Už nemůžu dál

Těhotenství

Chtěla bych vám všem napsat, jak jsem silná, jak bych neměnila a jak to zvládneme, ale pravdou je, že nemůžu dál a kolikrát bych chtěla být zase bez starostí a zdravá, bohužel, to bylo naposledy bez miminka. Omlouvám se předem za dlouhý a pro některé nezáživný deníček, ale potřebuji to dostat ven a nechci už dál týrat přítele.

Před 20 týdny jsme s přítelem zjistili, že jsem těhotná. Bylo to sice vzhledem k našemu věku neplánované (je nám oboum čerstvých 21), ale na miminko jsme se začali po prvním šoku strašně těšit. U lékaře zjistili, že jsem v 5. týdnu, a taky to, že na další kontrolu, prohlídku, nebo jak tady tomu nadávají, půjdeme až za 2 měsíce, dřív mi neudělají ani ultrazvuk. Nejdřív jsme z toho byli „vykulení“, ale pak jsme zjistili, že zdravotnictví v Anglii (tady teď žijeme) to tak prostě bere. Do 3. měsíce vám neudělají ultrazvuk ani jiné vyšetření kromě odběru moči a jako právoplatně těhotnou vás začnou brát až ve 24. týdnu, do té doby jste jen v očekávání.

Nahlásila jsem lékařce problémy s těhotenstvím u nás v rodině. Žádná žena ještě nedonosila první dítě, bohužel ani druhé, ale poštěstilo se většinou na potřetí. No, ať to trošku zkrátím, sice jsme se malinko báli, ale byla jsem naprosto zdravá, nevolnosti taky žádné, tak proč se neradovat. Naše radost nám vydržela asi týden… Pak jsem začala mít nepříjemné popíchávání v podbřišku, a tak jsem šla v práci za svým vedoucím, aby mě poslal domů, protože s přítelem pracujeme ve skladu, kde je v teplé části 14 stupňů a ve studené někdy i -1, nechtěla jsem nic riskovat. Bez problémů mi vyšli vstříc. Doma jsem se zabalila do deky, zalezla pod peřinu a pila si v klídečku čaj. Bolesti naprosto přestaly :)

Druhý den ráno přišel přítel z noční, vzbudil mě, poslal do koupelny, že zatím udělá snídani. Byla jsem šťastná, že je vše, jak má být, a poslední, co si pamatuji byla strašná bolest, a to jak mezi zvracením křičím na přítele, ať volá sanitku. Tu nakonec nevolal, hodil mě do auta a jelo se, protože máme nemocnici asi 5 minut autem od baráku. Tam nás nechali čekat asi 3 hodiny na příjmu. No jo, Angláni mají na všechno čas. Poté mě naložili na vozík, vzali asi 2 ampulky krve, uděli testy, jestli jsem opravdu těhotná a poslali nás domů. Naprosto bez ničeho. Bylo nám řečeno, že na ultrazvuk je brzo a máme přijít za 3 dny.

Ty nekonečné tři dny jsem probrečela v nepředstavi­telných bolestech s přítelem u postele. Střídala ho spolubydlící, abych neviděla, když se šel sám vybrečet. Tři dny v naprostém nevědomí, jestli je mimísek v pořádku a co se děje. Horečky, zvracení, zimnice. Dokonce jsem se začala modlit, ať mi bůh děťátko nebere, a to nejsem věřící. A nebyla jsem jediná, někdy, když se mi podařilo se probrat a vnímat, jsem slyšela i přítele. Tři dny uběhly a jelo se na ultrazvuk. Tam zjistili, že mám zánět dělohy a vaječníků, dostala jsem antibiotika a hurá domů. Bylo mi už o něco lépe, tak jsem se poprvé za tři dny dokonce i najedla :)

Dobrala jsem antibiotika a nastoupila po nemocenské do práce. Tady už mi začaly těhotenské nevolnosti, slabost a únava. Nevím, proč se tomu říká ranní nevolnost, já jsem byla ráda, když mi bylo dobře alespoň půl dne v měsíci :) Běžel týden za týdnem a my jsme pořád chodili otravovat obvoďáka i doktorky do nemocnice, že něco není v pořádku, že mám bolesti. Sice ne nějak hrozné, ale normální to nebylo. A tady začala dlouhá tahanice. Vydupat si jakékoliv vyšetření bylo nemožné… prostě jsme vám řekli (podotýkám, že bez kontroly), že jste zdravá a šmitec. Takhle to trvalo do chvíle, než jsem začala v práci krvácet. Okamžitě mě naložili do auta a zase se jelo. Tentokrát cesta trvala déle, pracujeme šedesát mil od našeho městečka. Ale vše jsem brala tak nějak v klidu, bolesti žádné, krve jen trošku, ale co kdyby.

Opět zhruba tři hodiny na příjmu, opět odběr krve a moči a opět objednání na ultrazvuk za tři dny. To už jsem začala být jako vzteklá fúrie a přítel taky. Tak jsme nadávali, že nás tedy vzali, óóó všemocní, o den dříve, ale co, aspoň něco. Na ultrazvuku a podle testu vše ok. Týden klid na lůžku a můžete zpět do práce. Ve 4. měsíci jsem už ty bolesti a nejistotu nevydržela a letěla jsem domů. Hned po základním gynekologickém vyšetření paní doktorka s hrůzou konstatovala, že musím na rizikové těhu, že mám celou dobu zánět dělohy, málem mi praskl vaječník, a že nechápe, jak to mohli přehlédnout. No jo, Anglie.

Dostala jsem další antibiotika a byla skoro měsíc doma. No co, tak půjdu na rizikové. Pche, to se řekne, jenže k mému zděšení jsme zjistili, že v Anglii nic takového není. Tedy je, jde se při něm na ultrazvuk 4× místo asi 2×. No nedalo se nic dělat, ani moji ani přítelovi rodiče nám doma pomoci nemohli, mateřská, jelikož nemám v ČR nic odpracováno by byla cca 3800 Kč a přítel taky neměl nikde známé, takže s prací se mohl rozloučit. To znamenalo jediné, pokud se nechceme tlouct do hlavy, že nemáme pomalu ani na pleny (obdivuji maminky, které s těmi penězi vyjdou), musíme zůstat v Anglii, tzn. nástup na mateřskou nehledě na riziko potratu v 7. měsíci.

Týden po návratu z domova do Anglie, se mi rozjel „nádherný“ zánět ledvin, při kterém si mě nechali jednu noc v nemocnici, aby mi alespoň srazili horečky, protože byly mě i dítěti životu nebezpečné. Po jedné noci na kapačkách si mě mohl přítel vyzvednout a jelo se domů. Všichni mě přivítali, se smíchem popřáli, ať už jsme konečně zdraví a přestaneme bláznit, a já šla odpočívat, protože ta z vás, která měla zánět ledvin ví, že je to bolest ukrutná.

Přešlo 14 dní marodky a musela jsem do práce. Byla jsem na „teplém“ skladě, teple oblečená a protože jsem na konci 4. měsíce ještě ani neměla bříško, tak i s ledvinovým pásem  Chtěla jsem, aby byl mimísek v bezpečí a aby se nám ta hnusná infekce nevrátila. Poctivě jsem pila 4–6 litrů vody denně a taky jsem pila brusinkové džusy. Všechno zbytečně. Po týdnu v práci jsme skončili u doktora znovu. Dr. Kroutila hlavou a poučovala mě, že musím chodit teple oblékaná, hodně pít, brusinky, a kdesi cosi. Cítila jsem se jako blbec. Když tohle všechno děláte nejen při léčení, ale i jako prevenci a stejně vám to nepomáhá, tak asi nebude problém ve vás.

Další antibiotika, další týden doma. Další dva dny v práci a další zánět. Tentokrát už tak bolestivý, že si mě nechali na oddělení 4 dny na kapačkách. Zase antibiotika a doktorka už byla konečně ochotná souhlasit s tím, že už tu nemocenskou necháme na celý měsíc, než nastoupím na mateřskou. Takže pro toho, koho to zajímá, jsem více jak polovinu těhotenství strávila na antibiotikách a lítáním po nemocnicích v takových bolestech, že jsem se modlila, aby mi ledvinu buď vyndali nebo mě zabili.

Dnes si dáváme čtvrté opakování zánětu ledvin. Sice jsem nejdřív myslela, že rodím, ale prcek zůstal ve mně. Šli jsme s přítelem z nákupu, mám zakázáno hodně chodit, ale zase bych měla dělat zdravotní procházky (ti lékaři jsou opravdu učení). Obchod je asi 500 metrů od domu, takže to není zase takový problém, navíc jsem byla před týdnem na kontrole a moč i krev, až na to, že jsem chudokrevná, byly čisté, takže zánětu jsme se krásně zbavili. Abych ale nekvondala okolo a okolo, začala se mi motat hlava, pocit na zvracení, strašná křeč v močovém měchýři a ledvinách, z bříška jsem měla skálu. Ani o krok jsem se nepohnula, měla jsem nutkání tlačit a bolesti jsem prodýchávala jako kontrakce. Alespoň jsem vyzkoušela, jak to mám nacvičené :)

Neušla jsem ani těch 500 m, museli pro mě dojet autem spolubydlící a přítel mě s mým strašným brekotem a ječením, jestli to nejde opatrněji, vynesl po schodech do postele. Jelikož víme, že nemá cenu chodit na pohotovost, protože by nás tam nechali čekat až do rána, tak přečkáváme doma. Jednou za x hodin si vezmu Paracetamol, abych alespoň na chvilku usnula, protože jsem absolutně vyčerpaná bolestí a malému asi taky není zrovna fajn, protože se mi v bříšku hemží tak, že mám místo jednoho bříška chvilkami dvě, už tak 30× ztvrdlé jako kámen. Občas poslouchám srdíčko strojkem, který mi přítel koupil k Vánocům, abych věděla, že mu buší tak, jako když nás poslouchají na kontrole a říkají, že je všechno ok. Už prostě dál nemůžu.

Nechápejte mě špatně. Moc se na našeho Patricka těším, bude to opravdu vymodlené miminko, ale osobně nevím, jestli bych chtěla otěhotnět, kdyby byla možnost vrátit se v čase :( Zní to hrozně, ale už teď se cítím jako mizerná matka, která své dítě týrá prášky, teplotami a vším možným, a už jsem taky vyčerpaná, jak duševně, tak fyzicky, a přítel už také neví, co s námi. Moc se všem omlouvám za příšerně dlouhý deníček, ale celé těhotenství přemýšlím, jak začnu psát, a dnes to chtělo všechno ven. Navíc jsem tady už sama holka, takže tu nemám žádné kamarádky na vypovídání.

Moc děkuji a snad jsem vás nenudila.

Hodnotilo 11 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
smiley1
Závislačka 3106 příspěvků 01.01.12 06:06

Jsi neuvěřitelně statečná!!! Drž se, holka!!! Za chvíli budeš mít svůj poklad v náručí a uvidíš, že to za to stálo :hug: :hug: :hug:

 
zdenik1988
Kecalka 358 příspěvků 01.01.12 06:17

Ahoj musim rict, ze te velice obdivuju. Projit si tim vsim musi byt hrozne. Doufam, ze ty i mimi uz budete jen v poradku. Chtela jsem se trochu zastat zdravotnictvi v Anglii. Mela jsem moznost se tam lecit a musim rict, ze mi zachranili zivot a to doslova. V Cechach na doleceni me pak zas skoro znicili. Asi jsi nemela prave stesti na dobre doktory. Preju ti aby jste byli oba uz jen zdravi a vsechno skvele dopadlo.

 
Lesí
Zasloužilá kecalka 602 příspěvků 01.01.12 07:46

:hug: chudíčku,to je strašné,čím si procházíš!!!!Jak je možné,že se tě ty infekce tak drží a útočí stále dokola..ach jo :,( Moc ti držím palce,ať je brzy mimísek u vás v náručí a zcela v pořádku,zdra­vý!!!!!Jsi silná holka…

 
Verun83
Kelišová 5600 příspěvků 68 inzerátů 01.01.12 09:42

drž se. vím jak bolí ledviny. byla jsem u toho tak vyčerpaná, že jsem sotva lezla. a to jsem nebyla těhotná. na nohy mě pak postavily kapičky Renol - jenže ty se nemůžou v těhotenství ani při kojení :( brusinky a jiný věci mi na záněty vůbec nepomohly. držím palce ať miminko donosíš a vše je pak v naprostém pořádku. :kytka: :hug:

 
viky23
Neúnavná pisatelka 15099 příspěvků 01.01.12 10:14

taky jsem ležela těhu(asi v 5.mšsíci) se zánětem ledviny v nemocnici, bolesti bych v klidu přirovnala k porodu :zed: :zed:

 
R82
Ukecaná baba ;) 2396 příspěvků 01.01.12 10:36

anglie je fakt hustá na ty dr., to bych nedala, musí to být pro čechy co jsme zvyklí na komfort pořádnej šok.držte se a bojujte.

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 01.01.12 10:43

no to je neuvěřitelné, opravdu bych ti přála být v Čechách a léčit se…tohle je nehorázné, že tě s takovými komplikacemi pošlou do práce.
musí to být na psychiku šílený nápor, přeju hlavně ať donosíš zdravé miminko a i tobě přeju pevné zdraví a sílu :hug:

 
mmonica  01.01.12 10:52

Ani jsem nedocetla cele,ale pokud vim,ze v me rodine je tehotenstvi rizikove,tak zustanu doma a nelezu do prace, pracovat ve skladu a jeste v chladicim,no to se tem zanetum nedivim,chudak maly,kdyz uz ted musi byt vystaveny tolika antibiotikum,podle me si za to muzes hodne sama,protoze jsi nezodpovedna a to,ze tu neni rizikove rozhodne neni omluva,tak zkratka dam vypoved
v Anglii ziju take i jsem tady byla tehotna a rodila,takze jen tak neplacam a co to je prace v chladicim skladu vim od manzela

 
mmonica  01.01.12 10:54

A jeste koukam,ze jsme skoro sousede,to asi pracujes pod Rapierem,ne ?
Nemocnice v Newportu je priserna,nesla bych tam ani zanic,my spadame pod Abergavenny a to je luxus,jinak nez te GP posle s problemem do nemocnice,tak muzes si vybrat kam,ale pouze na zacatku ,ne kdyz uz se ten problem resi,klidne do Londyna,ale muze se tim prodlouzit cekacka,na pohotovosti se ceka normalne,ale zase mas jistotu ze Te poradne osetri aspon tady u nas,takze pokud priste neco,doporucuji pohotovost Abergavenny,reknes ze jsi tady treba byla na nakupech a chytlo Te to,pokud by to slo,doporucuji Ti tam i rodit,Newport ne za zadnou cenu,je to stoka
ver tomu,ze v Abergavenny je naprosto jina uroven,domluv se s midwife jestli by jsi mohla rodit v Abergavenny
Pokud by jsi potrebovala s cimkoli poradit tak mi posli soukromou zpravu

Příspěvek upraven 01.01.12 v 11:17

 
eVerča
Ukecaná baba ;) 1598 příspěvků 01.01.12 11:43

Teda to je docela síla. Ale já mít takovéhle problémy, tak se na celou práci vybodnu. Co je důležitější, než zdraví moje a dítěte? Připadá mi celkem nezodpovědný pracovat (byť teple oblečená), když vím, že se mi zánět zase vrátí :nevim:
Drž se!

 
Kamkaa  01.01.12 11:45

Ahoj, zlatý naše zdravotnictví!!! Nechápu, nač jsou takoví lékaři, kteří ti při bolestech odmítnou udělat UTZ, nedají ti ani injekci od bolesti a ani ti neumožní zůstat celé těhotenství doma. Tohle jednání by mělo jít k nejvyššímu soudu a rázně řešit. Jinak to tam bude pořád stejné. Tady se řeší práva Muslimek a kde čeho, ale tohle barbarské jednání rádoby lékařů z Anglie se neřeší??? Hanba a hnus, bych se styděla ukazovat diplom, kdybych léčila jak oni!!
Po těchhle zkušenostech bych tam fakt nerodila!! Vrať se zpět domů a radši měj míň peněz, ale dobrou péči. Držím ti pěsti, ať už jsi jen zdravá a mimčo ať je v pořádku.

 
mmonica  01.01.12 12:29

ted jsem to hledala a v UK plati to same jako v CR,pokud je tvoje prace riskantni,coz podle me je,je zamestnavatel povinen Te preradit nebo za plnou mzdu Te nechat doma
Verim,ze to plati i pro agenturni pracovniky,chce to se trosku starat
jinak pokud se tu clovek o sebe umi postarat,tak se tu zije moc dobre,
tady mas o te praci v tehotenstvi nejake info
 http://www.direct.gov.uk/…/DG_10026556

Příspěvek upraven 01.01.12 v 12:33

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26170 příspěvků 01.01.12 12:54

Zlatíčko to je přííííšernýýý!!!

Četla jsem celý deníček se zatajeným dechem a to tím spíš, že jsem zdravotní sestra a také tím spíš, že jsem prodělala ledvinovou koliku (není to zánět, ale i tak…ta bolest je příííšernááá) Ale možná tě potěším informací, že jsem někde vyčetla nebo to mám ještě ze školy - stupně bolesti…

Největší bolest na světě je prý „zánět trojklaného obličejového nervu“, na druhém místě je „ledvinová kolika“ a „porod“ je až na třetím místě… Osobně bych řekla, že zánět ledvin a kolika bude hooodně podobná bolest tak si mysím, že to horší máš za sebou :hug: :mrgreen:

Skutečně ti moooc držím palečky a proboha rodit jdi do jiné nemocnice než je tahle!!! NERISKUJ!!! :zed: Tady ta nemocnice je teda opravdu katastrofa!!! :pocitac:

 
JesterkaT
Povídálka 41 příspěvků 01.01.12 15:29

Jsi moc statečná,držím moc palečky ať už jsi ty i mimísek v pořádku. :hug: :hug: :hug:

 
balestra
Závislačka 4655 příspěvků 01.01.12 17:06

Ahoj. No já nevím, jestli být na mateřské v Anglii je tak výhodné, že Vám za to stojí i Tvoje a miminkovo zdraví. Osobně bych se sbalila a jela zpět do Čech i s přítelem. My v Čechách žijeme a vyžít se dá, i když bys měla jen ten nejmenší příspěvek. Přítel může mít normální plat a budete žít normální život. Miminko bude mít babičky nedaleko, nebudete muset žít s x spolubydlícíma atd atd atd.

 
prcek01
Kecalka 115 příspěvků 01.01.12 17:45

dekuji vsem za mile prispevky, co se tyce porodu urcite tu nezustaneme za 3 tydny odjizdime domu abych mohla v klidu porodit tam a uz jsem predem objednana na celkove vysetreni ledvin protoze to proste normalni neni ze se mi zanety vraci i kdyz uz sem dlouho v praci nebyla takze zadne namaze nebo zimne vystavena nejsem. jenom bych se chtela trosku hajit ze jsem neriskovala zivot miminka schvalne ale s mym zamestnavatelem jsem probirala prerazeni v praci nekolikrat a proste nikde neni misto jen v jinych skladech takze to vyjde nastejno a od poradkyne mi bylo receno ze pokud pracuju pod kontraktem coz pracuji mam narok na materskou dovolenou az od 7 mesice. a materska v anglii neni zas tak vyhodna ale tech 12 000 rozdil tam preci jen je a bohuzel pritel nema zadnou praxi a v nasem meste proste prace neni takze napsat ze pritel muze mit normalni zamestani je lehke. Kazdopadne malicky je zdravy i pres vsechny problemy a uz se tesime na to az budeme doma, kde nas poradne vysetri, budeme mit podporu rodiny a pratel a hlavne na to az si naseho chlapecka budeme moct poprve pochovat :)

 
Samamama
Kelišová 5483 příspěvků 01.01.12 17:48

To je fakt masakr, lituju tě a hlavně držím palce, ať už je jen dobře a všechno dobře dopadne, narodí se zdravý prcek, uvidíš, pak ty současné pocity přejdou… a místy je nahradí podobné, až budeš nevyspalá a prcek bude řvát celou noc :? . Ne, to je sranda, budeš si to užívat, ty o to víc, co si teď zažíváš.
Mimo téma, nedá mi to rýpnout si do oblíbeného českého sportu- nadávání na zdravotnictví, doktory apod. Jak vidno, směr západ nemusí znamenat vždy jen pozitivní posun, možná konečně někdo pochopí, že české zdravotnictví je zcela na úrovni toho západního (dražší přístroje vždy nedělají lepší medicínu), nakonec zvlášť v novorozenecké péči jsme byli vždy na špici, máme jednu z nejnižší úmrtnosti novorozenců na světě vůbec. A třeba dostupnost specialistů je u nás jednodušší než třeba zrovna v Anglii, kamarádka tam nějakou dobu pracuje jako lékařka a prý dostat se ke specialistovi (neurolog, oční apod) je občas otázka půl roku, kdežto u nás se můžete objednat rovnou, bez doporučení obvoďáka. A zjevně i těhotenská péče je u nás docela vymakaná. Samozřejmě nechci paušalizovat, všude je chleba o dvou kůrkách.

 
prcek01
Kecalka 115 příspěvků 01.01.12 17:58

To mas samozrejme pravdu. U nas v cesku je vazne pece o maminky a miminka na nejlepsi urovni i co jsem se bavila s kamaradkami co mam doma a uz svoje miminka maji. Ale jak pises chleba o dvou kurkach co se tyce personalu tady je zase zda se mi o hodne vstricnejsi a rozhodne te neshazuji pred ostatnimi jako se mi to stalo nekolikrat doma kdyz jsem si musela polezet na nejakem oddeleni ale to neni vse ze. Radeji bych snesla protivne sestry a doktory nez to ze mi prijde ze jedine vysetreni co tu znaji je odber krve a moci. Myslim ze uz nikdy si nebudu stezovat na nase zdravotnictvi myslim ze mit penize na to abychom si ty specialisty udrzeli a dali jim pristroje, ktere potrebuji jezdi cizinci k nam. Tady mi prijde ze na to maji penize ale nemaji ty lidi.

 
balestra
Závislačka 4655 příspěvků 01.01.12 18:59

Nejsi v lehké situaci, o tom žádná. Nemohu však souhlasit s tvrzením, že práce není. Práce je a pokud není v Tvém městě, nezbývá než dojíždět či se o pár desítek kilometrů se přesunout. Jak vidno, práce se nebojíte, když děláte ve skladu, neříkej mi, že v Čechách na tuto funkci potřebuješ praxi!!!

 
martulkasloník
Extra třída :D 12266 příspěvků 01.01.12 19:14

je mi líto jak těžké máš těhulkování a všechny ty zdravotní problémy vč. toho neskutečně šíleného zdravotnictví v anglii, na druhou stranu ale nechápu proč tolik riskuješ. píšeš nechceme se bít do hlavy že nemáme na plenky, promiň že to napíšu takto drsně ale abyste po tom všem vůbec měli komu ty plenky nasadit. je to risk pro miminko pracovat a zůstávat v tomto stavu v anglii když vidíš jaká tam je péče. přítel ať si tam pracuje ale být tebou jsem v čechách i kdybych měla žrát jen rohlíky.

 
mmonica  01.01.12 19:52

Pokud neni jinde ve skladech misto,tak Te musi nechat doma za 100 procent,stacilo zajit na CAB a tam by Ti zdarma pomohli,no to je ted uz jedno

 
RRRezet
Stálice 80 příspěvků 01.01.12 22:26

Ahoj, sama jsem v těhotenství prodělala dva záněty ledvin. Oba byly zaléčené a s každým jsem si poležela pár dní v nemocnici. Nakonec všechno dobře dopadlo a mám doma krásného chlapečka. Výše si psala, že se chystáš nakonec rodit v Čechách. Tak ti držím palce, aby to přes všechny komplikace dobře dopadlo. Já být ve stejné situaci jako ty, tak už jsem v Čechách dávno a bylo by mi úplně jedno, zda mi vůbec dají nějaké peníze. Zdraví miminka a i to moje mají vyšší prioritu. :kytka:

 
Monny
Hvězda diskuse 36573 příspěvků 01.01.12 23:36

Ježiši, nedokážu si představit jak moc trpíš, ale z tvého deníčku mám mráz po celém těle..
Jsi moc statečná a silná žena! S přítelem to určitě zvládnete! Takže jen držím palečky ať je vše v pořádku :hug: :hug: :hug:

 
Papia  02.01.12 08:02

doufam ,ze ti bude uz lepe :) po tech utrapach uz by to tak melo konecne byt :) drzim palce at mate uz brzy krasne a :hug: zdrave mimi

Příspěvek upraven 02.01.12 v 08:02

 
VeronikaNel
Kecalka 440 příspěvků 02.01.12 10:54

Obdivuji tě!!!Já už bych se asi sesypala :zed:
Nejsi v žádném případě mizerná máma,malý bude mít tu nejsilnější maminku,která i přes všechno trápení nic nevzdala! :potlesk: Moc držíme palečky,aby vše dopadlo tak jak má a vy už jste si mohli jen užívat miminko v náručí :hug:

 
shagga
Ukecaná baba ;) 2352 příspěvků 02.01.12 17:11

Naprosto tě chápu, že v situaci, kdy se nemoc stále vrací a všem je to fuk propadáš beznaději. Ale nesmíš se vzdávat a otravovat doktory stále dokola, nejen v Anglii, ale pak i tady v čechách. Určitě všechno dobře dopadne :hug: Taky mám zdravotní problém, sice jiného rázu, ale i tak jsem musela asi měsíc běhat furt po doktorech a žebrat o to, aby se vůbec někdo začal zajímat, jak to vlastně se mnou a s miminkem bude. Ještě nás čeká dlouhý boj (jsem teprv v 11.týdnu), ale chce to vydržet ;)

 
prcek01
Kecalka 115 příspěvků 02.01.12 20:35

No uz mame i termin navratu domu takze se moc tesime a tak nejak me to i drzi ze tam uz bude lip ;) nejen po zdravotni ale i psychicke strance skrz to ze konecne budeme mit u sebe rodinu a kamarady :) uz jen 18 dni a vyrazime :) :dance: :pankac: :dance:

 
Gabika83
Závislačka 3221 příspěvků 04.01.12 11:43

Nezlob se na mně ale jsi teda odvážná když takhle hazarduješ se životem miminka a se svým taky!!!!
Myslím,že peníze nejsou všechno a modli se,aby bylo miminko zdravé po takové palbě antibiotík a Paralenu a různych léků..chtěla bych tě vidět kdyby se ti narodilo postižené dítě jak bys pak koukala na peníze..myslím že i s minimálky jak tady píšou holky se dá vyžít síce to asi nebude moc POHODLNÉ ale dá se. Moc ti to přeju aby bylo všechno v pohodě ale jelikož dělám ve zdravotníctví na novoroz.oddělení s miminkama které mají nějakou vrozenou vadu tak je to husté co maminky prožívají a miminka prožívají to bys nechtěla vidět..Tvůj denníček mně pobouřil kvůli tomu že myslíš nejdřív na peníze a pak na mimčo-já myslím že zdraví je na 1.místě a schvaluji,že jedete domů ale to jsi měla udělat UŽ DÁVNO a vyhla bys se komplikácím za které si myslím že jsi v podstatě můžeš sama-zánět ledvin jsem prodělala a není to legrace a byla jsem kvůli opakování zánětu doma na PN 8 měsíců a jedla jsem 8 měsíců v udržovacích dávkách Atb s tím že všechny možné vyšetření jsem oběhala a nevědeli v podstatě z čeho to je a nakonec na imunologii zjistili sníženou imunitu dali mi prášky na podporu imunity a bylo :) Myslím žebys mohla mít něco podobného,takže jak píšeš že jsi se po prodělaném zánětu zase nastoupila do práce tak to je tím.Pak se ti to rozjelo a to máš jak rozjetý vlak…těžko ho pak zastavit…neměla jsi nastupovat do práce a jet rovnou domů když jsi ještě k tomu vědela že máte v rodině takový problém s těhu!!!I přes rozhorčení držím palce ať jste hlavně oba zdraví a už NEHAZARDUJ NIKDY se ZDRAVÍM :zed:

Příspěvek upraven 04.01.12 v 11:49

 
chesneymonkey
Povídálka 17 příspěvků 04.01.12 13:03

Držim Ti palce, ať už je vše dobré. Drž mimi na prvním místě, práci si určitě přítel najde i tady a zdraví je prostě nejdůležitější. Dřív měli ženský mateřskou jen 2500 a tady to zvládly. Užijte si krásné chvíle s děťátkem.

 
jezevčice
Kecalka 402 příspěvků 04.01.12 17:29

Milá maminko - ano, píši „maminko“, protože tou maminkou už jste ve chvíli, kdy otěhotníte a moc k tomu gratuluji! :kytka: - Vaše cesta není vůbec jednoduchá a velmi s Vámi soucítím. :hug: Přestože jsem v cizině nikdy nepracovala a nedovedu si představit jaké podmínky tam máte, dovedu si představit jak Vám asi je. Sama jsem měla strastiplnou cestu k otěhotnění, těhotenství i porod samotný, takže si o to více vážím každé ženy = maminky, která si projde něčím podobným. :hug: Já sama jsem starší matka (věk nad 35 let), a to že jsem otěhotněla jsem považovala za zázrak - ale bylo mi od začátku tak strašně zle, že jsem první 4 měsíce průběžně proležela na kapačkách a přitom jsem měla pomalu každý den nějaké to vyšetření (kvůli věku a předchozímu vážnému úrazu). Myslela jsem si, že si lékaři dělají legraci, když jsem měla v létě 2010, při velkých vedrech, v tomhle stavu běhat po vyšetřeních po celé Praze. :roll: Pak přišlo období, kdy jsem nevěděla, zda nebudu muset na potrat, resp. předčasný porod, pokud by se potvrdilo, že mé dítě má downův syndrom a nakonec to zakončil opravdu předčasný porod (nebo spíše operace) ve 33. týdnu těhotenství, císařským řezem v plné anestezii, kdy se mi narodil sice zdravý chlapeček, ale neměl ani 2 kg a musel si pobýt pár dní v inkubátoru a pak měsíc na nedonošencích. Po necelém měsíci doma jsme se vrátili do nemocnice ještě na synovu operaci tříselné kýly. :zed: Abych nezdržovala, zkrátka kolem a kolem bylo toho hodně, co mělo daleko od ideálního těhotenství, porodu i mateřství. Teprve teď, téměř rok po porodu, začíná u nás snad normální etapa, kterou jsem slýchala od těch šťastnějších maminek, co si to prý tzv. „vychutnávaly“. :nevim: Když pak ale čtu takové příběhy, jaký máte Vy, tak si říkám, že jsem to vlastně měla všechno v pohodě a děkuji lékařům, že mě tak bedlivě sledovali a nakonec zachránili jak můj, tak synův život. :andel: Víte, těsně po porodu jsem četla v jednom časopise článek, jak se rodí v zahraničí (zkušenosti českých i zahraničních maminek) a musím říct, že je pravdou, že u nás je daleko pečlivější péče o těhulky a jejich miminka. Jinak, jak píšete, neměla jste delší dobu žádné bříško. Chápu Vás, já, když jsem si šla v 6. měsíci těhotenství koupit spodní prádlo do obchodu pro těhotné, tak se mě prodavačka zeptala nevěřícně, zda jsem těhotná?! Připadala jsem si dost divně… :lol: Zkrátka to nebylo, navíc v zimě, na mně vidět. Mohu Vás ale uklidnit, že se mi to vrátilo po předčasném porodu. Postavu jsem měla lepší než před otěhotněním! Co se týče antibiotik, tak Vám mohu říci, že jsem úspěšně otěhotněla právě těsně poté, co jsem dobrala antibiotika a během těhotenství jsem je musela také brát. Na synovi to, alespoň co zatím, za ten rok, vím, nezanechalo žádné stopy. A jestli jste mizerná matka? Víte, jak si čtu ten Váš příběh, tak si myslím, že děláte co můžete a jak to dělat můžete. Jestli Vám někdo něco takového tvrdí, nebo bude tvrdit, tak na to nemá právo a Vy sama si to neříkejte! Jsou matky, které neprotrpí ani třetinu toho co Vy a jaké mají o sobě mínění! Chápu proč se snažíte i ohledně financí, vždyť nezodpovědní rodiče a matky o tom nebudou uvažovat. Vy jste si určitě s přítelem plánovali, že až budete čekat miminko, tak mu dáte to nejlepší a uděláte pro něj to nejlepší a asi i pro budoucnost vás všech jste šli pracovat ven do nelehkých podmínek. To, že se to nepovedlo a ocitáte se často v situaci, kdy už nevíte kudy kam a jak, tak to je pochopitelné. Ono to není snadné, když Vás nikdo nedrží za ruku a neradí Vám co a jak máte dělat a prakticky Vám nikdo nepomůže. Vím podle sebe, jak je snadné prvorodičku rozhodit a dát jí najevo, jak je špatná a co všechno dělá špatně, ale věřte mi, ten, kdo má právo Vás hodnotit jako matku, je jedině Vaše dítě a to Vám jednou sečte všechna Vaše snažení a trápení. Při čtení Vašeho problému mne napadlo, jestli by Vám nemohla pomoci třeba dula. Nevím jak je to v Anglii s těmito službami, ale tady v Čechách si, zatím, všechny maminky, které využili této služby, nestěžují, ba naopak. Já sama jsem této služby využila a pomohlo mi to, jak psychicky, tak prakticky, a to dokonce a možná díky netradičnímu závěru těhotenství. Zkušenosti maminek si chválí přítomnost duly hlavně u porodu. Jestli Vám mohu něco doporučit, tak se teď hodně opatrujte a taky rozmazlujte, jak to jenom jde! :) Jestli je to trochu možné čtěte si, připravujte se teoreticky na miminko, vybírejte přes internet potřeby pro miminko (abyste pak nedopadla jako já, která pak, kvůli pověře přítele, řešila narychlo vše přes internet až po porodu z porodnice! :D ) Svého těhotenství, byť je jakkoliv komplikované a jistě vám všem dává zabrat, nelitujte! Věřte, že se vám oběma narodí nádherný a skvělý syn! Vzpomínám si, jak jsem si, stejně jako Vy, posteskla při jednom vyšetření u specialistky na epilepsii, která u mne přicházela v úvahu. Řekla mi, že takové děti, které přišli neplánovaně, jsou ty nejkrásnější a já to mohu dnes potvrdit - každý mi na potkání říká, že mám krásného syna (dokonce i na pohotovosti, když mi bylo špatně a přítel mě tam vezl i s malým :lol: ). Je to asi tím, že takové děti jsou jen a jen z lásky! :srdce: Myslete teď hodně na sebe a na malého! A až ho budete držet v náručí, tak mu dejte lásky co můžete nejvíc - děti to vycítí a zapamatují si Vaše doteky a hlas (mému malému se dodnes líbí, když ho držím za ruku a tišemu zpívám písničky, stejně jako když byl v inkubátoru :) ). Nemám sice stejný příběh jako Vy, ale v mnoha Vašich pocitech se nacházím a mám v živé paměti, jaké to bylo a někdy i je. ;) Milá maminko, z celého srdce přeji Vám i Vašemu broučkovi, ať máte klidný zbytek těhotenství a bezproblémový porod. Držím vám všem třem palce, ať vše dobře dopadne a pokud byste potřebovala v čemkoliv poradit či pomoct, klidně se na mne můžete obrátit a já poradím a pomohu jak budu moct. Přeji Vám hodně štěstí, pohody, lásky a velkou porci zdraví! :kytka: Držte se, po porodu budete potřebovat hodně sil (fyzických i duševních) - zvláště, pokud se vám poštěstil takový čertík, jako nám já. ;) :hug: P.S. Omlouvám se, že jsem tak ukecaná, ale měla jsem pocit, že bych Vám tohle všechno měla napsat, protože je mi jasné, že jste si sem přišla pro pochopení, příp. pro pomoc a radu. Mějte se! :hug: :mavam:

Příspěvek upraven 04.01.12 v 17:47

 
prcek01
Kecalka 115 příspěvků 04.01.12 18:06

Mila jezevčice moc dekuji za tvuj prispevek moc jsi me potesila a jsem rada ze alespon nektere maminky me chapou. Je mi lito ze jsi to mela take tezke ale za miminko jsi bojovala tak jako ja bojuji za to nase :hug: Muj pritel nastesti na povery neda a pro miminko mame uz nakoupeno naprosto vsechno a snad i to co nikdy nevyuzijeme :D Jen kocarek nechavame na posledni chvili :) Dnes jsme byli u pani doktorky, ktera nam s radosti oznamila ze miminko je zdrave, roste tak jak ma a krasne mu tluce srdicko :) Za chvilicku jedeme domu kde se na nas vsichni tesi a pod stromeckem na nas ceka spousta darecku pro naseho chlapecka :) Procitam si na internetu a v knizkach snad vse o miminkach a prijde mi to vsechno ted strasne slozite ale verim tomu ze do toho vplujeme a pujde nam to. Kazdy den si poustim pisnicky u kterych nas uzlicek prestava kopat a pritel mu kazde rano a vecer neco vypravi je to strasne roztomily :lol: Uz jen dva mesice a budeme mit nas uzlicek na svete :srdce:

 
Alíšek
Povídálka 15 příspěvků 04.01.12 22:37

Tak to je strašný mazec! Jaké štěstí, že jsme těhotné v ČR. Já sama od začátku zvracela celé dny a někdy i noci, zhubla jsem 9 kilo, které jsem srovnala na nulu až teď ve 24.TT, byla jsem v nemocnici kvůli tomu, měla hematom, teď mám ještě pořád placentu nízko posazenou a lékař se tedy o mě stará naprosto perfektně. Od začátku jsem na nemocenské, ultrazvuk mi dělá při každé prohlídce. Držím ti všechny palce, aby ti už bylo lépe a mohlas v klidu donosit, aby porod proběhl relativně v klidu a těšila si se spolu s přítelem z malého velkého pokladu. :hug: :hug: :hug:

 
Marina12  05.01.12 10:19
Praktické tipy :-)

Ahoj, písnu jen krátce - držím ti palce, ať je miminko v pořádku, prošla sis ošklivýma nemocema. Udělalas nejlepší rozhodnutí vrátit se do Čech. Náklady na mimi se dají zmenšit, pokud člověk sleví ze značkových věcí. Například plínky - Pampers 68 ks stojí 350,– oproti Tesco plínkám 70 ks 148,– (a jsou moc dobré-taky jsem je na radu vyzkoušela a můžu doporučit - nikdy nám neprotekly) nebo pokud bys dokrmovala UM - tak Nutrilon za 340,– oprtoi Sunaru cca 180,– je taky rozdíl a mlíčko je stejně dobré. A oblečky - podívej se na Mimibazar a nakoupíš krásně z druhé ruky pěkné oblečení a potřeby pro mimi- ty děti to vůbec neunosí. Sama po mimču prodávám okolo 20,–Kč kus. V čechách spousta second handů, kde jsou krásné a levné věci, to v Anglii není. Až začnou příkrmy, tak si je navaříš sama ve větším a dáš zamrazit - na co kupovat drahé skleničky…atd. je toho spousta a neboj, že byste nevyžili. Moc vám držím palce!

 
prudencia
Nováček 6 příspěvků 05.01.12 12:42

ja jsem si teda precetla tvuj denicek jednim dechem.bydlim totiz taky v cizine,ale takove zachazeni vubec neznam.vzdyt to je uplny teror :pocitac: v tom pripade nase zdravotnictvi je asi lepsi,no to ale nemuzu posoudit.v cr neziju uz 14 let.mam 5 mesicniho chlapecka :dance: tak rizikovka,narodil se v 32 tydnu mnel 2 kila ted uz ma 7..ja ti drzim pesti a obdivuji tvou statecnoct :potlesk: :potlesk: :potlesk:

 
lucie.t
Závislačka 4992 příspěvků 05.01.12 13:29

ahoj taky ziji v Anglii, zdejsi zdravotnictvi je vazne ukaz. Ale mmonika ma pravdu, melas radeji zustat doma.
ja mam stesti na zdravotnicke zarizeni, do ktereho chodime, docela ta „pece“ jde (na anglicke pomery) mam ted namysli tehotenske kontroly. jinak k GP uz nechodime, nema to cenu, vzdy se dozvime, ze je vse OK a telo si samo poradi.
Rodila jsem tu sve druhe dite a s prubehem porodu jsem byla spokojena, prave proto, ze se do niceho zbytecne nestoura, zadne pristroje, nucene polohy, vyplnovani papiru mezi kontrakcemi… proste klid, lidsky pristup, slusnost.. psala jsem o porodu denicek, koukni ke mne na profil, jestli chces a zajima te to.
Jinak preji, at vse dobre dopadne a doporucuji zaplatit si obcas vysetreni v CR.

 
Anonymní  06.01.12 03:34

Marina12: s tou anglii se mylis, je to tu mnohem jednodussi nez v CR zrovna s oblecenim. hodne rodicu se tu zbavuje veci, nabytku, hracek, atd. za pakatel. zrovna s mimi oblecenim je to tu casto tak, ze rodice zabali krabici, vystavi inzerat ci aukci a koupis celou vybavu na 0-12m, 0-6m, 6-12m, apod. za absolutni pakatel. takze tim stravis minimum casu a zlomek ceny ve srovnanim s CR (parkrat jsem takhle objednala krabice a poslala znamym do CR, ti z toho byli uplne vyplacani a pak to pouzite rozprodavali na mmb, aukru, apod.) :)

 
Anonymní  06.01.12 03:34

Marina12: s tou anglii se mylis, je to tu mnohem jednodussi nez v CR zrovna s oblecenim. hodne rodicu se tu zbavuje veci, nabytku, hracek, atd. za pakatel. zrovna s mimi oblecenim je to tu casto tak, ze rodice zabali krabici, vystavi inzerat ci aukci a koupis celou vybavu na 0-12m, 0-6m, 6-12m, apod. za absolutni pakatel. takze tim stravis minimum casu a zlomek ceny ve srovnanim s CR (parkrat jsem takhle objednala krabice a poslala znamym do CR, ti z toho byli uplne vyplacani a pak to pouzite rozprodavali na mmb, aukru, apod.) :)

 
lucie.t
Závislačka 4992 příspěvků 06.01.12 19:57

anonymni mas pravdu, ceny obleceni jsou uuuuplne o necem jinem. i nove obleceni je levnejsi nez v CR napr. na MMB. fungujou tu charity shopy, kam lide davaji nepotrebne obleceni, hracky (bezplatne) a obchod to proda za pakatel a vydelane penize jdou na charitu.

 
PT123
Neúnavná pisatelka 17279 příspěvků 08.01.12 21:10

držím palečky ať všechno dobře dopadne a ať brzy držíš v náručí vymodlené miminko :hug:

 
Lenička18  08.06.12 21:24

Jsi moc statečná! Držím palečky, aby se tvé zdravíčko zlepšilo a při dalším těhu neměla žádné problémy a užila si ho stejně jako já nebo jiné maminky. :-* :hug: :hug:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama