Štestíčka mají 33 týdnů

Rodičovství
  • 09.05.04

Ahoj holky a miminka, Tak je tomu rok, co jsem se přidala ke štěstíčkům. Vidím to jako dneska. Tenkráte byly straaaaašný vedra a já ležela doma po amniocentéze, bála se pohnout, měla v posteli notebook a surfovala na emiminu a váhala, zda se mám k Vám šťastným mamkám čekatelkám přidat. No, jsem moooc ráda, že jsem to udělala. Našla jsem tady bezva kamarádky a poradkyně a tenkrát i strašnou psychickou podporu při čekání na výsledky. A taky jsem vlastně potkala kolegyni z práce a z kolegyní se staly kamarádky :))

Tak dost sentimentu a k přítomnosti: Matěj se na nás stále směje bezzubým úsměvem, neleze, nesedí, jen roste a roste a každej se diví, že je mu „jen“ 7 a půl měsíce. Tchyně mu koupila klobouček vel. 12-18 měsíců a on je mu, prosím, malý. No je po mamce, já když si kupovala klobouček, tak mě paní prodavačka poslala do pánského :-)).

Krásně papáme, už i ovoce (dušený jablko, hrušku, banán ? syrový to nechce, tedy banán jo). Dávám mu do toho pro ošálení trochu mateřskýho mlíka a šmakuje mu to. Akorát to po něm tedy pak nedojídám. Nechutná nechutná :-). Konečně tedy i trochu míň kojim, v noci už občas jen jednou a to kolem půlnoci a pak až v osm ráno. Ale spíš 2× a přes den ještě tak 3×. No jsem zvědavá, jak to bude dál. Večer po koupání uplně krásně sám usíná, akorát ho musim do postýlky dávat já. Jakmile to udělá taťka, tak spustí. Tak ho budeme ob den trénovat, aby si zvyk. Přeci jen bych někdy chtěla vyrazit třeba na cvičení už o něco dřív, takhle se mi daří opustit domova až kolem osmé a leckdy mám chuť ten tělocvik jaksi vzdát.

Tenhle týden budu s Matějem u rodičů, v jejich domečku za Prahou, tak se těším. Tatínka necháme doma samotného a představte si, on se těší!!! To je co???? No já taky :-)). Ve čtvrtek za námi dorazí, tak ho mi doufam přiveze vytištěný emimino. Budu totiž bez internetu, jouvej jouvej. Taky chci až budu u rodičů vyzkoušet, aby ho dala spát babička, co on na to. Sice už nám ho mnohokráte někdo večer hlídal, ale vždycky jsme opouštěli domov až když spinkal.

Jak jsem psala v minulém deníčku, máme nový kočárek, jsem s ním moc moc spokojená. Petr kupodivu taky. I když mi tvrdil, že jsem blázen ? mít 3 kočáry!! Tak ten sporťák prodám, abych tedy byla normální :-)) Začínáme se taky poohlížet po větší autosedačce (9-18 kilo) a po krosničce. V létě na výlety. To bude zase investice!!!! Ale na tý autosedačce rozhodně šetřit nechci. Obhlížela jsem nějaké v obchodech a hodně mi doporučují MAXI COSI PRIORI.

Tak holky, papa, pozdravení mimiskům. Minulý týden jsem deníček trochu zanedbávala, tenhle budu taky (z výše popsaných důvodů ? návštěva neinternetových rodičů) a příští se polepším. Už nebudu nic schánět přes net, tak kam jinam bych chodila :-))!!!!!!

Martina a Matěj


Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 09.05.04 17:44

Ahoj holky,

tak jen tak z rychlíku, více napíšu večer.
Apolenka má brýle - byla jsem aktivní a fotečku jsem přidala do štěstíček do alba.

Dejte mi prosím upřímně vědět, zda se vám ty obroučky líbí.
Nic moc velký výběr teda není - teda obroučky různých tvarů ano, ale nic vyloženě holčičího - třeba s květinkama na obroučkách či podobně - asi jsem naivní, ale já myslela, že dětské brýlky mají vypadat dětsky - ne jen zmenšení těch dospěláckých :o(

Takže má značku Adidas :o)

Zatím pá - určo pisnu později
Ed

 
Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 09.05.04 18:00

Ahoj Ed,

koukala jsem na fotečku ještě předtím než jsem četla tvůj komentář.

Takže je sice pravda že je velká škoda že se nedělají pro takto malé děti nějaké dětštější obroučky ale já myslím že tyto Apolence také sluší.
Něco podobného zde nosí taková malá holčička a mě se to líbí.

Možná jen kdyby měla Apolenka nějaké brýle s beruškama tak by je možná raději nosila. Ale stejně si myslím že vás čeká doba kdy ty brýle bude odmítat a to i ať ty anebo tamty. Takže je to asi jedno.

A určitě jste pro ni vybrali ty co jí slušely nejvíce .

Teď už je důležité jen to aby je nosila a hlavně aby jí pomohly.

Simunka

 
Anonymní  09.05.04 18:05

Tak holky dík za ohlasy na foto, škoda, že pokud nejsem registrovaná, tak nemůžu psát komentář. Sima má rýmu taky, Michal kašle. Zuby máme stále šestery a plazíme se jak Meresjev. Ted jsme se vrátili z kulturaku, měli tam děti vystoupení na Den matek. Moc pěkné, jsem ráda, že Michal z podia nezdrhl a vydržel tam. Dělal květinku, sám je totiž pěkné kvítko. Pěkný zbytek neděle přeje Renča

 
Anonymní  09.05.04 18:08

A moc jí to sluší! Vypadá jak paní učitelka. Nějak dospěla:-)

 
Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 09.05.04 21:31

Ahojte holky,

copak se dnes děje že tu ještě nikdo pořádně nebyl??????
Vždy v neděli tu přibívají komentáře jak o závod. Asi totiž stejně jako já již od soboty netrpělivě vyhlížíte nový deníček a do starého již moc nepíšete. No ale potom se to zde v neděli vždy pěkně rozjede a dnes nííííííííííc.

Jenže co se divím, že!!
KačKač se učí, MartinaV odjela, Monika se přestěhovala a nemá asi přístup na net, takže je nás tu tak zoufale málo. Jenže holky my se nedáme a nenecháme to tu takto mrtvět!!!!
Já tedy určitě ne!!!!!!!!!!
A jestli nebudete psát tak asi také nebudu mít moc o čem psát a budu vás otravovat s tím mím prokletým kočárkem!!!!!!!!!
Takže já letím do vany a doufám že tu něco přibude než se vrátím!!!!

Tak se zatím mějte a pište Simunka

 
Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 09.05.04 22:00

Simunko,
jenom rychle, protože dodělávám překlad. Dneska jsem koupila kočár (ten původní byl Matesovi krátký) je to 1st Safety DeLuxe, je lehoučký, 90cm dlouhé lůžko, šest koleček nafukovacích bezdušových. Barvu mají modrou nebo modročervenou (tu mám já). Dá se koupit i přes internet, jestli chceš, mrkni se na www.babypark.cz

Zatím ahoj, podrobněji se ozvu zítra,

Jindra + šelmičky

 
Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 10.05.04 00:03

Ahojte holky,

tak jsem odvšivená, voňavá zase tu.
Připadám si jak znovuzrozená, protože tak trošku chřipkuji(manžel tvrdí že to mám z toho lítání a shánění kočárku) a tak jsem se dnes poctivě potila a teď večer jsem si už připadala jak upocené čunčo.

Ha, holky, tak dnešní noc asi klidná nebude protože Matyášek je zase vzhůru. Sice ho probudilo kajdění, ale nějak mi ho to probralo a po půlhodinovém pokusu ho znova uspat jsem ho dala do postýlky ať si trošku popláče a unaví se.
Já nevím ale já měla takovou radost že spal, jenže to jeho nespaní bylo tedy opravdu z toho zoubku a tu druhou polovinu měl podobně nateklou a bílou jako tu kde má nyní ten zub. Takže možná ta dnešní noc byla jen taková přestávka a bude následovat další nespaníčko včehož mě mírně mrazí.

No, už letím za ním a snad usne a já to dopíši!!!!!!!!!!

Takže jsem ho uspala a mám napsaný jen takový úvod a přitom tento komentář píši již táááááááák dlouho.

Holky teď k té mojí nemoci a k tomu co mě trápí. Já totiž měla včera opravdu horečky něco přes 39 a na to já moc netrpím. Vlastně jsem od základní školy do mých 26 let teploty neměla. Max. zvýšené. A proto jsem nikdy s teplotami ani nekojila. Takže nevím jestli to nevadí.
Já jsem se tedy snažila kojit jen po tom co jsem tu teplotu snížila jak nejvíce to šlo, protože, nevím ale když má člověk takovouto teplotu tak mi příjde na dotek horký, a tak jsem se bála aby ho to mlíčko nepálilo.
Takže holky pro příště kdo máte nějaké zkušenosti s kojením při teplotách tak prosím pro příště, poraďte!!!!!!
Třeba to to miminko nepálí a třeba je lépší kojit ho teplým mlíčkem než mlíčkem které obsahuje léky?
Já opravdu nevím. Kdyby se mi to stalo v týdnu tak si zavolám doktorce a zeptám se ale takto?

Jinak ještě k vašim komentářům z minulého deníčku:

Uši, jakpak jsi dopadla na závodech? A jak jste to zvladli s Evičkou?
A ještě k tomu hokeji. Tak já osobně to moc nesleduji. Nekoukám na to a ani mě to moc nezajímá. Myslím že možná pokud naše republika vyhraje, tak je o ní více vědět ve světě, ale zase jen mezi hokejovými fanoušky. A stejně jako většina našich diváků, když naši hokejisti skončí tak už to tak nesledujeme, tak si myslím že ani ti ostatní fanoušci pokud jejich hokejisti končí tak už to moc nesledují.
Takže, když jsem se doslechla že jsme nepostoupili tak mě to sice také zamrzelo. Což fakt nechápu, ale bylo mi to líto. Ale myslím že to není žádná tragédie.
Je to přeci jen sport. A hraje se každý rok dokola a dokola. A příště nebo za dva roky určitě vyhrajeme a budeme všichni i my které to moc nebere, hrdí.

Miguelko, tak ty také tak trpíš!!!!!!! Jestli ti Sára takto brzy vstává tak ti není co závidět.
Doufám že se to zpraví a že jí jen třeba trápí zoubky nebo něco.
Jinak tvé líčení tvého nákupu bylo skvělé. Některé prodavačky bych nezaměstnala. A udělala jsi moc dobře že jsi jim tam ten nákup nakonec nechala.
Ještě dík za tip na prodejnu kočárků. Třeba se tam někdy kouknu. A co máš za kočárek ty?

Ještě ti musím napsat jak jsem ráda že jsi také z Východních Čech. Alespoň jeden téměř soused.

Evo,
opékání u oceánu? To zní skvěle!!!!!!!!!!!!
Zajímalo by mě jestli se někdy já vůbec k nějakému oceánu kouknu.

Manžel mě v tom autě moc dobře slyšel. Prostě se mnou nemluvil. A dělá dobře, protože kdyby zkusil kritizovat, tak já bych to jen tak nenechala a kritizovala bych také a pak by to zkončilo hádkou

A on chudák opravdu celkem trpěl, protože těch obchodů co jsme sjezdili. A já mu každý den volala do práce aťspěchá domů a pak jsem na něj připravení čekali a chudáček musel jíst nějakou svačinku co jsem mu připravila v autě. No a v tom Hradci asi i potřeboval šíleně na záchod, protože jen co jsme vyjeli za město tak zastavil a musel si odskočit. Chudáček můj.

Páááááááááá Simunka

 
Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 10.05.04 00:12

Ahoj Jindřiško,

na ten jsem již koukala. Vypadá celkem dobře. A příjde mi opravdu hodně levný. Není v tom nějaké ale?
Víš že je tak levný.

Mě hrozně mrzí že v těch obchodech tak nějak nic nemají.
Mají hlavně nějaké ty čtyř nebo tří kombinace a pak hlavně golfáče.
A já si ten kočárek chtěla koupit v obchodě a né si ho objednávat.

No uvidím

Simunka

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 10.05.04 00:54

Krásný nedělní večer přeju,

tak usedám ke psaní, abych to tady pomohla Simunce roztleskat :o)

Takže nejdříve k nám a jak se máme.
Jak víte - Polinka má brýlečky!!! V pátek to vyšetření konečně dopadlo jak mělo a řeknu vám, ještě že tak, protože když jsem Polince musela kápnout do očiček ty hnusné kapky, tak už věděla co se chystá a jak ta plakala :o((((

Včera jsme lítali po městě a sháněli brýle a jak už jsem se zmínila,výběr je pro děti opravdu nuzný a nic barevného či veselého.
Nicméně se nám podařilo sehnat jedny, které jí snad sluší (děkuju všem co napsaly názor k fotečce !!!!!!!!) a až budeme mít více času tak se jí podíváme po dalších - stejně budou dvoje potřeba.
Jenže teď šlo hlavně o to jí ty brýlečky nechat co nejdříve udělat, aby je mohla hned začít nosit a po třech týdnech má znova kontrolu, kde jí budou ukazovat obrázky apod - stejně jako když tam šla poprvé a podle toho prý posoudí, zda díky těm brýlím vidí lépe a jestli se jí zlepšuje to šilhání.
No a popř. nám nakážou zakrývat zdravé očičko, aby se to nemocné procvičilo.

A teď to důležité - brýlečky měla od 13.00 hod dnes odpoledne a vůbec jí to nevadilo !!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!! Sotva jí je pán v optice na:,–(il, už je z nosu nesundala a dělala jako by ani brýle neměla. Teda kromě toho že na ně byla hrozně pyšná a hned po návratu domů se tatínkovi s novýma brýlečkama chlubila.
Sundala si jen jednou a to spíš ze zvědavosti, aby si je pořádně prohlédla !
To je co - šíleně mě překvapila a ikdyž počítám, že se ještě s nějakým vzdorem setkáme, tak první den dopadl opravdu skvěle.
Večer jsme brýlečky uložili do krabičky a řekli jsme jim dobrou noc :o)

Myslím, že nám bude trvat snad dýl než Apolence, než si zvykneme na ten rozdíl - protože opravdu vypadá „jinak“ a dospěleji a vůbec - jinak. Ale už kvůli ní musíme dělat, jakože že se nic neděje a že je pořád stejně krásná :o)

Děkuju všem za držení palečků když jsem byla u doktora. Jsem moc ráda, že to není nic závažného - opravdu asi není ale dobré nic podceńovat a raději letět s každou „prkotinou“.

Rýmu mají holky pořád obě, Daisy o trochu víc - ale nějak moc jí to život neotravuje. V noci se jí kupodivu dýchá líp než ve dne.

Ve čtvrtek jdeme na 8. měsíční celkovou kontrolu a v pátek má Daisy test sluchu a vážení.
Jo a v úterý jdeme znova k homeopatovi, tak snad něco na ten kašel dostanem.

Teď jsem musela odběhnout malou utišit, trápí nás taky zoubky, ten nahoře už je skoro venku, má to pod dásní celé bílé, ale cítit prstem ještě nejde, takže počítám že tento týden se určitě prořeže.

Jo a dnes se poprvé po…a ve vaně :o) Bylo to všude a taťka pak musel vše desinfikovat :o))))

Tak a já to odešlu, půjdu do sprchy a snad to ještě dopíšu !
 Ed

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 10.05.04 01:42

Tak se moc omlouvám, ale dnes už napsat více nestihnu :o(
Jsem utahaná jako kotě, takže ani ta sprcha mě neprobrala a já raději utíkám do pelíšku.

Zítra snad už napíšu !!! Mám tu na pomoc poznámky :o)

Dobrou noc a krásné sny
Ed

 
Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 10.05.04 09:04

Ahoj!
Mám ten kočárek zatím jen 24 hodin, ale vyhovoval mi jak na skládání do auta, tak na nákupy (uvezl toho dost, ten koš vypadá opravdu hodně skladně). Levný byl, ale kdybych k němu dokoupila autosedačku, která k němu jde přidělat, a stupátko pro Sofinku + nějaké další blbinky, tak by určitě prodejce vydělal, jenže já potvora koupila jen ten kočár, ha, ha. Nebudu přece na pár týdnů měnit autosedačku, která mu stejně je už skoro malá. Mně se moc líbí, že jde polohovat a je dlouhý. Ten předchozí měl jen 74 cm lůžko (tvrdili, že osmdesát) a Matýskovi už z něj čouhaly nohy, navíc měl jen dvě polohy a to mu zase nedělalo moc dobře na záda. Jinak v obchodech opravdu nic moc, všechno krátké nebo golfky (leckteré navíc bez košíku a jak pak mám jít na nákup), skoro jsem už koupila tříkolku, ale mě se nezdají moc stabilní, když je Mates na kšírách a vyklání se, tak bych trnula hrůzou, že se to s ním zváhne (nebo když Sofinka nakukuje dovnitř, tak se na kočár taky tak trochu věší). No, pevně doufám, že tentokrát už budu spokojená, zatím jsem žádná ale nenašla a pevně věřím (manžel též, další shánění kočáru by už asi nepřežil), že ani nenajdu. Čau, čau,
Jindra + šelmičky

 
Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 10.05.04 09:05

Ahoj!
Mám ten kočárek zatím jen 24 hodin, ale vyhovoval mi jak na skládání do auta, tak na nákupy (uvezl toho dost, ten koš vypadá opravdu hodně skladně). Levný byl, ale kdybych k němu dokoupila autosedačku, která k němu jde přidělat, a stupátko pro Sofinku + nějaké další blbinky, tak by určitě prodejce vydělal, jenže já potvora koupila jen ten kočár, ha, ha. Nebudu přece na pár týdnů měnit autosedačku, která mu stejně je už skoro malá. Mně se moc líbí, že jde polohovat a je dlouhý. Ten předchozí měl jen 74 cm lůžko (tvrdili, že osmdesát) a Matýskovi už z něj čouhaly nohy, navíc měl jen dvě polohy a to mu zase nedělalo moc dobře na záda. Jinak v obchodech opravdu nic moc, všechno krátké nebo golfky (leckteré navíc bez košíku a jak pak mám jít na nákup), skoro jsem už koupila tříkolku, ale mě se nezdají moc stabilní, když je Mates na kšírách a vyklání se, tak bych trnula hrůzou, že se to s ním zváhne (nebo když Sofinka nakukuje dovnitř, tak se na kočár taky tak trochu věší). No, pevně doufám, že tentokrát už budu spokojená, zatím jsem žádná ale nenašla a pevně věřím (manžel též, další shánění kočáru by už asi nepřežil), že ani nenajdu. Čau, čau,
Jindra + šelmičky

 
Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 10.05.04 10:41

Ahojte holky,

tak jsem se právě vrátila z nákupu a byla to katastrofa.

Já totiž ten košík na tom starém kočárku tak nějak zpravila. Zkoušela jsem to přelepit, ale bohužel ta vyrvaná guma okolo těch patentů přelepit nešla. Prostě to tam vůbec nedrželo a tak jsem to nakonec přišila. Je fakt že to není vůbec poznat ale já se bojím že pokud si do toho košíku dám nákup tak se to utrhne a bude to nenávratně zničeno.
Takže tašku jsem si říkala že unesu.

Jenže co se dnes při mém prvním nákupu s tímto kočárkem nestalo.
Tak za prvé, venku prší. Za druhé jsem fakt šíleně nastydlá a celou cestu jsem kašlala a smrkala. A za třetí musela jsem až do zeleniny, která je z druhé bývalé kotelny a je trošku dál.

Takže představte si mě jak jdu, v jedné ruce deštník druhou tlačím kočár a ještě na ní mám pověšenou tašku asi se 5ti kilči zeleninky a ovoce. Do toho každý druhý krok stavím protože musím smrkat a kašlat. Takže pokaždé pokládám tašku na zem a lovím kapesník. Šli jsme ten kousek pěkně dlouho já si nakonec od té špinavé tašky zašpinila i kalhoty a bundu a kočár definitivně letíííííííííí­ííííí!!!!!!!!!!!

Jindřiško, ještě jednou jsem koukala na ten tvůj kočárek a ještě počkám na mažela a ukážu mu ho a asi si ho také objednám.
Možná si potom koupím i jiný, ale teď tak na rychlo si myslím že je celkem levný a i kdyby s ním potom byly nějaké problémy, tak ho můžeme dát na chalupu a tam nám bude jistě stačit.

Takže hurááááá, budeme mít asi stejný kočárek!!!!!!!!!­!!!!!!!!

Simunka

 
Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 10.05.04 11:10

Ahoj Jindřiško,

tak jsem se na manžela vyprdla a kačárek jsem si objednala.

Ono to s touto cenou v podstatě není žádné riziko. Mě se zdá že je opravdu zadarmo. A kdyby se nám potom i nelíbil tak si myslím že půjde prodat a nikdo nemusí vědět kolik vlastně stál. Takže ho podle mě můžeme prodat i za stejnou cenu za kterou jsme ho koupili. Nebo i za víc?
Já jsem ale potvora, co!!!!!!!!!!!!

Simunka

 
Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 10.05.04 12:52

Ahoj!
U nás ho dneska ozkoušel můj tatínek i v dešti, byl nadšenej tou pláštěnkou, která se připíná ke stříšce, protože vždycky bojoval s tím, jak to správně přetáhnout, tak teď to má vyřešené. Já jsem se včera ptala, proč je to tak levné, no a ona je to sleva vlastně jenom jakoby na ten podvozek, který původně stál (v obchodě, přes internet byl vždycky levnější) así 4300,–, pak k tomu pasuje bůhvíjaké lůžko Maxi-Cosi to máš další asi 4000,– + ta autosedačka, to je okolo 3000,– + případné stupátko pro starší dítě cca. 2000,– no a pak kdyby člověk chtěl tak taška nebo batoh, zimní nebo letní fusak, moskytiéra, no a než se naděješ, tak jsi skoro na 15 000,–. Levně to vyšlo nám, protože jsme holky chtrý a koupili jsme jen ten základ, ono k čemu taky víc, Matýsek už stojí, za chvilku se bude batolit a rozhodně neproleží den v kočárku. Jinak já jsem nabídkou byla docela zklamaná, spousta sporťáků byla straně těžkých, ten co se mi líbil a tolik nevážil, tak ten měl zase tan nízkou boudičku, že se Mates už teď skoro tloukl do hlavy, no a ke golfkám dokupovat košík za dva tisíce, to se mi nechtělo a bez něj samozřejmě koupím tak akorát čtyři housky a litr mlíka, protože víc toho, když musím držet za ruku taky Sofinku, neutáhnu. No, jak říkám, doufám, že problémy nebudou, protože Luise by asi kleplo, kdyby musel znovu objíždět krámy s kočárky. Včera nám to zabralo celý den, já jsem totiž Matýska pěkně do každého kočáru po:,–(ila, všechno jsem ozkoušela. Posledně jsme to neudělali, spolehli jsme se na to, že máme kluka v oku, manžel odhadoval, že lůžko je tak 80-83 cm a to že mu do roka vydrží, no a ono bylo 74, Matýsek teď měří 72, takže měl pořád nohy venku. Tady má fakt pohodlíčko a neřval ani když jsem ho místo na kšíry dala na ty pěti bodové pásy, protože i z té střední polohy hezky viděl ven. Jo, ještě mi řekni, jestli sis objednala ten celý modrý nebo ten modro-červený jako já.
Jinak u nás je všem v pohodě, jenom Matýsek si ještě ze stoje neumí sednout, takže se občas ozve příšerný řev, ale dneska už se v postýlce „skládal“ zpět na matraci tak nějak bez řevu a pomaleji, takže doufám, že otloukánkovské období rychle překonáme. Na podlaze už se po:,–(í v pohodě sám a sedí pěkně rovně, žádné hrbení. Jenom místo lezení preferuje plazení, ale to je těma parketama, ono mu to jde rychleji neb po tričku se pěkně klouže - no aspoň máme neustále podlahu krásně vyblýskanou.
Sofinka má v sobotu svátek, takže zítra musím vyrazit něco jí koupit. Zatím jsme se shodli na tříkolce, protože si je půjčuje v parku a líbí se jí to. Tak doufám, že manža na poslední chvíli nezmění názor a nepožene mě někam jinam pro něco jiného.
No, Matýsek tu kvílí, takže se loučím a přeji krásný, byť deštivý, den

Jindra + šelmičky

 
Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 10.05.04 14:33

Ahojte holky,

Jindřiško, ptala jsi se jaký to kočárek budu vlastně mít.
Takže já jsem opravdu velikánský koumák a tak jsem koumala a koumala. Protože: zjistila jsem že deluxe je jen ten červenomodrý a manžel měří kolem 1,9m a tak jsem chtěla nastavitelnou výšku rukojeti rukojeti a líbílo se mi i to že jde otočit korbička. Nadruhou stranu ten modrý se mi zase zdál proktičtější že jako až bude Matyášek chodit tak na té modré nebude tak vidět špína z botiček.
No a tak jsem koumala a koumala a chachá, když jsem se chtěla na oba znovu kouknout tak už tam byl jen ten modrý.
Takže jsem si ho objednala s tím že jsem jim napsala že bych měla zájem spíše o ten druhý podvozek ale jestli není tak neva.
No tak vidíš jak jsem dopadla!!!!!!!
Ale je to jedno. Manžílek se kdyžtak trošičku nahrbí!!!!!!!!!
Chudák, kdyby to věděl!!!!!!!

Jinak jsem vám chtěla napsat již niní než se mi manža vrátí domů, protože pak jdu do postele a už z ní dnes nevylezu. Já totiž teď jak je mi špatně tak ječela na děti a to zcela zbytečně.
A mě je to moc líto a tak se musím uzdravit, protože 3 děti když je mi fakt hrozně tak to mě opravdu zmáhá. Takže uvařím si kotel čaje s medem a citrónkem, lehnu, pustím televizku a budu se opravdu snažit ležet. Což já většinou moc dlouho nevydržím, ale zkusím to.

Tak naše veliké pokroky. Matyášek se také staví ale jen u nižších věci. Jako třeba u Tobiáškovi rozložené postele. Pokud je složená tak mu to ještě nejde.
A aby jste věděli proč má Tobiášek rozkládací postel tak to vám hned musím vysvětlit.
On totiž dokud jsem nepotřebovala postýlku na Matyáška(holky, já mu teď poslední dobou pořád říkám Matuško a to né proto že by se mi to nějak líbilo ale to prostě samo) tak spinkal pořád v postýlce.
A proč?
No, proto že je to moje trdlo makové a když náhodou spal na posteli tak vždy alespn 3× za noc spadl.
Takže jsme se rozhodli koupit mu postel rozkládací. Děti byli zpočátku tak nedšené že má velikou postel a chtěli spát spolu. Já byla i ráda protože Kristýnka spala u kraje a z druhé strany a z jednoho boku jsou takové ty opěrky, takže opravdu neměl kudy padat.
No bohužel nadšení trvalo jen asi 2 týdny, protože mě jednou ráno probudil šílený řev. Tak jsem se letěla kouknout na posteli sedí Kristýnka a všude krev. No on ji nejak nakopl do nosu. Ale asi opravdu dost.
Takže Kristýnka s ním už nespí, postel má stejně velkou jako já s manželem a stále padá na zem. A to ho chodím každý večer než jdu spát posouvat.
Ale co to zas píšu!!!!

No prostě u té rozložené postele se postaví a ještě nějak nepadá, protože ho hned pokládám zpět na zem.

Tak já raději letím vařit ten čaj, protože se opět rozepisuji a to jsem opravdu nechtěla.

Pááááááááá Simunka

 
Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 10.05.04 14:59

Ahoj Jindřiško,

jsem fakt hrozná. To vím moc dobře ale ono mi to nedá abych ti ještě nenapsala že ten kočárek již určitě neměli jen díky tobě, protože jsi ho tak vychválila a on je tak levný že ho teď jistě bude mít polovina čtenářů emimina.

Takže, by jsi si měla napsat o nějaké to procento ze zisku, když jsi jim na ten kočárek udělala takovou reklamu že už ho ani nemají.

Tak já fakt už letím lehnout. Manžel sice ještě nedorazil ale Matyášek krásně spinká tak to musím využít.
No, při mé smůle se vzbudí jen co si lehnu.

Simunka

 
LaBouche
Kecalka 237 příspěvků 10.05.04 19:11

Ahojte maminy a štěstíčka,

Poslušně a zároveň smutně hlásíme, že jsme opět nemocní. Ani ne po měsíci máme opět náběh na laryngitidu.
Holky, jsem z toho nešťastná, protože to ještě ani není měsíc, co jsme mazali s Matýskem do nemocnice (15.4.) a už je tady ta prokletá nemoc zase.
Tentokráte jsem ráno zmerčila, že Matěj chraptí, jako kdyby ztratil hlas. Teplotu neměl a odpoledne jsme měli jít na očkování proti obrně. Takže jsem dopoledne jela do města a ve 13hod naklusala do poradny. Ihned ve dveřích jsem sestřičce hlásila, co nás trápí a ta po minulé zkušenosti nelenila a poudá: ?Paní doktorka tady sice není, ale necháme malýho poslechnout raději vedle u paní doktorky, víme, jak to dopadlo minule? Takže jsem byla ráda a říkala jsem si, že všechno zlé je k něčemu dobré a že si to paní sestřička ?nelajsla? nás poslat domu. Takže protentokrát to má Matýsek na hlasivkách. Vyfasoval opět ?hnusy fialový?, což je kalcium na roztažení hrtanu (dostával to i v nemocnici, je to fakt fujtajbl), kapičky Tussin proti kašli a Fenistil kapky (ty jsou protialergický. Ale když jsem četla vedlejší účinky, zděsila jsem se ? občas může dojít k výpadku dechu ve spánku a u malých dětí k neklidu). Takže malýho neustále hlídám a kontroluji a budu určitě bdít i v noci. Ptala jsem se doktorky, jak je to možné, že opět toto, a ona, že na to bude Matěj pravděpodobně více náchylnej, že stačí malinký nachladnutí. Ale holky, já ho oblíkám, teď jak je zima, tak nemůžu říct, že by byl nějak nalehko. Ale to je to zk?. Počasí. Chvíli vedro, pak zase kosa, už jsem z toho na nervy.
Pokud se stav nezhorší jako minule, máme se v ordinaci ukázat ve středu. No a kdyby nedej Bože se stav zhoršil, tak čípek a okamžitě do nemocnice. Vzhledem k tomu, jaká je děčínská nemocnice hnus, přemýšlíme s manželem, zda bysme to nesekli na druhou stranu do Ústí (je to sice o 7km dál, ale určitě lepší). Jenže zase aby těch 7km nenadělalo víc škody než užitku.
Takže opět zvýšená poloha, vlhko, větrat.
Holky, chtěla jsem se Vás zeptat. Je to už nějakej ten pátek nazpět, ale vím, že jste si některá pořizovala zvlhčovač vzduchu nebo jak se tomu říká. Tak jsem chtěla poprosit o radu, asi bysme ho Matýskovi pořídili, než mít všude po ložnici rozvěšený mokrý ručníky.
Díky.
Tak se mějte krásně, držte nám prosím palečky, ať se z té škaredé nemoci dostaneme bez pobytu v nemocnici a ve středu podám další hlášení.
Pa a hlavně zdravíčko přeje
Lucka s Matýskem

 
Miguelka
Povídálka 30 příspěvků 10.05.04 19:24

Ahojda,
tak Sára chrupčí, tak snad stihnu něco sesmolit. Minule jsem zapomněla popsat to čištění zoubků a dásní. Takže mi bylo doporučeno několikrát denně vyčistit Sáře pusinku (jsme bezzubí) buď nějakými gázovými čtverečky a nebo čistým přežehleným bavlněným kapesníkem. Prostě ji tím přejet dásničky ze všech stran. Dokonce prý prodávají i jakýsi návlek na prst (gumový?) spešl určený pro čištění dásní. Po té co vyraší první zub, máme zakoupit kartáček, který si navlíknu na prst a tím pravidelně zouky čistit. Ještě k tomu koupit nejmenší a nejměkčí dětšký kartáček a ten půjčit miminku ve vaně, aby se s ním samo hoblovalo zoubky. Na první kontrolu k zubaři se s dítětem má jít nejpozději ve dvou letech a to už prý průměrně najdou dva kazy. Důvodem jsou sladké nápoje v lahvích, které děti upíjejí a ožužlávají celý den. V tomto jsem zubařče oponovala, že třeba Sára, když jí dám já jen napít a pak jí to vezmu, tak skoro nic nevypije. Kdežto když ji nechám třeba půl hodiny ožírat lahev, tak do sebe nalije třikrát tolik. A nic nesladkého nebo dokonce hořkého do pusinky nedá. Dělám jí bylinkové čajíky lehce dochucené ovocnými instatními. To je prý podle dr. pravda, takže je třeba najít kopromis. Podotýkám, že moje zubařka je na očistu chrupu doslova ujetá. Podle ní má člověk nosit kartáček neustále u sebe a využít každé volné chvilky k čištění. Ideální místo a čas je prý jízda autobusem, člověk si má jen tak suchým kartáčkem šmrdlat zuby.:o)) To je asi tak v kostce vše. Bez mučení přiznávám, že očistu dásní provádím jednou denně - večer a ještě mi to přijde celkem zbytečný, když poté kojím co dvě až tři hoďky. No ale aby měla dušinka pokoj. Ještě vám musím napsat naši dnešní ranní story. Sára spí s námi v posteli, je vždycky mezi námi a tam tak různě putuje. Dneska ráno mě probudilo obvyklé hladové mlaskání a tak si v polospánku říkám, co to asi ožírá, že u toho tak příšerně mlaská. Když jsem rozlepila oči, tak jsem myslela, že spadnu z postele - smíchy. Sára byla přicuclá k manželově obnažené a odkryté půlce zadku a ještě ho ručičkou lochtala. A víte co on na to? Jen se zavrtěl a zafuněl, že se mi diví, že mám choutky tak brzy ráno a ještě s dítětem v posteli.:o)) To už jsem smíchy řvala a jemu došlo, že to nebudou moje choutky. Vyletěl jako když do něj střelí a Sára jen udiveně koukala kam zmizela mňamka. No natočit to, tak jsme určitě majiteli zbrusu nové videokamery.

SIMUNKO - Sára se vozí ve zbrusu nové trojkolce od Chicca (možno vidět na www.chiccocz.cz) - design Explorer.

Tak pro dnešek končím aby to nebyl zase román a jdu honem číst co je tu nového než se ta moje nespavka probudí.

Pa pá Miguelka a Sára (okusovačka pánkých pozadí)

 
Misa_L
Kecalka 319 příspěvků 10.05.04 20:10

Ahoj Marti,

koukala jsem doma na tu sesačku Maxi Cosi Priori XP (mám to z jednoho testovacího časáku)

Celkově je hodnocena kladně, zejména řešení konstrukce, pouze při čelním nárazu se při crash testech vyskytly nějaké slabiny. Jenže ty se vesměs vyskytují u všech výrobců (kromě Romer)
Samotná váha sedačky je 9,1kg, upevnění tříbodovým bezpečnostním pá­sem.

V dané normové skupíně 9-18 kg zvítězila sedačka Romer Duo Plus, jenže ta stojí přes 9 000 ,–…:o(((

Podle testů dopadl nejhůže Chicco Zenith!!! Tak pozor na něj.


Míša od Brusinčat

 
Anonymní  10.05.04 22:17

Ahojky holky,
zase nějak nestíhám, tak jen telegraficky.
Jsem moc ráda, že Polince nevadí brýličky, oni se děti fakt na vše snadněji zvykají.
Simunko - s horečkou jsem kojila obě děti, vždy jsem krátce po porodu onemocněla /asi vyčerpaný tělo?/ a dokonce brala Ampicilin a doktoři radili kojit, kojit, kojit, že to miminkám nevadí, navíc prý od nemocné matky získají cenné protilátky, které by jinak nedostaly, takže asi to fakt nevadí. Obě děti to zdárně přežily a zdá se, že je to nepoznamenalo. Moc ti držím palečky, aby ses uzdravila.
My jsme víkend zvládli, nakonec nebylo až tak hnusně, Evička byla výborná a statečná /aby ne, v naší rodině jí ani nic jiného nez¨bývá :)/ a dokonce jsem vyhrála, tak jsme byli moc spokojení.
Evička se definitivně naučila stoupat si u nábytku, načež se pustí a padne plnou vahou dozadu a strašně se uhodí a pláče. Snažím se ji pořád hlídat, ale vždycky od ní udělám krok a je to. Je to na zbláznění. Některá jste tu psala o nějaké metodě, jak naučit děti ze stoje si sednout - prosím pomoc!!!!! poraďte.
Zvlhčovač vzduchu jsme měli pro Terezku, když byla nemocná, dýchalo se jí lépe, ale zato nám v paneláku začaly ihned plesnivět stěny hlavně nad okny, tak jsme ho přestali používat. Tak nevím… Hlavně se uzdravte!
Volali jsme taky paní učitelce na školku v přírodě, Terezce se tam prý moc líbí a ani si na nás nevzpomene, takže hurá.
Tak já letím ještě namixovat a zamrazit polívčičky, mějte se krásně, dobrou noc a nestonejte!
 Uši

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 11.05.04 01:06

Ahoj holky,

Tak se nebudu ani rozepisovat co my - stejně se dnes nic zvláštního neudálo (kromě toho, že Apolenka i dnes nosila brýlečky bez řečí a Daisy umí vyzvednout zadeček do výšky a šup na kolínka :o) a hned k vašim komentářům, ještě i z minulého deníčku:

Miguelko - já jsem se u tvého příspěvku snad rozčílila víc než ty v té drogérii čéče.
Takové prodavačky, co si na ostatních léčí své mindráky opravdu miluju a to si jako myslí že je kdo - takto na tebe ječet a ještě takto urážet?????

Fakt nevím čím to je - snad tím, že češi jako národ jsou hrozně závistiví a opravdu by ukradli i nos mezi očima - kdyby nebyl pevně přirostlý :o) Tím pádem se určitě najde nějaká socka mamina, co nemá nic lepšího na práci než jezdit po obchodech a nakupovat za pět prstů do kočárku - ale na každého takového člověka připadne 100 poctivých a neměly by se všechny maminy házet do jednoho pytle. A už vůbec ne, když jsi nakoupila za 4.000 ,– To si opravdu ta husa myslela, že ti stojí konturka za to???? Když už, tak snad kradu ve velkém ne ?? :o)

Ach bože - asi se blbě vyspala a zaráží mě, že si taková blbá prodavačka myslí, že jí něco povyšuje nad ostatní smrtelníky a že má právo na to, aby na tebe byla sprostá.

Mě se takovéto pronásledování v obchodech stávalo velmi často, když jsem se vrátila z Anglie. To víš - tenkrát ještě náušnici v obočí, v pupíku a dredy - no prostě zlodějka jak vyšitá ne??? V kapse sice já nevím kolik tisíc a rozhodnuta vše utratit, ale sotva ke mě přiběhla prodavačka (také v drogérii mmch) a stála vedle mě celou dobu, co jsem si vybírala parfém, tak jsem si to jo rozmyslela a šla raději jinam.

Super také bývalo, když jsem třeba vešla do obchodu a nikdo se mě naopak neobtěžoval obsloužit - protože podle vzhledu jsem asi nevypadala na to, že si zboží v tom obchodě můžu dovolit, tak co by se namáhali a něco nabízeli že ?? :o)
Jednou jsem takto sháněla s mužíčkem spodní prádýlko - v tmavě zelené barvě - nevím už ani proč hi hi, ale prostě v té barvě jsem si umanula, že chci a tak jsme lozili z obchodu do obchodu a pamatuju si, že v jednom nám paní na naši otázku zda něco takového mají ukázala hezké spod. prádlo cca 6 000 Kč (já byla ochotna dát až 10.000,–) a nezapomněla dodat, že to je ale moc drahé - to si nebudu moct dovolit. Já nejdříve zůstala taky stát s otevřenou pusou - a pak jsem z kapsy vytáhla těch 30 000 ,– co jsem tenkrát měla u sebe he he a ukázala jsem jí to a řekla, tak to neva, já si to půjdu dovolit někde jinde - kde jsou ochotnější prodavačky.

Chňapla jsem manžílka ( v té době jsme spolu jen chodili) a bylo po nákupu. Fakt nechápu, jak někdo může pouhým okem odhadnout zda ta či ona maminka je zlodějka - vždyť oblečení nebo kočárek přece z člověka ještě nedělá zloděje !!! České prodavačky by měly jezdit sem na praxi - aby se naučily relaxovat a vážit si zákazníků. A české obchody by měly investovat buď do solidního CCTV (bezpečnostní kamery) systému nebo do nějakého chlápka, co v tom obchodě bude dělat ochranku.
TAdy v supermarketu jsem si všimla takový jeden je. Prostě to obchází a kouká zda někdo nekrade - ale taky dbá na pořádek, takže pokud by byl někdo třeba opilý a dělal nepořádek, tak si s ním poradí.
Jenže tady lidi ani nenapadne krást......

No celé to pro tebe musel být dost šokující zážitek, to souhlasím a je škoda, že jsi něco takového musela zažít. Udělala jsi dobře, že jsi jim tam ten nákup nechala - paní vedoucí to snad ztrhla té protivě protivné prodavačce z platu :o)

A abych nezapomněla - Sára je okouzlující holčička. Fakt moc krásná !!!!!!! A to že moc nespinká jí na kráse rozhodně neubírá :o)

MarťuloR-2- tak ty jeden terminátore, už ti asi dochází síly viď???Tvoje příspěvky jsou tak zoufalé !!!!!!!!!!!! Holčinko, nechceš zkusit třeba nějakou tu „nechat vyplakat“ metodu ??? Vždyť jestli ty se brzy pořádně nevyspíš, tak se z toho za chvíli zhroutíš.

Copak to jde kojit co půl hodinu celou noc? Jsi statečná, že to vydržíš - nebo teda snažíš se vydržet - ale když pak nemůžeš fungovat přes den a jsi chodící mrtvolka, tak to si pak toho svého raubíře ani moc neužiješ a na sebe nemáš absolutně čas.

Já si myslím, nebo teda chtěla bych věřit tomu, že jsem oddaná máma - pro své holčičky bych udělala první poslední a ráda se obětuju - ale vím, že spánek je priorita - jinak jsem nevrlá a odnesou to všichni - včetně dětí - takže kdyby Daisy nespinkala a dělala to co dělá Kubík, tak už dávno zkouším cokoliv, jen aby spala - včetně „vyřvávací“ metody.
Tak co 3 hodiny bych řekla je v normě, pokud ještě nejí moc příkrmů, tak kojit co 2 hodiny, to už je sice dost, ale pořád dobře - má hlad beru, bolí ho zoubečky, nebo ho něco trápí - ok - ale co půl hodinu???????

Drž se. Nemáš někoho kdo by ti mohl s malým pomoct???? Babičky - kamarádky???? Kdokoliv - jen aby jsi si na chvíli odpočinula !!!!!!

Uši - na jak dlouho Terezka na tu školku v přírodě jela?
Hokej jsem vůbec nesledovala a abych pravdu řekla, ani se mě to, že ČR prohrála nijak nedotklo :o)
Já když v nějakém sportu někomu fandím, tak si většinou vybírám komu budu fandit podle toho, jak vypadá nebo kdo mi je sympatičtější :o))))) A nebo podle toho, kdo má větší šanci vyhrát - to abych si ušetřila slzy, když můj favorit prohraje :o)
Takže já jsem ochotna fandit i úplně jinému týmu než co je náš jen proto, že mají hezčí hráče :o)))))

Gratuluju k výhře !!!! Jsi prostě šampión :o)

Evi - ptala jsi se na podrážděnost miminka po zavedení přikrmů. Tak ano - to je docela častý jev - u nás to tak bylo u Apolenky. Po zavedení příkrmů začala hůř spát a kamarádka dokonce tvrdí, že po zavedení příkrmů se už nevyspala vůbec :o) Chce to bedlivě sledovat a vystopovat, jaké jídlo tomu drobkovi vadí - taky dávat pozor na to, co jíš ty sama, pokud kojíš.

A jestli má Jakoubek známky toho, že mu lezou zoubky, tak určitě lezou - ony se totiž mohou prořezávat i několik měsíců a tak mu už teď zkus dát nějaký ten gel na dásničky - tady se dá koupit homeopatický prášek - ten zdá se Daisy zabírá hodně. Cokoliv, co tomu bobkovi uleví od bolesti - kousátka - obzvlášť ta co můžeš dát zchladit, nebo jen kousek studené mrkve - je super.

A ještě jsem se chtěla zeptat - od kud pocházíš v ČR?

Holky, je to příšerně dlouhé, tak to odešlu a pokračuju ........

 
Anonymní  11.05.04 01:46

Ahojte berusky,
nebyla jsem tady jeden den a vubec nestiham. Docetla jsem si vase psanicka, je toho tady dost.
Ted nemam cas vam napsat, vy jeste stejne vsichni chrnite, tak ja se ozvu az ten muj klucina bude spinkat.......

Tak ahojky Eva + Kubula

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 11.05.04 02:18

Holky,

Daisy se právě probrala s vysokou teplotou - 38,5 ° takže já už nestihnu dopsat co jsem měla v plánu. Moc se omlouvám, ale Polinka jde zítra do školky a jestli mrně bude ráno dospávat tak ja zase budu dopisovat :o)

Nevím proč teplotkuje, může to být díky tomu kašli, má i silnou rýmu - nebo to jsou zoubky.
V každém případě je už hodinku vzhůru a chce si povídat.

Tak zatím páááá
Ed

 
Anonymní  11.05.04 08:06

Ahojte berusky,

tak mam chvilku volna. Maleho jsem konecne uhojdala. Dneska nechtel usnout, mrnousek jeden!!
Jak si to tak ctu, tak jste vsichni nemocni…Drobecci moji, tak vam preju hooooodne zdravicka!!!!!!!!!! At se vsichni zase brzy uzdravite.......

SIMUNKA - s tim jestli muzes kojit, kdyz jsi nemocna si nemusis delat hlavu. Kojit muzes. I ja jsem kojila, kdyz jsem dostala vysoke teploty. Malemu se nic nestane , neboj.
Tak co kocarek uz mas koupeny ?? Kdy ho budes mit ???

ED - tvoji berusce to moc slusi s temi brejlickama, vypada o neco starsi, ale to vubec nevadi!!!!! Psala jsi, ze ma mala teploty, tak ji preju brzke uzdraveni a posilam pusenku!!!!
Dik za odpoved. Myslim si, ze to bude asi tou stravou a i temi zoubky. Koupila jsem mu to kousatko, ktere muzes dat do lednicky a pokazde kdyz mu to dam, tak se uklidni. Zacinaji se mu asi prorezavat.
Zatim nic moc nejde videt, ale za to jde vic slyset, toho rvani. Vzdycky byl hodny, a nikdy jentak neplakal. Takze ho to trapi, fazolka mojeho… No ale neda se nic delat, kazdy drobek si tim musi projit. Jeste, ze existujou veci jak jim s tim pomoc.

Ptala jses me odkud jsem. Pochazim z Havirova ( kousek od Ostravy ). A ty ????

A co jste holciny delaly na DEN MATEK??????
Konecne jsem stravila po dlouhe dobe jedem den s manzou. Byli jsme na plazi. Maly byl poprve v oceanu a byl z toho nadseny!!!! Sice se klepal zimou, ale i tak se mu tam libilo. V tomhle bude po me. Ja jsem taky potapka a ve vode muzu byt cely den. Byly hrozne vlny, plavat se moc nedalo. Mela jsem strach o manzu, ten kdyz jde plavat, vzdycky neco vyvede. Bud prijde cely od krve anebo ho taha z vody pobrezni hlidka. Vzdycky nez vleti do vody s tim svym prknem si rekne „a jdeme se zabit“ a leti do vody. Jsem z neho uplne na nervy!!!!! On z toho ma legraci a ja jenom nervy. Naposledy kdyz ho tahala ta pobrazni hlidka ( on z toho mel samozdrejme srandu ), jsem se tak rozcilila, ze to jeho prkno letelo do nejblizzi popelnice - hned ho ta sranda presla!!!!!
Ted kdyz mame prdolu, tak jsem doufala,ze se uklidnil, ale on ne!! Uz ukazoval Kubovi, co a jak ma s tim prknem delat! No to je na palici!!! Jeste, ze je Kubik maly........

Pomalu budu koncit. Jdu do hajan a vam preju krasne ranko.
At se vsichni mrnouskove brzicko uzdravite !!!!!!!!!!!!! Drzim palecky!!!!!

tak papa Eva+Kubula

 
Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 11.05.04 09:31

Ahojte holčiny,

jenom v rychlosti, protože jsme se pravě vrátili od doktorky z očkování proti obrně a Matyášek chrní.

Takže vážím 70kg. Takže moje hubnutí je trošičku úspěšné nicméně budu muset malinko přitvrdit, protože 2 kg za 1,5 měsíce? Nic moc!!

Spaní se teď co máme ten zub výrazně zlepšilo. Matyášek spinká tak od půl deváte do 1-2. Pak už se sice budí tak po cvou hodinkách ale to už mi tak neva. Proti tomu co tu předváděl je to ráj.

Kočárek mi prý přivezou v pátek. Ten lepší už neměli, ale neva. Já jsem šťastná že budu mít alespoň něco.

Jinak se připravujeme na Tobiáškovi narozeniny. Má je ve čtvrtek. Rovnou jsme u doktorky vyfasovali pozvánku na pětiletou prohlídku. Bude i s očkováním, takže už se netěším.

Dále se připravujeme na pouť. Už se moc těším, akorát mě čeká jeden den peččení dortu a druhý den mohu péci koláčky.
No, každoročně na pouti utratíme majlant, tak si trošičku odlehčím peněženku.
Musím se také honem honem uzdravit, protože mě už je sice lépe, ale jen doma. Jak vylezu na čerstvý vzduch tak nemohu dýchat a bolí mě průdušky. A já se už moc těším na horskou dráhu a tak.

Dneska nám přijel za barák cirkus, ale tam asi nepůjdeme. On stejně nějaký přijede nejméně 3× do roka, takže děti určitě ani tento rok o cirkus neochudíme.

Ed,
tak co Daisy? Je už jí lépe?

Evi,
já mám babičku a dědu v Havířově. Je to babička Vlastička s dědečkem Jeníčkem Pilmajerovic. Bydlí Havířov-Suchá. Nebo tam někde.
Jenak tvůj manžel je teda pěkné číslo!!!!

Uši,
gratuluji k vítězství!!!!!!!!­!!!! Jsi opravdu dobrá!

Holčiny já letím něco dělat. Máme to tu jak po výbuchu. No, jsem hrozná, ale vy jste přednější.

Jinak se určitě ozvu večer.

Páááááááá a krásný den přeji
Simunka

 
Lmiri
Stálice 61 příspěvků 11.05.04 17:59

Ahojte berusky.:-)))
Od dnes vas budem oslovovat berusky,ako som si teraz precitala, lebo sa mi to straaaasne paci.Tak…
Tak uz tu mam opat novy tyzden. Tak velmi to teraz leti.
Co u nas nove? Kupili sme v sobotu Simonke nocnik a v nedelu rano sme ju na nho po:,–(ili. A hned sa vycikala(to je zevraj taky zimovy efekt, ked sa vyzlecie tak cika) To som sa potesila prvy krat. Za hodinu som ju vymakla ako zacina tlacit, tak som jej rychlo dala dole plienku a stihla som to:-)) Takze som dostala najkrajsi darcek ku dnu matiek. Aspon jeden den som neutierala pokakance. A od vtedy ju davam na nocnik pravidelne a vzdy sa vycika.Davam do galerie fotecku.
Takze tolko zachodove historky…
Inak mame vsetko po starom. Simi zacala castejsie chodit okolo postele, len este vzdy skonci pri rohu. Za roh jej to nejako nejde.To si to prejde stvornosky. Panie nam ide stale epsie a lepsie. Uz skoro vobec nemixujem. Dnes som dala postruhane jablcko na tom hrubom a pekne to spasla. A bez protestov. Tusim ju uz tie velke kusky ani nenapinali:-)
Ed-aj mne sa velmi paci Apolenka s okuliarkami. To je super, ze jej nevadia a ze si na ne zvyka a neprotestuje. Mne napr. okušky vadili kym som si na ne zvykla.
Ty si ako novodoba pretty woman, ked si ta predstavim ako ukazujes predavacke peniaze a ze u nej teda kupovat nebudes. Musela byt dost zdesena.:-)
Simunko- tak konecne budes mat svoj kocik?:-) zelam ti skore vyzdravenie. Viem ake je to namahave, byt chora a starat sa o dieta. Boze a nieto este o tri!!
Inak som sa vcera pritulila k manzelovi a opytala som sa ho, podla tvojho vzoru, ci by si ma vzal znovu. A zacal sa smiat a nechcel mi odpovedat. Ale povedala som mu, ze uprimne to chcem vediet.Na co sa rozosmial este viac.A on ze… aaaaaano zobral. ako deti v skolke mi odpovedal. Bolo to take ano a uz mi daj pokoj:-)
LaBouche- aj vy sa cim skor uzdravte. Dufam ze sa vam to nezhorsi a zvladnete to lepsie.
Miguelka- teda uz davno som sa tak nenasmiala pri citani , ako ked som si predstavila Saru ako okusuje tatinka. :-D Aj na jeho zdesenie, ked pochopil ze to niesi ty.:-)

Tusim uz prestalo prsat tak pojdeme von. Tak prave zistujem ze mi spadol internet, takze vam to poslem poobede. Pekny den.
Miriam a Simonka

 
Miguelka
Povídálka 30 příspěvků 11.05.04 20:27

Ahojda,
dnes jsen bleskově neb zmírám hlady, takže si jdu něco uklohnit. Nejspíš tuňákovou pomazánku, mňam.
ED - tak jsem šla omrknou Apolenku v brýlích, hledám malou holčičku a ona je tam jen velká slečna.:o)) Myslím, že jste vybrali dobře, moc jí sluší. A hlavně je to holka statečná, když to zvládla bez protestů a v takové pohodě.

SIMUNKO a JINDŘIŠKO - tak ať vám nové kočárky slouží a klukům se v nich libí.

Tak a letím kuchtit nebo fakt padnu. Už to vidím v živých barvách, mňamkatá pomazánka a ještě si u ní budu číst co je tu nového, hotová idilka. Doufám, že Sára nebude mít nic proti a bude chrupčit.

Tak pá Miguelka a Sára.

 
Anonymní  11.05.04 21:13

Ahoj,

sice po strašně dlouhé době, ale všechno čtu a všechno vííím :D. Chci potěšit Martinu R2 - Peťa mi takhle špatně spával do dvou a půl let!!! V noci jsem kojila tak často, že jsem ani nevěděla, jestli spím. Ráno jsem vstávala víc unavená, než jsem dřív chodila spát. Ale potom se to naráz změnilo - andílek spinká krásně, jen si nožkou ověřuje, jestli jsem na dostřel :D:D. Jediné, co by tě mohlo utěšit, je to, že mně se po tom stýská :D:D:D. Kojení 20 x za noc (jednou jsem si dělala čárky!!!) nezažijeme mnohokrát za život :). Tak Ti přeju pevné nervy, určitě se to zlepší…

Editko - Polinka je v brýlečkách kočka! Vůbec mi nepřipadá, že by byla přísná. Spíš si myslím, že až ty své pohledy bude metat správným směrem, bude ve vašem okolí hodně zlomených chlapeckých srdcí :D:D

Aduna

jéé, já jsem anonym?:D Nejsem!!

 
Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 11.05.04 23:41

Ahojte holky,

mám tam sice ještě nádobí, ale musím si také někdy sednout, že jo!

Dnes jsem se totiž na marodění vykašlala a celé odpoledne až do půl deváté jsme byli pryč. Jééééééé, to byla krása.
Sháněli jsme Tobiáškovi dárečky a mě nové botičky a trička(holky já mám taková prsa že ve všem vypadám jak (netuším jak se to píše)mišelin) a Matyáškovi nějaké tepláčky a Kristýnce nějaké kalhoty.
A potom jsme šli na pouť a tam jsem si dala k večeři super hnus. Doufám že se po tom po...... Jenže já prostě nemohla odolat. A pak už jsme šli domů jenže jsme potkali kámošku a kecali jsme a kecali. Pak se přidala další a tak jsme tam stáli. A já pořád že musíme domů, protože Kristýnka stává ráno do školy ale pořád jsem tam stejně stála.
Když jsem pak přišli domů tak mi manžel pěkně vynadal, protože mobila jsem samozřejmě zapoměla a on už se o nás bál.

Teď na chviličku přeruším své sezeníčko a jdu umít to nádobíčko, aby mi tu nestrašilo dlouho.

Tak už jsem zase zde.

Holky, chtěla bych poradit mám upéci dort auto nebo dort vláček?
Mě totiž pečení dortů pro děti moc baví a ráda jim dělám něco pěkného.
Vláček by byl buď s pěti vagónky a na každém svíčka, nebo jen se čtyřmi a svíčka i na mašince?
A to auto je sice jednodužší jenže to jsme již měli.

Tak holky poraďte. Můžete třeba hlasovat.
a)mašinka+5vagónků
b)mašinka+4vagónky
c)autíčko

Musíte ale honem, protože budu péci již zítra večer.

Jinak holky, mě táák moc mrzí že máme rozbitý ten foťák.
Zrovna teď se děje tolik důležitých věci, které bych chtěla zachytit.
A chtěla jsem si půjčit foťák od sestry, ale ta má něco podobného jako já předtím a mám už z toho strach. Jak se mi totiž minule nepovedli ty fotečky z porodnice, tak to mě opravdu mrzelo a nechtěla bych to opakovat. Ty chvíle se už nikdy nevrátí a člověk má bohužel špatnou paměť.

LaBouche,
tak jak marodíte? Je mi to tak líto že máte takovou smůlu.
Snaž se ale vydržet, bude léto a to děti málokdy marodí a na podzim budou ty naši miláčci přeci jen trošičku starší. A to již snad bude lepší.
Pokud ale bude k tomuto onemocnění náchylný tak bych ti radila poprosit doktorku jestli neví o něčem na zvýšení imunity.
Jistě je lépe udělat co nejvíce pro to aby neonemocněl.
Jenže to se hezky říká, viď!

Miguelko,
Ta tvoje zubařka je opravdu nějaká přepečlivá.
A zarazilo mě že ti říkala že dvouleté děti mají v průměru dva kazy!
Tak to je nějaké divné, protože mé děti kaz ještě žádný neměli a to ani teď a Kristýnce je již 9,5 a má nové jen ty přední zuby jinak má ještě mléčný chrup. A já co si pamatuji, tak mě poprvé zub vrtali někdy ve 14 letech. Ale je pravda že když jsme chodili na prohlídky se školou tak někteří spolužáci kazy měli.
A s těmi lahvemi to snad nebude taková hrůza, protože dříve se běžně dával i med na dudlík a to muselo na ty zoubky působit ještě hůře.

Jinak pozdravuj tu svoji okusovačku pánských pozadí. Musela to být opravdu sranda.

A na ten tvůj kočátek jsem hned skoukla a je opravdu krááááásný. Musím ti ho pochválit.

Ed,
jakpak na tom jste s těmi teplotkami?

Víš mě ještě tak napadlo. Myslela jsem si že budou s Apolenkou a jejími brýlemi nějaké problémy, ale vůbec mě nenapadlo že je nemá jen tak a že prostě špatně viděla a tak to pro ni musí být úleva ty brýle nosit když s nimi lépe vidí.
Já ji prostě litovala že bude muset mít něco cizího a nepříjemného na nosánku a za oušky a měla jsem ji litovat spíš před tím, protože se jí určitě špatně koukalo.

Evo,
Musím tě varovat, na to kousátko si dávej pozor a často ho kontroluj. Nevím sice čím je to plněné, ale já ho měla asi třikrát a vždy je asi děti nějak nakousli a ta voda či co z nich pak tekla.
No a já nevěděla co v tom je a tak jsem vždy trošku plašila.
A teď už bych to ani nekoupila.

Den matek:
Tak ten já slavila s kapesníkem u nosu a v posteli.
Ale děti i manžel mě potěšíli. Starali se o mě a dali mi dárečky a Matyášek mi dal ten svůj zoubek. Je to šikulka a krásně si to načasoval.

Tvého manžela opravdu tahá z moře pobřežní hlídka?
Co prosímtě dělá?
Jinak se ti ani nedivím že jsi mu to prkno vyhodila. Já bych vyhodila nejen prkno, já bych ještě i zmrzačila manžela. Měla bych tak větší jistotu že se to už nebude opakovat a že se mu neutopí.

Miriam,
tak vy už máte nočník? To je paráda!
Doufám že ti to vyjde a Simonka se naučí.
Já vím že se dnes propaguje učení na nočníček až tak v roce a půl, ale když byla Kristýnka malá tak jsem o ničem takovém nevěděla a v roce byla bez plínek i v noci. Tehdy jsem navíc používala látkové plenky a proto to pro mě byla i velká úleva.

Ale záleží opravdu na dítěti protože když nebude chtít tak ji nenaučíš. Tobiášek na nočník chodit nechtěl ani ve dvou letech a mohu ti říci že jsem ho zkoušela učit stejně jako Kristýnku.

Navíc tě musím varovat, protože u malinkého dítěte jsou plenky opravdu lepší. Oni totiž opravdu moč neudrží a musíš je potom dávat čůrat kdekoliv a kdykoliv. To znamená i v zimě.
Jinak to ti prťousci totiž pustí do kalhot a mají z toho zbytečně trauma, protože vědí že se to nemá.

Takže mi i dost vadilo když jsem musela roční Kristýnku v zimě rychle svlékat na náměstí aby se vyčůrala.

Matyáška to takto brzo učit nebudu. Nemám již látkové plenky a myslím že jiný klad, než to že ušetříš a uspokojíš maminky a babičky, které mají ještě starou školu a v učení na nočník se předháněli, to opravdu nemá.

Maminky a miminka já se s vámi loučím, přeji vám krásné noci(hlavně těm které o nich jen sní) a ještě krásnější dny s vašimi miláčky(myslím ty malé i ty velké).

Simunka

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 12.05.04 01:30

Ahoj holčiny,

tak je tady má půlnoční hodinka, kdy se většinou dostanu k tomu, abych vám napsala :o)

Včera jsem musela rychle odběhnout, Daisy se vzbudila s teplotkou, kterou se nám podařilo snížit až s medicínkou. Pak jsem si jí vzala k sobě do postele, kde jsme chrupčely do 5.00 a pak ještě spinkala do 7.00 v postýlce.

Ráno už jí bylo lépe, ale rýmu má pořádnou, stejně jako ten kašel. Vypadá tak unaveně a nemocně :o(
Taky pak celý den tu noc dospávala a různě podřimovala.

Byly jsme u homeopata a dostaly jsme homeopatikum na teploty a něco na ten kašel a rýmu - ale pak mi volal domů, že našel něco, co prý bude pro Daisy ještě lepší než co mi dal v ordinaci, tak jestli jsem jí to prý ještě nedala, tak že mi to pošle a zítra bych to měla mít.

Tak čekám :o)

Došli jsme dnes s manžílkem k velkému rozhodnutí - už Apolenku do té školky kam chodí nedáme.
Byla tam dnes naposled.
Když jsem si jí dnes vyzvedávala, tak se mi zdálo, že nějak smrdí - a ona holky měla v kalhotkách kdo ví jak dlouho nakaděno - ne moc, jen trošinku - ale bylo to tam pěkně dlouho, už to schlo - a jak to smrdělo !!!! Takže mi bylo jasné, že na záchod jí asi nikdo nebral a navíc totálně ignorovali, že jim tam zapáchá dítě a vůbec se jí neobtěžovali převléknout :o(
A co mi vadilo ještě víc je, že prý si nechtěla nechat brýle - že si je prý pořád sundávala a doma jsem zjistila proč - měla úplně roztáhlé obroučky a tak jí brýlky padaly z nosu :o(
Už dva dny ty brýle nosila bez jakýchkoliv problémů a tak mi bylo divné, že by si je ve školce začala sundávat. No kdo ví - je možné, že si je roztáhla sama, já to spíš vidím tak, že je někde odložila a děti jsou zvědavé že - takže kdo ví - celé byly ty brýle nějaké pokřivené - tak moc, že jsem jí je už nemohla ani na:,–(it :o(
Zítra musím honem ráno do města, aby jí udělali nové :o(

Copak si ta úča nevšimla, že jí ty brýle padají z nosu???

A do třetice - přijela jsem před školku o něco dřív, protože jsem se zrovna vracela tou cestou z města a viděla jsem, jak se od někud přiřítila jedna z těch učitelek - kdo ví kde byla a kdo ví jak dlouho - to znamená, že tam měli o jednu učitelku méně - není divu, že se pak Apolence nidko nemá čas věnovat :o(((((((((

Jsem z toho celá mrzutá a sotva jsem přišla domů tak jsem žhavila drát a domluvila si na čtvrtek schůzku v jiné školce.
Moc se mi zamlouvá, že tam prý mají holčičku s Downovým syndromem a pak ještě nějakou holčičku, která taky moc nemluví a je o něco pozadu, takže jedna z těch učitelek je vyloženě specializovaná na postižené děti - ale minus je ten, že to je jedna velká třída smíchaná dohromady, malé a velké děti - což mi neva, spíš se bojím toho počtu - okolo 30 dětí a Apolenka je raději v menším kolektivu… no však, podívám se a pokud se mi nebude líbit, jdu se mrknout jinam.

Manža bude do školky zítra volat a bude si stěžovat. Tak jsem zvědavá, co mu poví.
Abych pravdu řekla, ulevilo se mi, že jsme se takto rozhodli, v podvědomí jsem nebyla s tou školkou spokojená a já chci, aby o mé dítě bylo dobře postaráno !!!!

Nevím jestli si pamatujete, že jsem vám psala, že má 3.6. přijet moje mamka na tři týdny !!! Už se to krátí a moc se těšíme.

No a hurá - v srpnu přijede i moje ségra s manžou a synovečkem Vojtíškem !!!!! Takže máme letos o zábavu postaráno :o)))) Jsem v Anglii už 8 let, zatím mě tu byla navštívit jen moje máma a najednou mám dvě návštěvy v jednom roce :o) To znamená, že letos do ČR určitě nedojedem.

Abych nezapomněla, Simunka se vám v době návštěvy mé maminky bude psát deníček !!!!!! To víte, já toho času brouzdat po netu asi mít nebudu, natož psát deníček - takže prosím Simunku podpořte, přiznala se mi, že je z toho celkem nervozní :o))
A přitom nemá proč že jo??? Takové krásné příspěvky nám tu píše!!!!!

Děkuju vám všem moc za názory ohledně brýlí - jsem opravdu ráda, že se vám ty obroučky líbí a že si myslíte, že Polince ty brýlečky sluší. Teď už jen aby se jí to očko spravilo a budu moooooc šťastná.

Tak odesílám a pokračuju.....

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 12.05.04 03:05

Marti V- taky si pamatuju, jako by to bylo včera, když jsi se k nám do deníčku přidala - a kdo to mohl tenkrát tušit, že se vám narodí krásný zdravý chlapeček ve stejný den jako naše Daisy :o))))))

My máme pro Apolenku Maxi Cosy Priori a musím říct, že jsem spokojená - vydržela hodně a dokonce jí dědí i Daisy a vypadá hodně pohodlně - lehce se s ní manipuluje - a co víc, tady vyhrála i cenu jako jedna z nejbezpečnějších autosedaček - tudíž doporučuju.

Krásně si týden u rodičů užij a snad se nechá Matýsek hlídat babičkou, aby maminka s tatínkem mohla někde trandit :o)

Simunko - tak teda ty toho tvého ubohého mužíčka takto trýzníš tou svou kočárkovou mánií??? A jak vidím, všemu není konec - tak to pro zachování vašeho manželství by jsi měla honem nějaký najít a předstírat, že to je ten nejlepší a nejúžasnější kočár na světě :o) Třeba i ten od popelnic by se hodil - no co, trochu přetřeš, přeliješ savem a je to :oD

Auto já bych chtěla takýýýýý - a celkem by ho bylo i třeba. Až přijede ségra tak se nebudeme mít jak přepravovat :o) Do Focuse se vleze 5 lidí a nás bude dohromady 7 !!!!! Ledaže je vždy někam zavezu, vyložím a pojedu pro druhou várku :o)
No a nebo ta lepší varianta - do léta stihneme to nové autko koupit. Už ho máme vyhlídnuté - dokonce i od kud ho asi koupíme, tak teď jen ukacat manžu :o)

K tomu kojení když máš horečky - určitě to Matyáškovi nevadí a pokud na to máš síly tak koj !!! Horké to mlíčko nebude - teda alespoń jsem si nikdy nemyslela, že by se zahřívalo s tělesnou teplotou !

Jo a ještě jsi mi připomněla, když si psala, že jsi se zakecala s kamarádkou a zapomněla mobil, takže manža se zlobil, protože začínal mít o vás strach.
Tak si představ, že já nedávno vzala Apolenku s tím, že jdu koupit něco na jídlo (sam tam si necháme udělat pizzu, čínu apod.) ale neřekla jsem, že to bude pizza, prostě jsem mu řekla, jdeme koupit něco dobrého a šla jsem. Nebrala jsem si ani mobil, na co taky že - když budu do hodinky zpátky.

No a představ si - ten můj plašan když jsme se po 45 minutách nevracely zavolal policii aby se dověděl, zda nebyla někde bouračka a aby nahlásil pohřešování !!!!!!!!! Málem jsem z toho omdlela. Prý měl strach, že se něco stalo, protože si myslel, že jsme jely jen do vedlejšího městečka.....­..Takže pak volal vzápětí na policii zpět - prý - už se našly, už jsou doma :o) Byly mi koupit pizzu :o))))))))
Co si o něm asi ti policajti mysleli???? On je vážně extrém - proto od té doby musím u sebe nosit pořád mobil :o)

Dortík pro Tobyáška - hlasuju pro B - 4 vagonky a jedna mašinka. Ty jsi šikula - mě sice taky baví péct, ale nerada se piplám s titěrnostma :o)

Jindřiško - vy slavíte Sofinčin sváteček na Žofii? Jé - to by mě nenapadlo - myslíš, že Žofie je to samé co Sofie, nebo se ti líbí, že to tak hezky stejně zní. Já pořád nevím kdy slavit sváteček Daisy :o)

LaBouche - to je mi tááák líto, že jste zase marod. Copak není v našem deníčku jedno miminko, co by těm bacílkům odolalo??

Máš pravdu,že hodně za to může to houpačkové počasí kdy je jeden ten teplo a pak hned zase zima. To se pak nestačí tělesná teplota u mimísků asi tak rychle adaptovat a bacily dokáží napadnout raz dva.

Moc si přeju a doufám, že Matýsek tentokrát do nemocnice muset nebude a že mu ty fuj tajbl léky pomohou. Je mi ho mooc líto drobečka.

Ptala jsi se na zvlhčovač vzduchu. Tak my jsme si ho pořídili, ale připadl mi moc hlučný, takže bohužel putoval zpět do obchodu. Ale mám dojem, že Marťa V ho má a až se vrátí, tak ti potvrdí, že je s ním spokojená.
Já jsem mamina vynalézavá a udělala jsem si doma vlastní zvlhčovač.

Víš jak jsou ohřívače lahví???? Tak do něj naleju vodu, zapnu to na prostřední ohřívání, takové ani moc ani málo a ono to mírně vře a odpařuje se. Mám odzkoušeno, že když to naplním celé, tak ráno tam zbyde taková mešní třetinka a nehrozí, že by se to celé vypařilo.
No a krásně to zvlhčí pokoj !!!!!!!!!! Je to stejně účinné jako zvlhčovač a hlavně - je to tichounké.

Miguelko - to co jsi popisovala s ožužláváním zadnice manžílka fakt nemá chybu !!!!!! To je teda rána - nejvíce mě zarazilo, že si manžel myslel, že mu tu zadnici okusuješ ty :o))))) Fakt bomba.

Evi- já jsem z Nového Jičína - takže to jsme skoro sousedky :o) Skoro :o) Ségra bydlí v Ostravě, mamka v Jičíně a brácha kousek od Kopřivnice.

V den matek jsme nedělali nic zvláštního, tady se totiž už slavil, takže jsem si ten český oslavila jen tak v duchu :o)

A tvůj manža je teda opravdu kaskadér. Ne nadarmo se říká, že chlapi jsou vlastně velké děti - proto si s dětičkama i tolik rozumí a tak rádi s něma dělají lumpárny !

Lmiri - Simonka má fešácký nový nočník :o)

A já utíkám spát - jsem totálně grogy.
Zatím pá
 Ed

 
Pomnenka02
Kecalka 251 příspěvků 12.05.04 05:54

Ahojte,
Po dlouhé době se konečně taky dostávám ke psaní. Tiše závidím vám maminkám s pevným připojením na internet. Já když se připojím tak vidím na počítadle každou minutu a přibývající penízky a tak jsem limitovaná dost časem.Vždy honem postahuju všechny deníčky a pak čtu a čtu . E-mimino je ale fakt návykové. Jen v tom dlouhým čtení mě potom už někdy nevyjde čas na psaní… Jsem ale moc ráda že vás aspoň takto můžu znát.
Co nového i nás ? Daník je super miminko ? je s ním čím dál větší legrace. V sobotu večer jsem ho dala do postýlky a i když vypadal unaveně tak si hned začal stoupat. A pak hned zase klekl a dal si hlavičku na madraci, ale sotva se hlavička dotkla prostěradle hned ji zase zvednul a stoupal. Tak to dělal skoro půl hodiny. Vypadalo to jako by si nacvičoval lehání. Manžel se na to díval a začal mu dávat povely- k zemi, vztyk ? no prostě legrace. Po půl hodině se začaly intervaly s hlavičkou položenou prodlužovat až nakonec bobíšek usnul. Jinak už nechodí jen kolem nábytku ale taky kolem stěn ? vypadá jak horolezec. No a je z něho opravdový lezec, včera jsem ho přistihla jak se snaží pomocí židle vylézt na radiátor. Naštěstí zatím to nezvládl ale děsím se toho až opravdu začne chodit a jeho lezoucí schopnosti směrem vzhůru se zdokonalí.
A teď zprávičky pro Vás:
Ed- krásné brýlky. Tvoje holčičky jsou zlatíčka. Jinak moje rodina je celá obrýlená, kromě mojí mamky takže i sama vím co je to nosit brýle… A ségra měla i zalepené očičko od tří let, ani nevím jak dlouho a tenkrát za komunistů je tady posílali i do oční školy ? byli tam ty dětátka na dva měsíce a dohlíželi na ně aby měly očička zalepené a dělali oční cviky. I když je to dávno, ségra na to s nelibostí vzpomíná. Dneska nosí brýle spíš jen pro parádu- už nešilhá ale zůstala ji na jednom oku asi 1 dioptrie.
Simunko ? učím v jazykovce dva kurzy AJ. Hodně mě učení baví a snažím se aby bylo zábavou i pro mé studenty. Občas je to ale zabíračka. Gratuluju k novému kočárku. Mám srvrbení si taky ještě jeden nový koupit . Měla jsem Inglesinu ? hluboký, skvělý ale musela jsem ho už vyčistit a schovat pro další mimi, protože Daník mi z něho vyskakoval i s kšírama. Teď mám akorát polohovací golfky. Moc na terén to není, a tak když chodíme někam do lesa nosíme Daníka v batohu na zádech. To se ale docela pronese. No ale vzhledem k našemu letnímu stěhování nevím jestli je moudré pořizovat další věci…
Evi ? Tak ty jsi z Havířova ? My se v létě do Havířova stěhujeme. Tak poznám tvoje město. Ptala jsem se mamky na tu cystu, Diagnozu na dálku se nedá dost dobře udělat. Říkala mi že se s ničím takovým po dobu co byla na očním nesetkala, ale že se nemáš bát, že cysty jsou většinou bez dalších komplikací a po vyoperování je klid. Oni to pak vezmou na histologii a udělají podrobné vyšetření co to bylo ? ale to už určitě víš i od tvého doktora. Hlavně buď v pohodě ať je Kubík veselé spokojené mimi.
Tak musím to teď honem poslat než se mi Daník vzbudí. Zatím ahooooooooj a přejeme všem kráskou středu.
Pomněnka

 
Anonymní  12.05.04 08:35

Ahojte berusky,

tak jsem se konecne sem zase dostala. Uz bych tady byla davno, ale predstavte si, ze se mi misto emimina objevilo porno!!!
Tak jsem z netu vyjela a najela znova a zase, jakmile jsem chtela spustit emimino, znova to hnusny porno!!!!!!! Nejhorsi je ze se toho neda zbavit. Budu muset vycistit cely PC a nainstalovat nejaky filtr, ktery tyhle sprostarny nepusti…
Nejradsi bych tomu dotycnemu co mi to poslal, poslala nejaky ten vir, at mu ty sprostarny vsechny poradne vyzere!!!!!!
Nechapu jak se lidi na tohle muzou divat. To musi byt na tom hodne spatne, ale obratme list.

Ja nez napisu, tak si ctu vsechny psanicka a musim si delat poznamky, jinak bych na to co chci napsat zapomela.

MIGUELKA - tak to bylo opravdu super historka na zasmani!!!!!!

POMENKA - dekuju za poptani ohledne te cysty. Porad cekam co se bude dit. 9.6 jdeme znova k dalsimu doktorovi. Tak uvidime. Jinak Kubula je sikovny, nezda se ze by mu to nejak vadilo, ale jde mu to celkem dost videt.
Tak ty se stehujes do Havirova a kde presne ????? Myslim, ze se ti tam bude libit. Zalezi jestli jsi zvykla na velke mesta. Prece jenom Havirov neni az tak velke mesto, ale najdes tam vsechno co potrebujes..

Psala jsi, ze jsi ucitelka jazyku, na jake skole budes ucit?????

ED - tak na takovou skolku bych se taky vys......!!! To snad neni mozne. Oni se vubec nestarali jestli je vsechno OK!!?? Chudacek Daisy, vzdyt je to tak neprijemne byt ve „spinavem“. Je to sikulka, ze to tak dlouho vydrzela!! Urcite najdete skolku, ktera vam bude vyhovovat, uvidis.....

SIMUNKA - tak ja hlasuju pro auticko, ale i ta masinka zni dobre. Ne vis co ja hlasuju pro masinku. Peces rada tak jako ja. Svemu manzovi jsem udelala na narozeniny dvouposchodovy dort. Byl z toho uplne vedle.....Kdyz mam cas tak me bavi se tocit v kuchyni varit, pect. Ted kdyz mam Kubulu toho casu moc neni na nejake vyvarovani. Snazim se varit alespon vecere, to manza hlida maleho a ja muzu spichnout nejakou tu dobrotu. Ikdyz se hlidam, abych moc nebastila, chci se vratit zpatky do me puvodni postavy. Zatim se mi dari, ale i tak obcas zhresim a nazeru se jak to „prase“!!!! hi, hi...........

Tak ty mas dedu s babickou v Havirove ( Havirov - Sucha ). Tak si predstav, ze ja jsem taky z Havirova - Suche!!!!!!! Kde presne bydli, mozna, ze je znam.........

Co se tyce meho manzu, tak ho opravdu taha pobrezni hlidka skoro pokazde co jde do oceanu. Jak to napsala ED, ze chlapi jsou vlastne velke deti, tak to na meho manzu pasuje. On je clovek ktery rad zkousi nove veci - hlavne nove sporty. Jsem s nim 9 let a muzu rict , ze za tu dobu co ho znam jsem se ani jeden den nenudila. U nas se porad neco deje. Je to velice aktivni clovek, to ma asi Kubula po nem. Protoze vubec nechce spat, chce objevovat svet…
Muj manza rad jezdi na tom prkne a jednou kdyz byl do toho tak zaboreny se zapomel a nez se nadal uz ho proud tahl od pobrezi pryc. Ja jsem lezela na dece a jenom jsem videla jak ten plavcik popat tu cervenou bojku a bezel do oceanu. Ze zacatku jsem si myslela, ze se nekdo topi , tak jsem vstala jako kazdy zvedavy clovek a divala se co se bude dit. Vubec me nenepadlo,ze by to bylo kvuli memu manzi, ale kdyz jsem ho pozorovala, tak jsem zjistila, ze ma namireno k manzovi. Malem jsem sebou svihla. Kdyz uz vylezali z vody manza se musel porad drzet ty bojky ( vypadal jak maly kluk, ktery neco proved a samozdrejme vysmaty ---- ja byla na nervy, myslela jsem, ze dostal krec nebo neco jineho ) a ten dav lidi kteri stali a taky pozorovali co se deje, tak zacli tleskat !!!!!!!!
Americani to maji ve zvyku - tleskat. Takze navic ostuda jak blazen. Tak ted uz vis proc ho nechci poustet k oceanu sameho. Taky by se mi mohl nevratit......
Na prkno muze jit, kdyz jsem na plazi s nim, jinak ne!!! Ma zakazano!!! A taky tam musi byt plavcik co kdyby, ja bych ho z te vody asi tezko tahala.
Byla bych schopna ho v te vode zbit, nez bych ho vytahla !!!!!

A ted neco o Kubulovi. Zdrejme mu zacinaji rust zoubecky. Je strasne protivny. Vcera protoze nemohl usnout a porad knoural dala jsem ho na brisko aby se trosku unavil a pohral.
No a nez jsem se nadala malej se cely otocil. Hlavickou skoncil v nohach. Tak dlouho se posouval ruckama az se cely otocil!!!! Takze ho ted nemuzu uz nechavat na sedacce. Asi by spadl. Ikdyz lezi na zadech tak se umi prevalit z boku na bok. Ten muj fazolek se vsechno uci tak rychle.
Mam pocit, ze bude driv chodit nez lezt.
Ty nase deti tak rychle rostou. Clovek pozna az na detech jak ten cas utika. Ach jooooo .......proc jen nemuzou zustat maly o trosku dele......

Tak berusky budu koncit. Uz je skoro pulnoc a ten maly se bude za chvili budit na kojeni. Chci jeste neco naspat nez se vzbudi. U vas uz je 9 rano, tak vam preji krasny den........

papa Eva + Kubula

 
Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 12.05.04 21:54

Ahojky!
Tak jsem konečně vyšetřila chvilku, pročetla komentáře a zbylo mi pár minutek na psaní. Tak Matýsek už je šampion pokud jde o stoupání, dokonce zkouší obcházet postýlku. Naštěstí už objevil, že i ze stoje si jde sednout, takže pády už se většinou nekonají, maximálně když dosedne, tak se překulí na bok nebo na záda a to bere společně. Jinak kojení u nás na přání mladého pána skončilo, nakonec se vyvrbil stejně jako Sofinka - +/- devět měsíců a odstavil se sám bez mého přispění. Takže já teď počkám až definitivně „splasknu“ a koupím si nějakou hezounkou podprsenku, těch mateřských jsem si vážně užila až dost. Jinak s novým kočárem jsme fakt spokojení, hlavně Matýsek, v tom starém se chudáček už asi opravdu dost tísnil. Mně hlavně potěšilo, že se dobře řídí i jednou rukou, takže není problém, když chce Sofinka ťapkat s mámou za ruku.
ED: Sofia je opravdu v češtině Žofie, takže samostatný svátek nemá a spadá právě pod Žofii no a protože já jí steně občas oslovuji Žofko, tak nám to ani nepřijde. Jinak Apolence brejličky opravdu moc sluší, je v nich kočka.
MARTINAV: Já mám pro Sofinku autosedačku Maxi Cosi Priori a jsem s ní moc spokojená, pro Matýska asi znovu koupíme tuhle značku.
EVA:Trošku se zpožděním tě také vítám v deníčku, měla jsem toho nějak moc, takže jsem nějak nestíhala. Ptala ses kolik nám tak asi je, tak já patřím do kategorie těch maminek po třicítce, ale vzhledem k tomu, že mi přijde, že jsem tak nějak pořád stejně praštěná, tak je to asi celkem fuk. Jinak moje šelmičky jsou Sofinka )2 roky) a Mateo (8 a půl měsíce).

Tak, to je asi všechno, příští týden asi budu hlavně číst a málo psát, protože musím pro jedno nakladatelství přeložit pohádky pro děti z angličtiny a dali mi opravdu úžasný termín - ode dneška do příštího pátku. Je to asi osmdesát stran, takže budu mít o zábavu postaráno. Mějte se krásně a kdo jste nemocní, tak se hodně, hodně ryhle uzdravte,

Jindra + šelmičky

 
Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 12.05.04 23:08

Ahojte holky,

dneska jen telegraficky.

Nestíhám nic, jsou nějaké erupce na slunci, děti mi někdo vyměnil, šíleně zlobili. Matyášek v noci opět nespal-bude druhý zub-je to jisté-celý den fňuká.
Kristýnka s Tobiáškem se mlátili jak o život. Takto se nikdy netlučou.
Mamka mi přivezla nějaké doklady na sečtení-chtěla to do večera.
Peču ten dort-nikde jsem nemohla najít obrázek pěkného vláčku-bude nicmoc.
Prostě den jak vyšitý. Do toho mě pěkně bolela hlava asi se mi ta rýma někde zarazila.

Když jsem večer věšela prádlo a rovnala 40 párů ponožek tak mě napadlo že kdyby mi nyní někdo řekl-čekáš dítě-tak mě buď odvezou do blázince nebo spáchám sebevraždu.

Těším se na léto-nebude tolik ponožek.

Doufám že zítra bude klid.
Simunka

 
Anonymní  13.05.04 07:26

Ahojte berusky,

tak dneska jsem mela snad nejhorsi den. Pred mesicem nas vytopili sousedi. Museli jsme vsechno spravovat a taky znova vymalovat a vycistit koberec. A jako by toho nebylo dost, tak dneska jsem stravila cely den zabijenim much. Sousedi tam totiz nebydli, jsou na hotelu, protoze ten jejich bytecek je v hroznem stavu. A asi tam neco zapomeli z jidla nebo neco jineho, protoze se k nam pres zed dostavaji muchy. No to byl den vam reknu !!!!! Ja jich snad zabila 100. Takze zitra budu obvolavat ty sousedy, aby to prisli vyresit. Uz mi dochazi trpelivost!!!!! Jsme na ne moc hodni. Musime trochu pritvrdit!!!! Jsem zvedava co udelaji.
Maly mel z toho zabavu, jak jsem litala. Ja nevedela kam driv skocit a on byl vysmaty jak leco. Myslel si ze si s nim hraju.
No musela jsem si vam postezovat. Snad to do zitrka rozdejcham a budu klidnejsi.

Jinak jsem nemela na nic cas. Kubickovi se opravdu asi rezou zuby. Dneska jsem se tak trosku vyspala, protoze byl v noci klidnejsi. Davam mu to kousatko, ale misto aby ho kousal tak ho cuca. Ma to jak nanuk.
Ale i tak je spokojeny.

Jo holciny, chci se zeptat na neco. Je to takova neprijemna otazka alespon pro me. No abych rekla pravdu, tak se trosisicku stydim. Mely jste taky problemy s hemeroidy ?????

Tak ja jdu do hajan. Jsem zbita jak pes.
Mejte se fain, berusky. Preju vam hezky den.

papa Eva + Kubula

 
Lmiri
Stálice 61 příspěvků 13.05.04 10:17

Ahojte koculky.
Predstavte si ze aj mne sa otvorilo to porno, ako pisala Eva. Mam taky pocit, ze nam niekto chce naburat nase emimino a zasvinit ho virusmi. A po par dni som sa nevedela dostat rano na stranku. Hm…
V pondelok vecer som uz nevydrzala a isla som si zacvicit. Bola to super hodina. Viedla ju jedna mlada kocka a polka bola aerobic a druha polka pilates. Tak to teda bolo nieco. Velmi sa mmi ten pilates paci. Je to bozske. Akurat to malo jednu chybu. Ked som prisla domov(teda lepsie povedane ledva som prisla) Nevedela som zdvihnut nohu do vane:-)))
Simi v pohode zniesla ze som bola prec. Tak sme to zvladli. Vratila som sa a ona pekne spinkala. Ono to je preto, ze napriek tomu, ze som pysna na to, ze uz od 3m zaspava sama v postielke a nie na prse, tak v poslednej dobe mi manzel zacal naburavat vychovu. Zacal hovorit, ze Simi je nase male babetko a ze on ju musi uspat na rukach. Je pravda, ze mu to ide na jednicku a ze zaspi o mnoho rychlejsie, no nepaci sa mi to. Tak som mu to vysvetlovala. Ale aj preto, ze ju dokaze tak skvele uspat si mozem dovolit vecer na chvilku vypadnut. Ona sa vzdy po pol hod zobudi, no zase ju pekne uspi.
Vcera som zase mala uzasnu noc.Simi bola co hod hore a od 24,00-1,00 som ju nosila na rukach co stale mrncala a nevedela sa ukludnit.
Dnes rano som jej dala polku chlebika bez korky z maslom a krasne sme ho spapali. Davala som jej take male kusticky a velmi jej to chutilo. Potom to zapila vodickou a ranajky su hotove.

Simunka- ja ju zatial nejdem ucit na nocnik. Ja iba chcem aby si zvykla na nocniku sediet a aby mi z neho neutekala, ked uz bude chodit. Aby sa naucila na nom par krat za den v klude sediet. Nieje mojim cielom odburavat plienky. Tiez si myslim ze je to skoro.
Drzim palce, aby sa oslava vydarila.Ta torta bude urcite uzasna. Skoda ze ju nemozes odfotit.:-)

Ed- no teda. To ma prekvapili pomery v tej skolke. Je to desne. Ktovie, co vsetko by vedeli deti porozpravat, keby boli rozumnejsie. Ja by som si tiez zhanala novu.
Uz sa tesis na vasich, ze? Ja sama si viem iba tazko predstavit, ze by som bola tak daleko bez svojej rodiny.

Evi- Taki fajn sesedia su teda pekny darcek.Nastastie nemam skusenosti s takymto typom., no v kazdom dome sa najde nejaky druh skodnej. My mame zase jednu staru otravu, kt. ma asi po 60-tke a byva v byte so svojou mamou. Tak to by som vam priala pocut ako s nou rozprava. Huci po celej chodbe a nadava ako najhorsi kocis. Ty jedna p… a k… Je to hrozne. Takto skoncit na stare kolena by som teda nechcela. A ona sa stazuje ze co jej ta mama robi. Ja tvrdim, ze aka matka taka Katka.

Na dnes koncim a idem uspat Simi, lebo je ako maly certik-uplakany.
Pekny den.pa
Miriam a Simonka

 
Anonymní  13.05.04 12:58

Ahoj holky, máma me na skok odvezla do Prahy, nechtela jsem aby nám propadlo plavání. Tak jen telegraficky. Nestihla jsem to vsechno precíst, ale neco jsem stihla prolítnout.

Ed, Aplolwnka je v tech brylych fakt hezoucka, pridavam se ke chvale. Jsem rada, ze tady zaznely kladne ohlasy na muj vyber sedacky (myslim i Jndra????)

Simunko, moje dite je taky jak vymeneny a straaasne zlobi. Popisu nize.

Jndro, po tom kocarku, co sis koupila jsem taky posilhavala. Moc moc. Ale petr mi nakazal koupit neco s vetsima kolama, kdyz mame docela dobry golfky. Ale jinak bych do nej urcite sla. takdy do toho cervenomodryho. Fakt se mi libi a za ty prachy.

Vic jsem nestihla, procist docist.....

Matej u babicky strasne spatne usina, budi se kazdou hodinu. Az tak kolem 4 rano to zalomi a spi do osmi. Jojo, ale to usinani, to jsou hysteraky. Uplne se celej klepa, to nikdy nedelal. Jesti to neni zubama, tak nevim. Nechce lezet, sedet, jen by se nosil a nosil a nechal si ukazovat kyticky a stromecky a…
Jsem z toho lehce zoufalá, ale pak si uvedomim, ze mam krasnyho zdravyho chlapika a hodim se zase do klidu. Tak se holky mejte a ja se zase ozvu.

paaaaaa

MartinaV a Matej

 
Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 13.05.04 21:01

Ahojte holky,

oslava dopadla skvěle, mě ale příprava totálně zničila.

Béééééééé, Tobiáškovi je už pět!!!!!!!!!!

Mějte se. Jdu do vany a potom upadnout do bezvědomí.
Simunka

 
MartulaR-2
Kecalka 153 příspěvků 13.05.04 21:33

Ahoj holky,
moc Vás zdravím…
Včera jsem se byla poprvé po 2 letech projet na kole.....měla jsem skoro „orgasmus“ (jsem totiž na to kolo úplnej úchyl)!:)…Manžel hlídal Kubu, a já se pěkně krásně projížděla- byl to balzám na duši…

Aduno- moc ti děkuji za psychické povzbuzení to ten špatný spánek bude pokračovat až do dvou let, tak já budu minimálně bez vlasů, a manžel nebude chtít jít do 2.dítěte:(((( (už teď v noci řve, že je to psycho:)…no prostě chlap…nějak to špatně nese:)…ale narozdíl ode mě se aspoň vyspí!

Ed-Apolence ty brýlky, fakt moc sluší!!Je v nich kočka..už si pořiďte brokovnici na odhánění nežádoucích nápadníků....­.....k té vyřvávací metodě…abych řekla pravdu, tak já na to nemám nervy.Zkoušeli jsme to 1× 20min. a bylo to na palicu…(a to ještě bydlíme v paneláku, kde je s prominutím slyšet každý prdnutí:))..Kuba byl potom celej zpocenej a vzlykat další 2h a stejně musel na uklidnění k prsu. Už jsme i šoupli postýlku jestli neleží na nějakých zonách zatím bezúspěšně!…Zkusili jsme dát na noc kromě kaše i sunar- ten po 5min. vyzvracel..prostě je to mámin cecík!..Dnes jsme byli v poradně-Kuba má 9kg, měří 73cm a když jsem si doktorce stěžovala na ten spánek, říkala že to vypadá na „noční můry“-(on totiž v noci dýchá, jak kdyby utíkal(..a že prý protože už divoce lozí, má tolik zážitků, že se to v té jeho makovïčce nestačí nějak porovnat, a proto je tak neklidný…A s tím hlídám je to bída…on je takovej mamináč, že ho nechce hlídat ani manžel (ale já občas doma udělám „itálii“, tak mu nakonec nic jinýho nezbyde:)

Miguelko-tvá příhoda s kousaním pozadí mě fakt rozesmála:)…horší už to bylo s příběhem z drogerie (doufám, žes to byla ty)…mě se stalo něco podobnýho, ale já nejsem „splachovací“, a tak jsem poslala do „místní novin“ pár řádek toho co se mi stalo, s tím, že před takovým obchodem varuju všechny maminky, a mělas vidět jaký to mělo ohlas!..Pak se ke mě doneslo, že si vedoucí toho obchodu stěžuje, že k nim chodí jen důchodci:)..bodejť ne po takové reklame prostě potvora:)

Simunko a Jindřiško- obdivuji Vás obě dvě…
Simunce závidím že tak ráda a dobře peče a k tomu se stará o 3 dítka!!..Já jaksi na to pečení nejsem…vždycky jsem to sváděla na blbou plynovou troubu a teď už mám 2roky elektrickou a je to úplně stejné:)..Já jsem svým „pečením“ známá po celém Přerově:)…připálím i to co se připálit nedá:)…A ANi s cukrovím které se nepeče, to není valné..Kdysi jsem dělala burizonové koule (jen se plácají) a chyběla mi nějaká inkredience , tak jsem ji nahradila (což dělám docela často)…a musela jsem vyhodit nerezový hrnec i s vařechou protože tam natvrdlo zatuhla a nepomohlo vůbec nic…
A ty Jindřiško-prosím tě kde bereš ten čas a energii ještě překládat?..Já nestačím ani uvařit a vyžehlit a ty válíš i překlady?!Klo­bouk dolů…

Jinak vítám do „klubu“ Evču s Kubíčkem:))

Jejda, jsem se jaksi rozepsala…
jdu hned na kutě, dokud ten můj rarášek má zavřený očička…

Opatrujte se
MarťulaR

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 13.05.04 22:30

Ahoj holky,

tady nestíhalka Ed :o)
Zvláštní, že píšu že nestíhám, ale čas si na Emimi prostě vždy najdu aji kdybych měla padnout na hubu .o))))))))

K vašim komentářům se nemám dnes čásek navracet, tak mě prosím omluvte.
Přišla jsem vám více méně podat hlášení jak se máme a co školka a tak.

Takže největší novinka je -
Daisy už umí krásně klečet na kolínkách - z polohy na bříšku vystrčí do vzduchu zadeček, šup na kolínka a pak teprve zvedne druhou část tělíčka - vypadá to, jako by dělala kliky :o)

Pak se pohupuje dopředu a nazad - však to znáte - takže se chystá na lození a řekla bych - do měsíce tu bude svištět jako profík.

Jinak je to samozřejmě zlatíčko zlaté - dnes jsme byli na té 8měsíční kontrole a vše je v pořádku. Zítra jdeme na test sluchu a vážení, tak pak se pochlubím, jak rosteme.

Byla jsem se také podívat v té nové školce a jsem totálně nadšená. Mám z ní hrozně dobrý pocit, mají tam učitelku která se specializuje na děti s nějakýma problémama (sama má prý 7 dětí !!!!! - tož jsme si hned padly do noty, když jsem jí řekla, že já chci 6 he he ).
No a vůbec, všechny ty učitelky tam jsou úplně jiné než v té staré školce - přátelské a opravdu měli zájem a starost o Polinku a slíbily, že ony se o ni postarají tak, jak jen to půjde a aby byla spokojená ona i já.

Navíc tam chodí 4letá holčička od kamarádky, takže tam hned měla i známou tvář a ta holčička se hned Polinky ujala a vše jí tam ukazovala. Polinka s tama ani nechtěla odejít !!!!

No a tak je rozhodnuto a od příštího úterka začíná tam. Bude to pořád úterý a čtvrtek, ale jen na ráno od 9.00 - 12.00 hod. Myslím že to bude stačit. Tak držte palce, ať je vše dobrý.
Ve staré školce si to vzali velmi osobně, že už tam nechceme Polinku dávat - a taky dělají caviky s navrácením peněz.
Fakt se mi ulevilo,že jsme se rozhodli tam už Polinku nedat !!!

Manža má dnes a zítra volno. Dnes jsme vzali holčinky na farmu, kam chodíme vždy když je hezky - jsou tam i různé atrakce - trampolíny, klouzačky, kolotoče apod. a krááásně jsme si to užili. Daisy byla hodňoučká, ani nekvikla. Já jsem se s Polinkou konečně vyřádila do sytosti - protože naposledy jsme tam byli pár dní před tím než se Daisy narodila a já samozřejmě s bříškem akorát koukala, jak si oni užívají :o) A taky jsem si nostalgicky samozřejmě zavzpomínala - ten den, kdy jsme tam loni byli si totiž pamatuju velmi dobře - trvalo mi to ráno snad hodinu, než jsem našla něco na sebe, aniž bych si připadala jako velryba a celou cestu v autě jsem nadávala, jak jsem tlustá a nemotorná a že bych už mohla porodit a pak jsem manžílkovi asi hodinu plakala na rameni, že já nikdy neporodím a to dítě ve mě navždy zůstane :o) No prostě těhotenská depka těsně před termínem a tři dni na to Daisy vykoukla :o)

Páááádím něco dělat, je to tady jako na bojišti.
Pááááááá

Ed

 
Anonymní  14.05.04 07:12

Ahojte berusky,

tak jak vidim jste taky tak zaneprazdnene jako ja. Dneska byl celkem frmol. Pripadalo mi to jak den otevrenych dveri. Porad k nam nekdo klepal. Konecne jsme mluvili s temi sousedy, ale nic moc se nevyresilo.
Tak si predstavte, ze ty mouchy jsou opravdu z nejake zdechliny. Neco jim ve zdi zdechlo a ted se to rozklada. Bodejt ne, vzdyt tady byly takove vedra, to je pocasi na tokove veci jak delane!!!!! Dokonce jsme se dozvedely, ze nejsme jedini kdo ma ty mouchy. Nase dalsi sousedka je ma taky. Rikala, ze to nahlasi na Health department . Asi se to bude muset udelat. Nechci aby jsme z toho byly nejak nemocni.
To bude neco. Manza je chce soudit. Ne, ze mame ty mouchy, ale kvuli tomu, ze s tim nic nedelaji a je to cim dal tim horsi. Opravdu ten jejich byt je vhroznem stavu a navic tam maji i plisen. A ta je opravdu nebezpecna. Uz jsem se o tom bavila s doktorem. Rikal, ze to zpusobuje dychaci problemy a muze to vyvolat trvale astma.
takze to neni zadna sranda. Nechci aby Kubula mel nejake problemy. Budeme muset zakrocit a zatahnout do toho urady. Jinak to asi nepujde......

Holky manza otravuje chce neco najit na netu.
Tak ja se vam ozvu pozdeji…
Zatim papa a hezke ranko.

Eva + Kubula

 
Anonymní  14.05.04 08:02

Ahojte berusky,

tak uz jsem zase tady. Manza si to rozmyslel…Ti chlapi…Cloveka porad honi a nakonec se nic nedeje!!!

SIMUNKA - tak jaka byla oslava????

ED - ja jsem ti rikala, ze najdete skolku se kterou budete spokojeni!!! Drzim palecky at se tam male mooooc libi !!!!!!
K Daisy pokrokum gratuluji. Ta bude urcite brzo lezt po ctyrech. Je to sikulka !!!!!!!

MIRIAM - sousedy si nevyberes. Je to hrozne, kdyz jsou lidi nezodpovedni. Ale co nadelas. Bydlet nekde musis, ze?!!!! Urcite kazdy ma nejakou tu historku o "spatnem " sousedovi.

JINDRISKA - dekuji za uvitani. To ze je to po tricitce neni zadny problem..... Kazdy je tak stary jak se citi. A ja ikdyz je mi 25, stejne si myslim, ze ve 35 budu porad takova jaka jsem ted......porad blazniva, hi, hi… Mam va smes kamaradky kterym je pres tricet. Jsou to bezva holciny, tak jako vy !!!!!!!!! Moc si s nimi rozumim.
Jak ja rikam vek jsou jenom cisla, ktera nic neznamenaji.......
Preji tvym selmickam hooodne zdravicka…

Konecne jsem se dneska vyspala. Maly zacal pekne spinkat. Uz asi vim co ho trapilo. Zoubecky to nebyly. Byly to ty kasicky, ktere jsem mu davala. I kdyz neplakal, zdrajme mu to nedelalo dobre, protoze se v noci porad vrtel a prevaloval.
Ted kdyz jsem mu to prestala davat ( jsou to 3 dny ) tak mi v noci spi dobre.
Tak to jidlo na nejakou dobu vy:,–(im uplne a pak uvidime…

Kubula se uz budi na kojeni tak ja letim. Stejne je uz 11 vecer a jsem utahana. Dneska to byla litacka.

Tak vam preju krasny den........a piste at mam zase co cist az se vzbudim!!!!!!!!!­!!!!!

papaaaaaa Eva + Kubula

 
LaBouche
Kecalka 237 příspěvků 14.05.04 20:06

Ahojky maminčata,

Tak naše nemoc má klidný průběh, hlasivky už se Matějovi skoro navrátily, ale stále to ještě není ono. Podávání léků se stalo hororem ? jakmile se blížím se lžičkou, Matěj zatne pusinku a začne prskat přes celou místnost. Takže mi nezbývá nic jiného, než mu tu papalku násilím otevřít a nacpat to do něj. Chudáček pak šíleně pláče. Snažím se mu vysvětlit, že to je pro jeho zdraví, ale jak se zdá, kašle mi na to J) Ve středu jdeme na kontrolu a pokud bude v pořádku, bude i oočkovanej.
Ed ? Daisy je tedy šikulka. Matýsek se houpe na bříšku, sám ještě nesedí (jen v židličce) a taky zatím žádný lozidlo z něj nejni. Asi bude trošičku línější po tatínkovi J)
Miriam ? s tou stránkou jsem měla taky problémy, až mi tam naskočilo okýnko, že máme vira ? Trojský kůň ? tak si na to dávej pozor a raději si nech projet PC antivirem.
Eva ? s hemoroidy jsem měla po porodu problémy takový tři měsíce. Teď se mi to občas vrací. Doktorka mi řekla, že jediná možnost je nechat je laserem vypálit, ale na to bohužel nemám, takže jediné, co mi pomáhá, je mastička Aviril H a čípky Aviril H. Tam u Vás to asi nevedou, tak ať Ti je zkusí poslat z ČR. Nebo mi dej kontakt a já Ti to pošlu.
Tak jsem si dneska nechala přivézt prospekty zvlhčovačů zn. Bionaire, tak asi do jednoho půjdem. Mají ho zrovna v akci, takže stojí 2 999,–, ale ještě potřebuju někde zjistit, jaký je rozdíl mezi studenou a teplou párou. Ten na teplou páru je tišší (ten náš vybraný), ale zato je tam příkon max. 400W, je to jako čtyři 100W žárovky, což si myslím je docela dost. Ale jak říkám, má to své pro a proti, ty na studenou páru jsou zase hlučnější. A hlavně ten náš má i nádobku na esenciální látky a je vhodný pro aromaterapii. Mrkla jsem na www.bionair.cz, že bych si ho jako objednala přes internet s naivní myšlenkou, že bude levnější, a on je o 500,– dražší. Takže pomažeme do Okeye.
No nic děvčata, zítra odpoledne přijede k nám návštěva ze SRN. Nebudou teda přímo u nás, ale celý týden s nima budeme šmejdit. Ještě musím udělat program a nějak to vykoumat s Matýskem, protože ho ještě nechci tahat po venku. Tak se asi budeme v hlídání střídat s mamčou. A já se už těším, jak si procvičím mojí skoro zapomenutou němčinu. Kolikráte si říkám, že tu státnici asi raději vrátím J)
Tak se mějte krásně, přeji Vám hezký prosluněný víkend a v týdnu se určitě ukážeme.
Papa a pusiny štěstíčkům
Lucka a marod Matýsek
PS:Přidala jsem nějaký fotečky

 
LaBouche
Kecalka 237 příspěvků 14.05.04 20:06

Ahojky maminčata,

Tak naše nemoc má klidný průběh, hlasivky už se Matějovi skoro navrátily, ale stále to ještě není ono. Podávání léků se stalo hororem ? jakmile se blížím se lžičkou, Matěj zatne pusinku a začne prskat přes celou místnost. Takže mi nezbývá nic jiného, než mu tu papalku násilím otevřít a nacpat to do něj. Chudáček pak šíleně pláče. Snažím se mu vysvětlit, že to je pro jeho zdraví, ale jak se zdá, kašle mi na to J) Ve středu jdeme na kontrolu a pokud bude v pořádku, bude i oočkovanej.
Ed ? Daisy je tedy šikulka. Matýsek se houpe na bříšku, sám ještě nesedí (jen v židličce) a taky zatím žádný lozidlo z něj nejni. Asi bude trošičku línější po tatínkovi :-))
Miriam ? s tou stránkou jsem měla taky problémy, až mi tam naskočilo okýnko, že máme vira ? Trojský kůň ? tak si na to dávej pozor a raději si nech projet PC antivirem.
Eva ? s hemoroidy jsem měla po porodu problémy takový tři měsíce. Teď se mi to občas vrací. Doktorka mi řekla, že jediná možnost je nechat je laserem vypálit, ale na to bohužel nemám, takže jediné, co mi pomáhá, je mastička Aviril H a čípky Aviril H. Tam u Vás to asi nevedou, tak ať Ti je zkusí poslat z ČR. Nebo mi dej kontakt a já Ti to pošlu.
Tak jsem si dneska nechala přivézt prospekty zvlhčovačů zn. Bionaire, tak asi do jednoho půjdem. Mají ho zrovna v akci, takže stojí 2 999,–, ale ještě potřebuju někde zjistit, jaký je rozdíl mezi studenou a teplou párou. Ten na teplou páru je tišší (ten náš vybraný), ale zato je tam příkon max. 400W, je to jako čtyři 100W žárovky, což si myslím je docela dost. Ale jak říkám, má to své pro a proti, ty na studenou páru jsou zase hlučnější. A hlavně ten náš má i nádobku na esenciální látky a je vhodný pro aromaterapii. Mrkla jsem na www.bionair.cz, že bych si ho jako objednala přes internet s naivní myšlenkou, že bude levnější, a on je o 500,– dražší. Takže pomažeme do Okeye.
No nic děvčata, zítra odpoledne přijede k nám návštěva ze SRN. Nebudou teda přímo u nás, ale celý týden s nima budeme šmejdit. Ještě musím udělat program a nějak to vykoumat s Matýskem, protože ho ještě nechci tahat po venku. Tak se asi budeme v hlídání střídat s mamčou. A já se už těším, jak si procvičím mojí skoro zapomenutou němčinu. Kolikráte si říkám, že tu státnici asi raději vrátím:-))
Tak se mějte krásně, přeji Vám hezký prosluněný víkend a v týdnu se určitě ukážeme.
Papa a pusiny štěstíčkům
Lucka a marod Matýsek
PS:Přidala jsem nějaký fotečky

 
Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 14.05.04 21:43

Ahojte mamči,

tak jsem po hektickém dnu usedla k našemu PC a musím se přidat ke stěžování si na sousedy.
Bohužel ale já jsem ten šílený soused.

Dnes rano jsem si totiž v rychlosti zapla pračku, bylo to opravdu v rychlosti. Potom jsem se tak ve spěchu snažila uklidit ten svinčík na který mi již včera nezbyla energie.
No a když už pračka dopírala tak někdo zvoní. Otevřu a tam taková nepříjemná sousedka(napříjemná proto že má dvě děti asi tak 10 a 6 let a jak ta na ně pořád řve, to by jste nevěřili opravdu jsem totiž nikdy nic podobného neslyšela) na o povídá mi jestli mi někde neteče voda že je ve sklepě hotová potopa.
Jo, tekla!!!!!!! Nedala jsem totiž hadici do pračky a pračka mi dvakrát vypustila na zem. V koupelně byla potopa, na záchodě byla potopa a ve sklepech, škoda mluvit.
Začala jsem likvidovat nejprve tu hrůzu doma, ale bylo toho tolik, že jsem to zpočátku nabírala kelímkem a pak jsem letěla do sklepa.

Vytřela jsem co se dalo a začala shánět sousedy kterým ty sklepy patřili. Jenže jsem věděla jen o jedněch a tak jsem u nich zvonila jenže nikdo nebYl doma.
S hrůzou v očích jsem tedy zazvonila na paní která špatně chodí a je v invalidce tidíž všechno ví-všechno zná a ptala se jí jestůli neví čí jsou ty druhé dva sklepy.
Byla moc ochotná a sjela se mnou do sklepa že se musí kouknout které to jsou.
Jeden byl rozvedeného pána který je přes týden v Praze a ten druhý to už bylo horší ten byl totiž největšího hajzlika v našem vchodě. Ke všemu je to důchodce a je stále doma. Tak jsem se začala klepat a že se mu jdu naprášit.
Jenže paní mě zarazila ať tam nechodím, že je to hajzl a že mě akorát seřve jak malou. Stále mě přesvědčovala že to vyschne a že sousedka nedávno také vytopila sklepy a že jí asi před půl rokem také vytopili a že se to stává a ať si z toho nic nedělám.

A fakt mě přesvědčila a já nikam nešla.

Jenže já z toho byla tak na nervy že jsem se doma pak ještě asi hodinu klepala a když přišla Kristýnka ze školy tak jsme vypadli z domu a šli jsme k mé mamce která byla s dětmi stejně domluvená že půjdou odpoledne na pouť.

Holky já na to nějak zapoměla a když jsme se ve čtrvrt na osm vrátili domů tak mi dveře otevřel vytlemený manžel a hlásil mi co se všechno neděje. Prý že mu tam stále chodí sousedi a jestli nám doma něco neteče a on je pořád utvrzoval v tom že mi doma nic nemáme a že u nás je opravdu sucho.
Hlásil mi pěkně s úsměvem na rtech že toho jednoho pána málem ranilo jak se rozčiloval že u nás něco prostě musí téci.
No, úsměv mu trošičku zamrz když jsem mu řekla že to opravdu teklo od nás. A pak mi docela vynadal že je teď jak blbec.

Potom jsem ještě šla s odpadkovým košem a potkala jsem mezi dveřmi toho jednoho souseda u kterého jsem ráno zvonila a on na mě hned jestli mi nevytekla pračka, a já že ano a že jsem je dopoledne sháněla ale že nikdo nebyl doma. Řekl jen no to se stane. A tím to skončilo. A z takové blbiny jsem byla zralá na prášky!!!!!! I když možná bylo lépe že jsem nebyla doma a největší vztek ho již do večera přešel.

Zatím to pošlu a pak si ještě přečtu co jste psali vy a budu pokračovat.

Simunka

 
Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 14.05.04 22:50

Ahojte holky,

tak jsem zas tu a musím se přiznat že ten můj průser mi dal hodně zabrat a proto jsem se definitivně rozhodla že zítra večer razím ven.
Potřebuji také nějaký relax a kamarádky mě stále přemlouvají ať s nimi někam zajdu a naposled chtěli abych s nimi šla v sobotu večer na pouť.

Takže jsem jim zavolala v kolik a jdu.

Manžel to bude muset zvládnout a když ne tak budu mít mobil a kdyžtak přiběhnu.

Holky, já se tááááááááááák těším.

Zoubek ještě neprorazil ale dal na chviličku pokuj a psíme zas trošičku lépe.

Ed, tak co Daisy? Už jí ty homeopatika zabrala?
Jinak ta školka. Je dobře že jsi se na ni vykašlala a Apolenka bude chodit jinam. Doufám že tato školka bude lepší a že budeš ty a hlavně Apolenka spokojená.

Pomněnko, to manželovo k zemi vztyk mi připomíná mě.
Já totiž chodím po bytě a volám na Matyáška-Matíku k noze a on za mnou leze.
Ještě umíme aport. Hodím hračku Matyášek se za ní pustí a pak stačí volat pojď ke mně a on leze zpět a jak se ke mně natahuje tak to vypadá jak kdyby mi tu hračku podával.
Jsem hrozná co!!!!!!!!!

Evi, babička s dědou bydlí v ulici Havířská.
Já to tam moc neznám protože jsme za nimi jezdili spíše na jejich chatu a to jen občas. Oni totiž jezdí k naším a tráví tu každý rok tak 5 měsíců. 2 v zimě a 3 v létě.
Naposledy jsem u nich byla když byly Kýtě asi 2 roky.
Bydlí na sídlišti a to když tam přijedeš asi z centra(já fakt nevím odkud ta silnice vede) tak po pravé straně je nejdříve jeden nebo dva domy? jakoby napříč a za ním je druhý dům k té hlavní silnici jakoby podélně a v něm bydlí.
Tak nevím jak to pochopíš. A ani nevím čemu všemu se vlastně říká Suchá. Jestli je to třeba jen to sídliště?
Jinak babička pochází z Belgie. Narodila se tam a sem se s rodiči přestěhovali po válce. Možná vás bude zajímat že v Belgii měli rodiče hospodu a za války(to manžel vykládá všem na potkání) 2-3 prostitutky(pro vojáky). Manžel to má za senzaci ale mě to moc senzační nepříjde protože jich bylo hodně děti a asi neměli ani co papkat. Nevím ani přesně kolik těch sourozenců babička měla, vím jen že ona byla nejmladší a že ji její mamka neměla moc ráda protože ji v podstatě nechtěla, myslela si že je již v přechodu a né že je těhotná. Sem do čech se přistěhovali jen ano její sestra a myslím že ještě jeden bratr, zbytek sourozenců buď padl za války a nebo již byli dospěli a v Belgii zůstali.
Babička dělala ve Svitu a někdy na pile, ale na pile asi jen z počátku když sem přišli a neuměla česky.
Já opravdu moc nevím. Ona nám to vypravovala když jsme byli malé a tak si to moc nepamatuji.
Je jí asi 74.

Děda byl horník a je už co ho snad znám v invalidním důchodu.
Je asi o pět let mladší než babička a vždy mi vzhledem připomínal ty mladíky z těch starých filmů. Jak mají tak ulíznuté vlasy dozadu.

Jinak sousedi, já dnes nebudu moc kritizovat. A mouchy také zabíjíme a v letě jim s dětmi děláme hřbitov. Jenže nám se jich nepodařilo za den usmrtiti více než 6. A to byl dobrý den.
Doufám ale že s tím ten soused něco udělá, protože to musí být šílené a také bych se bála nějaké infekce.

Jindřiško,jak já ti závidím tu hezkou podprsenku!!!!!!!!!!
Jinak gratuluji k ukončení kojení.
Já se stále utěšuji tím že až přestanu kojit tak mi hned 2-3kilča ubydou, protože to mám v těch prsou(prsách?).

Holky já to pošlu skočím si do vanči a potom to dopíšu. Tak čauky
Simunka

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 14.05.04 23:12

Ahooooooj
koukám,že jsi na netu, až budeš mít po očistě, příjdi se podívat na net, já tam počkám do půlnoci :o)

Páá
Ed

 
Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 14.05.04 23:28

Ahojte holčinky,

takže pokračování..­.............­.........
Zase jsem nějak pozadu.

Ještě jsem zapoměla Evi, k těm hemeroidům.
V předchozích těhotenstvích jsem s nimi problém neměla a ani tentokrát. Ale myslela jsem si ke konci těhotenství že mě to nemynulo. Já totiž v těhotenství vždy trpěla zácpou, no a tentokrát to bylo snad nejhorší a ke konci jsem měla nějaké problémy ale bylo mi řečeno že hemeroidy to nejsou že mám (vyhředlý?) konečník. Prostě mi kousek konečníku lezl.
Bylo to hodně nepříjemné, měla jsem pocit jak když mi ze zadku trčí ho.....
Ale nejvíce to bolelo když mi v porodnici dávali klistýr a zasouvali mi tam tu trubičku.

Myslela jsem si že se to spravý, protože když jsem si na to po porodu v porodnici stěžovala tak mi bylo řečeno že jsem citlivka!!!!!
Bohužel ale pokaždé když mám tužší stolici tak to opět vyleze.
Fuj!!!!

Je to opravdu hodně nepříjemné.
Jsem odhodlaná zajít si s tím k doktorce ale stále to odkládám.
Tak snad se tam dokopu a nějak mi pomůže. Já to opravdu nechci.
A jsem ochotná i hodně zaplatit aby mě to netrápilo.

Jinak, ještě děda je celkem tlustý. Děti mu říkají tlusťochu. Jemu to naštěstí neva. On si na tom zakládá. Stále říká že vyrostl v cukrovaře a že ho od malička krmili cukrem a fakt miluje sladkosti a také pivečko.

Miriam,

tak ten tvůj manžel je tedy super.
Takto rozmazlovat Simonku. To ten můj by spíše vychovával než rozmazloval. Jenže on to má z domu. Pokáždé totiž když jde k rodičům tak příjde s tím jak oni když byli malí tak je rodiče večer v osm položili do postýlky a oni spali. Prostě ho stále přesvědčují že ty děti rozmazluji.
Tak mu vždy odpovím že jim Matyáška tedy půjčím a uvidíme jak jim v osm v postýlce usne.
Fakt mě to už štve. Nejlepší je že mě nic neřeknou a tváří se jakože nic a hned jak tam nejsem tak ryjí.

Marťulo, z toho pečení si nic nedělej. Mě to zpočátku také nešlo. A neumím zavařovat.
Já totiž co zavařím to se zkazí, takže na to kašlu a nezavařuji nic.

LaBouche, jsem moc ráda že ta vaše nemoc tak dobře dopadla a že jste neskončili znovu v nemocnici.

Holky já letím spinkat.
Pááááááááááááá Simunka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama