Zobrazuji pouze komentáře k záznamu Těšitelky 15 - Hopsa hejsa pojedeme do Brandejsa, zpět na záznam v deníčku můžete jít ZDE.

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
Zet
857
18.10.06 11:47

Ahojky,  

Leni - pár lidí mi včera taky říkalo, že museli seškrabovat auto??? No já jsem vykoukla z okna, a nepřišlo mi to, a když jsem vyrážela s kočárkem, tak jsem ho naštěstí seškrabovat nemusela:-)). Já jsem pokud si dobře pamatuji do nějakého 20 tt přibrala snad jen3,5. Pak to šlo rychleji, a vidět to na mě moc nebylo - jsem objemná i normálně, takže si nikdo nevšiml.....Na tu mateřskou ve výši rodičáku máš myslím nárok opravdu až ode dne porodu, ale jistá si tím nejsem.Na mateřskou se chodí strandartně 6-8 týdnu před plánovaným termínem porodu. Já šla 6 týdnů před plán, a nakonec to bylo 8, ale je to jedno, ta délka je prostě daná. Do kočárku jsem v zimě používala rychlozavinovačku, přesto ještě dečku nebo plymo. Jsme narozený 29.3., takže v podstatě to samý a mám kombinaci X-Lander, před týdnem jsem přesídlili do sporťáku, protože s fusakem bychom se do tý korbičky určitě nevešli.  

Leilo - neboj se porodu, vážně. Mě furt v porodnici, jak jsem přenášela říkali, že ze mě to mimi nějak dostanou… I když jsem si ten porod užila, klíďo bych si to hned zoopakla. Mě děsně vyčerpávalo spíš šestinedělí, ještě problémy s kojením, navíc s nezájmem manžela (vuči mě, ne vůči mimi). Ale musíme si tím projít všechny a určitě to zvládneš, neboj :-)) Taky mi říkali, že bude Romča velikej, ještě u porodu říkali, no paní v noci rodila 2,5kg, Vy máte odhad 3,5kg a to už je rozdíl, a bylo to v pohodě. Gratuluji k výběru kočárku :-), ale v březnu možná už budeš mít problém s místem, ale když dáš mimi do sporťáku, může tam ležet, tak ho zabalíš a bude. My taky většinou ležíme, zatím jsem ho dala do sedu jen jednou, když jsem potřebovala zvětšit prostor na nákup… Yal jsem neměla a stejně se se na sále trochu po…,ale to je Ti v ten moment,a hlavně všem okolo úplně jedno :-)) Veškeré zábrany jdou stranou. S úsměvem vzpomínám jak jsme s ostatníma maminka probírali porody a miminka nahý ve sprše a u toho jsem hekali, že si nemůžeme pořádně dojít na Wc a sednout si - vážně všechny zábrany byli ty tam...... :-)  

Mato a ostatní ZOO - na kolikátou to tak plánujete????
Jo a to cukroví… já ho letos snad i odmítám dělat, dělali jsem ho vždy s mámou - asi i letos, ale já vždy ještě dělala speciálně pro manžu a na to teď z vysoka ................
Ty si ho klidně spapej :-)  

Ketee - je Charlotka je teda šikulka :-)) . To já dávám pár dní kašičku a spíme standartně, ale už od druhého měsíce do těch 4-5, a pak 7-8. Já měla taky vyvolávaný porod, ale nemohu posoudit se spontálním....., ale šlo to a klíďo bych si to zopákla hned v porodnici. Teď si to asi dlouho nezopáknu - nemám toho oplodňovatele…:-), no vždycky je tu cesta - viď Viki?. Nebo si to mimi někde uvrtám a stejně bude v rodným listě manžel :-) – dobrá pomsta, teda jen do gentických testů :-)), ale stejně nevím, kde bych toho chlapa čapla :-)  

Pralinko - my jíme k obědu skleničku 125ml, a k sváče ovoce tak 100-125ml nebo středně velký banán.. Ale záleží to mimi od mimi. Kámošky holčička klíďo spořádá 250ml zeleniny, je jí 9měsíců, má tak o půl kila víc než Romča, tedy tak 8,5, teď nepřibírá nijak závratně, ale má častěji stoličku…  

Snad jsem na nikoho a na nic nezapoměla… Jsem po několika dnech opět doma, tak mě čeká pravní, žehlení, uklízení, večer přijde manža na koupání, takže i večerní konverzace - snad zase nebudu mít chuť se smát jako v sobotu.....  

Mějte se všechny moc krásně, pozdravujte mimísky a těším se v sobotu  

Zet + Romča      

  • načítám...
  • Zmínit
Zet
857
18.10.06 11:51

Bramborko - já jsem z Práglu právě přijela :-)) a už se těším, až se tam přesídlím natrvalo, přeci jen ten rozvod k něčemu bude..... ne že bych o to stála, ale co:-))
Teším se v so.
 Z.

  • načítám...
  • Zmínit
508
18.10.06 13:19

Ahoj těšitelky!  

Dneska byla opět naprosto tragická noc, teda spíš poslední 3 noci, takže jsem zase musela nechat Máťu hodinu řvát. Potom už spinkal krásně a vstávali jsme až ve 3/4 na devět. Akorát mi dneska sousedka pod námi (80-letá babča) říkala, že je to u ní hodně slyšet. Tak jsem se omluvila a vysvětlila, že ho prostě musím nechat bulet, aby pochopil, že se v noci spí a nikdo se s ním mazlit nebude. Tak to snad pochopila.  

Ivuško, moc tě zdravím po dlouhé době a mrzí mě, že jste neudělali žádný pokrok. Ale bereš to , zdá se, rozumně. S Terezkou to máš koukám také těžké, snad to v rámci možností nějak zvládnete.  

Kapříku, neboj, kila začnou naskakovat později. U mě to bylo přesně jako u tebe…nejdřív prsa, bříško až okolo 18.týdne. Závidím ti ten spánek…
K tvým otázkám:
1. Já jsem měla do kočárku bavlněnou rychlozavinovačku a flaušovou deku. Plymo jsem si užila před 8 lety s Bárou, kluka se mi do kraječek dávat nechtělo.
2. Kočárek…rodila jsem v dubnu a vím určitě, že v zimě se mi s fusakem do hlubokého kočárku vejít nebude, ani by ho to už nebavilo jen ležet. Takže už bude na sporťáku. Toť můj názor ;o)  

Leilo, klííííd! Porodily jsme všechny, tak to taky zvládneš a budeš snad nakonec přenášet, ne? Yal jsem měla, a byl perfektní, nemuseli do mě hustit litry vody. Zabral jednorázově a dokonale ;-).  

Mato, do Prahy sama vlakem s dvěma dětmi…ani ve snu! Až bude Máťa na golfkách a trošku capkat, klidně si troufnu, ale teď ještě ne. Být odkázaná na ochotu poct druhých, to je něco šílenýho. Tady v Hradci, když chci pomoct s kočárkem se lidi tváří, jako bych byla prašivá.
Spinning…jsi borec!!!!! Já jezdím denně!!! 10 minut kopec v sedle (a umííííráááám), dělám 100× sedy lehy a po 2 týdnech mám 1,5 kilo dole a jsou mi volnější kalhoty. Ale sladkosti jsem neomezila ;-(. Ale trošku jsem přece jen šla do sebe, koukám se každou středu na Primu „Jste to, co jíte“, a to se vždycky trošku zastydím a snažím se tedy jíst zdravěji.  

Katee, co s tím dítětem děláš, že ti tak krásně spinká? Já chci takýýýýý!!!  

Pralinko, já začnu s mrkvičkou o víkendu, ale nebudu nic lámat přes koleno. Jestli chceš úplně nahradit polední kojení, musíš dát karolínce něčím zapít. Ale kolik by měli sníst…? To netuším, ale v úterý jdeme do poradny, tak zjistím.  

Tak zatím pá. Magda

  • načítám...
  • Zmínit
169
18.10.06 14:01

Ahoj Těšitelky,
děkuji za Vaše rady.
Byla jsem na výše zmíněných stránkách www.mpsv.cz. A našla jsem tam zajímavou věc - slevu na dani. Může si manžel na mě zažádat o slevu na dani v práci, když nemám žádný příjem?
 Lenka

  • načítám...
  • Zmínit
Zet
857
18.10.06 14:06

Leni - určitě udělejte společné zdanění manželů…  Jsou přímo stránky www.spolecnezdanenimanzelu.cz , a právě když Ty neděláš, tak mu spoustu daně, kt. zaplatil od zaměstnavatele vrátí, nebo zaplatí menší daň, pokud je OSVČ. Přesné podmínky na výše zmíněném netu…
 Z.

  • načítám...
  • Zmínit
169
18.10.06 14:57

Zet u Společného zdanění manželů je podmínkou mít alespoň jedno dítě ve společné péči. A to my nemáme a v roce 2006 mít nebudeme. Alespoň takhle to bylo letos. Uvažovali jsme o něm už letos, protože jsem v roce 2005 pracovala na poloviční úvazek a vyplatilo by se nám. Ale s účetním ještě v práci jsme přišli na tu podmínku mít dítě v tom daném zdaňovacím období. Jinak manžel je klasický zaměstnanec + živnostenský list jako vedlejší příjem.
Přesně tyhle stránky mi to nenašlo.
 Lenka

  • načítám...
  • Zmínit
169
18.10.06 14:59

www stránky jsou ok. Jen mi to nějak vzalo i ještě s tou čárkou zatím. Pak na to juknu, teď letím na poštu. Dík. Lenka

  • načítám...
  • Zmínit
Zet
857
18.10.06 17:09

Leni - aha s tím mimi mi to nedošlo, že vlastně ho budeš mít až příští rok. Ale stránky mi fungovali, než jsem Ti ten odkaz napsala - zkusím ho překopčit, ale vlastně Ti to je naprd. http://www.spolecnezdanenimanzelu.cz/

Jakou slevu na dani jsi tedy měla na mysli...... je určitá sleva na dani na manželku/a, pokud si v uplynulém kalendářním roce vydělali méně než xxx - ale pozor do toho příjmu se počítá i nemocenská a potažmo mateřská. Máš na mysli tuto slevu???? Nebo jinou, zajímalo by mě to i z profesního hlediska. Jestli si teď manža na mě bude uplatňovat nějaké slevy nebo společné zdanění je mi vlastně fuk, a nebo ne - něco bych z toho mohla dostat přeci..... Jejej proto o vůůůůbec nemluví o rozvodu...... blb jeden.....  

Zatím Z.  

  • načítám...
  • Zmínit
169
18.10.06 17:40

Zet - Myslela jsem tuto slevu na dani:
http://www.mpsv.cz/cs/4 + kopie z těchto stránek:
sleva na dani -****odpočet na manžela či manželku (sleva na dani).
Na manželku/manžela ve společné domácnosti, která/ý nemá příjmy vyšší než 38 040 Kč za kalendářní rok lze žádat odpočet daně, sleva na dani činí ročně 4 200,– Kč na vyživovanou manželku/manžela.
Za letošní rok bychom to mohli uplatnit. Měla jsem příjem za leden ze zaměstnání (z polovičního úvazku), 6 měsíců pobírání podpory od Úřadu práce a asi 3 týdny nemocenskou v ochranné době. Dohromady to může dělat něco kolem 30 tis. Kč. Nyní už nemám příjem vůbec žádný. Podpora je pouze 6 měsíců a na nemocenskou taky nárok nemám. Ta se dostává pouze v ochranné době 42 dnů (nebo nějak tak). Proto mi taky doktorka rozmluvila neschopenku. Byla bych vázaná vycházkama a nikam nemohla jet a zůstat třeba přes noc. Ale kdybych chodila do práce, tak neschopenku mám hned. To mi přímo řekla. Dojížděla jsem totiž do práce do Prahy. Bydlíme 20 km za Mladou Boleslaví směrem na Jičín, takže by dojíždění nepřicházelo v úvahu. O sociální dávky jsem ani nezkoušela žádat, nevešli bysme se do nich a bylo by to složitý a je to jen doprošování na úřadech. Do února už to vydržíme, to bude mateřská.
 Lenka

  • načítám...
  • Zmínit
377
18.10.06 18:27

Ahoj Těšitelky,

moc vás všechny zdravím!!! Nelča mi teď hajá v křesílku, tak mám chvilku pro net:-)).
Byli jsme na prodlouženém víkendu s kamarádama na chatě, chlapi táhli s sebou kola, byla jsem pořád nachrmlaná, tak jsem spíš přežívala, ale aspoň jsem vypadla někam…dovezla jsem akorát horu prádla, jeli jsme jak stěhováci (koulím očima), v pondělí naklusala k Mudr. a přeléčuju se lokál. atb, už zabírají, hurááá:-)).
Nelča byla dneska hodňoučká, takže jsem zvládla skoro vše, co jsem měla v plánu, žehlení, šití, nákup zásob do mrazáku atd.....
Ale už mě začíná pěkně volat a „komunikovat“ svým" způsobem, a umí se i vztekat, zrovna včera mě sabotovala koupání tak, že jsem jí z tý vody nakonec vytáhla bez umetý hlavy, chjo, potvůrka jedna a pak na mě na přebalováku házela ksichtíky, je to naše Šoumenka:-))

Magdi - k tomu rozmazlování.....taky jsem to všude četla, a začínám o „tom“ pochybovat. Nelči budou 3měsíce a začíná s náma pěkně „cvičit“, haha, . Jó, sousedka…my máme u nás ve vchodě samý důchodce, a taky mi po ránu jedna… řekla, co jste s tou beruškou zase vyváděli??? Já, že nic, jen vytahovali hleny z nosa…no :-)

Jarči -koukám máš pěkně promyšlený tišící systém na Kajku!:-)) Křesílko mám vibrační na baterky od f. FisherPrise, má ještě oddělávací hrazdičku se šterchadlama a hudbou, manža když je uviděl, spráskl ruce…, že prý jak v Las Vegas:-))) ale jak se teď hodí!!

Leilo -já si myslím, že porod budeš mít rychlý, vzhledem k nálezu, aspoň Ti ho moooc přeji!!! Mysli na miminko, bolest přejde a zůstane krásný pocit štěstí z narozeného miminka, kterémi jsi dala život!! Snaž se být v pohodě, a vše půjde líp! Já měla s sebou Yal, ale stejně jsem byla doma několikrát na WC, a na porod. sále už bylo na zavedení pozdě, byla jsem vyprázdněná tak nějak sama:-)

Kapriku - já měla do kočárku rychlozavinovačku a fleesovou deku, nějak nejsem na volánky…záleží podle vkusu, zavinku používám do teď doma, malá v ní ráda spinká, mám dvě na střídačku:-) O výběru kočárku jsem psala deníček, pohledej v předešlých deníčcích.

Ivuško -moc Tě zdravím po dlouhé době, máš spoustu lítaní kolem Terezky, to je pochopitelné, máte asi léčení - běh na dlouhou trať, tak ať se brzo dočkáte vytouženého přání!!

Holky malá se mi budí, tak více nestihnu zase na vás juknu a budu aspoň pravidelně číst!

Papa Zuzka+Nela

  • načítám...
  • Zmínit
Zet
857
18.10.06 19:51

Leni - ta tu jsem myslela taky..:-) Dík. Bála jsem se jestli mi něco neuniklo. Jo takhle to vypadá, že na to nárok mít budete… :-)
To dojíždění jsi teda měla děsný, já remcela z Brandýsa…
 Z.

  • načítám...
  • Zmínit
169
18.10.06 20:50

Zet a ten nárok je příští rok nebo letos? Je to asi blbě položená otázka, ale nevím, zda to má manžel už teď hlásit u zaměstnavatele a odečítá se to každý měsíc z výplaty a nebo se to dává do daňového přiznání?
Z Brandýsa by bylo dojíždění určitě lepší než tady odtud. Přímý bus na Prahu jezdil 1× denně tam a zpět, momentálně jezdí 2× denně a v pátek 3×. Jinak musíš v Bolce přestupovat.
 Lenka

  • načítám...
  • Zmínit
2619
18.10.06 21:03

Ahojky,  

Zet, Bramborko, ja teda pocitam s tou sobotou, na nedeli uz jsem si domluvila obed u babicky, budu cely vikend s detma sama, stejne jako cely tenhle tyden :-( a to jsme se jeste uspene vcera s Michalem chytli po telefonu :-( ja uz fakt nejak nevim, jak dal… no ale nechci sem vnaset svoje  trudnomyslne myslenky…  

Navrhuju se sejit pred Zoo, pojedeme kazda z jineho konce. Cas bych videla na 10, 11, ne driv. Pujdu s detma pesky z Letne. A mely bychom vymyslet i nejakou alternativu pri pripad deste :-)  

Mata    

  • načítám...
  • Zmínit
Zet
857
18.10.06 21:30

Leni - to si udělá v ročním daňovém přiznání za rok 2006, a pak i za ty roky následující.Nárok je za letošek, ale uplatní to v daňovém přiznání co podá za rok 2006 do března 2007. Od zaměstnavatele dostane potvrzení o dosažených příjmech… Kdyžtak se pak po novém roce ozvi a dáme to nějak dohromady…:-)
Zet
p.s. my tu máme PID - takže  bus určitě každých 40 minut přes celý den, ve špičce co 20minut…:-)

  • načítám...
  • Zmínit
Zet
857
18.10.06 21:35

OK,
Mato - já přijedu asi od Bohnic, ale pak se s Tebou asi svezu na Letnou - nejspíš půjdu za švagrovou… jěště uvidím…Mě by vyhovovala spíš ta 11, neb se musím ještě dopravit do Prahy…
Trudomyslné myšlenky sem klidně dej, alespoň to pro jednou nebude jen o mě.....Kdyžtak napiš mailík…  Vážně mě štve, jak s tím furt unavuju…  

Takže se omlouvám, jen stručně. Dnes byl manža na koupání a loučili jsme se s úsměvem na tváří, že mi v pátek zavolá,abych neměla páteční depresi, že se na ten hovor budeme oba těšít… No pohodička, piánko. Ovšem pak jsem koukala na stříhák Pojišťovny štěstí a mám zase depku. Prostě ho nechápu, vím, že ho nepochopím, ale nedá mi to…  

Krásný večer všem Zet + spinkající Romča      

  • načítám...
  • Zmínit
169
18.10.06 21:40

Dík moc Zet. Po Novém roce se ozvu na konzultaci. Lenka

  • načítám...
  • Zmínit
Zet
857
18.10.06 21:45

Děkovati netřeba :-) Dobrou

  • načítám...
  • Zmínit
125
18.10.06 21:55

Ahojky,
Mato díky za info+odkazy. Super!  malá je jako cukrátko-krása. Můžu jen závidět, mám všechn oblečky po kámoščině Michalovi a tak takový kousek aby pohledal 8o( A je mi líto kupovat holčičí věcičky, když klučičích mám mraky. Ale dostali jsme pár supr üžaných kousků tak mrkněte do galerky :o)
Prali - porod mi tval 11 hodin ale opravdu blestivý byl až ke konci :o) Byla semnou v porodnici paní co svoje první mimi rodila 3hoďky a druhý 6hodin a říkala, že to bylo otřesně dlouhý 8o() Když jsem jí ovšem řekla že já 11h a docela piánko tak jen mžikala :o) ženský prostě vydrží vše!!!!!
Magdi, mrzí mě ž se hádáte s manžou. Klidně to na nás vypusť, třeba se Ti uleví. Já rozhodně když se vykecám mám čistější hlavu :o)
Ostatní moc zdravím, jdu ještě kouknout na mimiaukce, mají tam suprový věcičky a draží třeba i od 1,– tak už se chystám vybírat dárečky na vánoce (čučím do toho jak kača do čepice-věčně nalepená u pc 8o))
páček Jarčís+Kajda

  • načítám...
  • Zmínit
169
18.10.06 22:18

Dobrou.

  • načítám...
  • Zmínit
16743
19.10.06 08:53

Ahojky, tak jsme včera neporodili, takže plán že manža dostane mimčo k svátku nevyšel…tak teď už je to jedno, akorát aby mu ještě vyšla dovolená. Nějakou už si vzal když nás tak strašili že to bude dřív a nakonec fakt budu přenášet, takže si jí vždycky veme, pak jí jako ruší a jde třeba na 3 dny do práce a má někoho  v záloze aby mohl odjet-no je to docela zábava. Akorát už si v práci chudák musí připadat asi jako blbec.No jo ale co naděláme. Zítra mám termín, tak to pak už nechávají přenášet jen tak max. 14 dní ne?
Magdi k těm kilčům-to jsi dobrá, že s nima umíš takhle zatočit. 1,5 kg za týden to mi přijde teda dobrý. A ty sladkost. Já jsem na tom teda taky tak. Jsem na ně prostě úplně litá. A nejvíc na takový ty sušenky v čokoládě-siesty, delisy, tatranky a tak. A na jste to co jíte se koukám taky a vždycky mě tam fascinuje jak jim smíchá dohromady to co sní třeba k obědu a musí ochutnat. To je fakt humus a vždycky si řeknu že až zase budu chtít plácat, tak si na to vzpomenu. ALe nějak si na to vždycky vzpomenu až když to mám v sobě. Znáš to-co víš a sníš ti nikdo neveme :)) No shazování bude teda veselé. A to je před Vánocema, takže počítám že v lednu budu mít stejnou váhu jako když jsem šla rodit…

  • načítám...
  • Zmínit
Zet
857
19.10.06 09:58

Leilo - mě nechali přenášet 13 dní…A s tím smíchaným jídlem. Jsem zvědavá jak by to vypadalo, kdyby smíchali to zdraví - o moc vábněji ne.....:-) Jo a myslím, že o vánocích budeš mít jiné příjemnější starosti než řešit kila :-))  

Krásný den všem Zet

  • načítám...
  • Zmínit
1311
19.10.06 13:21

Zdravím kočky,

tak dnes se projevil můj vykojený mozek, vyrazila jsem s malou a autem na nákup do Hyperky, libovala jsem si jak krásně bez breku jsme to přežily, ještě jsem si skočila pro chlebíček do pekárny, malou jsem zapla do autosedačky a co se nestalo, zabouchla jsem si klíče v autě, naprosto se vším-s Karolkou, peněženkou, mobilem.No já myslela,že se posesouvám:). Tak jsem běžela zpět do pekárny, paní jsem tam vylíčila situaci a prosila, jestli tam mají nějakýho šikovnýho chlapa.No bylo mi řečeno, že moji fiestu jen tak nikdo neotevře, jooooo kdyby to byla škodovka. No naštěstí mi paní půjčila mobila a donesli mi číslo na prodejnu Fordu a jejich asistenční službu, tak mi pán od nich auto přijel otevřít.No vyplázla jsem 200 za výjezd, když je někdo blbej,tak je blbej. Malá řvala, pak už vzlykala celou cestu domů.:)

Jarčís porod 11 hodin a pohoda, jo.Můj trval 10,5 od první bolesti a fakt nic moc:)

Mato klidně svoje trable na nás vychrl, naše ramena něco vydrží. MMCH můj chlap mě ted taky štve:)

Dolfi lízt z vany bez mytí vlásků, no nevím nevím. Ted mě napadá my je nemyjeme, jen oplachuju vodou.

Zet tak návštěva koukám proběhla bez kambolů, to je fajn.

Kapřík do kočárku taky žádné plymo, na krajky nejsem vůbec a když vidím ty načinčaný kočárky, tak se mi nedělá dobře. Jen rychlozavinka a deka.

Tak zatím, letím žehlit.

R.

  • načítám...
  • Zmínit
2619
19.10.06 14:03

Diky,
ten muj me nestve, on me uz s… Jsem te zloby na nej tak plna, ze uz mi tryska i usima, zacinam byt sprosta, coz rozhodne neni muj styl… jen pro ilustraci jeho tento tydenni rozvrh: Po - prichod 18:00, vecere, sprchovani Rodericka, odchod kolem 19:45 do hospody spradat plany na vikend. Prichod nekdy po 24:00, uz sem spala. Ut - prichod pred 18:00 vecere, myti Rodericka, odchod 20:00 zapijet s kamarady miminko, 23:00 hadka po telefonu ukoncena mym tipnutim telefonu (po mem predchozim rozlouceni), navrat nekdy po 24:00 (nevim, uz jsem spala), St - ticha domacnost, prichod  kolem 1:00 (nekdy kolem 17:30 jeden telefon, ze prijde pozde, ma uceni a pak jeste praci), Ct - hlasi prichod kolem 19:30, odchod bude 19:45, aby stihnul fotbal u taty, ten zacina 20:15. Navrat po fotbale cca 23:00…  Pa - prichod nejdriv 17:30, odchod nevim, vecer ma tridni sraz, pak odjizdi na vikend oslavovat narozeniny s kamaradama… navrat nekdy v nedeli odpoledne (az se vyspi z alkoholoveho opojeni)…  

Komentovat to neminim…  

M.

  • načítám...
  • Zmínit
1311
19.10.06 14:06

Tak to by mě taky sral, to se ti nedivím. Nějaký postih, ne?

r.

  • načítám...
  • Zmínit
Zet
857
19.10.06 17:05

Mato - tak to je fakt na zabití!!!! :-(((((. To už je lepší nemít ho doma vůbec jako já a nemuset se denně rozčilovat… Blbý srovnání, ale pro mě fajn… Trapný mu to náhodou není??? A to by chtěl hodně dětí, aby jsi se z toho dokonale zbláznila… To má takhle pravidelně?
No v sobotu na něj něco vymyslíme, třeba to projímadlo, co já jsem nepoužila.....  

Jinak návštěva sice v poho, ale vyvolalo to ve mě mylný dojem, že se snad chce vrátit. Což bohužel není pravda - jen mé plané naděje. Takže dopol. jsem se kochala představou, že se vrátí, pak mě jeho sestra odrecitovala jejích rozhovor a má už to chlapec konečně vyřešení, jen je děsně rád, že spolu tak krásně komunikujeme..... Asi přestanu bejt hodná…:-(  

No nic jsme si zanadávali…  

Páček Z.  

p.s. Mato  - fakt Tě chápu, a mrzí mě to!!!!

  • načítám...
  • Zmínit
300
19.10.06 17:14

Ahojky,  

Mato - tak vitej do klubu slamenek a jak rikam, svobodnych matek. Ja si tak totiz pripadam. Ten muj chodi domu z prace kolem 18.30, dostane teplou veceri, nastesti mi pomuze s koupanim male a ja padam unavou v 9. Takze se vidime tak 2 hodky a on je s malou tak hodku. No a to mala rve, protoze je unavena a ten muj lotr ne ze by ji utisoval, on ji proste necha rvat a cuci na TV!!!!!!!!!! Ja se muzu pos......, protoze uz toho mam za cely den tak akorat dost a vysvetlovani, ze uz ten Charlettcin plac nemam silu poslouchat, jaksi nezabira. Kdyz neni vecer na skoleni, tak pomaha kamaradovi se stehovanim. Nastesti mi nepije, ale ja bych si uz teda nejakyho panaka dala. Nechci si stezovat, jsem stastna , ze jsem maminkou, ale ocekavala jsem trochu te rodinne idylky. Asi jsem se prepocitala.  

Leilo - vydrz, mimi Te prekvapi a bude tu coby dup.uvidis.  

Pralinko - to je teda sila. Ale zvladla jsi tu nehodu vyborne. Ja bych se asi doopravdy sesypala a bulela bych na miste. Ja jsem se naucila si klice od auta dat do kapsy a nevystoupim z auta bez nich, no ale vykojeny mozek ma tez, takze se tesim, az to taky taklhe vyvedu.  

Jinak mala uz druhou noc spala bez prestavky do 7.30 rano. tentokrat jsem byla tak unavena, ze jsem se nevzbudila jak minule a necekala na kojo, ale spala jsem nez me manzuv budik nevzbudil v 5.30. Tak snad to tak pujde dal.....  

Mejte se hezky a at miminka nezlobi............
 Katee

  • načítám...
  • Zmínit
300
19.10.06 17:20

ZET - asi bych prestala komunikovat a delala bych urazenou, mas na to pravo.  Pripada mi, ze Tvuj manza rika pokazde neco jineho, ze jeste neni tak uplne rozhodnuty. Ja jeste porad doufam, ze mu ten jeho mozek zapne rekne mu, ze blbec, ze chce odejit od rodiny. Pekne bych mu pripomnela, co jste si vsecko museli prozit, nevydarene tehu, atd........ A ted mate tak krasnouckeho Romiska a on se vzdava kvuli krave (omluvte mou neslusnou mluvu)
 K.

  • načítám...
  • Zmínit
300
19.10.06 17:22

Nejak mi ten PC vynechava slova, tak snad pochopite, co jsem chtela napsat.....
 K.

  • načítám...
  • Zmínit
Zet
857
19.10.06 17:30

Ketee-máš pravdu, ale je to jak házení hrachu na zeď . On je jak hluchý a slepý a já už nemám energii ho přesvědčovat a pomalu přestvám mít i energii být milá, takže nevím jak se budu příště tvářit…
p.s. rodinnou idylku jsem taky chtěla :-)) -je to až k pláči, jak si to člověk vysní a ty blbci blbý to ignorujou…  

  • načítám...
  • Zmínit
Zet
857
19.10.06 17:31

Pralinko - no dobrá historka, ale dopadlo to nakonec dobře… To se mě bez řidičáku a auta nestane..... Už bych si ho měla konečně udělat.....Hlavně, že to dobře dopadlo, ale ty nervy Ti nezávidím…
Pa Z.  

p.s. o žehlení mi ani nemluv - vždy když tu je manža tak žehlím, a on už to komentoval - no co dělám vytíženou matku, ale já fakt prostě potřebuju žehlit.

  • načítám...
  • Zmínit
125
19.10.06 21:59

čauka,
Leilo roď! Jsme tu všechny napjatý jako malý gaťky :o)
Prali-dobrá histostorka, já bych na tvém místě asi nervama vyrazila okno a pak bych se zhroutila :o) Máš pevný nervičky a zvládla jsi to fakt dobře :o)))
Mato - chlápek si teda dělá co chce ne? Chová se spíš jako svobodnej mladíček :o( Ale nejsi v tom sama, příťa má taky plno chlastacích akcí se kterýma mě děsně prudí!!!!!!!
Zet - konec milé hodné manželky, měla bys mu ukázat! Já osobně bych uplatnila taktiku - když chce přijít nejsem doma nebo nemám čas! Ať si nemyslí, že kdykoliv zavelí, budeš dřepět v koutě a čekat až na Vás milostivě upře svoji pozornost. A Ať si taky hošánek uvědomí, že teda rozhodně nehodláš zůstat sama samotinká, tak mu třeba zkus lupnout Romču třeba na půl dne a že jako valíš za zábavou. Uvidíme jak si „velkej“ taťka poradí!!!!!!! Ten si teda fakt dovoluje…

Musím bohužel jít, příťa od televize houká, že mu malá plače 8o((( No myslíte, že se zvedne a pochová ji????????
tak papa
 Jarčís

  • načítám...
  • Zmínit
Zet
857
19.10.06 22:29

Jarčís - ty návštěvy byl můj nápad, resp. psychlologa - kvůli přirozenejm vazbám otce a syna - no a doplácím na to já… Kdybych mu jen naznačila, že třeba někoho mám - byl by štěstím bez sebe - to on chce, abych taky někoho měla byla tak úchylně ˇšťastná jak je teď on...... A dávat mu ho na dýl bez dozoru nechci, neboť mám obavy, že by Romču ukázal své paní dokonalé..... Sice jsem to výslovně zakázala, a mám pocit, že by to dodržel, ale lhal kvůlí tý k..... už rok, tak proč by v tom nepokračoval, že…
No momentálně mě tak ss… je to primitiv, hajzl a ubožák - popdvádět těhotnou manželku a odejít od mimi...... nevím, proč o něm občas mám zase iluze. Musím mu zase dát co proto.Zatím jsem mu jen dnes na icq napsala, že jsem jeho špatné svědomí a že je srab, nebo něco v tom smyslu..  

No nic zase lamentuju..... ale chlapy mě teď momentálně pěkně s....., všechny, co ty Vaši, ani nepomůžou a couraj se po nocích...... mužský nejsou lidi...... UF ..... jsem momentálně šíleně nakrkaná.....  

Dobrou Zet
p.s. jsme zvědáva jen s touhle náladou dnes usnu.....

  • načítám...
  • Zmínit
368
20.10.06 09:53

Ahoj holky.
Dnešní noc byla báječná…Veru si dala v 0,30 mlíko a spala do 7,30…no nádhera.
Mato…mám pocit, že chlapi mají doma svoje jistý a proto si můžou hrát a bavit se. My jsme chtěly děti, tak je máme…a toť má být asi naše jediná zábava…jo, taky bych Mice někdy vystřelila na měsíc na Měsíc :-))).
Zet…tak jak ses vyspala s tou lamentovací náladou?…jen lamentuj, máš nárok.
Takže v sobotu tj. zítra se sejdeme před vchodem do ZOO v 11,00???
Já mám dneska odpoledne „dovolenou“. Manže bude s Veru a já si budu dělat co chci…ještě ani nevím, co podniknu, ale už se těšim, že vyrazím s kabelkou a ne s přebalovací taškou :-))).
No nic, jdu trochu poklidit bojiště a pověsit prádlo… …Mimochodem jsem si včera koupila vonný olejíček do aroma lampy a tak si tu „čudím“ a připomíná mi to předvánoční časd:-).
Všem přeji hezký den.
Páček Bramborka a Veru

  • načítám...
  • Zmínit
Zet
857
20.10.06 11:19

No šla jsem spát až po půlnoci - nejprve jsem ještě procházela inzeráty na seznamce a byla jsem ještě naštvanější, že do vážných píšou ženáči..... Pak jsem projela maminy s dětma a nemám absolutně žádnou šanci…
No Romča asi vycítil, že je máma nasr… tak se vzbudil až v 7, spinkal od nějakých 8 :-) - ale to bylo vyjímečně. No já už pak neusla a moje nasr… nálada pokračuje vesele dál.  

Užij se dovolenou :-) - a kup mi nějakou podzimní budnu - to co jsem nosila loni v těhu - není jaksi in… A nic jiného nemám… už několik let. A náladu na nakupování taky ne..  

Teším se zítra v 11 pře ZOO.  

Páček Z.

  • načítám...
  • Zmínit
508
20.10.06 11:54

Ahoj těšitelky!  

Pralinko, ty máš teda zážitky. Já bych se v takovéhle situaci sesypala. Stačilo mi, když se mi 2-letá Bára zamkla v koupelně a neuměla odemknout. Ztropila jsem poplach jako blázen! Hlavně, že nebylovedro a Karolka se ti v autě neupekla!  

Zet, vy mě fakt bavíte!!! Já ten váš vztah-nevztah prostě nechápu. Uraženou nedělej, tím nic nezískáš! Myslím, že vaše storry ještě nekončí, těším se na pokračování příště…hi,hi,hi.Jinak vidím, že jsi málo kojila, tudíž se to na tvém mozku nepodepsalo a máš pořád přehled, co se účetnictví týče. Letos si budeme taky poprvé podávat společné zdanění manželů, tak se taky hlásím na konzultaci ;o).  

Mato, to je teda opravdu hustý! Zkoušela jsi si s Michalem o tom promluvit? No, asi určitě zkoušela, vid! Taky nevím, jak bych se v takové situaci chovala, asi bych v klidu rozhodně nebyla. Má doprčic ženu a 2 děti, tak by si měl trošku utřídit priority, ne!?!  

Katee. tak tebe ten tvůj taky zlobí? Co se to s těmi chlapi děje!!!! Ten můj je teď úplně zlaťoučkej, pořád mi říká, jak mě miluje a jak je šťastnej, že nás má (Zet sorry). Že by klid před bouří.....?  

Bramborko, taky bych brala dovču od toho privy, co mi teď monotónně kňourá na klíně a já netuším, o co mu jde. Jen se obávám, že bych už bez kočáru neuměla chodit. A s kabelkou? Co to je??? Jó Vánoce…dneska ráno v Ranní šou na Evropě 2 hráli samý vánoční písničky.  

Jinak u nás noci zase docela dobrý, jen vstáváme oět po 5 hodině, což je brutus!!! Dneska je Máťovi 1/2 roku, večer bude oslava. Teda my rodiče si dáme sklínku. Už mám docela slinu.  

Tak se mějte fajn a ty Leilo konečně poroď!!! Pá Magda

  • načítám...
  • Zmínit
300
20.10.06 16:50

Ahojky,  

tak ta nase od vecera uvriskana princezna jeste chrni, tak letim za vami, at si vas jeste uziju nez se vzbudi a pak mi nedovoli jit sem na net. Vcera vecer byl zase horor; mala brecela ten muj manza ji ani nechtel uklidnit, ze at se vybreci, bude pak lip spat. No a cetl si dal sportovni casopis a hledel na TV. Coz me zas namichlo.........jako obvykle.  

Bramborko - jeeeeeeeeee ja Ti tak zavidim, ze mas dovolenou. Taky bych asi cely den premyslela kam vyrazit. Asi do baru, haha, ponevadz jsem uz asi 2 roky alkohol nevidela. Manza nepije a tak me ta sklenicka vina obcas chybi. Je hloupe si ji sama otevrit a popijet sama.   

Magdi - teda to ma Mata vydrz vstavat taklhle brzy. Ja bych ho asi mordovala, aby jeste chvili zabral. Ale kdyz to nejde, vid? Gratulujeme Matyskovi k pul roku. Nas to ceka pristi sobotu. My to oslavime tak, ze pujdeme k fotografovi nechat malou vyfotit. Uz jsem ji koupila saticky, no vypada jak mala princezna.  

ZET - s tema bundama jsem na tom podobne...... ja si totiz hadry na sebe vubec neporizuju, jen pro malou. No a tak mam jedny dziny a par tricek a svetr. A v tom chodim porad. No pripadam si jak otrhanec, ale hlavne, ze je mala jak z cukru… Preji Ti, aby Te chmury brzo presly a jak rika Magda, jeste neni vase story odpiskano.
Leilo - tak co, uz????????? To je hloupa otazka, ze?
Holky uzijte si ZOO. Ja bych chtela jit s vama, ale uz asi nestihneme letadlo......  

Katee a Charlette

  • načítám...
  • Zmínit
Zet
857
20.10.06 20:38

Magdi - já to taky nechápu (hodně koulím očima), ale má to prý vyřešený…
My jsme dneska taky slušně řvali. Vadil nám vysavač, tak jsem ho vypla, dala Romču do postýlky, vytírala jsem a zase mu vadilo, že u něj nejsem. Pak než připravím koupání, tak taky řve…  

Dobrou noc Z.

  • načítám...
  • Zmínit
2619
20.10.06 20:58

Ahojky,  

zitra teda pocitam s 11:00 pred hlavnim vchodem do ZOO :-) Ja uz se tak tesim :-)  

Vladko, pridas se k nam?  

Magdi, pochopitelne jsem o tom s muzskym mluvila. Tenhle tyden je fakt extrem v tom, ze chodil hlavne s kamradama. Normalni tyden vypada tak, ze ma pracovni schuzky nebo dela garde i po vecerech, ale tak 3× tydne (vcetne vikendu) je normalne vecer doma. Nebo je o vikednu doma odpoledne a vecer odjizdi… Ale je fakt, ze cely vikend volny ma tak 1× za mesic… no proste jsem vetsinu casu sama a uz mi to asi dost leze na mozek…  

Pralinko, 5-10 lzicek mrkve, to je cela ta sklenicka od hami, ne :-) To je Karolka sikulka :-)  

Mam uplne vymydlenej mozek, uz si nepamatuju, co kdo psal 8-/  

Bramborko, doufam, ze sis uzila dovolene :-) Me nakupovani na sebe moc nebavi, hlavne zkouseni, takze nosim par veci do roztrhani. Ted mi momentalne jsou jen jedny kalhoty :-( Tak s tim asi budu muset neco udelat…  

Zet, az se Romca prestane bat vysavace, zacne ti pomahat :-)  

Katee,  taky to nemas jednoduchy, jeste kdyz jsi tak daleko od rodiny…  

Leilo, uz porod ;-)  Jsem napnuta jak Roderickovy ksandy :-)  

Dneska mi bouchla zarovka v digestori :-/ normalne jsem se tak lekla, ze jsemse klepala jeste pet minut, slupka jak blazen, pojstky vylitly az na hlavni chodbu. Kdyz to Michal otevrel, tak jsme zjistili, ze s enormalne oddelilo sklo od te kovove objimky, proste se roztrhla, ale nastesti nerozbila, tak jsem nemusela sbirat strepy… No na to, ze mame digestor od brezna moc dlouho nevydrzela :-(  

Mata      

  • načítám...
  • Zmínit
300
20.10.06 22:35

Cau,  

Tak abych aspon jednou rekla neco hezkeho o mem manzovi, tak me dnes pozval ne veceri. No malou taky, protoze nemame hlidani. Tak se tesim, ze nebudu muset varit a poradne se nadlabu. Jdeme do nasi oblibene restaurace, kde maji vynukajici dezerty, jestli znate cheesecake, ten ja miluju. At zije moje dietka. Ach jo , potrebuju shodit 5 kg a nejde to.  

Mato - mam nevyhodu, ze tu nemam zname ani rodinu, tak jsem zavisla na manzovi, aby mi delal spolecnost. Asi bych se taky lekle te zarovky, ja se leknu i bouchnuti dveri.  

Tak zatim pa.  

K.

  • načítám...
  • Zmínit
16743
21.10.06 09:19

Ahojky, tak hlásím, že jsem stále 2v1. Ale pravda je že mě to břicho bolí čím dál víc a asi mi i trochu kleslo…Ale s tím bolením břicha už otravuju dlouho. Včera večer jsem to zase říkala manželovi, že mě to bolí a on prej „až budeš mít něco novýho tak mě vzbuď“ :))) Hajzlík jeden, tak už to nevzrušuje ani jeho.
Jinak koukám, že ty vaši chlapy si s váma teda pěkně cvičí. Já bych teda na takovýhle trajdání po hospodách a nezájem asi nervy neměla. Ale co já vím co bude u nás za půl roku. Teď se samozřejmě na miminko strašně těší, každej den si lehne k bříšku a přemlouvá jí ať jde už ven. Dokonce jí koupil už naušničky-krásný z bílího zlata aby jí nalákal :))) A já prý za porod taky dostanu, tak se moc těším. No ale dovedu si představit, že až mimčo bude pořád jenom spát a brečet a kakat, tak že ho to jeho nadšení taky trochu přejde a rád se půjde vyvětrat…každopádně jsem ráda, že mám takovýho jakýho mám.
Včera jsem se zase předvedla. Někde na emiminu jsem si zase přečetla nějakej chytrej článek o porodu a zase mě chytla ta moje panika. Přišla jsem za ním s brekem a že rodit nebudu. Tak už se naštval a vyrval mi internet z nějaký tý krabičky a měla jsem po ptákách :)) Zapnul ho až večer když něco potřeboval. A taky jsem mu řekla, že kdyby mi někdo řekl, že když mu to dítě dám, tak nebudu muset rodit, tak že mu ho dám. To se úplně rozzuřil, že nejsem normální a že si pamatuje jak jsem pořád brečela, že chci miminko a teď že zase brečim, že nechci rodit…no taky si se mnou hošánek užije :))))

  • načítám...
  • Zmínit
2619
21.10.06 16:44

Ahojky,  

tak my uz jsme zpatky ze ZOO, bylo to super :-), jen to pocasi nam nejak nevyslo :-/ Jsem docela utahana Frederika v satku v kombinaci se spicim Roderickem v kocarku je docela fuska. Nejhorsi byl ten kopec od vystaviste na Letnou :-)
Roderick se probral az pri vchazeni do baraku. Uz pet minut posloucham hystericky plac „chci se podivat na slony“ ty totiz zaspal… mezitim si teda rekl na nocnik, ale pak zpatky zalezl do kocaru, zapnul se tam a ted mepremlouva, at jdeme jeste  ven na slony… I plastenku na kocar jsem mu musela znova dat… tak vydrzim, bud ho to prejde a uklidni se, nebo se tam dospi ;-)  

Leilo, kliiiid!!!! Porod je jako jit poprve do skoly, tesis se a mas trochu!!! starch, co a jak bude. Ale pak zjistis, ze to neni tak zle, jak sis myslela!!!  

Katee, ty se mas,  manzel te vzal na veceri :-)  

Jdu se odmenit zmrzlinou ;-)  

Mata

  • načítám...
  • Zmínit
Zet
857
21.10.06 18:17

Mato - Roderik je fakt brouček :-)) - není on to malej mužskej… ????:-)
Jo tak do tram. mi pohla nějaká holčina tak 16 let a z ní jsem ho nesla sama. Do autobusu mi pomohla starší paní, a z něj sem ho zase rvala sama. Ale chlapů tam bylo nepočítaně......blbci.   Leilo - porodu se neboj!!!!! upřímně se nenech strašit. Ono to půjde, neboj doktoři princeznu ven dostanou. Já musím upřímně říci, že šestinedělí je záhul - porod je brnkačka - a to jsem si ho náležitě užívala..... 26hodin. Ale za tu odměnu to rozhodně stojí!!!!!!!!!!!!!!  

Ketee - puč mi mažnu :-) - no asi bych mu nerozuměla :-(  

Aby jste to pochopily, dnes mám nasír.. náladu na chlapy..... u mě nic nového :-) ale teď mám pár dní fakt hustou náladu - takže chlapy ode mě dál… A to se máme zítra vidět s tím mým (jejím) blbem - chudák :-))  

Pa Z.  

p.s. jen se Mato hezky odmeň - zasloužíš si to

  • načítám...
  • Zmínit
300
21.10.06 19:24

Ahojky,  

ZET - tak manzu Ti klidne pujcim, mohla bys ho aspon naucit cesky, kdyz jinak ho k tomu nedokopu.  Na chlapi bud klidne nas......na, oni si to totiz obcas zalouzi a v tvem pripade 100%. Budu na Tebe a Romiska myslet az budete mit zitra tu navstevu. At vam to dobre dopadne a at hlavne si uvedomi co proved!!!!!!!!!!!!!!!!!!  

Mato - ja uz premyslim o mimi cislo2 a jak vidim, tak to neni zadna sranda. Mas muj velky obdiv, ze takhle dokazes tahat deti po Praze.  Zmrzku si dej, at mas odmenu....... Uz jsi zacala davat Frederice zeleninku? My zacnem asi pristi tyden.  

Leilo - musim Ti promluvit do duse. I kdyz ono se to lehko rika. PORODU SE NEBOJ. porodit musis a az to prijde tak si to uzivej, bolesti budou,. ale horsi jak u zubare to neni. Je to neco jako tisickrat horsi MS. Az uvidis princeznu tak bolest bude zapomenuta.  

Jinak vecere byla super, mala byla velice hodna, dokonce nam i usnula. Tak jsem nadlabla, mnam. Pak jsme spechali domu, protoze jsem jeste musela malou koupat.  No a spali jsme vsichni do 8.00. Super.  

Tak zatim pa.  

Katee

  • načítám...
  • Zmínit
169
22.10.06 19:57

Ahoj Těšitelky,  

teď jsem našla v diskuzi Říjen 2006 vzkaz od Leily.

Tak už máme Nelinku, narodila se v 17:48 a má 3680g a 53 cm. A pořád spinká.

Leilo přeju tobě i Nelince vše NEJ, NEJ, NEJ!!!!

Teď si uvědomuji, že jsem tu zbyla jediná těhulka!
Kdo se ke mě v brzké době přidá???

Nejde mi dát pryč tučné písmo!?

Lenka a mimčo 16+6tt

  • načítám...
  • Zmínit
Zet
857
22.10.06 20:06

Jejej :-))))  

Tak Leilo moc moc gratulujeme a přejeme Nelince hlavně zdraví, štěstí, hodné rodiče, tatínka s nezakalenou myslí :-) a ať Ti svítí na nebi šťastná hvězda.  

Zet + Romča  

p.s. Leni - já bych se i přidala, ale nemám k tomu toho důležitého - otce :-), takže sorry :-(

  • načítám...
  • Zmínit
2619
22.10.06 20:06

Ahojky,
tak to je krasna zprava !!! :-) Leilo, moc gratulujeme, at je vam s Nelinkou krasne!  

Leni, to tluste pismo musis odznabit ti „B“  co je v horni liste nad psanim komentare.  

Mata

  • načítám...
  • Zmínit
169
22.10.06 20:21

Já vím, promiň Zet!  

Ale v každém případě jsem momentálně jako další na řadě! To žádná další těhulka nezmění!  

Lenka

  • načítám...
  • Zmínit
1311
22.10.06 20:22

Zdar kočky,

tak koukám, že byla Lenka rychlejší, zpráva od Leily mi došla před osmou a to jsme ještě kojily. Hned odepíšu a popřeju za všechny Těšitelky.

Takže Leilo, stěstíčko, lásku a zdravíčko vaší princezně:)Je to kus ženský.

A ted jdu vložit seznámek.

R.

  • načítám...
  • Zmínit
1311
22.10.06 20:26

Úprava seznámku:

Aktuální seznámek :
Maminky a mimísci:
Aimee - Anička 4.10.05 -3600g, 50cm; (ZT 05/2004(12tt plod 10tt))
Bramborka - Veronika 09.02.06 - 3670g, 49cm; (SP 11/2004(7tt)+04/2005(5tt))
Mariska - nedonošeňátko Anička 21.2.2006, 28 tt(CŘ)- 1100g, TP 22.05.06, (SP 04/2005(22tt))
Zet - Roman 29.3.06 - 3290g, 49cm, (ZT 11/2004(10tt plod 8tt))
Magda - Matyáš 20.4.06 - 3,125kg, 50cm (vývojová vada 02/2005(22tt),mimoděložní 06/2004(6tt))
MataP - Frederika 24.4.06 - 2,94 kg, 49cm (SP 09/2004(18tt))
Jarčís - Karolinka 26.4. 06 - 3,37 kg, 50cm (ZT 04/2005(13tt plod 9tt))
Pralinka - Karolinka 27.4. 06 - 3,62 kg, 50cm, (SP 03/2005(6tt))
Katee - Charlette Emilie 28.4.06 - 3,44 kg, 53cm, (ZT 11/2004))
VL - Tomášek 2.6.2006 - 3,74 kg, 50cm (ZT 04/2005)
Naty - Amálka 28.6.2006 - 3,03 kg, 49cm ( ZT 03/2005(27tt))
Bibinka - Vendulka 17.7.2006 - 3,72 kg, 51cm (SP 08/2005(6tt), ZT 12/2004(7tt)
Dolfinka - Nelinka 31.7.2006 - 3,15 kg, 51 cm (ZT 04/2005(27tt))
Leila - Nelinka 22.10. 2006 - 3,68 kg, 53 cm (ZT 07/2005(7tt)) 

Těhulky:
Kaprik - 16tt+3, TP 2.4.07 ZT 01/2005(10tt), od 02/2006 hormonální léčba (clostilbegyt)

Snažilky:
Ivy - (vývojová vada 11/2004(20tt),SP 07/2005(8tt), vývojová vada 2/2006 (21tt))
Viky - (ZT 04/05 (42tt), září 06 IUI v CAR)

Čekatelky :
Aaliana - ZT 01/2006(10tt) + 01/2004(15tt) + 01/2005(13tt)
Ivuška - ZT 12/2004(11tt) snažení asi od srpna (genetika v pořádku)
Inkah - ZT 1/2004(14tt), 9/2005 (11tt), SP 3/2006 (7tt)

čtvrtek 19.10.06

  • načítám...
  • Zmínit
169
22.10.06 20:27

Mato, já to „B“ mačkala stále a měla jsem ten text i označený, ale nekomunikovalo to se mnou!
Možná to bylo tím zkopírovaným textem z Říjňátek.
 Lenka

  • načítám...
  • Zmínit