Reklama

Tvrdnutí bříška během těhotenství

Těhotenství
  • emimino
  • 17.08.01

co dělat, když vám během těhotenství začne tvrdnout bříško, jak je ohroženo předčasně narozené miminko a jak je to s inkubátorem.

Ahoj Šárko,
mám jakési potíže a obavy a tak jsem se tě chtěla zeptat na pár otázek.
Jsem v 32 týdnu těhotenství a občas mi tvrdne břicho. Doktor mi předepsal prášky ( hořčík a vitamín B6), aby se děloha uklidnila.
Chci se zeptat jestli hrozí nějaké potíže, třeba předčasný porod. Není možné, že se děloha jen připravuje na svou další činnost při porodu? Nebo je na to ještě moc brzy?
Kdyby se dítě předčasně narodilo jaká je šance, že bude zdravé a inkubátor jeho život vlastně neovlivní?
Děkuji ti za odpověďi
 Jana.

Ahoj Jani,
musím Tě upozornit, že nejsem odborník a že při jakýchkoliv potížích se musíš obrátit na svého gynekologa. Ke tvrdnutí bříška občas dochází a lékař správné prášky předepsal, takže je užívej, mělo by to pomoci.
S dělohou nastává v posledním trimestru velká změna - miminko začíná růst velmi rychle a děloha musí rychle měnit svou velikost a to může někdy vést k potížím. Předčasného porodu se určitě obávat nemusíš, kdyby se jen něco málo lékaři na Tvém stavu nezdálo, už dávno bys ležela v nemocnici. Navíc pokud jsi ve 32. týdnu těhotenství, pak i kdyby se miminko narodilo předčasně, pak má velikou šanci na přežití (kamarádce se miminko narodilo ke konci 29. týdne těhotenství a dnes je to kluk jako buk). A ani v inkubátoru mu nic nehrozí - právě naopak, má tam vše co potřebuje - je to vlastně jakási náhradní děloha, která je pod trvalou péčí lékařů a sestřiček.
Jani, přeji Ti miminko ještě chvíli vydrželo a aby Tobě oněch pár týdnů rychle uteklo. Dále přeji, aby porod byl rychlý a bezproblémový a miminko aby bylo zdravé stejně jako Ty. Budu moc ráda, když se pochlubíš, až bude na světě. Šárka


Reklama


Reklama

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama