Sulanek+Veronika 19t. (pokracovani Veroniky a Adamka!!!)
- Rodičovství
- sulanek
- 06.06.03
- načítám...
- Sledovat eMimino.cz
Ahojky holciny a miminecka, tak jak jsme se zavazaly, pokracujeme v denicku Veroniky a Adamka ... zatim docasne v nasem podani a az se Veronika vrati do prace (srpen) tak se asi budeme ve psani denicku stridat ... ja nastupuju do prace v zari a taky se v zari asi budeme stehovat do noveho a tak se bude celkem hodit, kdyz bude mit kdo psat v pripade velke zaneprazdnenosti a zmatku:)))
Ani nevim jak zacit, myslim ze jsme smutek nad ukoncenim denicku Veroniky a Adamka a hlavne jeho pricinou vyjadrily vsechny v poslednim prispevku a neni potreba dodavat slov … snad jen jeste jednou prejeme obema hoooodne spolecne radosti a stesticka a hlavne pohodicky!!! … a tesime se na brzky navrat mezi nas!
V utery jsme mely rande na Vysehrade s Veronikou a Adamkem na dece pod hodne kosatym stromem. Veronika vas vsechny moooc pozdravuje, ma se celkem dobre, uz je prestehovana a Adamek si rychle zvyknul na nove prostredi. Je to naaaadherny klucinek, uplne k spapani:-)) S malou Verunkou na sebe hledeli a smali se … no dve miminecka nadherne. Svym digi fotakem jsem poridila fotecky a urcite jednu z nich uverejnim … kouknete do fotogalerie. Adamek bude mit v pondeli presne 6mesicu a jde do poradny na prohlidku a pro rady o nove strave … taky zacne papat neco jineho nez jenom mamincino mlicko. Urcite budu informovat o novych mirach i chuti na mrkvicku ci bramburek…:-))
A ted co noveho u nas? Dneska jsme byly v poradne na prevazeni a prirustek je neuveritelnych 550g za 14 dni, takze celkova hmotnost je uz 5,85kg… proste je Verunka uz maly tlustousek:-)) Delku MUDr. nemerila, musime si pockat dalsich 14 dni … naposledy jsme mely 62 cm a tak si myslim ze kdyz centak pridame, nebudeme daleko od pravdy. Taky jsme dostaly pokyn k zavadeni nemlecne stravy … chi … tak uz nam to zacne:-))) Zacneme zeleninovymi polevkami misto obeda … no polevkou se to jenom nazyva … mam uvarit zeleninku (zacina se mrkvickou a bramborem … nejdrive kazde zvlast, pak dohromady a pak se muze pridavat vzdy jeden druh zeleniny a cekat na reakci) ve vode a pridat lzicku masla nebo rostlinneho tuku a to vse pak rozmixovat a pokusit se vpravit to do prcka bud lzickou nebo lahvickou. K veceri se dava ryzova kase, ale s tim uz mame zkusenosti, od konce 3. mesice krmime ryzovou kasi pred skoro kazdym krmenim kvuli zahusteni a vecer davame dvojnasobnou porci, takze mozna jeste zvysime davku vecer … uvidime … Verunka se totiz jen tak mlicka asi nevzda, takze musim na ni pomaly.
Taky budeme muset prejit postupne na pokracovaci umelou vyzivu … v nasem pripade Nutrilon AR 2 … doberu posledni dve krabice co mame doma a uz budeme kupovat dvojku. Uplne jsem se zapomela zeptat, co s kojenim … ale neva, budu kojit jako dosud … proste po kazdem prikrmu ci mlecnem ci nemlecnem vytahnu jeste prsicka a necham se vysat … nemam toho moc, ale Verunka se prisava velice rada a tak pokud jsem doma tak nas o to nebudu pripravovat. Mozna nam to casem zustane pouze na vecer a na rano a obcas na uklidneni, ale i tak je kazda kapka dobra.
Po poradne jsme sly do nedalekeho parciku hodit se pod stromy a … vyhnala nas boure…Verunku zachranila plastenka na kocar, maminku nezachranilo nic a zmokla jako slepice:-))) Dest se prckovi naramne libil, vylozil si nozicky na slidu a smal se na kazdou kapku co spadla … a ze jich bylo pozehnane:-)))
Jeste musime poreferovat o nasi ceste na vesnici do Vychodnich Cech, kde jsme stravily prodlouzeny vikend. Mely jsme jet vlackem tam i zpet, auto jsem mela totiz sluzebni a pokud nenastoupim zpet, musim si poradit i bez neho… Nakonec ve ctvrtek vecer zavolal nas dobry kamarad z Moravy ze jede do Ph a jestli budeme chtit, muze to nazpatek vzit pres Hradec Kralove a hodit nas az ke strejdovi … no samozrejme ze jsme takovou nabidku nemohly odmitnout:-))) Na vesnici bylo supeeeer … pocasi bylo skvele (i obcasny dest byl vitan), grilovani taky a potencialni o tyden strarsi zenich, shodou okolnosti taky Adamek, byl taky senza. S maminkou a tatinkem Adamka jsme proklabosili cele sobotni grilovani a domluvili se i na nedelni prochazku … a myslim ze by bylo o cem povidat dalsi cely tyden:-)) Vsak to znate, musely jsme zvlaste s maminkou probrat porod (to jsme staly pod stromem asi 2 hodky v kuse, houpaly kocarky a … rodily … az se cela rodina temer valela smichy po zemi … musely jsme vypadat komicky s nasi gestikulaci … nikdo nas sice neslysel, zato dle gest mohli vsichni vytusit o cem se bavime:-))) To mi taky pripomelo, ze ac jsem slibila, nikdy jsem svuj porod na emiminu nevylicila, nejak jsem v pocatku nemela na to energii a pak uz se k tomu nikdy nevratila … no mozna bych to mohla udelat v dohledne dobe, co vy na to? Vzpominate si jeste na ten den ?D?? A vzpominate casto? Ja tedy ano a docela zive … vzdyt to byl muj nejstastnejsi den v zivote a porod ackoliv je bolestivy, byl mym nevetstim zazitkem v zivote, na ktery budu vzpominat vzdy s laskou a v dobrem. Stejne se v dnesni dobe mame dobre, kdyz mame kolem sebe odbornou peci a pomoc … moje babicka mi totiz licila sve porody, 5 ze 6ti deti porodila doma a rozhodne na ne nevzpomina tak jako ja. Ja vim ze to byla jina doba, ale byla to stejne hruza. Mozna se k tomuto tematu jeste vratim u popisu vlastniho porodu…a co vy holky, licily vam vase babicky jak se kdysi rodilo a hlavne jak se pecovalo o miminka? Jaka to byla hruza, kdyz byly deticky opruzene az na krev?
No zpet k te ceste vlackem zpet … na nadrazi jsme byly samozrejme odvezeny a nastoupily jsme do vagonu s rozsirenou plochou na kola a kocarky, takze to bylo fajn. Verunce se jizda vlackem moooc libila, ocicka ji litaly sem tam jako dablikovi, opravdu legrace. Usla az kousek pred Prahou a to jenom proto, ze jsem ji dala pres autosedacku, ve ktere sedela, plenu, aby nebyla rusena. Taky mame z cestovani fotecky a tak jednu pridame do fotogalerie.
Uf, uf … uz je pulnoc …nejak jsem to s tou delkou napoprve prehnala:-))) Jdu se ulozit do vodorovne polohy at jsem ready do dasiho uporne horkeho dne.
Holky, to je ale sila ty vedra, co? V cem davate miminka spinkat? Ja oblekam pouze overalek s kratkym rukavkem a kratkou nohavickou a prikryvam jenom lehkou bavlnenou prikryvkou a i tak se Verunka budi spocena.
Taky se musime pochlubit novou dovednosti … umime pit z normalniho hrnicku!!! Proste jsme to zkusily a sikulka mala hnedka napoprve vedela co s tim … takze uz umi sat z prsicka i z lahvicky, papat lzickou a pit z hrnicku.
Tak se mejte kocky i mimiskove co nejlepe a neuvarte se na tom horkem slunicku
Papa
Sulanek+Veronika 19t
Přečtěte si také
Tchyně nám pomohla s bydlením. Teď má pocit, že jí patří celý náš život
- Anonymní
- 27.06.26
- 208
Tchyně nám finančně pomohla s bydlením a já jí za to byla opravdu vděčná. Jenže od té doby má pocit, že může rozhodovat o všem: o zařízení bytu, výchově dětí, našich dovolených i o tom, jak...
Švagrová pojmenovala dítě po mé zesnulé dceři. Nikdo nechápe, proč mi to vadí
- Anonymní
- 27.06.26
- 222
Když moje švagrová porodila dceru, měla jsem z ní upřímnou radost. Ta ale zmizela ve chvíli, kdy oznámila její jméno. Od té doby je mezi námi napětí a část rodiny si myslí, že reaguji přehnaně.
Partner v 55 letech už dítě nechce. Já ho chci, uvažuju, že si to „zařídím“
- Anonymní
- 27.06.26
- 168
Láska si nevybírá a neptá se na datum narození v občance. Když jsem před čtyřmi měsíci potkala Igora, věkový rozdíl devětadvaceti let jsem vůbec neřešila. Je mi šestadvacet, jemu pětapadesát, ale...
Manžel chce třetí dítě, já už ale nemůžu. Bojím se, že mi to nikdy neodpustí
- Anonymní
- 27.06.26
- 143
Máme dvě děti, domácnost, práci a každodenní kolotoč, který mě vyčerpává víc, než si manžel připouští. On by si přál ještě třetí dítě, protože sní o velké rodině a dalším miminku. Já ale cítím, že...
Chlap v base, 2 děti na krku a rodičák k smíchu. Stát mě hodil přes palubu
- Anonymní
- 27.06.26
- 170
Včera jsem stála u pokladny v supermarketu, v peněžence poslední dvě stovky a v košíku jenom ty nejlevnější plíny, mléko a pár rohlíků. Když mi prodavačka řekla výslednou částku, udělalo se mi...
„Zničili jste mi budoucnost.“ Tohle nám syn řekl po přijímačkách
- Anonymní
- 26.06.26
- 3476
Věděla jsem, že nepřijetí na vysokou školu syna zasáhne. Nečekala jsem ale, že místo zklamání přijde vztek. A že za svůj neúspěch začne obviňovat nás.
Muž chtěl třetí dítě, já už ne. Vyřešila to za nás až jeho vážná nemoc
- Anonymní
- 26.06.26
- 1797
O třetím dítěti jsme se začali bavit ve chvíli, kdy jsem měla pocit, že konečně zase začínám dýchat. Děti byly větší, nocí ubývalo, život se pomalu skládal do nějakého rytmu. A právě tehdy přišel...
Vydělávala jsem víc než manžel. Rodičák mě ale srazil na úplné dno reality
- Anonymní
- 26.06.26
- 1440
Ještě pár měsíců před porodem jsem měla pocit, že máme s manželem věci nastavené fér. Oba jsme pracovali, já dokonce vydělávala o trochu víc než on. Nikdy jsem nad tím nepřemýšlela jako nad něčím...
Doma máme klid, děti a účty. S jiným mužem jsem si vzpomněla, že jsem žena
- Anonymní
- 26.06.26
- 1131
Doma nemáme hádky, křik ani velké drama. Máme funkční manželství, děti, účty a každodenní provoz, který navenek vypadá úplně normálně. Jenže mezi mnou a manželem už dávno není blízkost, touha ani...
Jsem jeho milenka a chřadnu čekáním. Bojím se, že ženu nikdy neopustí
- Anonymní
- 26.06.26
- 747
Už tři roky miluji ženatého muže. Tvrdí, že jeho manželství je dávno mrtvé, že se mnou zažívá něco, co nikdy předtím nepoznal, a že chce být jednou se mnou. Jenže pořád neodchází. Říká, že ho s...
Ahoj Sukánku a ostatní mamči…Tak jsme se dočkali nového deníčku, to jsem ráda, už jsem se bála že skončíme, Když se Sulánek delší dobu neozýval…Tak jak zvládáte ty pařáky???? Mě už to leze krkem zlatě když je tak 25 stupnů, ale tyhle 30 nás zmaří…Karolínka je hned zpocená a nejhorší je to v autě, i když máme klimatizaci ale tu se mi moc nechce zapínat, kvůli Kajulce, aby z toho nebyla nestydlá…Dávám jí spát v body s krátkým rukávem a je přikrytá slabou dekou, ale jak psala Sulánek je taky zpocená…Taky jí dám pít kromě mlíčka ode mě z flašky, musím říct, že jí vzala v pohodě. Nejdřív koukala jak péro co jí to mámka dává do pusy, oči vyvalený pak zjistila, že jí něco teče do pusinky tak začala sát.. Tak jsem ráda. Jinak se Karolínka skoro přetočí ze zad na bříško. Jenže neví co s tou ručičkou co si zalehne, tak začne kníkat a nelíbí se jí to. A z bříška na záda jí to jde parádně..Taky se jí přestalo líbit v postýlce, když nemá spát. To pláče a pláče, takže jí mám na koberci na dece.okolo má hračky a je spokojená…tak já budu končit mějte se v těch vedrech co nejlíp.....Ještě chci popřát Ivče od Mojánka a Ivetě od Magdy všechno nej nej k zítřejšímu svátku atˇ vám dělají Vaše zlatíčka jenom radost.....Mějte se Pa Gabča s Karolínkou (skoro 6 měsíců)