Těhuloviny a (Z)Matkoviny - 25. část - Jak poznáte matku na

Těhotenství

Při pozorování sebe samé v době, kdy jsem bez dítěte, jsem přišla na několik zvláštních věcí, které dělám. Natolik mě to zaujalo, že jsem si začala i více všímat svého okolí. A vypozorovala pár věcí, na základě kterých neomylně poznáte ženu, která, ač nemá u sebe právě dítě, je jistě matkou na mateřské :)) A jaké to jsou?

  • v supermarketu mezi regály vidíte ženu zaujatou zbožím, vybírá, vybírá, a přitom netrpělivě vozíkem přejíždí dopředu, dozadu, dopředu, dozadu… jenze ve vozíku dítě nemá! Nepřipomíná vám to něco? :-)
  • na ulici vidíte dvojici žen, které si o něčem povídají. Jedna z nich (ale většinnou obě, protože ženy na mateřské už se totiž většinnou nedokáží zapojit do rozhovoru s jinými, „nepostiženými“ ženami) houpavě přešlapuje z jedné nohy na nohu, ale žádné dítě nechová :-))
  • viděly jste někdy shluk kočárků před DM-drogerií? Většinnou jedna paní hlídá hned dva či více kočárků, hned z 99% však všechny děti její nejsou. Kdo jsou tedy ty ženy v drogerii, zuřivě se přehrabující záplavou plen, ubrousků, kometiky…?
  • kolem vás prochází žena v dosti pokročilém stádiu těhotenství. Břicho pomalu u země, suptí, připadá si jako dost neforemná velryba a přemýšlí, jestli se ještě vejde do dveří. Proti ní jde jiná žena, štíhlá, nebo pološtíhlá, která se za ní s trošku tupým úsměvem a pochopením v očích otáčí. Jo jo, ta už to má jistě za sebou! Ale POZOR! Neplést se snažilkou, ta si těhotné totiž také všimne, jen její výraz v očích zobrazuje něco mnohem temnejšího a nebezpečnějšího než je pochopení :-)) V takovémto okamžiku těhulce doporučuji uchýlit se někam, kde je hodně lidí :-))
  • matku na mateřské také poznáte podle mastných vlasů, vytahaných oblečení a vražedných pohledů na štíhlé, upravené, načančané manekýny. Občas takové maminy mívají písek ve vlasech, pozvracené límečky (ale to přece nemá cenu převlékat, protože to bude za tři hodiny znovu!), každou ponožku jinou, nebo triko naruby. V letních měsících se některé takto postižené ženy vyznačují mírně vylézající vložkou do podprsenky z tílka, v horším případě mokrou skvrnou na triku právě v oblasti bradavky.
  • maminky s kočáky, potkaly jste někdy ženu debilně civící a usmívající se do vašeho kočárku (teď nemám namysli důchodkyně, které se okamžitě zastavi nad každým kočárkem a šišlavým hlasem začnou na dítě chrlit jak je klášné a sikovné a žubaté a lošťomiloucké, opravdu mám namysly ženy přiměřeného věku, většinnou ve volném triku maskující uvolněnou kůži po porodu) - to jsou totiž maminy, které teď mají dítě na hlídání u babičky nebo hlídá tatínek, a ony mají buď obrovskou radost, že mají chvíli klid, nebo je jim smutno

A kde se s matkou na mateřské zaručeně nepotkáte?

  • na bazéně nebo někde u vody (kde by se musely svléknout do plavek)
  • u kadeřnice, na kosmetice, v soláriu (protože na to není čas!)
  • v knihovně (kde by vzaly čas číst?)

Aspoň tak je to tedy u mně :-)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
beeuska
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 29.06.09 20:09

Prvnííííí:-) a jdu čist…

 
beeuska
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 29.06.09 20:12

Filipi… super, vtipné, výstižné :-) akorát teda do knihovny chodím pravidelně…i s dět­mi.

 
Laya
Kelišová 6398 příspěvků 29.06.09 20:41

Ahoj holky,
Filipi tak to je suprový, úplně se v tom vidím, hlavně jak jsem šla dneska k dr. s mastnýma vlasama a flekatým tričkem. :o)))))))
Tak já mám za sebou kontrolu po šestinedělí, vše je v pořádku prý jsem pěkně zhojená a to krvácení prý MS nebyla ( jak jste tu psaly) tak jsem nafasovala HA a hurá na to. :o)))) Zítra nás čekají kyčle a kontrola ve 2. měsících

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 29.06.09 21:47

Laya: No vidíš, já ti to říkala, ještě si od MS odpočineš. Super že kontrola dopadla dobře!
Bee: Tak to jsi dobrá, já s malou u nás do knihovny nemůžu, ale když jdu do jiné pobočky, tak bez problémů, tam většinnou nikdo není a paní se na malou ještě směje.

 
resa
Kelišová 6361 příspěvků 29.06.09 22:08

Filipi, tak to jsi mě dostala-je naprosto super, jako vždy vynikající-a hlavně krutě pravdivé.:o):o):o) Jen s tou knihovnou nesouhlasím-tam se zákonnitě dohrabu-ale u mě je to holt postižení povoláním a stojí za tím moje speciální výhody v knihovně. Zrovna dneska jsme tam zavítali i s prckem. Prostě bez čtení bych bídne zhynula a noční hodiny to holt jistí.:o) resa

 
Jirina
Extra třída :D 13094 příspěvků 30.06.09 08:12

Pardon že vám sem lezu, deníček jsem si s chutí přečetla a zasmála se. Jak výstižné.
Svého času jsem taky bavila okolí otázkou jak se pozná matka na mateřský? Když jí něco upadne, tak nahlas řekne „bác“. (z vlastní zkušenosti).  

Jiřina z deníčku maminkou s eMiminem už pár let (konkrétně 7)

 
beeuska
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 30.06.09 10:15

Jiřinko - tak to potvrzuji, taky to dělám :-))))) A manželovi jsem dávala zkusit zmrzlinu a řekla mu : HAM :-)))))

Filipi, co to máte za knihovnu? to jako že tam nesmíš s kočárem? at jdou někam!

 
katka-m
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 30.06.09 10:22

Super, fakt jsem se zasmála :).
Akorát stejně jako holky - do knihovny chodím a paní knihovnice šťastně drandí s kočárkem mezi regály, než si vyberu. A pořád si půjčuju knížky podle tloušťky, ale zatímco dřív jsem chtěla „co nejtlustší“, teď radši „ne moc tlustou“ - líp se vozí v kočárku a při tom čtení á 10 stránek za týden jsem začala zapomínat, o čem dlouhé romány jsou :(.
Dokonce už jsem byla jednou i u kadeřníka, i s kočárkem, fén uspává ;).
Hlídání nemám, tj. přiznaky matek momentálně bez dítěte se na mě nevztahují…

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 30.06.09 13:07

U nás v hlavní knihovně bývá většinnou hlava na hlavě, takže by se tam kočárek nevlezl. Navíc je to v patře bez výtahu a já už sice pořádný svaly mám :-) ale zase takový ještě ne, navíc je to propojený se studovnou a znáte to - pšššš!
Chodím teď na Dlážku do knihovny, tam je ta hodná paní knihovnice a většinnou je tam prázdno.
Jinak, moje čtení = 2 stránky denně, když malá spí po obědě, někdy si fakt vyšetřím třeba hoďku, dvě, zalezu do vany a čtu a čtu… Ale pak mám zase výčitky že stojí nádobí, prach, všude hračky, prádlo, tašky… A jindy možnost úklidu nemám a když už je doma manžel, že pohlídá, tak zase všude zavazí, takže to si taky člověk nevybere :-(

 
christabel
Závislačka 3527 příspěvků 30.06.09 13:54

Hm, článek jsem si přečetla, ač naštěstí do vašeho deníčku nepatřím, a musím říci, že se mi nezdá ani trochu vtipný, ale naopak velice hloupý.
Já ti tedy nemyslím, že matka na mateřské musí být nutně neupravené na sebe nedbající stvoření, které se závistivě dívá po upravených ženách. Že neumí hovořit s nikým, kdo právě neřeší děti a mateřství.  

Jistě, má to být patrně nadsázka. Jenom nevím, zda si autorka uvědomuje, že podobnými supervtipnými články jen podporuje stereotypní uvažování, že žena na RD nutně musí být hloupá slepice s mozkem neschopným myšlení.  

A ano, dámy, už slyším vaše poznámky, že nemám smysl pro humor. Pro takto vtipný humor naštěstí nikoliv. Mějte se hezky.
Christabel    

 
Zuzaa
Neúnavná pisatelka 17570 příspěvků 30.06.09 14:09

Filipino tohle je spíše ubohé,než vtipné. Do knihovny chodím, světe div se, nezapomněla jsem číst a mám i kdy. Na kosmetiku ba dokonce i ke kadeřnici a na nehty chodím taktéž…asi přestanu,jsem na RD přeci… a k vodě tedy také už nesmím, neb bych se správně měla stydět svlíknout do plavek.

Bože, tohle může sepsat fakt asi jen nějaký kur domácí.

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 30.06.09 14:21

Ano, ano, akorát nevím, jak říct dětem, že s nimi na kúpelky ani do knihovny už nepůjdu, protože já jako trojmatka (4-2-0) už zřejmě ani nebudu vycházet na ulici, neb  tak zřízená a nekomunikativní žena by byla okolí nebezpečná :-/

Mimochodem, když už psát generalizace o mateřství, tak něco originálnějšího, prošííím…

 
jjelena  30.06.09 14:21

No, jediné v čem se vidím, je ten nákupní vozík… s tím souhlasím a ještě doplním, že se ho občas snažím i zabrzdit. Ale to ostatní mě osobně spíš uráží a podle tebe bych měla být nemožná slepice totálně mimo realitu. Mám spoustu známých, co děti nemají, tudíž nejsou na MD a dokážeme se bavit naprosto v pohodě, ke kadeřnici apod. chodím taky,plenky a ubrousky kupuju, to je pravda, ale bez nich to jaksi nejde. A bazén? Zvládám to i sama s dvěma malýma dětma a světe div se, ještě se mi neutopily. Pravda, do knihovny nechodím, ale knížky si pravidelně objednávám přes net nebo od rodiny k vánocům, narozeninám atd. a dokonce si je i přečtu.

 
janinkacumacek
Zasloužilá kecalka 529 příspěvků 30.06.09 14:51

No nevím jestli bych zrovna tenhle článek označila za vtipný, myslím, že spousta maminek chodí do knihovny (pro mě super relax i s malým 5. měsíčním miminem), na plavání (pokud vím jsou i jednodílné plavky a špeky mě neserou), mají i své zájmy a koníčky (já například maluju album malýmu, pletu a vytvářím teď ponožkové pejsky), setkávají se i s přáteli nemající děti a nemají potřebu rozebírat děti (ráda jezdím do své práce, předám na pomuchlání malýho a dělám si své věci nebo se bavím co nového u nich), do musea (super, měli jsme vstup jen dětský za 15 kč a malýmu se líbily obrázky) do Zoo (máme roční vstupenku) a tak bych mohla pokračovat dál i ke kadeřnici se dostanu a barvým si vlasy sama i kamarádkám, do DMka zá:,–(ně jezdím s kočárkem a ráda kupuju věci pro malýho a problém mi to teda nedělá, ráda chodím i nastrojená, zvlášť na akce s malým, nevím, ještě jsem teda neviděla maminu co by byla neupravená, pokud si teda nehraje s dítětem.

 
maxik
Kelišová 5743 příspěvků 1 inzerát 30.06.09 15:05

Filipino, tož doufám, že celý článek byl psán s velkou nadsázkou a poslední věta s meganadsázkou, protože takhle „zblbnout“ z dětí bych nepřála nikomu. A nějak si nedovedu představit, kdo takovou esteticky i duševně neudržovanou osobu, která už umí jen culit se slabomyslně na těhotné a do kočárů, všechny zájmy šly do kytek a jako jediné konverzační téma jí zůstalo papání/kakání/čů­rání/spinkání/blin­kání, jednou zase zaměstná a jaký životní styl od ní její děti odkoukají. Báječný obraz ženy na mateřské…
O mě z těch tvých tutových příznaků platí jen to umolousané oblečení - ne že bych byla líná se převléct, ale odmala mám dar se superrychle zmazat a i v dospělosti po mě fleky, drobky, bláto, malba ze zdí a voda z kaluží vyloženě jdou, a nenavštěvování kosmetiky a holiče - nechodila jsem nikdy, hýčkám se samoobslužně.  Po­kud se v mém životě něco zá:,–(ního změnilo, tak efektivněji nakládám s časem.  

 
janine24
Generální žvanilka 23506 příspěvků 30.06.09 15:10

Asi jsem na určitý věci citlivá, ale ani mě to nepříjde jako moc vtipný. Chápu ironii, chápu dělání si srandu sama ze sebe, ale celkově to na mě působí spíš k breku… A obávám se, že běžná populace z toho pochopí jen implikaci, už jsou ty mámy na MD takový slepice, že to, že jsou slepice, jim příjde vtipný. Pro mě je to stejnej nesmysl, jako že ženská po MD je blbá a v práci se musí všechno učit znova a za ty 3 roky zakrní a tak. Tyhle stereotypy fakt nemám ráda a že by mě pobavily???? To ne.

 
beeuska
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 30.06.09 19:48

Ach bože! Tak sis to, Filipi krásně vyžrala :-//////////// No nic, bývalas nepochopena a sepsuta za články jako neplodka, jsi i ted :-))) Holt ne každý dokáže skousnout nadsázku, a vztahuje to do puntíku na sebe. Co na to říct… jejich názor :-) Doufám, že tě to neodradilo od psaní !!!!! Nepřipadám si jako slepice, nežiju kakáním a papáním, dokážu se bavit i bez dětí…a přesto mi to přijde hodně vtipné, ba dokonce se v tom místy poznávám.

 
suvik
Nadpozemská drbna 25223 příspěvků 30.06.09 20:08

Ale dámy :-))))), připadá mi to jako když se Paroubek naštval na Mareše, jak ho zobrazil v Zeleným Raoulovi. Nerada bych tu něco o potrefených husách, když už jsme u té drůbeže (zase :-/ ). Přece je jasný, že jde o nadsázku a nikdo si nehraje na to, že toto je přesně předobraz ženy na mateřské…ovšem která z vás někdy neměla umolousané triko, nehoupala se v nohách, aniž by měla dítě na rukách atd. jsou to vypíchnutý situace.  

Mluvíte o stereotypech v myšlení…berete to moc intelektuálně, toto určitě nebyl článek k zamyšlení, alébrž k pobavení.  

Tak napište o matce superhrdince. Ale to bude nuda ne?  

Jo a líbil se mi ten jeden komentář „naštěstí mezi vás nepatřím“ ..... to si to nemůžete odpusit? :-/ spíš mi přijde trapný tohle…

 
maxik
Kelišová 5743 příspěvků 1 inzerát 30.06.09 20:15

Teď jsem nakoukla do diskuze Manželství a podpatky, kde zakladatelce manžel zakázal koupit si boty, protože vypadají jak pro lehkou děvu a mají podpatky, což se prý pro vdanou ženskou nehodí - tahle příhodička je jen ukázka jeho obvyklého způsobu uvažování a jednání s manželkou.
Samozřejmě pán je zjevně extrém, ale těch, co neberou svou ženu až tak jako rovnocenného partnera, a to především v době, kdy je na RD a omezená nutností péče o dítě/děti, tu  v diskuzích vyplouvá na povrch více. Většina si představu  man­želka = nesvéprávná nána vhodná tak k údržbě domácnosti a dále dle aktuální potřeby pravdě­podobně nese z původních rodin, ale proč ji ještě posilovat tím, že se budeme prezentovat jako neschopné slípky?

 
Laya
Kelišová 6398 příspěvků 30.06.09 20:19

Beu souhlasím, Filipi i tak díky za deníček, já se v něm prostě vidím a to si o sobě teda nemyslím že jsem slepice, holt nejsem supermatka která u dvouměsíčíního dítěte se stihne pěkně načančat než vyrazí ven na procházku a  ještě se mi nepovedlo udělat něco s vytahaným břichem. Jo u kadeřnice jsem byla, ale s kamarádkou a s tím že kadeřnice je moje ségra…

 
christabel
Závislačka 3527 příspěvků 30.06.09 20:32

Já k tomu ještě chci podotknout, že kdybych byla prvně těhotná a přišla na tento server poprvé, jako před třemi lety, a na hlavní stránce mi padl do oka tento článek, okamžitě bych se dekovala pryč, protože bych si řekla, že s tímto kurníkem nehodlám mít nikdy nic společného.
Filipino, když chodíš neupravená a nedovedeš mluvit o ničem jiném, tvoje věc, ale nemysli si, že tak se pozná žena, která je na mateřské.
Možná že kdybys viděla dále než na špičku vlastního nosu, poznala bys i jiné maminky, než takové, jaké popisuješ.
Takové, o jakých píšeš, já vůbec neznám, ani jedna maminka, kterou znám, tomu neodpovídá. Tak koho popisuješ kromě sebe?
Plácáte se tady po ramenou, jak je to strašně vtipné. To nedovede unést, že někomu to nepřipadá vtipné, ale hloupé?  

 
suvik
Nadpozemská drbna 25223 příspěvků 30.06.09 20:35

Christabeljá to unesu a nikde se s nikým nepoplácávám :-). Já jen nechápu proč si to tak berete, vždyť to není myšleno vážně proboha!!! (nechápu, že vám stojí za to řešit takový prkotiny)

 
christabel
Závislačka 3527 příspěvků 30.06.09 20:41

A to sem mohou psát jen ty, kterým to připadá strašně vtipné? A když to někomu přijde jako hloupost, tak to sem napsat nemůže?
Já vím, že to nebylo myšleno vážně, že to bylo zamýšleno jako legrace. Četla jsem na podobné téma už vtipné články, ale tento k nim nepatří, alespoň podle mého názoru. Tak jsem to prostě připsala do komentáře, k tomu přece komentáře jsou.
Proč ti tak vadí, že sem napíšu svůj názor?

 
maxik
Kelišová 5743 příspěvků 1 inzerát 30.06.09 20:42

Myslím, že mezi supermatkou a imaginární hrdinkou deníčku je prostor pro velkou škálu různě normálních žen ;-)
Ono by mi to možná i přišlo vtipné, kdyby nebylo tolik lidí překvapených, že jsem dodělala tu 2. VŠ, když mám přece to dítě, kdyby se na mě divně nedívali třeba v té knihovně, když si s jedním děckem na zádech a druhým u nohy půjčuju odbornou literaturu, kdybych několikrát i od velmi soudných lidí chválících nějakou knihu neslyšela pak: *No jo, ale ty teď vlastně nemáš čas na čtení, že? *a kdybych neměla pár dalších podobných zážitků, které mě utvrzují v tom, že spousta lidí by řekla, že Filipina vykreslila naprosto realistický obraz.

 
suvik
Nadpozemská drbna 25223 příspěvků 30.06.09 20:46

Mě by zas, s prominutím, mohly vaše komentáře připadat jako pyšné…já jsem lepší než vy - slepice. Ale já se za to nestydím, v šestinedělí mě hormony tak lítaly, že takovýho myšáka aby pohledal. Teď už je to lepší, ale přece jen jsem jiná než když jsem dítě neměla. Řeším momentálně totálně jiný věci než tehdá a jsou to věci fakt dost přízemní. Myslím, že časem to bude lepší a stane se ze mě zas normální člověk.....a budu se opět moci zapojit mezi vás a sprdávat ostatní, jak jsou hloupí.

 
suvik
Nadpozemská drbna 25223 příspěvků 30.06.09 20:48

Christabelmě nevadí, že píšeš svůj názor. Já říkám, že nechápu, že vám stojí za to se tímto zabývat a dávat někomu jinému najevo, jak je omezený a hloupý. Tak mi to totiž vyznělo. Pokud se pletu, tak se omlouvám.

 
suvik
Nadpozemská drbna 25223 příspěvků 30.06.09 20:52

Já nevím, jak velké děti máte vy. My, co sem chodíme a píšem si o těch přízemních věcech (většinou si vzájemně radíme jak na ně), tak máme dítě první a vcelku malé. Takže jsme v tom až po uši. Rozhodně se nepovažuju za tupce, ovšem je pravda, že jsem netušila, jak velkej kotrmelec udělám, až se to malý stvoření narodí. Například mám totálně rozhozenou časovou osu, někdo mi řekne, že něco bylo v únoru a já si nedokážu vybavit, kdy to bylo, jestlo to bylo daleko od toho, co je teď, ani nevnímám, že je třeba léto (fakt nechápu). Teď před chvilkou jsem zase (!!!) dala vařit na plotnu dudlíky bez vody, no magor, tohle jsem předtím rozhodně nedělala :-)))))))

 
christabel
Závislačka 3527 příspěvků 30.06.09 21:13

Suvik, my si sem také chodíme povídat o obyčejných, ale i neobyčejných věcech, zkrátka o tom, co nás zajímá.
Já myslím, že zmatky a chaos jsou po narození mimi úplně normální. Já bych zase dala klidně vařit vodu bez dudlíků:))) Proto není nikdo magor. Jistěže se mi stalo víckrát, že jsem se nedokázala vypravit ven dobře, tahala jsem v zimě po zcela rozkopaném městě kočár s miminem, nákupem, spisy do práce a kdovíčím a měla jsem dost, domů jsem dorazila ve stavu, jako kdybych dvě hodiny v dešti kopala kanál a o nějaké eleganci nemohla být řeč:))
Jenže rozdíl je asi v tom, že já to nepokládám za setrvalý stav, ve kterém si budu libovat a říkat si, že to vlastně nevadí, protože jsem na RD a tedy se PŘEDPOKLÁDÁ, že budu vypadat jako popelář na konci směny. Spíš se snažím organizovat si čas a věnovat pozornost i tomu, jak vypadám, a také, o čem přemýšlím a co píšu.
A to, že jsem třeba netrefila oblečení, vyrazila ven rozcuchaná nebo nenalíčená, to se mi rozhodně stávalo i za bezdětna, to se prostě stane, že to někdy nedáme. Proč bychom z toho měly dělat signifikantní znak matky na RD a ještě to takto hloupě zevšeobecňovat? Jak píše Maxik, pak se nesmíme divit, když nás tak okolí bude brát.
Znám tě trochu z diskusí, nemyslím si, že jsi hloupá. A taky si nemyslím, že se v tom článku poznáváš:)
Mám děti 2r8m a 1 rok.
Christabel

 
čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 30.06.09 21:24

Filipino, super deníček, moc ráda je čtu. Jen mě teď tu zvedlou náladu zase zkazili ty příspěvky pod ním :(
Dámy, ano chápu, že vše zvládáte líp, stereotypům zmar a tak podobně. Jen mi ta kritika přijde trochu zbytečná a přehnaná. Jako by jste nám dávali najevo, jaké jsme neschopné, my prvomatky malých dítek. Protože některé ze zmíněných znaků alespoň občas mám (ty lezoucí vložky do podprdy jsou občas fakt běsný :) ). 
Mizím, na tohle nešlo nereagovat :(

 
christabel
Závislačka 3527 příspěvků 30.06.09 21:28

Až na to, Čičinko, že to dala najevo Filipina. Ta přece psala o tom, jak vypadají matky malých dítek. Nebo jsem snad já a ostatní,  kterým to nepřipadá jako děsná bžunda, někde psaly, že jste neschopné? To snad ne…  

 
suvik
Nadpozemská drbna 25223 příspěvků 30.06.09 21:37

Nevím…přijde mi, že to berete moc vážně. Za setrvalý stav to asi Filipi nepovažuje, si myslím, nechci ji tu obhajovat, to si udělá ona sama určitě, že by si v tom libovala, to tam taky nepsala, prostě napsala první co ji napadlo. O drůbeži padlo první slovo od vás, teď koukám, že jsi to „naštěstí“ napsala ty, Christabel, jak si to mám tedy vyložit? No,že jsi ráda, že mezi nás přitroublé nepatříš. Jsem z těchto diskuzí o ničem unavená…nějak se to teď tady rozmohlo. Diskuze o krupici, chodítkách se zvrhne v přesvědčování se, kdo je lepší matka a má lepší metody, mě to přijde prostě ubohé. Nemůžu si pomoct, ale moralizátoři mi lezou na nervy. Tím končím a k tématu se již nebudu vyjadřovat, nepotřebuju nikoho přesvědčovat o svých kvalitách a nepotřebuju, aby mě někdo přesvědčoval zase o svých.

 
čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 30.06.09 21:54

Ne Christabel, dáváte to najevo vy. Já jsem do teď měla pocit, že to, že nestíhám do knihovny nebo že jsem si s dítětem v náručí nestihla umýt vlasy je celkem běžný jev. Zkrátka to ne vždy vyjde, stejně jako to, že si zapomenu vyměnit vložku v podprdě a proteče mi. Po tom, co jste tu napsali, si poněkud neschopná připadám, protože očividně na světě existují matky, kterým se to nestává.  

Už na to reagovat nebudu, je to opravdu neplodná diskuze, jen jsem chtěla říct, že mě to zamrzelo a pokazilo tu dobrou náladu z deníčku.

 
beeuska
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 30.06.09 22:26

Suvi, moš recht :-)
A pro ty, „co k nám naštěstí  nepatří“ (jejich slova, ne moje) :  Asi je to dobře, protože evidentně patříte jinam. Tam, kde se „scházejí“ matky intelektuálky, dokonalé, mateřskou dovolenou nepoznamenané…až vydáte deníček, moc ráda si ho přečtu a hodím recenzi!

 
Koralka
Závislačka 3235 příspěvků 30.06.09 22:33

začínám na sobě pozorovat ještě jeden znak matky na RD: asi ztrácím smysl pro humor, či co......

 
beeuska
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 30.06.09 22:44

Koralko- a nebo ho máš „jinde“…

 
Len-til-kah
Extra třída :D 13893 příspěvků 30.06.09 23:15

Víte, já myslím, že je to setrvačnost. Ještě loni totiž matky s malými dětmi byly některými „od vás“ podávány jako osoby, jimž nelze nic, než závidět jejich lehký a bezstarostný život plný dětského smíchu, a je docela vtipné pozorovat ty názorové obraty, když je člověk na druhém břehu (jakože to taková sranda není, kolikrát to není vůbec žádná sranda).
Hlavně si nemyslím, že by tady ta přestřelka byla taková, kdyby neexistovaly předchozí deníčky (a hlavně pozoruju, že lidi, které znám, se tu jeví nějak zkresleně). To jenom pohled mé drobné maličkosti na věc…

No a já… mě to neurazilo. To spíš se mě dotklo, že mé spoludiskutující napsaly, že žádnou takovou slípku neznají. A CO PROSÍM PĚKNĚ JÁ, JÁ JSEM VOSK???? :-)))))) (samozřejmě očekávám, že mě nyní budete ujišťovat, jaká jsem atraktivní, stále inteligentní osoba s všeobecným přehledem zvládající mateřství levou zadní - zvlášť teda dneska… - ač to není vůbec pravda).
Ne, fakt si myslím, že by to na mně nikdo nepoznal. Popravdě, on by na mně nikdo nepoznal ani to, že jsem vdaná a dokonce ani to, že už mám občanku :(.
Naopak se náramně bavím, když vidím upachtěnou paní s kočárkem, já čirou náhodou bez dětí a ona na mě kouká stylem „no počkej potvoro, za pár let poznáš, zač je toho loket“ :-))).

Dokonce si říkám, že ženy po RD by měly být zaměstnávány jako top manažerky, protože takový multitasking jako matka malých dětí nemá žádný chlap šanci zvládnout.

A Suvik, neplač, první dítě má člověk naštěstí jen jednou!

 
christabel
Závislačka 3527 příspěvků 30.06.09 23:33

Tak to, že mezi vás naštěstí nepatřím, se netýkalo tohoto konkrétního deníčku, ale celkového stylu Filipiny a některých dalších, jak jej znám z dřívějška, kdy jsem čítala její deníčky - už je to dost dlouho.
Konkrétně Filipina v dobách, kdy se jí nedařilo otěhotnět, častovala těhotné a maminky takovými výrazy, že já bych se styděla si je jen pomyslet. A pak se samozřejmě obhajovala, že je to nadsázka.
Takže já jsem skutečně ráda, že toto jde mimo mne, vaše deníčky ani komentáře nečtu, toto byla náhoda, že jsem si článek přečetla.  

 
christabel
Závislačka 3527 příspěvků 30.06.09 23:41

To je opravdu zajímavé, jak to čteš, Čičinko.
Filipina zde napíše poměrně obhrouble „vtipný“ článek o matkách, jak jsou  neupravené a nemyslící, já zastávám názor, že matky takové nejsou a v tomto smyslu jí odpovím.
A já jsem ta, která ti naznačuje, že jsi neschopná:)  

Dobrá nálada ve Filipininých deníččích skutečně panuje. Když jsem je čítala dříve, odvíjela se od toho, že všechny ženy, které mají dítě, jsou téměř zločinné, jelikož nejsou dostatečně solidární s těmi, které otěhotnět nemohou.  

 
Len-til-kah
Extra třída :D 13893 příspěvků 30.06.09 23:53

Jo a s tím lanolinem (však víš) jsi to mohla napsat sama, ne?! Mi se teda fest nechce dohledávat tvůj mail (čtu to přes klienta a ten adresy nevyhledává, anebo jsem blbá a neumím to) a tys mi ho tam, ženská, nevyplnila! Se na to vykašlu :-)

 
Dafné
Závislačka 3784 příspěvků 01.07.09 00:21

Christabel - nedá mi to nereagovat - myslím, že celkově nechápeš holky z těhulovin (resp. z psychiky) - vypadá to, že jsi nezažila několikaleté čekání na miminko jako holky co tu zrovna mají to svoje vytoužené štěstí. To člověka hodně změní - myslím na to označení těhotných, které jsi zmiňovala - není to žádné hanění, je to jen způsob vyrovnání se s vlastním neštěstím, když se nedaří otěhotnět. Nikdo tak nikomu neříká na ulici, ventilujeme to jen tady mezi svými a ostatní to nemusí číst, proto jsou tu různé deníčky s různým zaměřením, protože bez vlastní zkušenosti je to nepochopitelné.     A ten obrat po porodu, to je celkem normální. Dítě zatím nemám, ale i tak mě článek pobavil a vůbec mě nenapadlo, že by tím Filipina chtěla nějak generalizovat pohled na ženské na MD. Mám kamarádky z obou stran - ty které se věnují dítěti na 1000% a nic jiného nedělají i ty druhé, které u toho stihnou práci, studium apod.  Oba případy mi přijdou v pořádku, když to tak vyhovuje mamce i dítěti (a celé rodině) - je to každého věc.  A jestli se tě článek dotknul, protože ty takováhle matka nejsi, tak si nemyslím, že je to článkem, ale třeba opravdu tvou zkušeností s okolím (jakože se někdo diví, co u dítěte stihneš).  

Teď čekám co se na mě sesype - nebudu to dál komentovat, jen jsem napsala názor a mizím.  

 
Flyingfrog
Extra třída :D 12002 příspěvků 01.07.09 07:23

Uuuf, viděla jsem 40 komentářů, tak si říkám, počtu si, co holky zase píšou, protože se mi to dobře čte a hle. Místo toho tady vidím výtky o nevtipnosti. Po pravdě, nerada lezu někomu do deníčku, kam nepatřím, komentářem, ale tady mi to nedá. Jsem tu na emiminu necelý rok, děti nemám. Jen mi nějak přirostly k srdci holky z Psychiky a samozřejmě pak i z Těhulovin. Pokaždé jsem četla deníčky a komentáře, které nepostrádají humor. Možná specifický, ale humor a nadsázku. Stejně jako tento deníček. Já se nasmála. A to, že na dokonalé matky nic z popisovaného neplatí neznamená, že se nenajde nějaká mamča, která se v popisovaném pozná a zasměje se taky.

 
suvik
Nadpozemská drbna 25223 příspěvků 01.07.09 08:26

Lentil, však to bylo jen tak (lanolin), ani jsem nečekala odpověď přece nééé? :-))))  

Jinak tu to tady se ti asi jeví jako názorový obrat, to je jasný…však jo :-).   

Nicméně, pořád a stále stejné je to tu v tom, že toto opravdu není myšleno extra punktlich do mrtě vážně kruciš a mě nebaví to furt někomu vysvětlovat. Je to uvedené do extrému (záměrně), stejně jako předchozí těhny, posílání do masového hrobu apod., to je to tak málo očividné nebo fakt mám divnej smysl pro humor? Proč si nevyventilovat co mě trápí a převést to do srandy, ono se to líp snáší a proč si neudělat srandu sama ze sebe, když jsem momentálně na mentální úrovni jakési prazvláštní, ani nevím, kam se zařadit. To jako ale vážně (konečně!) :-)  

Pokud si to někdo vztahuje na sebe, tak mě to mrzí, ale špatně to pochopil, úmyslem není nikoho urážet, což mi přijde, že se o ostatních komentářích moc říct nedá (a to mě mrzí ještě víc).

 
zu
Závislačka 4339 příspěvků 01.07.09 08:30

Tak přece jen mi to nedá nereagovat…
Nepatřím do tohoto deníčku,ale vždycky si článek přečtu - to se snad na veřejném fóru může..A čtu je proto, protože bývají vtipné..
Ale tenhle - všechny co jsme sem napsaly VÍME, že je to nadsázka,parodie, ironie…
Ale ženská,mě jsi rozbrečela..Doufám, že je to ještě poporodníma hormonama, ale připadám si totálně neschopná  a nechutná i bez takovéhleho srandovního připomenutí, o tom břichu a úplné hrůzy z léta ani nemluvě..
Jenom o tohle tady jde, že to podle mě autorka prostě přehnala.
A ještě jedna věc - vyčítáte, že nechápeme dlouholeté snažilky..A jak bych mohla, pokud k nim nepatřím?? Můžu se o to akorát snažit(a taky se snažím),ale to jsou nesdělitelné věci, to se musí zažít..Přesně,jak psala Lentilka a teď nevím, ještě někdo - jak mimi zamíchá životem - to si předtím člověk prostě nepředstaví..
Už jsem to tu kdysi psala,že mi nepřijde agresivita jako správná cesta k miminku a ze slovíčka „těhna“ je mi prostě úplně zle..Nadsázka je nadsázka,ale člověk by měl vážit sílu slov.
Přijde mi strašně moc nespravedlivé, že někdo po miminku touží a nemá ho;všem souložilkám přeju, ať se dočkají.
Zu+Julinka(10/2006)+­František(05/2009)

 
janinkacumacek
Zasloužilá kecalka 529 příspěvků 01.07.09 08:40

Já se za super matku nepovažuju, kdo mě zdá ví že jsem si prožila své od těhotenství, porodu, 7 h řvaní našeho malýho až po poporodní depresy s antidepresivy, keteré beru do teď. Vtipné se mi to nezdá jen z toho pohledu, že mě doktor varoval před stereotipem na MD,RD a prohlubováním deprese, snažím se proto dělat to co jsem zde již napsala a i tak stíhám vařit pro manžela, sebe a do zásoby pro malýho + všechny domácí práce ,ale s mírou a rozumem, jako v kícce u nás není a máme dny kdy si jen hrajem a nic jinýho s mým 5ti měs. synem.
Chápu, že tenhle článek byl napsán s velkou nadsázkou a mnohé z nás se v určitých bodech sem tam i poznávají, ale pevně věřím, že to byl opravdu jen velký vtip a pak se tedy i já jen zasměju.

 
suvik
Nadpozemská drbna 25223 příspěvků 01.07.09 08:40

Ojojojoj Zu..... chjo, chjo. Prostě jak už to mám říct jinak? Články z deníčků pro neplodky jsou ovšem určené pro nepldoky (to pochopení nikde jinde nenajdou, jak správně píšeš), záměr není ukazovat těhotným, matkám, jak jsou strašné.....záměr je ulevit si.  

Prodělala jsem ten kotrmelec už v těhotenství, najednou nechápe člověk ty své neplodnice srdcem, protože mu přijde, že je přece jasný, že je těhotnej, jak kdyby ani ty 3 roky atd. nečekal. Ale chápu je minimálně rozumově, pořád, nedám na ně prostě dopustit, znám většinu osobně, pomáháme se i mimo deníček. Rozumím též tomu, že vy to nechápete, nerozumím stále té potřebě se k tomu vyjadřovat a přesvědčovat nás o svém pohledu. Já ho stejně budu mít asi jiný dál… A důležité přece je, že záměrem těchto deníčků není nikomu ubližovat (citově). Co? Kapito?  

Co to zas dělám, jsem slíbila, že toho nechám…  

A Matýsek se posr… (hurá!!!! :-))) ), tak já už jdu. Lentil, jsme už téměř plně na látce, juchůůů :-)

 
beeuska
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 01.07.09 08:52

Suvi, je to jako házet perly sviním :-((((( pokud by se někdo zase chtěl urazit, je to pouze přísloví, nemyslím to doslova!
Tak já nevím, zaprvé se tu Filipi ani žádná z nás nemusí ospravedlnovat, je to koneckonců "náš " deníček, to, že vyjde na hlavní straně, bylo v tomto případě spíše na škodu :-( a za druhé - jsem divná, když se minimálně v 5 bodech poznávám a ještě se tomu směji? Nevím… jestli to tak některé z vás přijde, je mi to srdečně jedno. A říct, že mě článek rozplakal…to už je… jak to říct? :-)
Slovo těhna mi urážlivé nepřijde, ale nazývat snažilky SOULOŽILKAMI, to ano. Vy dokonalé matky snad nesouložíte?

 
suvik
Nadpozemská drbna 25223 příspěvků 01.07.09 09:01

Souložilka náhodou dobrý :-)))))), že nás to dřív nenapadlo :-)

 
beeuska
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 01.07.09 09:13

Šuvajz, i ty, Brute? :-))))))))))))))))))))

 
janine24
Generální žvanilka 23506 příspěvků 01.07.09 09:35

Nechci nikoho o ničem přesvědčovat, ale na rozdíl od některých výše komentujících, já zkušenost dlouholeté a dlouholetě neúspěšné snažilky mám. Mám dokonce i zkušenost několika neúspěšných IUI, stimulaci před IVF, která skončila předčasně pro disfunkci a dokonce jsem si dneska ráno po 8 dnech zpoždění dělala asi po roce test. Samozřejmě negativní. To je tak pro vysvětlení - a i když jsem si milionkrát pobrečela, prošla tolika depkama, hádkama, vším možným, moje cesta pro smíření se s tím, že někdo jiný to má na 1. pokus a já si nedávno „oslavila“ 3. výročí oficiálního snažení a asi 3,5 roku neoficiálního, není ve vašem typu humoru nebo nadsázky. Mě to příjde jako zbytečná agrese a neúcta k těm, který možná nosí pod srdcem potenciální dar k adopci pro ty z nás, kterým se to prostě nikdy nepovede. A nazvat je jakkoli jinak než velkými hrdinkami, protože se dítete vzdají pro nás. Nemoralizuju, jen ukazuju vlastní zkušenost a přístup.  

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 01.07.09 09:40

Zuzaa: Tvůj komentář, a to se na mě nezlob, cítím jako hodně silnou urážku, takže na něj více reagovat nebudu. Snad jen bych příště trošku vážila slova, přímé označení „kur domácí“ je totiž přímá urážka, vůči mojí osobě a to se mi teda fakt nelíbí!!!!!!!!!   Christabel: Můžu vědět na základě čeho se domníváš, že si nevidím na špičku nosu? Tyhle urážky už mě fakt docela štvou, mám pocit že tady nejde ani o to, co a kdy jsem napsala, prostě ti vadím, možná ještě z dob kdy jsem psala do psychiky. Světe div se, dodnes mě nepobuřuje, když mě nějaká snažilka nazve hrubším výrazem, když ovšem vím, že je to nadsázka a není to myšleno vážněa za účelem ublížit. Neštve mě to dnes, neštvalo mě to ani když jsem byla těhotná. Protože vím o čem je řeč a dokážu to pochopit. A ze tvých příspěvků mám spíše pocit, že si nevidíš na špičku nosu ty. Já taky nechodím do tvých deníčků, abych tam komentovala nedejbože nějaký slovní ústřel, nebo nějaký názor, se kterým já neslouhlasím.  

A k deníčku, nemám pocit, že bych napsala něco, za co bych se někomu musela omlouvat. No, prostě nestíhám, občas chodím jak šunt, hodím na sebe co vidím, občas mi leze i ta vložka z podprdy a z 99% nestíhám. Nestydím se za to, ale ani na to nejsem pyšná. Prostě jsem na mateřské a můžu si to dovolit. Ano, obdivuji i ty super matky, které vzorně zabezpečí své dítě, maximálně se mu věnují, ale přitom o sebe stíhají vzorně pečovat, bravurně zvládají domácnost, chodí upravené, skvěle a pravidelně vaří, … mohla bych pokračovat do aleluja, ne, já hold taková matka nejsem, mám totiž dítě, se kterým musím cvičit, neexistuje položit ho na zem a „rozvíjej se samo, zatímco já se zatím namaluju, poskládám si prádlo, vyžehlím…“ bohužel, i u toho hraní s ní musím být já, krčit jí nožičku, protože se do svých téměř 10 měsíců neplazila - a to rozhodně ne proto, že bych se jí nevěnovala. Hold mám dítě, které neexistuje nechat vyřvat v postýlce, jelikož má astma a mohla by dostat záchvat.
Nelituju jediné věci, kterou jsem napsala, pokud v tom někdo cítí urážku, je mi to líto, ale za to já nemůžu. Psáno to bylo s nadsázkou, samozřejmě, i já se občas namaluju (i když většinnou ne, ale za to se rozhodně nestydím!), na plavání chodíme pravidelně od dceřiných 5 měsíců, do knihovny také občas zajdu, uklidit byt taky dokážu, hold VŠ jsem na mateřské neudělala, ale zato jsem s bříškem v nejhorších nevolnostech úspěšně dokončila maturitu, na kterou jsem se dala. Malé se věnuji jak nejlépe umím.
Hold tyhle deníčky jsou psány trošku jinak a jiným stylem, pokud vám vadím, radím vám jediné, když jako autora uvidíte Filipinu, honem jeďte někam níž a daleko od článku, nečtěte moje články (ale právo na to vám rozhodně neupírám!„) a ignorujte mě. Víc vám poradit nemůžu, píšu jak píšu a tohle je můj styl, nic nemyslím zle a deníček byl dle mého názoru nevinný, bez skrytého významu, bez urážek.
Asi by se nikomu z vás nelíbilo kdybych vám lezla do vašich deníčků a dělala tam zlou krev. Holky z psychiky budou mít vždycky "těhny“, těhotný z těhulovin to pochopí a matky ze Zmatkovin hold budou ulísaný neupravený, no, dobře, tak jsme popeláři nechutný, všechny kolem sebe urážíme, tak si nás prostě nevšímejte. Ale zřejmě je tu problém jen v mé osobě, že někomu nesedím, jeho problém, ne můj.
Toť k diskuzi, která se tu vyrojila, omlouvám se za dlouhý komentář.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »