Úlevníček 2 - dvoučárkový

Těhotenství

Ráno jsem se vzbudila ve 4,15 a už jsem to nemohla vydržet. Na testíku se do 5 minut objevila slabá druhá růžová čárka, zas tak přesně jsem ten čas nesledovala. Slabá, ale je tam. Během dalších dvou hodin jsem si ten test prohlédla ještě párkrát a je tam pořád, jen je to už hodně zřetelná čárka, asi jak ten papírek uschl. V pátek jsem po telefonu debatovala s kamarádkou a ta mi řekla, že to klidně může trvat až 3 týdny než se vajíčko uhnízdí a už to tak u mě vypadá. U starších holek nevím, testíky za totáče neexistovaly.

Chvála papírkovým testíkům. U Pepči byl testík pozitivní už 8mý den po ovu. To vím zcela přesně, protože jsme chtěli mimi a snažili jsme se devátý měsíc. S Adélkou to bylo jiné. Třídila jsem věcičky pro svou neteřinku čerstvě těhu a nad hromádkou dupaček a košilek jsem si uvědomila, že jsem to už dlouho nedostala. Bylo to 43 DC. Raději si udělám v úterý ráno testík ještě jednou, červíček pořád hlodá :-))).

Včera odpoledne se manžílek ke mně přitisknul a slabým nejistým hláskem řekl „Kdy už to dostaneš, já nechci další dítě.“ Za devět měsíců pravilo cosi ve mně, ale nahlas jsem neřekla nic. Bude to pro něj zase pohroma. Četla jsem včera pár příspěvků od mladých holčin, které ještě ani nepomýšlejí na mimi. Neslo se to ale v podobném duchu - „mimi se musí narodit z lásky a chtěné od obou“. S tímhle ideálem a vychované romantickým podáním filmařů, jsme ke svému prvnímu těhotenství přistupovaly všechny. Nemluvím teď o snažilkách, kde se pár po různě dlouhé době snaží konečně otěhotnět. Mluvím o běžném chodu věcí. „Miláčku, mám pro tebe sladkou novinu.“ říká uzardělá a natěšená dívčina ve filmu a miláček ji zahrne polibky štěstí. V reálu miláček vytřeští oči, zbledne a začne blekotat, že jako teď se to nehodí pro to a tohleto. V lepším případě se po šoku uklidní a začne se těšit. Tedy pokud těch hladových krků není podle něj příliš. Některý miláček může mít vyloženě odmítavou reakci. Nevím kdy to svému miláčkovi prozradím, moc dlouho to nevydržím. Bude nejspíš zase smutný a dlouhé měsíce mu potrvá než se smíří s
dalším potomkem. S Adélkou v bříšku jsem proplakala noci, kdy jsem se ho jednou večer opatrně ptala, zda se těší na mimi. To už jsem byla v šestém či sedmém měsíci a viděl ultrazvuk, cítil kopání, ke mně a k bříšku se choval vyloženě něžně. Nic neřekl, podíval se tak zvláštně a jen se otočil. Ani mě nepohladil. Nic. Opečovával mě, opatroval, to ano. Malá si ho otočila kolem prstíku až když vyklouzla ven. Pak to byl ten nejšťastnější a nejnadšenější táta na světě. Počítám bude to dost podobné. Až na ty proplakané noci. Určitě nebudou. A kdyby nějaká chandra na mě sedala, mám namíchané Bachovky.

Mimi většinou přijde, když ho nečekáte. Ideálně bych si představovala za rok. To by mezi nás podle čínského horoskopu pěkně zapadlo. Jsem ale moc ráda, že je to vůbec. Druhá holka bude mít po maturitě a tak až pojedeme rodit, bude mít volno na hlídání mrňousů. Ale to je daleko a do té doby se může stát věcí, může se to zvrtnout. Může se narodit zdravé mimi a pak se ukázat, že je jiné. Myslím, že to bude kluk a ten bude mít větší pravděpodobnost k autismu než kdyby to byla holčička. A to se zatím nedá žádným genetickým testem odhalit, protože je to vlastně souběh mnoha faktorů včetně té genetiky. Teď, když vím že tam je, najednou se na amniocentézu dívám jinak. Až se narodí, bude mi 43 let. Nemělo by být postižené, protože už teď je třeba se postarat o Pepču, kdyby byl v reálném životě méně použitelný. Zřejmě to bude typ roztržitého pana profesora. Mám domluvu s nejstarší dcerou, že kdyby se neoženil a s náma se něco stalo, mohl by v krajním případě bydlet s ní. její partner souhlasí. Ale vážně postižené dítě? Takže amniocentéza ano, i když čekám, že mimi bude zdravé.

Přemýšlím kdy nahlásím do průkazky měsíčky. Moje těhotenství totiž tradičně trvá 279 dnů ode dne početí. Což bude trošku problém. Početla jsem si na netu, že můžu otěhotnět v rozpětí 6 DC až 22 DC. A to je hodně velký rozdíl. Asi se termín porodu počítá nějak průměrně, většinou se pak dává na upřesňující údaje podle UTZ a připočte se 10 dnů při přenášení, po tomto termínu se to začne řešit vyvoláním. Většinou. Mám v sobě totiž pořád zažraný strach od porodu Pepči. Dneska vím, že to byla chyba primáře, když přikázal vyvolat porod aniž by udělal jakékoli vyšetření a jakoukoli přípravu. Možná se divíte tomu, že jsem tam nechodila do poradny. Nevím zda jsou tu děvčata s odlehlejších končin. Ale když máte do nejbližší porodnice 30 km a špatné spoje, někdo ani auto nemá, nakonec to vede k místní praxi, že ženy ze vzdálenějších míst jezdí rovnou k porodu. Pro mě bývalou pražandu dost pochopitelná záležitost. Byla jsem zvyklá chodit do ambulance porodnice 6 týdnů před porodem. A tady mi doktorka dala v pondělí do ruky papír, když do pátku neporodím, ať si zajdu na kontrolu do porodnice. Za týden že mě rozhodně nechce ve své ordinaci už potkat. Jinak to byla milá a pečlivá starší doktorka s jemnýma rukama. Momentálně je tam doktorka jiná, tu ještě neznám. S Pepčou jsem otěhotněla 17 DC a měl se teoreticky narodit 13.7. Podle měsíčků by byl porod 1.7., podle UTZ 4.7. Do porodnice jsem se šla zeptat v pátek 10.7. s tím, že jsem očekávala prohlédnutí, kontrolu plodové vody, víkend v klídku, v pondělí nástup na vyvolávačku. Bylo to jinak a pořád to cítím jako násilí ze strany primáře. Taky si říkám, protože se malému opravdu nechtělo ven, ještě nebyl sestouplý, hrozili kleštěma a potom o mě a o kojení vůbec nejevil zájem (ačkoli v bříšku byl hotový fotbalista), že to mohl být spouštěcí mechanismus pro jeho autismus. K té genetické výbavě a potravinové alergii, kterou má a která se u něj spolupodílí na autismu. Takže jakmile jsem otěhotněla s Adélkou, nahlásila jsem raději měsíčky o týden později, tedy na den před početím, otěhotněla jsem 8 DC. Teď to udělám podobně. Vede mě k tomu i to, že některé ženy bez problémů v těhotenství menstruovaly nebo počaly během menstruace a také bylo všechno v pořádku.

Dneska je lékařská předporodní péče dost vysoká. Jenom si říkám, jestli ti mladí
doktoři nejsou moc zvyklí na přístroje. S fetoskopem jsem viděla jedině gynekoložku a potom až primáře ve Vrchlabí. Jinak se každý snažil požít nějaký přístroj.

Tak to je tolik co mě napadlo ke //. Krásný podzim přeje Stefinka

Váš příspěvek
aaliana
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 03.10.04 11:17

Ahoj Stefinko,

moc krásný úlevníček, moc mě oslovil. Já jsem momentálně 23DC, dva dny špinění, bolesti v podbřišku a čekání, jak se to vyvine. Ani nevím, jestli jsem, nebo nejsem těhotná, ale stejně už se mi v mysli objevují otázky a strach, zda bude to dítě zdravé. Je to zvláštní a uvažuju, jestli to přichází s věkem, protože u holek (10 a 13 ) let jsem tyhle pochybnosti nikdy neměla. Přišlo mi to docela samozřejmé, že budou vpořádku. Ten strach se objevil až vloni, když jsem čekala svoje třetí dítě a pak jsem o ně přišla. Uvažuju nad tím a sama nevím, jak se zachovám, jestli bych našla odvahu rozhodnout o životě nebo neživotě toho dítěte, nebo jestli bych měla odvahu zavázat se na celý život a vychovávat postižené dítě. Moc doufám, že ani jedna z nás se nebude muset rozhodovat. Přeji hodně štěstí a pohody nám oběma a těšim se na další novinky.

Ahoj Lina

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 03.10.04 11:26

Ahoj Lino,
taky doufám, že nebudu muset volit. Kdyby mi samo mohlo říct co si přeje … radši od těch myšlenek pryč. Budu moc napnutá v lednu, to bude ten čas. Do té doby, teď je to důležitý, nejíst nepít nic co nepatří a neblbnout :-).
Držím palečky ať jsou // a na konci zdravý mimísek. Stefinka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.04 18:10

Ahoj,
tak vidíš, ani tu novou kategoii nepotřebuješ, vítej k těhulkám ;-).
Gratuluji ke dvěma čárkám a přeji, aby vše dobře pokračovalo.
 Eva

jufka
Kecalka 361 příspěvků 03.10.04 22:07

Ahoj tehulky,

tak mne bude v prosinci 38, a cekam v listopadu narozeni svych prvnich miminek / dvojvajecnych dvojcatek… Doma deti mam uz dve / adoptivni. Nebudu popisovat svou cestu k tehotenstvi, v tomhe denicku me oslovil prave ten strach o zdravi deti. Muj syn ma jedenact let a LMD s poruchou chovani, dcera je v prvni tride, je nesmirne nadana, ale hyperaktivni. Bojim se o jeste nenarozena miminka. Bojim se, jak bych to zvladala, pokud by s nimi neco bylo. Byla jsem na dvou genetickych ultrazvucich / ve dvanactem a ve dvacatem tydnu. Pry bylo vsechno v poradku, tak mi dokonce rekli, ze je amniocenteza zbytecna. Modlim se, aby to tak skutecne bylo. Nebojim se porodu, bolesti, konec koncu, moje tehotenstvi je problematicke od pocatku a bez bolesti nejruznejsiho druhu jsem nebyla snad ani jeden den, ale moc se bojim o zdravi miminek. Jsme dnes ve 31tt, drzte mi pesti, at jsou deti v pohode.

danca + 2 mimi 31tt

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 04.10.04 09:26

Ahoj holky,
včera večer jsem manžílkovi řekla o té slabé čárce. Neviděl totiž krabičku od testíku tak se ptal. A chtěla jsem další, což pravil, že je zbytečné kupovat, když tam čárka je, tak je to jasný. potom se ptal, co myslím že to bude. Když jsem řekla kluk, úplně se rozzářil a pak už plánovat a teoreticky připravoval jak to bude až se narodí. Takže jsem ho brzdila v rozletu popisem všech svých obav. Vypadá to, že můj strach měl velké oči.
DANČO máš můj obdiv a držím moc palce, aby miminka byla zdravá. Pepču mám někdy nad hlavu, taky to nejde jinak než výchovou, léky na to neexistují. Zuzka měla LMD a ještě mi řekli, že je asociální, že se mám připravit na střety se zákonem. Nevím jak se to stalo, musím to zaťukat, má sice pořád ten žebříček hodnot maličko jinak, ale už moc nevybočuje. Taky asi tím, že se věnuje modelování, sochání, grafice, muzice a tím se dokáže jak realizovat tak odventilovat. kdysi jsem někde četla či slyšela, že tyhle děcka potřebují něco takového dělat.
EVI díky za přáníčko, možná na tebe někde narazím, vlastně nevím kdo mi přeje a to moc potěší. Chystám se spíš nevést vlastní deníček, sem tam nahlížím k Matýskům a holky tady v různých deníčcích poskytují super informace.
Všem přeji krásný den. Stefinka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.10.04 09:27

Ahoj Danco,

jestli ses obávala o zdraví miminek víc než ri la zika ztrátu miminek po amniocentéze, měla jsi na ní trvat.. Je škoda se stresovat celé těhotenství, což neprospěje ani tobě ani drobečkům. Hoď obavy za hlavu a užívej bříška…
 Efi

aaliana
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 04.10.04 10:08

Ahoj Stefinko,

takže u mě je vše jasné, včera prišla mrcha a dnes klesla BT. Takže chvíli počkat a s vervou do dalšího snažení. I když nevím jestli z toho něco bude, vypadá to poslední dobou na pěkně poblázněné hormony. A taky mám pořád silnější pocit, že se musím nejdřív tak nějak vnitřně (psychicky) srovnat a pak teprve to mimi přijde. Tak nevím, jestli to není na dlouho, ale pracuje se na tom.

Ahoj Lina

Pajdule
Zasloužilá kecalka 659 příspěvků 04.10.04 11:30

Ahoj Stefinko,
chtěla bych ti moc pogratulovat k tajně vytouženému těhotenství. Není pochyb o tom, že jsi jistě skvělá máma a tvoje děti ti tvou lásku budou celý život vracet. No a manža ti měkne :-)), obavy byly zbytečné. Tak ti přeju krásné těhulkovství a na konci (za těch 279) zdravé mimčo!!! Máš můj obdiv, já mám dvojčata (holky14) a trvalo mi dost let odhodlat se k třetímu. Nyní jsem už 9 měsíců snažilka a nemůžu se dočkat - prostě ty city nějak přišly, nenásilně a cítím, že teď je ten správný čas (je mi 33). A jsem ještě tak rozcapená :-))), že bych chtěla chlapečka. Tak přemýšlím, jestli mě někdo tam nahoře netrestá neúspěchem za mou „marnivost“ :-))). Jsem ale velký optimista a věřím, že přijde můj malý syčák k milující mamince.

Stefi tak ještě jednou - tfuj tfuj, buďte zdraví a hodně štěstí!!!

Pajdule od Matýsků

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.10.04 12:45

ahoj stefinko, také se přidávám ke gratulacím k vytouženému těhulkovství. to je fajn, že to tak dobře dopadlo i s manželem. přeju vám ať si to krásně prožijete a narodí se vám krásný, zdravý kluk, jak buk :).
strašně se těším, že mě to také ješt jednou nebo dvakrát, třikrát potká :). když jsem poprvé našla na svém testu // byla jsem v šoku… s přítelem jsme se znali půl roku a mimíska jsme ani zdaleka neplánovali. ale když jsem nad tím tak přemýšlela, tak jsem ho podvědomě chtěla a přivolávala snad od začátku :).
jo, stefinko, posílala jsem ti mailem ta data narození, ale vrátilo se mi to zpátky, nevím, kde je chyba.
mějte se všechny co nejlíp chillie

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 04.10.04 15:10

Chillie,
napiš mi tady na emiminu osobní zprávu. Mám nějaký filtr na spam, tak jestli tě tam nezařadil. Bude to na emimino jistější. Chodím na něj skoro denně. Kouknu se tam. Stefinka

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 04.10.04 15:14

Ahoj Lino,
chtěla jsem pouze srovnat PMS Gynexem a efekt byl rychlý. Holky si tady doporučují Gynex nebo něco z lékárny na bázi soje. Třeba je to pro tebe taky dobrý začátek.
Držím palce aby ty zdravé // nenechaly na sebe moc dlouho čekat. Stefinka

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 04.10.04 15:25

No, asi tak jako u nás. Taky jsme nechtěli pokud možno nic jiného než klučíka a byl. Mysleli jsme na něj už dva roky před tím, ale pořád něco bylo a dostala jsem těžký zánět ledvin. potom mi doktorka dala nějaký preparát na imunitu a řekla, že už můžem. 9tý měsíc snažení v říjnu jsme počali, na říjen jsem někde četla, že vychází i u žen nejlepší plodnost. A bylo to tam.
Tak držím palce tobě a všem Matýskandám

HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 04.10.04 18:08

Stefinko, moooc gratuluju k // !!! Máš můj obdiv, ty i tvůj manžel, který nakonec i přes jemný náznak obavy v tvém článku zareagoval krásně :-))).
Píšeš, že k nám, Matýskandám nakukuješ, chceš-li, můžeš se k nám přidat, i když náš deníček je převážně snažilkovský :-(. Ale pracujeme na jeho přeměně na těhudeníček :-DDD, a každou inspiraci a zdroj informací vítáme :-))).
Hajinka od Matýsků

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 05.10.04 08:48

Ahoj Hajinko,
koukala jsem, že přibývají holčiny, kterým se to povedlo. Mám z toho vždycky ještě větší radost než ze svého úspěchu. Jsem typ co otěhotní jen si chlap pověsí kalhoty na pelest postele. A to je taky někdy trápeníčko. Ono to čekání až „ujedou nohy“ v ten pravý okamžik taky není příjemné nebo hádání s nevhodným bývalým kvůli HA, protože má představu, že dalším dítětem si tě pojistí, i když ty předchozí nechtěl …
Nevím jak to bylo na začátku, matýskandy mají taková témata, že se potěší všichni a nějak mi na první pohled ušlo, že jste převážně snažilky. nekoukla jsem na zařazení. A jsem zvědavá jak dlouho matýskandy pojedou.
Tak krásný den všem přeje Stefinka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.04 08:56

Ahoj Stefinko,moc ti gratuluji ke dvěma čárkám(Tvůj manžel,mimocho­dem,asi bezva chlap má pravdu,že jak tam čárka je,byť slabá,tak je to co???No jasné přece!!!!!Já jsem ji také měla slaboulililinkou,že jsem myslela,že nic,no a za 2 dny byla větší a pak největší.)
Měj se moc pěkně Stefinko,spolu se všemi maminami,tehul­kami,snažilka­mi.
Ahoj dita 23tt.
P.S.Napiš prosím,co ti vyšlo na testu pohlaví chlapeček??

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.04 10:24

Já sice ještě nemám dětičky, ale celý život žiju v představě, že jsem také z těch, co otěhotní při pověšených kalhotách na pelesti. Kdysi mi něco v tomto smyslu řekla ségra a od té doby to nemůžu vymazat z hlavy.
Teď mám 2 měsíce vysazenou antikoncepci, po Novém roce bychom se chtěli začít snažit o početí. Do té doby jsem si říkala, že se budeme chrátit přerušovaným stykem! Ale ouha - jsem sice jen 22 DC, ale mám podezření, že bych mohla být těhotná, i když to manžel pokaždé „stihnul“. Je mi už 3. den šoufl od žaludku a nějak nemám premenstruační syndrom, který mě umí trápit už 10 dnů před menzes. Možná jsem paranoidní, ale raděj se vás zeptám - máte taky zkušenost s tím, že by někdo otěhotněl z přerušovaného (a přerušeného) styku? Říká se, že vždycky něco ukápne… Tak nevím.

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 05.10.04 11:56

Ahoj DITO,
tak podle babské jsem si chlapečka předpověděla už jak se narodila Adélka a byla jsem tak drzá, že jsem se poslední měsíce nechránila na holčičkové termíny jak v kalendáři tak na Jonáše. Teď se to povedlo na klučičí termín a myslím jsem taky i cítila kdy mimi bylo počato, kdy splynula spermie s vajíčkem. No, to zjistím až jestli se narodí kolem předpokládané hodiny podle početí.

Ahoj Anonymní,
přerušovaná soulož je určitě řazená mezi vysoce rizikové aktivity mezi antikoncepcí. Doktoři říkají, že už v té promazávací tekutině může být nějaká ta mrška a tak jim má člověk raději věřit, nechce-li dítě. No ale to nebude váš případ, když jste stejně chtěli zahájit snažení. Dá se koupit testík fungující 7-10 den po početí, Pepču odhalil 8 den po početí, ale zrovna nyní reagoval až 23 den po početí. A začalo mi být už asi 6 dnů po a zároveň mě pobolíval podbřišek a začala pobolívat prsa.

Teď je mi tak krásně blbě, druhou noc skoro nemůžu spát jak mě bolí prsa zvlášť jedno, že si nadávám a zároveň jsem štěstím bez sebe :-). Manžel se těší na těhotenské příznaky - míval totiž různé chutě a nálady a byl na tom hůř jak já. A taky když jsme byli rodit Adélku, rodili jsme oba, protože mě upozorňoval, že jde stah pár vteřin než mi přišel :-). Akorát mi přijde, že to těhotenství je moc krátké. Ten čas co je bříško a ještě netíží bych prodloužila a to příšerně těžké břicho bez možnosti úlevy bych zkrátila na minimum :-).

Jdu něco zobnout, nevím jestli se mi nezvedá žaludek z toho, že nemám ani chuť na nic co mám doma a nejsem schopná se najíst. Stefinka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.04 13:27

Stefinko - díky za odpověď. Půjdu zkusit testy hned, jak to bude jen trošku možné. Tento měsíc jsem byla u své astroložky a ta mi řekla, že bych mohla být těhotná tak, že porodím nejdřív v červenci 2005, což je v podstatě už teď. Sice pak dodala, že si myslí, že to bude spíš v prosinci… ale kdo ví!?
Můžu se tě zeptat, jak jsi poznala, že splynulo vajíčko se sperimií? Měla jsi nějaký energetický vjem? Nebo jen intuici? Moc děkuju za odpověď - Janinka (Anonymní).

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 05.10.04 14:27

Ahoj Janinko,
ten testík z ranní moče.
Udělalo se mi slabo, zatočila hlava a takový zvláštní pocit v břiše. Mrkla jsem na hodinky s myšlenkou „teď se to stalo“.
Astrolog mi taky řekl, že mě čekají mateřské povinnosti v určitém rozmezí a já mu nevěřila a do 14 dnů jsem byla v tom :-). Někdy je to tam přímo napsané. Tak jestli to vidí a je dobrá …
Hezký den. Stefinka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.10.04 15:36

Stefinko, díky za odpověď. Já jsem pro změnu asi před 3 týdny měla intenzivní pocit, že jsem ve spánku s dušičkou miminka komunikovala. Nebudu zabíhat do podrobností, nicméně měla jsem po probuzení na základě snu a obrazů v něm pocit, jakobych si přivedla holčičku z barda. Bylo to moc zajímavé. Asi dva týdny na to jsem v jedné knížce četla, že domorodí Australané před tím, než počnou, mívají konkrétní sen o dušičce dítěte a po tomto snu pak partnerka otěhotní (ještě prý celkem nedávno jim nebyl známý princip otěhotnění - vajíčko vs. spermie) - a já zjistila, že ten můj sen měl velmi podobné detaily. Bylo to moc hezké.
Tak se nechám překvapit. I když by to nemělo být tentokrát, je to asi hodně za dveřmi.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.10.04 15:37

Zase jsem se nepodepsala - Janinka.

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 07.10.04 11:50

Ahoj, přihlásil se mi před rokem chlapeček. A zřejmě je to on. Řekla jsem mu totiž, že se na něj těším, ale nevím jak se ke mně dostane, když tatínek nechce další dítě. Že mi s tím bude muset pomoct :-). Několik měsíců jsem ho cítila intenzivně a dá se říct, že jsme spolu i komunikovali. Možná jsi četla knížku Nová doba porodní, ta je opravdu moc pěkná.
Hezký den a přeji brzy //. Stefinka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.04 18:35

Ano, četla jsem Novou dobu porodní. Koupila jsem si ji k narozeninám. Jak snášíš to mimosmyslové vnímání? Já mám z toho někdy celkem divné pocity - taky vnímám „kde co“.
Pár měsíců po tom, co zemřel manželův dědeček, jsem dostala miminkovský stihomam, i když jsme děti v té době vůbec neplánovali (resp. plánovali za 6 let). Pořád jsem měla pocit, že bych měla být těhotná. Lidé se mně ptali, jestli náhodou nejsem atd. Trvalo to několik týdnů. Pak mě to téměř z hodiny na hodinu bez zjevné příčiny pustilo a za šest týdnů jsme se dověděli, že manželova sestřenice (také vnučka mrtvého dědečka) je v 6. týdnu. Dědeček byl Matěj a sestřenici se narodil Matyáš.

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 08.10.04 00:38

Ahoj Janinko, :-)))) to je u mě dost podobný. Ještě bych to upřesnila - vnímám hodně, ale je těžký to pojmenovat a jsou to většinou pocity. Zřejmě jsem schopná vylovit jakoukoli informaci, a i když se to snažím rozvíjet a poslouchat léta, pořád mám v sobě dost vnitřní nejistoty, takže pokud by mě někdo zkoušel, nedostane ze mě nic. Tak se i staně, že kvůli té nejistotě občas něco řeknu nebo udělám až moc pozdě. A taky, někteří lidi mi fakt nedělají dobře, i když jsem je v životě neviděla, vnímám energii jejich emocí třeba mail, dopis, internet. Ten internet. Kapitolka sama pro sebe. Jsou dny, kdy na něj nemůžu, protože mám pocit že ztratím identitu. Jsou dny kdy nevím, zda sním nebo bdím, protože si nepamatuju probuzení.
Jsem Ryba, jaké jsi znamení? Děti mám Ryba, 2× Rak, Štír a doufám Rak na cestě. Taky pěkně senzitivní osůbky. Kdybych začala vyprávět, budou nás posílat do Bohnic (v Praze) nebo na Kopeček (v Jihlavě), v Brně nevím přesně, no prostě do cvokárny. A to jsem byla vychovávaná v rodině, kde byli jen materialisti a jedině já jsem se takto zvrhla :-).
Náš kluk měl být František po manželovu tatínkovi, jsme přesvědčeni, že je to tatínek, sám si to jméno před narozením několikrát přál, zdál se nám sen oběma. No, manžel si vydupal Pepíka po sobě a já hloupá souhlasila.
Před pár dny se mi zdálo, že čekám dvojčata a není zcela jisté, zda tam ještě nefiguruje trojče. Tak jsem zvědavá co nakonec bude na ultrazvuku. No možná to byl jen odraz mých vnitřních obav, já se totiž vícečetného těhotenství bojím.
Hezký den. Stefinka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.04 10:22

Stefinko, vím co máš na mysli, když píšeš, že kdyby ses rozmluvila, tak by nás poslali do blázince. Holt - někteří lidé nazívají realitou něco, co jiní nazývají iluzí a blábolem. Znám to. Naštěstí mám okolo sebe celkem hodně lidí, před kterými si nemusím dát před hubu automatický cenzurovač. Taky jsem dlouho váhala, jestli to o dědečkovi napsat tak otevřeně, ale co - já mám životní filozofii takovou jakou mám. Ať si každý věci přebere tak, jak jsou mu blízké.
O té nejistotě při reprodukci zachytnutých myšlenek taky vím svoje - mám stejný problém. Pořád sama sebe zpochybňuji.
Znamením jsem Panna, což je někdy velmi náročné, obzvlášť s tím, co pronáší zbytek mého horoskopu (např. Luna ve Štíru, převaha planet pod horizontem atd.)
Jak jsi přišla k tak nematerialistickým věcem, když vycházíš z materialisticky založené rodiny?
Hezký den,
Janinka

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 08.10.04 12:00

Janinko, nematerialistické věci mě nacházely od mimina a že jsem byla v tomto ohledu v nehostilním prostředí je asi dobře. Byla bych namyšlená a hlavně bych se nedokázala naučit žít tady a teď. Babička, jejíž babička byla silně věřící a to ji asi vrhlo na opačnou stranu, mi vyprávěla o pratetě, která byla vyhlášená bylinkářka, porodní bába, zaříkávačka a léčila přikládáním rukou. Nepotkalo mě akorát to bylinkářství. A přirozené porody podporuji a mám možnost i zažívat :-).
Tady je počítám víc holek co mají podobné zkušenosti a zájmy. možná se některá ještě ozve. Ale extra deníček bych o tom nerada zakládala. Jen se mi to občas vloudí mezi řádky.
Stefinka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.04 23:00

Stefinko :-))) ozve!!!
Vy jste tady holky rozjely tak hezkou debatu…je mi to blízké a jsem strašně ráda, že „nejsem sama blázen“ :-))). Všechny ty moje skrývané rituály, milované věcičky (říkají mi už vetešník)- pozor čarovné, věčně pro něco a někoho zapálené svíčky… Už jako dítě jsem měla takové samotářské sklony (potřebovala jsem přemýšlet a snít). Pak několik zemřelých vč.tatínka, se kterými stále komunikuji a našla jsem tak nějak vnitřní klid, že stále JSOU. Šestý smysl, předtucha, neskutečné sny. Jsem rak :-))).
Mám takový vnitřní pocit a zároveň touhu, aby se mi narodil můj děda. Měla jsem sen o chlapečkovi, ke kterému se rodiče nechovali hezky a vykláněl se z okna. Byl to takový asi 4 letý uličník-nezbeda roztomilý, umouněný. Já za ním běžela a říkala jsem mu, že bych ho chtěla adoptovat a on mě obejmul. Kéž by.
A moje babička mi potvrdila moje tušení: Už jako malá jsem si strašně ráda prohlížela prastará fotoalba a fascinovala mě na nich moje praprababička Pavlína. Mám stejné jméno :-)). Postupem jsem si časo říkala, že jsem to musela být já. Měla dvojčata, bohužel zemřela po narození. Ta moje dvojčata zachránili - poslání naplněno? No tak moje babička mi prostě každou chvíli říká, že dělám úplně stejné věci, jako ta její (Pavlína). Zapaluju hromničky, chechtám se na celé kolo, suším bylinky, povídám si se psem, který mi rozumí i nevyřčené…
Holky nejsme blázni, jenom to prostě nemůžeme některým lidem vysvětlovat. Můj manžel byl naprostý materialista a už není. Jakmile přiletí k nám na střechu holub, hned ho vyhání. (Pokaždé se přijde rozloučit dušička, pokaždé někdo zemřel). Ale ještě nepochopí, že tomu stejně nemůže zabránit.
Pajdule (promiňte v záchvatu psaní nepřihlášená)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.04 00:17

Ahoj holky a hlavně Stefinko! Jsem nadšená z toho, jakým směrem se tady ubírá diskuse, čtu vás jedním dechem, je to opravdu zajímavé.
Holky, jak jsem četla vaše různé zkušenosti - myslíte, že bych mohla být těhotná, když jsem teď 25.den cyklu, styk byl 12. den cyklu - a dneska mi vyšel negativní TT, který by měl normálně fungovat už 8. den po oplodnění (hodně citlivý test, na těch 20 mlU). JE to zvláštní… měla jsem pocit, jako že MUSÍM být těhotná, je mi blbě od žaludku a mám různé jiné těh.příznaky (bolesti v podbřišku, bedrech, napětí v prsou, bělavý výtok.. a teda hlavně ty nevolnosti, i když bez zvraceí). Příznaky stejný jako při prvním těh. (teď možná čekám druhé mimi). Z toho neg.TT jsem byla zklamaná, byla jsem o svém těh. přesvědčená ( a ještě jsem!) Kdy to mám zkusit znova? Za 3 dny mám termín MS… a žádné příznaky přicházející MS nemám. Říkám si, jestli mám třeba nějaké hormonální nesrovnalosti v těle, když jsem po roce kojení dostala první MS - a tohle je můj první cyklus… že vlastně ani nevím, kdy mám (a jestli vůbec mám) ovulaci.
Stefinko, jak kto, že stejný TT ti fungoval 8. den po oplodnění a pak až 23.den (jestli se nepletu?) čím to je? Který TT mám zkusit udělat? Nechce se mi čekat, chci mít jistotu, že jsem těhotná, protože se tak opravdu cítím. Děkuji.
 Alča

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.04 01:06

podobná tušení má asi hodně maminek. nebudu se rozepisovat, ale jsem si naprosto jistá, že muj druhorozený syn je můj tatínek a dcera je moje maminka.Oba jsem počala do půl roku od jejich smrti a shoda drobných podobností je naprostá.Ani jeden z nich nemánic společného svlastnostmi druhého mého rodiče. Já sama od útlého dětství vím, že už jsem tu dřív byla. Nikdy jsemnad tím zvlášt nepřemýšlela,prostě jsem si byla jistá.Jsem ráda,že je nás takových víc. Alia

Daria
Kecalka 324 příspěvků 09.10.04 11:42

Ahoj Stefinko, ahoj holky z tohoto deníčku,
jsem tady nová, nově zaregistrovaná, ale pasivně čtu tyto stránky pravidelně, neboť patřím mezi snažilky (už skoro 2 roky) a hltám každou radu a informaci.
Tato diskuze je úplně super, Stefinka má úžasný sloh, její příspěvky čtu už delší dobu a vždy mě moc zaujmou.
O těch snech, já jsem Ryba, hodně citlivá, taky mám hodně sny, tak bych se chtěla zeptat, jak si „nechat poslat“ snem miminko, jestli na ně hodně intenzivně mylset před usnutím..čekám momentálně na ovulaci, pořád nic, užívám Clostilbegyt, protože normálně mám anovulační cykly. Tak by už to konečně mohlo vyjít!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.04 17:36

Ahoj Stefinko,
zapomněla jsem ti gratulovat k těhotenství a popřát vše nejlepší. A taky musím pochválit tvůj styl psaní, jak už psala Daria, hltám tvé článečky a zajímavé informace, které jen tak běžně člověk nenajde… klidně piš častěji:-)
 Alča

kostka
Kecalka 405 příspěvků 09.10.04 20:09

Ahoj Stefinko a hočiny,

nevím, jestli se mohu přidat, ale to,co tu popisujete, mě moc povzbudilo, abych vyprávěla o své zkušenosti. Samozřejmě i já mám kolem sebe většinu materialistů, sama jsem se mezi ně ještě nedávno počítala, byla jsem i tak vychována, takže o tomto tématu příliš nemluvím.
Letos v listopadu tomu budou dva roky, co jsme tragicky ztratili naši nejstarší dcerku. Téměř hned potom jsem si moc přála otěhotnět, ale snažení jsme odložili na příští jaro-léto, protože jsem jednak ještě několik týdnů po této události brala uklidňující léky a jednak také nezdravě zhubla. Musím podotknout, že zatímco nejstarší dcera byla počata úplně náhodně, po 2 letech po jejím narození jsme se začali snažit o dalšího potomka a vyšlo to až napotřetí díky snažení v den ovulace, kdy mě silně píchá v podbřišku. Předpokládala jsem tedy, že teď to bude podobné, cyklus jsem měla pravidelný 28denní a vyhýbali jsme se tulení v plodných dnech. Když se 1.3. 03 nedostavila menstruace, říkala jsem si - to je porucha díky té muší váze. A nebyla - když mě začaly pobolívat prsa zhruba o 10 dní později,koupila jsem si těhotenský test a byly tam. Otěhotněla jsem se tedy asi tak 24DC. Malý se narodil 9.11.03 (bylo zatmění měsíce a ještě úplněk) a když mě 13. pouštěli z porodnice domů, uvědomila jsem si tu zvláštní náhodu - právě tomu byl rok, kdy jsme doma naposledy byli fyzicky čtyři, Lucince se ta nehoda přihodila 14.11.02 (přesně 6 týdnů po jejích 15. narozeninách).
I přes to.co se stalo,se považuji za štastného člověka - jsem vděčná za to, že mi bylo dovoleno se s ní byt jen nakrátko setkat, vím, že nezmizela, je tu pořád a pomáhá nám, a jednou se zas shledáme. A jsem vděčná za druhou dceru, malého i manžela, rodiče, kamarádky a tak bych ještě mohla pokračovat. Učím se prožívat přítomnost, zajímám se o ezoteriku, astrologii, hodně mě oslovily východní nauky - meditace,jóga - ve všem jsem pouhý začátečník, ale nespěchám, žiju, vstřebávám - to se špatně popisuje, vy určitě víte. Moc bych se, Stefinko, přimlouvala, abys psala častěji deníčky v podobném duchu, píšeš opravdu krásně.
A když jsme u těch znamení - všimla jsem si, že vodní, zvlášť Ryby, bývají hodně citlivé,a bojí-li nebo brání věřit něčemu víc, než vidí a slyší, bývají dost nešťastné a pesimistické. Já sama jsem Rak a docela mě překvapilo, když jsem si uvědomila, že manžel a většina mých kamarádek jsou Berani.
Přeji vám všem co nejhezčí dny,těhotným pokud možno bezproblémové těhotenství, snažilkám brzké 2 čárky a maminkám zdravé a šťastné děti.
 Hana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.04 13:58

Holky,
mám velkou radost, že je nás víc, které nezapomenuly na svou citlivost, ženskost a magičnost. Myslím, že se naším zrychleným způsobem života velice ochuzujeme a tím ochuzujeme i naše rodiny a zejména děti. Nechtěla bych tady psát nějaká klišé, ale jsem přesvědčená, že je to tak. Myslím, že když se člověk vrátí sám k sobě a začne poslouchat svůj vlastní vnitřní hlas, začne žít daleko víc v souladu s lidmi i věcmi okolo. Začne využívat přirozené samoléčící schopnosti nejen ve svůj prospěch, ale ve prospěch svého okolí a dětiček. A veřím, že toto můžou nejen ti „vyvolení“, ale že je tato možnost dána každému z nás a ženské k tomu mají navíc svým založením ještě blíž.
Zrovna včera jsem dočetla knížku, která ve mně zanechala silný zážitek - jmenuje se Poselství od protinožců od Marlo Morganové. Tam je o přirozeném způsobu života napsáno hodně. Je sice o domorodém australském kmeni, ale věřím, že se jejich filozofie dá aplikovat i do našeho dnešního městského života. Ono není důležité co je okolo nás, ale co je v nás a to si s sebou pořád nosíme.
Jestli máte zkušenosti s „málými duchovními zázraky“, které se vám staly, podělte se o ně. Věřím, že nezajímají jenom mě.
Janinka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.04 14:14

Ahoj Stefinko a holky, co sem nakukujete, přeji všem hezkou neděli a prosím o radu, kdo máte zkušenosti s hlenovou metodou.
Vím, jak má vypadat hlen v průběhu MS cyklu, ale nikde jsem se nedočetla, jak má vypadat v těhotenství (nebo na počátku těhotenství). Jsem dnes 27. den cyklu, MS nikde, už mám asi 10 dnů intenzivní pocit, že jsem těhotná, jenože první TT dopadl negativně a chci s dalším testování ještě pár dnů počkat, abych nebyla zklamaná. Všimla jsem si, že už asi 5 dnů mám výtok - bělavý, ale trochu čirý a hlen se natahuje mezi prsty až na 10 cm… takhle by to přece mělo vypadat při ovulaci… je možné, že mám zrovna ovulaci místo MS anebo je tenhle „plodný“ hlen normální také při začátku těhotenství? Jsem hodně „vlhká“ a jakoby „otevřená“, jestli to nepopisuju divně:-D Prosím poraďte, máte některá podobnou zkušenost?
Během svého prvního těhotenství jsem taky hodně „tekla“, bez slipových vložek jsem se neobešla až do porodu, ale tenkrát jsem nezkoumala tažnost hlenu. Je to přesně jak má být v plodných dnech, takový jako bílek, táhne se to, ale sem tam i „chuchvalce“ (omlouvám se za detailní popis). To víte že bych ráda od vás slyšela, že to může znamenat těhotenství! Achjo, když člověk neví, na čem je… testovat mám v plánu až za 3-4 dny.
Zdraví Alča

Daria
Kecalka 324 příspěvků 10.10.04 15:25

Ahoj Alčo, Janinko, Stefinko a holky, tato diskuze se tak správně „rozjela“…
Mě moc zajímá astrologie, ale nemůžu na internetu nic pořádného najít. Hrozně mě totiž zaujalo, jak někdo může podle hvězd - podle přesné hodiny narození obou partnerů, určit ty správné dny. Nechala jsem si je vypočítat od paní astroložky (myslím že se jmenovala Vojáčková nebo tak nějak), už dvakrát jsme sepřesně v termín který nám určila snažili, byla jsem zvědavá, jestli to vyjde, a ono to nevyšlo ani jednou. Logicky má žena ovulaci 11-25DC, jak kdo, no a mě třeba vyšel termín početí před 11DC, těsně po mentruaci, tak nevím. Každopádně to je moc zajímavé a chtěla bych to pochopit. U mě je totiž taky velký problém s anovulačními cykly, mám nízkou hladinu ženských hormonů a bez injekce Agolutinu nemenstruuji, nebo po více jak 40 dnech.
Alčo, k tomu hlenu: já ti bohužel neporadím, protože jsem sama snažilka, a mám opačný problém. Čekám každým dnem ovulaci a pořád nic, hlen mám „lotion“, tzn. neplodný, jsem 15DC a navíc jsem užívala tento cyklus Clostilbegyt na vyvolání ovulace. Pomalu začínám být nervozní.
To čekání na miminko je hrozné, ale musíme být trpělivé. Nic jiného nám nezbývá. Ještě že jsou tyto diskuze a můžeme si poklábosit a vzájemně se podpořit.
Přeji Sfetince „úžasné“ těhotenské nevolnosti:)) (Já se nemůžu dočkat až je budu mít!) a všem snažilkám přibývající čárky na testu!
 Daria

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 13.10.04 09:14

Moc všechny zdravím, teď nestíhám koukat, natož reagovat, ale určitě do neděle se ozvu !!!
Moje kámoška má špatné dny na áru, snažím se jí pomáhat, zabere to teď dost času.
Hezké dny přeje Stefinka

Daria
Kecalka 324 příspěvků 15.10.04 16:47

Ahoj Alčo,
tak jsem zvědavá, posledně jsi psala o tom hlenu, už jsi testovala?
Holky už sem moc nepíšou, tak nevím, jestli jste už přešly do jiného deníčku. Potřebovala bych poradit ohledně té ovulace, pořád čekám, hlen mám spíš takový bílý a hustý a natáhnout se dá tak na 3 mm, což znamená asi neplodný, že? Brala jsem teď první cyklus Clostilbegyt na vyvolání ovulace, a jsem asi 20 DC a BT pořád pod 37°. teď se sice zvedla na 36,8°, a včera v poledne byla 37,2°, ale dneska ráno právě jen 36,8°, už jsem myslela že včera byla OVU ale asi nebyla, protože to by se ta teplota držela nad 37°, že? Poradíte někdo???
Jo a v příbalovém letáku bylo, že ten Clostilbegyt vyvolá ovulaci nejpravděpodobněji mezi 11-15DC, ale poprvé když jsem ho brala tak jsem taky otěhotněla až po 20DC (bohužel potratila v 5tt).
 Daria

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.04 16:40

Ahoj Dario, tvůj příspěvek v diskusei jsem četla, ale naumím poradit.
Stefinka se sem určitě ozve, jakmile bude moct.
Já taky nevím, co se mnou je, dva testíky byly negativní, MS pořád nikde (ale vzhledem k celoživotně nepravidelnému cyklu a dlouhodobě brané HA se nedivím…). Hlen byl „plodný“ -podle mě- jen jak sem psala tehdy, vydrželo to asi dny (kolem termínu MS), tak si myslím, že to byla ovulace (bohužel jsem neměřila baz.teploty:-( a teď už mám zase hlen normální suchý. Zkusím se ještě příští týden tsstnout, jestli přece nejsem těhotná, ale spíše to vidím na nějaké hormonální problémy, achjo. Od další případně oplodňující soulože by to byly teď 2 týdny a něco. Mám 6 týdnů od poslední MS.
Manžel mě naštval svým přístupem, říkal, že si mám jít k doktorovi pro antikoncepci, že druhý dítě zatím nechce, tak jsme se pohádali, no nic příjemnýho to doma není. Já HA teda odmítám, tak asi budu bez sexu:-( dokud manžel nedostane rozum. On je pohodlnej a trochu víc materiálně založenej. Já bych klidně zvládla 3-4 děti, jemu stačí jedno, musím najít nějaký způsob, jak ho přesvědčit, aby to vypadalo, jako že na to přišel sám nebo se budu pěkně trápit.
Pěkný víkend přeje Alča

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.04 09:25

Darjo na rodina.cz si do vyhledávače zadej „symptotermální metody“ a přečti si o měření bazální teploty, je to tam opravdu výstižně popsané. Měřit v poledne je blbost! Musíš ráno, hned po probuzení ještě v posteli, každý den ve stejný čas, stejným teploměrem, 5minut. Moje hodnoty před ovu jsou 36,4-36,6 a po ovu 36,8-37. Den ovu je poslední den nízké teploty -tedy před teplotním skokem, nebo první den té vyšší teploty (to zase radí na porodnici.com). Hodně štěstí ,
Pajdule

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 21.10.04 06:07

Ahoj Dario,
pro některé otěhotnět je fakt věda. Kamarádka podstoupila za totáče inseminaci (načerno) u holky 23× a kluka 19× než se to povedlo. V den vyskočení teploty. Já používám tester slin od meopty Přerov. No nevím jestli jsem to zrovna tobě neradila koupit. Mně se totiž nepodaří se 1) vzbudit v určitou hodinu, 2) neusnout s teploměrem 3) nemít rozházené vstávání + - 3 hodiny. Spíme v ložnici s mrňousem a dívat se na výsledek znamená rozsvítit lampičku, zkontrolovat, zapsat a ta mrška na to snad čeká, hned se dožaduje vzít do postele nebo už nechce spát. Tedy měření BT bylo fajn jen pokud jsem byla bez dětí nebo to bylo mrně v peřině.
Ty se ale na ty věci ptáš pořád a pořád na to myslíš, jestli to není taky trošku problém. Měla bys to pustit z hlavy a půjde to snadno. Obvykle těhotníme v nejméně vhodný čas a když na to nejmíň myslíme. Škoda že nejsem čarodějnice, přičarovala bych každé toužící zdravé těhotenství. Stefinka

Vložit nový komentář