymní  11.10.04 14:46

Lostrsi Moničko hlásím se na pokec .-D
teda koukám koukám že už tu všichni píšete tučně, já jsem na tot aky lenivka lenivá

 
Anonymní  11.10.04 14:48

taky se vám to dneska seká a jedete to pomalu?????? Maru

 
monicka01
Kecalka 266 příspěvků 11.10.04 14:52

/Míša Velchi/

Moc moc moc ti děkuji. Určitě budu v pohodě - to už by bylo opravdu nespravedlivé . Zůstávám tady v deníčku u holet, tak se mrkni častějš. To víš nevím jak to se mnou bude, ale jestli budou chřipky, tak budu doma marodit. V každém případě si dopisuji s naší šéfkou Maru, tak ta o mě ví vždycky. Nedovedeš si představit jaké sumy utrácím za kredit do mobilu :D)))) Tak se tu mezi nás podívej častěji a přidej se k nám, ale pospěš, protože tady budou na vánoce jenom samé těhulky :D))))) tak se zatím měj hezky pa Monika****

 
monicka01
Kecalka 266 příspěvků 11.10.04 14:57

Maru - taky taky - je to jak šnek.

Lostris - tak jsem to asi nepochopila :D)) Ale neva - stejně to zdržuje :D))) No a nemusím být dokonalá :D)))

Holky tak já mažu domu - jdu spinkat - to miminko mi teda dává - no vždyť uvidíte :D))) Už jste někdy spaly za pochodu - no to zažijete brzo, tak uvidíte :D) Pa a zítra hned ráno na to vlítnu :D))) Myslím na zvyšování příspěvků :D))) No ostatně vy jste to pochopily :D))) tak pa a pozor na práci :D))) Monika a přihlášená heč :D)))) Kdo umí ten umí, kdo neumí ten ..... :D)))) Víte co :D))) Ahojky Monika

 
Anonymní  11.10.04 14:59

Moničko dobrou noc a sladké sny. Počkej zítra ti ukážeme, že se taky umíme přihlásit :-DDD Maru

 
Anonymní  11.10.04 15:03

Maru, no to je jasný pondělí a středa, pokud jsem v práci, je vždy nejdelším dnem v týdnu :-)).

Manžel se o tebe takhle pěkně stará, to je fakt hezkýýýýýý. Tak hlavně, aby mu to dlouho vydrželo.
Tak fajn, jestli nás to tady nechce ani vidět, tak si prosím toho drobečka do bříška a už mě tady ve snažilkovském deníčku nikdo ani nezahlédne :o). Z toho jasně vyplývá, že se přejmenujeme na Těhulkovský deníček - Maru 1,2,3,… :-))

Lostris

 
Anonymní  11.10.04 15:10

no jasně to taky beru, těhulkovský deníček se bude psát jedna radost.

Já myslím, že to manžílkovi až tak dlouho nevydrží to je jen¨taková chvilková slabost. V sobotu taky opákal klobásku a když jsme večeřeli tak se hrozně divil, že to šel udělat bez řečí a vůbec nenadával .-DDDDD

Ach jo mě to tady tak nebaví ....... MAru

 
Anonymní  11.10.04 15:17

jé teD´to skoro vypadá, že mě to nebaví v deníčku, ale to néééééééééééé­éééééé, nebaví mě to v práci, ale vy jste to určitě pochopily
 Maru

 
Anonymní  11.10.04 15:46

To je jasnačka, že tě to nebaví v práci, to by jsi byla divná, kdyby jo :-). Za trest by jsi šůrovala palubu, kdyby tě to nebavilo v deníčku :DD.

Lostris

 
Anonymní  11.10.04 16:11

Ahojky,hásí se stále nepřihlášená Maru :-D dneska už to pokoušet nebudu nebo mě to vyhodí a komentář se konat nebude :-)

Moničko teD´už asi pěkně chrupkáš doma viď??? :-D Holka nic nepodceňuj a ajk okolo tebe začne někdo prskat mazej domů do pelíšku a odpočívej. Však se to v té práci nezblázní. Budu tě poctivě informovat o všem možném i nemožném akorát se prohnou peněženky za kredítky :-D Jinak všechny špatné myšlenky honem zažeň někam daleko a raduj se raduj se raduj se???..
Jo a pěstičky pustit můžeš, zatneš je zase za 14 dní jo? Se spinkáním na bříšku nevím nevím, moje krční páteř protestuje.

Míšo(velchi) teda holka kde jsi se toulala. Jak tak čtu tak z tebe bude za chviličku opravdová snažilka (i když já myslím že už je teď :-)) tak doufám, že mezi nás zajdeš častěji. Jak vidíš některé z anší staré party tu ještě straší a straší :-D

Bohunko to je super, že tě MS nenapínala a už stimuluješ. Máš ještě chvilku na okouknutí jak to chodí s miminkama protože za chviličku už bude u vás taky jedno dovádět. Držím palečky aby stimulace probíhala co nejlépe a urodilo se ti v bříšku spoustu folikulíků. A na šéfa asi vlítneme, ať ti dává nějakou oddychovou příjemnou práci a hlavně bez nějakých vedlejších radioaktivních účinků.

Dneska je to nějaký chrupací deníček, Kaitlin taky jistě spinká a doufám, že už je jí dobře a už jí nebolí hlava. To bude asi z těch léků před transferem, halvně neříkej, že na tebe leze nějaká zákeřnická chřipajzna. To budeme muset vzít rejžáky jako Mach a šebestová a jít tě vyléčit.

Ivanko držíííííííííí­ííííííííííííí­íííííííím palečky co mi síly stačí. Zítra dej hned vědět.

Jarčo o zahrádce a žehlení přede mnou radši nemluv. Nestíhám nestíhám. Ale zase máme vysekaný vetřáček kuchyni, tak to se taky počítá. Jste s taťkou šikulky, tak žádné zanedbávání tuleníčka a mimíske bude v bříšku hnedka.

Ejdelko je to asi těžké, ale neupínej se na říjen. Zbytečně se budeš stresovat a miminko přece čeká na veselou maminku. Přeji ti aby to vyšo, s manžílkem určitě tušeníčko zvládnete, ten můj chodí taky domů večer a pořád někde lítá. Musíš využít každé příležitosti,v šak se ty spermijky s vajíčkama potkají :-) Hoděn štěstíčka a žádné chmury, tak honem úsměv na tváři, ať to všechny vidíme.

Lostris takže vzhůru do stimulace, jupí to se to tu za chvilku bude hemžit těhulkama :-D A co předoperační vyšetření v pohodičce a co říkal dr. na křečáka?
Slečno mě taky občas oslovují, obzvláš´t když se nechám ostříhat na mikádo, to mi pak skoro neprodají alkohol.

Tak už se mi to ukrátilo, sepsala jsem román pro dnešní den a prchám domů za domácími pracemi :-(((( Musím manžílkovi minimálně vyžehlit bílé košile, takže na tu hromadu asi zase nedojde, no zítra vám řeknu.
Mějte se krásně papáááááááááá Maru

PS:Lostris už to taky zabal ať si ty lidičky trhnou nohou, snažilky musí odpočívat :-D

 
Anonymní  11.10.04 16:26

Maru, ty jsi se tady na závěr pěkně rozkecala … :DD. To je teda bordel, v úřední den odchod před půl pátou, to my nemůžeme, jsem tu do čtvrt na šest, takže to bohužel zabalit nemůžu.
Vyšetření bylo takové vyšetření nevyšetření. Poslechla mě, změřila tlak, prsty mě píchla do břicha (nechápu co by tím asi tak našla), jo bylo to v pohodě. Zítra jdu ještě na EKG a už to mám všechno. Na křečáka mě doktorka napsala stahovací punčochu, že prý léky se neslučují s případným těhotenstvím. Jinak doporučila až porodím :-) (doktorka optimistka) si nechat křečáka vyoperovat.
Tak ať ti domáci práce odsýpají od ruky a doufám, že ti manžel udělá zase nějakou mňamku, když chce mít doma mamku :-)))).

Všichni jsou už v Mexiku… tam zrovna ne, ale jsem tu sama samička, tak já jdu snad ještě pracovat, ble.

Lostris

 
Anonymní  11.10.04 16:43

Jak tak na to tady koukám, tak už žádný nový komentář nevykoukám…

Mějte se hezky, užijte si slunečný zbytek dnešního dne a zítra ráno zase nástup na palubě :-).

Lostris [k radosti Moničky stále nepřihlášená :-))]

 
Anonymní  11.10.04 16:48

Jé ahooooooooooj :-))
já bych neřekla že tu straší - jenom jsou tu asi proto aby těm nově příchozím dopomohly do pohody ne? ;-)
Zajdu doufám častěji, bude více času a méně stresu :-))
opatruj se
 Míša

 
Anonymní  11.10.04 16:55

Ahoj marušátka námořnický,

děkuju vám všem za pozvbuzení, hned je mi líp.
Vaše komentáře mi moc pomohly. A opravdu jsem se u nich smála, takže pracuju na tom, abych byla veselá maminka. Uvidíme.
Ve čtvrtek k nám přijde „soudružka Zubatá“= sociální pracovnice (to je hláška z Kolji) na kontrolu, aby mohla předat naši žádost o adopci na magistrát, tak se docela těším. Zase budeme o kousek blíž k mimiňákovi.
Mějte se krásně, odpočívejte a zítra zase ahoj.

Ejdela (zase nepřihlášená)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »